· Шановні батьки!

Міністерством освіти і науки України внесено зміни до Положення про інклюзивно-ресурсні центри:

передбачено можливість для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і отримали психологічні травми, виявляти особливі освітні потреби в ІРЦ;

· передбачено алгоритм виявлення схильності до проявів девіантної поведінки;

· розширено завдання ІРЦ;

· надано додаткові гарантії особам з ООП, які вимушено змінили місце проживання чи перебування;

· передбачено можливості для подання заяв, отримання консультацій із фахівцями ІРЦ і висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку;

· дозволено використовувати документи з мобільного застосунку «Дія»;

· розширено можливості для проведення повторного комплексного оцінювання розвитку дитини за згодою батьків.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/545-2017-%D0%BF#n13

Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Гуляйпільської міської ради працює в змішаному режимі.

Комплексна психолого- педагогічна оцінка розвитку дитини проводиться в очно-дистанційному форматі за попереднім записом.

* Корекційно-розвиткові заняття з дітьми із особливими освітніми потребами проводяться дистанційно.

* Консультативна допомога батькам дітей із ООП та педагогічним працівникам може надаватися очно або в телефонному режимі, за допомогою мобільних додатків та електронної пошти.

* Консультативна допомога особам, які потребують психологічної підтримки під час воєнного стану може надаватися очно або в телефонному режимі, за допомогою мобільних додатків, електронної пошти.

Телефон для довідок залишається незмінним : 0505154220

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 02.12.2021 № 530 "Про проведення Першого обласного конкурсу Фахової майстерності "Без бар'єрів" у 2021/2022 навчальному році" та одноіменного наказу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради від 10.12.2021 № 302, 17.01.2022 фахівцями були представлені роботи в рамках І етапу (районного). Перед вами світлини переможця районного етапуЯланської Людмили Геннадіївни, яка продовжить виборювати перемогу в обласному етапі.

У зв'язку з набуттям чинності з 01.01.2022 року постанови КМУ від 15.09.2021 № 957 "Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти" та внесенням змін до постанови КМУ від 10.04.2019 № 530 "Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти" командами психолого-педагогічного супроводу, учасниками яких є фахівці та директор ІРЦ, було визначено типи труднощів та рівні підтримки дітям з ООП закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Участь директора Центру в нараді директорів ІРЦ Запорізької області, яку проводив завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти 11.01.2022. Тема обговорення: "Визначення рівня підтримки дітей з ООП у ЗО Запорізької області"

16.12.2022 В рамках співпраці ІРЦ та команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП проведено нараду з завучами з навчально-виховної рботи закладів загальної середньої освіти. У зв'язку з набуттям з 01.01.2022 року чинності постанови КМУ від 15.09.2021 року № 957 "Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти" заплановано роботу з КППС по визначенню типів труднощів та рівнів підтримки дітям з ООП.

16 грудня 2021 року фахівцями Центру проведено святковий захід для дітей напередодні свята Миколая. Ми вітаємо всіх діточок громади з святом, бажаємо бути щасливими, здоровими, море подарунків вам, радості, тепла та миру!!!


https://www.youtube.com/watch?v=eAiqSIGyaQw - посилання на запис заходу

21 жовтня 2021 року відбулася офіційна презентація інформаційної кампанії «Для дітей суспільство без бар’єрів». Дискусію було ініційовано проєктом SURGe у співпраці з Офісом Президента України, Міністерством освіти і науки та Міністерством соціальної політики.

Мета кампанії – продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства.

За даними Міністерства освіти і науки, за останні роки охоплення дітей інклюзивним навчанням збільшилося у 5 разів.

«Ще 5 років тому на інклюзивному навчанні перебувало 4 тисячі дітей, сьогодні це більше 25 тисяч дітей. Приємно, що батьки стали більше довіряти нам, якщо раніше вони були закриті, то сьогодні ми їх бачимо в інклюзивних школах. Нині ми маємо більше 18 500 інклюзивних класів, в дев’ятеро збільшилася кількість асистентів вчителів – тепер їх понад 19 тисяч. Ми не стоїмо на місці, ми активно рухаємось вперед», – проінформувала Віра Рогова, заступниця Міністра освіти і науки.

За словами Дар’ї Герасимчук, Радниці – уповноваженої Президента з прав дитини та дитячої реабілітації, таких інформаційних кампаній сьогодні не вистачає, адже теми безбар’єрності та побудови інклюзивного суспільства для дітей відходять на другий план через пандемію, а також інші суспільні проблеми.

«Ключове повідомлення кампанії ми обрали не просто так, адже воно має кілька важливих трактувань і посилів. Перший – про те, що ми, як дорослі, маємо будувати таке безбар’єрне суспільство для кожної дитини. Другий – про те, що для дітей не існує бар’єрів у спілкуванні з однолітками та прийнятті один одного», – наголосила Дар’я Герасимчук.

Учасники заходу закликали кожного долучатися до розбудови безбар’єрного простору та робити все можливе, щоб всі діти почували себе важливими, огорнутими турботою, а також мали рівний доступ до освіти та участі у суспільному житті.

