НОВИНИ 2021/2022

День захисту дітей

Це свято було засноване в 1949 році, вперше його відзначили в 1950-му. В офіційному українському календарі воно з’явилося в 1998 році. Його мета – привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються дітлахи.

У 2022 році в Україні цей день особливо важливий, оскільки в нашій країні йде повномасштабна війна, в якій страждають, зокрема, й діти. Нехай не тільки в цей святковий день, але і в будь-який інший кожна дитина буде оточена любов'ю і турботою! Нехай збуваються всі дитячі мрії та бажання, нехай батьки завжди будуть підтримкою своїм дітям. Ідіть по життю радісно й щасливо, з посмішкою, наші дорогі діти!

Безпечні літні канікули під час воєнного стану


Свято останнього дзвоника

Шановні учні, випускники, батьки та вчителі! Вітаємо вас зі святом Останнього дзвоника, хоч і настав він в таких тяжких для нашої країни умовах. Та, незважаючи на всі негаразди, хай якнайшвидше настане наша перемога та буде мир на нашій землі.

Випускникам 9 та 11 класів хай щастить у пошуках життєвої стежини, у виборі навчального закладу та майбутньої професії.

Миру, здоров'я, злагоди та здійснення всіх найзаповітніших мрій усім вам!

Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна країна"

З 23 по 29 травня 2022 року по всій Україні проводяться заходи щорічного Загальнонаціонального Тижня безпеки дорожнього руху. Традиційно до цих заходів залучаються і освітні заклади, школи. Пам'ятаєте, як це було в ці дні минулого року.

Цьогоріч, в особливих умовах воєнного стану і дистанційного навчання просимо вас взяти участь у проведенні Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху "Безпечна країна", переглянувши це відео.

Ознайомтесь, будь ласка, з національними проектом Безпечна країна". Цьогоріч з травня по жовтень триватиме V Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт "Безпечна країна".

Детальні умови конкурсу за покликанням: https://dopomogadtp.com/konkurs_2022/ 202

День вишиванки 2022

Вишита сорочка є одним з найпопулярніших символів культури України. У кожному регіоні були свої орнаменти та візерунки, найпоширенішими кольорами вишивки були червоний і чорний.

День української вишиванки 2022 не є державним святом, проте став одним з найулюбленіших у народі. Відзначають день вишиванки з 2006 року, коли студентка Чернівецького університету запропонувала одногрупникам прийти на пари в сорочках з орнаментом.

Це свято щорічно відзначається в третій четвер травня. Люди в усьому світі надягають етнічний одяг, показуючи приналежність до української культури і традицій. В цьому році свято припадає на 19 травня. У мирний час в цей день влаштовуються всілякі ярмарки і проходять фестивалі. У містах і селах влаштовують паради вишиванок.

В умовах воєнного стану масові заходи проводитися не будуть, проте можна відзначити це свято в колі сім'ї і надягнути вишиванку або вишитий етнічний одяг.

День Європи

9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року.

День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Бажаємо вам та вашим рідним всього найкращого, здоров’я, добробуту та щастя.

З Днем Європи! Зі святом!

Україна — це Європа!

8 травня - День пам'яті та примирення

Сьогодні в Україні, так само як в усьому світі, відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старшому поколінню, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. Однак, на вимогу Кремля, 8 травня 1945 року, о 22:43 за середньоєвропейським часом (о 00:43 9 травня за московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті був підписаний ще один «Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини», який підтвердив аналогічний документ, підписаний днем раніше у Реймсі, і підтвердив час припинення вогню - 8 травня в 23:01 за середньоєвропейським часом (9 травня в 1:01 за московським).

День Матері

Найперше слово, яке пестить наш слух до кінця життя. Найніжніші й найдбайливіші руки. Найдобріше і найчуйніше серце. У День матері хочемо побажати усім матусям, справжнього материнського щастя, довгих років життя, міцного здоров'я та порозуміння і поваги в сім'ї.

Гарного вам настрою та мирного сонячного неба!

Відновлення дистанційного навчання

З 04.04.2022 року у закладі відновлюється дистанційне навчання.

