Архів новин

2022 рік

Питанням якості освіти в Запорізькому інституті післядипломної педагогічної освіти приділяється пильна увага як з боку колективу закладу, так і з боку педагогічної громадськості регіону. Після проходження курсів підвищення кваліфікації кожен слухач заповнює анкету зворотного зв'язку, в якій оцінює різні складові організації та змісту навчання, якість наданих освітніх послуг. Не став винятком для такого моніторингу і цей складний 2022 рік.

За результатами проведеного у вересні-грудні 2022 року моніторингового дослідження щодо якості надання освітніх послуг середній бал оцінки організації КПК складає 4,88 бала (за п'ятибальною шкалою). Детально ознайомитися з аналітичною довідкою.

Результати інших досліджень, проведених ОНМЦ моніторингових досліджень якості освіти ЗОІППО, представлено на сайті центру.

Понад місяць тому на порталі «ЗапоВікі» та сайті «Мистецтво виховання» кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР було запрошено всіх, хто бажає, до участі у мистецькому проєкті «Різдво на крилах», який готувала співробітник Запорізького обласного художнього музею Ольга Дворна. І ось підсумки – на фронт за допомогою волонтерів «полетіли» різдвяні привітання для наших доблесних захисників та захисниць, мужніх воїнів ЗСУ. 

Щиро вдячні усім, хто долучився до акції: малюнки та аплікації створювали діти віком від 3 до 16 років із Запоріжжя, Вільнянська, Оріхова, с. Любимівка Пологівського району, селищ Михайлівка Василівського району та Великої Новосілки Донецької області, а також віртуально – ті, хто виїхали тимчасово до інших територій України (Чернівці) та перебувають за кордоном (у Польщі та Німеччині). Особлива подяка вчителю КЗ "Любимівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Малинівської сільської ради Олені Коробовій, чиї учні надіслали цілий пакет привітальних листівок.

Детальніше

24 грудня 2022 на базі Запорізького будівельного фахового коледжу розпочався обласний етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, мета якого піднесення престижу української мови.

Взяти участь у конкурсі виявили бажання 155 учасників із закладів освіти з усіх куточків Запорізької області, серед яких учні від 3-го до 11-го класу, учні закладів професійно-технічної освіти, студенти коледжів та університетів. Наш Інститут долучився до найпочеснішого завдання: розроблення конкурсних завдань.

Бажаємо конкурсантам та конкурсанткам продемонструвати у своїх роботах найкращі знання та творчі здібності. Чекаємо на результати! Далі буде…

Фотозвіт

Освітня організація “Навчай для України / Teach For Ukraine” за підтримки ЮНІСЕФ створили чат-бот для вчителів, де можна фіксувати спостереження про учнів і швидко знаходити відповіді на нагальні питання.

Чат-бот доступний у Вайбер та Телеграм.

За допомогою боту вчителі можуть:

Щоб ознайомитися із роботою чат-бота, можна переглянути відеоінструкцію.

Українських ветеранів та ветеранок залучатимуть до викладання у школах початкової загальновійськової підготовки.

Про це повідомила пресслужба Міністерства у справах ветеранів України.

Уряд розширив перелік педагогічних працівників, які викладають початкову загальновійськову підготовку в закладах освіти України. До викладання цієї дисципліни також зможуть залучатись і українські ветерани — учасники російсько-української війни.

Ми хочемо, щоб наші Захисники й Захисниці, які є носіями національної ідентичності, мали змогу працювати у сфері військово-патріотичного виховання української молоді. До того ж залучення ветеранів до роботи з учнями — це також важлива складова їхньої інтеграції в цивільне життя”, — розповіла Юлія Лапутіна, міністерка  справах ветеранів України.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет привітав освітян з Різдвом Христовим.

Вітаю вірян західного обряду з Різдвом Христовим – одним з найбільших християнських свят, що символізує духовне очищення та надію на світле майбутнє!

Нині, як ніколи, важливо вірити, мріяти та діяти. Адже щодня ціною неймовірних зусиль та людських втрат ми гідно і впевнено наближаємо нашу перемогу. А поки подаруймо рідним та близьким теплі обійми, щирі слова підтримки, усмішку та любов! Хай у кожній родині буде злагода і добробут! Хай завжди сяють щастям обличчя дітей! 

Бажаю здоров’я і витримки нашим захисникам. Будьмо кожен на своєму місці, працюймо на благо нашої України, допомагаймо і підтримуймо одне одного заради світлого майбутнього! 

Христос народився! Славімо Його!

МОН запустило сайт saveschools.in.ua, що документує та в реальному часі висвітлює статистику зруйнованих закладів освіти. 

Наразі в Україні пошкоджено 2 556, а повністю зруйновано 361 заклад освіти.

На сайті є карта, що фіксує руйнування по кожному регіону окремо. Так, наразі найбільше закладів освіти повністю зруйновано в Запорізькій області - 127. До переліку входять не лише школи, а й дитсадки, заклади професійно-технічної освіти та заклади фахової передвищої освіти.

“Нова українська школа” запрошує батьків, бабусь і дідусів узяти участь в опитуванні щодо того, яким повинен бути предмет “Захист України”.

Попри те, що в серпні 2022 року шкільну програму “Захисту України” оновили, у ній лишився поділ на “дівчачу” і “хлоп’ячу” частини. Юнаків навчають основ військової підготовки, дівчат – міжнародного гуманітарного права. Однак чи виправданий такий поділ у час повномасштабної війни? Логіка ґрунтується лише на тому, що чоловіки підлягають обов’язковому військовому призову, а жінки — ні.

Вогнева підготовка, безпечне поводження з вибухонебезпечними предметами, уявлення про роди військ, структуру ЗСУ, фізична і тактична підготовки – це знання, які зараз потрібні всім. А ще це допоможе критично сприймати новини, зокрема ворожі ІПСО, не розгубитися й не піддатися паніці. У “Захисті України” для дівчат такого навчання не передбачено.

У “Захисті України” школярів є розділ “Домедична підготовка”, але в дівчат він розширений визначенням “у бойових діях” й основами медичних знань. Дивно, що ці знання вважаються непотрібними для хлопців. Зупинити кровотечу, допомогти собі або потерпілому з термічним або холодовим ураженням, провести серцево-легеневу реанімацію – такі вміння потрібні всім, незалежно від статі.

Сергій Шкарлет привітав українців з Днем Святого Миколая.

Вранці 19 грудня кожна дитина прокидається раніше, аби зазирнути під подушку і знайти подарунок від Святого Миколая. Цей день особливий, адже він дарує дитячі усмішки, щиру радість і надію на здійснення мрій.

Головне диво, на яке чекають усі українці, – завершення війни і Перемога, мирне небо над головою, тепло родинного затишку в кожній оселі. Адже ніколи не повернути втрачених 299 днів щасливого, спокійного життя українців, украдених підступним ворогом.

У День пам'яті Миколи Чудотворця хочу побажати і дітям, і дорослим здійснення найзаповітнішого. Міцного всім здоров’я, витримки, терпіння, натхнення, упевненості у своїх силах, гармонії в душі та сповнених світлом сподівань.

Подаруймо дітям щирі та теплі обійми і вкотре скажімо, як палко ми їх любимо. Адже це найбільша підтримка.

Бережімо себе та наших дітей!

Тримаймося! Ми – сильні! Ми – Україна! 

Відео привітання

Підбиті підсумки обласного фестивалю дитячої творчості «Краса Божого світу», в якому взяло участь 183 дітей та учнів.

У зв’язку з воєнним станом традиційної щорічної виставки найкращих дитячих робіт в Запорізькому обласному художньому музеї не відбудеться. Але запрошуємо на віртуальний вернісаж, що розміщений на освітньому порталі «ЗапоВікі» (5 відеороликів за віковими номінаціями).

На освітньому порталі «ЗапоВікі» розміщені грамоти переможців,  дипломи учасників та подяки керівникам дітей в електронному форматі, які можна завантажити та самостійно роздрукувати.

Щира вдячність учасникам фестивалю, їхнім керівникам та батькам! Побажання працелюбності, наснаги та подальших творчих злетів!

Детальніше 

Підбиті підсумки обласного фестивалю «Зробимо урок цікавішим», в якому взяло участь 26 освітян та учнів.

Фестиваль проводиться з метою обміну досвідом та накопичення дидактичних матеріалів для викладання етики та курсів духовно-морального спрямування. Представлені 46 робіт виконано в різних цифрових ресурсах: learningapps, kahoot, liveworksheets, wordwall, genially, jamboard, drawings, mentimeter тощо.

На освітньому порталі «ЗапоВікі» розміщені грамоти переможців та дипломи учасників в електронному форматі, які можна завантажити та самостійно роздрукувати.

Щира вдячність учасникам фестивалю! Побажання наснаги та подальших творчих досягнень!

Детальніше 

Дослідження якості організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти показало: невміння самостійно вчитися стало однією з основних проблем, що спричиняють труднощі під час дистанційного навчання, впливають на успішність учнів. Школярі не вміють планувати й організовувати роботу, розподіляти час, доводити справи до логічного завершення.

Проаналізувавши отримані дані, Державна служба якості освіти спільно з експертами ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти», що впроваджується в межах проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) розробили поради вчителям, батькам і дітям для розвитку уміння вчитися. Як навчити і навчитися вчитися?

Читати детальніше

Згідно до завдань оперативного плану Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Український інститут розвитку освіти (УІРО) здійснив моніторинг впровадження педагогічної інтернатури в закладах освіти у 2022 році.

За результатами моніторингу УІРО підготував методичні рекомендації про організацію заходів педагогічної інтернатури в закладах освіти.

Завантажити методичні рекомендації щодо впровадження педагогічної інтернатури в школах можна за посиланням.

Рекомендації допоможуть якісно забезпечувати методичну підтримку організації заходів педагогічної інтернатури, зокрема й діяльність педагогів-наставників.

На платформі «Дія.Цифрова освіта» вийшов новий освітній серіал про протидію булінгу «Школа без цькувань», який цілісно розкриває явища цькування та пропонує доказові підходи його протидії. 

«Створення безпечного шкільного середовища є одним із пріоритетів МОН. Ми розпочали роботу над об'єднанням знань різних експертів у єдину систему. Цей онлайн-курс – важливий крок у запобіганні булінгу», – зазначив генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько.

Курс має дві частини: 

Освітній серіал розроблено Studena NGO за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України для платформи «Дія.Цифрова освіта», за підтримки Міністерства освіти і науки України та проєкту «Дружній простір».

перша частина призначена для освітян

друга — для батьків.

Українські діти пережили і продовжують переживати багато стресових ситуацій, тисячі закладів освіти зруйновані, а сотні шкіл є прихистком для внутрішньо переміщених осіб внаслідок бойових дій. Попри все ми  маємо піклуватися про забезпечення доступних й гідних умов для здобуття освіти нашими дітьми, сприяти їхньому всебічному розвиткові, гармонізації психоемоційного стану та психологічному розвантаженню. Саме для цих завдань (та й не тільки) у закладах освіти передбачені ресурсні кімнати. Український інститут розвитку освіти підготував методичні рекомендації щодо створення ресурсних кімнат у закладах загальної середньої освіти. Матеріали доступні за покликанням.

У рекомендаціях представлено основні етапи щодо підготовки приміщення ресурсної кімнати в закладі освіти, зокрема: 

Практичні поради стануть у нагоді керівникам закладів освіти, педагогам, асистентам педагога  чи іншим фахівцям.

Шановні колеги! Опубліковано випуски 51 та 52 Електронного збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, до якого увійшли матеріали VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» (7-14 листопада 2022 року, м. Запоріжжя).

Дякуємо авторам за участь у наукових заходах Інституту та запрошуємо до подальшої співпраці!

Електронний збірник наукових праць ЗОІППО 

Український інститут розвитку освіти спільно з Інститутом модернізації змісту освіти розробили «Методичні рекомендації для закладів освіти щодо створення відповідних умов і привітної атмосфери для взаємодії учасників освітнього процесу і збільшення залученості батьків та опікунів».

У рекомендаціях представлено ключові напрями створення таких умов як:

Рекомендації можна завантажити за покликанням.

Шановні колеги! Міністерство освіти і науки України спільно з ДНУ «Інститут освітньої аналітики» у співпраці з компанією SoftServe, за підтримки проєкту “Tech To The Rescue” та краудсорсингової ініціативи OPEN/TECH, створили для закладів освіти України всіх рівнів інформаційний ресурс “Цифрові сервіси для освіти України” https://mooc4ua.online.

Ресурс орієнтований на такі категорії користувачів як здобувачі освіти, педагогічні, науково-педагогічні, наукові та адміністративні працівники закладів освіти, а також партнери й волонтери, які готові сприяти розвитку цифрової освіти, доступу до якісних навчальних матеріалів, інформаційних сервісів.

Мета ресурсу – забезпечити оперативне інформування закладів освіти України про всі наявні для них можливості безкоштовного доступу до навчальних платформ та сервісів, умови приєднання до програм від партнерів. Ресурс вже містить актуальну інформацію про такі сервіси як Coursera, Udemy, edX, Labster, Zoom, Google Workspace, а інформація постійно оновлюється.

Запрошуємо технічних адміністраторів закладів освіти, викладачів, учнів та

студентів долучитись до вебінару-презентації ресурсу “Цифрові сервіси для освіти України”, що відбудеться 7 грудня 2022 року о 12:30 за посиланням https://t.ly/JLt5.

Для вчителів, директорів та адміністрацій шкіл стартував безоплатний онлайн-курс з порадами експертів щодо організації безпечного перебування учнівства в закладі освіти.

Про це НУШ повідомила студія онлайн-освіти EdEra.

Зареєструватися можна за посиланням.

Усі, хто успішно пройде навчання, отримають сертифікат з підвищення кваліфікації на 0,2 кредиту ЄКТС.

Курс складається з 10 відео, що містять інформацію про:

Упродовж 5–7 грудня 2022 р. триває онлайн-реєстрація учасників І відбіркового (тестування) туру ІІІ обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка у 2022/2023 н. р.».

Реєстраційна форма для учнів закладів освіти

Реєстраційна форма для студентів закладів освіти

Повідомляємо, що тестування проходитиме на платформі Moodle за покликанням: Школа сучасних знань КЗ "ЗОІППО" ЗОР

Тривалість тестування складає 40 хвилин.

На електронні адреси учасників до 9 години ранку 10 грудня 2022 р. буде надіслано логін та пароль для входу на платформу.

Учасники тестування мають можливість зайти на платформу у зручний для них час. У разі непередбачуваної ситуації (повітряна тривога, аварійне відключення електроенергії) для розв’язання організаційних питань відповідальний від закладу освіти може зателефонувати відповідальній за проведення тестування за телефоном: 0679146891 (Іванова Вікторія Вікторівна, завідувач методичного відділу).

Участь переможців І відбіркового (дистанційного) туру в ІІ турі проходитиме на базі Запорізького національного університету (інформація про проведення ІІ туру розміщена на офіційному сайті ЗНУ).

Детальніше

ГС “Освіторія” запрошує учителів взяти участь у безплатному курсі “Розумію”.

Його розроблено й впровадження за підтримки МОН та ЮНІСЕФ. Зараз курс опановують близько 4 000 освітян та шкільних психологів.

Зареєструватися та пройти навчання можна на онлайн-платформі О.Університет.

Після успішного проходження курсу вчителі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

Програма курсу “Розумію” поєднує теорію та практику психології і нейрофізіології. У 5 модулях курсу висвітлено 25 тем, зокрема:

13 грудня 2022 р. в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський вебінар «Українська, що надихає». Організаторами семінару є МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active».

До участі запрошуємо представників органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб.

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників. Учасники вебінару зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 ЄКТС.

Детальніше 

15 грудня 2022 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський науково-практичний семінар «Забезпечення пріоритетності інноваційних технологій у формуванні змісту освіти».

Організаторами семінару є Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Громадська організація «Ukraine Active».

Місія семінару – висвітлення досвіду впровадження інноваційних технологій в освітньому процесі, удосконалення професійних компетентностей педагогів та підвищення їх кваліфікації в умовах сьогодення.

До участі запрошуємо науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, викладачів закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб.

Участь у семінарі безоплатна. Учасники семінару за бажанням зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 3 години / 0,1 кредити ЄКТС. Початок заходу о 14:00.

Попередня реєстрація учасників за покликанням: https://forms.gle/xQ9SdXQ12zhkb3jn6

Довідки за телефонами: 

+38(097) 842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць; 

+38(067) 139-51-46 – Олена Юріївна Удалова.

1 грудня 2022 р. відбудеться міжструктурний онлайн-семінар «Національний мультипредметний тест 2022: реалії, факти, перспективи» за участі директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти М.М.Горбенко-Хвастунової.

До участі запрошуються відповідальні за проведення моніторингових досліджень та зовнішнього незалежного оцінювання на підпорядкованих територіях і в територіальних громадах, вчителі-предметники закладів загальної середньої освіти, викладачі закладів професійно-технічної освіти, закладів фахової передвищої та вищої освіти Запорізької області.

Початок об 11.00. Реєстрація для участі у семінарі

Детальніше

23 листопада 2022 р. відбулося урочисте нагородження переможців і лауреатів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022» за участю представників обласної адміністрації.

Цей конкурс проходить щорічно в Україні з метою підвищення престижності професії вчителя, виявлення й підтримки талановитих педагогічних працівників. Так, цього разу освітяни змагались у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво», «Основи правознавства». До участі у конкурсі в Запорізькій області долучилося понад ста учителів. 

Учасники змагань «Учитель року - 2022» проходили тестування, розробляли методичні практикуми, демонстрували фрагменти дистанційного уроку тощо. Таким чином вчителі змогли довести свою професійну компетентність, методичну майстерність та мобільність мислення. Переможцям і лауреатам конкурсу керівник ЗОВА Олександр Старух вручив цінні подарунки й дипломи. 

Світлини

Для підтримки психоемоційного стану українців у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та психологи продовжують надавати актуальні поради та рекомендації. На цей раз експерти поділились порадами щодо підтримки психологічного здоров'я, коли з'являється відчуття тривоги під час зникнення електрики та зв’язку.

У телеграм-каналі «Підтримай дитину» можна знайти казки, ігри для дітей. Для батьків будуть корисними прості техніки для нормалізації емоцій та заспокоєння, які розміщені в телеграмі «Подбай про себе»

Під'єднайтеся до іншої мережі, якщо в вашого оператора тимчасові труднощі зі зв’язком. Повідомте близьких яким чином вони можуть зв’язатися з вами (додаткові номери чи час, коли будете чекати на їх дзвоник). Потурбуйтеся про те, аби тепліше одягти себе та дітей, у випадку якщо у вас не має опалення.

Дізнайтеся, де розміщений найближчий «Пункт незламності» – це місце для короткострокового одночасного перебування від 40 до 500 осіб. Тут можна зарядити телефон, під‘єднатися до Інтернету, узяти теплі речі. Також у пункті за потреби надають медичну допомогу.

Якщо відчуваєте тривогу, спробуйте заспокоїтися. Перевірте запас води, повербанків та зв’язок. Також можна використати одну з дихальних технік для нормалізації емоцій та заспокоєння. Читати далі

Шановні колеги! Запрошуємо до участі (за бажанням Вас та Ваших учнів) до таких обласних заходів, в яких бере участь наша кафедра: Мистецький проєкт «Різдво на крилах» та фестиваль "Краса Божого світу".

Ознайомитись з умовами Мистецького проєкту "Різдво на крилах"

Ознайомитись з умовами фестивалю "Краса Божого світу"

Команда проєкту #stop_sexтинг запрошує педагогічних працівників на серію освітніх онлайн-заходів «Ключові онлайн-навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки в інтернеті». Освітні заходи та методичні матеріали розроблені окремо для вчителів молодшої, середньої та старшої школи.

Під час вебінарів відбудеться презентація нових уроків «Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?». Ці уроки про: ризики, на які можна натрапити в онлайн-просторі в час війни, у тому числі й про спілкування зі зловмисниками; контент в мережі, який не можна публікувати в час війни дорослим та дітям; основні правила безпечної поведінки в інтернеті у воєнний час; куди звертатися за допомогою щодо ризиків онлайн. Усі уроки будуть у вільному доступі на сайті після презентації на вебінарі.

Детальніше

Центр здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» запрошує до навчального онлайн-проєкту «АКАДЕМІЯ СТІЙКОСТІ»! Війна принесла випробування у наше життя. Втім наш вибір – вистояти, перемогти й відродитися. А для цього нам потрібна психологічна стійкість – індивідуальна і колективна.

Над проєктом працювала об’єднана команда центру «Коло сім’ї», Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та Інституту психічного здоров’я УКУ. Підготовлені навчальні відео та практики стійкості, додаткові ресурси й спеціальна збірка «Слова нашої Сили».

Сайт проєкту

Плей-лист

В Україні створили чат-бот «Воби2», який в ігровій формі вчить малих і старших українців, як правильно діяти в умовах воєнного стану.

Матеріал подано у формі гри бот надсилає запитання, а користувач має обрати правильну відповідь із запропонованих варіантів. 

Чат-бот «Воби2» покликаний навчити юних українців і українок діяти у небезпечних ситуаціях, які можуть спіткати їх під час війни. Чат-бот «Воби2»:

Відповідаючи на питання в грі, які моделюють цілком життєві ситуації воєнного часу, діти не лише набуватимуть навичок щодо власних дій у разі небезпеки, а й матимуть можливість зберегти контакти, згідно з якими зможуть отримати необхідну інформацію або надіслати запит про допомогу в реальному житті.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет привітав українців з Днем Гідності і Свободи.

Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Насамперед у пам’ять про тих студентів, активістів, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Згадаймо подвиг Героїв України – Героїв Небесної Сотні, які стали ангелами патріотизму та мужності заради збереження теперішнього та розвитку майбутнього.

І вже сьогодні наші незламні захисники та захисниці продовжують гідно тримати фронт і давати відсіч ворогу, нести ідеали свободи та демократії у світ. Лише в єдності ми прямуємо до перемоги та побудуємо країну, якою пишатимуться наші нащадки.

Пам’ятаймо відданість Героїв, шануймо їхні кроки та подвиги до кращого майбутнього держави! Пам’ятаймо, Світло завжди перемагає морок, добро завжди перемагає зло. Нехай же цілісною, єдиною, незламною завжди буде наша країна!

Разом до перемоги! Слава Україні!

Тримаймося! Ми - сильні! Ми - Україна! 

ГО “ЕдКемп Україна” продовжує серію онлайн-толок, присвячених різним аспектам стійкості. Тема третьої зустрічі “Рухайся до відновлення. Нейропластичність як спосіб стійкості та зцілення від травматичного досвіду”.

Третя онлайн-зустріч з циклу відбудеться 24 листопада о 17:00. Ведучі: Олександр Елькін та Слава Фролова.

Подія безплатна, взяти участь можна за умови попередньої реєстрації. 

Запрошена експертка третьої толоки – Айлін Наомі Раск, науковиця, докторка, спікерка, виконавча директорка клініки “Мозок і поведінка” в Колорадо, координаторка програм реабілітації та лікування травми й співдиректорка Програми здорового мозку та травми.

На толоці докторка Раск розкриє такі теми:

Шановні освітяни!

7-14 листопада 2022 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР в дистанційному форматі відбудеться VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети».

Запрошуємо до участі. Детальніше: https://ele.zp.ua/conference2022/

23-25 листопада 2022 року відбудуться Тринадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» й Чотирнадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в онлайн-режимі.

Освіту Запорізького краю представлятимуть 13 закладів загальної середньої, дошкільної освіти Запорізької області та КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Відбудеться 65 заходів у онлайн-режимі за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників сфери освіти, а також випускників, учнів, батьків і широкої громадськості.

Програма заходів для завантаження на сайтах виставок (1) (2)

Запрошуємо долучитись до заходів, які проводяться в межах виставки педагогами Запорізької області:

23.11.2022 р., 15:00-15:45 Майстер-клас «Інтегрований проєкт «Модерні тренди STEAM (Philology & Technology)». Ідентифікатор: 292 548 8245 Код доступу: h8dvtf

Зареєструватися

23.11.2022 р., 15:00-16:20 Майстер-клас «Навігатор здоров’я – 2025. Інноваційна технологія фізичного виховання дітей і підлітків». Ідентифікатор: 821 9712 1425 Код доступу: 008065

Зареєструватися

25.11.2022 р., 13:00-13:50 Студія Артпедагогіки: «Як організувати зустріч дитини з мистецтвом». Ідентифікатор: 587 912 1382 Код доступу: KVXsS0

Зареєструватися

Відповідно до наказу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» «Про проведення дослідження стану розвитку позашкільної освіти» від 16.06.2021 № 56 (далі – дослідження) інформуємо про початок проведення ІІ етапу дослідження.

Мета дослідження – вивчення потенціалу позашкільної освіти, закладів позашкільної освіти як невід’ємного складника системи освіти України.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу дослідження стану розвитку позашкільної освіти 

17-18 листопада ГО “Смарт освіта” проведе безплатний дводенний тренінг з психологічної допомоги для вчителів. 

