Архів новин

2023 рік

Підбиті підсумки обласного фестивалю-огляду дидактичних завдань з предметів «Захист України» та «Захист України. Основи медичних знань», в якому взяли участь 14 педагогів та 12 учнів.

Особлива подяка Анастасії Рудченко, вчителю предмета «Захист України» Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Бердянської міської ради Запорізької області, та Людмилі Сапальовій, вчителю предмета «Захист України. Основи медичних знань» ОНВЗ «Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу А.М. Темника Чернігівської селищної ради Бердянського району Запорізької області, які надіслали на фестиваль понад 25 робіт.

Найцікавішою учнівською роботою є відеоролик про дрони вихованців 10-11 класів КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради (керівник Олег Ситник).

Щира вдячність всім учасникам! Початок обміну корисними напрацюваннями покладено, подальших успіхів!

Детальніше

Для освітян, рятувальників і поліцейських запустили безплатний онлайн-курс Як навчати дітей мінної безпеки. Програму розробили з урахуванням міжнародних норм мінної просвіти, а також вікових та психологічних особливостей дітей і підлітків.

Пройти курс всі охочі можуть за посиланням.

Звертаємо вашу увагу, що курс має дві версії:

Загалом, освітня програма складається з трьох модулів, у яких фахівці у сфері дитячої та вікової психології, педагогіки, інклюзивної освіти й мінної просвіти розповідають:

Крім того, під час занять учасники й учасниці дізнаються про практичні інструменти для формування безпечної поведінки на територіях, які потенційно забруднені мінами або іншими вибухонебезпечними предметами, а також про те, як використовувати ігрові формати для викладання мінної безпеки.

Усі учасники, які пройдуть повний онлайн-курс, отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Шановні колеги! 14 грудня 2023 р. відбулася пресконференція "Позашкільна освіта-2023: 10 звершень", на якій було підведено підсумки року для позашкільного сектору освіти. Детальніше за посиланням

Упродовж жовтня-грудня 2023 р. відбулися тренінги  «Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класі. Курс І» та «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Курс ІІ» для вчителів етики та курсів морально-етичного спрямування, які успішно закінчили 76 освітян закладів освіти Запорізької області.

Увагу учасників було акцентовано на методичних засадах НУШ та цифрових сервісах, що найліпше надають можливість здійснювати формувальне оцінювання на уроках освітньої галузі. Окрім нових знань освітяни отримали можливість поспілкуватися та обмінятися власним досвідом щодо створення дидактичних завдань для учнів.

Подальших досягнень у впровадженні засад НУШ в освітній процес, створенні школи радості та успіху!

Шановні колеги! У грудні 2023 р. пропонуємо взяти участь у безплатних вебінарах щодо користування Наукометричними базами даних від провідних компаній Clarivate та Elsevier:

Передбачено сертифікати учасника.

З більш детальною інформацією про майбутні вебінари навчальні багатоденні семінари можна ознайомитись на сторінках:

Українська сторінка Clarivate

Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України

З 11 по 20 грудня 2023 р. в режимі онлайн відбудеться марафон презентацій досвіду переможців Пʼятнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» - 2023. Організатор заходу: обласний науково-методичний центр КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

До участі запрошуються: керівники закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами), професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, керівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників; педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами); викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти; консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Орієнтовна тривалість заходів: 1,5-2 години. Передбачено видачу сертифікатів. Для участі у заходах необхідно зареєструватися згідно з програмою проведення марафону. Матеріали заходів будуть доступні після їхнього проведення на офіційному сайті КЗ «ЗОІППО» ЗОР у рубриці «Виставкова діяльність».

Контактна особа: Юлія Опанасенко, методист обласного науково-методичного центру, т.0973325194.

Детальніше

Шановні колеги! Запрошуємо до участі в XV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», яка відбудеться 27-29 березня 2024 року в режимі онлайн.
Організовує та проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Пакет документів для оформлення участі у виставці на сайті за покликанням.
Пакет документів на участь у конкурсах за покликанням.
27 лютого 2024 року закінчується термін подання конкурсних робіт, заявок на участь у виставці, пропозицій на проведення заходів.
Нагороди переможцям конкурсів, дипломи, сертифікати, каталог будуть надіслані учасникам виставки на поштову адресу.
Заплануйте участь у виставці заздалегідь!

Офіційний лист-запрошення до участі

Шановні пані та панове! 29.11.2023 о 13.00 в режимі прямої трансляції на сторінці Офісу підтримки вченого у соціальній мережі Facebook відбудеться перший захід з презентації успішних практик з національно-патріотичного виховання закладами вищої освіти. Запрошуємо доєднатись до перегляду за посиланням

Мета цієї ініціативи полягає у вивченні, аналізі та обміні практиками з національно-патріотичного виховання задля вдосконалення цього процесу та поширення його загалом.

Завдання цієї ініціативи включають в себе:

- аналіз існуючих практик з національно-патріотичного виховання на рівні різних закладів вищої освіти/наукових установ;

- вивчення сучасних підходів до впровадження цінностей національної свідомості та патріотизму серед різних вікових груп та учасників;

- визначення найкращих практик, досвіду та взаємодій щодо національно-патріотичного виховання, які можуть бути використані для поліпшення програм та заходів;

- визначення можливостей співпраці між закладами вищої освіти/науковими установами та громадськими організаціями, владою, громадами для спільної реалізації програм національно-патріотичного виховання;

- створення електронної збірки «Успішні практики та взаємодії щодо національно-патріотичного виховання».

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти інформує, що 01 грудня 2023 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський вебінар «Підсумки ІІ хвилі шкільного уроку волонтерства».

Організаторами вебінару є: ГО «Українська Волонтерська Служба» спільно з Міністерством освіти та науки України, Міністерством молоді та спорту України, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, ГО «Рух Олександра Педана «ДЖУНІОРС», Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», проєктом U-Report.

Для участі у вебінарі просимо обов’язково зареєструватися за покликанням

Запрошуємо долучитися до вебінару представників органів управління освітою, керівників та вчителів закладів загальної середньої освіти.

Участь у вебінарі безоплатна. Початок 01 грудня 2023 року о 16.00.

Долучитися до вебінару можна на каналі ютуб за покликанням

Довідки за телефонами: 063-700-50-83 – Юлія Курилюк; 096-98-41-030 – Тетяна Малечко.

Шановні колеги!

23 та 30 листопада 2023 р. компанія Clarivate планує проведення чергових вебінарів українською мовою. На вебінарах буде розглянуто питання про можливості баз платформи Web of Science та питання про два нових індекси, що пропонують оптимізований шлях для дослідників і надають більш повне уявлення про дослідницький ландшафт.

Запрошуємо долучитись до прослуховування безплатних вебінарів від компанії Clarivate в ZOOM.

Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності понад 90 % основного часу вебінару.

Детальніше

10 листопада 2023 р. відбувся методологічний семінар "Навчальна програма з позашкільної освіти", в ході якого були надано коментарі до складання навчальних програм відповідно до нових методичних рекомендацій (Додаток до листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 16.08.2023 № 21/08-1330). Передивитися семінар можна за посиланням  

Освітній серіал “Особиста безпека підлітків” доступний для перегляду на платформі “Дія.Освіта”.

Серіал можна переглянути за посиланням. У ньому автори ставлять за мету розглянути ключові ризики, які можуть трапитися з підлітками в реальному житті та мережі, а також розповісти, які життєві навички можливо прокачати, щоб протидіяти їм.

Він містить 10 серій, присвячених різним складним і токсичним ситуаціям у житті підлітків:

Спікеркою серіалу є журналістка YouTube-каналу “Телебачення Торонто” Саша Гонтар.

Шановні колеги!

Опубліковано випуск №55 Електронного збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, до якого увійшли матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Цифрова освіта: сучасні реалії та перспективи розвитку» (26 жовтня 2023 року, м. Запоріжжя).

Дякуємо авторам за участь у наукових заходах Інституту та запрошуємо до подальшої співпраці!

Електронний збірник наукових праць ЗОІППО

У відкритому доступі з’явилися матеріали до Всесвітнього дня гідності. Цьогоріч ключовим акцентом події стане “наснаження, щоб жити гідно в часи війни”.

Про це повідомила ГО “EdCamp Ukraine”.

Для проведення уроку у своїх школах педагоги мають обрати зручний день і час. Однак організатори рекомендують це зробити в межах символічних дат: від Дня гідності та свободи України (21 листопада) до Міжнародного дня прав людини (10 грудня).

Крім того, освітяни, які долучаться до ініціативи, зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації. Для цього необхідно зареєструватися на платформі EdWay за посиланням. А також заповнити підсумкову форму до 10 грудня тут (форму активують у день старту події, 21 листопада).

Для підготовки та проведення уроку педагоги можуть скористатися корисними тематичними матеріалами:

Друзі!

Запрошуємо вас на мітап «Освітнє середовище вільне від булінгу: педагогічний колектив як фактор розбудови»!

Зустріч заплановано на п’ятницю,  10 листопада о 15:00 в дистанційному форматі (Zoom-конференція).

Реєструйтесь та отримайте запрошення на електронну пошту напередодні заходу: https://bit.ly/BulReg

Приємний бонус. Участь у заході є безоплатною. Учасники отримають електронний сертифікат.

Ми чекаємо на вас!

До уваги освітян!

Запрошуємо на обласні семінари, що мають відбутися згідно з «Графіком проведення обласних семінарів для педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у грудні 2023 року» (Додаток 1 до наказу ДОН ЗОДА від 30.12.2022 №433) упродовж наступних двох місяців:

Українців, які прагнуть перейти в спілкуванні на українську мову або поглибити й удосконалити свої знання, запрошують на безплатний онлайн-курс від Всеукраїнського руху “Єдині”.

Про це повідомили організатори проєкту.

Зареєструватися всі охочі можуть, заповнивши форму, за посиланням.

Курс розпочнеться 6 листопада й триватиме протягом 28 днів. Під час навчання на студентів чекають:

Крім того, у кінці курсу учасники та учасниці отримають сертифікати.

Амбасадором нової хвилі стане телеведучий Руслан Сенічкін. 

Шановні колеги!

10 листопада 2023 р. святкується Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development). З 2002 р. це свято за ініціативою ЮНЕСКО щорічно відзначається в усіх країнах світу. З нагоди Всесвітнього дня науки фахівцями КЗ «ЗОІППО» ЗОР у дистанційній формі буде проведено 7 онлайн-заходів, присвячених обговоренню актуальних проблем української освіти та пошуку наукових можливостей для їх результативного вирішення.

Запрошуємо до участі в заходах! Бажаємо наукових відкриттів і скорішої нашої перемоги, що є запорукою встановлення миру в Україні та світі!

Онлайн-заходи до Дня науки

Освітян, учнів, батьків і всіх охочих запрошують на Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки “Я. Безпека. Простір”, який відбудеться в межах міжнародного місяця кібербезпеки.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Трансляція відеоуроку відбудеться 31 жовтня о 13:00 на:

У МОН зазначили, що головна мета заходу – привернути увагу суспільства до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту.

На онлайн-занятті глядачі та глядачки дізнаються:

Шановні колеги!

31 жовтня, 2 та 6 листопада 2023 р. відбудуться три безплатні вебінари, присвячені можливостям платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Завершено реєстрацію на всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2024». Усього зареєструвався 1971 педагог. Номінація «Географія» – 490. Номінація «Образотворче мистецтво» – 251. Номінація «Українська мова та література» – 719. Номінація «Фізика» – 512.

Списки учасників першого туру розміщено на сторінці конкурсу.

Детальніше

Шановні колеги!

26 жовтня 2023 р. на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Цифрова освіта: сучасні реалії та перспективи розвитку» (у режимі інтернет-конференції), яка проводиться в тісній співпраці з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом цифровізації освіти НАПН України, Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Товариством «EDРRO».

До участі запрошуються: науковці; викладачі; методисти обласних закладів післядипломної педагогічної освіти; керівники та педагоги закладів освіти всіх рівнів; працівники методичних служб, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, психологічної служби системи освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, інші зацікавлені особи.

Форми участі у Конференції та вимоги до оформлення доповідей учасників визначено в інформаційному листі.

Для участі у Конференції просимо до 21 жовтня 2023 р. пройти реєстрацію.

Реєстрація

Сайт конференції

Інформаційний лист

15-30 листопада 2023 р. «Шкільний портал» пропонує учням області долучитися до V щорічного Всеукраїнського пізнавального конкурсу, приуроченого до Міжнародного Дня толерантності, Дня Гідності та Свободи, та спрямованого на підтримку антибулінгової політики нашої країни «Я – людина!».

До участі запрошуються учні 2-11 класів ЗНЗ, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ, позашкільних закладів.

Заявку потрібно подати до кінця доби 13 листопада. Вартість участі для кожного учасника складає 20 грн. Мінімальна кількість учасників від навчального закладу – 6 учнів. Учасники отримають електронні сертифікати різних ступенів. Електронним сертифікатом також буде нагороджено учителя, який здійснюватиме функції куратора.

Детальніше

Шановні колеги!

27 жовтня 2023 р., о 13:00, відбудеться церемонія відкриття ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, яка буде транслюватиметься на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України.

Узяти участь у конкурсі зможуть учні й учениці 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, учні й учениці закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти і студентки закладів фахової передвищої і вищої освіти.

Детальніше

Шановні колеги!

24, 26 жовтня та 2 листопада 2023 р. компанія Clarivate планує проведення чергових вебінарів українською мовою. На вебінарах будуть розглянуті питання: цифрові застосунки відкритої науки для життєвого циклу наукового дослідження; відкриті Освітні Ресурси; виклики української науки та можливості їх успішного подолання за допомогою ресурсів Clarivate; Research Smarter про збільшення успішності грантових заявок; уникнення помилок при виборі видання для публікації.

Запрошуємо долучитись до прослуховування безплатних вебінарів від компанії Clarivate в ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності понад 90% основного часу вебінару.

Детальніше

Шановні колеги! Всеукраїнський благодійний Культурно-науковий фонд Т.Г. Шевченка запроваджує цього року до 210-річчя від дня народження Кобзаря Всеукраїнський краєзнавчий конкурс «От де люде наша слава, слава України» в електронному форматі. Участь у Конкурсі безоплатна.

До участі запрошується учнівська та студентська молодь.

Мета: формування національної свідомості, сприяння виявленню талановитих дослідників, зацікавлених у розвитку шевченкознавства, популяризації як його творчості, так і діяльності та творчості своїх видатних земляків.

Конкурс оголошується 1 жовтня 2023 року:

Детальніше

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що з 25 жовтня 2023 року буде проходити курс підвищення кваліфікації для освітян «Штучний Інтелект в освіті» (далі – курс).

Організаторами курсу є Асоціація інноваційної та цифрової освіти і компанія «UBOS.tech» за сприяння Міністерства освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Курс підвищення кваліфікації для освітян «Штучний Інтелект в освіті» складається з чотирьох тренінгів, під час яких будуть надані відповіді на актуальні питання, що наразі масово виникають у педагогів під час освітнього процесу.

Теми тренінгів:

-       що таке Штучний Інтелект і який інтерфейс буде кращим для освітян?

-      як Штучний Інтелект може допомагати педагогу при підготовці до уроку (створення завдань, пошук матеріалів тощо)?

-       як виявити, що домашнє завдання виконане за допомогою Штучного Інтелекту?

-       як навчити Штучний Інтелект генерувати точну інформацію (створення якісних prompts)?

Також під час тренінгів буде презентована Екосистема надолуження освітніх втрат за допомогою Штучного Інтелекту, яким вже можуть безкоштовно користуватись вчителі під час освітнього процесу. Тренінги пройдуть у форматі вебінарів для можливості взяти в них участь всім охочим.

Перший тренінг розпочнеться 25 жовтня 2023 року о 15.00.

Реєстрація на перший тренінг «Що таке Штучний Інтелект і який інтерфейс буде кращим для освітян?» до 24 жовтня 2023 року

Після завершення реєстрації, всім зареєстрованим учасникам буде надіслано покликання на тренінг.

За підсумками проходження чотирьох тренінгів та виконання практичних вправ педагоги отримають 15 годин / 0,5 кредити ЄКТС.

Шановні колеги!

27 жовтня 2023 р. згідно з Указом Президента України В. Зеленського відзначатиметься День української писемності та мови.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний скарб. А сьогодні мова – це зброя! Вона об’єднує незламний народ, що б’ється за свободу з підступним ворогом.

Саме в цей день з 11-ї до 12-ї години маємо змогу долучитися до XXIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Трансляція здійснюватиметься на таких платформах АТ «Національна суспільна телекомпанія України»: радіоканалах «Українське радіо», «Радіо «Культура», телеканалі «Суспільне Культура», у мережах «YouTube», «Facebook».

Долучайтеся до написання диктанту та запрошуйте учнів і їхніх батьків, щоб відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до рідної мови.

Детальніше

Міністерство освіти і науки України надсилає для ознайомлення та врахування в роботі лист Національного агентства кваліфікацій від 17.10.2023 No 02/01.01-09/1196 щодо курсу відеолекцій на тему «Розроблення професійних стандартів».

Ознайомитись з листом

Ураховуючи потреби сучасної української освіти, зокрема інтегрований сучасний та практично-орієнтований освітній контент, освітньою платформою Edu Future 7W розроблено інтегровані кейс-уроки (кейс-уроки Співаковського). Командою розробників створено понад 526 кейс-уроків різного формату, що дає можливість закрити більшість освітніх потреб та підлашутватися під різні умови навчання:

Класичні кейс-уроки ідеально підходять для навчання офлайн та формату «перевернутого класу».

Інтегровані кейс-уроки в аудіо-відео форматі та інтерактивні кейс-уроки підійдуть для індивідуальної роботи (вибудовування індивідуальної навчальної траєкторії учнів) та ГПД.

Інтегровані кейс-уроки стануть зручним інструментом для змішаного та дистанційного навчання. Інформація в таких кейсах структурована і подана за авторською методикою.

Розроблені кейс-уроки – незамінний інструмент для вчителів, адже вони легко та зручно втілюють ідеї, закладені в Концепцію «Нова українська школа»:

Дізнатися детальнішу інформацію про кейс-уроки, ознайомитися з прикладами кейс-уроків Співаковського та умовами їх придбання можна за посиланнями:

приклади

умови придбання 

відеоролик про кейс-уроки 

Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у вебінарах українською, які організовані компанією Elsevier. 19 жовтня 2023 р. відбудеться вебінар «Будуйте ефективну публікаційну стратегію: Scopus, SciVal і журнали». Розглядатимуться питання про те, як будувати ефективну публікаційну стратегію, вибираючи релевантні видання, і як Scopus і SciVal допоможуть легко проаналізувати видання для поширення ваших наукових результатів.

Час проведення: 11:00 за київським часом. Реєстрація

Розклад наступних вебінарів

Шановні колеги! Запрошуємо до участі слухачами вебінару «Національне виховання дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні», який відбудеться 18 жовтня 2023 року о 14:00.

Слухачі: вихователі, методисти дошкільних закладів, вчителі-методисти початкової школи, завучі виховної роботи, фахівці закладів дошкільної освіти, закладів післядипломної педагогічної освіти та інших наукових та освітніх інституцій.

Участь у заході безкоштовна.

Зміст вебінару:

1. Національні цінності та національне виховання

2.Базові цінності Європейського Союзу – те, що об’єднує нас з європейцями

3.Національні цінності у вихованні духовної особистості дітей дошкільного віку та молодшого шкільного віку

4.Державні символи та національні святині - використання в навчально-виховному процесі українських навчальних закладів

5.Виховання морально-духовних цінностей школярів на власних виховних годинах і заходах

Автори: Квасниця Ірина Юліянівна /Ірен Вітуш/ – професор кафедри українознавства Університету «Львівський Ставропігіон»,  президент Західно - Української Асоціації «Спадщина України»,  член Національної спілки журналістів України;

Квасниця Анастасія Вікторівна – бакалавр-вчитель образотворчого мистецтва, магістр- графічний дизайнер поліграфічної продукції, докторант Limkokwing University of Creative Technology (Австралія- Великобританія).  

Спікер: Квасниця І.Ю.

Zoom https://us02web.zoom.us/j/87005126158?pwd=YnRNSVJMRTFwSnRGbEZsSmdXWll3Zz09

Ідентификатор: 870 0512 6158

Код: 235579

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти інформує, що з 16 жовтня по 24 грудня 2023 року буде проходити конкурс «Шкільний урок волонтерства» (далі – Конкурс).