01.10.2021 року отримали подяку від виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради. Дякуємо за довіру!

01.06.2021 в перший день літа до Дня захисту дітей, вже традиційно, фахівцями проведено свято для дітей "Щасливе дитинство".

31.05.2021. Підготовка до свята Дня захисту дітей...

20.05.2021 в рамках взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами та ІРЦ педагогічними працівниками установи проведено вебінар для вчителів, асистентів вчителів та вителів-реабілітологів. В ході зустрічі розглядалися такі питання:

 1. Організація роботи асистента вчителя в інклюзивному класі.

 2. Організація роботи з рухової реабілітації з дітьми, які мають порушення опорно-рухового апарату.

 3. Особливості індивідуального підходу в навчанні дітей зі спектром аутизму.

Шановні батьки та педагоги!

Доводимо до Вашого відома, що відповідно до листа Міністерства культури та інформаційної політики України від 30.03.2021 № 3608/5.11.3 у межах загальнонаціональної інформаційної кампанії з вакцинації від COVID-19, яку реалізує Міністерство охорони здоров’я України разом з Міністерством культури та інформаційної політики України, ДУ “Центр громадського здоров’я України”, за підтримки ЮНІСЕФ, з метою якісного та достовірного інформування населення України щодо проведення вакцинальної кампанії проти COVID-19, пропонуємо інформаційні аудіо, відео та інші матеріали: https://cutt.ly/Cx0THbr.

07.04.2021

02.04.2021. Гуляйполе в блакитному! 2 квітня- Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Аутизм - це не хвороба!

22.03.2021 Підготовка команди до участі у Перших інклюзивних іграх "Ми разом". Робота вчителя-реабілітолога.

19.12.2020 року директором установи проведено вебінар-нараду в рамках взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими потребами та ІРЦ для завучів закладів загальної середньої освіти.

Шановні відвідувачі сайту!

До Вашої уваги огляд різних форм роботи фахівців (вчителів: дефектолога, логопеда, реабілітолога, практичного психолога) з дітьми з ООП.

Шановні Батьки!

Звертаємо Вашу увагу, що в даний час в приміщенні центру (на базі КЗ "ЗДО ясла-садок "Сонечко" комбінованого типу ГМР) проводяться ремонтні роботи. Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, а також консультації фахівців: вчителя-логопеда, практичного психолога, вчителя-дефектолога та вчителя-реабілітолога Ви можете отримати в затишному приміщенні опорного закладу "Престиж" (ЗОШ № 1) в кабінеті № 21 (ресурсна кімната), в якому розміщено фахівців центру тимчасово.

Чекаємо Вас! Телефон для довідок 050-515-42-20.

Нагадуємо про необхідність дотримання протиепідемічних заходів під час відвідування центру. Бережіть себе та рідних!

Зверніть увагу, що батьки (законні представники дитини) мають можливість дистанційного подання документів для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку через автоматизовану систему роботи інклюзивно-ресурсних центрів ( https://ircenter.gov.ua/)

03.08.2020

Шановні батьки!

У зв'язку з послабленням протиепідемічних заходів ІРЦ відновив свою роботу та у звичайному режимі надає психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги. Ми чекаємо на Вас!

01.06.2020

Шановні батьки!

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 04.05.2020 № 1/9-232 «Щодо організації роботи інклюзивно-ресурсних центрів», після припинення карантину організація проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини проводитиметься із дотриманням протиепідеміологічних вимог у добре провітрюваних приміщеннях :

 1. Фахівці ІРЦ з дитиною та її батьками (законними представниками) під час проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку мають тримати дистанцію не менше ніж 1.5 метри. Уникати прямого контакту з фахівцями.

 2. Всі учасники проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку, в тому числі і дитина, мають використовувати маску і одноразові рукавички.

 3. Після кожного проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку всі матеріали, які використовувалися, поверхні столу та інші поверхні мають бути оброблені дезінфікуючим розчином, приміщення має бути добре провітрене.

 4. По можливості, обмежити одночасний рух відвідувачів місцями спільного користування (коридорами) та використання туалетних кімнат для уникнення натовпу.

 5. Батьки (законні представники дитини) мають можливість дистанційного подання документів для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку через автоматизовану систему роботи інклюзивно-ресурсних центрів ( https://ircenter.gov.ua/)

08.05.2020

Шановні батьки, педагоги та відвідувачі центру!

У зв'язку з карантинним режимом, в установі призупинено проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки та корекційно-розвиткових занять до 24.04.2020!

Додаткова інформація щодо отримання послуг в центрі по тел. 0505154220

Переглянути та завантажити висновок про комплексну оцінку ви можете на сайті ircenter.gov.ua, зареєструвавшись та зателефонувавши за вказаним телефоном.

Заняття з дітьми проводитимуться, використовуючи дистанційні технології. За консультаціями та психологічною допомогою ви можете звертатися за вказаним телефоном.