Щоб приєднатися, зареєструйтеся за цим посиланням. Кількість місць обмежена.

Ці тренінги – частина програми підвищення кваліфікації “Швидка психологічна допомога онлайн для учасників освітнього процесу”.

Програма покликана

Програма складається з низки дводенних тренінгів – теоретичного та практичного блоків для різних груп освітян. Отримані знання вчителі зможуть використовувати в роботі зі своїми учнями.

Детальніше

В цьому році видавництво «Генеза» відзначає ювілей – 30 років роботи в освітній галузі. Ми маємо робити свою справу в тилу і тому відзначимо наш ювілей корисними заходами, мета яких – надати вам багато цікавої інформації, поділитися порадами практиків та експертів, сучасними лайфхаками та інструментами, і, звичайно, теплими усмішками та налаштованим на перемогу настроєм.

Пропонуємо вам орієнтовний графік супермарафону вебінарів. Знаходьте свій предмет, цікаву для вас тему, реєструйтеся. Але обов’язково слідкуйте за нашими анонсами на сайті в розділі «Новини» та на Фейсбуці видавництва «Генеза», https://www.facebook.com/genezaua адже в графіку можливі зміни у зв’язку з ситуацією в країні.

Тримайтеся, дорогі вчителі, бережіть себе!

Детальніше

9 листопада в межах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» відбувся мітап «Партнерство учасників освітнього процесу - ключ до успіху у створенні безпечного освітнього середовища Нової української школи». Модератор: Олена Сібіль, канд.пед.наук, доцент.

Мета заходу: познайомитися з досвідом партнерської взаємодії учасників освітнього процесу в канадських школах для подальшого використання найбільш цікавих ідей у розбудові середовища НУШ.

Спікери: Людмила Романенкова, канд.пед.наук, доцент, директор ЗОГО  «Флоренс». Тема виступу: «Канадський заклад освіти - школа радості та безпеки».

Отто Дріджер, доктор наук, професор, почесний професор Запорізького національного університету, Одеського національного університету; почесний громадянин Канади за науково-просвітницьку діяльність на міжнародному рівні. Тема виступу:  «Система освіти Канади як основа формування громадянського суспільства».

Матеріали мітапу

Щороку 10 листопада відзначається Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку, який підкреслює значну роль науки в суспільстві та необхідність залучення широкої громадськості до дебатів щодо нових наукових проблем. Цей день також наголошує на важливості та актуальності науки в нашому щоденному житті.

Пов’язуючи науку з суспільством, Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку спрямований на те, щоб громадяни були поінформовані про досягнення в галузі науки. Наголошує на ролі вчених у розширенні нашого розуміння дивовижності й крихкості нашої планети, яку ми називаємо домом, і в тому, щоб наші суспільства стали більш стійкими.

Всесвітній день науки дає можливість мобілізувати всіх учасників навколо теми науки заради миру та розвитку – від урядовців до ЗМІ та учнів шкіл.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до українців з нагоди Дня української писемності та мови.

Вислів давньогрецького філософа Сократа «Заговори, щоб я тебе побачив» сьогодні є влучним пострілом перед російською навалою. Адже у воєнних умовах та жорстоких терористичних актах з боку рф українська мова стала ще й стратегічною зброєю, символом незламності та віри.

Вітаю кожного з Днем української писемності та мови! Мови, яка є однією з найбагатших мов світу. Свято, у яке ми вшановуємо українську мову, слово та літературу  як неоціненний скарб, що єднає українців, формуючи спільноту людей, готових відстоювати ідентичність і самобутність.

Уже 22 роки поспіль у цей день відбувається традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Цього року радіодиктант, який розпочнеться об 11:00 за київським часом, об’єднає  українців у всьому світі навколо рідної мови.

У закладах освіти України відбудуться заняття, присвячені українській мові та літературі. Діти та молодь будуть вшановувати Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія; Івана Котляревського –  зачинателя  сучасної української літератури та Великого Кобзаря Тараса Шевченка –  основоположника нової української мови, твори якого були перекладені 147 мовами народів світу.

Українська мова століттями продовжує передаватися від покоління до покоління, протистоїть ворожій пропаганді та  захищає національні цінності.

Сьогодні ж ми разом напишемо диктант. Нині наша рідна мова – це потужний бренд! Розмовляти та думати українською, мовою сильної та незламної нації, – це модно і престижно!

Тримаймося! Ми – сильні! Ми – Україна!

Сьогодні на черговому засіданні Уряду ухвалено постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо формування та застосування електронного документа про освіту. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Цифровий документ про освіту буде в мобільному застосунку «Дія» і відображатиме дані, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, після звірення даних із відомостями Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та здійснення відповідних технічних доопрацювань.

Документи в “Дії” можна буде використовувати замість паперових.

Зокрема, будуть доступні:

Із 21 листопада до 19 грудня 2022 року Національний банк України разом із партнерами буде проводити Школу благодійності для педагогів та Марафон добрих справ для навчальних закладів.

Марафон добрих справ (далі – Марафон) – це освітня ініціатива, де діти та молодь навчаються благодійництву, роблять добрі справи та діляться ними в соціальних мережах. Захід відбувається в межах глобального руху #ЩедрийВівторок.

Школа благодійності – це освітній проєкт для педагогів від Національного банку України та благодійних фондів про те, як допомагати ефективно та з максимальною користю.

Мета заходів: поширити культуру благодійності, яка є складовою фінансової грамотності, серед молоді та підвищити фінансові навички благодійників-освітян.

Термін проведення Школи благодійності: з 21 до 29 листопада 2022 року; участь – безкоштовна; учасники – вчителі та викладачі; місце проведення – Zoom. Марафон добрих справ (далі – Марафон) – це освітня ініціатива, де діти та молодь навчаються благодійництву, роблять добрі справи та діляться ними в соціальних мережах. Термін проведення Марафону: з 29 листопада до 19 грудня 2022 року.

Детальніше

Інструкція як долучитися до Марафону

Увага! З 1 листопада 2022 р. організовано ряд заходів для вчителів, що здійснюють навчання у 5-х класах за модельними програмами та підручниками, які розроблені викладачами Інституту педагогіки НАПН України.

Вчителі запрошуються на онлайн-зустрічі з авторами програм, розміщено у вільному доступі електронні варіанти підручників, до яких підготовлені додаткові навчально-методичні матеріали тощо.

Детальніше

Шановні колеги!

1, 8, 10, 17 і 29 листопада 2022 р. компанією Clarivate у листопаді поточного року заплановано проведення низки безплатних українськомовних вебінарів для науковців, аспірантів і студентів. Розглядатимуться питання роботи з патентами, відкритого доступу, пошуку журналів для опублікування, а також можливості роботи платформи «Web of Science».

Для участі у заходах, необхідно зареєструватися, перейшовши за відповідним посиланням. Зареєстровані учасники зможуть отримати електронні сертифікати, якщо прослухають понад 90% основного часу вебінару.

Запрошуємо до участі у вебінарах.

Детальніше

Добігає до кінця Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проводиться щорічно у жовтні з 2014 року. В цьому році гасло місячника «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!». Платформою інформаційного забезпечення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в Запорізькій області є освітній портал «ЗапоВікі», на якому щорічно створюється сторінка Місячника.

Під час його проведення в цьому році є багато труднощів, серед яких головна – значна частина закладів області в тимчасово окупованій зоні.

Але все буде Україна! І обов’язково буде Перемога! І знову наші бібліотекарі будуть показувати свої унікальні професійні досягнення, проводить цікаві, інтерактивні заходи з використанням сучасних технологій.

Детальніше

Шановні освітяни, під час Глобального тижня медіаграмотності запрошуємо вас пройти перший національний тест з медіаграмотності, який проведе Фільтр, національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України, спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо» та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».

Пройти тест може кожен, незалежно від віку. Усі учасники гарантовано отримають сертифікати, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки — планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого! 

Коли можна пройти тест? 27 жовтня (четвер).

Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту — об 11:00, 15:00, 19:00.

Пройти тест ви зможете 27 жовтня за цим посиланням.

Аби підготуватися до тесту та збільшити свої шанси отримати призи, радимо ознайомитись з навчальними матеріалами на сайті «Фільтра». 

Долучайтеся особисто та запрошуйте учнів і знайомих! Успіхів!

22 листопада 2022 р. об 11.00 відбудеться онлайн нарада-семінар «Організація роботи з обдарованою молоддю в умовах надзвичайних ситуацій та викликів сучасності». Організатор – Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», відділ роботи з обдарованою молоддю.

Зареєструватися для участі можна за допомогою Google форми, яку треба заповнити до 16.00 01.11.2022 року.

Детальніше

Шановні колеги! МОН пропонує взяти участь у вебінарі «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів». Захід відбудеться 25 жовтня 2022 року о 16:00 на комунікаційній платформі Zoom за посиланням https://bit.ly/3TGHb4l.

Вебінар проводиться з метою інформування про можливості інструменту Zoom для ефективної організації освітнього процесу. До участі запрошуються педагогічні та науково-педагогічні працівники.

Під час вебінару будуть розглянуті наступні питання:

11 листопада 2022 р. о 10.00 пропонуємо онлайн майстер-клас для бібліотекарів закладів освіти Запорізької області, які бажають підвищити свій професійний рівень щодо створення інтерактивних плакатів засобами сервісу Thinglink.

Для участі в майстер-класі необхідно зареєструватися до 06.11.2022 р.

Успішної реєстрації та плідної участі у майстер-класі!

Друзі, команда #stop_sexтинг запрошує освітян на вебінар “Ключові навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки” з презентацією нових уроків “(Не)безпека в час війни. Уроки для учнів 1-11 класів щодо безпечної поведінки під час війни”, створених за підтримки DT Institute, що відбудеться 21 жовтня о 15:00 годині за   посиланням: https://m.facebook.com/stopsextingua/ .

Наразі важливою задачею для освітян є формування ключових та стійких компетенцій у дітей щодо безпечної поведінки у час війни та після її завершення. Саме тому команда #stop_sexтинг створила спеціалізовані уроки на ці теми, які ми представимо під час вебінару.

Спікером вебінару стане: тренер-методолог проєкту #stop_sexтинг Василь Філоненко.

За проведення уроків передбачено отримання сертифіката про підвищення кваліфікації.

Реєстрація на вебінар за посиланням:  ttps://forms.gle/BctG9CYKy6Z5FixR7

Деталі        для   отримання   сертифіката   про   підвищення   кваліфікації   за посиланням: https://edway.in.ua/uk/mpk/444/detail/

Усі         уроки   стануть   доступними   21 жовтня   на сайті https://stop- sexting.in.ua/category/materials/ .

Шановні науковці!

25 жовтня та 8 листопада 2022 р. компанія Elsevier українською мовою проводить вебінари, присвячені розгляду питань застосування SciVal в якості допоміжного інструменту проведення аналізу наукового доробку (установи / дослідника / країни) та використання функціональних можливостей онлайн-колекції опублікованих наукових досліджень ScienceDirect.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

До уваги освітян! МОН України надсилає для ознайомлення наказ №930 від 19.10.22 року Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023».

Згідно з наказом всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2023» відбудеться у 2022/2023 н.р. у номінаціях «Захист Украіни», «Основи здоров’я», «Початкова освіта», «Фізична культура» у два тури:

Реєстрація педагогічних працівників для участі в конкурсі буде проходити з 28 листопада до 12 грудня 2022 року.

Ознайомитись з наказом

18 жовтня відбувся  семінар «Професійний розвиток педагогів закладів позашкільної освіти:

кращі практики і надбання» для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти (методистів, завідувачів відділами, керівників гуртків). В роботі семінару взяло участь 130 осіб. Захід пройшов під керівництвом Вікторії Могілевської, доцента кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Проблема професійного розвитку для педагогів позашкільної освіти є надзвичано актуальною. Метою діалогу  було усвідомлення необхідності професійного розвитку як головної умови успішної професійної діяльності. В роботі семінару взяла участь і заступник директрора ЦДЮТ ім. Є.М. Руднєвої м. Бердянськ Масютіна М. Е., яка вийшла на зв'язок з окупованого міста. Серед присутніх були й ті,  хто сьогодні перебуває в статусі вимушених переселенців. 

Матеріали до семінару

Шановні колеги!

11 листопада 2022 р. Інститутом післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка у партнерстві з КЗ «ЗОІППО» ЗОР буде проводитися II Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційне та змішане навчання як засіб реалізації індивідуальної траєкторії професійного зростання педагога» (у режимі інтернет-конференції). Захід відбуватиметься в межах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» (07-14 листопада 2022 р., Запоріжжя, Україна).

До участі у роботі Конференції запрошуються вчителі, керівники шкіл, аспіранти, докторанти, наукові та науково-педагогічні працівники, методисти та викладачі закладів післядипломної педагогічної та вищої освіти, інші зацікавлені особи.

За результатами участі в Конференції всі учасники безплатно отримають електронні сертифікати про підвищення кваліфікації на 3 години (за умови участі у вебінарі) і 10 годин (за умови виступу або надання тез / статей), опублікують свої дослідження.

Реєстрація

Детальніше

З 24 до 31 жовтня 2022 р. Національний банк України запрошує учнів шкіл, студентів та педагогів, а також усіх, хто бажає, долучитися до святкування Всесвітнього дня заощаджень.

Будемо вчитися складати бюджет, вести облік витрат та не потрапляти на гачок реклами товарів, дізнаємось, як заощаджувати й захищати кошти від інфляції, а також торкнемося таємниць давніх скарбів і поговоримо про джерела історії заощаджень.

Ознайомитися з програмою заходів

Детальніше

Сьогодні особливий день, коли Україна святкує одразу кілька свят — День захисників та захисниць України, День козацтва та свято Покрови! 

Наші захисники довели, що є достойними нащадками українського козацтва. Вони гідно зустріли ворога, показали свою міць і незламність. Захисники України – опора держави, спокій наших домівок, спокій близьких, все це сьогодні у надійних, сильних руках. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

У сьогоднішніх нелегких обставинах життя українського народу ми просимо Пресвятої Владичиці її Покрову над нами. Вітаємо всіх захисників і захисниць України, які щодня роблять неймовірне і наближають нашу перемогу! 

Слава Україні! Слава її Героям!  

Шановні освітяни! 7-14 листопада 2022 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР в дистанційному форматі відбудеться VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети». Конференція проводиться разом із нашими вітчизняними колегами: Інститутом цифровізації освіти НАПН України, Інститутом психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, Інститутом післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Комунальним закладом «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради та міжнародними партнерами: ФАТ «НЦПК «OРЛЕУ» Інститутом підвищення кваліфікації педагогічних працівників по Північно-Казахській області (Казахстан), Шуменським університетом (Болгарія) та The LEGO Foundation (Королівство Данія).

Запрошуємо вас до участі у роботі!

Інформаційний лист (українською)

Information letter (in English)

Сайт конференції

Реєстрація

Register

9 листопада 2022 р., у День української писемності та мови, з 11-ї до 12-ї години Українським радіо проводиться XХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Крім того, радіодиктант буде транслюватися в телеверсії, мережах «Фейсбук», «Ютуб». Цього року, навіть попри повномасштабне вторгнення російської федерації, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності стане провідною подією в Україні, що викликає величезний громадський інтерес. Адже вона дозволяє всім охочим писати диктант, відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови.

Запрошуються педагоги, учні, студенти!

Детальніше

Для тих, хто невпевнено почувається у вживанні української мови, зʼявився онлайн-курс для їх легкого вивчення - Курс “МовиТИ”.

Цей курс – не про академічні правила, винятки та заборони, кажуть автори. Його головна мета – познайомити людину з українською та надихнути її вивчати. Окрім того, у курсі є практичні поради, цікаві ресурси, добірки фільмів, книжок та інших корисностей, які допоможуть поглибити свої знання й після курсу.

Курс складається з 5-ти модулів:

Ведучий курсу – вчитель української мови та літератури з Луганщини, переможець Global Teacher Prize 2021 Артур Пройдаков.

Бонус – мотиваційні відео з порадами від відомих українських діячів, які свого часу перейшли на українську, – Тараса Тополі, Олександра Педана.

Курс “МовиТИ” доступний за цим посиланням.

Шановні колеги! Опубліковано випуск №49 Електронного збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, до якого увійшли матеріали Всеукраїнського мітапу «Школа без булінгу: нездійснена мрія чи реальна можливість?» (15 вересня 2022 р., м. Запоріжжя) і тези, присвячені Тижню освіти дорослих-2022 (11-17 вересня 2022 р., м. Запоріжжя).

Дякуємо авторам за участь у наукових заходах Інституту та запрошуємо до подальшої співпраці!

Матеріали випуску 49

До уваги педагогів та керівників закладів освіти Запорізької області!

МОН України прийнято рішення про проведення у 2022-2023 навчальному році Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Всеукраїнських учнівських турнірів (наказ №883 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2022/2023 н. р.» від 03 жовтня 2022 р.)

Терміни проведення І-ІІІ етапів:

І – жовтень 2022 року;

ІІ – листопад-грудень 2022 року;

ІІІ – січень-лютий 2023 року.

Інститутом заплановано організаційно-методичні зустрічі з відповідальними в ТГ, відділах освіти за проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Всеукраїнських учнівських турнірів, інформацію про що буде надіслано електронною поштою та розміщено на сайті Методичного відділу та у ФБ.

Слідкуйте за подіями!

Шановні колеги! 6 жовтня 2022 р. відбудеться вебінар «Маловідомі жінки-композиторики в історії світової музичної культури: правдиві історії непомітних талантів». Спікер, автор та розробник вебінару: Молчанова Тетяна Олегівна, професор, доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри концертмейстерства Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка. Запрошуються піаністи, концертмейстери, викладачі фортепіанних відділів і кафедр, викладачі інших виконавських напрямів, які прагнуть розвиватися у своїй професії, вчителі музичного мистецтва, студенти, учні. Участь у вебінарі платна. Початок о 16.00.

Детальніше

Експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» підготували чек-лист, як вийти зі стану завмирання.

До уваги учасників конкурсу «Учитель року-2022»!

МОН України прийнято рішення про проведення у листопаді-грудні 2022 року другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства», «Мистецтво».

28 вересня 2022 року МОН України видано наказ №862 «Про проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» та внесення зміни до наказу МОН України від 29.09.2021 № 1034 й визнання такими, що втратили чинність, наказів МОН України від 21.02.2022 № 212, від 01.04.2022 № 285». 

Відповідно до означеного наказу:

- скасовано перенесення проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» на 3 місяці після завершення правового режиму воєнного стану в Україні, що зазначалось в наказі від 01.04.2022 № 285;

- планується проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» у дистанційній формі з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУШ-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у періоди: 

- із 14 по 25 листопада 2022 року в номінаціях «Біологія», «Основи правознавства»; 

- із 5 по 16 грудня 2022 року в номінаціях «Інформатика», «Мистецтво». 

Детальніше

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет привітав з Днем працівників освіти.

Уже 28 років поспіль в першу неділю жовтня ми відзначаємо День працівників освіти. Сфера освіти є фундаментом у формуванні та розвитку особистості, а освітяни – працівники, без яких цей фундамент створити неможливо.

Кожен із вас, дорогі колеги, гостро відчуває і реагує на загрози і виклики сьогодення. Та наперекір сьогоднішній надважкій ситуації, ви продовжуєте чесно робити свою справу, навчати і надихати українських дітей, аби вони боролися за майбутнє України своїми знаннями. Чи не тому, незважаючи на повномасштабну війну, наші вихованці дивують світ освітніми перемогами?

Українські освітяни не просто талановиті та прогресивні особистості. Сьогодні це захисники України, волонтери, психологи, які власним прикладом формують сильне майбутнє. Ваш незламний дух знаходить відгук у вихованцях і учнях, які стають поруч на захисті нашої держави.

Бажаю вам, шановні освітяни, йти тільки вперед, надалі залишатися провідниками незламності і нескореності нашої держави. На вас з довірою і надією дивляться мільйони дитячих очей. Сил вам, безмежного терпіння, життєвої мудрості, натхнення та оптимізму. Ви – наші герої! Вами пишається вся країна і увесь світ. Зі святом! Будьте здорові та щасливі!

Разом до Перемоги!

Відео привітання

З метою організації та проведення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти Запорізької області із застосуванням технологій дистанційного навчання рекомендуємо для використання педагогічними працівниками наступні регіональні електронні ресурси, до яких зараз відкрито вільний доступ:

Психологи та педагоги у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» надали рекомендації, як побороти стан завмирання.

Тривожність та страх перед невідомим зменшуються, коли ми переводимо їх в усвідомлену дію тут та зараз. Зокрема, дію корисну, не компульсивну. Дія повинна бути спланованою, цілеспрямованою та контрольованою. Ми маємо покладатися тільки на свої сили, розуміти, як хочемо досягти результату, та знати, заради чого це все. Тобто поставити мету. Вона може бути маленькою чи великою, але головне, щоб вона була реалістичною.

Пам’ятайте: якщо немає мети, то немає дії, сенсу та майбутнього.

У людей підвищена тривожність завжди трансформується у паніку, агресію чи дію. Знаючи це, ви можете свідомо вибирати, що робити зі своїм станом.

Сьогодні 29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту. Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.

МОН надсилає для використання в роботі інформаційні матеріали та інформаційно-довідкове видання «Що таке «Бабин Яр»?», розроблені Українським інститутом національної пам'яті до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру.

Ознайомитись з матеріалами

Експерти надали поради що робити, якщо новини «вибивають» із зони психологічної стійкості.

Кожен з нас перебуває в зоні психологічної стійкості, яка може бути втрачена внаслідок зовнішніх чи внутрішніх факторів. Сьогоднішні новини про активізацію та часткову мобілізацію в росії мають низку психологічних фітбеків до подій 24 лютого і здатні підвищити рівень тривожності, а отже, дестабілізувати наш стан. Ба більше – якщо не працювати з цими емоціями, вони можуть викликати вторинну психологічну травму внаслідок відчуття колективної небезпеки.

Для стабілізування психологічного стану у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки», за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» підготували техніки, які допоможуть стабілізувати психологічний стан.

28 вересня 2022 року відбудеться вебінар на тему: «Кіберзахист та дистанційні технології в освіті».

Спікерами заходу є експерти департаменту кіберполіції Національної поліції України, старший лейтенант поліції Дороганов Євгеній Олександрович та майор поліції Панченко Євгеній Вікторович.

Головна мета вебінару – надати інструкції щодо організації безпечного цифрового простору під час використання дистанційних технологій для організації освітнього процесу, робочих зустрічей та нарад, а також щодо ризиків та фейків під час роботи та навчання із використанням інтернету.

До участі запрошують працівників органів управління освітою, керівників закладів освіти, їхніх заступників, а також всіх охочих, хто використовує дистанційні технології в освіті.

Початок о 15:00

Захід проходитиме в онлайн-форматі із трансляцією на фейсбук-сторінці МОН.

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» надали поради щодо стресу та стану завмирання організму від впливу війни.

Наперекір тривалій війні в Україні, частина громадян адаптувалися до стресу, а дехто й досі перебуває у певній невизначеності. Вони впевнені, що нічого не контролюють у своєму житті, і тому ніби поставили його на паузу, відклали на невизначений термін «після перемоги».

У психології такий стан називають завмиранням. Після стресових ситуацій цей стан минає за 20-60 хвилин після того, як пройшла драматична подія. Нині війна триває, а значить — загроза не минула.

Стан завмирання допомагає людині не тільки сховатися від небезпеки, а й визначитися, як правильно реагувати на загрозу, краще роздивитися довкола, накопичити сили та підготуватися до дії. Тобто цей стан не поганий, якщо він з нами не постійно. Навпаки, іноді вартує зупинитися і «завмерти», щоб не накоїти лиха. Але якщо стан затягнувся, то, напевно, мозку не вистачає даних, людина не розуміє, що вона може контролювати, а що ні, і малює в уяві найгірші наслідки. Ймовірні причини стану «завмирання»:

З 11 по 17 вересня 2022 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися тематичні науково-методичні заходи, присвячені Тижню освіти дорослих-2022. Для різних категорій освітян фахівцями Інституту проведено:

Загальна кількість учасників заходів склала 1115 працівників освіти із Запорізької області та інших регіонів України.

З нагоди Тижня освіти дорослих підготовлено до видання випуск №49 Електронного збірника наукових праць ЗОІППО, який містить наукові публікації, присвячені різним аспектам розв’язання актуальних питань освітнього життя України на всіх його рівнях.

Детальніше про заходи Тижня освіти дорослих-2022

Сертифікати учасників

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет привітав українців з Міжнародним днем миру.

У Міжнародний день миру Україна 210-й день протистоїть повномасштабній російській навалі. Окупаційні війська щоденно вбивають мирне населення, руйнують будинки українців, заклади освіти, лікарні, міста і села, вдаються до жорстоких катувань та нищення всього українського.

Саме цього дня 2014 року в нашій державі відбувалася Хода миру проти воєнних дій на Донбасі.

Цього ж року українці закликають світ протистояти російському агресорові.