Основна мета Конкурсу – сприяти залученню вчителів закладів загальної середньої освіти до проведення шкільного уроку волонтерства та додаткових заходів з активізації молоді до волонтерської та рухової активності.

Участь у Конкурсі безоплатна. Запрошуємо долучитися вчителів закладів загальної середньої освіти.

Конкурс проводиться у всіх областях України, окрім тимчасово окупованих територій та реалізується у форматі уроку для учнів 8-12 класів.

Умови Конкурсу:

1. Зареєструватися за покликанням , в формі реєстрації вказати пункт «Освітяни».

2. Отримати навчальні матеріали.

3. Провести уроки шкільного волонтерства.

4. Заповнити звіт.

Матеріали Конкурсу та звітна форма розміщені за покликанням, а також будуть надіслані на електронну адресу учасників.

Ознайомитись з листом

На честь 45-річчя з дня народження згадуємо нашего колегу, науковця Гузенкова Сергія Григоровича.

Педагогічну діяльність Сергій Григорович розпочав на посаді шкільного вчителя. З 2004 р. працював асистентом кафедри політології та права Запорізького національного технічного університету. Через рік перейшов на посаду старшого викладача кафедри філософії Запорізького національного технічного університету. Основна частина викладацької кар’єри С.Гузенкова пов’язана з роботою в комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради. Тут він пропрацював з 2006 до 2016 р. на посадах старшого викладача кафедри історичної та правової освіти, доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін, завідувача кафедри інноваційних освітніх технологій. 

Колеги, з якими Сергій Григорович працював на кафедрі, характеризують його як справжнього професіонала своєї справи, ерудовану, різнобічну особистість з високим творчим потенціалом, допитливістю, оригінальним мисленням та надзвичайними організаторськими здібностями. 

За період роботи в КЗ «ЗОІППО» ЗОР Сергій Григорович підготував та опублікував понад 30 наукових, науково-методичних та навчально-методичних робіт (навчальні та методичні посібники, методичні рекомендації, наукові статті, тези доповідей тощо). 

Пропрацювавши 10 років у системі післядипломної освіти С.Гузенков вирішив змінити вид діяльності, не зраджуючи своєму покликанню педагога. Обравши кар'єру бізнес-тренера, успішно закінчив Міжнародну Інтегральну Коучинг Школу МКГ «Живе Діло» та був сертифікований як бізнес-тренер.

З перших днів широкомасштабного вторгнення російських військ на терени України вирішив присвятити себе захисту держави та вступив до лав ЗСУ. З 22 травня 2022 р. Сергій Гузенков не виходить на зв'язок. Що з ним сталося дотепер залишається невідомим.

Детальніше

Дорогі колеги, учасники, друзі!  Бюро кооперації OeAD в Одесі продовжує заглиблення у тему психосоціальної допомоги і пропонує відвідати наступні вебінари психотерапевта д-р Барбари Прайтлер: 

Цільова група: вчителі, (шкільні) психологи, директори шкіл, педагоги та всі, кого цікавить тема. В основу тем вебінарів покладені матеріали (буклети) з психоедукації, які минулого року були перекладені українською мовою: www.trauma-surviving.com  

Щоб взяти участь у вебінарі, потрібно зареєструватися за покликанням

Учнів і учениць 8-11 класів запрошують на безплатний онлайн-курс з історії мистецтв “Бачити, як історик: минуле та сьогодення крізь мистецтво” від Малої академії наук.

Про це повідомили на каналі можливостей для старшокласників “10:11 Включайся”.

Зареєструватися всі охочі можуть за посиланням.

Заняття відбуватимуться щопонеділка та щочетверга до 30 жовтня на платформах Zoom і Google Classroom. Кожен вебінар триватиме 60 хвилин (також передбачена самостійна робота).

Як зазначають організатори, під час курсу школярі та школярки:

За умови активної участі на заняттях і виконання підсумкового проєкту учасники та учасниці отримають сертифікати.

10 жовтня 2023 р. відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я рекомендуємо провести у закладах освіти усіх рівнів просвітницько-профілактичні заходи (педагоги мають самі визначити, коли й у який час провести івенти у форматі флешмобів, челенджів, «психологічних хвилинок» тощо), що допоможуть здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.

Для сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров'я, розуміння та надання інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан, рекомендуємо педагогічним працівникам використовувати матеріали, що додаються та взяти участь у циклі тренінгів для практичних психологів і педагогічних працівників закладів освіти для підвищення їхньої резильєнтності та розширення компетенцій у надані психосоціальної підтримки здобувачам освіти та їхнім родинам.

Радіодиктант національної єдності 2023 відбудеться 27 жовтня. Саме в цей день, згідно з указом президента, відтепер відзначатимуть День української писемності та мови.

Зазначається, що за годину прямого ефіру відбудуться включення з різних точок України, де люди в безпечних місцях писатимуть радіодиктант разом з усім світом, зокрема й на фронті (якщо воїни матимуть таку можливість).

Хто цього року стане автором тексту для радіодиктанту й хто читатиме його в прямому ефірі, організатори повідомлять пізніше.

Транслювати Радіодиктант цьогоріч будуть:

Учителів, батьків і учнів запрошують долучитися до Всеукраїнського уроку єдності для 5-11 класів, який буде присвячений протидії дезінформації та маніпуляціям.

Урок транслюватимуть 6 жовтня з 12:00 до 12:30, а також 13 жовтня о 9:30 у повторі на телеканалі “Суспільне. Культура” та Youtube-каналі “Перший”. Запис буде збережений за лінком.

Під час уроку глядачі дізнаються:

Наприкінці онлайн-заходу дітям необхідно буде пройти тест-гру, яка складатиметься з 7 запитань (для цього треба відсканувати QR-код на екрані та перейти за посиланням).

Крім того, організатори підготували сюрприз для школярів, про який оголосять під час трансляції.

За підсумками уроку педагогам рекомендують провести з учнями та ученицями обговорення на тему протидії дезінформації та маніпуляціям.

Завантажити роздаткові матеріали можна за посиланням.

Як зазначають організатори, ініціатива має на меті підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення в дорослих і дітей.

Шановні колеги, повідомляємо, що освітня вебплатформа “Всеукраїнська школа онлайн” поповнилася новими курсами, створеними для учнів 5 та 6 класів, які вчаться за програмами “Нової української школи”. Це курси географії, математики, історії та громадянської освіти, української, англійської і німецької мови, мистецької та природничої галузей, розроблені з урахуванням концептуальних засад НУШ. 

Дізнайтеся більше про курси за покликанням

Курси створені громадською спілкою «Освіторія» у партнерстві з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Крім того, у межах цієї програми партнерства триває робота по створенню нових курсів для ВШО, які плануються розмістити до кінця року: українська і зарубіжна літератури для 5-8 класів, кримськотатарська мова і література 5-6 клас, уроків соціально і здоров’язбережувальної галузі 5-6 клас, основ здоров’я 7-9 клас, технологій 7-9 клас та ін. 

Шановні колеги! Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників освіти!

Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, великий талант і покликання, неоціненний скарб високої освіченості, самовіддану працю, педагогічну майстерність і безкорисливе добро, яке повсякчас Ви даруєте своїм вихованцям.

Навіть під час війни Ви сумлінно продовжуєте виконувати свою важку, але таку благородну місію. Ви робите визначальний внесок у розвиток України, її майбутнє, формуєте нове покоління, виховуючи у кожній молодій людині прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни.

Бажаємо Вам Миру в нашій Незламній Країні, міцного здоров’я, енергії та натхнення для реалізації нових творчих планів у професійній діяльності!

Освітян, батьків і учнів запрошують на безплатний онлайн-курс “Основи АІ” від Google. Під час навчання українці дізнаються, як впровадити можливості штучного інтелекту у свою роботу або спростити з їхньою допомогою повсякденне життя.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зареєструватися всі охочі можуть за посиланням.

Під час навчання на учасників чекає 36 коротких уроків (по 5 хвилин), у яких фахівці розкажуть:

Крім того, у відеоматеріалах курсу топові експерти з Google та інших компаній наводять актуальні приклади використання інструментів на основі AI в різних сферах.

За словами Михайла Федорова, пройти навчання можуть усі українці – незалежно від досвіду в технологіях, віку чи геолокації. Для цього “потрібна лише мотивація”.

Крім того, після успішної здачі тесту в кінці курсу учасники отримають сертифікат від Google, який можна додати до CV чи запостити в LinkedIn.

Шановні пані та панове! Офіс підтримки вченого (надалі – Офіс) провадить діяльність, спрямовану на створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України в галузі науки та інновацій, розробляє механізми впровадження ініціатив та проєктів для розвитку науки, підтримки наукових та науково-педагогічних працівників.

Команда Офісу реалізує ініціативу щодо обміну успішними практиками проведення різних видів заходів, проєктів, ініціатив та взаємодій з питань національно-патріотичного виховання.

Мета цієї ініціативи полягає у вивченні, аналізі та обміні практиками з національно-патріотичного виховання задля вдосконалення цього процесу та поширення його загалом.

Детальніше

Увага, вчителі етики!

Запрошуємо взяти участь у вебінарі з теми: ''Розкіш спілкування: комунікативний потенціал уроків етики в 5-6 класах".

28 вересня 2023 року, 17.30.

Спікерка — Оксана Данилевська. 

Реєстрація

Проводить видавництво "Літера ЛТД". Обіцяють сертифікат.

Віртуальне МО вчителів етики

Шановні педагоги! 25 вересня 2023 року спільнота творчих, талановитих, завзятих професіоналів святкує 105—ту річницю позашкілля. Дорогі колеги, педагоги позашкільної освіти, прийміть щирі та сердечні вітання зі святом! Нехай життя буде наповнене любов’ю вихованців та повагою їхніх батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких. Зичимо Вам у цей день професійного злету думок, творчих ідей, безлічі однодумців, успішної самореалізації, здоров’я та успіхів у всьому! Упевнено крокуємо разом до нашої Перемоги!

Шановні колеги! З метою популяризації досвіду учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у 2022 та 2023 роках Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у партнерстві з видавництвом «Ранок» проводить всеукраїнську школу майстерності «Педагогічний стартап».

Заходи школи відбуватимуться в дистанційному форматі протягом жовтня 2023 року, щовівторка та щочетверга, початок – о 15:00 (програма школи). Педагогічні працівники, які до 12 години 01 жовтня 2023 року зареєструються, отримають відповідний сертифікат.

Після завершення роботи школи майстерки будуть доступні для перегляду на YouTube каналах «Учитель року» та «Видавнича корпорація Ранок».

У школах України запровадять “Освітній навігатор”, який має підвищити рівень прозорості й доброчесності в закладах середньої освіти.

Про це під час Форуму якості освіти повідомила керівниця Офісу доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції Ірина Чаговець, передає “Укрінформ”.

Зазначається, що “Освітній навігатор” є спільним проєктом НАЗК і ДСЯО.

Цьогоріч впровадження ініціативи відбудеться в 5 школах, однак після успішного пілотування програму мають розширити на всі заклади середньої освіти України.

За словами Ірини Чаговець, впровадження “Освітнього навігатора” передбачає розробку низки алгоритмів, які сприятимуть підвищенню доброчесності, прозорості та відкритості в школах України. Передбачається, що функціонування програми буде спрямоване на 5 основних напрямів:

25 вересня 2023 року розпочнеться реєстрація учасників на всеукраїнський конкурс “Учитель року – 2024”. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Подати заявку для участі педагоги можуть до 16 жовтня за посиланням.

Цьогоріч вчителі з усієї України змагатимуться в 4 номінаціях:

Взяти участь у конкурсі можуть освітяни, які:

Докладніше ознайомитися з умовами та порядком проведення всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2024” можна за посиланням.

Учителів запрошують долучитися до проведення ІV всеукраїнського антибулінгового уроку.

Про це повідомили автори проєкту – ГО “Не цькуй”.

Для участі педагогам необхідно до 24 вересня приєднатися до Telegram-каналу проєкту за посиланням і провести заняття в період із 25 до 29 вересня.

Усі необхідні матеріали для проведення уроку педагоги отримають 24 вересня в Telegram (розраховані на учнів і учениць 1-11 класів). Зокрема, вони міститимуть:

Як зазначають організатори, цьогоріч особлива увага буде приділена кіберцькуванню.

Крім того, проєкт вийде за межі національного та стане міжнародним, оскільки уроки антибулінгу проведуть і в закордонних закладах освіти.

Педагоги, які долучаться до акції, отримають бланк посвідки про участь.

9-10 та 25 лютого 2024 р. відбудеться в онлайн-форматі XVІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2024» в Національному університеті «Острозька академія». Загальна тема 2024 року: «Лідерство у світлі Біблії».

До участі у Фестивалі-конкурсі запрошуються вихователі закладів дошкільної освіти, вчителі закладів загальної середньої освіти, викладачі закладів професійно-технічної та вищої освіти України та з-за кордону (українці, що вимушено проживають за кордоном у зв’язку із війною, та іноземці), які викладають предмети духовно-морального спрямування.

Призери Фестивалю-конкурсу будуть нагороджені дипломами переможців (І, ІІ та ІІІ місце) та отримають відповідну грошову винагороду. Всі інші учасники будуть нагороджені грамотами у різних номінаціях.

До участі у Фестивалі-конкурсі запрошуються вихователі закладів дошкільної освіти, вчителі закладів загальної середньої освіти, викладачі закладів професійно-технічної та вищої освіти України та з-за кордону (українці, що вимушено проживають за кордоном у зв’язку із війною, та іноземці), які викладають предмети духовно-морального спрямування, а саме: парціальну програму "Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях", «Основи християнської етики», «Духовність і мораль в житті людини і суспільства», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Етика», «Людина і світ», «Людина і суспільство», «Релігієзнавство», «Історія релігії», «Філософія релігії», «Психологія релігії» тощо або цікавляться проблемами духовно-морального виховання дітей та молоді.

Положення про Фестиваль-конкурс 

Шановні колеги! Повідомляємо, що Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Благодійною організацією «Фонд Ріната Ахметова» проводить конкурс есе «Моя Україна» (далі – Конкурс).

Метою Конкурсу є підкреслення важливості та значення миру як головної цінності нашого суспільства.

У 2023/2024 навчальному році Конкурс триватиме з 21 вересня до 30 листопада 2023 року. До розгляду в Конкурсі приймаються есе (далі – Есе) учнів 9-11 класів і вчителів Запорізької, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської областей.

Есе має бути написане українською мовою і містити до 600 слів.

Запропоновані теми есе (на вибір):

1. «Моя Україна майбутнього». Що означає Мир для тебе сьогодні? Як я бачу Україну майбутнього? Що я зроблю, коли Україна переможе?

2. «Війна. Моя історія». Коли і як ти усвідомив(ла), що почалася війна? Що ти відчував(ла)? Що цей день означав для тебе і твоєї родини? Як змінилося твоє життя і життя твоєї родини після початку повномасштабної війни в Україні?

3. «Чому бути українцем/українкою - це моя суперсила». Чому я пишаюся тим, що я українець/українка? У чому незламність духу і сила української нації? Що я роблю заради Перемоги?

Есе може бути подане до 21 жовтня 2023 року тільки через офіційну реєстраційну форму на сайті Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова (civilvoicesmuseum.org) в електронному варіанті.

Усі переможці будуть оголошені до 01 грудня 2023 року на сайті Музею «Голоси Мирних» (civilvoicesmuseum.org). Нагородження переможців відбудеться в грудні 2023 року.

З Положенням про конкурс есе можна ознайомитися на сайті Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Музею «Голоси Мирних» Благодійної організації «Фонду Ріната Ахметова» (civilvoicesmuseum.org).

Інформаційний лист

В Україні уперше 250 творів з української літератури стали доступними в аудіоформаті.

Відтепер понад 250 творів з української літератури для 5–11 класів будуть доступними в аудіоформаті. Для школярів стали доступні твори Ліни Костенко, Івана Нечуя-Левицького, Михайла Коцюбинського, Миколи Хвильового, Валерʼяна Підмогильного та інших, інформує Мінцифра.

Проєкт «Укрліт» — це можливість для учнів вибирати, у якому форматі їм зручніше навчатися. Кожен зможе прослухати аудіокниги у вільний час, під час пробіжки чи навіть за кілька днів до іспиту. До того ж це додаткова змога для українців оновити знання з уже забутої програми чи прослухати книги, які пропустили під час навчання в школі.   

Твори озвучили Володимир Дантес, Олександр Педан, Roxolana, alyona alyona, Антоніо Лукіч, Григорій Бакланов, Анна Кошмал, Тімур Мірошниченко, Ната Жижченко (лідерка гурту ONUKA). Серед професійних акторів озвучування до проєкту долучилися Павло Буковський, Олександра Кравченко, Артем Каюн, Тетяна Каюн, Володимир Гурін, Людмила Чіркова, Роман Куліш, Вероніка Хникіна.

Послухати «Укрліт» можна безоплатно в мобільному застосунку MEGOGO в розділі «Аудіо» — https://megooo.app.link/oYN2o7TnVCb

До уваги освітян! Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації №934/316 від 12 вересня 2023 року "Про організацію роботи з допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді у 2023/2024 навчальному році"

«Шкільний портал»  вітає всіх освітян з початком нового навчального року та пропонує учням  області долучитися до VІІ щорічного Всеукраїнського національно-патріотичного  конкурсу, приуроченого до Дня  Козацтва "Я - козацького роду!"

До участі запрошуються учні 2 - 11 класів ЗЗСО, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ, позашкільних закладів. Конкурс включає в себе завдання різного рівня та об'єднує в собі питання в основному з предметів гуманітарного циклу.

Детальніше про умови можна дізнатись, перейшовши за посиланням: 

https://testportalua.com/news/pochatok_reestraciji_na_vii_shhorichnij_vseukrajinskij_nacionalno_patriotichnij_konkurs_ja_kozackogo_rodu/2023-09-12-156

 Завдання подаються завдяки комп'ютерній програмі, яку необхідно буде завантажити на сайті в конкурсний день. На даний час за посиланням  http://testportalua.com/load/0-0-0-695-20  необхідно обов’язково   спробувати демонстраційну програму.

Заявку потрібно подати максимум до кінця доби 10 жовтня. Сам конкурс відбуватиметься 01-18 жовтня (в один із днів на вибір куратора). Бланк заявки можна завантажити за посиланням:

http://testportalua.com/load/0-0-0-696-20

Питання на електронну адресу zno.probne@gmail.com

Шановні колеги!

Наказом Міністерства освіти і науки від 14.07.2023 №853 «Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад у 2023/2024 навчальному році» визначено заклади освіти, на базі яких відбудуться змагання, утворені відповідні оргкомітети та журі. Інтернет-олімпіади проходитимуть з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні.

Мета Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад – пошук, підтримка, розвиток творчого потенціалу обдарованої молоді, активізація запровадження комп’ютерних технологій в освіті, сприяння широкому залученню обдарованої молоді до інтелектуальних змагань, що проводяться з використанням мережі Інтернет.

Запрошуємо долучитись до участі!

Детальніше

Орієнтовно наприкінці жовтня – на початку листопада 2023 р. МОН України спільно з Національною академією наук України та громадською організацією «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine) планують провести Всеукраїнський турнір юних істориків з проблематики Голодомору 1932—1933 років в Україні — геноциду Українського народу. Запропонована тематика турніру також стосуватиметься сучасних подій російсько-української війни.

Запрошуємо старшокласників 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти взяти участь. Для участі у турнірі до 1 жовтня 2023 р. необхідно зареєструвати команду у складі 5 осіб. Всі витрати, пов’язані з участю команд в турнірі, здійснюються коштом команди.

Довідки за телефоном: +38(067)450-97-30.

Детальніше про умови проведення та завдання турніру

До уваги освітян!

12 вересня 2023 р. МОН України оприлюднило для практичного використання «Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році», підготовлених спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти».

Лист МОН №1/13749-23 від 12.09.23 р.

Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області запрошує керівників та заступників керівників закладів загальної середньої освіти Запорізької області 11 вересня 2023 року о 15.00 до участі у регіональному вебінарі «ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ ПІД ЧАС ВІЙНИ», спікерка – Олена ЛІННИК, експертка ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти» (проєкт SURGe).