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Згідно Указу Президента України №143/2022 щоденно о 9 годині 00 хвилин проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Навчання під час воєнного стану

«НАВЧАННЯ БЕЗ МЕЖ»: НА УКРАЇНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ СТАРТУЄ ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ 5-11 КЛАСІВ

Стартував «Навчання без меж» – спільний освітній проєкт МОН, Міністерства культури та інформаційної політики, телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet.tv.

Проєкт передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів. Кожен день буде присвячений окремій дисципліні.

Так, дитячий телеканал «Піксель» транслюватиме уроки для 5 класу щоденно о 10:00 та для 6 класу об 11:00. ПЛЮСПЛЮС показуватиме уроки для школярів трьох класів: 7-го з 10:00 щоденно, 8-го з 11:00 та 11-го класу з 12:00. Регіональні канали Суспільного відповідно транслюватимуть заняття для 9 класу о 10:00 та для 10 класу об 11:00. Також усі згадані уроки можна буде переглянути на платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv як у прямому ефірі, так і в будь-який зручний час абсолютно безкоштовно.


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН РОЗКЛАД ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад. Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням.

Онлайн-розклад реалізується на базі інтерактивного Google-календаря, до якого в режимі реального часу матимуть доступ усі охочі. Розклад розроблено для учнів 1-11 класів.

https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad


БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ «ОПТІМА» 1-11 КЛАСИ

У зв’язку з ситуацією дистанційна школа «Оптіма» відкриває безоплатний доступ до навчальної платформи для всіх дітей, хто має інтернет. Попередньо доступ відкривається на місяць, проте у випадку продовження воєнних дій адміністрація школи продовжить його.

У цей період учні зможуть:

- отримати доступ до навчальної платформи в режимі «Екстерн із доступом до навчального матеріалу»;

- отримати доступ до сучасних навчальних матеріалів;

- навчатися у дистанційній школі України безоплатно.

Реєстрація здійснюється на сторінці демодоступу за посиланням:

https://optima.school/vstup/demo-dostup-do-navcalnogo-sajtu

Призупинення освітнього процесу

У зв’язку із продовженням воєнного стану та бойових дій, відповідно до Указу Президента України №64/2022, листа міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета від 08.03.2022 р. та з метою збереження життя кожного громадянина нашої держави після завершення канікул (21.03.2022) освітній процес тимчасово призупиняється.

Продовження канікул

У зв’язку із введенням воєнного стану, відповідно до Указу Президента України №64/2022, листа Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 р. №1-3277-22 канікули продовжуються з 14.03.2022 р. до 21.03.2022 р. для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану та з метою збереження життя кожного громадянина нашої держави.

Воєнний стан в Україні. У школі оголошено канікули

Через введення воєнного стану в Україні з 28 лютого до 14 березня 2022 у школі триватимуть канікули.

Як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій.pdf
Рекомендований вміст тривожної валізи.pdf

«Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України»

Широкомасштабна інформаційна кампанія, спрямована на попередження стигматизації та маргіналізації молоді з тимчасово окупованих територій та сприяння соціальній згуртованості.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови класні керівники провели у класах різноманітні заходи на яких:

  • читали вірші українською;

  • обговорювали історичні події, що стосувалися розвитку та становлення нашої мови;

  • розгадували загадки та кросворди про українську мову;

  • співали українських народних пісень.

Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

Відповідно до Указу Президента України № 69 від 11 лютого 2015 року в Україні щорічно 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Здобувачі освіти нашої школи виготовили паперових янголів, щоб згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років, вшанувати пам'ять загиблих Героїв.

Реалізація проєкту "Worm – рятівник екожиття громади Яблуневого"

Від слова до діла!

З початком весняного та осіннього сезону на території школи розпочинаються масштабні заходи з благоустрою території. Особлива увага приділяється рослинним решткам та опалому листю, адже територія школи досить велика і рослинного сміття збирається вдосталь. Як відомо спалювання опалого листя призводить до забруднення повітря, проблем зі здоров’ям, збіднення та руйнації грунтового покриву, несе в собі ризик виникнення пожеж.

То які ж екологічні шляхи вирішення проблеми опалого листя?