Україні потрібен мир для можливості спокійно вчитися, працювати, жити і планувати своє майбутнє у сильній незалежній державі. Але за мир потрібно боротися – і наші мужні захисники і захисниці героїчно протистоять агресору заради мирного життя українського народу. Кожен бореться на своєму фронті.

У цей день вкотре дякую кожному учню, студенту, освітянину та науковцю за сталість освіти в умовах воєнного стану. 

Як казав Бернард Шоу, можна брати міста та вигравати битви, але не можна підкорити цілий народ.

Український народ – незламний, єдиний, нескорений. Разом ми зможемо все!

15 вересня 2022 р. в межах Тижня освіти дорослих-2022 кафедрою теорії та методики виховання та науково-дослідною лабораторією «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі» проведено Всеукраїнський мітап «Школа без булінгу: нездійснена мрія чи реальна можливість?». Модератор – Оксана Барліт.

У заході взяли участь 485 педагогічних та науково-педагогічних працівників із різних регіонів України.

Під час заходу було обговорено проблему булінгу, зокрема, її актуальність в умовах воєнного стану та нових викликів сьогодення.

Досвідчені та високопрофесійні спікери ділились своїми думками та задавали тон для обговорення нагальних питань: Тетяна Гура, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР, д.психол.н., професор; Вікторія Грандт, доцент кафедри психології Запорізького національного університету, к.психол.н., доцент; Ольга Павлюк, незалежний журналіст, засновниця проєкту «TRUE SPORT» «Булінг в спорті»; Валентина Шевчук, завідувачка кабінету практичної психології та соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти; Антон Барліт, старший юрист «Pricewaterhouse Coopers Legal», доктор філософії в галузі права; Світлана Прус, заступник директора з виховної роботи Запорізького академічного ліцею № 34, вчитель-методист; Ірина Репетун, практичний психолог Запорізького академічного ліцею № 34.

Пропонуємо вам ознайомитись із матеріалами заходу: відеозапис, фото, презентації спікерів та завантажити сертифікати учасників.

Детальніше

14 вересня 2022 р. відбувся семінар «Актуальні проблеми викладання курсів етичної та духовно-моральної спрямуванності у 2022/2023 н. р.». Спікери: Оксана Барліт, Світлана Гура.

Під час заходу учасники обговорили завдання щодо реалізації «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України» (від 06.06.2022), викладання етичних та духовно-моральних дисциплін з урахуванням вимог НУШ, участь у обласних заходах «Зробимо урок цікавішим!», «Краса Божого світу», «Моральний вчинок».

Цікавинки з досвіду роботи представила Людмила Павличенко, вчитель Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 51.

Детальніше

Шановні освітяни!

29-30 вересня 2022 р. запрошуємо до участі в роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток професійної майстерності педагога в умовах нової соціокультурної реальності», яка проводитиметься в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Форми роботи на конференції: пленарне засідання, секційні дискусії, круглий стіл, майстер-класи.

Робочі мови конференції: українська, польська, німецька, англійська, турецька.

За результатами роботи конференції буде видано збірник тез, також матеріали буде опубліковано на офіційному сайті ТОКІППО.

Організаційний внесок (програма конференції, збірник тез, сертифікат учасника та інші організаційні витрати) становить 200 грн.

Детальніше

МОН України інформує, що оприлюднені переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих МОН України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2022/2023 навчальному році.

Детальніше

Команда інформаційно-освітньої кампанії #Stop_sexтинг нагадує про важливість безпеки дітей, особливо в умовах воєнного стану в Україну. Тож куди звертатися, у випадку «зустрічі» зі злочинцями в інтернеті.

Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті 1545 (3)

Уже третій рік в Україні працює урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті – 1545 (далі обрати 3). За цей час спеціалісти опрацювали близько 600 звернень українців.

Лінія була створена з метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків і спеціалістів, зокремазастереження та реагування на ризики, із якими діти можуть зіткнутися в інтернеті.

Звернутися на лінію можна анонімно, цілодобово та безкоштовно.

Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків

Цього року розпочала роботу консультаційна психологічна лінія підтримки #stop_sexтинг для дітей, що постраждали від онлайн-ризиків. Також по допомогу можуть звернутись батьки, діти яких є постраждалими в інтернеті. Читати далі

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської психологи телеграм-каналу «Подбай про себе» надали поради, які допоможуть вийти зі стану екзистенційної кризи.

Шановні науковці!

13, 14 та 27 вересня 2022 р. компанія Elsevier підготувала нову серію англомовних освітніх вебінарів, під час яких буде розглянуто використання повнотекстової бази даних ScienceDirect, реферативної бази даних Scopus, цілі сталого розвитку (SDGs) та інформаційна грамотність.

Більше інформації та реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3TZv3fo

Запрошуємо до участі!

Психологічне здоров’я: ознаки тривоги, глибокого психологічного дискомфорту та головні кроки для їхнього подолання.

Попри силі та згуртованості українців, кожен із нас на собі відчув ситуацію або відразу кілька, які загрожують безпеці. Наслідки психологічної травми так чи інакше впливають на світовідчуття і самоусвідомлення. Виникає стан тривоги, відчуття глибокого психологічного дискомфорту в питаннях про сенс існування, знайте, це початок екзистенційної кризи.

Ознаки екзистенційної кризи:

Ці ознаки можуть призвести до розвитку і загострення психосоматичних захворювань.

Головними кроками для виходу з кризи є творчість, переформатування життєвих цінностей і усвідомлене прийняття здорового і тверезого ставлення до обставин, які людина не може змінити.

Сергій Шкарлет звернувся до українців з нагоди Міжнародного дня захисту освіти від нападів

Сьогодні 198-й день героїчного протистояння України військовому нападу російського агресора. Саме 9 вересня Генеральною Асамблеєю ООН проголошено Міжнародним днем захисту освіти від нападів. У 2019 році наша держава приєдналась до Декларації про безпеку шкіл.

Україна виконує положення Декларації і робить усе можливе, аби забезпечити захист дітей, учителів та шкіл, продовжувати освітній процес під час бойових дій.

Попри бажання країни-окупанта позбавити можливості українських дітей навчатися, ми розпочали освітній процес. Спільними зусиллями працювали над формуванням безпечного освітнього середовища.

Увесь світ має знати про воєнні злочини, вчинені рф щодо освіти, а міжнародні та національні суди повинні надати належну правову оцінку цим звірствам.

Я вірю, що всі демократичні країни розділяють ці переконання і вживатимуть всіх можливих заходів, щоб зупинити агресора.

Тримаймося! Ми – сильні! Ми – Україна!

Дивитись відеозвернення

Держспецзв'язок надав поради як убезпечити себе в кіберпросторі під час онлайн-навчання

З вересня розпочалося навчання у школах, проте багато учнів через воєнний стан вчитимуться дистанційно. Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі. Держспецзв’язку нагадує головні правила, які допоможуть захистити школярів в інтернеті.

1. Допоможіть дитині встановити всі потрібні для захисту налаштування на смартфоні або комп’ютері. Впевніться, що вона зможе самостійно під‘єднатися та відкривати необхідні вебсторінки.

2. Якщо для навчання дитині потрібно зареєструватися на певному сайті або створити акаунт, зробіть це разом. Не дозволяйте використовувати облікові записи дорослих.

3. Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері.

4. Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти. 

5. Розкажіть і постійно нагадуйте про ризики в кіберпросторі:

Читати далі

Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі у роботі Всеукраїнського мітапу «ШКОЛА БЕЗ БУЛІНГУ: НЕЗДІЙСНЕНА МРІЯ ЧИ РЕАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ?» (у дистанційному режимі), який відбудеться 15 вересня 2022 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у м. Запоріжжі (Україна)

Мета Мітапу: об'єднання зусиль різних професійних спільнот щодо вирішення проблеми булінгу у закладах освіти: обговорення досвіду, визначення шляхів створення безпечного освітнього середовища.

До участі запрошуються: науковці; викладачі; керівники та педагоги закладів освіти всіх рівнів; працівники методичних служб, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, психологічної служби системи освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, інші зацікавлені особи.

Питання для обговорення:

Детальніше

Команда освітнього проєкту #stop_sexтинг підготувала порадник для вчителів про те, як розпочати новий навчальний рік під час війни. Він містить інформацію про обов’язкові правила поведінки, які допоможуть зберегти життя дорослих та дітей у разі екстреної ситуації.

У пораднику розміщено відповіді на такі питання:

Посібник можна завантажити за посиланням.

Шановні освітяни! Ректорат, співробітники КЗ «ЗОІППО» ЗОР запрошують Вас у вересні 2022 взяти участь у роботі обласних семінарів.

Переконані, що кожний знайде для себе цікаву й корисну для роботи й життя тему.

Для участі у заході необхідно попередньо зареєструватися

Тиждень освіти дорослих, шановні колеги-освітяни!

З 11 по 17 вересня 2022 р. в Україні та багатьох країнах світу відзначається  Міжнародний Тиждень освіти дорослих-2022. Протягом кількох днів  фахівцями Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти буде проведено тематичні науково-методичні онлайн-заходи (діалог-форум, педагогічний онлайн-вернісаж,  нетворкінг, вебінари та ін.), присвячені питанням продовження освіти в умовах воєнного стану. Пріоритетним заходом Тижня освіти дорослих-2022 є Всеукраїнський мітап «Школа без булінгу: нездійснена мрія чи реальна можливість». У межах мітапу планується проведення: пленарної сесії у асинхронному режимі, а також онлайн-зустрічі фахівців. Учасники усіх заходів отримають електронні сертифікати.

З нагоди Тижня освіти дорослих-2022 планується видання випуску №49 Електронного збірника наукових праць ЗОІППО, у якому можна безоплатно оприлюднити наукові тези з широкої тематики педагогічних досліджень. Тези необхідно надсилати до 15 вересня 2022 р. на адресу nauk@zoippo.net.ua. Вимоги щодо їхнього оформлення розміщено на сайті наукового збірника.

Запрошуємо до участі!

Детальніше про заходи Тижня освіти дорослих-2022

Всеукраїнський мітап. Інформаційний лист

Інформація про Тиждень освіти дорослих 

Навчання без меж: видавництво «Ранок» надало доступ до підручників за програмою НУШ

Два мільйони українських учнів 1–5 класів, які навчаються за програмою НУШ в умовах війни, отримають доступ до сучасних електронних підручників. Ці навчальні книги видавництво «Ранок» розміщує безкоштовно на освітньому ресурсі. 

Навчання без меж — освітній проєкт, спрямований допомогти вчителям навчати, а дітям навчатися в умовах війни. Проєкт вирішує проблеми забезпечення підручниками та організації дистанційного навчання учнів та учениць 1–5 класів. 

Уже у вересні цього року починає працювати освітній ресурс d-learning.com.ua, на якому видавництво «Ранок» розміщує 60 електронних підручників, створених на основі тих, що отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Електронні підручники стануть справжніми помічниками для вчителів. Працювати з ними буде зручно й цікаво, адже це понад 7 тисяч інтерактивних завдань, десятки відеороликів і навчальних мультфільмів, 680 розроблених уроків, сотні яскравих вебсторінок. 

Міністр освіти і науки України звернувся до українців з нагоди 1 вересня.

Шановні освітяни, учні, студенти та батьки!

Вітаю вас із Днем знань! Попри повномасштабне вторгнення рф на українську землю, ми розпочинаємо новий навчальний рік.

Уперше за часи незалежності освітній процес розпочинається в умовах воєнного стану. На жаль, не буде традиційних святкових заходів: першого дзвоника для першачків і останнього першого дзвоника для учнів випускних класів.

Безпека кожної дитини, кожного педагогічного працівника віднині на першому місці! Тому освітній процес у 2022/23 навчальному році відбуватиметься за різними формами, які обрали батьки.

Освітяни героїчно виконували і виконують свою роботу від початку військової агресії, завдяки чому всі учні були атестовані, випускники отримали документи про освіту, а студенти склали іспити.

Спільними зусиллями ми забезпечили безперервність освітнього процесу.

Нині перед нами стоїть нове важливе завдання – забезпечити здобуття освіти у безпечному середовищі і психологічній стабільності.

Зичу сил, наснаги та незламності у бажанні бути освіченою нацією!

Не можу не згадати тих освітян і студентів, які загинули, боронячи Україну, а також тих діточок, чиї життя забрали російські окупанти.

Світла пам'ять Героям та маленьким янголам…

Тримаймося! Ми – сильні! Ми – Україна!

ТОВ «ЕДПРО ДИСТРИБЮШН» за підтримки Державно наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та міжнародного партнер компанії Mpzaik Education надає можливість здобувачам освіти та педагогічним працівникам, не зважаючи на їх місце знаходження, отримати якісну світу. Для цього ТОВ «ЕДПРО ДИСТРИБЮШН» відкриває з 1 вересня до 31 грудня 2022 року безкоштовний доступ до електронних підручників, розміщених на українському сервері https://ua.mozaweb.com/ та створених на базі підручників, які мають гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» і є переможцями огляду електронних освітніх ресурсів для закладів загально середньо освіти.

Також компанія «ЕДПРО ДИСТРИБЮШН» розробила декілька модулів для підвищення кваліфікації учителів з використання електронних підручників під час дистанційного та змішаного навчання, доступних на сайті компанії https://edpro.ua/webinars. Організація навчання можлива і для педагогів окремих закладів освіти, ОТГ тощо.

Ознайомитись з переліком електронних ресурсів

Шановні освітяни! Головне управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України пропонує для ознайомлення та використання в роботі аналітичні матеріали «Героїчна боротьба України проти повномасштабної агресії росії» (автор Олександр Палій, історик, старший науковий співробітник Київського Університету імені Бориса Грінченка, кандидат політичних наук).

Ознайомитись з матеріалами

Для дітей написали пісню, яка допоможе упоратися з тривогою й панікою під час сирен. Авторка тексту – сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз.

“Зараз багато дітей повертаються з міст, де тривог узагалі не було. Діти йдуть до садків і шкіл. І на дорослих, що з ними поруч, – величезна відповідальність, не тільки, пов’язана з безпекою – а ще і з можливими емоційними станами дітей: тривогою, панічними атаками, ступором.

В пісні майже немає прислівників і натомість вжито багато дієслів. Це зроблено спеціально, аби не перезбуджувати лімбічну систему і скеровувати активність – йти до укриття чи іншого безпечного місця.

Окрім того, пісня може додати дітям упевноності, адже “коли сирену чуєш – то ЗСУ працює!”.

Послухати пісню можна за посиланням 

До уваги освітян! Доводимо до вашого відома спільний наказ Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України від 25.08.2022 №499/266 «Про організацію роботи з допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді у 2022/2023 навчальному році».

Детальніше

Розроблено посібник «Абетка з безпеки» для учнів ЗЗСО

Цьогорічний початок навчального року передбачає безпрецедентні заходи для безпечного освітнього середовища від дотичних органів влади. З цією метою в МАС розробили посібник «Абетка з безпеки» для школярів середньої школи. У книжці зібрані поради, відповіді на найактуальніші питання щодо воєнного стану, роз'яснення і рекомендації, які допоможуть дітям, батькам, викладачам зберегти здоров’я і життя.  Посібник «Абетка з безпеки» для школярів середньої школи можна переглянути онлайн на сайті МВС.

26 серпня 2022 р. в межах «Серпневих студій-2022» відбувся семінар «Цифрові сервіси у викладанні предмета «Захист України», під час якого Світлана Гура, ст. викладач кафедри теорії та методики виховання» КЗ «ЗОІППО» ЗОР, та учасники семінару обговорили актуальні проблеми щодо викладання предмета, розглянули європейську рамку цифрової компетенції освітян (DigCompEdu), взяли учать в інтерактивних вправах.

Детальніше

Розпочато реєстрацію на онлайн-тренінг із психологічної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації». Активні учасники отримають сертифікати про проходження тренінгу.

Програма розрахована на 20 годин та охоплюватиме такі теми:

Програма доступна за посиланням.

Ознайомитись з датами тренінгів

Адміністрація КЗ «ЗОІППО» ЗОР повідомляє, що у зв’язку з подовженням в Україні терміну воєнного стану та карантину, всі курси підвищення кваліфікації у ІІ півріччі 2022 р. переведено у дистанційний формат.

Графіки проведення КПК у ІІ півріччі змінено. Оновлені терміни навчання за потоками наведено у Додатку 1.

Про будь-які зміни проходження КПК педагогічними працівниками просимо керівника закладу освіти повідомляти електронним листом на електронну пошту навчально-методичного центру nnc.zoippo@gmail.com.

Також звертаємо увагу, що після 15 вересня 2022 р. планується збір замовлень на підвищення кваліфікації педагогічних працівників області у 2023 р. за регіональним замовленням. Інформація про це буде надіслана пізніше.

Контактні особи:

Детальніше

Додаток 1

23 серпня у межах виставки «Освіта Запорізького краю-2022» відбувся круглий стіл “Розбудова комфортного соціокультурного простору закладу освіти сільської місцевості: емоційний контекст” для директорів, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів. Керівник: Олена Сібіль, доцент кафедри теорії та методики виховання.

Відеозапис заходу

22 серпня 2022 р. розпочато «Серпневі студії-2022» – щорічні заходи до нового навчального року. Першим заходом, який відкрив ці студії став Круглий стіл «Педагогічний досвід: традиції та новації, проблеми та перспективи». Його, актуальність обумовлена існуванням потреби у створенні гнучкої технології роботи із педагогічним досвідом з метою збереження його творчої природи й технологічності для відтворюваності в масовій практиці.

З привітальним словом до 215 учасників звернулася Людмила Бухаріна, директор департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, д.е.н., професор.

З доповіддю «Система роботи над передовим педагогічним досвідом» виступила Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи, д.пед.н., професор, модератор круглого столу.

Співробітниками сімох кафедр, обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР було презентовано педагогічні родзинки стосовно окремих етапів педагогічного досвіду, які й утворюють систему роботи: новітні підходи, креативні моделі, якісні цифрові ресурси.

Тож хоч і за умов воєнного часу, жодної перлинки дорогоцінного педагогічного досвіду освітян Запорізької області не втрачено. Нехай дух творчої наснаги допомагає виховувати та вчити українських дітей та учнів з радістю, якісно та ефективно! Сподіваємося, що матеріали круглого столу стануть у нагоді освітянам для роботи над власними здобутками.

Матеріали круглого столу

Сьогодні, 24 серпня 2022 року, о 17.30 (за київським часом) до Дня Незалежності України розпочнеться Міжнародний освітній марафон «Все буде Україна!».

Участь у заході візьмуть українці з Польщі, Німеччині, Швейцарії та Великої Британії, які зберуться в українських освітніх хабах Варшави, Лейпцига, Женеви та Лондона.

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти та Асоціація інноваційної та цифрової освіти.

Приєднатись до Марафону можна за посиланням: EduHub - Facebook.

Усе буде Україна!

До уваги освітян!

МОН України надсилає для практичного використання Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 н. р., підготовлених спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» і Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

Детальніше: лист, рекомендації

Шановні освітяни! До вашої уваги пропонуємо науково-методичний посібник «Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області» в контексті реалізації «Нова українська школа» в 2022/2023 навчальному році (частина ІІ). Навчально-методичне забезпечення загальної середньої освіти.

Методичні рекомендації провідних спеціалістів КЗ «ЗОІППО» ЗОР висвітлюють актуальні проблеми педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області в умовах очного, дистанційного та змішаного навчання. Рекомендації призначені для працівників відділів освіти, методичних служб, керівників та педагогічних працівників закладів освіти.

Сергій Шкарлет привітав укранців з Днем Незалежності

У 31-шу річницю Незалежності України ми змушені відстоювати цілісність нашої молодої держави.

Наперекір усім викликам, з якими зіштовхнувся український народ, ми продовжуємо розвиватися, прагнемо до економічного добробуту та інтеграції до європейських стандартів. Адже в основі нашого суверенітету та незламності лежать принципи загальнолюдських прав і свобод.

Уже пів року наша держава мужньо і героїчно тримає оборону проти навали російських загарбників, які жорстоко вторглися на нашу землю та посягають на найсвятіше – свободу і незалежність українців.

Але ми не здаємося, ми продовжуємо віддано захищати фронт. Кожен громадянин – на своєму місці. Для освітян, державних діячів та всіх небайдужих стратегічним курсом до відбудови України залишається сфера освіти та науки, адже ми – держава інтелектуалів та інноваторів, які пропонують світу нові конкурентоздатні ідеї та рішення.

Вітаю зі святом! Щиро бажаю сил і терпіння. Ми вистоїмо, ми не здамося. Ми незламні! Україна в нас єдина – і разом ми обов’язково переможемо! Слава Україні! Героям слава!

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов опублікував на своєму сайті пропозиції щодо розв’язання проблем організації освітнього процесу під час війни.

“Освіта в умовах воєнного стану потребує чітких, швидких та вчасних рішень, доступних роз’яснень, розробки нових нормативно-правових і законодавчих актів, внесення змін у наявні. 

Не менш важлива чесна, вчасна й зрозуміла комунікація з учасниками освітнього процесу,  виокремлення проблем та пропонування рішень для їх розв’язання. На підставі результатів опитувань учасників освітнього процесу, звернень до освітнього омбудсмена, моніторингу ЗМІ, ми виокремили ті проблеми, які потребують рішень на рівні органів центральної влади, органів місцевого самоврядування та органів управління освітою, закладів освіти”.

Так, є пропозиції для чотирьох категорій:

22 серпня 2022 року відбулася презентація освітнього проєкту «Діалоги про війну», у межах якого відбуваються розмови учениці з ветеранами. Відеоматеріали мають на меті пояснити дітям шкільного віку реалії сучасної російсько-української війни.

У презентації взяв участь заступник Міністра освіти і науки Олексій Шкуратов. Він наголосив на необхідності такого контенту, а також підкреслив, що відео використовують вчителі під час уроків і в межах позашкільної програми.

Відеозапис презентації доступний за посиланням.

Усі відео проєкту можна переглянути на ютуб-каналі Українського інституту національної пам’яті.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет звернувся до українців з нагоди Дня державного прапору України.

Синьо-жовті кольори сьогодні майорять світом як символ незламності, гідності та незалежності нашої держави. Для кожного українця в усі часи державний прапор – священний. Український стяг бере свій початок з часів Київської Русі, тому це уособлення могутності та єдності нації. Шана до прапора – не просто традиція, перш за все це повага до народу та його коріння. 

Сьогодні мільйони відданих освітян, науковців, медиків, наших синів та дочок ціною власного життя відстоюють суверенітет України, щоб Державний прапор майорів в українському Маріуполі, Херсоні, Донецьку, Луганську, Сімферополі та інших славетних містах, які тимчасово окуповані російськими загарбниками. 

Я впевнений, що найдорожчі кольори неба та стиглої пшениці щодня допомагають наблизити нас до перемоги. 

Вітаю кожного з Днем Державного Прапора України – свята єдиного духу нашого народу. 

Тримаймося! Ми – сильні! Ми – Україна!

25 серпня 2022 р. о 13:00 відбудеться онлайн-семінар "Психолого-педагогічні умови розвитку емоційного інтелекту здобувачів освіти", доц. Сібіль О.І.

Долучитися до семінару на платформі Zoom можна за посиланням:

https://us05web.zoom.us/j/8014928910?pwd=akF3bVE2TFJtK2Y4cm10am1aWGF6UT09

Ідентифікатор конференції: 801 492 8910

Код доступу: S1ypbe

Президент України Володимир Зеленський нагородив лауреатів премії «Національна легенда України».

«Державу, яка шанує та цінує своїх людей, неможливо знищити. Бо її громадяни, її герої за таку державу завжди стоятимуть горою і захищатимуть. Таких людей із часу проголошення незалежності в Україні було чимало. А з початком повномасштабної війни стало ще більше. Пишаємося кожним і кожною. І кожного й кожну уособлюють цьогорічні лауреати премії "Національна легенда України», — зазначив Президент.

Однією з Лауреатів стала вчителька з Мелітополя — Ганна Бут, яка попри окупацію продовжила виховувати своїх учнів патріотами. На весь світ стало відомим відео, де вона, загорнута у прапор України, вимагала від міжнародної спільноти рішучіших дій.

Підтримай дитину: налагодження контакту з підлітками 12-18 років. Важливо допомогти дитині відчувати себе в безпеці. У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, експерти каналу «Підтримай дитину» продовжують надавати рекомендації.

Підлітки не люблять проявляти свої почуття та вразливість. Часто вони поводяться так, ніби в них все добре, навіть якщо це не так. Підлітки можуть чинити опір обіймам, проте дотик рідних людей допоможе почуватися в безпеці. Ви можете сказати щось на кшталт: «Я знаю, що ти виріс, але мені так хочеться обійняти тебе, якщо ти не проти». Читати далі...