 Під час вебінару будуть розглядатися питання:

Вебінар буде проводиться на платформі Zoom, всі зареєстровані учасники отримають запрошення на електронну пошту, яку необхідно вказати при реєстрації.

Зареєструватися

Кабінет міністрів України ухвалив рішення запровадити єдину електронну систему обліку дітей дошкільного і шкільного віку.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки.

5 вересня 2023 року Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 684 від 13 вересня 2017 року. Згідно з ухваленим рішенням, в Україні спростять ведення документації в закладах освіти та облік дошкільнят, школярів і дітей, які не охоплені навчанням, за допомогою засобів програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ)”.

Завдяки єдиній електронній обліковій системі статистичні звіти щодо кількості дітей будуть генеруватися автоматично. Раніше це окремо робила кожна територіальна громада

Як зазначили в МОН, перехід до електронної форми ведення шкільної документації пов’язаної з обліком дошкільнят і учнівства дозволить розвантажити вчителів та адміністрації шкіл і дитячих садочків. А значить, педагоги й освітні управлінці зможуть сконцентруватися на безпосередньому наданні якісної освіти, оскільки частина їхніх адміністративних обов’язків буде автоматизована.

Шановні колеги! 7, 14, 21, 28 вересня 2023 р. компанія Clarivate планує проведення чергових вебінарів українською мовою.

На вебінарах буде розглянуто питання про:

Вебінари є безплатними. Вони проводитимуться в онлайн-режимі на платформі ZOOM. Для участі в заході потрібна попередня реєстрація. За умови присутності понад 90% основного часу вебінару його учасники отримають електронні сертифікати.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Міністерство освіти і науки опублікувало наказ про збір відомчої адміністративної звітності дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2023-2024 навчальному році.

Ознайомитися з текстом наказу можна за посиланням.

У документі йдеться, що відомчу адміністративну звітність необхідно подавати винятково в електронній формі. Вносити дані можна в програмному забезпеченні, яке використовується для обміну інформацією з ПАК “АІКОМ” та ІТС “ДІСО”.

У додатках до наказу освітяни зможуть знайти перелік форм звітності, які мають подати:

Крім того, у документі міститься алгоритм заповнення в ПАК “АІКОМ” індивідуальних карток обліку учнів і педагогічних працівників уповноваженими працівниками закладів освіти різних ланок.

Обробка персональних даних у електронних журналах і щоденниках: корисна інформація для батьків, педагогів і освітніх управлінців. 

Для керівників закладів освіти та педагогів актуальним є питання – як діяти, якщо батьки подають заяву про відкликання згоди на обробку персональних даних у державних або приватних сервісах електронних журналів і щоденників (якщо така згода була надана) і заперечують проти обробки персональних даних.

В Офісі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова пояснили, як мають реагувати ЗО в такій ситуації та що в цьому випадку можуть зробити керівники, педагоги та батьки.

Читати далі

Шановні колеги-освітяни!

З 11 по 17 вересня 2023 р. в Україні та багатьох країнах світу відзначається Міжнародний Тиждень освіти дорослих-2023. Упродовж кількох днів фахівцями Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти буде проведено тематичні наукові та науково-методичні онлайн-заходи (вебфорум, дайджест, коворкінг, педагогічний онлайн-вернісаж, кейс педагогічних ідей, дистанційний практикум, діалог-сесії, майстерка нетворкінг тощо), присвячені питанням забезпечення неперервного професійного розвитку педагогічних працівників і керівників закладів освіти Запорізької області в умовах воєнного стану.

Учасники усіх заходів отримають електронні сертифікати.

Запрошуємо до участі!

Детальніше про заходи Тижня освіти дорослих-2023

Інформація про Тиждень освіти дорослих

На сайті Міністерства освіти і науки України з’явився новий розділ з переліком методичних рекомендацій для закладів освіти на новий 2023-2024 навчальний рік.

Про це повідомило МОН.

Ознайомитися з матеріалами, що вже доступні в новому розділі, можна за посиланням.

Цьогоріч форми навчання та організації освітнього процесу в регіонах визначають обласні воєнні адміністрації з урахуванням поточної безпекової ситуації.

Методичні рекомендації МОН спрямовані допомогти освітянам, дітям і батькам, попри складну ситуацію в державі, розпочати 2023-2024 навчальний рік комфортно та без зайвого стресу. Як зазначили в міністерстві, під час розробки матеріалів фахівці врахували потребу в забезпеченні закладами освіти різних форм навчання,зокрема:

Відтепер усі вони зібрані на одній сторінці сайту. Наразі для освітніх управлінців і педагогічних працівників доступні методичні рекомендації щодо:

Крім того, користувачі зможуть знайти:

Перелік методичних рекомендацій з часом будуть доповнювати та оновлювати відповідно до реалій освітнього процесу в Україні.

Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-відеоконференції привітав школярів, батьків і педагогів з початком нового навчального року. Крім того, очільник держави презентував цифровий застосунок для учасників освітнього процесу “Мрія”. Пілотування проєкту планують розпочати в типових школах до кінця поточного року, а після успішної реалізації – запровадити в інших навчальних закладах України. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

“Мрія” міститиме:

·         бібліотеку контенту,

·         інформацію про освітні програми,

·         курси,

·         відеоматеріали,

·         позашкільні активності та інші ресурси.

За допомогою застосунку кожна дитина зможе створити своє особисте освітнє портфоліо, у якому буде відображена інформація про її досягнення та плани. У додатку учні матимуть унікальні цифрові ID-документи для більшого захисту й можливостей у світі дорослих (за аналогією з “Дією”).

Також “Мрія” надасть можливість батькам:

·         стежити за навчанням своєї дитини;

·         дізнаватися, чи перебуває їхня дитина в безпеці під час повітряних тривог;

·         отримувати зворотний зв’язок від вчителів;

·         переглядати контент, що сприятиме саморозвитку.

Крім того, “Мрія” має спростити роботу вчителям і допомогти зменшити витрати часу на адміністративні завдання. Зокрема, педагог зможе використовувати спеціальні курси та ресурси для підготовки уроків, а також отримає необхідні інструменти для покращення навчання та залучення учнів до освітнього процесу.

З метою забезпечення права дітей на позашкільну освіту та розвитку мережі закладів позашкільної освіти Міністерство освіти і науки підготувало для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти у 2023/2024 навчальному році.

Ознайомитись з листом

З метою об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки Міністерство освіти і науки підготувало для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році.

Ознайомитись з листом

30 серпня 2023 року в межах Серпневих студій було проведено обласний семінар за темою «Зміст та умови партнерської взаємодії вчителя та сім’ї у виховному  процесі закладу освіти». Модератор: Сібіль О.І., канд.пед.наук, доцент кафедри теорії та методики виховання.

В роботі семінару взяли участь понад сотні педагогічних працівників відповідальних за виховну роботу. Питання, які були обговорені в рамках заходу:

Спікери заходу підготували змістовні та цікаві повідомлення. Синьогіна О.В., вчитель історії та правознавства Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія» ЗМР «Сприяння становленню партнерської взаємодії вчителя та батьків в процесі викладання курсу «Сімейні цінності». Здоровецький І.В., КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ–ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради, вчитель інформатики «Налагодження партнерських відносин: діти – педагоги – батьки. З досвіду роботи». Пелішок Г.В., керівник народного художнього колективу ансамбль народного танцю «Вихиляс», ЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» ЗМР «Партнерська співпраця з батьками як запорука успіху творчого колективу». Великоіван Н.І., КЗ «Приморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Степногірської СР Василівського району Запорізької області, педагог-організатор «Партнерська взаємодія вчителя та сім’ї у виховному процесі закладу освіти».

Щиро дякуємо всім за участь!

Матеріали семінару

30 серпня 2023 року в межах Серпневих студій було проведено обласний семінар за темою «Зміст та умови партнерської взаємодії вчителя та сім’ї у виховному  процесі закладу освіти». Модератор: Сібіль О.І., канд.пед.наук, доцент кафедри теорії та методики виховання.

В роботі семінару взяли участь понад сотні педагогічних працівників відповідальних за виховну роботу. Питання, які були обговорені в рамках заходу:

Спікери заходу підготували змістовні та цікаві повідомлення. Синьогіна О.В., вчитель історії та правознавства Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія» ЗМР «Сприяння становленню партнерської взаємодії вчителя та батьків в процесі викладання курсу «Сімейні цінності». Здоровецький І.В., КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ–ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради, вчитель інформатики «Налагодження партнерських відносин: діти – педагоги – батьки. З досвіду роботи». Пелішок Г.В., керівник народного художнього колективу ансамбль народного танцю «Вихиляс», ЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» ЗМР «Партнерська співпраця з батьками як запорука успіху творчого колективу». Великоіван Н.І., КЗ «Приморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Степногірської СР Василівського району Запорізької області, педагог-організатор «Партнерська взаємодія вчителя та сім’ї у виховному процесі закладу освіти».

Щиро дякуємо всім за участь!

Матеріали семінару

28 серпня 2023 року відбувся обласний вебінар учителів мистецької освітньої галузі "Базові аспекти викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» у воєнний час: зміст та умови". У роботі взяли участь 179 вчителів, які викладають інтегрований курс “Мистецтво” за новітніми модельними програмами, розробленими відповідно до вимог концепції “Нова українська школа”. Змістовне наповнення вебінару було сконцентровано на головних аспектах навчального курсу: меті, умовах та засобах освітньої діяльності у мистецькому просторі загальної освіти. Вебінар, який є складовою програми Серпневих студій Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, став простором конструктивного спілкування, обміну думками, особистим досвідом, аналізу інформації, формулювання нагальних поточних та перспективних питань фахової діяльності. Результатами вебінару стало створення спільного інформаційного каналу зі зворотним звʼязком та хмарного репозитарію методичних ресурсів, доступ до якого отримали всі учасники. До навчального року готуємось завчасно!

Відеозапис заходу

Інститут педагогіки НАПН України оприлюднив методичні рекомендації “Загальна середня освіта України в умовах воєнного стану та відбудови: реалії, досвід, перспективи”.

Порадник вміщує рекомендації, які стосуються вивчення предметів та інтегрованих курсів у 2023-2024 навчальному році. Окрім того, у ньому є орієнтовне календарно-тематичне планування, а також поради з адаптивного тестування.

У збірнику зібрані методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу не лише за підручниками, а й за іншими навчально-методичними матеріалами, які були підготовлені фахівцями Інституту. Усі вони містять:

Враховуючи реформу “Нова українська школа”, у посібнику докладно проаналізовані інноваційні зміни в організації освітнього процесу та вплив реформи на навчання в умовах війни.

У документі велика увага приділена забезпеченню неперервності освіти в умовах війни, адже виклики, які стоять наразі перед Україною, зумовлюють необхідність організації в школах дистанційного або змішаного навчання. У документі можна знайти практичні рекомендації щодо ефективності впровадження цього підходу навіть в умовах обмежень.

Ознайомитися з текстом посібника всі охочі можуть за посиланням.

Аналізуючи звернення керівників закладів освіти та педагогів щодо дій у разі подання батьками заяви про відкликання згоди на обробку персональних даних або заперечення проти обробки даних, в Офісі освітнього омбудсмена розпочали випуск серії публікацій з роз’ясненнями.

Водночас батьків теж цікавить питання – наскільки правомірними є внесення та обробка персональних даних їхніх дітей в електронних системах та реєстрах, власниками яких є комерційні суб’єкти господарювання чи громадські організації.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у співпраці з Українською Гельсінською спілкою з прав людини пропонує докладно розібратися в питаннях збору та обробки персональних даних учнів та батьків.

Читати текст повністю

29 серпня 2023 р. в межах серпневих студій для вчителів етики, морально-етичних та духовно-моральних курсів відбувся обласний семінар «Викладання етики та курсів морального спрямування у 5-их класах 2022/2023 н. р.: підсумки та перспективи». Модератор: Світлана Гура, ст. викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Оксана Барліт, завідувач кафедри теорії та методики виховання, к.пед.н., привітала учасників з новим навчальним роком та звернула увагу на необхідності збереження психологічного здоров’я кожного учасника освітнього процесу. Ганна Бут, викладач ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», Заслужений вчитель України, лауреат відзнаки «Національна легенда України», розповіла про форми волонтерської підтримки наших доблесних захисників, закликала до активнішої співдії. Завітала на семінар Олена Варецька, проректор з навчально-методичної роботи КЗ "ЗОІППО" ЗОР, професор, д.пед.н., яка тепло привітала учасників та спікерів, побажала всім витримки, здоров'я, миру, скорішої перемоги та запросила на інші методичні заходи нашого Інституту. Також було акцентовано на вимогах до оцінювання, розглянуті проблемні питання щодо викладання етики, обговорена участь освітян в обласних фестивалях. 

Щира вдячність всім учасникам за активну участь та побажання наснаги й натхнення в новому навчальному році!

Детальніше

28 серпня 2023 р. в межах обласної виставки «Освіта Запорізького краю-2023» для вчителів етики, морально-етичних та духовно-моральних курсів відбувся майстер-клас «Міжпредметна інтеграція на уроках етики» Людмили Павличенко, вчителя Запорізької гімназії №51 Запорізької міської ради. Модератор: Світлана Гура, ст. викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Учасники ознайомилися з творчими напрацюваннями з етики та зарубіжної літератури в сервісі Canva та долучилися до створення інтерактивної презентації, опанували Google-стосунки щодо ефективної діяльності в Classroom.

Щира вдячність всім учасникам за активну участь!

Детальніше 

Повідомляємо, що 05 вересня 2023 року о 15:00 для педагогів Запорізької області співробітники Державної установи «Український інститут розвитку освіти» (далі - УІРО) в рамках серпневих конференцій до початку нового навчального року проводитимуть вебінар-презентацію на тему «Нові освітні матеріали та діагностичні інструменти вебплатформи “Всеукраїнська школа онлайн” на допомогу вчителям в умовах реалізації реформи “Нова українська школа”» з метою представлення нових освітніх матеріалів та можливостей використання Всеукраїнської школи онлайн.

Спікери заходу: директор УІРО Наталія Софій, методистки відділу дистанційної освіти Ніна Слюсаренко та Алла Ворожбит.

До участі запрошуються керівники, заступники керівників, педагогічні працівники закладів освіти, методисти та координатори освітніх галузей.

Реєстрація 

Підключення до ZOOM-конференції за посиланням Join Zoom Meeting: https://us02web.zoom.us/j/87941481165?pwd=MFFremc3Q1BOYkhPRUxRQ2NiWDBJQT09. Meeting ID: 879 4148 1165. Passcode: 443768.

Контактна особа: Слюсаренко Ніна 0676869352, sliusarenkonus@gmail.com

Інформаційна листівка

Шановні науковці, педагоги, освітяни! 20 вересня 2023 року відбудеться V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВІДКРИТИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ОНЛАЙН-ФОРУМ «ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: ВИКЛИКИ, РЕАЛІЇ, СТРАТЕГІЇ».

Наукові секції й напрями роботи онлайн-форуму:

У межах Форуму буде проведено круглий стіл «Перспективні освітні моделі спеціалізованої освіти наукового спрямування».

Для участі в онлайн-форумі необхідно до 15.09.2023 зареєструватися за покликанням

Учасники заходу зможуть опублікувати тези доповідей та отримати сертифікат щодо участі у Форумі.

Участь у Форумі безкоштовна!

Детальніше у прес-релізі

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року No 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 11 липня 2023 року No 617-р затвердив план заходів із відзначення у 2023 році цієї пам’ятної дати. Планом передбачено проведення національно-патріотичних заходів у закладах освіти, зокрема Першого уроку, присвяченого захисникам України.

Детальніше

Додаток

Міністерство освіти і науки оприлюднило лист “Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2024”.

Цьогоріч взяти участь у конкурсі можуть педагоги, які:

Для участі педагогічним працівникам необхідно:

Детальніше

Шановні освітяни! До початку нового навчального року багато інститутів післядипломної педагогічної освіти протягом серпня публікують і будуть публікувати інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році. 

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2023/2024 н. р. у закладах дошкільної освіти

Рекомендації щодо скорочення програми вивчення української мови для 5-6 класів

Рекомендації щодо використання модифікованих програм вивчення української мови в 5-11 класах закладів загальної середньої освіти

Методичні рекомендації МОН для 7-9 класів НУШ

Методичні рекомендації 2023/2024 н.р. Громадянська та історична освітня галузь, освітня галузь «Суспільствознавство»

Методичні рекомендації викладання іноземної мови у 2023/2024 навчальному році

Методичні рекомендації щодо викладання української мови для 5–6 та 7–11 класів у закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин у 2023/2024 н.р.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання біології і екології та інтегрованого курсу „Природничі науки”

Лист ІМЗО від 01.08.2023 № 1242 “Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2023/2024 навчальному році”

Для зручності усі ці матеріали будуть додаватись на сторінці, освітнього порталу Ерудит.нет. Слідкуйте за оновленнями.

Шановні колеги! Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»інформує, що 25-26 вересня 2023 року об 11.00 в м. Києві з нагоди Дня позашкілля відбудеться Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення».

Основною метою Форуму є обговорення освітніх втрат та їх надолуження у сфері позашкільної освіти, діяльності закладів позашкільної освіти України в умовах війни.

У межах Форуму відбудуться панельні дискусії:

До участі у Всеукраїнському форумі запрошуються народні депутати України, представники органів державної виконавчої влади, керівники органів управління освітою, члени Міжнародної асоціації позашкільної освіти, вчені, педагогічні працівники закладів позашкільної освіти, студенти, громадськість.

Для участі у Всеукраїнському форумі необхідно до 18 вересня 2023 року зареєструватися на партнерському сайті Міжнародної асоціації позашкільної освіти або за покликанням.

Додаткова інформація за тел.: (096) 337 15 81, (068) 077 71 01 aбo e-mail: pouo@ukr.net.

Шановні колеги! Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»інформує, що 25-26 вересня 2023 року об 11.00 в м. Києві з нагоди Дня позашкілля відбудеться Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення».

Основною метою Форуму є обговорення освітніх втрат та їх надолуження у сфері позашкільної освіти, діяльності закладів позашкільної освіти України в умовах війни.

У межах Форуму відбудуться панельні дискусії:

До участі у Всеукраїнському форумі запрошуються народні депутати України, представники органів державної виконавчої влади, керівники органів управління освітою, члени Міжнародної асоціації позашкільної освіти, вчені, педагогічні працівники закладів позашкільної освіти, студенти, громадськість.

Для участі у Всеукраїнському форумі необхідно до 18 вересня 2023 року зареєструватися на партнерському сайті Міжнародної асоціації позашкільної освіти або за покликанням.

Додаткова інформація за тел.: (096) 337 15 81, (068) 077 71 01 aбo e-mail: pouo@ukr.net.

Шановні колеги!

Напередодні нового 2023/2024 навчального року, долаючи усі виклики сьогодення, командою фахівців – регіональних координаторів НУШ Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у партнерській співпраці з пілотними закладами освіти Запорізької області – учасниками інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти», а саме: Бердянською гімназією №3 «Сузір’я» Бердянської міської ради, Комунальним закладом освіти «Дніпрорудненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів «Талант» Дніпрорудненської міської ради Василівського району, Комунальним закладом загальної середньої освіти Кушугумська гімназія «Інтелект» та Комунальним закладом загальної середньої освіти «Балабинська гімназія «Престиж» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, розроблені методичні рекомендації щодо особливостей оцінювальної діяльності в базовій середній освіті, які увійшли у другу частину науково-методичного посібника «Нова українська школа у базовій середній освіті: впевнені кроки Запорізької області».

У науково-методичному посібнику презентовані: нормативно-правові, управлінські та психологічні засади шкільного оцінювання в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти; методичні рекомендації регіональних координаторів з кожної освітньої галузі, а також успішні практики оцінювальної діяльності в НУШ пілотних закладів освіти Запорізької області.

Запрошуємо до діалогу на сторінках нашого видання!

Частина ІІ

До уваги всіх педагогічних працівників та освітніх змінотворців Запорізької області! З усіх міст, сіл, з усіх закладів освіти!

Триває збір вчительських історій на цьогорічну премію Global Teacher Prize Ukraine. Спільнота GTPU – це спільнота однодумців, лідерів, вчителів і вчительок з різних куточків країни, які кожного дня доводять усьому світу, що навіть попри війну освіта в Україні найкраща. Що українські вчителі незламні та нескорені, як і сама Україна.