А відповідь ось яка!

Оскільки листя вдосталь, то чому б цим не скористатися і не запровадити його екологічну переробку на добриво?

Саме ця ідея є основою для проєкту, що в цей час вже реалізується в стінах нашого освітнього закладу - "Worm – рятівник екожиття громади Яблуневого". Та вже з самої назви стає зрозуміло, що без каліфорнійських дощових черв'яків тут не обійшлося.

Після тривалих пошуків та аналізу інформації, підготовки та подання документів на конкурс проєктів соціальної дії на рівні громади за участю Британської Ради, залучення партнерів та пошуку фінансування проєкт стартував.

Реалізації даного проекту допоможе у формуванні екологічної культури шляхом створення вермоферми для перероблення рослинних решток та опалого листя у екологічно чисте добриво - біогумус, підвищить екологічну свідомість громади села, формуватиме у дітей та молоді дбайливе ставлення до природи, сприятиме організації громадськості та органів міського самоврядування до проблеми спалювання рослинних решток, зменшить рівень сезонної задимленості повітря.

Керівництво закладу в подальшому планує взяти участь у проєктах по соціальному підприємництву у школі, зробити велику теплицю та вирощувати овочі для власної їдальні.

Дистанційне навчання


День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)

У рамках співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України 08 лютого 2022 року з 14:00 до 15:00 відбувся Всеукраїнський онлайн-флешмоб до Дня безпечного Інтернету.

У рамках заходу зареєстровано рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education.

Усі інструкції, матеріали, а також форма зворотного зв’язку в разі запитань чи уточнень опубліковані на веб-сайті за покликанням: https://bit.ly/dbi2022

Під час заходу були презентовані можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education, «Посібник із безпеки дітей в Інтернеті». Також учасники:

  • виконали вправи у віртуальних кімнатах,

  • отримали рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в Інтернеті,

  • дізналися як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки,

  • отримали підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.

Небезпечне вірусне захворювання поліомієліт та вакцинація

За матеріалами МОЗ:

Діти віком від 6 місяців до 6 років, не щеплені від поліо вчасно, будуть вакциновані наприкінці січня 2022 року

Довідка:

Поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто носії поліо не мають жодних симптомів хвороби або плутають їх із симптомами ГРВІ чи розладу шлунку, проте продовжують інфікувати інших, якщо ті не мають достатньої кількості щеплень.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. Вакцини якісні, тобто зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

Попри це середній рівень охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні ледь перевищує 71 % за необхідних 95 %. Зокрема, три щеплення від поліо у віці до 1 року отримали 73,3% дітей, четверте (у 18 місяців) — 73,5 %. Щеплення у 6 років зробили 72 % дітей, а у 14 років — 68,7%.

Всі діти віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ).

Вакцинація має розпочатися наприкінці січня 2022 року. Після завершення цього раунду буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ).

“Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря щеплень або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення”, — заявив Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар.

Батькам дітей від 6 місяців до 6 років, які пропустили одне або обидва щеплення, рекомендовано звернутись до педіатра чи сімейного лікаря, аби отримати свій захист від поліомієліту. Детальніше про вакцини — на сайті МОЗ.

В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно. Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, безпечні, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.

План щеплення дітей затверджений наказом МОЗ України від 30.12.2021 № 2922. Документ розроблений у консультації з національними та міжнародними експертами у відповідь на виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року.

Відповідно до плану, передбачається вакцинація від поліомієліту нещеплених дітей до 6 років. Національним планом передбачена низка першочергових активностей, у тому числі затвердження регіональних координаційних механізмів із реагування на спалах поліомієліту, посилення системи епідеміологічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища, проведення форсованої планової імунізації дітей від 6 місяців до 6 років вакциною ІПВ, проведення турів додаткової імунізації дітей вакциною ОПВ до 6 років тощо.

Карантинні обмеження у закладі продовжуються


Карантинні обмеження у закладі продовжуються


Освітній курс «Безбар’єрна грамотність»

28 січня педагогічні працівники організовано пройшли освітній онлайн-курс Міністерства цифрової трансформації «Безбар’єрна грамотність» про основні принципи безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій та отримали сертифікати.

