Учнівське самоврядування

Самоврядування – один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні життям класу, школи. Досвід багатьох років доказує, що саме учнівське самоврядування – це не лише самостійне вирішення різноманітних питань, а й самостійне виконання, проведення, планування різноманітних заходів, відповідальність за які несуть самі лідери – учні. Суттєвими рисами, якими наділені справжні лідери є: гнучкість, активність, ініціатива, дисципліна, добровільність, креативність, вихованість. Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Ось чому головне завдання школи – знайти і підтримати учнів, чия життєва позиція спрямована на активну участь у громадському житті. Самоврядування школярів – необхідний компонент змісту сучасного виховання особи.

Основою учнівського самоврядування нашої школи є рівносторонній Трикутник - Батьки, Учителі та Учні.

Наш учнівський колектив називається "СІМ’Я"

що означає:

Якнайзавзятіші

Якнайкмітливіші

Якнайактивніші

Якнайрозумніші

Якнайспортивніші

Якнайвеселіші

ЯБЛУНІВЦІ.


В нашій сім’ї – 153 учні.


Наше кредо «Один за всіх і всі за одного».


Ми маємо досягнення :

- в навчанні;

- в спорті;

- в туризмі;

- в праці.

Ми вміємо відпочивати під час:

- свят;

- змагань;

- квестів;

- походів;

- екскурсій.

Ми:

- дружні;

- енергійні;

- дотепні;

- креативні;

- толерантні.

Заздрість.

Презирство.

Пихатість.

Брехливість – НАШІ ВОРОГИ.

В нас немає самотніх, бо в нас: «Один за всіх і всі за одного»

Наша «СІМ’Я»- це добровільне неполітичне об'єднання учнів 5-11 класів Яблуневої ЗОШ І-ІІІ ступенів Березанської міської ради, яке діє з 2005 року.

Мета нашого об'єднання - сприяння розвитку дітей та молоді для реалізації їх інтелектуального, громадського та духовного потенціалу, як особистостей, як громадян України.

СТРУКТУРА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЯБЛУНЕВОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

“Успіху досягає не той, хто робить багато, а той, хто робить небагато, але те, що потрібно у даний момент ”

В.Воронцов

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні — важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Лідери формують активну громадянську позицію, яка сприяє розвитку учнівської молоді нашої школи. Саме така модель учнівського самоврядування сприяє виробленню в учнів певних якостей, а саме: відповідальності за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо; принциповості — уміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об’єктивну оцінку своїм вчинкам та вчинкам оточуючих; самостійності: готовність залежно від конкретних умов знаходити вірне рішення, долати труднощі; творче ставлення до дійсності; вміння виявити ініціативу.

Метою створення учнівського самоврядування у школі, насамперед, є розвиток молодих людей для досягнення інтелектуального, громадського та духовного потенціалу та особистості як громадян України, як членів українського суспільства.

Школа – це модель майбутнього суспільства. Основи громадського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і самоврядування допомагає учням організувати власне життя, життя своїх товаришів. Учні потребують практичних навичок управлінської діяльності, і саме вчителі їх забезпечують. Головною умовою розвитку самоврядування стає наявність педагогів, які хочуть і вміють співпрацювати з учнями. Саме від педагогів залежить, чи зможе він довіряти учням самостійно вирішувати більшість питань їхнього колективного життя, чи зуміє переконати їх у тому, що, крім них, ці обов’язки ніхто не зможе виконати. Тільки тоді самоврядування стане потребою колективу. Учнівському самоврядуванню притаманна раціональна внутрішня організованість, що виявляється у загальній захопленості справою, ініціативність, високий рівень відповідальності за спільну справу.

На сьогоднішній день учнівське самоврядування “7’Я” – це 7 лідерів, які є учнями 5-11-х класів, вони пропагують здоровий спосіб життя, доброчинність та активне дозвілля. Разом вони організовують свята, концерти, спортивні змагання, благодійні акції. На допомогу в роботі лідерів для реалізації певних проектів та заходів діє 6 комісій учнівського самоврядування: «Навчальна», «Культури і спорту», «Господарсько-санітарна», «Дисципліни і порядку», «Прес-центр» і «Центр «Екодія». Щороку у вересні місяці відбуваються класні збори, під час яких обираються лідери класів, які будуть представниками на шкільній учнівській конференції. Але цього року, через ситуацію з COVID-19, загальношкільна конференція не проводилась. У кожному класі шляхом таємного голосування було обрано по одному представнику до шкільного парламенту. На своєму засіданні представники класів обрали голову парламенту. Ним став учень 11 класу Сорока Владислав. Навчальну комісію очолив учень 9 класу Кудрявський Дмитро, комісію культури і спорту - учень 10 класу Качан Сергій, дисципліни і порядку – учениця 6 класу Арустамян Світлана, господарсько-санітарну комісію очолила учениця 7 класу Журибеда Сніжанна. Прес-центр школи очолила учениця 5 класу Арустамян Віолета. Новий проект «Екодія» вирішено було доручити учениці 8 класу Остапенко Юлії.

Перша колективна справа до Міжнародного дня миру (21.09.21 р.), участь школярів усіх класів у акції «Голуби миру» показали дієвість учнівського парламенту і його бажання зробити життя колективу змістовним і цікавим.

Випробувати свої сили і можливості лідери вирішили у переддень професійного свята вчителів і організували силами старшокласників день учнівського самоврядування. В ролі директора школи випобував себе голова парламенту Сорока Владислав, а у ролі заступника директора з навчально-виховної роботи спробувала попрацювати учениця 11 класу Холявко Оксана. Приємно було отримувати вчителям і відео привітання від класних колективів.

Попереду в шкільного парламенту багато планів та ідей і маємо надію на їхню реалізацію.