23 серпня на комунікаційній платформі ЗУМ відбудеться онлайн-семінар «Дистанційна освіта: як не втратити якість»? В рамках семінару учасники поділяться досвідом організації дистанційного навчання під час пандемії та війни, дадуть поради керівникам закладів освіти для забезпечення якості дистанційного навчання в умовах війни, а також розглянуть систему EvaluEd як допомогу директору школи під час самооцінювання. Детальніше

Як директорам шкіл організувати безпечне освітнє середовище – поради ДСЯО

У збройних конфліктах питання збереження закладів освіти як безпечного простору є надзвичайно гострим. У зв’язку з цим Державна служба якості освіти розробила рекомендації, щоби допомогти директорам шкіл організувати безпечне освітнє середовище в очному, дистанційному та змішаному форматах навчання, а також більш ефективно змінювати формати залежно від безпекової ситуації. Під час військових дій та ще тривалий час після їх закінчення заклади освіти в Україні працюватимуть у нових для себе вимогах до безпечного освітнього середовища.

Шановні освітяни! Традиційно старт кожному новому навчальному року дають Серпневі студії, які проводить КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Це можливість ознайомлення з новими цікавими й корисними проєктами, обміну досвідом, спілкування, якого зараз так бракує.

Тож ректорат, співробітники Інституту запрошують взяти участь у роботі Серпневних студій. Переконані, що кожний знайде для себе методичний захід, який буде цікавим, корисним у роботі й житті. Для участі у заході необхідно попередньо зареєструватися (посилання в додатках до наказу КЗ «ЗОІППО» ЗОР від 16.08.2022 №134 «Про проведення «Серпневих студій» у 2022 році»

Зважаючи на складність ситуації, у який знаходиться країна, Запорізька область, крім дистанційної участі передбачено по закінченню заходів відкритий доступ до матеріалів для самостійного перегляду. 

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №5748, який забороняє принижувати честь і гідність працівника на робочому місці – мобінг.

Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти освітнього комітету ВР Юлія Гришина, яка є однією з авторів документу.

Щоб законопроєкт набув чинності, він має пройти друге читання.

У пояснювальній записці йдеться про те, що мета законопроєкту – захистити учасників трудових відносин від різних форм мобінгу і встановити адміністративну відповідальність за такі дії. 

За словами Юлії Гришиної, на законодавчому рівні мобінг визначатиметься, зокрема, у наступних формах. Читати далі...

Шановні освітяни! До вашої уваги пропонуємо науково-методичний посібник «Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області» в контексті реалізації «Нова українська школа» в 2022/2023 навчальному році (частина І).

Методичні рекомендації провідних спеціалістів КЗ «ЗОІППО» ЗОР висвітлюють актуальні проблеми педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області в умовах очного, дистанційного та змішаного навчання. Рекомендації призначені для працівників відділів освіти, методичних служб, керівників і педагогічних працівників закладів освіти.

24 серпня 2022 р., о 15.00, відбудеться семінар за програмою «Школа подружнього життя» для керівників структурних підрозділів управління освітою територіальних громад, директорів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, педагогів-організаторів, вчителів предметів духовно-морального спрямування та інших зацікавлених вчителів, психологів ЗЗСО, а також керівників, вихователів, вчителів та психологів закладів професійно-технічної освіти регіону.

Програма «Школа подружнього життя» для використання в 9-11 класах як курс морально-етичного спрямування, включена до переліків навчальної літератури, рекомендованої МОН України для використання в закладах освіти у 2022-2023 рр. - https://bit.ly/3EispJy

Тривалість заходу 3 години. Участь безкоштовна. Кожен з учасників семінару отримає сертифікат участі.

Приєднатись до заходу

Ідентифікатор конференції: 89077700814

Код доступу: 749633

Додатково, якщо хто не встигне долучитися до конференції в ZOOM, можна буде приєднатися до заходу на каналі в YouTube за посиланням: https://bit.ly/3JY0q5E

Лайфхаки щодо онлайн-навчання від австралійської вчительки

ГО “Смарт освіта” разом із канадськими та австралійськими педагогами започаткувала серію воркшопів для вчителів. На першій вступній зустрічі Йен Сіо, австралійська педагогиня, гуманітарна послиня для підтримки студентів-сфтипендіатів, менеджерка проєкту з боротьби з цифровою бідністю (Digital Poverty Manager) ділилася досвідом організації та проведення онлайн-уроків так, аби підтримувати залученість учнів упродовж усього заняття та мотивації їхньої активності.

Читати текстову версію вебінару

Дивитись відео

З’явився чат-бот, аби допомогти підліткам впорядкувати думки у час війни

Mindcraft розробили чат-бот у телеграмі, який має допомагати підліткам пережити травматичний досвід впливу війни та впорядкувати думки, повідомляє Освіторія.

Знайти бот можна за посиланням.

Згідно з опитуванням Gradus Research, три чверті українських дітей демонструють симптоми травматизації психіки на тлі війни. Українські підлітки залишилися наодинці з досвідом військових дій, переміщення, зміни кола спілкування або ізоляції, стресу батьків, медіафону, що насичений контентом насильницького змісту.

Також розробили буклет, який допоможе батькам та освітянам впоратися з кризовими етапами підлітка та якісно їх подолати.

Нагадуємо, для підлітків оновили платформу про емоції та почуття, які пригнічують.

Повідомляємо, що 17 серпня 2022 року з 11:00 до 13:00 Міністерством освіти і науки України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» заплановано проведення методичної наради стосовно змін внесених у навчальні програми для закладів загальної середньої освіти з навчальних предметів «Захист України», «Основи здоров’я», «Історія України», «Всесвітня історія», «Основи правознавства», «Географія», «Фізична культура», «Зарубіжна література», «Громадянська освіта»; інтегрованих курсів «Історія: Україна і світ», мов і літератур національних меншин та корінних народів та типових освітніх програм для 1 – 4 класів закладів загальної середньої освіти. Оновлення змісту зазначених програм зумовлено військовою агресією російської федерації проти України. До участі в нараді запрошуються фахівці закладів післядипломної педагогічної освіти, які координують підготовку педагогічних працівників за навчальними предметами (інтегрованими курсами), що вказані вище. Нарада відбудеться у форматі ZOOMконференції за покликанням:

https://us02web.zoom.us/j/81319482572?pwd=MEZ0RnhjaURSU U9WV1VCaDYrRktPdz0

Ідентифікатор конференції: 813 1948 2572

Код доступу: 700741

Ознайомитись з орієнтовною програмою метод. наради

Команда «Твій сімейний лікар» презентувала четверту серію анімаційного серіалу «Подбати про себе» - «Як запобігти емоційному вигоранню та постійному виснаженню?».

Андрій Козінчук — військовий психолог, офіцер ЗСУ та член Руху ветеранів України. У цьому відео він розповідає, що таке емоційне вигорання, звідки воно з’являється та як справитись із цим загрозливим станом. Ви дізнаєтесь, як працює мозок, коли ви робите навіть найкориснішу справу у світі, але довго, забуваючи про свої персональні потреби та бажання. Старайтесь тримати у фокусі власний фізичний та психологічний стан, а також виділяти час на соціальне життя. Тільки так ви збережете функціональність та будете корисними не лише Україні, а й собі.

Дивитись відео

З 15 серпня 2022 р. розпочинаються тренінги «Нова українська школа», які передбачають:

Разом створюємо умови для впровадження НУШ та готуємось до запуску НУШ у 5-6 класах!

Детальніше

Опубліковано посібник із психологічно підтримки для вчителів та дітей під час війни

Посібник «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни» стане у пригоді вчителям, соціальним педагогам та психологам. Матеріали можуть бути використані для проведення уроків та тренінгів.

У посібнику містяться відповіді на такі питання:

Завантажуйте посібник за посиланням

Посібник розроблено експертами громадської організації «GoGlobal» спільно з Центром «Розвиток КСВ» та експертною платформою «Career Hub» у межах програми «Мріємо та діємо» за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

Під час вимушеного переїзду через бойові дії діти потребують особливого піклування та підтримки. У проєкті «Довідник безбар’єрності» містяться поради, які допоможуть малечі перенести примусове переміщення.

Проєкт «Твій сімейний лікар» презентував друге відео із серії анімаційно-психологічних роликів «Подбати про себе», покликаних допомогти українцям і українкам у стресових ситуаціях «Як не відчувати провину за так зване «нормальне» життя?»

Чому ми відчуваємо провину за те, що перебуваємо у безпеці? Як змінити ставлення до ситуації та перестати засуджувати себе за користування так званими «благами мирного життя»? Про все це розповідає Олексій Карачинський, досвідчений психотерапевт-діаналітик, член Українського союзу психотерапевтів та доктор філософії у сфері психології.

Дивитись відео

Експерти Міністерства охорони здоров’я разом з дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз підготували поради, як допомогти дітям не боятися сповіщень про повітряну тривогу та поводитися у ситуаціях, коли чутно вибухи.

Дорослим рекомендується діяти за таким алгоритмом:

Міністерство освіти і науки України надає інформацію щодо організації освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти у 2022/2023 навчальному році.

Позашкільна освіта є важливою складовою системи освіти, метою і завданням якої є розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, національно-патріотичне виховання, формування моральних цінностей, здобуття первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для соціалізації, подальшої самореалізації та професійної діяльності.

Також в МОН надали рекомендації щодо організації освітнього процесу  за основними напрямами позашкільної освіти:

Ознайомитись з листом

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет звернувся до українців на честь Дня молоді.

Наперекір жорстокій війні в нашій державі, молоді українці активно продовжують дарувати всьому світу свою творчість, натхнення, енергію, самоствердження та любов до життя.

В умовах війни молодь не лише постійно навчається та розвивається, ще й усіляко допомагає захищати фронт. Молоді люди – це відважні захисники і захисниці, волонтери, лікарі, освітяни та науковці, які щодня наближають Україну до перемоги.

Сьогодні, 12 серпня 2022 року, ми відзначаємо День молоді. Дата святкування була змінена та запроваджена Указом Президента України Володимира Зеленського у 2021 році з урахуванням ініціативи молодіжних рухів і організацій України, щоб підтримати інтеграцію української молоді до європейської спільноти.

Щиро бажаю молоді України і світу залишатися юними в душі та наполегливими у своїх професійних цілях. Адже завдяки ініціативам та молодим політикам наша країна показує гідний результат непохитності української нації та  держави.

Упевнений, після перемоги кожен юний українець та українка реалізують свої мрії та професійні плани!

Тримаємося!

Ми – сильні!

Ми – Україна! 

Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 навчальному році.

Зміст листа прохання довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників закладів освіти з метою об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки.

Лист містить наступну інформацію:

Ознайомитись детальніше

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликає у час війни робити цифрові копії документів про освіту за першої можливості

Також освітній омбудсмен рекомендує добірку довідок з відновлення документів про освіту:

Відновлення документа про базову та повну загальну

середню освіту в разі втрати чи пошкодження (отримання дубліката);

Відновлення документа про професійну освіту;

Відновлення документа про вищу освіту (дублікат);

Відновлення трудових книжок;

Відновлення документів про атестацію

Картки сили для дітей: завантажуйте й через гру допомагайте дітям ставати міцнішими

Сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз, ГО “Смарт освіта” за підтримки ЮНІСЕФ розробили картки сили зі зображеннями тварин, що допоможуть дитині відчути свою силу та відчувати менше стресу.

Завантажити їх можна за цим посиланням. Також дивіться інструкцію.

Картки містять зображенням тварин, птахів, риб, комах та різних об’єктів і явищ природи. На звороті є невеличкий опис із пропозицією до дії.

Команда проєкту «Твій сімейний лікар» презентувала серію роликів, покликаних допомогти українцям і українкам у стресових ситуаціях.

«Подбати про себе» – це психологічно-анімаційний серіал, у якому експерти й експертки пояснюють розповсюджені проблемні стани та діляться порадами, як зменшити стрес та відновити психічну рівновагу.

Глядачі й глядачки почують відповіді на щоденні питання: «як упоратись із почуттям провини за те, що я в безпеці?», «що робити, коли втрачаєш контроль?», «як заспокоїти стурбованого малюка?» тощо.

У першій серії "Що робити, коли не можеш нічого робити?" психотерапевтка Тетяна Вегера розповідає, що таке дисоціація, та радить прості вправи, які за кілька хвилин допоможуть відновити контроль над тілом і емоціями.

Режисерка проєкту Анастасія Фалілеєва засновує сюжети роликів на реальних подіях, а прототипом головної героїні обрала себе: зокрема саме в цьому одязі дівчина вирвалась із 11-денної окупації в Ірпені.

Дивитись відео

ГО “Смарт освіта” запрошує вчительок на безплатний відкритий вебінар “Як вчителю працювати з дитиною, яка пережила травматичні події?”

Коли: 12 серпня о 13.00

Де: у зумі за цим посиланням (до 300 учасників)

на фб-сторінках Нової української школи та ГО “Смарт освіта”

Попередня реєстрація не потрібна.

Проведуть зустріч Наталія Подоляк й Олена Божор, тренерки і травматерапевтки, сертифіковані за міжнародною програмою “Діти і війна. Техніки зцілення”.

Вебінар є частиною навчальної програми для вчительок з удосконалення навичок психологічної самодопомоги та роботи з травмою, яку організовує ГО “Смарт Освіта” та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA.

Навчальна програма містить техніки зцілення для роботи з посттравматичними стресовими реакціями у дітей, які створені і апробовані міжнародною фундацією “Children And War Foundation” у низці країн, що були охоплені війною чи постраждали від природних стихійних лих (Сирія, Косово, Туреччина та інші). Обов’язковою умовою участі у програмі є наявність педагогічної пари, яка допомагатиме працювати з дітьми і батьками в малих групах.

Зареєструватись для участі у програмі можна тут.

Експерти підготували 15 порад, як розвинути школу, чутливу до психічного здоров’я, та 29 тем для розмов із дітьми

Під час дослідження “Психічне здоров’я дітей шкільного віку в Україні” у 2017–2018 роках понад половина підлітків скаржилися на нервозність, роздратування чи поганий настрій раз на тиждень або частіше.

38% опитаних розповіли, що стали жертвами залякування, приниження та поганого поводження впродовж попередніх двох місяців. А кожний п’ятий опитаний повідомив про кібербулінг.

Усе це впливає на психічний стан дітей, а отже, на можливість навчатися та добре засвоювати інформацію, розвиватися та бути здоровим. До того ж ці цифри під час війни та онлайн-навчання невпинно зростають.

Такі дані навели британська докторка й наукова керівниця Асоціації молодих людей з охорони здоров’я Енн Хагелл та керівниця неприбуткової організації з покращення психічного здоров’я “Implemental Worldwide” (UK) Трейсі Пауер під час вебінару “Діалоги про психічне здоров’я. Розвиток школи, чутливої до психічного здоров’я” від проєкту “Психічне здоровʼя для України”.

“Нова українська школа” зафіксувала основні тези діалогу та законспектувала найцікавіше з інформаційно-довідкового звіту 2022 року “Психічне здоров’я в школах”.

Текст стане в пригоді школам, які планують працювати очно та готові надати підтримку дітям, аби натренувати їхню стресостійкість та покращити психічне здоров’я.

Читати далі

Шановні освітяни! Маємо приємну новину напередодні нового навчального року. Сьогодні вийшов із друку науково-методичний посібник «Здобутки освітян Запорізького регіону. Антологія перспективного педагогічного досвіду закладів освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа», випуск 23.

Сорок п'ять освітян Запорізької області презентували освітянській спільноті власні здобутки. Антологія перспективного педагогічного досвіду закладів освіти Запорізької області висвітлює педагогічні ідеї, проблематику, технології, результати впровадження актуального досвіду в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа». Матеріали узагальнено викладачами та методистами КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Науково-методичний посібник

Психологи та педагоги телеграм-каналу «Подбай про себе» розповіли про етапи переживання психологічної травми під час війни. Проєкт реалізується в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

Війна – постійний стресовий фактор. Людина перебуває в напрузі від події, що тримає психіку в тонусі, внаслідок чого ми не можемо розслабитися.

Війна – те, до чого не можна бути готовим. Вона передбачає горе, біль, жах, лють. Відчувати емоції – це нормально.

Не застигайте, говоріть про відчуття, плачте. Не ставте внутрішній світ на паузу. Якщо є можливість – говоріть про те, що відбувається та лякає найбільше. Шукайте підтримку та розуміння серед близьких людей і фахівців. Читати далі 

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, експерти телеграм-каналу «Підтримай дитину» продовжують надавати рекомендації.

Підлітковий вік – складний час для молодих людей, у яких в організмі відбувається безліч змін. Вони прагнуть незалежності від батьків і відчувають, що ніщо не може їм зашкодити. Вони також можуть відчувати сильні емоції від інформації про людей, які постраждали від катастрофи, що підтверджує бажання дізнатися причини події.

Читати про типові реакції дітей у віці від 12 до 18 років...

ГО “Смарт Освіта” та студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні організували третій із серії вебінарів для освітян «Розкриття індивідуальності: як розвивати сильні сторони дитини». В рамках семінару очільниця комунікацій, викладачка та менторка початкової школи Unique School Єлизавета Борисенко поділилася досвідом менторства та розповіла про те, як виявити й розвивати сильні сторони учнів.

На вебінарі були розглянуті наступні питання:

Текстова версія

Дивитись відео

Для дітей, які постраждали від онлайн-ризиків, та їхніх батьків запустили безплатну психологічну лінію підтримки.

Про це “Новій український школі” повідомили в проєкті #stop_sexтинг.

Діти та батьки можуть звернутися за допомогою на сайті, заповнивши анкету знизу головної сторінки.

Команда проєкту зв’яжеться з вами, щоби разом обрати зручний час для психологічної консультації. Консультація триватиме 30-60 хвилин, ці розмови є конфіденційними.

Звернутися по консультацію варто, якщо:

ГО «Смарт Освіта» і студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні провели весемінар «Стратегія школи – як розробляти й що в ній має бути». Спікером виступила директорка школи №5 Печерського району м. Києва Світлана Олексюк.

Директорка поділилася інсайтами своєї роботи над стратегією, яку вважає наріжним каменем для успіху школи. Планомірний розвиток без стратегії неможливий. Навчальний заклад не є винятком із цього правила. Саме тому стратегія – це найважливіший документ школи, але він буде дієвим лише тоді, коли всі учасники освітнього процесу докладуть зусиль до його створення.

В рамках вебсемінару були розглянуті такі питання:

Читати текстову версію семінару

Дивитись відео

ГО “Смарт Освіта” та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) оголосили набір учительок на другу частину навчальної програми з удосконалення навичок психологічної самодопомоги та роботи з травмою.

Навчання розпочинається 17 серпня, зареєструватися можна в цій формі.

Заповнювати реєстраційну анкету необхідно разом із вашою педагогічною парою, із якою ви разом пройдете тренінг і проведете групові заняття з дітьми й батьками.

Програма передбачає:

Читати детальніше

Започаткований у Запоріжжі проєкт «Дітям про Україну» націлений ознайомити дітей з історичними фактами та культурними пам’ятками країни. Малеча може подорожувати віртуальною мапою, щоб ознайомитися з красою, героїчністю та неповторністю нашої славетної держави.

Реальну мапу України розміщено в холі ЗДО №100 «Гармонія» Запорізької міської ради з супроводом QR-кодів, за допомогою яких можна здійснити віртуальну мандрівку в будь-яку область України за допомогою смартфону чи планшету.

Інтерактивну мапу розміщено на сайті закладу дошкільної освіти №100 «Гармонія» та кафедри дошкільної освіти ЗОІППО. Для здійснення мандрівки необхідно натиснути на зображення або перейти за посиланням, збільшити зображення (натиснути клавішу «+») та за допомогою курсору переміщатися по мапі. При натисканні на блакитну мітку на екрані з’являється відео подорожі з коментарями екскурсовода, при натисканні на жовту – презентація для використання на занятті.

ГО “Смарт Освіта” та студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні представили п’ятий семінар із серії освітніх подій для вчителів – вебсемінар “Сучасний погляд на патріотичне виховання”. Спікером віступив Дмитро Сиротюк, заступник керівника Київського осередку Української Академії Лідерства, чинний пластун, організатор літніх таборів для дітей “Space camp”.

Під час вебсемінару були розглянуті наступні теми:

Читати текстову версію вебсемінару

Дивитись запис

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» і за підтримки МОН запустили індивідуальні консультації для дітей, батьків і опікунів у межах проєкту психологічної підтримки «Поруч».

Індивідуальні зустрічі зі психологами стануть у пригоді дорослим, які прагнуть впоратися з тривогами, шукають способи справитися з нав’язливими думками або намагаються опанувати інструменти підтримки дітей. Вони будуть корисні й дітям, які шукають підтримки, хвилюються через невідомість і невизначеність, відчувають труднощі з адаптацією в новому середовищі чи намагаються пережити втрату.

На сайті проєкту «Поруч» розміщено форму реєстрації для отримання безоплатної психологічної онлайн-консультації. Охочі мають заповнити анкету, що допоможе організаторам проєкту краще зрозуміти запит і підібрати фахівця. Дані залишаються конфіденційними, доступ до них отримує лише психолог, який проводитиме зустрічі. У межах проєкту працюють фахівці, які пройшли спеціальне навчання та мають досвід роботи з людьми, що пережили війну. Також на сайті проєкту розміщено інформацію про групові зустрічі підтримки. Вони проводяться з березня 2022 року.

Програма «Демократична школа» підготувала безкоштовний онлайн-курс для управлінців, який допоможе керівництву шкіл ефективно запровадити у школі демократичне врядування, краще згуртувати колектив, побудувати партнерські відносини з батьками й загалом вдосконалити свої управлінські навички. Втіливши на практиці авторські поради та напрацювання, ви зможете перетворити вашу школу на демократичну інституцію, яка навчає учнів самостійності та відповідальності.

Курс створений для керівників закладів загальної середньої освіти та їхніх заступників. Він також може зацікавити вчителів, які прагнуть виховати активних відповідальних школярів; батьків, які хочуть розуміти, що відбувається в сучасній школі; і всіх, хто дбає про розбудову ефективної шкільної спільноти.

Читати докладніше

Команда освітнього проєкту #stop_sexтинг пропонує поради щодо захисту дітей від небезпечних челенджів у інтернеті. В інтернеті щодня з’являється велика кількість челенджів. Наприклад, нещодавно активно просувався челендж у інстаграмі, у межах якого треба було додати фото свого міста в сторіс із відміткою. Також існують різноманітні інтерактивні тести, як-от «Який ти герой фільму?».

Завдання на перший погляд нічим не відрізняються від тих, що ми та наші діти робимо щодня в інтернеті. Проте поруч із цим криється небезпека, особливо під час війни.

Завдання дорослих – навчити дітей дбати про власну безпеку та безпеку інших. Це також стосується прийняття дитиною переживань інших або оцінка контенту, який дитина планує оприлюднити. 

Читати далі

Поки ситуація в країні лишається небезпечною, освітянам варто бути готовими до різного розвитку подій у новому навчальному році – від традиційних уроків у школі до продовження дистанційного формату навчання. Кілька попередніх років пандемії “допомогли” освітній системі налагодити цей процес, проте нарікань лишається чимало.

Методистка студії онлайн-освіти EdEra, академічна директорка Unique School Яніна Хіжінська запропонувала практичні поради з організації структурованого та ефективного онлайн-навчання на першому із серії вебсемінарів для освітян, організованих студією онлайн-освіти EdEra та ГО “Смарт Освіта” за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні.

Спікерка говорила про:

Дивитись запис вебсемінару

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, педагоги та психологи телеграм-каналу «Подбай про себе» розповідають про виникнення та вплив злості на стан людини під час війни.

Злість – базова емоція, що виникає у хвилини небезпеки. Вона мобілізує наші ресурси та спонукає діяти. Попри те, що злість інколи вважається мотиваційним фактором і механізмом захисту, страх мотивує зовсім інакше, адже уповільнює процеси обробки інформації. Агресія ж активно спонукає нас змінювати те, на що спрямоване невдоволення, без неї ми були б пасивними спостерігачами.

Лауреат Нобелівської премії Кайлаш Сатьяртхі зауважив, що всі його великі ідеї народилися завдяки гніву, а також визначив, що гнів – це сила та енергія, а закон природи полягає в тому, що енергія ніколи не зникне та не руйнується. Тому рекомендуємо спрямовувати зусилля на приборкання агресії та використовувати на користь собі та рідним енергію, що виникає внаслідок злості та гніву.

Шановні колеги-освітяни, всі ті, хто небайдужий до ствердження й захисту державної мови!

Скористайтеся унікальною можливістю ОПАНУВАТИ РІДНУ МОВУ, розширити мовну компетентність.

Сьогодні наша країна стикнулася із життєво необхідною потребою захищати незалежність України, її громадян, цінності й, безперечно, нашу солов’їну мову.

Повідомляємо, що серед закладів вищої освіти Запорізької області тільки наш – КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР пропонує безкоштовний онлайн-курс для вивчення або вдосконалення розмовної української мови.

Про це оприлюднено інформацію на Державному сайті України Уповноваженого із захисту державної мови https://mova-ombudsman.gov.ua/kursy про безкоштовні курси, розмовні клуби, інтернет-ресурси для опанування та підвищення рівня володіння українською мовою.

ЗАПРОШУЄМО – ДОЛУЧАЙТЕСЯ!