Карантинні обмеження у закладі


22 січня - День соборності України

День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Класоводи та класні керівники провели у класах різні заходи з метою патріотичного виховання школярів.

Міжнародний день "дякую"

Щороку 11 січня в світі відзначається свято – Міжнародний день «Дякую».

Класні керівники провели низку заходів для учнів.

Одинадцятикласники підготували коротенькі повідомлення про значення слова "дякую" в різних країнах та створили хмаринку слів під назвою "Дякую різними мовами".

Новорічні привітання

Вітаємо вас з Новим 2022 роком!

Хай Тигр буде добрим та чуйним до вас.

Злагоди, здоров'я та наснаги вам та вашим родинам.

Хай рік Новий дарує вам надій,

Здоров’я, здійснення всіх мрій,

Тепла та ніжності в родині

Та миру в нашій Україні!

Шкільні новорічні свята

От і настала чудова зимова пора новорічних свят.

Благодійний збір іграшок

Здобувачі освіти нашого закладу взяли участь у благодійному зборі іграшок на користь підопічних Благодійного фонду "Таблеточки" для програми «Коробочки Хоробрості», який тривав до 24 грудня 2021 року.

7 грудня - Всесвітній день української хустки

День української хустки — неофіційне свято, яке відзначається з 2019 року, щорічно 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Грамота за участь у акції "Монетки дітям"

Отримали грамоту від благодійного фонду "Таблеточки" та Національного банку України за участь у всеукраїнській благодійній акції "Монетки дітям" та неоціненний вклад у боротьбі з дитячим раком.

Учні 3-го класу зібрали найбільше монеток (800), тому саме вони стали повноправними власниками цієї грамоти.

Національний банк України та благодійний фонд "Таблеточки" з 1 по 30 вересня 2021 року проводив акцію "Монетки дітям". Метою цієї акції був збір монет номіналом 25 копійок, які вийшли з обігу, та перетворення їх на допомогу для онкохворих дітей. Наша школа долучилася до цієї благодійної акції.

Акція “16 днів проти насильства”

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Також 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Учнями було проведено акцію "Червона стрічка" на знак підтримки ВІЛ-інфікованих людей.

Міжнародний день захисту інформації

Міжнародний день захисту інформації відзначається щороку 30 листопада.

1988 року американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації (англ. Computer Security Day). Саме цього року було зафіксовано першу масову епідемію хробака, якого назвали за іменем його творця — Морріса. Саме тоді фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки.

Встановивши Міжнародний день захисту інформації, Асоціація прагнула в такий спосіб нагадати всім про необхідність захисту комп'ютерної інформації та звернути увагу виробників і користувачів обладнання та програмних засобів на проблему безпеки. Відтоді цього дня з ініціативи Асоціації відбуваються міжнародні конференції з питань захисту інформації.

З тих пір в цей день з ініціативи Асоціації комп’ютерного обладнання проводяться міжнародні конференції щодо захисту інформації, які супроводжуються масою цікавих заходів.

(За матеріалами Вікіпедії)


Пройдіть легенький веб-квест і перевірте, що ви знаєте про Міжнародний день захиcту інформації.

День пам'яті жертв голодомору 1932-33 р.р.

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Цьогоріч він припадає на 27 листопада.

По класах відбулися години спілкування.

Учні 2 класу подивилися мультфільм "Голодний дух", вирізали символічну квітку незабудку та приклеїли її до карти України, виготовили та розмалювали символічну свічку пам'яті.

Срібна нагорода

20 та 21 листопада 2021 року в м. Дніпро відбувся Всеукраїнський турнір з таеквон-до ІТФ серед юнаків.

Вітаємо учня 8 класу нашої школи, Шведа Максима, який здобув срібну нагороду (спортивний клуб "Воїн", тренер Богдан Новицький). Бажаємо наснаги та нових спортивних досягнень!

Конкурс знавців дорожніх знаків

Як підсумок тижня безпеки дорожнього руху серед учнів проведено конкурс знавців дорожніх знаків.

Найкмітливіші з них отримали грамоти.