У педагогічної спільноти нашої країни вкотре є можливість розповісти свою історію, розповісти про свою роботу, про свою освітню мрію, додати визнання та престижу своїй професії, та своїм прикладом показати, що #ВчителіВажливі!

Кожну історію буде прочитано та почуто. Це унікальна можливість потрапити до спільноти однодумців, знайти справжніх друзів, збудувати свій бренд учителя та можливість бути почутим. Адже те, що ви робите щодня – важливо!

У 2021 році переможницею у номінації «Кращий вчитель громадянської освіти України» стала Ганна Бут, викладач Мелітопольського аграрного ліцею, Заслужений працівник освіти України, Національна легенда України.

Збір історій триває до 1 вересня. Відправити свою історію можна через офіційний сайт премії. Детальніше 

Українських освітян запрошують долучитися до найбільшої у світі конференції зі стійкості “Resiliency 2023”.

Про це повідомила спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine.

Зареєструватися всі охочі можуть за посиланням.

Конференція розпочнеться 8 вересня о 19:00 за київським часом.

На учасників вебінару стійкості чекають:

Вітаємо з Днем Державного Прапора України!

Прапор України сьогодні наповнений значно більшими сенсами, ніж будь-коли раніше. Синій - мирне небо над усією країною. Це безпечне для купання та судноплавства Чорне й Азовське моря. Це могучий Дніпро та відновлене Каховське водосховище. Жовтий колір - лани родючої української землі. Піски на узбережжях нашого Криму й Херсонщини. Це тепле сонце на Запоріжжі, Донеччині й Луганщині. А разом синій та жовтий кольори - символ хоробрості й незламності. Символ народу, який виборює власну свободу та незалежність.

У кожному куточку світу, де б ми не побачили український прапор, він нагадує про сміливість і подвиг українців. І він неодмінно повернеться в кожен куточок української землі. І замайорить над усією нашою Україною. 

Щиро вдячні кожному, завдяки кому ми сьогодні маємо гордість бачити над нашими містами синьо-жовтий стяг.

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради пропонує 18-22 вересня 2023 року пройти підвищення кваліфікації на дистанційному тренінгу «Інформаційно-цифрова компетентність як ефективний інструмент професійного розвитку педагога закладу позашкільної освіти» (тренер Могілевська В.М., к.соціол.н., доцент кафедри теорії та методики виховання).

Навчання на тренінгу є безкоштовним для учасників. Форма навчання – дистанційна, кількість навчальних годин – 16 год. Педагоги, які успішно пройдуть навчання, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.

Просимо педагогічних працівників закладів позашкільної освіти Запорізької області, які бажають пройти навчання на зазначеному тренінгу, до 13.09.2023 р. включно пройти реєстрацію за посиланням https://forms.gle/c1Pb9DnLtDn3sWVa6.

Лист з доступом до освітнього середовища зареєстрованим педагогам буде надіслано напередодні тренінгу на особисту електронну пошту, вказану під час реєстрації. Обов’язково перевіряти папку СПАМ.

 Шановні колеги! Міністерство освіти і науки України інформує щодо особливостей організації нового навчального року в умовах правового режиму воєнного стану.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2023 року № 782 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні» (далі – Постанова) в закладах загальної середньої освіти 2023/2024 навчальний рік триватиме з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року.

Згідно з Постановою обласні та Київська міська військові адміністрації за участю засновників закладів загальної середньої освіти забезпечують організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці.

Детальніше

У Верховній Раді пропонують запровадити обов'язкове вівчення тактичної медицини у 8-11 класах.

Народні депутатки Ірина Никорак і Яна Зінкевич (яка до того ж є засновницею медичного батальйону “Госпітальєри”) подали до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонують включити до шкільної програми основи тактичної медицини.

Про це повідомляє Divoche.media.

Законопроєкт №9576 доступний за цим посиланням, пояснювальна записка до нього – тут.

Проєкт закону передбачає внесення змін до законів “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту”. Зокрема, до Закону України “Про освіту” пропонують такі правки:

Детальніше

Відновлення "НУШ" і безпечне повернення дітей за парти: Оксен Лісовий розповів про плани МОН у новому навчальному році.

Міністерство освіти і науки має намір комплексно підійти до трансформації системи освіти, зокрема, відновити “Нову українську школу” та надати приватній ініціативі доступ до організації ЗДО.

Про це в ефірі програми “Сніданок 1+1” розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий, коментуючи питання щодо планів МОН у сфері реформування освіти.

Міністр зазначив, що система освіти України, як і будь-яка у світі, потребує постійної трансформації та модернізації. “Освіта – це те, що готує людину для завтрашнього дня. Для завтрашнього – не для вчорашнього”, – зауважив міністр.

Саме тому в МОН наразі обговорюють з експертами комплекс реформ, які, зрештою, стосуватимуться всіх галузей. Читати далі

Що батькам треба знати про секстинг і підлітків.

З появою гаджетів із камерою у світі стала набирати популярності нова доросла гра – секстинг (обмін власними інтимними фото чи відео). Однак мобільні пристрої є й у дітей, а це означає, що вони так само можуть робити та надсилати нюдси.

Про це розповідають у 5 епізоді подкасту “Хороших батьків не блокують” від #stop_sexтинг у співпраці з The Ukrainians Media. Запрошеним експертом стала Анастасія Забела – авторка блогу “У трусах” в TikTok, секс-просвітниця та психологиня.

Послухати подкаст можна за посиланням. 

Освітян, батьків і всіх охочих запрошують на безплатний онлайн-курс “Учительству про мінну небезпеку: навчитися та навчити інших поводитися безпечно”. Про це повідомили організатори проєкту – EdCamp Ukraine.

Подати заявки потенційні учасники можуть до 19 серпня за посиланням.

Навчання ризикам, які повʼязані з вибухонебезпечними предметами в сучасних умовах – базовий елемент освіти українців і українок.

Програма навчання з протимінної безпеки складатиметься з двох модулів, кожен з яких триватиме 90 хвилин:

До уваги вчителів «Захист України»!

Розпочалася реєстрація на пілотний навчальний курс для опанування основ сучасних технологічних безпекових рішень Security TechEd, що проходить у межах оновлення дисципліни «Захист України». Він триватиме з 10 серпня до 10 жовтня 2023 року. У цьому курсі зможуть узяти участь до 1000 вчителів шкіл із різних куточків України, які надалі навчатимуть цих навичок учнів. 

Курс розділений на дві частини: теорія адаптованого курсу «Застосування технологій в умовах війни» і відповідна практика. Після проходження теоретичного онлайн-блоку учасники складуть іспит та отримають сертифікат. За результатами першого блоку вчителів запросять на 7-денний практичний тренінг. Такі тренінги проходитимуть по всій Україні: як в обласних центрах, так і в громадах. Ті, хто успішно завершить навчання, в перспективі матимуть можливість подати запит на матеріальне забезпечення для уроків – планшети, симулятори, дрони, пульти.

Долучайтесь!

Детальніше

25 серпня відбудеться щорічна освітянська конференція, на якій представники Міністерства освіти і науки разом із топ спікерами обговорять найважливіші питання освітньої сфери в Україні. Цьогоріч буде доступна відеотрансляція зустрічі, а тому стати учасниками зможуть усі охочі. Про це розповіло МОН.

Під час конференції спікери поговорять про те, яким буде новий навчальний рік, а також про виклики й перспективи розвитку української освіти в майбутньому.

Зокрема, учасники дізнаються про:

Інформацію про програму конференції, промовців і те, як освітянам долучитися до заходу, у МОН нададуть пізніше у відповідній події на Facebook.

Мінна безпека стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу “Здоров’я, безпека та добробут”. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Наразі в Україні близько 30% території забруднені мінами. За даними моніторингової місії ООН з прав людини, вибухонебезпечні предмети вже спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року до 30 липня 2023 року.

З огляду на це МОН спільно з ЮНІСЕФ розробляють практикум з мінної безпеки для школярів та онлайн-курс з викладання мінної безпеки для вчителів.

Для вчителів уже доступний посібник з докладними планами, а також презентації для уроків із мінної безпеки, адаптовані для початкової та середньої школи. Також педагоги можуть скористатися інтерактивними матеріалами та відео для групової роботи, які доступні на вебсайті “Все про мінну безпеку” та в бібліотеці корисних матеріалів “Спільнотека”. Зокрема, це:

Усі матеріали були розроблені спільно з дитячими психологами та експертами в мінній просвіті.

Безплатна вебплатформа дистанційного навчання “Всеукраїнська школа онлайн” відтепер забезпечуватиме методичну підтримку педагогічних працівників та надасть можливості для їхнього професійного розвитку.

Про це повідомив Український інститут розвитку освіти.

Шановні освітяни!

Щорічно до початку нового навчального року колектив КЗ «ЗОІППО» ЗОР готує методичні рекомендації провідних спеціалістів Інституту щодо актуальних проблем педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області в умовах очного, дистанційного та змішаного навчання. Рекомендації призначені для працівників відділів освіти, методичних служб, керівників і педагогічних працівників закладів освіти.

Запрошуємо до ознайомлення із Частиною І «Науково-методичне забезпечення діяльності закладів освіти» науково-методичного посібника «Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області» в умовах очної, дистанційної та змішаної освіти у 2023/2024 навчальному році в контексті реалізації концепції «Нова українська школа»

8 серпня 2023 року набув чинності наказ МОН, яким затверджено Положення про вебплатформу дистанційного навчання “Всеукраїнська школа онлайн”. На ній будуть опубліковані освітні матеріали, які є у вільному доступі або були передані для публікації на ВШО. Грифовані МОН освітні матеріали підлягатимуть лише перевірці на відповідність технічним вимогам.

Основними завданнями Платформи є:

Педагоги зможуть створити на Платформі власний “кабінет учителя”, який дозволить користуватися всіма можливостями ВШО:

Учителів запрошують долучитися до пілотного навчального курсу Security TechEd, який відбудеться в межах оновлення дисципліни “Захист України”. Про це повідомило Міністерство освіти і науки.

Зареєструватися педагоги можуть, заповнивши Google-форму, за посиланням.

У пілоті візьмуть участь до 1 000 вчителів. Як зазначив міністр освіти Оксен Лісовий, у пріоритеті ті, хто викладає дисципліну “Захист України”, але реєструватися можуть усі охочі, оскільки курс адаптований і не потребує спеціальних знань. У підготовці програми організатори врахували рекомендації вчителів і методистів, які долучилися до сил безпеки і оборони та мають бойовий досвід.

Курс з безпекових технологій триватиме з 10 серпня до 10 жовтня 2023 року та складатиметься з 2 частин:

Після успішного проходження теоретичного онлайн-блоку та складання іспиту учасники отримають сертифікати. За результатами першої частини програми вчителів запросять на практичні тренінги, які відбуватимуться по всій Україні (як в обласних центрах, так і в громадах).

Під час курсу педагоги:

Ті, хто успішно завершить навчання, зможуть подати запит на матеріальне забезпечення для уроків – планшети, симулятори, дрони, пульти.

Відділ STEM освіти ІМЗО спільно з ДЗВО «Університет менеджменту освіти» та видавництвом «Видавничий дім «Освіта» проводять літню дистанційну сесію «STEM-школа – 2023» за наступним планом:

У програмі сесії будуть представлені матеріали з актуальних питань STEM-освіти для педагогічних працівників усіх рівнів освіти за напрямами:

Учасників очікує 3 дні інтенсивного онлайн-навчання на платформі Українського проєкту «Якість освіти». Доступ до навчальних матеріалів на платформі буде відкрито 15.08.2023 о 10.00. Понад тридцять спікерів поділяться своїми ідеями, досвідом та практичними кейсами методичних матеріалів.

Для навчання, отримання матеріалів і сертифіката учасникам необхідно заповнити до 20.08.2023 реєстраційну форму. Після реєстрації автоматично створюється особистий кабінет на платформі ЄАС. Через особистий кабінет буде надано доступ до підсумкового тесту. За результатами успішного виконання підсумкового тестування (80% правильних відповідей) буде згенеровано сертифікат на 15 академічних годин.

Детальніше

Шановні колеги! Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради запрошує взяти участь у П'ятнадцятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», яка відбудеться із 25 по 27 жовтня 2023 року в режимі онлайн й представити власні здобутки на колективному стенді «Освіта Запорізького краю».

Інститут забезпечує організаційний та науково-методичний супровід участі закладів освіти у Виставці. 

Голова організаційного комітету для підготовки участі закладів освіти області у Виставці – Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи, д.пед н., професор.

По всіх питаннях можна звертатися до Юлії Опанасенко, заступника голови оргкомітету, методиста обласного науково-методичного центру інституту за т.0973325194, або написати на електронну адресу: vustavka2023zoippo@gmail.com

Детальніше

22-23 серпня 2023 року у м. Києві відбудеться Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти».

До участі запрошуються керівники закладів освіти, наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів вищої, загальної середньої та позашкільної освіти, колективні та індивідуальні члени ГО «Спілка освітян України» та освітяни, які наразі перебувають поза межами України.

Конференція проводиться в змішаному форматі. Посилання для підключення. Для участі у заході необхідно до 18 серпня 2023 року пройти онлайн-реєстрацію за посиланням

За підсумками роботи Конференції планується видання збірника матеріалів.

Детальніше

Конституції України сьогодні виповнюється 27 років. 

Записані у ній в 1996 році слова перестали бути історією – вони стали для українців по-справжньому життєвими і нагальними: слова про право на життя і свободу, честь і гідність, про ціну нашої землі. Уже нікому в країні не треба пояснювати значення слова «суверенна». 

Жоден українець більше ніколи не сприйматиме закарбовані в ній права та свободи як щось дане нам зверху. Вони сьогодні виборюються у важкій боротьбі самопожертвою та життями. 

Наша Україна. Суверенна. Незалежна. Демократична. Правова. Була, є і буде. Слава Україні!

З першого липня стартують Освітні курси EdPro Education! Навчання триватиме протягом двох місяців. 

Для учителів різних предметів та форм навчання:

● Основи роботи з mozaBook та mozaWeb

● Використання програмного комплексу Mozaik в дистанційній освіті

● Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Фізики

● Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Біології

● Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Хімії

● Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Географії

● Використання програмного комплексу Mozaik для НУШ 5 класи

● Використання програмного комплексу Mozaik для НУШ 1-4 класи

● Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Історії

● Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Математики

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що Українським інститутом національної пам’яті підготовлено та надано Міністерству інформаційні матеріали до 27-ї річниці прийняття Конституції України – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті розміщено на офіційному вебсайті Міністерства за покликанням.

Педагогічні працівники можуть використовувати ці матеріали для підготовки та проведення виховних годин, уроків історії, громадянської освіти, правознавства тощо.

20.06.2023 на прохання центру професійного розвитку Запорізької міської ради було проведено семінар «Складання навчальних програм з позашкільної освіти» для педагогічної спільноти закладів позашкільної освіти. В семінарі взяло участь 80 осіб. Серед учасників – методисти центру, представники керівного складу закладів позашкільної освіти, педагоги. Як виявилося, частина з них уже брала участь у семінарах за цією темою. Останні 2 роки тема семінару була постійно в полі увазі. Семінар проводила доцент кафедри теорії та методики виховання ЗОІППО, Могілевська В. М., кандидат соціологічних наук, доцент.

Учасники семінару наголосили на необхідності продовжити у новому навчальному році методичний супровід щодо опанування вмінням складати навчальні програми для гурткової роботи. Центр професійного розвитку також виявив бажання посилити співпрацю за цим напрямом.

15-17 червня 2023 р. відбулася Х Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» в закладах освіти України, під час якою як модератор сесії 1.2. та спікер сесії 4.4. виступила Світлана Гура, ст. викладач кафедри теорії та методики виховання.

Курс моральної спрямованості «Культура добросусідства» впроваджується в 5-6 класах і його перевагою є те, що:

Цей курс має потужну методичну підтримку, безплатні курси підвищення кваліфікації, і це єдиний предмет, з якого у 2022/2023 н. р. учні отримали паперові підручники.

Всі матеріали Робочої наради будуть викладені на сайті «Культура добросусідства». https://kdukraine.com/

Шановні колеги!

Опубліковано випуски 53 та 54 Електронного збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, до якого увійшли матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта та наука крізь виклики сьогодення» (17-19 травня 2023 року, м. Запоріжжя).

Дякуємо авторам за участь у наукових заходах Інституту та запрошуємо до подальшої співпраці!

Електронний збірник наукових праць ЗОІППО

Вчителів запрошують на безплатний курс із розвитку цифрових навичок

Курс складається з 13 комплексних модулів. Над ним працювали вчителі-практики та експерти з інтеграції нових інструментів у навчальний процес.

Розпочати навчання можна за посиланням.

Курс створили проєкт “Навчаємось разом” спільно зі студією онлайн-освіти EdEra на основі програми МОН. Про це EdEra повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, курс

Після проходження курсу учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин та доступ до корисних посилань, що стануть у пригоді для підготовки навчальних матеріалів.

Нещодавно Державна служба якості освіти провела всеукраїнський моніторинг викладання “Захисту України” в середніх школах.

Повний документ із результатами моніторингу можна завантажити за посиланням.

Голова ДСЯО Руслан Гурак під час форуму “Стратегія Івано-Франківська: творимо унікальну історію разом” розповів про унікальні практики впровадження “Захисту України”, які зафіксувала служба під час дослідження.

Зокрема, як позитивний приклад підходу до “Захисту України” посадовець назвав об’єднання кількох шкіл громади для проведення ефективних занять (можливо, виділення цілого дня для такої практики).

Крім того, у деяких школах “Захист України” інтегрують із викладанням історії, щоб посилити тези патріотичного виховання історичним контекстом, показати, для захисту від якого ворога потрібна військова й первинна медична підготовка.

Назвав голова ДСЯО й типові недоліки у викладанні предмету. Це, зокрема, повна відмова від проведення занять, а також залучення нефахівців (зазвичай учителів фізкультури) до викладання. Крім того, наявні й проблеми матеріально-технічного забезпечення, які заважають реалізувати “Захист України” на належному рівні.

EPAM пропонує безплатну онлайн-програму для освітян Teachers Internship: Software Architecture & Design

Зареєструватися можна за посиланням до 10 липня, навчання розпочнеться 24 липня.

Учасники цієї програми зможуть оновити й поглибити свої знання з архітектури програмного забезпечення, проєктування, патернів, а також дізнатися, як впроваджувати їх у навчальний процес.

Перевагою програми є участь інженерів-практиків, які поділяться досвідом застосування  знань у реальних проєктах.

Відбір учасників базуватиметься на мотиваційній складовій, рівні володіння англійською мовою і технічних знаннях.

Тривалість навчання – 12 тижнів. Після закінчення учасники отримають відповідний сертифікат.

Шановні освітяни, Управлінням Державної служби якості освіти в Запорізькій області в заплановано проведення 15.06.2023 об 11.00 круглого столу на тему: «Інституцйний аудит закладів освіти – сучасні підходи до зовнішнього оцінювання діяльності шкіл в умовах війни» з метою обговорення професійного розвитку освітніх експертів з питань проведення інституційного аудиту, пропозицій щодо змін до критеріїв зовнішнього оцінювання.

Долучитися до заходу можна за посиланням 

Ідентифікатор конференції: 826 4432 3395

Код доступа: 225675

EPAM пропонує безплатну онлайн-програм для освітян. Під час навчання вчителі зможуть не лише дізнатися про сучасні технології і стан індустрії загалом, а й глибше дослідити теми роботи хмарного середовища, а також архітектури програмного забезпечення.

Про можливість повідомляє ГС “Освіторія”.

Teachers Internship: Deep Dive into AWS: програма має на меті краще познайомити викладачів з можливостями хмарних сервісів як для них самих, так і для студентів і вишів.

Зареєструватися можна за посиланням до 19 червня.

Навчання відбудеться у два етапи. Воно передбачає участь у віртуальних заняттях з інструкторами, воркшопах, Q&A-сесіях. Після закінчення програми учасники отримають відповідний сертифікат. Учасники, які успішно закінчать перший етап і складуть тест, зможуть підготуватися до міжнародної сертифікації та скористатися нагодою безплатно отримати сертифікат AWS для різних рівнів, який має міжнародне визнання.

Кількість місць обмежена. Програма триватиме 12 тижнів, початок навчання – у липні.

На виконання наказу департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 15.03.2023 №105 «Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році» інформуємо про перебіг подій конкурсу.