Усі, хто мають ідеї, як доопрацювати й відкоригувати План відновлення України, який Прем’єр-міністр Денис Шмигаль презентував під час Міжнародної конференції в Лугано (Швейцарія), можуть долучитися за посиланням.

Про це йдеться на сайті МОН.

За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, у відбудовчий період планують продовжувати розпочаті реформи, що спрямовані на розвиток і посилення людського потенціалу країни: реформа НУШ, розбудова мережі сучасних закладів освіти, реалізація стратегії розвитку вищої освіти, підготовка кваліфікованих фахівців тощо. Також обіцяють створювати необхідні умови для інноваторів і науковців, що сприятиме розвитку інноваційної економіки країни.

У МОН стверджують, що план відновлення враховує досвід європейських країн і пропонує використовувати принципи, підходи, інструментарій і практики Європейського Союзу.

Освітній проєкт #stop_sexтинг презентує буклет для освітян і батьків: «Дезінформація та правила реагування на неї». Експерти фокусують увагу на тому, що в нашій країні тривають не тільки активні бойові дії, але й інформаційна війна. Пересічні українці натрапляють в інтернеті на фейкові новини та деструктивні заклики. Головна загроза гібридної війни – громадяни можуть піддаватися впливу дезінформації та сумніватись в правді, що грає на руку злочинців.

У буклеті зібрані практичні поради, як українцям вберегти себе під час гібридної війни та захистити дітей, що довгий час проводять в мережі. Зокрема, батьки та педагоги знайдуть відповіді на такі питання:

Ознайомитися з буклетом можна за посиланням.

Експерти звертають увагу дорослих на деякі ймовірні причини того, чому діти не розповідають про свої почуття, та дають поради, як створити середовище, у якому малеча буде почуватися добре.

Експерти проєкту «Підтримай дитину» наголошують на таких проблемах:

Діти почуваються краще, коли їхнє спілкування з дорослим вибудовується на принципах взаємоповаги. Якщо дорослий послідовний у своїх стосунках з дитиною, то поступово дитина йому довірятиме. Це важлива умова для того, щоб вона напрацювала позитивні почуття щодо до свого оточення та майбутнього. Інколи найпростіший шлях допомогти дитині розкритися – уважно її вислухати.

КЗ «ЗОІППО» Запорізької обласної ради у травні-червні 2022 року проводилось опитування педагогів щодо проходження підвищення кваліфікації під час війни. Взяли участь 1038 респондентів. Практично всі вони - слухачі курсів підвищення кваліфікації, працюють у закладах освіти Запорізької області. Серед них значна кількість педагогів, які зараз знаходяться в окупації.

За результатами опитування можна прослідкувати проживання війни кожним педагогом. Відмічається єднання перед загрозою та небезпекою, вмотивованість та бажання розвиватися, навіть у таких складних умовах, коли над головою літають снаряди, коли потрібно влізти на дерево, щоб знайти Інтернет, коли по вулицям ходять окупанти з автоматами. Найбільш розповсюджений вислів - «Курси - це ковток мирного життя під час війни». Наші педагоги дійсно солдати освітнього фронту. 💙💛

Усі співробітники Інституту увесь цей час підтримували та супроводжували наших педагогів у такий складний період їх професійного життя.

Кому цікаво - ось такі думки та сподівання наших педагогів під час навчання у воєнний час. 

Дивитись відео

З метою допомогти дітям пережити війну та її страшні наслідки, а батькам – навчитися правильно реагувати на стресові ситуації та залишатися сильними створено спеціальний курс «Як підтримати дитину під час війни?»

Проєкт допоможе батькам знайти відповіді на такі запитання:

Курс містить лекції та практичні блоки з іграми. Порадами та практиками подолання дитячих страхів поділилася дитяча психологиня Світлана Ройз.

Курс розроблено в межах програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа, а також Фондом Innovabridge в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Швейцарії.

Під час Міжнародної конференції в Лугано (Швейцарія) Прем'єр-міністр Денис Шмигаль презентував План відновлення України.

«План містить окремий розділ щодо відновлення сфери освіти і науки. Над запропонованими проєктами та заходами спільно працювали представники МОН, Офісу Президента, Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, понад 170 українських, а також близько 80 іноземних експертів і партнерів», – зазначив Сергій Шкарлет.

За його словами, у відбудовчий період планується продовження розпочатих реформ, спрямованих на розвиток і посилення людського потенціалу країни (продовження реформи НУШ, розбудова мережі сучасних закладів освіти, реалізація стратегії розвитку вищої освіти, підготовка кваліфікованих фахівців тощо). Крім того, особливу увагу буде приділено створенню необхідних умов для інноваторів і науковців, що сприятиме розвитку інноваційної економіки країни. Читати далі

Експерти ЮНІСЕФ адаптували поради для дорослих, які доглядають за дітьми у зв’язку з війною та вимушеним переміщенням. Інформацію розроблено у Манчестерському університеті в 2014 році. Поради стануть у пригоді тим, кому довелося самостійно піклуватися про власних дітей або про дітей, розлучених із батьками внаслідок збройної агресії.

У посібнику міститься корисна інформація про те, що відбувається з дорослими під час війни, а також корисні поради та приклади простих вправ, які допоможуть відновити емоційний та фізичний стан. Експерти пропонують детальну інформацію про те, що відбувається з дітьми внаслідок реагування на стресові обставини, а також діляться порадами, як допомогти дитині пережити стрес та зміну умов життя, зокрема:

Завантажуйте повну версію посібника за посиланням.

Протидія залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності через інтернет – це ще одна задача, яка зараз стоїть перед кожним дорослим, поруч з яким є дитина. Адже все частіше ми стаємо спостерігачами ситуацій, коли діти готові виконувати злочинні дії по різним причинам. Тож, як відбувається цей процес комунікації і як дорослі можуть не допустити залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності через інтернет?

Відповідь на це питання шукайте у завантаженому буклеті «Протидія залученню дітей російськими військовими до протиправної діяльності через інтернет» від #stop_sexтинг

Експерти ЮНІСЕФ адаптували поради для дорослих, які доглядають за дітьми у зв’язку з війною та вимушеним переміщенням. Інформацію розроблено у Манчестерському університеті в 2014 році. Поради стануть у пригоді тим, кому довелося самостійно піклуватися про власних дітей або про дітей, розлучених із батьками внаслідок збройної агресії.

У посібнику міститься корисна інформація про те, що відбувається з дорослими під час війни, а також корисні поради та приклади простих вправ, які допоможуть відновити емоційний та фізичний стан. Експерти пропонують детальну інформацію про те, що відбувається з дітьми внаслідок реагування на стресові обставини, а також діляться порадами, як допомогти дитині пережити стрес та зміну умов життя, зокрема:

Завантажуйте повну версію посібника за посиланням.

Програма підтримки освітніх реформ в Україні Демократична школа запустила безкоштовний онлайн-курс “Шкільне життя онлайн”.

Онлайн-курс дає поради практикам від практиків, щоденно задіяних у роботу школи. Він на “живих” прикладах демонструє, як зацікавити навчанням сучасних дітей. Курс допоможе учителям зорієнтуватися й виробити власний стиль, спираючись на ідеї колег, а також забезпечить професійний розвиток і впевненість у власних силах. Також курс пропонує знайомство з кращими практиками і надає учасникам та учасницям поради до дії для використання в їхньому унікальному освітньому середовищі.

Мета курсу - підготувати педагогів до реалізації положень концепції “Нової української школи” на рівні середньої освіти, зокрема, до компетентнісного навчання й розвитку ключових громадянських і соціальних компетентностей на всіх предметах та під час позакласної роботи. Детальніше

Верховна Рада повернула тривалість відпусток для педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Про це повідомив голова Комітету освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

“Проєкт закону 7251 ухвалено в цілому і буде підписано спікером сьогодні”, – повідомив він.

Оновлено: У тексті законопроєкту запропоновано змінити першу частину статті 12 закону №Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” на таку:

“У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарних дні за поточний робочий рік”. 

Отже, тривалість відпусток педагогів після підписання закону Президентом України може становити 56 днів, як і раніше. Проте роботодавець може ухвалити рішення про 24-денну відпустку.

Шановні освітяни! Програма «Демократична школа» представляє четвертий курс циклу «30 кроків до нової української школи: навчаємо громадянина - «Школа та громада для дитини».

Безкоштовний онлайн-курс розкриває переваги учнівської участі у громадському житті, розповідає про реальний досвід взаємовигідної співпраці, успішного втілення громадських ініціатив та впливу на формування місцевої політики.

Метою курсу є допомогти адміністраціям шкіл творити єдину спільноту з місцевою громадою і бути здатними до співпраці та взаємної підтримки. А вчителям – допомогти в розширенні освітнього простору для формування соціальних та громадянських компетентностей завдяки співпраці з громадою.

Курс створений для шкільних адміністрацій, педагогів-організаторів, вчителів, яким цікаво впроваджувати навчальні проєкти в громаді. Також курс може зацікавити батьків та представників громадських організацій, які працюють в сфері освіти й зацікавлені налагодити співпрацю із закладами освіти. Детальніше

Команда проєкту #stop_sexтинг створила буклет «Приватність дитини в інтернеті», який стане у пригоді батькам та освітянам.

Ми постійно висвітлюємо інформацію про власне життя, робочі моменти, роздуми та вподобання. Також щодня спілкуємось з друзями, рідними чи колегами у соціальних мережах. Такі, на перший погляд, звичні речі можуть стати причиною викрадення приватних даних. Ознайомитись з буклетом

Освітян запрошують пройти безкоштовний онлайн-курс «Стартуємо до успішної школи».

Як діяти, щоб ваша школа стала успішною? Що робити, щоб діти із задоволенням йшли на ваші уроки, а батьки були по-справжньому залученими до життя школи? Цей курс пропонує низку практичних вправ і дієвих порад, як цього досягти.

Курс створений для вчителів і директорів, які прагнуть виховати активних сучасних школярів; для батьків, які хочуть розуміти, що відбувається в сучасній школі; для всіх, хто дбає про розбудову сильної шкільної громади.

Мета курсу - запропонувати шляхи практичної реалізації нововведень Нової української школи з фокусом на розвиток громадянських компетентностей учнів та розбудову якісного, безпечного і комфортного шкільного середовища. Детальніше

ГО “Смарт Освіта” та студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні представляють другий вебcемінар із серії освітніх подій для вчителів “Дизайн для освітян. Оформлюємо ідеї в цифрові продукти”.

Кожен учитель та вчителька хочуть, аби їхні уроки були сучасними та цікавими для дітей. Важливу роль у сприйнятті матеріалу відіграє візуальний складник. Зробити інформацію доступною та захопливою допомагають знання інструментів та принципів дизайну.

Під час трансляції ви дізнаєтеся про:

🔸Алгоритми оформлення демонстраційних (роздаткових та цифрових) матеріалів

🔸 Принципи композиції та колористики

🔸 Ресурси для пошуку шрифтів, зображень та інших складників успішного дизайну

🔸 Оформлення матеріалу

🔸 Переваги використання правильно оформлених демонстраційних матеріалів 

Дивитись відео

Ознайомитись з текст-конспектом вебсемінару.

Шановні науковці! 6 та 20 липня 2022 р. Research4Life спільно з організаціями-партнерами проведуть два вебінари із серії безкоштовних англомовних вебінарів, під час яких науковці зможуть дізнатися про видавничу етику, збільшення шансів на публікацію результатів досліджень в наукових журналах та максимізацію впливу власної наукової публікації на наукову спільноту тощо.

Для реєстрації необхідно заповнити анкету, а також обрати в переліку один або декілька вебінарів, у яких ви плануєте взяти участь. Реєстрація завершується за день до проведення вебінару.

У зв’язку зі складною ситуацією в Україні, провідні видавці наукової літератури в межах проєкту Research4Life безкоштовно відкрили електронні ресурси для установ з України до кінця 2022 року. Вченим доступні повнотекстові ресурси великих видавництв наукової літератури (Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing і багатьох інших).

Співробітники КЗ «ЗОІППО» ЗОР, які планують використовувати ресурси платформи Research4Life., можуть звернутися до наукового відділу Інституту для отримання необхідного логіну та пароля.

Детальніше

 Війна – потужний чинник стресу, тож цілком природно, що багато людей зараз відчувають тривожність, пригніченість, не можуть знайти в собі сили на буденні справи тощо. Учителям загрожує емоційне виснаження та професійне вигорання, не кажучи вже про погіршення фізичного здоров’я та негативний вплив на стосунки з іншими людьми.

З якими симптомами стресу можна впоратися самостійно, а коли варто звернутися до фахівців? Як можна допомогти собі, аби не поглибити стресовий стан? Про це “Новій українській школі” розповіла психологиня, травматерапевтка Ольга Уралова, яка разом із супервізоркою ЕМДР Тетяною Тимошенко стали тренерками навчальної програми з психологічної самодопомоги для учительства, яку запустили ГО “Смарт освіта” й Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні. Читати далі

30 червня 2022 р. об 11:00 відбудеться вебінар «Використання хмарних сервісів Microsoft Teams для організації освітнього процесу в закладах освіти», який допоможе закладам освіти обрати найсучасніші та ефективніші технології дистанційного навчання на базі рішень Microsoft. Приєднуйтесь, щоб дізнатися, як використання хмарних рішень Microsoft здатне прискорити виконання завдань цифровізації освітніх процесів. Також протягом онлайн-заходу продемонструють покрокову інструкцію щодо організації освітнього процесу в закладі освіти (для адміністраторів, педагогічних працівників та керівників закладів освіти) із використанням платформи «Microsoft Teams».

Вебінар буде корисний для:

Реєстрація відкрита за посиланням

Детальніше

Психологи проєкту "Підтримай дитину" розробили спеціальні поради для педагогів "Як говорити з учнями на складні теми". В умовах війни малеча потребує підвищеної уваги та підтримки дорослих. Як правильно розмовляти з дітьми на складні теми та що робити, щоб не травмувати дитячу психіку? Що важливо зробити, відповідаючи на складні запитання? Шукайте відповідь у матеріалі психологів ініціативи «Підтримай дитину». Читати далі 

Програма підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа” запустила безплатний онлайн-курс “Шкільне життя онлайн”. Цей курс створено для підтримки шкільної спільноти у впровадженні та використанні цифрових технологій”.

Проходячи цей курс, ви:

Зареєструватися і пройти навчання можна на платформі Prometheus за цим посиланням.

З нагоди Дня Конституції Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до українців. 

Україна – суверенна і незалежна, демократична, соціальна і правова держава. Територія України – цілісна і недоторканна, а людина, її життя і здоров’я у цій країні мають найвищу соціальну цінність. 

Три перші статті Конституції України нині набули значно більшого сенсу, ніж юридичний документ, – вони стали щоденними заповідями кожного українця. І записуються вже не чорнилом, як у 1996, а кров’ю українських воїнів і мирних людей. 

Російським окупантам, які з 2014 року посягають на чуже і порушують найголовніше «не вбий!», ніколи не зрозуміти, що таке вільний стан громадянського суспільства, вільний стан єдиного народу, якого ніколи і нікому не знищити і не зламати. 

Ми отримали статус кандидата у члени Європейського Союзу. До захисту нашого суверенітету і територіальної цілісності долучився не лише весь український народ, а й увесь цивілізований світ. Ми поборемо всесвітнє зло. Побудуємо потужну та заможну європейську державу, бо ми – українці, а цим усе сказано. 

Тримаймося! Ми – сильні! Ми – переможемо!

Міністерство освіти і науки України, спільно з ДНУ «Інститутом модернізації змісту освіти» та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти розробили курс підвищення кваліфікації освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій» 

Курс розроблено за моделлю змішаного навчання (blended learning). Він містить 10 мультимедійних уроків у міжнародному форматі SCORM, найкращі міжнародні кейси та практичні тренінги. Після успішного проходження навчання освітянам зараховується 1 кредит ЄКТС).

Над створенням курсу працювали провідні експерти у галузі психології із США та Ізраїлю, а також методисти ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» та тренери з розвитку емоційного інтелекту Асоціації інноваційної та цифрової освіти. 

Якщо діти чи підлітки будуть потребувати більш глибокої психологічної допомоги, їхнім батькам/опікунам буде запропоновано безкоштовно звернутися до партнерів курсу – команди «Words Help та CETA Global» (США), аби отримати лікування психосоціального та психічного здоров’я. Детальніше

ГО “Смарт освіта” та студія онлайн-освіти EdEra проводять вебсемінар “Сучасний погляд на патріотичне виховання”.

Вебінар відбудеться 29 червня о 18:00. Захід вестиме Дмитро Сиротюк, заступник керівника Київського осередку Української Академії Лідерства.

Під час трансляції ми:

Долучитися до перегляду: ютуб-канали НУШ і EdEra, або фейсбук-сторінки nus.org.ua, ГО “Смарт освіта” і EdEra.

Експерти ЮНІСЕФ розробили посібник із порадами, що допоможуть дорослим підтримати дитину та разом пережити душевний біль.

Навіть для дорослих смерть близької людини є стресовою подією, а в дітей, які вперше в житті стикаються з втратою, вона може викликати травму, спричинити тривогу і страх. Посібник містить інформацію про втрату близької людини, а також психологічні реакції дітей різного віку, підлітків і молоді.

Ознайомитися з посібником можна за посиланням.

Педагогів запрошують узяти участь в онлайн-тренінгу «Можливості YouTube для освіти».

Тренінг буде присвячений можливостям використання платформи YouTube в освітньому процесі. Учасники заходу ознайомляться з головними функціями та принципами роботи YouTube, а також перевагами його застосування в онлайн-викладанні. Крім вищезазначеного педагоги дізнаються про основи роботи з платформою, особливості пошуку навчального матеріалу в YouTube, використання YouTube для синхронного та асинхронного онлайн-викладання та інтеграції платформи до освітнього процесу.

Захід відбудеться в межах співпраці Міносвіти та Google Україна 29 червня 2022 року о 14:00.

Детальна програма тренінгу доступна за посиланням.

Для участі необхідна попередня реєстрація.

Команда проєкту #stop_sexтинг розповідає про процес комунікації, а також як не допустити залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності. Обов'язком дорослих є не лише офлайн-безпека, а й онлайн-безпека дітей. Останнім часом у мережі активно поширюються новини про виявлення правоохоронцями випадків залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності через інтернет. Діти можуть виконувати злочинні дії за різних обставин. 

Як злочинці знаходять потенційних постраждалих, Чому діти спілкуються зі злочинцями, чим це небезпечно та як дорослі можуть протидіяти залученню дітей до протиправної діяльності російськими військовими через інтернет? Читати далі

Онлайн-платформа для оцінювання знань та прогресу учнів дистанційно і в класі Classtime відкрила безплатний доступ до всіх функцій для українських учителів до кінця війни.

Платформа надає можливість:

Підключити Classtime можна за цим посиланням.

ГО “Смарт освіта” та студія онлайн-освіти EdEra проводять вебсемінар “Стратегія школи: як оновити план та змінити вектор у нових умовах?”

Семінар відбудеться 25 червня о 13.00. Вестиме захід Світлана Олексюк, директорка школи № 5 Печерського району м. Києва.

На семінарі ви дізнаєтесь:

Долучитися до перегляду: ютуб-канали НУШ і EdEra, або фейсбук-сторінки nus.org.ua, ГО “Смарт освіта” і EdEra.

Шановні освітяни! Міністерство освіти і науки України надсилає для використання в роботі «Рекомендації щодо усунення ризиків торгівлі людьми у зв’язку з війною в Україні та гуманітарною кризою», які розроблено групою експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми (ГРЕТА).

Зміст листа МОН просимо довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників і педагогічних працівників закладів освіти та інших учасників освітнього процесу, а також передбачити у планах роботи закладів освіти у 2022/2023 навчальному році заходи щодо запобігання торгівлі людьми.

Рекомендації ГРЕТА

Довідково: лист МОН від 25.03.2022 №1/3663-22 «Щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії»

ГО “Смарт освіта” й сімейна та дитяча психологиня Світлана Ройз запрошують учительство на практикум “Відновлення”.

Нашій нервовій системі потрібен ресурс, щоби вона могла впоратися з навантаженням. Нам потрібні конкретні дії, які можуть допомогти відновитися після стресу та витримати невизначеність.

На практикумі учаснки будуть досліджувати та пригадувати, що для нас є тим, що дає сили. Що конкретно ми можемо зробити для себе, щоби почати відновлюватись.

Практикум відбудеться 23 червня о 16:00. Зареєструватися можна за цим посиланням.

Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти інформує, що Міністерство освіти і науки України спільно з Громадською організацією «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine), за підтримки і сприяння Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету оголошують VII Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Спеціальна тема конкурсу в 2022 році – «Я, моя родина, моя країна: пам’ять про Голодомор і погляд на сучасну війну росії проти України крізь призму особистого досвіду». Ознайомитись з умовами конкурсу

Шановні освітяни!

Запрошуємо Вас взяти участь в обласній виставці "Освіта Запорізького краю - 2022".

Засновники виставки: Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти"

ЗОР.

Організовує та проводить Виставку КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР на виконання пріоритетних завдань Програми розвитку освіти до 2022 року в Запорізькій області.

З умовами участі та інформацією про перебіг подій Виставки можна ознайомитися на сайті «Виставкова діяльність» у вкладці Обласна виставка «Освіта Запорізького краю – 2022»

За більш детальною інформацією звертайтесь до методиста методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР Божко Ганни, тел. (050) 245-49-60.

22 червня о 18:00 відбудеться спільний вебсемінар сайту НУШ і ГО "Смарт освіта" https://bit.ly/3zPxtFO

Тема: Сильні сторони дитини: як розвивати унікальність

Ви дізнаєтеся про:

Посілання для перегляду:

ютуб-канал НУШ https://youtu.be/2q8HEOC8JOE

ютуб-каналі EdEra https://youtu.be/3E7SRvqR6vc

фейсбук-сторінки: nus.org.ua (https://www.facebook.com/nus.org.ua), ГО "Смарт Освіта" (https://www.facebook.com/smartosvita) і EdEra (https://www.facebook.com/EdEraUa)

Експерти ЮНІСЕФ створили довідник із порадами, як батьки можуть підтримати та втішити дітей, які через війну часто відчувають страх, смуток, гнів і тривогу.

Психологи наголошують, що дітям украй потрібне відчуття безпеки та захищеності, яке вони знаходять у своїх батьках, особливо під час кризових подій. Спеціалісти діляться порадами, як правильно провести розмову з дитиною:

ГО “Смарт освіта” та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA запустили навчальну програму з психологічної самодопомоги для учительок. Адже всі учасники освітнього процесу зазнали психологічних травм і перебувають у стресовому стані різної важкості.

Так, психологічні проблеми заважають повернутися до нормального навчального процесу. Водночас у більшості вчителів в Україні немає навичок психологічної самодопомоги та не знають, як допомогти дітям впоратися з викликами війни. Як учительству впоратися з травматичними розладами? Розповідають психологині. Читати далі

ГО “Смарт освіта”, nus.org.ua і студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Представництва “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні запускають серію безплатних вебінарів для вчителів із провідними експертами галузі.

Перший вебінар “Принципи та методи організації онлайн-навчання” відбудеться вже 15 червня о 18:00. Подивитися його можна на ютуб-каналах НУШ, EdEra, а також на фейсбук-сторінках НУШ, Смарт освіта і EdEra.

На вебінарі “Принципи та методи організації онлайн-навчання” йтиметься про те, як спланувати ефективну роботу та зацікавити дітей:

Які існують методи лікування постравматичного стресового розладу сьогодні розповідають психологи Telegram-каналу «Подбай про себе».

Основними методами допомоги є психотерапія, ліки або їх поєднання. ПТСР впливає на людей по-різному, тому допомога, яка працює для однієї людини, може не працювати для іншої.

Якщо у вас ПТРС, вам потрібно проконсультуватися з фахівцем. Разом ви зможете обрати той підхід, який допоможе саме вам. У тому числі існує не один вид психотерапії, а антидепресанти, які має право призначати фахівець, допоможуть впоратися з симптомами ПТРС. Антидепресанти можуть допомогти контролювати такі симптоми, як смуток, занепокоєння, гнів і відчуття оніміння. Інші ліки можуть допомогти при проблемах зі сном і кошмарах. Але не в якому разі не займайтесь самолікуванням. Звертайтесь до лікаря.  Чи можна запобігти ПТСР? Читати далі

Як діагностувати посттравматичний стресовий розлад в умовах воєнних дій розповідають психологи Telegram-каналу «Подбай про себе».

Діагностувати посттравматичний стресовий розлад може лише фахівець, який має досвід надання допомоги людям. Він проведе обстеження психічного здоров’я, а також може провести фізичний огляд.

Щоб поставити діагноз ПТСР, у вас повинні бути всі ці симптоми протягом щонайменше одного місяця:

При підготовці матеріалу використано інформацію National Institute of Mental Health і medlineplus.gov.