Тиждень безпеки дорожнього руху

Учні 4 класу гарно потрудилися: повторили правила дорожнього руху на шляху до школи та підготували свої творчі роботи.

Класний керівник 5 класу Валентина Йосипівна Бугаєнко підготувала цікаве заняття для п'ятикласників на тему "Правила дорожнього руху: дорожні знаки".

До Всеукраїнського Дня дорожнього руху учні 2 класу прийняли участь у вікторині з ПДР. Зробили аплікацію із рваного паперу "Дорожні знаки".

Урок безпеки дорожнього руху у 7 класі.

Урок безпеки дорожнього руху у 6 класі.

Переглянути відеоматеріали до Тижня безпеки дорожнього руху можна за посиланням:

dopomogadtp.com/ua/pravyla-povedinky-na-vulytsiakh-i-dorohakh-videomaterialy/

Творчі активності у 2 класі

До Дня толерантності для другокласників проведено "Списування толерантності". Також учні розмалювали "Квітку толерантності".

Акція "Посади дерево"

15 листопада учні Яблуневої ЗОШ I-III cт. взяли участь в акції "Посади дерево", а саме в закладенні "Скверу Закоханих сердець". Було висаджено 120 берізок, поряд з будинком культури с. Григорівка. Планується висадити ще 60 берізок в с. Дубове.

День української мови та писемності

Учні 2 класу до Дня української мови та писемності виготовили лепбук, розгадали кросворд "Рідна мова" та працювали із зашифрованими прислів'ями.

Спалювання листя: шкідливість та альтернатива

Восени у декого із наших односельців ввійшло за норму спалювати опале листя, а навесні – торішню траву. Чим вищезазначені діяння шкідливі для здоров’я людей та навколишнього середовища, а також який штраф очікує на любителів такого способу прибирання території, розкажемо сьогодні.

Чому спалювати листя і траву – небезпечно?

Шкода від спалювання листя і сухої трави надзвичайно велика. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини. Також із листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що в рази посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні поліетиленового пакета в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість із яких отруйні для людини.

Спалювання опалого листя й трави є не менш шкідливим і для навколишнього середовища. Воно призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Через дим від вогнищ страждають дерева. Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. До того ж цей процес збільшує промерзання землі у 2-4 рази. Окрім того, у сухому листі згорають зимуючі комахи, у землі від диму задихаються гризуни. Часто не встигають втекти зайці. Згорають пташині гнізда. Саме зі спалювання стерні на полях починається більшість масштабних пожеж. Варто зазначити, що густий дим є напівпровідником і здатний стати причиною короткого замикання лінії електропередач.

Що ж робити з опалим листям?

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, у садах. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту як прикореневої підкормки дерев і кущів.

За спалювання листя – штраф!

Спалювання листя є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність. Це є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів, різноманітних законів України. Так, ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладання штрафу на громадян у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн), посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1750 грн).

Якщо ви бачите, що спалюють листя – телефонуйте до Нацполіції. Патрульні зобов’язані відреагувати на виклик, виїхати і зафіксувати порушення, склавши протокол. А далі – справа за адмінкомісією, яка ухвалює рішення про штраф.

Бережіть навколишнє середовище, пам’ятайте, це наше здоров’я!

Школа безпеки «ТЯМ» — новий простір для формування культури безпеки, доступний для всіх

Український фонд «Благополуччя дітей» та Офіс Ради Європи в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України запрошують освітян і батьків сміливо подивитися в очі проблемі сексуального насильства над дітьми і навчитися їй протидіяти на сторінці віртуальної Школи безпеки ТЯМ.

Тут є «мемчики» для ненудної розмови з підлітками про безпеку. І відеокурс для освітян, які хочуть впевнено працювати в темі профілактики сексуального насильства. І поради для батьків, як побудувати довіру з підлітками. А ще — довідник про сексуальне насильство, у мережі зокрема, корисні ресурси для самоосвіти батьків, методичні розробки для роботи в закладах освіти та контакти для отримання допомоги.

