Міжнародна співпраця

Міжнародні угоди про співпрацю

Кафедра української мови успішно співпрацює із зарубіжними університетами та науковими установами у форматі низки міжнародних угод про співпрацю.

Міжнародні проєкти

У рамках Міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти та науки України та Академією української преси, доц. кафедри української мови Прокопчук Л.В. у співавтрстві з іншими колегами з факультету розробила навчальні програми з інфомедійною компонентою з «Риторики» та «Методики навчання літератури», які пройшли експертизу й сертифіковані експертною радою IREX і АУП. 

Міжнародні програми академічних обмінів

У форматі співпраці з Міжнародною програмою академічних обмінів (NAWA, м. Варшава, Польща) студенти спеціалізації «Польська мова» систематично беруть участь у літніх школах із вивчення польської мови і культури, організованих польськими університетами, а кращі студенти також отримують стипендію як заохочення вивчати й популяризувати польську мову в Україні від польської урядової організації "Wolność i Demokracja" (грантова програма "Biało-czerwone ABC"). Саме ця організація надала фінансову підтримку для обладнання на факультеті кабінету польської мови та подальше його технічне оснащення. Волонтери, магістри польської мови, методисти, які працюють у загальноукраїнському координаційно-методичному центрі вивчення польської культури та мови (м. Дрогобич) залучаються до організації навчальних курсів із методики викладання польської мови учням для студентів-філологів спец. «Польська мова».

Закордонні стажування

Викладачі кафедри беруть активно участь у закордонних стажуваннях:

у Польській академії наук (м. Варшава), Університеті імені Яна Кохановського (м. Кельце), Університеті Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін) (Польща, 2017 р.);


Викладачі кафедри є членами редакційних колегій українських та зарубіжних збірників наукових праць. Зокрема, доц. Гороф’янюк І.В. є членом редколегії наукового збірника Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови «RevistadeEtnologie şiCulturologie», який індексується у міжнародній базі даних SCOPUS. Доц. Родюк Н.Ю. є членом редколегії електронного наукового журналу «New Inception», який відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1017 від 27.09.2021 р. включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б).