Зварювання бронзи

Зварювання бронзи в основному застосовується для виправлення дефектних виливок з бронзи, ремонту деталей і наплавлення. Бронзи з великим вмістом алюмінію майже не піддаються зварюванню звичайними прийомами. Бронзу зварюють вугільним, металевим електродами, в середовищі аргону - вольфрамовим електродом за технологією, аналогічною до зварювання міді.

Зварювання бронзи потрібно вести швидко, обмежуючи нагрів основного металу і розміри ванни, прискорюючи охолодження і затвердіння ванни. Як присадки використовують прутки з фосфористої бронзи, флюси і підігрів при зварюванні вугільною дугою не обов'язкові. Хороші результати дає зварювання металевим електродом - литим бронзовим стрижнем.

Газове зварювання бронзи виконується з попереднім підігрівом до 450 ° С, присадні прутки діаметром 5-8 мм, близькі за хімічним складом до зварюваної бронзи. Бронзи дуже рідкотекучі, тому їх зварюють тільки в нижньому положенні шва. При температурі 550-650 °С бронзові деталі стають надзвичайно крихкими і маломіцними. Газове полум'я зварювального пальника нормальне, флюс, наприклад, такого складу: бура - 50%, борна кислота - 35%, кислий фосфористо-кислий натрій - 15%. Після зварювання литих деталей з олов'яної або малокремнієвої бронзи їх обпалюють при температурі 450-500 °С і охолоджують у воді.

Зварений шов проковують тільки при зварюванні прокатної бронзи, але не литий. Газове зварювання бронз дає міцність 75-90 % від міцності основного металу.