12.03.2020

19.12.2019 фахівцями КУ "Інклюзивно-ресурсний центр"ГМР для дітей, які відвідують центр та батьків проведено святкову зустріч: "Свято Миколая"

21.11.2019 проведено тренінг для батьків: «На шляху до взаємодії». Мета тренінгу поглибити знання батьків з питань виховання дітей, дати батькам можливість поділитися своїм досвідом сімейного виховання і підвести їх до аналізу особистого педагогічного досвіду; підвищувати психолого-педагогічну компетентність батьків у питаннях дитячо-батьківських стосунків, залучати батьків до організації навчально- виховного процесу (Фото)

08.10.2019 проведено лекторій для батьків «Раціональне використання інтернет-ресурсів для розвитку дитини». Фахівцями ІРЦ продемонстровано 8 пізнавальних мультфільмів, 5 ігор для розвитку дитини та 5 роликів, які виховують толерантність, чуйність, доброту до дітей, які мають тяжкі вади розвитку.

27.09.2019 відбулася зустріч у формі "Круглого столу"фахівців ІРЦ та команди супроводу КЗ "ЗДО ясла-садок "Сонечко" комбінованого типу ГМР, КЗ "ЗДО ясла-садок "Ромашка" комбінованого типу ГМР. Тема зустрічі: "Особливості підготовки індивідуальної програми розвитку для дитини з ООП"

20.09.2019 в рамках школи "Бути батьками" проведено Захід «Фізичне виховання у сім’ї»

Тема: Корекція порушень постави в домашніх умовах

Завдання:

 1. Формувати в дітей та їх батьків бажання слідкувати за власною поставою.

 2. Сприяти виконанню вправ щодо корекції порушень постави в домашніх умовах.

 3. Розвивати фізичні якості дітей та їх батьків для утримання правильного положення тіла під час ходьби та сидіння.

Комплекс вправ демонструє вчитель-реабілітолог ІРЦ Людмила Яланська.

14.05.2019 року в рамках школи "Бути батьками",в теплій та затишній атмосфері приміщення ІРЦ, відбулася зустріч батьків, які виховують дітей з ООП дошкільного віку з вчителем інклюзивного класу.

06.03.2019 в рамках школи "Бути батьками" діти, які відвідують ІРЦ приготували для своїх матусь привітання з 8 березня: показали майстер-клас по виготовленню святкових листівок та урочисто вручили їх своїм дорогим матусям.

04.03.2019 відбулася зустріч працівників ІРЦ та батьків з Сергійом Піщуліним, співзасновником ГО "Запорізька обласна організація "Аутизм. Свідоме батьківство", співробітником (медіа-аналітик проекту) Національної Асамблеї людей з Інвалідністю України, учасником Всеукраїнського форуму "Батьки за раннє втручання", співзасновником ГО "Ми можемо!" м. Вільнянськ. Під час зустрічі учасники обговорили необхідність раннього втручання, можливості якомога раннього виявлення порушень розвитку у дітей та надання кваліфікованої допомоги та підтримки батькам.

07.02.2019 фахівцями ІРЦ проведено засідання Круглого столу з вихователями молодших та середніх груп ЗДО. Тема засідання актуальна: "Діти з розладами аутичного спектру (РАС) в освітньому середовищі" Учасники заходу обговорили шляхи співпраці у виявленні та наданні психолого-педагогічних та кореційно-розвиткових послуг таким дітям, а також вироблення системи постійного супроводу дітей та батьків.

В рамках школи "Бути батьками" в ІРЦ відбулася зустріч батьків з представником Управління соціального захисту населення Іриною Панченко

17.01.2019 Школа "Бути батьками"

Майстер - клас "Використання підручних матеріалів для виготовлення дидактичних ігор, які використовуються в роботі з дітьми з особливими потребами"

В рамках роботи команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами фахівцями ІРЦ та педагогами закладів освіти ГМР протягом січня 2019 року проводиться моніторинг динаміки розвитку дітей, які здобувають освіту в інклюзивних класах.

Протягом листопада-грудня 2018 року фахівцями ІРЦ проведено виїзні засідання (згідно запланованого графіка), з метою надання психолого-педагогічних послуг дітям з особливими освітніми потребами безпосередньо в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Надано консультації та рекомендації щодо навчання дітей з ООП батькам та педагогам.

До Вашої уваги!

Комунальною установою "Інклюзивно-ресурсний центр"Гуляйпільської міської ради створено школу "Бути батьками", в умовах якої фахівцями для батьків проводяться тренінги, майстер-класи, лекторії, семінари, зустрічі, свята та інші заходи з метою інформування батьківської громадськості про інклюзивне навчання та його успішне впровадження у закладах освіти громади, залучення батьків в освітній процес, а також з питань корекції порушень у розвитку дітей.

Шановні батьки! Запрошуємо Вас до співпраці, приєднуйтесь до роботи школи "Бути батьками".

16.12.2021 директором Центру разом з завучами з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти громади обговорено актуальні питання реформування інклюзивної освіти. В рамках взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу закладів освіти та ІРЦ розглянуті категорії труднощів та рівні підтримки в навчанні дітей з особливими освітніми потребами.