На конкурс надійшло 8 рукописів навчальних програм та навчальної літератури у таких категоріях і номінаціях:

Конкурсанти демонстрували свої професійні здібності та знання предмета, виявили розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти та суспільства, продемонстрували фахову майстерність, знання методології педагогіки та психології, здатність застосовувати інноваційні підходи до навчання і виховання.

Детальніше

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького запрошує до участі керівників,  учителів закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів професійно-технічної, фахової передвищої і вищої освіти та усіх зацікавлених осіб у тематиці Всеукраїнського інтерактивного вебінару «Медіаграмотність суспільства на варті національної безпеки», що відбудеться 15 червня 2023 року в режимі онлайн на платформі Zoom.

Перелік тем для обговорення:

До початку заходу прохання заповнити анкету за темою «Дослідження рівня розвиненості інфомедійної грамотності населення «Моя навігація в інфомедійному просторі»» за лінком: http://surl.li/hodqw

Додаткову інформацію можна отримати у координаторів заходу: Тетяна Коноваленко (+380975065430), Світлана Бойко (+380992577548).

Громадська організація Stop_sexтинг запустила освітній портал для дітей та підлітків, щоб вони змогли ознайомитися з темою онлайн-ризиків та зрозуміли, як себе захистити.

Підлітки у простій та доступній формі дізнаються, як діяти, коли їх шантажують або просять надіслати відверті фото і відео, чи можна згодом видалити ці небажані матеріали з інтернету. На сайті є чіткий алгоритм дій для дитини та контакти для допомоги.

Контент розділений за віком: короткометражний фільм про безпеку в інтернеті «Онлайн-секрети Open Kids» для підлітків та мультфільм «Хаппі та її суперсила» для молодших. На платформі є інтерактивні ігри, де можна пограти — опинитися у кімнаті підлітка, який постраждав від спілкування в інтернеті, простежити його досвід та спільно вирішити, що робити далі. Натискайте кнопку «Грати» та завантажуйте першу у світі віртуальну реальність про безпеку дітей в інтернеті «(Не)дитячі онлайн-стосунки». 

24-28 липня 2023 року на Закарпатті відбудеться ІV Всеукраїнська очно-дистанційна літня школа з міжнародною участю «Нова українська школа в дії: Підкорюй вершини!» (далі – Літня школа).

Для участі у Літній школі просимо обов’язково зареєструватися до 03 липня 2023 року за покликанням https://forms.gle/EtoRsDTCATVkf3iy6

Метою Літньої школи є удосконалення професійних компетентностей освітян з питань формування нового безпечного освітнього середовища сучасного закладу освіти з використанням ІКТ, STEM -STEAM –STREAM, нових підходів до інклюзивного навчання, впровадження освітніх проєктів в заклади освіти, модельних програми для 5-6 класів ЗЗСО, інноваційних форм дистанційного навчання, рухової активності та занять новими варіативними модулями (видами спорту) на уроках фізичної культури тощо.

Навчання відбуватиметься очно та дистанційно згідно освітніх програм підвищення кваліфікації з різних профілів освітньої діяльності (ознайомитися можна на сайті Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» у розділі «Діяльність. Освітні послуги. Підвищення кваліфікації» за покликанням https://imzo.gov.ua/diyalnist/osvitni-posluhy-pidvyshchennia-kvalifikatsii/osvitni-prohramy/ ). 

Детальніше

15-22 травня 2023 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувалися заходи Тижня науки-2023, основним і пріоритетним серед яких була Міжнародна науково-практична конференція «Освіта та наука крізь виклики сьогодення». Конференція проводилася у тісній співпраці з вітчизняними колегами: Інститут цифровізації освіти НАПН України; Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України; Державна установа «Український інститут розвитку освіти»; Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти; Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради; Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, та міжнародними партнерами: ФАТ «НЦПК «ӨРЛЕУ» Інститут професійного розвитку по Північно-Казахстанській області (м. Петропавлівськ, Республіка Казахстан); The LEGO Foundation (Королівство Данія); Základní umělecká škola (м. Дєчін, Чеська Республіка).

До участі у заходах Тижня науки-2023 долучилося понад 3200 фахівців з територіальних громад Запорізької області, різних регіонів України (Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська) та дружніх держав (Данія, Італія, Латвія, Німеччина, Польща, Чехія, США, Казахстан). Серед них: професори / доктори наук – 27, кандидати наук / доценти – 120.

У межах роботи конференції співробітниками та партнерами інституту проведено 31 онлайн-захід. Учасниками конференції підготовлено 261 доповідь, з них: 13 відео, 13 презентацій, 29 статей, 206 наукових тез. Доповіді будуть опубліковані у випусках 53, 54 Електронного збірника наукових праць КЗ «ЗОІППО» ЗОР та випуску 42 збірника наукових праць «Педагогічні науки та освіта».

Детальніше

1 червня  з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня батьків відбудеться вебінар «Психологічна турбота про дітей під час військових дій».

На заході Ви дізнаєтеся, як дорослим краще впоратися зі стресом, не втрачаючи при цьому власних ресурсів, та як батькам допомогти впоратися зі стресом своїм дітям.

Час: 11:00

Форма для реєстрації  (відкрита до 30.05 включно) https://forms.gle/PmsPRSUrgEQKsyJy5

Вебінар не передбачає отримання сертифікату

15-17 червня 2023 р. відбудеться X Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» в закладах освіти України.

До участі запрошуються вчителі курсу «Культура добросусідства», вчителі, що викладають «Етику» та інші курси морально-етичного спрямування а також керівники закладів освіти, оскільки буде цікаво ознайомитися з методичною підтримкою, яку постійно здійснюють та раз на рік узагальнюють під час робочої наради автори модельної програми та підручника «Культура добросусідства». 

Реєстрація до 3 червня включно.

Програма наради

Завершений обласний фестиваль «Моральний вчинок», на який надійшов 261 творчий звіт учнів закладів освіти Запорізької області за такими тематичними напрямами: національно-патріотичний, екологічний, юридичний, соціальний, культурологічний та відеосюжет.

Запрошуємо до ознайомлення з чудовими прикладами щирих дитячих сподівань та активних дій щодо реального наближення нашої перемоги та змін навколишнього світу на краще!

З 2015 р. кафедра теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР проводить даний захід в онлайн-режимі. Тож можна переглянути творчі звіти за багато років і взяти на озброєння цікаві ідеї для впровадження їх у власному закладі освіти.

Щиро вдячні усім учасникам та їхнім керівникам за незламність та стійкість, небайдужість та творчість! Разом до перемоги!

Все буде Україна!

Детальніше на освітньому порталі «ЗапоВікі»

Шановні освітяни!

Запрошуємо Вас взяти участь в обласній виставці «Освіта Запорізького краю 2023». Засновники Виставки: Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Організовує та проводить Виставку КЗ «ЗОІППО» ЗОР на виконання пріоритетних завдань Програми розвитку освіти до 2025 року в Запорізькій області.

З умовами участі та інформацією про перебіг подій Виставки можна ознайомитися на сайті «Виставкова діяльність» у вкладці Обласна виставка «Освіта Запорізького краю – 2023».

Голова робочої групи КЗ «ЗОІППО» ЗОР з питань підготовки та проведення Виставки – Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, д.пед.н., професор, професор кафедри початкової освіти.

Секретар робочої групи КЗ «ЗОІППО» ЗОР з питань підготовки та проведення Виставки – Юлія Опанасенко, методист обласного-наукового центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Прийом матеріалів на Виставку розпочато з 15 травня 2023 року та триватиме до 23.06.2023!

За більш детальною інформацією звертайтесь до методиста методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР Юлії Опанасенко, тел. (097) 332-51-94.

Долучайтеся!

28-29 квітня 2023 р. у Національному університеті «Острозька академія» в онлайн-форматі відбулася XV Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії-2023», загальна тема якої була «РОСТЕМО ПАТРІОТАМИ УКРАЇНИ – ЗАХИСНИКАМИ РІДНОЇ ЗЕМЛІ». З радістю повідомляємо, що Прошак Ангеліна, учениця 9 класу Запорізької гімназії №4 Запорізької міської ради посіла І місце!  Щиро вітаємо переможницю!

Окрема подяка талановитому керівнику учениці, Татаріній Світлані Анатоліївні, вчителю французької мови та керівнику гуртка християнської етики ЗГ №4, в якої це вже п'ята переможниця у цій олімпіаді (2016/17 н.р. - ІІ місце, 2017/18 н.р. - І місце, 2018/19 н.р. - ІІІ місце, 2020/21 н.р. - ІІІ місце, 2022/23 н.р. - І місце)!

З усього серця бажаємо подальших творчих злетів, наснаги та натхнення!

17 - 19 травня 2023 року в м. Запоріжжі на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбулася робота тематичного напряму «Партнерська взаємодія в освіті у період повоєнної відбудови України» Міжнародної науково-практичної конференції «ОСВІТА ТА НАУКА КРІЗЬ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ».

Партнерами тематичного напряму конференції виступили: Початкова школа мистецтв, м. Дєчін, Чеська Республіка (Základní umělecká škola, Děčín, Česká republika) та Запорізька обласна громадська організація «ФЛОРЕНС».

18 травня 2023 р., в межах роботи тематичного напряму конференції, було організовано роботу мітапу «Формування національної самосвідомості, соціальних та громадянських компетентностей здобувачів освіти: завдання та виклики післявоєнного періоду відбудови України», якій проводився в онлайн форматі.

Модераторами заходу виступили Олена Сібіль, доцент кафедри теорії та методики виховання, к.пед.н., доцент та Юрій Олійник, доцент кафедри теорії та методики виховання, к.пед.н..                  Спікери заходу: Wolf Bloemers. Prof Dr. Dr. h.c. et Prof. h.c. mult (Федеративна Республіка Німеччина); Катерина Душек, к.пед.н, викладач фортепіано школи мистецтв міста Дєчін (Чеська Республіка); Ганна Бут,  ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», м. Мелітополь, Запорізька обл., переможниця  Global Teacher Prize Ukraine в номінації “Кращий вчитель громадянської освіти 2021”, національна легенда України; Ірина Чурса директор ЗПО «ЦДЮТ Шевченківського району» ЗМР (Україна м. Запоріжжя) .

Матеріали мітапу

З 15 по 20 травня 2023 р. громадська організація «Ла Страда-Україна» у співпраці з Державною науковою установою «Інститутом модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України організували та провели навчально-методичний тренінг «Підготовка фахівців / фахівчинь до впровадження відновного підходу, посередництва, медіації та практики функціонування служб порозуміння в закладах освіти».

Тренінг пройшов під гаслом «Впроваджуємо відновний підхід в освітній процес та будуємо безпечне освітнє середовище разом!» для викладачів / викладачок програми спецкурсу підвищення кваліфікації, керівників / керівниць та педагогічних працівників / працівниць закладів освіти з метою подальшого викладання Спецкурсу в установах післядипломної педагогічної освіти.

Оксана Барліт, завідувач кафедри теорії та методики виховання, отримала сертифікат тренерки з впровадження даного Спецкурсу (60 ак.годин, рівень посередництва).

Шановні колеги!

ЗАПРОШУЄМО ВАС до участі в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «ОСВІТА ТА НАУКА КРІЗЬ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ», яка відбудеться 17-19 травня 2023 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в м. Запоріжжі (Україна).

Для участі у Конференції просимо до 10 травня 2023 року пройти реєстрацію за покликанням: http://bit.ly/41HRWYV. Участь безплатна

Програма та всі матеріали конференції будуть розміщені на сайті Конференції: https://ele.zp.ua/conference2023/

Тези для участі в Конференції, відеовиступи та матеріали для постерного обговорення просимо надсилати до 15 травня 2023 року на адресу: nauk.zoippo@gmail.com

Інформаційний лист

З 20 березня 2023 р. стартує обласний фестиваль «Моральний вчинок», до участі в якому запрошуємо долучитися усіх небайдужих дітей та дорослих, всіх, хто може поділитися успішною підтримкою ближніх і дальніх, тих, кого захищаємо ми, і тих, хто захищає нас.

Терміни проведення Фестивалю:

Українці сильні єдністю! Разом до перемоги!

Наказ ДОН ЗОДА

Сторінка Фестивалю на «ЗапоВікі»

STEM-HUB в ЗОІППО відкритий до співпраці! Напрями:

Чекаємо на Вас! Реєстрація.

Відповідальний підрозділ КЗ «ЗОІППО» ЗОР: Обласний науково-методичний центр інформатизації освіти.

Тримаємо освітній фронт разом!

До уваги освітян!

Пропонуємо ознайомитися з Інформаційним бюлетенем до Дня науки в Україні «Фахівці ЗОІППО – педагогам».

Детальніше

Всеукраїнська громадська організація «Поруч» запрошує до участі в освітньому проєкті «Girls GO Circular» дівчат у віці 14-19 років для отримання цифрових та підприємницьких навичок за допомогою програми онлайн-навчання з питань циркулярної економіки. Проєкт сприяє досягненню цілей політики гендерної рівності та заохоченню участі жінок у STEM.

Мета: надати дівчатам можливість стати рушіями змін у цифровому та зеленому переході й заохотити їх до вивчення STEM-дисциплін попри гендерні стереотипи, що пов’язані з цими галузями.

З 2022 року всі навчальні модулі доступні українською мовою, навчання є абсолютно безплатним. Учасники отримують сертифікати про проходження модулів та сертифікат про завершення програми, які підтверджують набуті навички та компетенції.

Педагоги та заклади освіти отримують сертифікат, який визнає їхній внесок у забезпечення гендерної рівності у сфері STEM та ІКТ. Заклади освіти-учасники також будуть представлені на вебсайті проєкту як першопрохідці в Європі, що підтримують План дій з цифрової освіти.

З питань щодо цього проєкту просимо звертатися до представниці ЕІТ Бережної Діани (+38 097 685 02 21) або до менеджера проєкту (gerlsgocircular@eitrawmaterials.eu).

Детальніше

16 травня 2023 р. на честь Міжнародного дня світла в межах ініціативи UNESCO НТУ «ХПІ» запланував проведення тематичного онлайн-фестивалю День наукових вікторин «Light is Fun!», який буде цікавий для учнів, їхніх батьків та вчителів. Програма була розроблена молодими вченими та викладачами НТУ «ХПІ» за підтримки SPIE з метою мотивації учнів шкіл, коледжів та закладів профтехосвіти до навчання та усвідомлення, що знання є важливими для відновлення нашої Батьківщини та покращення Світу.

В межах онлайн-фестивалю заплановані освітні заходи у вигляді вікторин, які проходитимуть у Telegram в прямому ефірі у форматі відеочату з використанням освітньої платформи Kahoot. На учасників чекає понад десять наукових вікторин: від технологій, інженерії, IT, фізики, хімії до мов, суспільствознавства та бізнесу, які об’єднані темою «Світло» та популяризують STEM-освіту.

Захід проходить в межах ініціативи UNESCO «Світло, що дає надію!».

Участь безплатна – знання неоціненні!

Детальніше

Програма ЄС House of Europe проводить відкритий конкурс для вчителів музики, образотворчого мистецтва, художньої культури, драматургії, трудового навчання та інших мистецьких предметів, керівників позашкільких мистецьких гуртків та методистів. Переможці й переможниці зможуть долучитися до роботи дев’ятиденної онлайн-лабораторії, яка відбудеться у вересні.

Щоб подати заявку, потрібно заповнити форму на  онлайн-платформі, а також додати контакти двох людей, які можуть дати потенційному учаснику чи учасниці рекомендацію, і скан-копію першої сторінки паспорта.

Дедлайн подання заявок – 16 травня, 15:00.  Докладніше про конкурс – на сайті проєкту.

Команда STEM-class представляє оновлену пропозицію оснащення кабінету Захист України

В ці дні, коли Європа та весь цивілізований світ відзначають День пам’яті і примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а наша країна щодня бореться за свою незалежність та право бути, потреба у якісному військово-патріотичному вихованні юних українців актуальна як ніколи.

Для організації такого освітнього процесу потрібні не лише вмотивовані спеціалісти-вчителі та залучені професіонали різних напрямків, а й сучасне обладнання, яке допоможе школярам здобути знання та відпрацювати необхідні навички. 

Сьогодні історичний день — наша країна вперше відзначає День Європи разом із країнами Європейського Союзу. У статусі країни-кандидатки на членство в ЄС ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями. І Збройні сили України міцно стоять на захисті всієї вільної Європи. Та зараз ми не просто синхронізуємо свій календар з європейським, а вкотре стверджуємо належність до ціннісного простору, де немає місця Дню перемоги в радянсько-російському культі переможців. Ми стоїмо на захисті цінностей свободи, демократії, рівності та прав людини — основ розвитку Європейського Союзу. Українці як ніхто знають ціну єдності демократичних країн, чия підтримка дозволила нам зупинити російського агресора. Починаймо разом писати новий розділ історії вільної Європи! 

З 17 квітня по 3 травня 2023 р. відбулися КПК педагогічних працівників «Учителі предмета «Захист України. Основи медичних знань» (8 та 20 педагогів основної та неосновної спеціалізації), якими опікувалися викладачі кафедри теорії та методики виховання.

Слухачі-запоріжани підвищили своє вміння надавати першу невідкладну допомогу у волонтерському центрі «КОЛЕСО». Висловлюємо своє захоплення професійністю та майстерністю лікарів-інструкторів центру!

Щиро вдячні нашим слухачам за сумлінність та креативність, почуття гумору та вміння долати перешкоди (навіть віртуальні), толерантність та позитивне спілкування!

Чекаємо на очних курсах після перемоги!

Світлини від 24.04.2023 р.

Світлини від 28.04.2023 р.

Шановні колеги! 17-19 травня 2023 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР у дистанційному форматі відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Освіта та наука крізь виклики сьогодення». Конференція проводиться разом із нашими вітчизняними колегами: Інститутом цифровізації освіти НАПН України, Інститутом психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, Державною установою «Український інститут розвитку освіти», Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти, Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Кам'янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, Комунальним вищим навчальним закладом «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського та міжнародними партнерами: ФАТ «НЦПК «OРЛЕУ» Інститутом підвищення кваліфікації педагогічних працівників по Північно-Казахській області (Казахстан), The LEGO Foundation (Королівство Данія) та Základní umělecká škola (м. Дєчін, Чеська Республіка).

Для участі у Конференції необхідно до 10 травня 2023 р. пройти реєстрацію.

Тези, відеовиступи та матеріали для постерного обговорення просимо надсилати до 15 травня 2023 року на адресу: nauk.zoippo@gmail.com

Запрошуємо до участі!

Інформаційний лист (українською)

Information letter (in English)

Сайт конференції

Реєстрація

Register

Шановні колеги! Академія української преси висловлює Вам щиру повагу та запрошує педагогічних працівників України долучитися до онлайн-презентації медіаосвітніхвидань та ресурсів АУП, які стануть у нагоді освітянам під час планування своєї діяльності в новому навчальному році. Захід відбудеться у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

У рамках своєї медіаосвітньої діяльності тренерами та експертами Академії української преси з 2010 року регулярно проводяться різнопланові заходи, тренінги, конференції, конкурси, реалізуються масштабні проєкти, здійснюється підготовка наукових, методичних та навчальних посібників та ресурсів з медіаграмотності для різних категорій громадян, в тому числі й для педагогів різних ланок та освітніх галузей.

25 травня 2023 року о 14:00 відбудеться онлайн-презентація медіа освітніх видань та ресурсів АУП для педагогів закладів дошкільної, загальної середньої, післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Для участі в заході необхідно до 22 травня 2023 року включно зареєструватися за покликанням. Тривалість заходу – 1 година.

У разі виникнення питань звертайтеся за електронною адресою m.zaporozhchenko@aup.com.ua (Максим Запорожченко, менеджер медіа освітніх програм АУП).

Шановні колеги-освітяни!

З 15 по 22 травня 2023 р. у межах Тижня науки-2023 фахівцями КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР будуть проведені онлайн-заходи: педагогічна кав’ярня, PechaKucha (Печа-Куча), вебінари, присвячені актуальним питанням сучасної освіти. Учасники отримають сертифікати.

Участь в онлайн-заходах безплатна, необхідно пройти попередню реєстрацію.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Проєкт "Коло Турботи" запрошує фахівців відділів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, психології та соціальної роботи прийняти участь в семінарі-практикумі «Коло турботи. Взаємодія навчального закладу та родини». Захід відбудеться в онлайн форматі 26.04.2023 року з 14:00-16:00 .

