10 клас

Запрошую приєднатися з ваших акаунтів g-suite до класу історії:

https://classroom.google.com/c/MjA3MDEyNjAzMzk3?cjc=jikwo66

30 березня Всесвітня історія

ТЕМА: ІНДІЯ

Опрацюй § 18, повтори § 14-17

Запиши: після війни була колонією Великобританії. Часто виступають за незалежність, що придушується. Боротьбу очолював Махатма Ганді – голова ІНК. Він видавав газету «Молода Індія», де закликав до боротьби. Вищою метою вважав сарводайю – суспільство благополуччя, що досягається без насильства. Винайшов гандізм – дотримання національних, культурних, історичних, традиційних досягнень, не використовуючи насилля.

В 1935р. в результаті боротьби вийшов Акт про управління Індією, що називали «рабською Конституцією». Бо за нею встановлювався зв´язок з індійськими багачами для придушення виступів.


код для гугл-класу

Всесвітня історія-10 клас

Код класу

jhe5upe


16 березня Всесвітня історія

ТЕМА: КИТАЙ .

Опрацюй §17, повтори § 14-16

Запиши: після І Світ.війни була відсталою країною. С ̷ г дуже відставало, земля належала великим землевласникам, селяни віддавали за оренду 50-80% урожаю, було багато податків, боргова кабала.

За Версальським договором усі німецькі колонії перейшли Японії(і частина Китаю), тому у травні 1919р. студенти вийшли проти цього, почавши «Рух 4 травня». Йог наслідки: Китай не підписав договір, студенти почали вивчати народні літературу і мистецтво, запроваджується європейські науки.

У 1921р. утворилась Комуністична партія із Мао Цзедуном. Їм протистояв Гоміндан із Сунь Ятсеном, які розробили «3 народні принципи» для існування країни: рівність усіх народів, народовладдя, народне благоденство. В 1927р. селяни підняли «повстання осіннього врожаю» проти Гоміндану, що згодом переросло в революцію.

Зовнішня політика: 1931р. – сутички з Японією у Маньчжурії. 1937р. – япон.-китай.війна.



9 березня Всесвітня історія


Тема: Японія (продовж.)

Запиши: У 1920-1921 рр. Японію охопила економічна криза, яка ускладнювалася цілковитою залежністю країни від зовнішніх ринків. Погіршення становища японських трудящих сприяло піднесенню загальнодемократичного руху. У 20-х pp. в Японії настало пожвавлення промислового розвитку. Найрозвиненішими були металургія, будівельна, суднобудівельна галузі промисловості; зовнішня торгівля контро­лювала азіатські ринки. У 30-х рр. починається мілітаризація. Щоб розв'язати собі руки, в 1932 р. Японія вийшла із Ліги Націй, а в 1934 р. відмовилася від Вашингтонської угоди про обмеження морських озброєнь. В 1931р. у Маньчжурії відбулись зіткнення китайців з корейцями. Так як корейці були піддані японцям, ці прийшли на їх захист і створили слухняну державу Маньчжоу-го із керівником Цін Пу І. 1936 р. уряд Японії уклав з гітлерівською Німеччиною "Антикомінтернівський пакт". 1937 р., скориставшись інцидентом між японськими і китайськими солдатами поблизу Пекіна, Японія розпочала війну проти Китаю, яка тривала понад 8 років. На початку 1938 р. Японія заявила протест проти радянських поставок зброї та військової техніки Китаю. Між Японією і СРСР виникали численні інциденти. Найсерйозніший із них - збройний конфлікт біля озера Хасан у 1938 р. Весною 1939 р. стався новий збройний конфлікт на кордоні Монголії та Маньчжурії в районі річки Халхин-Гол. Воєнні дії тривали до Другої світової війни. У вересні 1939 р. Японія і СРСР уклали перемир'я. 7 грудня 1941р. фашистська Японія нападає на військову базу США Перл-Харбор на Гаваях, що приводить до війни з США.