Всеукраїнський дитячий літературний конкурс "Я - Майбутнє України"

Благодійний фонд " Я Майбутнє України", місією якого є підтримка, захист та розвиток дітей в Україні, з 5 жовтня по 1 грудня 2021 року оголошує Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Я – майбутнє України» для учнів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, вихованців ліцеїв, технікумів, училищ, коледжів України (до 18 років).

Метою конкурсу є популяризація читання, реалізація дитячої літературної творчості, заохочення дітей до створення перших якісних літературних робіт та спонукання їх до реальних кроків у літературному майбутньому своєї країни. Даний конкурс організовується в межах існуючих просвітницьких програм Благодійного фонду та є складовою ІІІ Міжнародного дитячого фестивалю "Literature Future".

Переможці Конкурсу представлятимуть свій навчальний заклад 28-29 травня 2022 р. у фіналі Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Я – майбутнє України», який відбудеться в місті Чернівці під час ІІІ Міжнародного дитячого фестивалю "Literature Future".


Деталі конкурсу: https://www.future-ukr.org.ua/iii-vseukrayinskyj-dytyachyj-literaturnyj-konkurs-ya-majbutnye-ukrayiny/

Турнір з настільного тенісу

Перемог легких не буває. 12 жовтня в смт. Баришівка відбувся дуже цікавий, але складний для команди турнір, присвячений до Дня козацтва. Серед учасників змагань були і учні Яблуневої ЗОШ I-III cт. та Березанської ЗОШ №2, які представляли ДЮСШ "Старт" Березанської ОТГ.

Спортсмени старших вікових категорій пройшли через горнило обласних та всеукраїнських турнірів. І саме вони задавали тон у цих змаганнях, демонструючи високу техніку гри та блискавичну реакцію. Приємно, що команда досягла максимального результату, посівши І місце, набравши 16 залікових балів!

Остапенко Юлія, Кривенко Вікторія - І місце.

Хицюк Максим - ІІ місце.

Вітаємо переможців!

ІІ Міжнародний урок доброти

6 жовтня 2021 року в кожному класі нашої школи було проведено Міжнародний урок доброти (присвячений відповідальному ставленню до собак та котів).

Завдяки відеороликам, які підготував Благодійний фонд "Щаслива лапа", уроки доброти виявилися дуже цікавими, змістовними та пізнавальними.

Учні разом з вчителями:

- поділилися історіями про своїх домашніх улюбленців;

- намалювали та розфарбували своїх котиків та собачок;

- отримали відповіді на багато запитань про правильний догляд за тваринами;

- дізналися, як саме функціонують притулки для тварин;

- з'сували, чому важливо вигулювати, вакцинувати, стерилізувати, реєструвати та чіпувати тварин.

Кожен урок доброти нагадав школярам, що наші пухнасті чотирилапі друзі заслуговують поваги, турботи і дбайливого ставлення до себе.

«Ми відповідаємо за тих, кого приручили» («Маленький принц», Антуан де Сент-Екзюпері).


#МіжнароднийУрокДоброти2021

#БФЩасливаЛапа

#Біоетика

#Я_ЗОШ

#Яблунева_ЗОШ

Акція "Зростаємо разом"

Територія Яблуневої ЗОШ І-ІІІ ступенів мальовнича: є алеї, парк, сад, квітники. Цього чудового, погожого, осіннього дня учні першого та одинадцятого класів, разом з батьками і бабусями першокласників, долучились до озеленення території рідної школи та посадили деревця в рамках акції шкіл Київщини "Зростаємо разом".

День працівника освіти

Шановні вчителі! Вітаємо вас з професійним святом!

Марк Твен сказав: «Вчити себе самого – благородна справа, але найблагородніша – вчити інших…».

Нехай успіхи ваших учнів будуть гордістю для ваших сердець, нехай всі ваші уроки, дарують дітям не тільки знання і вміння міркувати, але і віру в хороше, надію на краще, різнокольорові мрії та силу прагнення до них. Залишайтеся мудрими і добрими, креативними і сучасними, цікавими і чудовими вчителями.

Хай ваша професія буде легкою, наскільки це можливо, і приносить вам лише щиру радість і натхнення на нові досягнення на педагогічній ниві.