«Коло Турботи" було започатковано за підтримки Юнісеф Україна в квітні 2022 року, щоб захистити, підтримати та відновити найцінніше – ментальне здоров’я родин, які мають дітей найніжнішого віку від 0-6 років. Від того часу команда проєкту за допомогою провідних національних та світових фахівців, на основі доказових знань з нейрофізіології, вікової психології, теорії прив’язаності, дитячої психології, розробила освітній курс з технік психологічної допомоги: «Психологічна допомога дітям та батькам при гострій травмі. Профілактика ПТСР».

Реєстрація учасників за посиланням

Колектив КЗ «ЗОІППО» ЗОР продовжує активно підтримувати наших військових.

Цього разу були зібрані кошти для придбання вкрай потрібного обладнання та матеріалів для наших захисників, які дають відсіч ворогу на запорізькому напрямку, для 116 батальйону 110 Запорізької бригади ТРО.

Необхідне обладнання, яке допомагатиме їм виконувати бойові завдання, було доставлено нашим захисникам.

Слава Україні!

Світлина

Подяка

Міністерство освіти і науки України спільно з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» оголошують ХХ міжнародний конкурс творчих робіт школярів, вчителів, студентів, аспірантів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності».

Мета конкурсу: залучення школярів, вчителів, студентів та аспірантів до вивчення, дослідження, викладання новітньої історії, засвоєння важливості уроків історії війни та Голокосту й усвідомлення цих уроків для розуміння проблем сучасного розвитку суспільства, необхідності формування атмосфери гуманізму й толерантності.

Строки проведення: лютий-жовтень 2023 р. Термін подачі заявки та роботи – до 15 серпня 2023 р.

Підбивання підсумків, нагородження переможців та лавреатів конкурсу – 29 вересня-1 жовтня 2023 р.

Детальніше

Корпус миру США в Україні проводить опитування на запит МОН. Мета анкетування – визначення потреб у навчальній підтримці педагогів, які займаються розвитком позашкільної освіти в Україні.

Заповнити анкету можна за посиланням до 21 квітня 2023 року.

Відповіді допоможуть Корпусу миру сформувати глибше розуміння потреб та викликів, з якими стикаються українські освітяни, впроваджуючи програми для молоді в організаціях та громадах.

Ця інформація також допоможе Корпусу підтримати педагогів у розробленні ефективних освітніх програм та ініціатив для позитивного розвитку молоді України.

Шановні колеги! 20 квітня (четвер) 2023 р. відбудеться вебінар, присвячений роботі з міжнародними наукометричними базами даних Scopus та Web of Science. Тема заходу: «Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція».

Учасники зможуть дізнатися про те, як створюються та керуються профілі авторів у Scopus, і навчіться самостійно коригувати свій профіль за допомогою Authors Feedback Wizard.

Час початку зустрічі: 11:00

Реєстрація 

 Бажаємо успіхів у роботі!

В межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти з метою реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативи першої леді України Олени Зеленської Міністерство освіти і науки України проводить IV практичний вебінар за участю провідних психологів Норвезької ради у справах біженців «Better Learning Programme: підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу» з професором Джоном-Гекон Шульцем, Камілою Лоді та Крістіаном де Лука.

Захід відбудеться 20 квітня 2023 року о 15.00 у форматі онлайн.

Взяти участь у вебінарі можна за покликанням

Є ПЕРЕМОЖЕЦЬ! ВІТАЄМО ВСЮ ЗАПОРІЗЬКУ ОСВІТЯНСЬКУ СПІЛЬНОТУ!

 13 квітня 2023 року оголошено результати другого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» в номінації «Захист України», який відбувався у дистанційному форматі з 3 по 12 квітня 2023 р.

У другому турі змагалися представники 22 регіонів України, серед яких:

- вчителів вищої категорії – 14 (64%), першої – 3 (13,5%), другої – 3 (13,5%),  спеціалістів – 2 (9%);

- зі званням «старший учитель» – 7 (32%) учасників;

- зі спеціальною військовою освітою – 6 (27%) учасників;

- із середнім стажем педагогічної роботи – 23,5 роки.

Запорізьку область представляв Олег СИТНИК, вчитель фізики та предмета «Захист України» (педагогічний стаж 11 років, кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»), який посів ІІІ місце у другому турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації «Захист України».

Він з честю пройшов усі випробування, довів власну майстерність як професіонал, і як вихователь патріотів, адже випускники «Козацького ліцею» 2018-2020 років проходять військову службу за контрактом в підрозділах Національної гвардії України та в інших військових формуваннях, захищають нас та нашу країну в цій кривавій війні.

Щиро вітаємо Олега СИТНИКА, нашого переможця!

Від всього серця вітаємо його команду підтримки – Комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради (директор Оксана ГУБІНА)!

Дякуємо всім причетним до цієї перемоги, хто допомагав у підготовці, надихав, вболівав, наставляв!

Особлива подяка співробітникам Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради – кафедрі теорії та методики виховання, обласному науково-методичному центру.

Бажаємо подальших творчих злетів, наснаги та натхнення переможцю, а його вихованцям і всім нам ПЕРЕМОГИ!

Очікуємо перемоги вчителів – представників Запорізької області в інших номінаціях.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

19 квітня 2023 року Державна служба якості освіти презентує результати дослідження щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти в умовах війни, а також проведе обговорення «Як забезпечити якість освітнього процесу?».

Участь у заході візьмуть: 

За результатами дослідження з’ясовано, як працюють заклади освіти в умовах воєнного стану та як війна вплинула на доступ дітей до освітнього процесу. Автори дослідження також визначили професійні та організаційні виклики, потреби, з якими зіткнулися заклади освіти і педагогічні працівники в умовах війни, зібрали інформацію про рівень технічного забезпечення учасників освітнього процесу у сільській та міській місцевості, дослідили, які, на думку педагогів, результати навчання учнів. 

Онлайн-трансляція — на ютуб-каналі Державної служби якості освіти. 

Експертна група освітян і психологів розробила посібник для вчителів та шкільних психологів, у якому запропоновано алгоритм створення у закладах освіти середовища, чутливого до психічного здоров’я.

Посібник містить інформацію про:

Під час розроблення посібника використано напрацювання проєкту «Психічне здоровʼя для України (MH4U)». 

Завантажити посібник можна за посиланням.

Посібник «Коли світ на межі змін: школа, чутлива до психічного здоровʼя» розроблений громадською організацією «Го Глобал» у межах проєкту гуманітарного реагування, що впроваджується в Україні міжнародною неурядовою організацією «Finn Church Aid» (FCA).

З 27 березня по 12 квітня 2023 р. відбулися дистанційні КПК бібліотекарів закладів освіти усіх типів, педагогічних працівників закладів позашкільної освіти, учителів музичного мистецтва (для ЗЗСО). Упродовж марафону в два з половиною тижня слухачі були актичними учасниками вебінарів, виконували різноманітні онлайн-завдання, активно спілкувалися, і як результат - успішно опанували програму підвищення кваліфікації.

Бажаємо нашим слухачам втілити нові ідеї та знання в освітянську практику. До нової зустрічі на очних курсах після перемоги!

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я та за ініціативою Олени Зеленської МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» та проєктом «Подбай про себе», ГО «Асоціація дієвих психологів України» продовжує нагадувати про базові речі на щодень, які дозволять підтримувати психоемоційний стан.

Турбота про себе – це обов’язок 24 години на добу 7 днів на тиждень, а особливо в умовах воєнного стану. Якщо ми не подбаємо про себе, то не зможемо допомогти комусь іншому. Тільки якісне піклування про власний емоційний і психологічний стан допоможе з мінімальними втратами для життя і нервової системи впоратися з наслідками жахливих подій.

Читати далі

16 по 23 березня 2023 р. відбувся Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня». Усього в конкурсі взяло участь 37 317 учнів з 25 областей України. Від Запорізького регіону 1002 учні 7-11 класів закладів освіти різних типів, які цікавляться фізикою, показали 13 результат у загальному підсумковому рейтингу.

Конкурс було проведено в онлайн-режимі на платформі QuizWin. Попри складні умови учасники конкурсу отримали велике задоволення від розв’язку цікавих завдань та чіткої організації всієї події. За результатами участі в змаганнях усі учасники отримали електронні сертифікати та дипломи переможців.

Окрема подяка вчителям фізики Запорізької області, які в таких непростих умовах сьогодення допомогли учням взяти участь у такі цікавій події. За результатами рейтингу серед вчителів, які підготували учнів до змагань, слід відзначити Наталію Доренську (Запорізька школа-інтернат «Січовий колегіум»), Олену Педенко (ЗБЛ №99), Яну Усатенко (ЗБЛ «Перспектива»), Ліну Разенкову (ЗГ №93), Ірину Крутікову (ЗЛ №105), Світлану Русланову (ЗНВК №109).

Вітаємо учасників та переможців конкурсу «Левеня - 2023» і вчителів, що підготували знавців фізики!

Сайт конкурсу

Шановні освітяни! 21 квітня 2023 р. відзначається Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності (World Creativity and Innovation Day). З нагоди цього дня в різних державах проводяться тематичні заходи, покликані сприяти підвищенню рівня поінформованості громадськості щодо ролі творчості та інноваційної діяльності у розв’язанні проблем економічного, соціального та сталого розвитку суспільства.

До Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності фахівцями КЗ «ЗОІППО» ЗОР 14-21 квітня 2023 р. буде проведено 6 заходів у синхронному (онлайн) і 2 заходи в асинхронному режимах. Учасники онлайн-заходів отримають електронні сертифікати.

Запрошуємо взяти участь у заходах!

План заходів та покликання на реєстрацію

Шановні освітяни, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» нагадує, що з метою забезпечення гуртків, груп, секцій, студій та інших творчих об’єднань закладів позашкільної освіти якісною навчальною літературою та навчальними програмами проводиться Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2014 року No 1008 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти»).

Ознайомитись з переліком рукописів навчальної літератури, що визнані переможцями Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти – в рубриці «Заходи». «Конкурси для освітян», сторінка «Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури» можна за посиланням

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що станом на 20 березня 2023 року Експертною комісією розглянуто та опрацьовано 40 примірників навчальної літератури та навчальних програм з позашкільної освіти за різними напрямами. Надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі» 20 навчальним програмам з позашкільної освіти за різними напрямами та розміщено на вебсайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за покликанням.

Інформацію про надання грифів МОН розміщено в Каталозі надання грифів за покликанням.

Інформацію про отримання грифа та здійснення комплексної експертизи об'єктів грифування розміщено за покликанням.

З метою створення умов для залучення дітей до якісного і змістовного дозвілля, вивчення і популяризації кращого досвіду педагогів закладів позашкільної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» ініціював створення електронної сторінки «Позашкілля: скарбничка досвіду».

У розділі «Позашкілля» розміщено нормативну базу з позашкільної освіти за покликанням.

30 березня 2023 р. відбудеться Всеукраїнський методологічний онлайн-семінар «Сучасні підходи до вибору професії: значення лідерства, Soft skills, підприємницькі навички».

До участі запрошуємо представників органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої, позашкільної, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб.

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників. Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 096-98-41-030 – Тетяна Анатоліївна Малечко; 097- 842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

Детальніше

12 квітня 2023 р. відбудеться Всеукраїнський онлайн-семінар «Соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь: особливості впровадження». До участі запрошуємо представників органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб. Участь безоплатна.

Для участі у семінарі просимо обов’язково зареєструватися. Початок заходу о 14:00. Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 096-98-41-030 – Тетяна Анатоліївна Малечко; 097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

Детальніше

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що 16-17 травня 2023 року в онлайновому режимі відбудеться ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Прикладне значення фізичної та військової підготовки у майбутній професії».

Місія конференції – активізація наукових та прикладних досліджень з питань удосконалення фізичної і військової підготовки в умовах сьогодення.

Реєстрація до 16.05.2023 р. за покликанням

Участь у конференції безоплатна. Початок 16 та 17 травня о 10.00.

Детальна інформація щодо участі та напрямків роботи конференції в інформаційному листі (додаток) та за покликанням

У березні 2023 р. розпочато обласний етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти (далі – Конкурс).

Основними завданнями Конкурсу є:

Конкурс проходить щороку на засадах відкритості, прозорості та гласності у заочній формі проведення:

Учасниками Конкурсу є фізичні та юридичні особи (автори, авторські колективи закладів позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти, наукових установ) незалежно від фахової освіти, стажу та віку.

Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснює методист обласного науково-методичного центру Людмила Сіра.

Заявки від учасників Конкурсу разом з матеріалами приймаються до 01.04.2023 р. на електронну пошту ludmila582@ukr.net.

Детальніше

Експерти ГС “Освіторія” розробили план уроку з різними вправами, кейсами й запитаннями, щоб учні в класі могли обговорити роль культури й мистецтва під час війни. Також матеріал містить ексклюзивну інфографіку про знищені й пошкоджені українські пам’ятки культури за рік повномасштабного вторгнення росії.

Повний варіант розроблення з інфографікою та корисними посиланнями – на сайті ГС “Освіторія”.

Мета уроку – сформувати в учнів уявлення про те, як за допомогою культури й мистецтва можна підтримати захисників і сприяти культурній дипломатії.

Розробники пропонують такі завдання:

Протягом уроку учні матимуть змогу скласти уявлення про пошкоджені й зруйновані пам’ятки України, усвідомити їхню значущість, розробити свої варіанти культурних подій.

В межах комунікаційної кампанії Всеукраїнська програма ментального здоров’я, ініційованою Оленою Зеленською, створено спеціальну сторінку howareu.com, на якій розміщено техніки самодопомоги під час стресу, контакти гарячих ліній психологічної допомоги, корисні поради для піклування про ментальне здоров'я.

На ресурсі розміщено:

Здорова психіка, бажання та сили жити – це та особиста перемога, яка потрібна кожному українцю не менше, ніж велика спільна перемога над ворогом. Щоб у відповідь на чергове «Ти як?» кожен у країні міг щиро сказати: «Я – дуже добре!».

На платформі «НУМО» розміщено добірку з 20 коротких анімаційних відео «Стійкість для стійких», яка містить приклади простих вправ, що допоможуть заспокоїтися дітям та дорослим і психологічно себе підтримати.

Часто люди у стресі та паніці відчувають себе безпорадними. Сили повертаються тоді, коли з’являється можливість щось самому робити та на щось впливати. Надані відеоматеріали розроблені у співавторстві із сімейною й дитячою психологинею Світланою Ройз. Добірку можна завантажити за посиланням, а також переглянути на ютуб-каналі «Нової української школи».

Практики доцільно використати і як вправи для руханок. У кожному відео є пояснення, як  вправи впливають на емоційний та фізичний стан людини.

23 березня 2023 р. з метою підготовки переможців першого (обласного) туру до участі в другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» проведено майстер-клас від переможця 2022 року Нелі Божко, вчителя біології Запорізької гімназії №6 Запорізької міської ради. Модератор: Вікторія Іванова, завідувач обласного науково-методичного центру.

Під час заходу учасників акцентовано на знаннєвій складовій професійної компетентності вчителя; відпрацьовано вміння виконувати практичні завдання у рамках конкурсних випробувань: «Тестування», «Практична робота», «Методичний практикум», «Майстер-клас», «Урок».

Незабаром переможці візьмуть участь у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» в дистанційному режимі за наступним графіком:

з 03 по 16 квітня 2023 року в номінації «Захист України»;

з 17 по 30 квітня 2023 року в номінації «Основи здоров'я»;

з 01 по 14 травня 2023 року в номінації «Початкова освіта»;

з 15 по 28 травня 2023 року в номінації «Фізична культура».

Бажаємо вчителям результативної участі у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»!

Запис майстер-класу

Шановні колеги! Інститут педагогіки НАПН України повідомляє, що 27 березня о 16.00 буде проведено науково-методичну конференцію «Мистецька освітня галузь. Артнавігатор - інформаційні технології в дії» з метою надання науково-методичної допомоги учителям, які здійснюватимуть навчання мистецтва у 6-х класах закладів загальної середньої освіти.

Он-лайн трансляція відбудеться на YouTube 

Міжнародна асоціація позашкільної освіти (МАПО), Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Український державний університет імені Михайла Драгоманова, кафедра позашкільної освіти ННІ УДУ імені Михайла Драгоманова, науково-дослідна лабораторія теорії і методики позашкільної освіти УДУ імені  Михайла Драгоманова, в рамках постійно діючого методологічного семінару з позашкільної освіти запрошують на відкриту лекцію "Військово-патріотичний напрям позашкільної освіти: теорія і практика".

Відкриття методологічного семінару відбудеться  31.03.2023 р. об 11:00 у Facebook-групі «Методологічний семінар з позашкільної освіти» за посиланням 

Для участі у методологічному семінарі необхідно до 29.03.2023 р. заповнити і надіслати реєстраційну форму.

Учасники, які зареєструвалися, отримають сертифікати. Участь безкоштовна

Видавництво «Ранок» раде повідомити, що підготовлені підручники для 6 класу закладів загальної середньої освіти отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ МОН України від 08.03.2023 № 254) та братимуть участь у конкурсному відборі підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2023-2024 роках (5-6 клас). Ознайомитися з підручниками для 6 класу від видавництва «Ранок» можна за посиланням.

Видавництво пропонує долучитися до вебінарів стійкості «Лайфхаки вчительської роботи в умовах війни», під час яких вчительська спільнота зможе отримати актуальну інформацію від авторів педагогічних технологій і підручників, за якими навчається учнівство. Для їх учасників передбачено безплатні сертифікати після відповідей на тестові запитання.

Разом ми зможемо протистояти викликам і зміцнити віру людей у кращі дні!

Графік вебінарів

Урочисте нагородження переможців та лауреатів обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023»

Вже другий рік триває жорстока й кривава війна, розв’язана рф.

У цій війні в кожного – свій фронт, який виграють не тільки генерали, а й шкільні вчителі. Освітяни Запорізької області гідно тримають свій фронт. Попри всі негаразди, у будь-яких умовах вони боронять нашу культуру, мову, майбутнє нашої держави – дітей, їхні душі. Вони вчать і вислуховують, заспокоюють і співчувають, емоційно налаштовують і опікуються, хоча й самі часто потребують різної допомоги. Більш того, вчителі навчаються, у різний спосіб самовдосконалюються, беруть участь у фестивалях, конкурсах одним з яких є всеукраїнський конкурс «Учитель року-2023».

Конкурс в Україні проводиться вже 28-й раз. Цьогоріч він проходить за номінаціями «Фізична культура», «Початкова освіта», «Основи здоров’я», «Захист України». Складно визначити, яка з них найважливіша – особливо сьогодні, адже Запорізька область поки знаходиться у частковій окупації. Однак найсміливіші, найумотивованіші включитися у змагання. Це 43 педагоги Запорізької області.

Виступи конкурсантів оцінювало професійне неупереджене журі. Забезпечували проведення цього конкурсу, підтримували та супроводжували учасників упродовж двох місяців співробітники Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У фіналі змагалися 15 учителів.

16 березня 2023 р. у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею відбулося урочисте нагородження чотирьох переможців та 11 лауреатів.

Освітян привітали голова Запорізької обласної ради Олена Жук, директор департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна, депутатка обласної ради Оксана Бугайчук, голова Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь. Вони нагородили переможців та лауреатів, відзначили, що запорізькі педагоги – найкращий приклад наполегливості й патріотизму для своїх учнів.

У заході взяли участь співробітники Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: проректор з науково-методичної роботи Олена Варецька, керівники номінацій, керівники структурних підрозділів, а також члени фахового журі, директори закладів освіти, близькі та друзі переможців і лауреатів.

Переможець конкурсу в номінації «Захист України» Олег Ситник подякував від імені колег-конкурсантів всім, хто був поруч: співробітникам Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – організаторам і координатору конкурсу, відповідальним за номінації, членам журі, які супроводжували кожен конкурсний день, кожен етап випробувань, та Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації – організатору й координатору цього професійного конкурсу.

Від імені адміністрації та співробітників Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щиросердно вітаємо шановних переможців і лауреатів!

Пишаємося вами, дякуємо за вашу важливу роботу.

Переможцям бажаємо успіхів у другому (всеукраїнському) турі конкурсних випробувань. Сподіваємося, що ви здобудете перемогу для Запорізької області!