Нагадаємо, про симптоми посттравматичний стресовий розлад в умовах воєнних дій 

Шановні колеги! Міністерство освіти і науки України (далі-МОН) зосереджує увагу на тому, що в умовах воєнної агресії Російської Федерації в Україні національно- патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку національної свідомості на основі суспільно- державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), формування у громадян почуття патріотизму, поваги до Конституції і законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи, готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. Онайомитись зі змістом листа

Відповідно до плану роботи Інституту, 16 червня 2022 року о 16-00 обласний науково-методичний центр інформатизації освіти проводитиме вебінар «Безпечне цифрове середовище закладу загальної середньої освіти». На вебінарі будуть розглянуті питання створення умов для безпечного цифрового освітнього середовища закладу загальної середньої освіти: методичний та технічний аспект.

До участі в заході запрошуються педагогічні працівники, зацікавлені особи. Реєстрація учасників відбувається до  14 червня 2022 року за посиланням. Покликання для приєднання до веб-конференції буде надіслане 15.06.2022 на електронні адреси, які будуть вказані при реєстрації.

Контактні особи: Здоровець Олексій Федорович, завідувач обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, onmcio.zoippo@gmail.com, 066-28-93-303, Коваленко Тетяна Михайлівна, методист обласного науково-методичного центру інформатизації освіти, onmcio.zoippo@gmail.com, 067-49-28-028

Детальніше 

7 червня 2022 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет взяв участь у нараді, яка відбувалася під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Під час наради обговорили питання підготовки закладів освіти до початку 2022/23 навчального року, створення безпечних умов перебування дітей, учнів, студентів і працівників у них з урахуванням збройної агресії рф.

Сергій Шкарлет детально розповів про вжиті МОН заходи з підготування дитячих садочків, шкіл, закладів професійно-технічної освіти, фахової передвищої та вищої освіти до початку навчання з 1 вересня. Стисла інформація з кожного напряму.

Експерти Українського інституту розвитку освіти разом з ЮНІСЕФ підготували збірку ігор, що стане в пригоді батькам і педагогам при роботі з підлітками та дітьми молодшого шкільного віку.

«Тихі» ігри допоможуть налагодити спілкування між учасниками та сприятимуть проживанню позитивних емоцій і реакцій. Ігри можна легко адаптувати до різної аудиторії, змінювати образи та теми.

«Тихі» ігри спрямовані на:

«Тихі» вправи можна завантажити за посиланням.

Команда Telegram-каналу «Подбай про себе» продовжує розповідати про посттравматичний стресовий розлад в умовах війни. На цей раз експерти проєкту "Подбай про себе" розповіли про симптоми посттравматичного стресового розладу в умовах війни.

Існує 4 групи симптомів ПТСР. Варто зауважити, що вони не є однаковими для всіх, адже кожен переживає стресові події по-своєму.

Симптоми зазвичай виникають одразу після травматичної події, але інколи можуть з’явитися та повторюватися через місяці чи роки.

Якщо симптоми тривають більше чотирьох тижнів, викликають дискомфорт, заважають роботі чи домашньому життю, це може свідчити про посттравматичний стресовий розлад. Детальніше

6 червня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок тринадцятого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, частина ЗЗСО 14 областей України продовжує освітній процес у дистанційній формі, частина завершила навчання. У 4-х областях освітній процес завершено повністю. У 7-ми областях України навчання організовано в дистанційній формі, частково призупинено або завершено освітній процес», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр повідомив, що кількість тимчасово внутрішньо переміщених дітей, які долучилися до навчання з інших областей, сягає понад 79 тис. осіб.

Станом на 2 червня 2022 року майже 5 тис. шкіл завершили освітній процес. Майже 1 млн 650 тис. дітей закінчили 2021-2022 навчальний рік.

Європейська комісія опублікувала рекомендації щодо визнання українських освітніх кваліфікацій за

кордоном. Про це повідомило МОН.

Документ розроблений, аби надати підтримку вишам та національним центрам визнання освітніх кваліфікацій під час оцінювання українських документів про освіту.

Рекомендації містять опис системи освіти України на всіх рівнях – від шкільної до вищої, а також докладну інформацію про різновиди українських освітніх кваліфікацій. Значну увагу приділено опису цифрових інструментів для верифікації українських документів про освіту, які здійснює Єдина державна електронна база з питань освіти.

Окрім того, документ містить рекомендації для перекладу документів про освіту та опис методів перевірки автентичності кваліфікацій.

Експерти Українського інституту розвитку освіти спільно з ЮНІСЕФ запустили проєкт «Наші улюблені книжки», у межах якого батьки та педагоги можуть безоплатно завантажити для дітей різних вікових категорій українські аудіокнижки (зокрема й ті, що входять до шкільної програми).

За посиланням можна ознайомитися зі  збіркою віршів сучасного письменника Сашка Дерманського в авторському виконанні, а також варіантами творчих завдань і рухливих ігор, які можна виконати з малечею після прослуховування.

Проєкт «Наші улюблені книжки» реалізується у партнерстві з першою українською аудіокнигарнею ABUK і має на меті повернути дітей до звичного способу життя. Усі книжки можна прослухати онлайн за допомогою планшета чи смартфона, а також завантажити та прослухати пізніше в безпечному місці.

Психологи Telegram-каналу «Подбай про себе» надали роз'яснення щодо посттравматичного стресового розладу і груп ризику.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – це розлад психічного здоров’я, що розвивається після пережитої або побаченої травматичної події. Такою подією може стати бій, побачена загибель людини, ракетний обстріл, сексуальне насильство тощо. Проте безпечні для життя події, як-от раптова смерть близької людини, також можуть стати причиною посттравматичного стресу.

Під час травмуючої події або після неї людина відчуває страх, що викликає реакцію боротьби або втечі, у такий спосіб організм захищається. Наше тіло реагує вивільненням гормонів і підвищенням пильності, артеріального тиску, частоти серцевих скорочень і дихання. 

Більшість людей із ПТРС відчувають стрес і страх після пережитого, інколи симптоми можуть виникати згодом, приходити і зникати. Дізнатись хто знаходиться в групі ризику

Розпочав роботу хаб Нової української школи (nushub.org) – безкоштовний централізований ресурс, що збирає освітні технології та навчальні матеріали для підтримки українських біженців, де б вони не знаходились. Хаб розпочав роботу 1 червня 2022 року, в Міжнародний день захисту дітей, що було оголошено європейським комісаром з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марією Габріель.

Координований European Edtech Alliance (Європейський Альянс освітніх технологій) та проєктом «Навчаємось разом», хаб є централізованим ресурсом для освітніх технологій, заснованих на базі навчальної програми, допоміжних ресурсів, інструментів, а також доступу до українських освітніх онлайн-платформ. Крім того, хаб містить інформацію про доступ до освіти у конкретній країні.

Мета хабу – забезпечити учнів, сім’ї, викладачів, а також тих, хто їх підтримує, можливістю швидко знаходити інструменти для навчання незалежно від того, де вони опиняться протягом найближчих тижнів і місяців. Хаб також сприяє інтеграції українських ресурсів та українських учнів і вчителів у місцеві або регіональні екосистеми в країнах Європи. Детальніше

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет провів онлайн-зустріч із представниками компанії Hewlett Packard (НР) доктором Маркусом Швертелем, керівником відділу зв'язків з урядом, Маянком Дінгрою, керівником з питань освіти компанії НР на Близькому Сході, в Африці та Східній Європі та іншими представниками.

Під час зустрічі експерти поділилися досвідом щодо дистанційної форми навчання. Зокрема, презентували е-платформи для студентів та учнів, а також програми та курси для навчання вчителів.

Також Сергій Шкарлет зазначив, що наразі розроблено 6 проєктів із високим пріоритетом і горизонтом імплементації до початку нового навчального року або навіть швидше. До них належать:

7 червня 2022 року о 11.00 в режимі онлайн відбудеться круглий стіл «Військово-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді в умовах боротьби за Україну».

До участі у круглому столі запрошуються наукові, науково-педагогічні працівники, відповідальні за патріотичне виховання в закладах післядипломної педагогічної освіти, аспіранти і здобувачі, працівники наукових лабораторій, керівники освітніх установ і закладів освіти, педагогічні працівники тощо. Для участі з виступом на круглому столі необхідно до 5 червня 2022 р. надіслати тему виступу, ПІБ та посаду на електронну адресу fizroz@ukr.net

Долучитися до круглого столу можна на платформі ZOOM за покликанням: https://us06web.zoom.us/j/89792869981?pwd=U0lra0VXWDczcEZiM2kzdldvdD crUT09

Ідентифікатор: 897 9286 9981

Пароль: 015858

Детальну інформацію щодо заходу можна отримати за контактними телефонами: +38050-384-43-40 (Журба Катерина Олександрівна); +38095-316-27-45 (Остапенко Олександр Іванович); Технічні питання: +38093-508-03-81 (Морін Олег Леонідович).

1 червня, у перший день літа, щорічно відзначаємо День захисту дітей. З нагоди свята в Україні і світі проводять різноманітні заходи для нагадування суспільству про необхідність захисту прав дитини, аби діти могли навчатися, рости щасливими і займалися улюбленою справою.

Команда МОН підготувала для вашої уваги план заходів, які проводять заклади позашкільної освіти до Дня захисту дітей в різних куточках України. Ознайомитись

1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до маленьких українців.

Дорогі наші діти! Вітаю вас із Днем захисту дітей – святом, яке затверджено на державному рівні Указом Президента України і щорічно відзначається 1 червня. Діти – майбутнє нашої держави. І тому питання захисту їхніх прав на життя, розумового, духовного, морального і соціального розвитку, а також права на освіту є пріоритетним для держави. Адже права людини починаються з прав дитини – це загальноприйнята норма для всіх цивілізованих країн.

На жаль, широкомасштабна військова агресія російської федерації проти України назавжди змінила життя українських дітей. Та я вірю, що наші діти, наше майбутнє – це покоління сильних, незламних, міцних духом і вірних за покликом серця! Саме вони будуть творити нову Україну і вже  сьогодні є складовою героїчної нації. Ми пишаємося українськими дітьми, які в умовах жорстокої  війни не тільки вчаться в закладах освіти, активно займаються в гуртках і секціях, а ще й перемагають у міжнародних змаганнях! Дорогі діти, наполегливо здобувайте знання, творіть, розвивайте свої здібності, будьте щасливими і здоровими!

Жорстока війна росіян на українській землі забирає життя наших дітей. Це невимовний біль.  Ми ніколи не забудемо і не пробачимо російським окупантам за злочини проти людства. Світла і вічна пам'ять ангелам України!

Будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані невизначеності сприяють збільшенню випадків домашнього насильства. У зв'язку з цим постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 129 внесено зміни до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658, і Порядку реалізації експериментального проекту із створення “єдиного входу” опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 972. Детальніше

30 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок дванадцятого тижня навчання в умовах воєнного стану. 

«На дванадцятий тиждень навчання в умовах воєнного стану в більшості закладів загальної середньої освіти завершується навчальний рік. За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, ЗЗСО 17 областей України продовжують освітній процес у дистанційній формі. У 3-х областях освітній процес триває дистанційно, частково змішано та очно. У 4-х областях України навчання організовано в дистанційній формі, частково канікули, призупинено або завершено освітній процес. В одному регіоні України навчання триває в дистанційній формі або змішано, частково призупинено освітній процес», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр повідомив, що кількість тимчасово внутрішньо переміщених дітей, які долучилися до навчання з інших областей, сягає майже 88 тис. осіб. Станом на 30 травня 2022 року 2 тис. 285 шкіл завершили навчання. Понад 430 тис. дітей закінчили 2021-2022 навчальний рік.

Четвертий місяць поспіль українці адаптуються до нових реалій в умовах жорстокого вторгнення рф. Наразі значна частка українців працює без вихідних, шукає роботу чи можливості для допомоги іншим. Втома, роздратування та збудження може погіршити стосунки в колективі, родині та навіть призвести до хвороб.

 Педагоги та освітяни від перших днів війни надають поради та рекомендації для підтримки психічного здоров’я дітей і дорослих. Емоційне вигорання – синдром постійної втоми та емоційного виснаження. Синдром притаманний людям, робота яких пов’язана зі спілкуванням. Наразі ситуація ніби інша, проте спілкування стало в рази більше. В умовах сьогодення зросла необхідність бути на зв’язку, вислуховувати інших, говорити, стежити за актуальними новинами та перевіряти їх.

У зв’язку з цим психологи Telegram-каналу «Подбай про себе» поділилися ефективними порадами, що допоможуть врятуватися від емоційного вигорання. Ознайомитись

Під час Національного EdCamp для радості “Тримай п’ять, освіто!” відбулась презентація програми СЕЕН.

СЕЕН – це комплексна рамкова структура й навчальна програма, що ґрунтуються на науці співпереживання та створені для сприяння соціальному, емоційному та етичному навчанню учеів усіх класів у всьому світі. Метою програми є соціально-емоційне й етичне навчання, тобто виховання в людях, зокрема дітях, співпереживання та системного мислення.

У часи війни програма Соціально-емоційного та етичного навчання особливо актуальна. Адже вона допомагає учнівству опанувати навчки співпереживання собі та іншим, стабілізації емоцій і вміння бути щасливими. Детальніше

Складні ситуації в роботі вчителя чи вчительки – це майже правило, а війна загострила емоції та поглибила проблеми. Проте з проблемами потрібно давати собі раду й допомогти з цим можуть психологи.

Під час Національного EdCamp для радості “Тримай п’ять, освіто!” три психологині відповіли на запитання вчителів і порадили, як краще вийти з тої чи іншої ситуації. Якісь із цих запитань актуальні прямо зараз. Деякі можуть стати нагальними зовсім скоро, після закінчення війни.

“Нова українська школа” пропонує добірку відповідей із виступів психологинь. Ознайомитись

Шановні колеги! "Шкільний  портал" пропонує  педагогам  області долучитися до VІ щорічного  Всеукраїнського конкурсу «Педагог – новатор».

Учасниками можуть бути: окремі педагогічні працівники, колективи педагогів чи педагогів та учнів.

Заявку потрібно подати до кінця доби 20 червня.

Вартість участі у конкурсі для учасника коштує 100 грн. За ці кошти учасник отримує 2 електронних сертифікати: за участь (чи перемогу) та за публікацію матеріалу на сторінках сайту. Також з частини цих коштів формується призовий фонд, який буде залежати від кількості учасників.

Детальніше про умови можна дізнатись, перейшовши на сторінку сайту за посиланням: 

http://testportal.ucoz.com/index/konkurs_quot_pedagog_novator_quot/0-50

Бланк заявки можна завантажити за посиланням: http://testportal.ucoz.com/load/0-0-0-72-20

За підтримки Міністерства освіти і науки України «Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) створили платформу про навчання під час війни osvitanow.org.  За словами Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета ресурс, створений «Освіторія» та ЮНІСЕФ, стане корисним для дітей і вчителів, які вимушено перемістилися в Україні та за її межі. На платформі, окрім освітнього компонента, вчителі зможуть знайти перелік професійних можливостей і вакансії, а також поставити запитання юристу. Ресурс є безкоштовним і регулярно оновлюється. На платформі можна знайти таку інформацію:

За пітримки МОН педагоги та дитячі психологи створили телеграм-канал «Підтримай дитину», в якому розміщують матеріали для дітей та поради для батьків. До проєкту долучилася креативна освітня онлайн-платформа Creative Practice, яка створила анімаційний ролик «Як говорити з дитиною про війну» – 7 порад від психологів.

Ролик зроблений у зручному форматі та не вимагає тривалого часу для перегляду, проте містить прості та дієві поради, як говорити з дітьми про війну, як відповідати на їхні складні питання, як разом із дитиною реагувати на тривоги тощо.

Більше відповідей та порад можна знайти на телеграм-каналі «Підтримай дитину». Усі матеріали (ігри, вправи, завдання, аудіоказки, словесні ігри, завдання для артикуляційної гімнастики тощо) розміщують щоденно, вони є безкоштовними і не вимагають підписки.

20 травня 2022 року під час засідання Уряду Міністр освіти і науки України розповів про організацію освітнього процесу на тимчасово окупованих територіях.

«Кожен учень отримає документ про загальну освіту за українськими стандартами. Це можна зробити офлайн у будь-якому закладі освіти на підконтрольній території, повідомивши департамент освіти і науки за місцем розташування, а також онлайн на платформах «Атмосферна школа», «Оптіма» тощо. Повний перелік розміщено на сайті Міністерства освіти і науки», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр зауважив, що важливим елементом є продовження навчання за українськими стандартами на тимчасово окупованих територіях. Такі алгоритми розроблені та розміщені на сайті МОН і в чат-ботах областей.

Крім того, в Міністерстві освіти і науки України працює «гаряча лінія», що консультує працівників закладів освіти на тимчасово окупованих територіях. Для батьків і випускників розміщено контактні дані осіб, які надають допомогу. Детальніше

24-25 травня 2022 р. Благодійний фонд «Живи, Україно!» спільно з Державним закладом вищої освіти «Університет менеджменту освіти», Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» за підтримки Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН України планують проведення дводенного семінару «Презентація модельної навчальної програми «Духовність і мораль в житті людини і суспільства» для учнів 5-6 класів закладів освіти».

Посилання на трансляцію та програма будуть розміщені на сайті БО БФ «Живи, Україно!» https://liveukraine.com.ua/ Початок о 16.00.

Участь у семінарі безкоштовна. Учасники отримають сертифікати.

Деталі за телефонами 067-177-20-30, 067-177-42-90. Контактна особа – Василь Володимирович Бербека.

Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей і дорослих, продовжує розповідати про контроль емоційного стану. На ей раз есперти розповіли я контролювати емоційний стан під час воєнного стану.

Досягти внутрішнього спокою допомагають не тільки психологічні засоби, афірмації, візуалізація, йога та медитації. До внутрішнього балансу наближають навіть прості поради:

Відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної військової адміністрації від 29.03.2022 № 137 повідомляємо, що курси підвищення кваліфікації, які відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 17.12.2021 № 560 були заплановані з 30.05.2022 в очному та дистанційному форматі, будуть проводитися у терміни з 30.05.2022 по 15.06.2022 у дистанційному форматі (додаток).

Дистанційна платформа працює в штатному режимі і слухачі зазначених курсів мають повний доступ до навчальних матеріалів, можливість самостійно їх опановувати та виконувати залікові роботи. Викладачі інституту, куратори курсів проводитимуть навчальні вебінари та он-лайн консультації, надаватимуть підтримку та допомогу слухачам, здійснюватимуть перевірку наданих залікових робіт.

Такий формат організації освітнього процесу дозволить пройти навчання тим слухачам, у яких на даний період є відповідна технічна і часова можливість. Для слухачів, які у визначений період не матимуть змоги проходити навчання, освітній процес буде організований після завершення воєнного стану, про що буде повідомлено окремо.

В травні 2022 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР вібувся дистанційний тренінг «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти» (соціальна і здоров’язбережувальна галузь), в якому взяли участь 18 вчителів, що наступного навчального року будуть викладати етику у 5-х класах. Це вже третя група, заняття для двох перших відбулися у листопаді 2021 року. Тренер: Світлана Гура, ст. викладач кафедри теорії та методики виховання.

Учасники тренінгу в ігровій формі познайомилися, розглянули ключові компетентності та загальні підходи НУШ, визначилися з вибором модельної програми, опанували три сервіси, у яких виконали залікові завдання.

Щира вдячність усім без винятку учасникам тренінгу за сумлінну працю, глибоку зацікавленість, креативність та гарний настрій! Ви – найкращі!

23 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок одинадцятого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, усі ЗЗСО 15 областей України продовжують освітній процес у дистанційній формі. У 5-ти областях освітній процес триває дистанційно, частково змішано та очно. У 5-ти областях України навчання організовано в дистанційній або змішаній формі, частково канікули або призупинено», – зазначив Сергій Шкарлет. Подробиці

У найскладніший для України час кожен переживає зміни настрою та поведінки під час спричинених воєнними діями подій. Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей і дорослих, продовжує надавати рекомендації для підтримки психічного здоров’я українців.

У психології здатність людини зосереджуватися на важливому та контролювати думки говорить про внутрішню гармонію, завдяки якій емоційний стан не залежить від зовнішніх умов і обставин. Внутрішня гармонія усуває тривоги та страхи, вона здатна побороти негативні думки, стрес, відсутність задоволення та нещастя, а також надає впевненості й внутрішньої сили. Не кожен усвідомлює актуальність внутрішньої гармонії, а ще менша кількість людей знає, що цю навичку можна здобувати. Детальніше

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет провів нараду з керівниками департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Міністр акцентував увагу й на ролі працівників освіти у повоєнній відбудові країни. Заступниця Міністра Віра Рогова в свою чергу  порушила нагальні питання щодо завершення навчального року, підготовки випускників до складання національного мультипредметного тесту, психологічної та матеріальної підтримки усіх учасників освітнього процесу. Віра Рогова наголосила, що організація нового навчального року має бути у центрі уваги керівників усіх рівнів.

За результатами наради кожен з регіонів готуватиме власну модель оновленої освіти, яку захищатиме за кілька тижнів перед керівництвом Міністерства, а після Перемоги – втілюватиме в життя. Детальніше

Зі святом, з Днем вишиванки!

19 травня в Україні - День вишиванки. Це особлива подія для українського народу, тому фахівці ОРЦПІО Тетяна Волошина та Наталія Марко провели віртуальний флешмоб архівних фото інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області з цього свята.

Кожного року до Дня вишиванки фахівці ІРЦ готували різноманітні заходи для дітей з особливими освітніми потребами та їх батьків, на яких розповідали про українські обереги, українську символіку. Завдяки таким заходам зберігаються, поширюються і передаються нащадкам найкрасивіші у світі українські традиції.

Відеоролик

Світлини

Сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз спільно з ГО “Смарт освіта” і ЮНІСЕФ створили і виклали у відкритий доступ книжку-практикум для дітей і підлітків із 22-ма практиками для відновлення психологічної стійкості. Усі 22 практики можна робити у своєму темпі подумки, а також працювати в самій книжці – зокрема, вирізати запропоновані шаблони, розмальовувати та працювати з ними. До кожного завдання є просте пояснення.

Використовувати книжку діти можуть як самостійно, так і на уроках. Також її можна пропонувати для опрацювання з психологом.

Завантажити практикум можна за цим посиланням.

18 травня – День боротьби за права кримськотатарського народу, ми вшановуємо пам’ять жертв цього злочину. Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль, біль десятків тисяч кримських татар, які ніколи так і не повернулися до рідного Криму.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 №792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» рекомендуємо протягом травня 2022 р. провести в закладах освіти відповідні заходи до дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Проведення таких заходів сприятиме формуванню патріотичного, державницького світогляду, реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, затвердженої Указом Президента України №117/2021 від 24 березня 2021 року.

Детальніше

Матеріали

Шановні колеги-освітяни! З 16 по 23 травня 2022 р. у межах Тижня науки-2022 фахівцями КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР будуть проведені онлайн-заходи (фестиваль, майстер-клас, вебінари), присвячені актуальним питанням сучасної освіти. Учасники отримають відповідні сертифікати.

З нагоди Тижня науки-2022 планується видання випуску №48 Електронного збірника наукових праць ЗОІППО, у якому можна безкоштовно оприлюднити наукові тези з широкої тематики педагогічних досліджень. Тези необхідно надсилати до 23 травня 2022 р. на адресу nauk@zoippo.net.ua. Вимоги щодо їхнього оформлення розміщено на сайті наукового збірника.  Запрошуємо до участі!

Детальніше

16 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок десятого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, усі ЗЗСО 15 областей України продовжують освітній процес у дистанційній формі. У 5-ти областях освітній процес триває дистанційно, частково змішано та очно. У 5-ти областях України навчання організовано в дистанційній або змішаній формі, частково канікули або призупинено», – зазначив Сергій Шкарлет. Детальніше

Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей і дорослих, продовжує надавати рекомендації для підтримки психічного здоров’я українців. На цей раз психологи розробили рекомендації як пережити горе та втрату. 

Наразі вкрай важливо дбати про власне фізичне та ментальне здоров'я. Як зазначають експерти, у такий час не варто говорити, що треба бути сильними та триматися, варто дозволити собі відчути емоції, з якими супроводжуються зміни.  У пригніченому стані важко відпустити втрату, особливо якщо почуття не прожиті. Не забороняйте собі сумувати, душевні рани не затягуються у такий спосіб. Що можна зробити? Читати детальніше

Шановні слухачі КПК, звертаємось до вас с проханням взяти участь в опитуванні щодо організації та змісту курсової перепідготовки. Опитування проводиться з метою вивчення якості особливостей надання освітніх послуг під час воєнного стану. Анкета анонімна - тож сподіваємося на вашу об'єктивну оцінку. Дякуємо.  https://forms.gle/ux1d1Fd9QY9JdwPx8

Перший заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко взяв участь у міжнародному семінарі, присвяченому освіті тимчасово вимушено переселених за кордон українцям, політичному діалогу між країнами. Захід відбувся в межах місії солідарності Європейського комітету профспілок освіти з українськими громадянами, які змушено втекли від нападу російського агресора. До складу місії входили представники Бельгії, Франції, Нідерландів, Португалії та інших країн Європи.