Напередодні Дня Вчителя


Солодка перерва від "Ласунки"

Дякуємо ТОВ "Ласунка" за смачне морозиво.

У день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, товариство "Ласунка" подарувала всім учням Яблуневої ЗОШ І-ІІІ ступенів солодкий сюрприз - смачне морозиво.

Дякуємо за смачну шкільну перерву цьому підприємству і зичимо їм успіхів та процвітання!

Відзначаємо день миру

Щороку 21 вересня — у Міжнародний день миру — люди в усьому світі збираються, щоб ушанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя давньої мрії людства — жити в мирі.

В цей день учні Яблуневої ЗОШ І-ІІІ ступенів приєдналися до проведення Всеукраїнської акції «Голуб миру». Діти власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та розмістили на тематичній стіні "Діти України за мир!". Кожна перерва і кожен урок у цей день були пронизані темою миру.

Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після закінчення Другої світової війни. У квітні 1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників миру під гаслом: «Захист миру — справа всіх народів миру». Засіданню необхідною стала емблема, завдяки якій слово «мир» стане зрозумілим кожній людині на планеті. За допомогою звернулися до геніального іспанця, великого Пабло Пікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкову гілку. Голуб — прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір — символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка — символ перемоги, миру та примирення. Учні 6 класу виготовили білого голуба миру із своїх долоньок.

Учні 3 класу на долоньках написали свої побажання та прикріпили на інформаційний стенд.

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити щось дієве заради спокою на Землі. Сьогодні, коли в нашій країні сьомий рік триває війна, слово МИР не є вже чимось абстрактним, а стало для кожного з нас дуже значущим і цінним. Адже найбільше у світі щастя – це мир!

Закордонні гості у школі

Нам випала нагода долучитися до проєкту "Міжкультурний діалог і толерантність - шлях до порозуміння у громаді", метою якого є розбудова ефективної комунікації та міжкультурного діалогу в Березанській громаді шляхом виховання толерантності.

Гостями, що завітали до нас, були віце-консул Гвінеї, президент ГО "Африканська Рада в Україні" Діалло Ісса Садіо, Теодоріна Каміс Ваврик - керівниця проєктів вищезгаданої ради, Алла Новікова - голова правління БО "Фонд громади Березані", Ніколетта Снісар - керівниця проєктів вищезгаданого фонду.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Британської ради в Україні та організаційної підтримки Березанської міської ради та КОДА, з метою подолання ксенофобії та расизму.

Здобувачі освіти середньої шкільної ланки були запрошені на пізнавальну лекцію "Мандрівка Африкою" та імпровізований "Показ мод" з вікториною наприкінці.

Вікторина допомогла зануритися в культуру африканських народів, що сприяло глибшому розумінню витоків світової культури та вихованню толерантності і взаємоповаги до відмінностей (політики, культури, кольору шкіри).

Майстер-клас з танцю і показ мод у національних костюмах розширив діапазон знань про культуру та життя інших народів.

Молодь мала змогу ближче поспілкуватися з представниками африканської культури, поставити запитання, поділитися своїми враженнями та емоціями.

Акція "Монетки дітям"

Національний банк України та благодійний фонд "Таблеточки" з 1 по 30 вересня 2021 року проводив акцію "Монетки дітям".

Метою цієї акції був збір монет номіналом 25 копійок, які вийшли з обігу, та перетворення їх на допомогу для онкохворих дітей. Наша школа долучилася до цієї благодійної акції.

Збір монет в нашій школі тривав з 8 по 24 вересня і не залиши байдужими ні учнів, ні вчителів, ні працівників школи. Дух змагання і розуміння, що така дрібничка, як монетка номіналом 25 копійок, яка вже майже як рік вийшла з обігу, і лежить десь у скарбничці чи шухлядці, може врятувати чиєсь життя, допомогли нам зібрали 2132 монетки. Найбільшу кількість, 800 монеток зібрали учні 3 класу і їхній класовод Ткаченко Оксана Петрівна.

Всі разом ми переказали у фонд "Таблеточки" 533 гривні і віримо, що вони допоможуть іншим дітям.