Світлини нагородження

Перебіг подій

На виконання «Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» та Плану роботи на 2023 рік комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у березні-квітні 2023 року проводить тренінги «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Курс І (за освітніми галузями)» для вчителів 5-6 класів закладів освіти Запорізької області щодо впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Список учасників складено на підставі самостійної реєстрації педагогів. На тренінги запрошено вчителів, які не проходили навчання на відповідних тренінгах у 2021-2022 роках.

Навчання на тренінгах безкоштовне, форма навчання – дистанційна.

Учасники, які успішно пройдуть навчання, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

З 26 лютого по 15 березня 2023 р. відбулися дистанційні КПК педагогічних працівників (основна спеціалізація) «Учителі предмета «Захист України» (11 педагогів) та «Учителі предмета «Образотворче мистецтво» (8 педагоги), якими опікувалися викладачі кафедри теорії та методики виховання.

Упродовж марафону у два з половиною тижні слухачі виконували різноманітні онлайн-завдання та активно спілкувалися, а вчителі предмета «Захист України» пройшли ще практичне навчання з надання першої домедичної допомоги в Запорізькому центрі «КоЛеСо», і це було наочно, дієво та необхідно кожному, за що щиро вдячні медикам-волонтерам центру.

Бажаємо нашим слухачам втілити нові ідеї та знання в освітянську практику. До нової зустрічі на очних курсах після перемоги!

Світлини з центру «КоЛеСо» 

Відповідно до наказу МОН України від 07.02.2023 №119 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023», з метою підвищення якості та удосконалення змісту позашкільної освіти, забезпечення гуртків, груп, секцій та інших творчих об’єднань закладів позашкільної освіти якісною навчальною літературою за напрямами позашкільної освіти наказано:

провести у березні-червні 2023 року обласний етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти системи освіти (далі - Конкурс) у таких категоріях:

До 01.04.2023 прийом заявок (додаток 2) для участі в обласному етапі Конкурсу разом із матеріалами на електронну адресу відповідальної за проведення Конкурсу Сірої Л.Я.: ludmila582@ukr.net

Детальніше

Інститут педагогіки НАПН України повідомляє, що 15 березня о 14.00 науковцями інституту буде проведено науково-методичну конференцію «НУШ крокує в 6 клас. Системність, сучасність, результативність» з метою надання науково-методичної допомоги учителям, які здійснюватимуть навчання у 6-х класах закладів загальної середньої освіти.

Онлайн трансляція

Розклад

6-13 березня 2023 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР проведено заходи Тижня Вернадського, присвячені 160-річчю від дня народження українського вченого, дослідника, природознавця, засновника вчення про біосферу та ноосферу академіка Володимира Івановича Вернадського. В онлайн-режимі відбулися: вебінар «Дослідження біосфери в контексті викладання природничих дисциплін»; діалог з академіком «Концепція ноосфери В. Вернадського і НУШ»; онлайн-зустріч «Розумна фізкультура: презентація інноваційної технології з фізичного виховання дітей дошкільного віку».

В офлайн-режимі проведено презентацію матеріалів з теми «Формування в учнів / учениць планетарного мислення». До участі у заходах долучилися 250 працівників освіти із Запорізької, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Київської, Черкаської, Житомирської областей.

У науковій бібліотеці Інституту проходила книжкова виставка-персоналія «Володимир Вернадський – фундатор української академічної науки». На сайті наукового відділу розміщено Тематичний електронний ресурс «Володимир Вернадський».

Детальніше

Сертифікати

10 березня в Україні відзначають День Державного гімну, який став символом незламності наших воїнів, національної ідентичності і нескореності всього українського народу.

Сьогодні Державний Гімн звучить на офіційних заходах і церемоніях, на спортивних змаганнях та публічних зборах, діти співають гімн України, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, а Захисники і Захисниці – на передовій.

Саме так зараз звучить душа українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації.

Гімн України

З 26 лютого по 8 березня 2023 р. відбулися КПК педагогічних працівників (неосновна спеціалізація) "Учителі предмета "Захист України" (30 педагогів), "Учителі предмета "Образотворче мистецтво" ( 23 педагога), "Заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники закладів освіти усіх типів" (17 педагогів), якими опікувалися викладачі кафедри теорії та методики виховання.

Щиро вдячні нашим слухачам за сумлінність та креативність, почуття гумору та вміння долати перешкоди (навіть віртуальні), толерантність та позитивне спілкування! Чекаємо на очних курсах після перемоги!

6 березня 2023 р. відбулося очне навчання з надання домедичної допомоги під час бойових дій в Запорізькому центрі «КоЛеСо» для вчителів предмета «Захист України» - слухачів КПК.

Упродовж 5-годинної зустрічі педагоги ознайомилися теоретично та спробували практично сучасні методи зупинки масивних кровотеч, відновлення дихання та способи транспортування поранених під час бойових дій чи дорожньо-транспортних аварій.

Щиро вдячні ефективним тренерам-волонтерам центру «КоЛеСо»!

Світлини 

Для формування національної свідомості, шанобливого ставлення до успадкування духовних і культурних надбань українського народу Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» 9 березня 2023 року проводитиме літературний онлайн-марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвячений пам’яті Тараса Шевченка.

У заході беруть участь здобувачі освіти закладів вищої та фахової передвищої освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники. Програма марафону передбачає:

Початок об 09:00 за посиланням.

У лютому 2023 року підписано Меморандум про взаєморозуміння між благодійною організацією «Благодійний фонд «Фонд освітніх ініціатив», Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Підписання Меморандуму – перший крок до створення STEM-хабу на базі ЗОІППО для забезпечення потреб системи освіти України у воєнний та післявоєнний час, створення можливостей рівного доступу до якісної освіти для учнів Запорізького регіону, підготовки та перепідготовки педагогічних працівників до впровадження змішаного навчання, оптимального використання можливостей сучасних педагогічних та інформаційних технологій, впровадження STEM-освіти.

За підтримки Фонду освітніх ініціатив та фундації «Hearts for Ukraine» (США) освітній STEM-хаб ЗОІППО отримав комплект обладнання для організації дистанційного навчання, який складається з ноутбука, павербанка, портативного освітлення і мікрофона.

Відеоролик

Міністерство освіти і науки України інформує, що 07 березня 2023 року об 11-00 в онлайн режимі відбудеться нарада з питань запобігання поширенню негативних субкультур, зокрема ПВК «Рьодан».

Запрошуємо до участі в нараді спеціалістів департаментів з питань позашкільної освіти та виховної роботи, фахівців інститутів післядипломної педагогічної освіти, керівників закладів позашкільної освіти.

Покликання на нараду: Join Zoom Meeting https://mon-gov-ua.zoom.us/j/83965219298?pwd=Y1ozayt1SHcxeERWMjB5dG5HWW5sdz09

Meeting ID: 839 6521 9298

Passcode: 129120

Інститут цифровізації освіти НАПН України запрошує до участі у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Цифрова компетентність вчителя Нової української школи 2023 (пошук рішень у період війни)». Захід відбудеться в онлайн-форматі 21 березня 

Реєстрація здійснюється з 3 по 20 березня 2023 р. за посиланням: https://forms.gle/5zQ8NN4uuGHG7KWY8

За результатами семінару учасники отримають електронні сертифікати про підвищення кваліфікації та збірник матеріалів семінару в електронному форматі (17 навчальних годин – 0,5 кредитів).

Інформаційний лист

Вітаємо вас, колеги!

Чи помітили ви, як щоденно зростає вплив медіаповідомлень у нашому житті? Сучасна освіта не може залишатися осторонь від інструментів критичного сприйняття інформації. Формування навичок свідомого споживання контенту, безпечної поведінки в інформаційному просторі, уміння приймати аргументовані рішення на основі аналізу інформації є надзвичайно важливим у сучасному суспільстві.

Тому команда проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спільно з АУП запрошують активних вчителів долучитися до великої медіаграмотної спільноти!

Якщо ви готові застосовувати цифрові методи викладання, проводити інноваційні вправи та навчати учнів та учениць стійкості до дезінформації та маніпуляцій — запрошуємо до реєстрації у проєкті та заохочуємо поширювати інформацію про набір серед колег.

Більш детальна інформація на сторінці набору: https://l2d.in.ua/

Шановні колеги!

З 17 по 19 травня 2023 р. в режимі онлайн відбудеться Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2023».

КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР запрошує взяти участь й представити власні здобутки на колективному стенді «Освіта Запорізького краю».

Інститут забезпечує організаційний та науково-методичний супровід участі закладів освіти у Виставці.

По всіх питаннях можна звертатися до Юлії Опанасенко, заступника голови оргкомітету, методиста обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР, за т.097-332-51-94, або написати на електронну адресу: vustavkazp2022@gmail.com

Детальніше

Кафедра теорії та методики виховання висловлює глибоку вдячність членам фахового журі обласного етапу всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2023" номінації "Захист України" за якісну й сумлінну роботу:

Маємо надію на подальшу плідну співпрацю!

На шляху до перемоги наші конкурсанти: Ситник Олег Володимирович, вчитель предмета «Захист України» та «Фізика» Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради, та Харченко Едуард Михайлович, вчитель предмета «Історія», «Захист України» Петропільського ліцею Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, проходили тестування, проводили майстер-класи, розробляли методичні практикуми, виконували практичні завдання, демонстрували фрагменти дистанційного уроку і, обов’язково, вели урок.

Конкурсні випробування дали змогу учасникам продемонструвати професійну компетентність, методичну майстерність, мобільність мислення, творчість і новаторство.

Перший тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» завершено

28 лютого 2023 р. добіг кінця перший (обласний) тур конкурсу «Учитель року-2023», який у цьому році проводився за номінаціями серед вчителів предметів «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта», «Фізична культура».

Організатор конкурсу – Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Організаційно-методичне забезпечення конкурсних випробувань здійснювали співробітники КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Перший (обласний) тур конкурсу Конкурс проходив у два етапи: відбірковий теоретико-практичний та фінальний. Оргкомітет отримав 45 заявок від педагогів Запорізької області. Розпочали змагатися 43 педагоги, але до фінального етапу дійшли 39. У другий (фінальний) етап вийшли 16 педагогів, 15 з який змогли взяти участь.

Цьогорічний конкурс через безпекову ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням росії в Україну, проводився дистанційно. Однак, були задіяні всі можливі засоби та інструментарій забезпечення об’єктивного аналізу: відеозапис, тестування, спілкування учасників із фаховим журі.

Стартував обласний етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023». В номінації «Захист України» беруть участь двоє учасників: Ситник Олег Володимирович, вчитель КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради, та Харченко Едуард Михайлович, вчитель Петропільського ліцею Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області.

12 січня 2023 року відбулися дві наради: членів журі та конкурсантів. Члени журі обговорили та затвердили випробувальні завдання. А з конкурсантами проведено організаційно-настановне заняття щодо проходження І етапу.

Отже, терміни випробувальних завдань такі:

Побажаємо нашим конкурсантам успіхів та творчого драйву!

Більш детально можна ознайомитись за посиланням

21 квітня 2023 року проводиться І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції» з метою обговорення актуальних питань розвитку STEAM-освіти. Захід безоплатний і відбудеться на базі Донецького державного університету внутрішніх справ.

До участі запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі наукових ступенів, управлінці, студенти та працівники освіти, які сприяють розповсюдженню ідей розвитку STEAM-освіти.

Реєстрація на участь у конференції до 17.04.2023 шляхом заповнення Google форми: https://forms.gle/p9FPwRSTc9B8Y21B9

Матеріали до збірника конференції надсилаються до 16.04.2023 (згідно вимог, зазначених в інформаційному листі) на електронну скриньку: Kuzimenko12@gmail.com.

З 15 лютого до 12 березня 2023 р. Громадська організація «Інноваційні обрії України» проводить Всеукраїнський конкурс есе «Мій Шевченко».

До розгляду в Конкурсі приймаються оригінальні есе учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, здобувачів фахової передвищої освіти, здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, здобувачів вищої освіти.

Переможці Конкурсу за віковими категоріями та в окремих номінаціях нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками. Педагоги, які підготували переможців Конкурсу, будуть відзначені подяками та пам’ятними подарунками.

Консультації за тел. 097-73-88-355, Шарова Тетяна Михайлівна, e-mail: tanya_sharova@ukr.net

Детальніше

Лист ДНУ «ІМЗО»

21-22 березня 2023 р. онлайн-режимі відбудеться Всеукраїнський освітній марафон «Сучасна українська: ефективна комунікація». Організаторами семінару є МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Ukraine Active».

До участі запрошуються представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, інклюзивно-ресурсних центрів, керівники й вчителі закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, викладачі закладів вищої освіти, науковці, аспіранти, усі зацікавлені особи.

Участь безоплатна. Для участі у марафоні просимо обов’язково зареєструватися. Початок: о 14:00.

У межах проведення марафону відбудеться підвищення кваліфікації педагогічних працівників із можливістю отримання сертифікатів на 3 години / 0,1 ЄКТС, 6 годин / 0,2 ЄКТС, 15 годин / 0,5 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць, 068-044-16-42 Алла Яківна Полторацька.

Детальніше

21 березня 2023 р. Національний банк України запрошує до змагання з фінансової грамотності серед підлітків віком 13−15 років European Money Quiz, яке щорічно проходить у межах заходів, присвячених Всесвітньому тижню грошей (англ. Global Money Week 2023). Щороку в ньому беруть участь понад 30 країн світу.

Змагання відбуваються між командами, які складаються з двох учнів. Змагання проходитимуть у два тури: національний відбір (21.03.2023р. відбудеться в прямому ефірі онлайн на платформі ZOOM за допомогою сервісу Kahoot) та фінальне змагання.

Для участі в змаганні вчителям потрібно попередньо зареєструвати команди учасників до 10 березня 2023 року. Кількість команд необмежена.

Детальніше

Лист МОН України

Міністерство освіти і науки України опублікувало поради, як допомогти собі в стані неспокою, розроблені фахівцями в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

У МОН нагадали: крім страху напередодні роковин вторгнення, українці можуть відчувати тривожність, пригнічення, занепокоєння, емоційні “гойдалки” або ж перебувати в стані “очікування”. Проте все це – нормальні реакції організму. Важливо дослухатися до себе й довіряти собі, дозволити собі відчувати тут і зараз. Що краще почуватимуться дорослі, батьки й учителі, то надійнішою опорою вони будуть для дітей.

Читати рекомендації

Швейцарсько-український проєкт DECIDE за підтримки Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту розпочинає реалізацію ініціативи «Стаємо сильнішими разом!», що покликана допомогти дітям, які постраждали від війни.

Ініціатива спрямована на вчителів, керівників закладів освіти, шкільних психологів, батьків, голів територіальних громад, працівників органів управління освітою ТГ. Але, головне, - вона зорієнтована на кожну українську дитину!

22 лютого 2023 року о 10:30 відбудеться презентація ініціативи «Стаємо сильнішими разом!», на якій буде представлено основні напрями Ініціативи. Також планується обговорення актуальних проблем дотримання прав дитини в умовах воєнного стану, створення безпечних умов для здобуття освіти у школі та безпечного простору в громаді, а також узгодження подальших кроків усіх учасників реалізації Ініціативи.

Користуючись нагодою, запрошуємо Вас долучитися до онлайн трансляції заходу на нашій сторінці Facebook за посиланням: https://bit.ly/3Kn52Vk

Програма заходу (завантажити) та реліз заходу (завантажити).

З 23 лютого по 14 квітня 2023 р. Громадська організація «РОДОВІДсвіт» за інформаційної підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проводить Всеукраїнський освітньо-методологічний відбір «РодовідУчитель – 2023» з метою виявлення та поширення кращого досвіду дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти України.

Реєстрація для участі у відборі «РодовідУчитель» здійснюватиметься у період з 23 по 28 лютого 2023 року.

Детальніше

21 квітня 2023 року проводиться І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції» з метою обговорення актуальних питань розвитку STEAM-освіти. Захід безоплатний і відбудеться на базі Донецького державного університету внутрішніх справ.

До участі запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі наукових ступенів, управлінці, студенти та працівники освіти, які сприяють розповсюдженню ідей розвитку STEAM-освіти.

Реєстрація на участь у конференції до 17.04.2023 шляхом заповнення Google форми: https://forms.gle/p9FPwRSTc9B8Y21B9

Матеріали до збірника конференції надсилаються до 16.04.2023 (згідно вимог, зазначених в інформаційному листі) на електронну скриньку: Kuzimenko12@gmail.com.

Інформаційний лист_STEAM_1 ч.

Інформаційний лист_STEAM_2 ч.

22 лютого 2023 р. запрошуємо на Всеукраїнську презентаційну онлайн-конференцію «Організаційно-педагогічні умови впровадження змішаного формату навчання», яка відбудеться на базі експериментального закладу загальної середньої освіти – учасника інноваційного освітнього проєкту за участю МОН України.

Мета конференції: визначення ефективної практики впровадження дистанційного та змішаного формату навчання на засадах державно-приватного партнерства та обговорення ефективності концепції впровадження змішаного формату навчання здобувачів закладів загальної середньої освіти з досвіду роботи Центру дистанційної освіти «Оптіма».

Початок конференції: 14:30.

Детальніше

Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у XIV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», яка відбудеться 17-19 травня 2023 року в онлайн режимі. Організовує та проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Пакет документів для оформлення участі у виставці на сайті за посиланням http://www.vsosvita.com.ua/index.php/uk/to-participants

Пакет документів на участь у конкурсах за посиланням http://www.vsosvita.com.ua/index.php/uk/konkurs

До 14 квітня 2023 року включно - приймаються конкурсні роботи в електронному вигляді. З 17 лютого по 21 квітня 2023 року – приймаються заявки на участь у виставці, пропозиції на проведення заходів у межах виставки в електронному вигляді.

Нагороди переможцям конкурсів, дипломи, сертифікати, каталог будуть надіслані учасникам виставки на поштову адресу.

Більше інформації на офіційному сайті http://vsosvita.com.ua

Новини від наших партнерів

Педагоги Освітнього Хабу Мелітопольського району активно проводять короткотривалі заняття для різновікових груп дітей. У нас можна підготуватися до ЗНО, пограти у спортивні ігри, зайнятися робототехнікою і ще багато цікавого.

Дякуємо нашому партнеру, кафедрі інформатичної та технологічної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР за надані набори з робототехніки.

Заняття проходять за адресою: пр-т Соборний, 8, Відкритий простір допомоги «Саме тут».

Реєстрація для тих, хто бажає, триває.

Телефон для довідок: +38(068)3672811

Світлини

З 11 по 22 березня 2023 р. «Шкільний портал» пропонує долучитися до VІІ щорічного Всеукраїнського національно-патріотичного конкурсу «Ми – Патріоти України!».

До участі запрошуються учні 1-11 класів закладів освіти. Конкурс включає в себе завдання різного рівня та об'єднує в собі запитання з історії, географії, мови та літератури України.

Вартість участі для кожного учасника коштує 20 грн. Мінімальна кількість учасників від навчального закладу – 6 учнів, максимальна – не обмежена. Учасники отримають електронні сертифікати різних ступенів. Електронним сертифікатом також буде нагороджено вчителя, який здійснюватиме функції куратора.

Заявку потрібно подати до 10 березня (включно).

Детальніше

14 лютого 2023 року в онлайн-режимі відбулися урочистості з нагоди підбиття підсумків відбіркового теоретико-практичного етапу першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023», який відбувався із 16.01.2023 по 31.03.2023 та нагородження його активних учасників.

Для участі в конкурсі зареєструвалися від Запорізької області 45 освітян з усіх номінацій, 43 – розпочали змагатися, зокрема: «Фізична культура» – 19, «Початкова освіта» – 18, «Основи здоров’я» – 4, «Захист України» – 2.

Цього року конкурс проходить у складних умовах, однак попри численні повітряні тривоги, обстріли, відключення світла, щоденна кропітка робота запорізьких вчителів на освітньому фронті триває. Більш того, вони знайшли в собі сили, бажання проявити власну майстерність у конкурсі.

Організатор конкурсу – Департамент освіти і науки облдержадміністрації.

Організаційно-методичне забезпечення підготовки та проведення обласного конкурсу «Учитель року» здійснює комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Зі словами привітань, вдячності та побажань нових звершень до учасників, організаторів конкурсу та членів журі звернулася директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, доктор економічних наук, професор, голова оргкомітету конкурсу Людмила БУХАРІНА.