Головним завданням семінару стало створення простору, в якому філії Інтернаціоналу освіти можуть мати інформований політичний діалог із представниками відповідних місцевих органів влади для формування спільних стратегій щодо підтримки освіти українців і можливої міжнародної підтримки. Подробиці

9 травня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет разом із командою МОН презентував проєктні пропозиції для вирішення нагальних проблем української освіти у воєнний та післявоєнний періоди.

«Ми розробили 6 проєктів із високим пріоритетом і горизонтом імплементації до початку нового навчального року або навіть швидше. До них належать цифрові девайси для освіти, вступна кампанія 2022, видання підручників і посібників для Нової української школи, відкриття освітніх хабів за кордоном, розширення парку шкільних автобусів для закладів загальної середньої освіти, розвиток STEM-освіти у Новій українській школі», – розповів Сергій Шкарлет.

Міністр повідомив, що також розроблено ще 5 важливих проєктів, які можуть бути імплементовані впродовж 1-2 років:

Реалізація цих проєктів допоможе уникнути освітніх втрат та забезпечить стійкість української освіти у нелегкий для країни час.

9 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок дев'ятого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, усі ЗЗСО 14 областей України продовжують освітній процес у дистанційній формі. У 4-х областях освітній процес відбувається дистанційно, частково змішано та очно; у 5-ти – в дистанційній формі, частково канікули або призупинено; у 2-х регіонах освітній процес триває в дистанційному форматі, частково змішано або канікули, частково призупинено навчання», – зазначив Сергій Шкарлет.  Детальніше

Турбота про дитину неможлива без турботи про дорослих, які з нею поряд. Саме від психологічного стану дорослих людей, їхньої ресурсності, залежить стан дитини (власної чи учнів та вихованців). Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей, створила телеграм-канал “Подбай про себе”, метою якого є підтримання психічного здоров’я українців.

Щодня тут публікують максимально легкі та користі поради з питань безпеки, психології, цікаві факти та спостереження.

У коментарях учасники можуть спілкуватися з адміністраторами каналу – фаховими психологами. Експерти, які створюють матеріали для проєкту «Подбай про себе», наголошують, що відчувати страх – нормально, адже це природне почуття. Детальніше

Шановні освітяни, прийміть вітання з нагоди Дня Європи! Це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. І ми – члени європейської спільноти. Це день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. День Європи є ще однією чудовою нагодою для українців нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація.

Пропонуємо відзначити День Європи у закладах освіти, відповідні методичні матеріали надсилаються.

Детальніше

Методичні рекомендації

Презентація

Шановні колеги! В умовах війни, що веде наша країна проти агресора, відбулося об'єднання наукової спільноти України. За цей час завдяки згуртованості вчених видано 80 випусків наукових журналів з різних галузей.

У травні 2022 р. з метою забезпечення безперервності наукової діяльності українським дослідникам надається можливість опублікувати свої статті у запропонованих фахових виданнях:

Кожен, хто опублікує статтю в одному із зазначених видань, матиме можливість один раз упродовж року безкоштовно опублікувати свій доробок у цьому самому журналі. Для вашої зручності авторів було обрано єдину дату подання матеріалів – 27 травня, до якої можна направити свої статті.

Запрошуємо до участі!

Відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної військової адміністрації від 29.03.2022 № 137 повідомляємо, що курси підвищення кваліфікації, які відповідно до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 17.12.2021 № 560 були заплановані з 16.05.2022 в очному форматі, будуть проводитися у терміни з 16.05.2022 по 01.06.2022 у дистанційному форматі (додаток).

Дистанційна платформа працює в штатному режимі і слухачі зазначених курсів мають повний доступ до навчальних матеріалів, можливість самостійно їх опановувати та виконувати залікові роботи. Викладачі інституту, куратори курсів проводитимуть навчальні вебінари та он-лайн консультації, надаватимуть підтримку та допомогу слухачам, здійснюватимуть перевірку наданих залікових робіт.

Такий формат організації освітнього процесу дозволить пройти навчання тим слухачам, у яких на даний період є відповідна технічна і часова можливість. Для слухачів, які у визначений період не матимуть змоги проходити навчання, освітній процес буде організований після завершення воєнного стану, про що буде повідомлено окремо.

Що робити аби в майбутньому кількість дітей з ПТСР була менше? Фахівці вважають, що близько 20–30% дітей потребуватимуть професійної психологічної допомоги після закінчення війни. Такий невеликий порівняно з дорослими відсоток пояснюється тим, що у дітей психіка гнучкіша і здатна пристосовуватися до надзвичайних обставин, а ресурсність набагато вища за будь-якого дорослого. Проте нині надзвичайно важливо дати дитині можливість пережити свої емоції від травматичних подій та водночас отримати якісну підтримку від близьких дорослих та фахівців. Як же можна допомогти дитині “правильно” пережити стрес, розповідають психологині та психотерапевтки Олена Божор, Тетяна Тимошенко й Наталія Подоляк. Читати поради

Шановні колеги-освітяни!

З 16 по 23 травня 2022 р. у межах Тижня науки-2022 фахівцями КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР будуть проведені онлайн-заходи (фестиваль, майстер-клас, вебінари), присвячені актуальним питанням сучасної освіти. Учасники отримають відповідні сертифікати.

З нагоди Тижня науки-2022 планується видання випуску №48 Електронного збірника наукових праць ЗОІППО, у якому можна безкоштовно оприлюднити наукові тези з широкої тематики педагогічних досліджень. Тези необхідно надсилати до 23 травня 2022 р. на адресу nauk@zoippo.net.ua. Вимоги щодо їхнього оформлення розміщено на сайті наукового збірника

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Міносвіти просить учительство та батьківство розповісти дітям про недопустимість звʼязків з окупантами (лист МОН).

Зокрема, у МОН пишуть, що СБУ знає про випадки, коли окупанти контактували через соцмережі та месенджери з неповнолітніми з Харкова та Луганської області. Дітям пропонували за гроші передавати інформацію про Збройні сили України.

Міносвіти нагадує, що в нашій країні покарання за подібні злочини застосовуються до осіб від 16 років, у окремих випадках відповідальність передбачена з 14 років”. Для попередження виникнення подібних ситуацій у майбутньому міністерство просить посилити просвітницьку роботу з учнями.

2 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок восьмого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, усі ЗЗСО 14 областей України продовжують освітній процес у дистанційній формі. У 4-х областях освітній процес триває дистанційно, частково змішано та очно. У 5-ти областях України навчання організовано в дистанційній формі, частково канікули або призупинено. У 2-х регіонах освітній процес відбувається в дистанційному форматі, частково змішано або канікули, частково призупинено навчання», – зазначив Сергій Шкарлет.

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не байдужа якість освіти в громадах. Раз на місяць ми запрошуємо на фахову розмову народних обранців і державних експертів, щоб з'ясувати як формується освітня політика в державі. Модерує захід Анна Пуцова, експертка проєкту DECIDE. 

Права в сфері освіти – тема нового випуску «Години запитань». Разом із Сергієм Горбачовим, освітнім омбудсменом України, обговорюємо, як діяти освітянам в умовах воєнного стану і як захищаються права в учасників освітнього процесу. Передивитись відео

Шановні колеги! Згідно наказу №087 Департаменту освіти і науки України Запорізької обласної держадміністрації, повідомляємо про продовження терміну навчання до 31.05.2022 на курсах підвищення кваліфікації для тих слухачів, які не мали можливості завершити навчання до 20.04.2022, для виконання ними освітньої програми у повному обсязі. Ознайомитись з наказом

Згідно наказу №085 Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації повідомляємо: у травні 2022 року будуть організовані та проведені дистанційні тренінги для вчителів 5-6 класів закладів освіти Запорізької області щодо впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа» згідно графіка. Ознайомитись з наказом

Державні центри позашкільної освіти продовжують проводити заняття для учнівської молоді, адже освіта, досконалі знання та вміння – найпотужніша зброя на всі часи.

Із розкладом на тиждень можна ознайомитися тут:

Шановні освітяни! Відповідно до планів роботи на 2022 рік Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, з метою активізації наукової діяльності та наукового міжнародного співробітництва, вшанування наукових традицій і популяризації наукових досліджень в освітній галузі  з 16 травня по 23 травня 2022 року відбудеться Тиждень науки. Ознайомитись з планом проведення

Травматичні події останніх двох місяців сильно вплинули й далі впливають на дорослих і дітей, а вчителям та учням за цих умов потрібно налагоджувати навчальний процес.

Про тонкощі навчання дітей у стресі “Нова українська школа” дізналася в травматерапевтки з багаторічним досвідом Олени Божор, яка зі своєю родиною виїхала з Бучі після двох тижнів, проведених під бомбардуваннями. Детальніше

Як допомогти дитині пережити розлуку? Діти дуже чутливі до розлуки з близькими під час серйозних змін – наприклад, зміни місця проживання, хвороби, травматичних подій, свідками або учасниками яких вони стали, втрати значущих зв’язків (наприклад, близьких родичів, друзів, улюбленої вчительки).

У цей час дитина особливо вразлива й може знову мати потребу в тісному та інтенсивному контакті з батьками. Вона може чіплятися за вас, коли ви збираєтеся піти, відчувати страх під час розлуки, хотіти бути з вами завжди і всюди.

Як бути, якщо дитина сильно плаче під час розлуки або не відпускає вас після тривожних подій навіть у магазин? Про те, що робити в таких ситуаціях, розповідає Освітній центр Верховної Ради.

Відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 22 квітня 2022 р. №196 "Про завершення 2021/2022 навчального року" повідомляємо, що в м. Запоріжжя та Запорізькому районі навчальній рік у закладах загальної середньої та позашкільної освіти буде завершено виключно за дистанційною формою навчання з використанням доступних технічних можливостей та з урахуванням без пекової ситуації на території у терміни, визначені структурами навчального року.  Для освітніх закладів на окупованих територіях оголосити закінчення навчального року 02 травня 2022 р. Ознайомитись з розпорядженням

21.04.2022 для педагогів закладів позашкільної освіти було проведено вебінар на тему "Деякі акценти щодо змістовності навчальних програм з позашкільної освіти". У вебінарі взяло участь 45 осіб. Увага акцентувалася на проблемах визначення змісту 4-х компетентностей-пізнавальної, практичної, соціальної та творчої-що формуються у вихованців гуртків у вільний від навчання час. Було проаналізовано топ-9 помилок, які найчастіше допускають укладачі програм і надано шаблони для формулювання окремих позицій у текстах навчальних програм. Відеозапис

У межах прямого ефіру “Година запитань” освітній омбутсмен Сергій Горбачов обговорив з журналістами проблемні питання освіти в умовах воєнного стану, які найбільше хвилюють учасників освітнього процесу: дистанційне навчання в умовах воєнного стану, отримання документів про освіту, відмова від вивчення російської мови, навчання на окупованих територіях, та багато іншого. “Нова українська школа” повністю публікує ці відповіді.  Ознайомитись

В рамках проєкту "Стійкість для стійких" активісти створили короткі анімаційні відео для дітей і дорослих із демонстрацією дуже простих вправ, що допоможуть заспокоїтися і психологічно себе підтримати. Добірка складається з 20 роликів. Практики можуть виконувати як діти, так і дорослі. Окрім того, їх можна використати як вправи для руханок.

До кожної вправи подано просте пояснення, як вона діє на людину, що зможуть зрозуміти навіть діти.

Ролики можна завантажити за цим посиланням або переглянути на ютуб-каналі nus.org.ua.

21 квітня 2022 р., у межах проведення Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності,  кафедра теорії та методики виховання провела розширене засідання кафедри, на якому провели обговорення та сформулювали практичні поради/рекомендації на допомогу батькам та педагогам щодо підтримки дітей в умовах війни.

На жаль, війна стала для нас реальністю, в якій ми сьогодні живемо. Життя кожного з нас різко змінилося. І якщо психіка та життєвий досвід дорослих хоч якось допомагають їм впоратися з цим, то діти набагато вразливіші. Дітям дуже складно зрозуміти те, що зараз відбувається. Сьогодні вони, як ніколи, потребують нашої турботи, уваги, дбайливого ставлення. Зараз нам, дорослим, вкрай важливо, бути зосередженими та зібраними, оскільки кожне наше слово, кожен жест, кожна наша дія мають великий вплив на дитину. І який буде цей вплив, залежить від нас. Як батькам та педагогам поводитися з дітьми під час війни? Як підтримати дитину? Як допомогти дітям пройти крізь виклики війни? На чому необхідно, обов'язково зосередитись, а на чому, можливо, не варто акцентувати увагу.

До обговорення актуальних питань, окрім викладачів кафедри, приєднались наші колеги Стефанюк С.К., доктор філософії, автор книжок з козацької педагогіки та християнського виховання, Германова А.Г., Сердюк Н.В., Скворцова Ю.П., Трояненко С.М., заступники директорів з виховної роботи та педагоги-оранізатори.

Детальніше: https://drive.google.com/file/d/1Sa4dp3axD9MjIdUg-UDYOkOKJ9-krO29/view?usp=sharing

Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності має за мету збільшення обізнаності суспільства щодо необхідності творчого підходу до розв’язання проблем та важливості інновацій для всебічного суспільного розвитку, залучення до креативного мислення, генерування творчих ідей і позитиву.

Викладачі ЗОІППО приділяють значну увагу використанню інноваційних і творчих підходів у навчальному процесі. Один із найяскравіших прикладів за останній час — дистанційне навчання. Не дивлячись на складну ситуацію, завдяки спільним злагодженим діям, здійснення безперервного навчального процесу стало можливим.

Український центр оцінювання якості освіти затвердив зміст тесту, орієнтовний розподіл завдань і схему нарахування балів сертифікації педагогічних працівників 2022 року.

Зміст тесту визначає Програма незалежного тестування. Тест міститиме 100 завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин.

Результати незалежного тестування визначатимуться на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання тестових завдань. Максимальна кількість балів, яку можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту незалежного тестування, – 100.

Докладніше про орієнтовний розподіл завдань можна дізнатись за цим посиланням, про схему нарахування балів – за цим.

В ефірі програми «Ранок з Україною» Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відповів на запитання ведучих і слухачів щодо якості роботи вчителів в умовах воєнного стану та відповідальність за співпрацю з окупантами. Міністр наголосив, що українські вчителі на високому рівні проводять навчальний процес у дистанційній формі і роблять усе можливе, аби діти закінчили цей навчальний рік з мінімальними втратами знань. Випадки, коли вчителі виконують роботу на неналежному рівні, поодинокі.

Також він повідомив, що для педагогів розроблено методичні рекомендації щодо проведення освітнього процесу під час воєнного стану. Дотримання цих рекомендацій дозволить завершити навчальний рік у безстресовому для дітей форматі.

Сергій Шкарлет акцентував увагу і на тому, що є багато випадків, коли проукраїнськи налаштовані директори шкіл звільнилися з роботи, аби не впроваджувати освітній процес за російськими програмами.

20 квітня 2022 року, комплексний онлайн-сервіс для запобігання плагіату Unicheck тимчасово запровадив безоплатний доступ для українських закладів вищої освіти

Безкоштовно перевіряти академічні тексти на плагіат і неправомірні запозичення заклади вищої освіти можуть протягом цього та наступного навчальних семестрів. 

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» науково-педагогічні, наукові та педагогічні працівники закладу вищої освіти зобов'язані дотримуватися в освітньому процесі та науковій (творчій) діяльності академічної доброчесності та гарантувати її дотримання здобувачами вищої освіти. 

Крім того, здобувачі освіти зобов'язані виконувати вимоги освітньої (наукової) програми (індивідуального навчального плану (за наявності), дотримуватись академічної доброчесності та досягати визначених для відповідного рівня вищої освіти результатів навчання. 

Сьогодні, 19 квітня 2022 року, відбулася зустріч Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета з Муратом Шахіном з головою представництва ЮНІСЕФ в Україні. Очільники обговорили проєкти, спрямовані на підтримку освітян, які уже реалізуються та можуть бути ініційовані в Україні за сприяння ЮНІСЕФ. Також в рамках зустрічі були обговорені ключові напрями співпраці у системі освіти в період війни. Спільні проєкти для молоді та підлітків теж не залишили поза увагою.  Детальніше

На жаль, війна стала для нас реальністю, в якій ми сьогодні живемо. Характер небезпек щоразу змінюється, тому надзвичайно важливо говорити з дітьми про нові правила поведінки офлайн. Оскільки діти спілкуються і в онлайн-вимірі, ці правила можуть стати в пригоді і для їхніх друзів.

Команда #stop_sexтинг зібрала поради від ВзаємоДії, МОН, UNICEF, додала методики із власного досвіду роботи у сфері безпеки дітей і розробила рекомендацій для батьків, опікунів, педагогів і дорослих, поруч з якими є діти. Експерти надали свої рекомендації щодо того, як дорослим говорити з дітьми про офлайн-поведінку під час війни, що важливо обговорити  з дітьми щодо офлайн-поведінки під час війни та ін.  Ознайомитися з порадами

Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та громадська організація «Маленьке серце з мистецтвом» повідомляють про початок проєкта Прошколу.

Запрошуємо педагогічних працівників взяти участь в супервізійних групах підтримки, які будуть безкоштовно проводити сертифіковані психологи один раз на тиждень на платформі ZOOM.

Cупервізійна підтримка – це надання педагогічним працівникам максимальної можливості впоратися з труднощами. У супервізійних групах учасники зможуть сфокусуватись на своїх труднощах, отримати інформаційну та емоційну підтримку від супервізора та групи.

Тривалість однієї супервізії 1,5 години. Максимальна кількість учасників групи – до 15 педагогічних працівників.

Щоб взяти участь у супервізійній підтримці потрібно зайти на канал в телеграмі, де  будуть розміщені оголошення про   час  та спеціалістів: https://t.me/+CSay1ph6SJxjNDk0

Шановні колеги! Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію освітнього процесу в закладах позашкільної освіти на час воєнного стану» від 18.03.2022 № 1/3544-22 та з метою створення умов для залучення дітей до якісного і змістовного дозвілля, вивчення і популяризації кращого досвіду педагогів закладів позашкільної освіти, Інститут ініціює створення електронної сторінки «Позашкілля: скарбниця досвіду».

Інформаційно-довідкові матеріали будуть доступними на офіційному сайті ІМЗО (https://imzo.gov.ua/osvita/pozashkilna-osvita-ta-vihovna- robota/pozashkillia-skarbnychka-dosvidu/) та періодично оновлюватимуться.

Просимо надіслати матеріали про кращий досвід згідно напрямів роботи закладів позашкільної освіти для формування електронної сторінки «Позашкілля: скарбниця досвіду» (pozashkillya22@gmail.com) до 16 травня 2022 року за формою, що додається. Подробиці

Сьогодні, 18 квітня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок шостого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, усі ЗЗСО 16 областей України продовжують освітній процес у дистанційній або змішаній формі», - зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр повідомив, що в одній області частково організовано дистанційне, змішане та очне навчання. У 8-ми областях України освітній процес організовано або в дистанційній формі, або частково продовжено канікули, або призупинено навчання.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі ранкового шоу «Сніданок з 1+1» розповів про оплату праці освітян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

«Вимушений простій сплачується у розмірі двох третин від заробітної плати, а в сфері освіти ми маємо Галузеву Угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілка працівників освіти і науки на 2021-2025 роки, згідно якої керівники установ і закладів освіти повинні забезпечити виплату середньомісячної заробітної плати працівникам», – повідомив Сергій Шкарлет.

Здійснення оплати праці доручено органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

Освітяни, які перейдуть на освітній процес за російськими стандартами, будуть розцінені як колаборанти та нестимуть кримінальну відповідальність. 

17 квітня 2022 року команда Міністерства освіти і науки України за підтримки Швейцарії у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE презентувала освітній чат-бот EducationUaBot.

«Попри жорстоку війну росії в Україні та високий рівень небезпеки учасників освітнього процесу, ми продовжуємо створювати нові шляхи для комунікації та допомоги. Нашими головними завданнями є збереження здоров’я та життя учнів, студентів, їхніх батьків, вчителів і науковців, а також створення належних умов для роботи, навчання та саморозвитку», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Чат-бот допоможе знайти необхідну інформацію про:

Крім того, за допомогою чат-бота можна дізнатися про повернення до навчання (незалежно від місця знаходження).

Фонд народонаселення ООН в Україні створив картки з порадами, як дитині підготуватися до можливої небезпечної ситуації, та що робити, якщо батьків немає поруч.  Зберігайте та поширюйте серед знайомих дівчат та хлопців, щоб вони знали основні алгоритми дій!  Детальніше

В ефірі ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про зруйновані та пошкоджені заклади освіти.

«Від початку російського вторгнення на територію України повністю зруйновано 91 заклад освіти, частково отримали пошкодження 923 заклади», – розповів Сергій Шкарлет.

Варто зазначити, що ця статистика щодня змінюється. За словами Міністра, заклади зазнали різних пошкоджень. У деяких вибито вікна, в інших – зруйновано одну чи дві стіни. Попередня сума збитків, заподіяних закладам освіти внаслідок відвертої російської агресії, становить понад 5 млрд долларів.

«Ми домовилися, що країни ЄС створять окрему програму щодо відбудови та відновлення освітньої інфраструктури. Не тільки щодо будівництва, а й щодо наповнення наших шкіл сучасним обладнанням», – повідомив Міністр. Крім цього, є сподівання на власні сили України. Зокрема, створено декілька гуманітарних рахунків, на які надходять кошти на відбудову країни.

В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.

Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.

Завантажити видання можна безкоштовно за посиланнями:

Увага! У зв'язку з введеним по Запорізькій області режимом  повітряної тривоги семінар Сібіль О.І. "Психолого-педагогічні умови розвитку емоційного інтелекту здобувачів освіти" перенесено на 15 квітня на 18:00.

Вхід на вебінар: https://us05web.zoom.us/j/8014928910?pwd=akF3bVE2TFJtK2Y4cm10am1aWGF6UT09

Всі матеріали до вебінару можна переглянути та скачати за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1QrLopKbKhHjs6IWc1El0HI3GfXlowrYk?usp=sharing

Міністерство освіти і науки України повідомило деталі щодо організації роботи закладів позашкільної освіти  в умовах збройної агресії російської федерації. Відповідно до Закону  України  «Про освіту» позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, яка створює додаткові можливості для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей та підлітків.

В умовах збройної агресії російської федерації заклади позашкільної освіти продовжують активно працювати, організовуючи освітній процес, виховання, розвиток творчих здібностей дітей та учнівської молоді, забезпечуючи їх змістовне дозвілля та психологічну підтримку.

Залежно від безпекової ситуації освітній процес у позашкільних закладах освіти здійснюється за дистанційною та змішаною формами навчання. Детальніше

Шановні колеги! З огляду на існуючу загрозу життю і здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації та оголошення в Україні воєнного стану згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», міграцією населення України до більш безпечних регіонів, Міністерство освіти і науки України надсилає методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2021/2022 навчальному році у початковій школі в умовах воєнного часу.

Шановні освітяни, пропонуємо ваші увазі наскрізну програму з позашкільної освіти оздоровчого напряму «Основи безпеки життєдіяльності в умовах бойових дій». Мета наскрізної навчальної програми: навчити правилам збереженню здоров’я та життя свого та оточуючих людей в умовах бойових дій. Детальніше

Відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної військової адміністрації від 29.03.2022 № 137 повідомляємо, що курси підвищення кваліфікації, які відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 17.12.2021 № 560 були заплановані з 18.04.2022 в очному форматі, будуть проводитися у терміни з 18.04.2022 по 04.05.2022 у дистанційному форматі (Ознайомитись з графіком).

Дистанційна платформа працює в штатному режимі і слухачі зазначених курсів мають повний доступ до навчальних матеріалів, можливість самостійно їх опановувати та виконувати залікові роботи. Викладачі інституту, куратори курсів надаватимуть підтримку та консультації слухачам, здійснюватимуть перевірку наданих залікових робіт.

Такий формат навчання пропонується тим слухачам, у яких на даний період є відповідна технічна і організаційна можливість. Для слухачів, які у визначений період не матимуть змоги проходити навчання, освітній процес буде організований після завершення особливого періоду, про що буде повідомлено окремо.

Війна стала психотравмуючим фактором для багатьох осіб, і зокрема дітей. І нам як фаховій спільноті необхідно знайти способи допомоги дітям - справитися з травмою війни. І вкрай важливо, щоби ці способи допомоги могли бути реалізовані у стислі терміни, щоб їх можна було застосовувати у груповому форматі, щоби вони були науковообґрунтовані та ефективні. Пропонована методика в збірнику вправ "Діти і війна: навчання технік зцілення" є  власне таким дієвим підходом. Цей збірник вправ пропонує методи роботи з основними матеріалами посібника під час проведення п’яти структурованих занять із дітьми, які постраждали внаслідок війни / стихійного лиха. Але перед тим, як працювати із цим збірником вправ, лідерам групи необхідно ознайомитись з матеріалами посібника "Діти та війна". 