Вперше Подяками Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації за активну участь у відбірковому теоретико-практичному етапі першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» були відзначені учасники, які не потрапили до фіналу обласного туру.

Зворушливими та теплими були й слова від проректора з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, д.пед.н., професора, заступника голови оргкомітету, Олени ВАРЕЦЬКОЇ, керівників номінацій «Початкова освіта», «Фізична культура» Олени НІКУЛОЧКІНОЇ, завідувача кафедри початкової освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к.пед.н., доцента, та Олени АКСЬОНОВОЇ, завідувача кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к.пед.н., доцента, майстра спорту.

Присутні познайомилися із фіналістами обласного туру, побажали успіхів й творчих здобутків і перемоги.

Члени фахового журі та організатори висловили щиру подяку всім учасникам за їхній професіоналізм та талант навчати і навчатися.

Відеозапис

Світлини

Фактчекінгова ініціатива “НотаЄнота” запрошує освітян для проведення креативних ігор з протидії дезінформації.

Антифейкові ігри вчителі зможуть провести у своїх закладах освіти.

Участь у програмі безплатна. Для того, щоб долучитися, потрібно заповнити форму.

Перша хвиля навчання запланована на лютий. Організатори оберуть для неї учасників і учасниць і надішлють деталі листами.

Учителі пройдуть навчальний вебінар з протидії ворожим “вкидам” та дезінформації. Освітянам розкажуть про методику проведення гри, про те, як грати з учнями та студентами, покажуть понад 200 ігрових завдань на основі маніпуляцій та фейків.

Учасники отримають презентацію, роздаткові матеріали та доступ до закритого чату, де зможуть узгоджувати деталі проведення гри, ділитися враженнями та досвідом.

Після проведення ігор у своїх навчальних закладах освітяни отримають сертифікати про проходження навчального курсу “НотаЄнота”.

“НотаЄнота” – це командна гра для учасників віком від 14 років. Для організації гри необхідно зібрати щонайменше 5 команд по 4 гравці.

Шановні колеги!

Опубліковано випуски ХХХVІІІ-ХХХІХ та XL-XLI збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Педагогічні науки та освіта».

У випусках представлено статті учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «STEM-освіта: досвід, виклики, ідеї та рішення» (20-21 жовтня 2022 р.) та VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» (07-14 листопада 2022 р.).

Випуск ХХХVІІІ-ХХХІХ

Випуск XL-XLI

Шановні колеги!

3 березня 2023 р. з нагоди 200-річчя Костянтина Ушинського (1823-1871) буде проведено онлайн круглий стіл «Освітні ідеї К.Д. Ушинського в Новій українській початковій школі». До участі запрошуються учителі початкових класів, вихователі ГПД, заступники директорів, усі педагогічні працівники, які цікавляться темою розвитку ідей видатного педагога в сучасній українській освіті.

Початок роботи о 13.00. Для участі у заході необхідно пройти реєстрацію

В науковій бібліотеці КЗ «ЗОІППО» ЗОР проводиться книжкова виставка-персоналія «Костянтин Ушинський – реформатор шкільної освіти».

Шановні колеги! З 6 по 13 березня 2023 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР будуть проводитися наукові та науково-методичні заходи в межах Тижня Володимира Вернадського (1863–1945) з нагоди 160-річчя видатного вітчизняного науковця, вченого-енциклопедиста, філософа, природодослідника, творця теорій про біосферу та ноосферу, організатора і першого президента Української Академії наук, ювілей якого відзначається 12 березня 2023 р.

Упродовж Тижня в науковій бібліотеці Інституту працюватиме книжкова виставка-персоналія «Володимир Вернадський – фундатор української академічної науки». Викладачами ЗОІППО буде проведено тематичні науково-методичні заходи (один офлайн та три онлайн), що присвячені різним аспектам розвитку педагогічної науки та практики в сучасних умовах. Кожний, хто братиме участь в онлайн-заходах, безплатно отримає електронний сертифікат. Для участі необхідно пройти реєстрацію.

Детальніше

Міністерство освіти і науки України затвердило графік проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у 2024-2028 роках.

Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан – це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.

"Через воєнні дії в Україні сьогодні діти позбавлені спокою, вільного неба над головою, а також навчання. Щоб допомогти найменшим українцям емоційно у найважчі хвилини війни та підтримувати патріотичний дух нашої нації МОН представляє авторитетні поради від захисника України", - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Ознайомитись з порадами

Благодійний фонд «Живи, Україно!» за підтримки Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України проводить Всеукраїнський конкурс «Знавці Біблії» 2022-2023 н.р.

Детальна інформація щодо участі та проведення конкурсу на сайті https://liveukraine.com.ua/ та за телефонами 0671772030, 0669361123, 0671774290.

Умови 1 туру конкурсу

Загальні умови конкурсу ЗБ 2023

З 6 лютого по 28 квітня 2023 р. проводиться Міжрегіональний фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив».

Мета фестивалю: формування комунікативної компетентності, стійкої мотивації до читання художньої літератури, розвитку умінь і навичок сприймати, аналізувати й інтерпретувати літературний твір у соціокультурному контексті; розвитку творчих здібностей та риторичного потенціалу особистості; виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей дошкільного віку, учнівської молоді та виховання поваги до української мови у Запорізькій області.

Контактна особа: Петрик Ольга Володимирівна, ст. викладач кафедри початкової освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, тел.: 050-530-07-82.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Методичні рекомендції

Щорічно другого вівторка лютого у світі відзначають День безпечного Інтернету. Цьогоріч ця дата припадає на 7 лютого та проводиться під гаслом «Разом для кращого Інтернету». Ми маємо об'єднатись, щоб зробити Інтернет безпечнішим та кращим місцем для всіх, особливо для дітей та молоді.

Центр інформатизації освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР підготував збірку матеріалів з цього питання.

Детальніше

До Міжнародного дня безпечного інтернету експерти освітнього проєкту #stop_секстинг оприлюднили результати дослідження щодо часу, проведеного дітьми онлайн, а також підготували поради, як убезпечити їх від надмірного перебування у мережі.

Нове дослідження #stop_sexтинг показало, що учні 6–8 класів (діти віком 11–14 років) проводять в інтернеті 3 та більше годин на день. Найчастіше вони стикаються з такими ризиками: неприємні або образливі повідомлення, запитання про місце проживання, пропозиція дружби від незнайомця, прохання відкрити невідоме посилання або надіслати фото чи відео.

Поради, які допоможуть освітянам та батькам говорити про інтернет-безпеку з дітьми.

З 20 січня по 5 квітня 2023 р. проводиться ІІІ Міжнародний конкурс для вчителів закладів загальної середньої освіти України та освітніх установ української діаспори «Українознавчі пріоритети освітнього процесу».

Для участі у Конкурсі необхідно до 10 березня 2023 року (включно) заповнити заявку і прикріпити до неї розробку уроку з українознавства або розробку виховного українознавчого заходу та додатки (за наявності).

Детальніше

10 лютого 2023 р. відбудеться презентація проєкту «Запорізька сила», а також екскурсія Музеєм Феноменальної Сили. Автор ідеї – Васильєв Денис Олегович, науковий співробітник Музею Феноменальної Сили, член міжнародної музейної спільноти ICOM.

З метою покращення забезпечення інформаційно-інтерактивним навчальним матеріалом для використання в освітньому процесі з фізичного виховання в закладах освіти усіх типів творчою командою Музею Феноменальної сили та Запорізького телевізійного каналу МТМ створена серія документальних фільмів на тему історії життя видатних спортсменів міста Запоріжжя – «Запорізька сила».

Запрошуємо Вас! Вже час зустрітися!

Детальніше

Відео

З 16 по 31 січня 2023 р. проходив відбірковий теоретико-практичний етап першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023». У цьому етапі змагались 43 педагоги з усіх номінацій, а саме: «Фізична культура» – 19, «Початкова освіта» – 18, «Основи здоров’я» – 4, «Захист України» – 2. Педагоги пройшли різноманітні випробування: «Тестування», «Практична робота» (фрагмент дистанційного уроку) та «Майстер-клас». У зв’язку із безпековою ситуацією цей етап проводився дистанційно. Журі оцінювало конкурсні випробування за попередньо розробленими та затвердженими критеріями. На жаль, через різні причини не всім учасникам вдалося пройти всі випробування цього етапу.

Визначені по 5 фіналістів у номінаціях «Фізична культура» та «Початкова освіта», а учасники в номінаціях «Захист України» та «Основи здоров’я» продовжать змагатись й надалі.

Члени фахового журі та організатори висловлюють щиру подяку всім конкурсантам за їхній професіоналізм та талант навчати й навчатися.

Фіналістам бажаємо успіхів й творчих здобутків у наступному етапі!

Детальніше

2 лютого 2023 р. на базі Навчально-тренувального центру тактичної медицини «КоЛеСо» проходив одноденний базовий тренінг з основ першої домедичної допомоги ASM TCCC.

У тренінгу взяли участь усі співробітники кафедри теорії та методики виховання ЗОІППО.

Учасники тренінгу опанували «ази» домедичної допомоги за протоколами TCCC: накладання турнікета на верхні та нижні кінцівки, тампонаду рани гемостатичною пов’язкою, відкриття дихальних шляхів, тощо.

Співробітники кафедри щиро вдячні високопрофесійної команді інструкторів навчально-тренувального центру тактичної медицини «КоЛеСо», за організацію надзвичайно важливого заходу, теплу атмосферу, за можливість отримати не тільки цінні знання, а й відпрацювати їх на практиці.

Фото

7 лютого 2023 року з 12:00 до 16:00 відбудеться Онлайн-марафон до Дня безпечного інтернету за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації. 

Марафон буде корисним для освітян та батьків. Участь у заході безкоштовна.

Приєднуйтеся та скористайтеся нагодою:

Під час марафону також будуть представлені можливості цифрових інструментів та платформ Google для безпечного перебування в інтернеті. 

Долучайтеся до заходу у вівторок 7 лютого о 12:00 за посиланням: https://bit.ly/40frJA4 

Програма та корисні матеріали доступні на сайті заходу: https://bit.ly/3jiUMlD

Захід відбудеться в межах співпраці Google Україна, Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації. Партнерами марафону є Ла Страда та ГО “Безбар’єрність”. 

Беріть участь та покращуйте цифрову безпеку для вас та ваших учнів!

Запрошуємо освітян нашої області на зимову дистанційну сесію «STEM-школа – 2023», яка відбудеться за наступним планом:

У програмі сесії будуть представлені матеріали з актуальних питань STEM-освіти для педагогічних працівників усіх рівнів освіти за напрямами:

Детальніша інформація та форма реєстрації на сайті ІМЗО

На початку повномасштабної війни українські освітяни не володіли методами, інструментами чи підходами для того, щоб адаптувати навчальний процес до таких екстремальних умов. Однак поступово педагогічна спільнота напрацювала різноманітні рішення для актуальної ситуації. Одним із них є курс “Реальне навчання” від ГС “Освіторія” та програми сприяння громадській активності “Долучайся!” (USAID/ENGAGE).

Курс доступний після реєстрації на платформі О.університет.

Його мета — допомогти вчителям адаптуватися до нових реалій викладання.

У шести коротких відео фахівці дають поради про те, як говорити з дітьми про складне, підтримувати їхній психоемоційний стан, розвивати громадянську компетентність у надскладних умовах.

До кожного відео додані контрольні списки та конспекти – корисна практична інформація для щоденного використання.

9 лютого 2023 р. в онлайн-режимі відбудеться Всеукраїнський семінар «Особливості реформування змісту технологічної освіти».

До участі запрошуємо представників органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб.

Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників. Участь у заході безоплатна. Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 год / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 096-477-57-03 – Ірина Семенівна Голіяд; 097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць. Детальніше

4 лютого 2023 р. в обласних центрах та місті Києві відбудеться фінальний етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Детальніше

Український інститут розвитку освіти спільно з Дитячим фондом ООН (UNICEF Ukraine) запрошують освітян пройти онлайн-курс "Професійна діяльність учителя в умовах цифрового освітнього середовища"

Курс постійно доступний і безплатний. Щоб пройти його, потрібно зареєструватися на платформі EdWay, а потім зареєструватися на сам курс.

Курс "Професійна діяльність учителя в умовах цифрового середовища" призначений для вчителів, студентів педагогічних спеціальностей та всіх, хто навчає дітей і цікавиться НУШ.

Теми, які пропонують слухачам:

Детальніше

Проєкт «Єдині» запрошує українців – без вікових обмежень – долучитися до ювілейного, десятого курсу з вивчення української мови.

Про це організатори проєкту повідомляють на своїй сторінці у Facebook.

Курс стартує 6 лютого. Зареєструватися можна за посиланням. Участь безоплатна.

На учасників курсу чекають:

8 лютого 2023 р. в онлайн-режимі відбудеться Всеукраїнський науково-практичний семінар «Військово-фізична підготовка громадян України в умовах воєнного стану».

Організаторами семінару є МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», ГО «Ukraine Active».

До участі запрошуємо представників органів управління освітою, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, усіх зацікавлених осіб.

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників

Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 096-98-41-030 – Тетяна Анатоліївна Малечко; 097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

Детальніше

24 березня 2023 р. в дистанційній формі відбудеться четвертий етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Пробне підключення учасників буде організовано 21 березня 2023 р. з 10:00 до 20:00. Виконання пробної роботи є добровільним рішенням учасників.

Детальніше

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до українців з нагоди Міжнародного дня освіти.

Освіта – важливий рушій розвитку особистості та фундамент економіки країни. Освіта – це про майбутнє! Україна – освічена нація, яка в умовах навали окупанта підтверджує свої навички та стратегічне мислення. Вітаю освітян та здобувачів освіти з Міжнародним днем освіти. Вдячний за вашу наполегливість, старанність і терпіння у спільній боротьбі. Нехай усі ваші плани та ідеї будуть затребувані та конкурентоспроможні у світі. Вірте в себе та не відступайте від власних мрій. Тримаймося! Ми – сильні! Ми – Україна!

Громадська організація «Міжнародний центр захищеності в інтернеті «Стоп секстинг» запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з метою удосконалення компетентностей щодо основ безпечної поведінки дітей в умовах воєнного стану пройти безкоштовне навчання за програмами «(Не)безпека в час війни» та «Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?».

Інформація про навчання на сайті Edway:

https://edway.in.ua/uk/mpk/454/detail/

https://edway.in.ua/uk/mpk/444/detail/.

Контактна особа – Владислава Пунік, комунікаційний менеджер освітнього

проєкту #stop_sexтинг (pr.vladislava.p@gmail.com).

08 лютого 2023 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський науково-практичний семінар «Військово-фізична підготовка громадян України в умовах воєнного стану».

До участі запрошуються представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники і вчителі закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачі закладів фахової перед вищої та вищої освіти, науковці, аспіранти та усі зацікавлені особи.

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/X9zE477MCzyaahuVA

Учасники семінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Довідки за телефонами: 096-98-41-030 – Тетяна Анатоліївна Малечко; 097-842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць.

З 16 січня 2023 р. в дистанційному форматі стартував перший тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023», який об’єднав 45 педагогів із різних громад Запорізької області в чотирьох номінаціях: «Початкова освіта», «Фізична культура», «Захист України» та «Основи здоров’я».

Конкурсу пройде у два етапи: відбірковий теоретико-практичний та фінальний. На цих етапах педагогів чекають конкурсні випробування: «Тестування», «Практична робота», «Методичний практикум», «Майстер-клас» та «Урок».

Бажаємо конкурсантам наполегливості в досягненні мети, креативності для її практичного втілення, успіхів у відбіркових випробуваннях та виходу до участі в фінальному етапі Конкурсу!

Детальніше слідкувати за подіями ви можете на сайті «Учитель року»

Щороку 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці – відзначається День охорони праці. У межах відзначення Дня охорони праці Державна служба України з питань праці спільно з ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» проводять ХІІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» - 2023.

Деталі конкурсу

Благодійним фондом «Живи, Україно!» спільно з Державним закладом вищої освіти «Університет менеджменту освіти», Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» за підтримки Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України вже 5 років поспіль проводиться Всеукраїнський конкурс «Знавці Біблії» серед учнів 1-11 класів загальної середньої освіти, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, в якому брали участь більше двох тисяч учасників щорічно, що переконливо свідчить про високу зацікавленість учасників та сприяє духовно-моральному вихованню учнівської та студентської молоді.

У 2022-2023 навчальному році конкурс «Знавці Біблії» пройде за планом. Ознайомитись з умовами конкурсу можна за посиланням

У межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської команда МОН спільно із психологами телеграм-каналів «Подбай про себе» та «Підтримай дитину» продовжують публікувати поради та рекомендації.

У спеціальному розділі Довідника безбар‘єрності «Етика взаємодії у періоди стресу» експерти зібрали матеріали, які допоможуть контролювати реакції організму в екстремальних умовах.

Загальні поради допоможуть підтримати себе у непрості періоди. Оберіть найбільш близькі та спробуйте виконувати регулярно.

Вправа на повільне дихання допоможе вам під час тривог та коли перебуваєте у пригніченому стані.

Вправа, яка допоможе зняти напругу в тілі, яку спричинив стрес. 

Методика «Коло контролю» допоможе визначити проблеми, з якими можна впоратися, а з якими – ні.

Як допомогти людині, що перебуває у стані сильного стресу? Зокрема, якщо вона дезорієнтована, несвідомо хоче нашкодити собі або іншим, плаче або кричить. Це непросто, однак можливо, якщо знати, як діяти.

З нагоди запуску другої фази проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті. Посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій» проєкт IREX у співпраці з Академією української преси проводить конференцію: «Медіаграмотність в освіті 2.0: інтегрування та розширення».

Захід відбудеться 26 січня 2023 року у змішаному форматі – спікери та гості візьмуть участь у заході офлайн, а для учасників проєкту буде організовано онлайн трансляцію. Початок заходу о 14:00.

Серед запрошених гостей - представники/-ці Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та відділів освіти, освітяни з усієї України, а також наші партнери з інших організацій та проєктів у сфері медіаграмотності та освіти.

Для участі у заході необхідно заповнити реєстраційну форму до 23 січня 2023 року за покликанням

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у межах співпраці з компанією EdPro продовжує цикл безплатних вебінарів для педагогічних працівників, які викладають навчальні предмети та інтегровані курси в базовій середній школі. Під час низки зустрічей буде проведено навчання з використання програмного засобу mozaBook, електронних підручників та посібників на порталі Mozaweb тощо.

Попередня реєстрація учасників вебінарів для онлайн-перегляду доступна до 16.01.2023 року. Для вчителів передбачене навчання, підвищення кваліфікації з отриманням електронних сертифікатів на 3 години / 0,1 ЄКТС за кожен вебінар циклу.

Довідки за телефоном: (095)874-75-24 Галегова Олена Валеріївна, (050)908-39-64 Косик Вікторія Миколаївна.

Детальніше

Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України інформує, що 12.01.2023 о 15:00 ГО «Міжнародна академія геоінформатики» за підтримки Міністерства освіти і науки України буде проведено презентацію інтегрованого уроку з фізики, історії та предмета «Захист України» на тему: «ДРОНИ - ГВИНТОКРИЛИ НА ЗАХИСТІ УКРАЇНИ». 

Анонс заходу

До уваги освітян!

Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 14.12.2022 №403 «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2023 році на умовах регіонального замовлення».

Контактна особа: Задорожкіна Яна Сергіївна, завідувач навчально-методичного центра КЗ «ЗОІППО» ЗОР, nnc.zoippo@gmail.com.

До уваги освітян!

Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 30.12.2022 №443 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР у 2023 р.».

Контактна особа: Варецька Олена Володимирівна, проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, pnmr.zoippo@gmail.com

МОН повідомляє, що з метою популяризації викладання курсів морально-духовного спрямування у відповідності до положень Концепції національно-патріотичного виховання у системі освіти України, у 2023 р. на базі Національного університету «Острозька академія» планується проведення вже традиційних щорічних заходів відповідного спрямування:

Сьогодні, 9 січня 2023 року, відбудеться Всеукраїнський методичний семінар для освітян «Нова українська школа: навчання/знання про голодомор та інші геноциди».

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Український науково-дослідний центр вивчення Голодомору, Інститут історії України НАН України.

Початок заходу о 16:00.

Посилання на реєстрацію