Онлайн-платформа «Розкажи мені»  починає цілодобово надавати українцям безкоштовну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – залиште заявку на https://tellme.com.ua/ та очікуйте. Спеціаліст зв’яжеться з вами якомога швидше. Також у ресурсу є телеграм канал з корисними порадами для збереження та покращення ментального здоров’я.

Підлітки зазвичай доволі гостро переносять будь-які кризові ситуації, і війна, звісно, не виключення. Дітям старшого віку зараз дуже складно, адже вони уже розуміють, що відбувається, але ще не мають достатньо життєвого досвіду, щоб ефективно боротися зі своїми емоціями. Нам всім зараз дуже складно, але нашим підліткам – особливо непросто.  Яким чином можна підтримати дитину-підлітка у кризових ситуаціях, які спричиняє війна? Тож у ЮНІСЕФ дали поради, як зараз можна підтримати своїх старших дітей. 

14 квітня 2022 року о 18:00 на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбудеться семінар "Психолого-педагогічні умови розвитку емоційного інтелекту здобувачів освіти", доц. Сібіль Олена Іванівна. Всі матеріали до семінару можна переглянути та скачати за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1QrLopKbKhHjs6IWc1El0HI3GfXlowrYk?usp=sharing

Для вчителів 5-тих класів НУШ Інститут модернізації змісту освіти створив ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи», на якому можна знайти всі навчальні та навчально-методичні матеріали, що розподілені за освітніми галузями Держстандарту базової середньої освіти відповідно до модельних навчальних програм.

Увесь запропонований контент пройшов комплексну експертизу та рекомендований для впровадження в освітньому процесі шкіл.

Детальніше

Усі ми зараз перебуваємо в абсолютно нових умовах життя, тому природно, що відчуваємо розгубленість, страх та паніку. В особливій емоційній нестабільності наразі знаходяться діти. Зараз надзвичайно важливо підтримувати одне одного, вміти заспокоїти людей, які знаходяться поруч, насамперед дітей. Експерти ЮНІСЕФ розробили корисні рекомендації, як підтримати дітей у стресових ситуацях.

Сьогодні, 11 квітня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок п'ятого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, усі ЗЗСО 14 областей продовжують освітній процес дистанційно. В одній області частково організовано дистанційне, змішане та очне навчання. У 4-х областях частково організовано дистанційне навчання або продовжено канікули. У школах 3-х областей частково організовано дистанційний процес або заняття призупинено. В одній області, де безпекова ситуація залишається напруженою, освітній процес призупинено», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр повідомив, що у школах однієї області продовжено канікули або призупинено навчання, інформація про одну з областей відсутня через бойові дії в регіоні.

Сергій Шкарлет також нагадав, що тимчасово внутрішньо переміщені діти мають можливість долучитися до навчання в школі за місцем тимчасового проживання. 

Міністерство освіти і науки України спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та лабораторією позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України розробили наскрізну навчальну програму з позашкільної освіти оздоровчого напряму «Основи безпеки життєдіяльності в умовах бойових дій», а також методичні рекомендації до неї.

Матеріали будуть корисними педагогічним працівникам закладів позашкільної освіти (обласним, районним, міським), які організовують роботу для різних категорій учнівської молоді.

Нагадаємо, розроблено методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році в початковій школі в умовах воєнного часу.

Під час війни у різних ситуаціях може виникнути паніка, страх, тривожність і т.ін. Аби хоч трохи контролювати себе та свій стан, для цього психологи Державної служби України з надзвичайних ситуацій розробили декілька порад. 

Передивитись відео-рекомендації можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=j87kA-3imBs

В Україні створили ресурс для вчителів 5 класів НУШ

Інститут модернізації змісту освіти підготував ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5–6 класи». Тут педагоги зможуть знайти всі навчальні та навчально-методичні матеріали, які розподілено за освітніми галузями Держстандарту базової середньої освіти відповідно до модельних навчальних програм.

Увесь запропонований контент пройшов комплексну експертизу та рекомендований для впровадження в освітньому процесі шкіл. Наразі ресурс містить модельні навчальні програми, підручники і посібники для 5 класу. Детальніше 

6 та 7 квітня 2022 р. для вчителів предметів «Захист України» та «Етика» відбулися онлайн-консультації «Акценти у викладанні предмета “Захист України” в реаліях військового стану» та «Викладання курсів духовно-морального спрямування: інтегративний аспект», науково-методичний супровід яких здійснювали працівники кафедри теорії та методики виховання (завідувач Оксана Барліт, к.пед.н., доцент, та Світлана Гура, ст. викладач).

Під час консультацій були розглянуті поради Державної служби якості освіти та команди підтримки реформ МОН України щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, рекомендації психологині Світлани Ройз, актуальні аспекти викладання предметів. Зроблений акцент на збереженні життя та здоров’я учнів, формуванні їхніх громадянських компетентностей.

Відеозапис 06.04.2022 р.

https://drive.google.com/file/d/1AyAcd3gZd-grzwCQVGGXnjiDLNgU_6ca/view?usp=sharing

Відеозапис 07.04.2022 р.

https://drive.google.com/file/d/1B50yJ5K94tVfTNuDdcW8jiCBekvWrJWr/view?usp=sharing 

З огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації, команда МОН створила методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій» для педагогічних працівників, психологів і соціальних педагогів закладів освіти. 

Сьогодні, 5 квітня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет за запрошенням Міністра національної освіти, молоді та спорту Французької Республіки пана Жана-Мішеля Бланке, який очолює Міністрів освіти в Раді ЄС, взяв участь у засіданні з питань освіти, молоді, культури та спорту ЄС.

Сергій Шкарлет подякував за підтримку, надану нашим дітям і всім працівникам освіти та науки, які вимушені були просити прихистку в країнах ЄС, а також за підтримку України в боротьбі за наше майбутнє. Також він звернувся до колег-Міністрів із проханням продовження санкційного та дипломатичного тиску на рф, наголосив на важливості вступу України до Європейського Союзу та необхідності закриття неба над Україною. Подробиці  

Вступна кампанія цього року буде максимально цифровізована. На сьогодні відпрацьована нова модель вступу у заклади віщої освіти та заклади фахової передвищої освіти на цей рік. Про це розповіла  директорка Департаменту освіти та науки ЗОВА Людмила Бухаріна.

Переглянути відео звернення: https://fb.watch/cd90xj4ZtD/ 

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що сьогодні, 5 квітня 2022 року, на 41 день війни наперекір жорстокій агресії рф, заклади освіти здійснюють освітній процес в регіонах, де це можливо та дозволяє безпекова ситуація.

Міністр зазначив, що наразі заклади професійної (професійно-технічної) освіти 15 регіонів продовжують здійснювати освітній процес у дистанційному форматі. Частково продовжено освітній процес у профтехах 9 областей. Не розпочато навчання в закладах П(ПТ)О однієї області України, де продовжуються бойові дії. Детальніше

Шановні слухачі, пропонуємо вашій увазі посилання на відео-роліки "На допомогу тим, хто складає навчальні програми з позашкільної освіти" в 2-х частинах:

 ЧАСТИНА 1:  https://drive.google.com/file/d/1aD5nBqUCgbwQB12jF0jl3YMlLzPHJbk1/view?usp=sharing

 ЧАСТИНА 2:  https://drive.google.com/file/d/1bezNkJaj6nynIa3Qz7rJJk9TJKl1g2Kw/view?usp=sharing  

До уваги учасників конкурсу «Учитель року-2022»!

1 квітня 2022 р. видано наказ Міністерства освіти і науки України №285 «Про перенесення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022»

Відповідно до означеного наказу термін проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» перенесено на 3 місяці після завершення правового режиму воєнного стану в Україні.

Нагадуємо, що цьогоріч у конкурсі беруть участь вчителі біології, інформатики, мистецтва та основ правознавства.

Детальніше    

Сьогодні, 4 квітня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про початок четвертого тижня навчання в умовах воєнного стану.

«За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, у 13 областях усі ЗЗСО продовжують освітній процес дистанційно. В одній області частково організовано дистанційне, змішане та очне навчання. У школах 4 областях частково дистанційний процес або канікули. У школах 5 областей частково організовано дистанційний процес, канікули, в деяких заняття призупинено. В одній області, де безпекова ситуація залишається напруженою, освітній процес призупинено. По одній області інформація відсутня через бойові дії в регіоні», – зазначив Сергій Шкарлет. Детальніше

1 квітня 2022 року під головуванням заступниці Міністра освіти і науки України Віри Рогової відбулася онлайн-нарада з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних військових адміністрацій, на території яких ведуться активні бойові дії або деякі райони яких тимчасово захоплені російськими загарбниками.  Подробиці

Команда UNICEF Ukraine разом зі Світланою Ройз підготувала правила підтримки дітей під час евакуації. Керуючись цими порадами, дорослий зможе підтримати дитину, яка відчуває розпач і смуток, пояснити малечі, що таке евакуація та для чого родині лишати дім. Також експерти надали приклади запитань, які найчастіше ставлять діти з варіантами відповідей на них.

Ознайомитись з порадами експертів ЮНІСЕФ

Відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної військової адміністрації від 29.03.2022 №137 повідомляємо, що курси підвищення кваліфікації, які відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 17.12.2021 №560 були заплановані з 04.04.2022 в очному форматі, будуть проводитися у терміни з 04.04.2022 по 20.04.2022 у дистанційному асинхронному форматі.

Дистанційна платформа працює в штатному режимі і слухачі зазначених курсів мають повний доступ до навчальних матеріалів, можливість самостійно їх опановувати та виконувати залікові роботи. Викладачі інституту, куратори курсів надаватимуть підтримку та консультації слухачам, здійснюватимуть перевірку наданих залікових робіт.

Такий формат навчання пропонується тим слухачам, у яких на даний період є відповідна технічна і часова можливість. Для слухачів, які у визначений період не матимуть змоги проходити навчання, освітній процес буде організований після завершення воєнного стану, про що буде повідомлено окремо.

Детальніше 

Увага! Громадяни України почали масово отримувати листи буцімто від Міністерства освіти, у яких міститься небезпечний вірус. Якщо користувач відкриє бодай один з файлів, прикріплених до такого листа, його персональні дані миттєво потраплять у руки зловмисників.

Електронні листи приходять здебільшого вчителям та іншим особам, пов’язаним із системою освіти. Е-мейл з темою «Нова програма для запису в журнал» містить повідомлення від Міносвіти про електронні навчальні журнали, а також посилання на архів з програмою і пароль до нього. Після запуску EXE-файлу програми гаджет користувача буде заражено вірусом, який фахівці відносять до типу MarsStealer (ця програма краде паролі, аутентифікаційні дані, плагіни електронних гаманців, важливі файли тощо).

Спеціалісти із Держспецзв’язку наполегливо рекомендують користувачам не відкривати повідомлення від невідомих відправників і тим більше не переходити за вказаними в них посиланнями.

Детальніше

Міністерство освіти і науки України надало методичні рекомендації щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року: організацію освітнього процесу, тривалість навчального року, деталі щодо методичного оцінювання, переведення учнів на наступний рік навчання, видачу документів про здобуття освіти та ін. Ознайомитися з наказом 

Фахівці Телеграм-каналу «Підтримай дитину», який заснований педагогами та дитячими психологами за підтримки МОН, продовжують створювати прості рекомендації, які допоможуть підтримати дітей у складні часи, а також поради для вчителів. 

Під час підготовки матеріалів увага приділяється доступності контента для використання в складних умовах, адже зараз вкрай необхідно мати такі матеріали під рукою, які не потребують використання іграшок або спеціальних дидактичних матеріалів.  

Керуючись наведенними в МОН порадами, вчителі зможуть підтримати дітей в складні часи, зменшити рівень травматичного стресу.

Директорка Департаменту освіти та науки Людмила Бухаріна зробила заяву щодо організації освітнього процессу в Запорізькій області. З 30 березня у освітніх закладах Запоріжжя та в громадах Запорізького району відновлюється навчання у дистанційному форматі. 

Переглянути відео звернення: https://www.youtube.com/watch?v=RbJdb_5r5Go

Увага! Повідомляємо про проведення вебінару "Деякі аспекти щодо змістовності навчальних програм з позашкільної освіти ", доц. Могілевська В. М. 

Вебінар відбудеться 24 квітня 2022 року  об 11:00

Вхід за посиланням https://us05web.zoom.us/j/86159748997?pwd=OXBRYVNVRXBNNE1HUkFJS2lzQitxQT09


Идентификатор конференции: 861 5974 8997

Код доступа: BVc01P

Увага! Повідомляємо про проведення вебінару "Психолого-педагогічні умови розвитку емоційного інтелекту здобувачів освіти", доц. Сібіль О.І.

Вебінар відбудеться 14квітня 2022 року о 18:00 

Вхід за посиланням:

https://us05web.zoom.us/j/8014928910?pwd=akF3bVE2TFJtK2Y4cm10am1aWGF6UT09

Увага! Повідомляємо про проведення вебінару "Викладання курсів духовно-морального спрямування: інтегративний аспект", ст. викладач Гура С.П.

Вебінар відбудеться 06 квітня 2022 року о 18:00 

Вхід за посиланням https://us05web.zoom.us/j/8543996389?pwd=czRKNThVY09GYTNUN2R6bDhqSzY2UT09

Ідентифікатор конференції: 854 399 6389

Код доступу: X8yBb6

Увага! Повідомляємо про проведення вебінару "Акценти у викладанні предмета “Захист України” в реаліях військового стану", ст. викладач Гура С.П. 

Вебінар відбудеться 05 квітня 2022 року о 18:00 

Вхід за посиланням https://us05web.zoom.us/j/8543996389?pwd=czRKNThVY09GYTNUN2R6bDhqSzY2UT09 

Ідентифікатор конференції: 854 399 6389

Код доступу: X8yBb6

Шановні освітяни!

Із 30 березня 2022 року в закладах освіти Запорізької області відновлено освітній процес.

Співробітники Запорізького ОІППО готують серію вебінарів для освітян області щодо:

Графік проведення буде надано додатково.

Сьогодні, 30 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів, як відбувається поновлення освітнього процесу в регіонах, де це можливо та дозволяє безпекова ситуація.

Сергій Шкарлет повідомив, що заклади професійної (професійно-технічної) освіти 15 регіонів повністю поновили освітній процес у дистанційному форматі. Частково продовжено освітній процес у профтехах 8 областей. Не розпочато навчання у закладах П(ПТ)О 2 областей України.

Заклади фахової передвищої освіти здійснюють навчання у 23 регіонах за дистанційною або змішаною формою. В одній області ЗФПО перебувають на канікулах.

У 17 областях України продовжується навчання в закладах вищої освіти. Частково працюють ЗВО 3 регіонів, а на канікулах перебувають університети 3 областей.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, в якому буде докладно описано вступний процес.

Як організувати викладання предметів в умовах війни

Війна вносить свої корективи в низку сфер життя. Змін потребує і викладання окремих навчальних предметів у школі. Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ МОН розробили поради щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Детальніше

ГО “Смарт освіта”, сайт “Нова українська школа” та сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз збирають запитання щодо взаємодії з дітьми під час війни.

Поставити свої запитання можна за цим посиланням.

Зустрічі з психологинею будуть орієнтовані на вчителів та батьків. У цей непростий час дорослим, батькам і вчителям важливо опанувати вміння повертати себе в стан спокою і стійкості та навчити цього дітей. Під час трансляцій Світлана Ройз зможе розглянути життєві ситуації та відповісти на ваші запитання.

Нагадаємо, команда ГО “Смарт освіта”  запрошує учнів на пізнавальні онлайн-зустрічі з учителями. Якщо ви бажаєте, щоби ваша дитина долучилася до таких зустрічей, долучайтеся до телеграм-каналу. В ньому регулярно зʼявляються анонси нових зустрічей. Зустрічі безплатні. Подробиці

З метою забезпечення державних гарантій здобувачам загальної та середньої освіти, працівникам комунальних закладів загальної середньої освіти та установ освіти в умовах воєнного стану в Україні, Міністерство освіти і науки України видало наказ "Про деякі питання організації здобуття загальної середньох освіти та освітнього процессу в умовах воєнного стану в Україні". Деталі  

28 березня 2022 р. виповнюється 430 років видатному чеському мислителю-гуманісту, педагогу, теологу, письменнику Яну Амосу Коменському (1592-1670 рр.). Ян Коменський став одним із найвидатніших діячів освітньої галузі. Він зробив революцію в освіті, започаткувавши створення шкільної системи та розробивши загальну теорію освіти навколо ідеї навчання дітей відповідно до їхніх природних здібностей. Завдяки його зусиллям педагогіка була відокремлена від філософії і стала самостійною наукою, а сам діяч був визнаний батьком сучасної освіти. Його «Велика дидактика» (Загальна теорія навчання) (1648 р.) і дотепер є однією з найсучасніших наукових праць, що відкриває закони та принципи освіти.

Шукаємо нові смисли та інструменти педагогічної діяльності у безсмертних працях Великого Вчителя!

Детальніше 

21–25 березня 2022 року учні Малої академії наук взяли участь у Міжнародній онлайн-виставці інновацій і новітніх технологій Malaysia Technology Expo.

Проєкти-переможці зможуть стати повноцінними стартапами та позитивно вплинути на аграрну сферу та кібербезпеку України. Детальніше про розробки молодих інноваторів читайте на сайті Малої академії наук.

Попри російсько-українську війну на території України, діти-дослідники продовжують плідно працювати над власними проєктами. Деякі розробки для виставки учасники в останню мить переорієнтували на військову тематику.

Зазначимо, що минулоріч на MTE українські учні здобули 10 золотих, 11 срібних, 1 бронзову та 2 спеціальні відзнаки в категорії Asian Youth Innovation Awards 2021.

Команда Міністерства освіти і науки України додала нові матеріали у розділ "Сучасне дошкілля під крилами захисту", для педагогів і батьків, що доцільно використовувати при спілкуванні з дітьми дошкільного віку. 

Нові матеріали містять цікаві онлай-заняття, руханки, казки та корисну інформацію.

До оновлення долучились ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», журнал «Дошкільне виховання», ТОВ «Українська академія дитинства», педагогічні працівники комунальних і приватних закладів дошкільної освіти. 

Запрошуємо зацікавлені сторони надсилати матеріали до відділу дошкільної освіти МОН на електронну пошту: domon2010@ukr.net з позначкою: матеріали до рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту».

У найскладніший для України час МОН спільно з Мінцифрою створили для дітей усі умови для продовження навчання під час війни. Головним інструментом для здобуття освіти стала платформа «Всеукраїнська школа онлайн», яка є частиною проєкту Дія.Цифрова освіта.

За місяць війни онлайн-майданчик:

Подробиці 

Міністерство освіти і науки України повідомляє про припинення експерименту всеукраїнського рівня за темою "Система підготовки фахівців соціальної сфери до національно-патріотичного виховання дітей та молоді на засадах соціального партнерства". Детальніше 

Сьогодні о 20:00 освітній хаб міста Києва запрошує на Zoom-ефір «Психологічні реакції на кризу та надзвичайні ситуації, методи допомоги».

У гостях Ольга Басс-Лінчкук – клінічний психолог, фахівець з психології криз та роботи з травмою, директор психологічної служби Арієльського університету.

🕥 Початок о 20:00 на сторінці у Facebook https://fb.me/e/2bQ7xDqxN

Все буде Україна!

Сьогодні місяць героїчної боротьби українського народу проти російської агресії. Місяць спротиву! Місяць незламності! З такими словами звернувся Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За цей час 566 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 73 з них зруйновано повністю. Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об'єктах нашої країни. Але ми зібрали численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російський агресор руйнує будинки, дитячі  садки, школи та університети. Ці 29 днів назавжди змінили наше життя. Та ми довели, що українці – сильна, непохитна та волелюбна нація, яка за свою перемогу і незалежність буде битися до кінця!

Кожен із нас робить все можливе аби перемога була ближче: хтось голіруч зупиняє танки, хтось виходить на протести в окупованих містах, хтось готує найсмачнішу їжу для наших військових, хтось звертається в молитві до Бога, а хтось продовжує вчити і навчатися та міцно тримати освітній фронт. Саме завдяки такій взаємодії та зусиллям гордого народу, який любить свою Батьківщину понад усе, провалилися плани загарбників захопити нашу землю.

Ми обов’язково переможемо! Ми побудуємо ще кращу Україну! Ми ніколи не забудемо подвиг наших героїв!

Наразі тисячі людей вимушені перебувати в укриттях, щоб врятуватися від обстрілів у зоні активних бойових дій. Експерти ЮНІСЕФ підготували поради, як підтримати дітей у стресових ситуаціях та допомогти їм подолати тривогу та страх.

Що батькам потрібно говорити та робити, аби дитина почувалася спокійно?  Експерти ЮНІСЕФ розробили поради "Як підтримати дітей у стресових ситуаціях"

Увага!

З початком війни РФ проти України вже нараховується понад 83 тис. кв. км небезпечних територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. ДСНС повідомила, що в Мелітопольському районі Запорізької області троє підлітків постраждали і госпіталізовані в результаті гри з вибухонебезпечним предметом та подальшої його детонації, один із постраждалих перебуває в реанімації.

Прохання до освітян провести відповідну роз’яснювальну роботу з учнями та їхніми батьками щодо правил поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами:

Детальніше

Колективна обізнаність України щодо нерозірваних боєприпасів

Колеги, вітаю!

Відділом проєктної діяльності  ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України сформовано навчально-методичний путівник НУШ 5 клас. Для вашої зручності, під кожну програму підібрано навчальні підручники та методичний контент.

Детальніше за посиланням: https://imzo.gov.ua/osvita/nush/navchal-no-metodychne-zabezpechennia-5-9-kl-nush/

Завтра, 23 березня 2022 року, відбудеться вебінар на тему: "Психологічна допомога дітям, що пережили психотравмуючі події на війні".

На  ньому буде обговорюватися сучасний науково-обгрунтований підхід допомоги дітям, що пережили психотравмуючий досвід.  І те, як фахівці, залучаючи батьків, можуть  допомогти дітям - у співчутливий, безпечний та ефективний спосіб.

А також, буде розглянуто  основні складові базового пакету допомоги. Крім того, як надалі моніторити психологічний стан таких дітей та при потребі скеровувати за спеціалізованою психотерапевтичною допомогою.

Ведучий: Олег Романчук, дитячий психіатр, психотерапевт центру "Коло сім'ї".

Початок: 17:00

Реєстрація за формою.

Для оперативного інформування науковців, інноваторів та стартапів про новини та можливості МОН запускає Телеграм-бот Info Science Bot.

Info Science Bot інформуватиме про:

Уже зараз в боті розміщено інформацію про можливості для науковців від іноземних університетів на наукових інституцій щодо грантової підтримки, мобільності та тимчасового працевлаштування. Подробиці

Шановні колеги!

У зв’язку з існуючою загрозою життю та здоров'ю науково-педагогічних, педагогічних та наукових працівників внаслідок збройної агресії російської федерації та введенням воєнного стану в Україні (відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»), проведення наукових та науково-методичних заходів (науково-практичних конференцій, семінарів, тематичних наукових днів) міжнародного, всеукраїнського та міжрегіонального рівнів буде перенесено на ІІ півріччя 2022 року.

Сподіваємось на найскорішу зустріч!

Шановні колеги , Національний центр "Мала академія наук України" за сприяння відділу позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України 20 березня о 13.00 анонсує проведення лекції для освітянської спільноти "Інформаційна гігієна під час війни".

Ви почуєте  як фільтрувати інформацію та протидіяти фейкам?  Як відрізніти надійний чат від того, що щойно створений з метою поширення неправдивої інформації. 

Для участі просимо педагогів зареєструватись за посиланням: https://forms.gle/nitxZQ1MpcqmxJov7

Все буде Україна!

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.  Детальніше 

Шановні освітяни!

24 лютого 2022 р. відбулося засідання науково-методичної ради КЗ «ЗОІППО»ЗОР. Серед питань порядку денного – схвалення матеріалів методичних розробок, досвідів для присвоєння педагогічних звань «учитель-методист», «вихователь-методист», «керівник гуртка-методист».

Результати розгляду означеного питання

Нагадуємо, що наступне засідання науково-методичної ради відбудеться 31 березня 2022 р. Прийняті матеріали розглядаються рецензентами.

Процедура подання матеріалів, вимоги

Детальніше про діяльність науково-методичної ради ЗОІППО

У зв’язку із численними зверненнями, що надходять до МОН щодо особливостей застосування норм трудового законодавства, дистанційної форми роботи під час дії правового режиму воєнного стану, Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій, а також керівникам закладів освіти надіслані чергові роз’яснення.

Раніше МОН наголошувало про заборону керівникам органів управління освітою та/або керівникам закладів освіти примушувати працівників (педагогічних, наукових, науково-педагогічних тощо) до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати. Подробиці щодо дистанційної роботи.

Для вшанування світлої пам'яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України Президент Володимир Зеленський підписав Указ про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими.

Документом встановлено започаткувати проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання, яку оголошувати у всіх засобах масової інформації незалежно від форми власності. 

Проведення хвилини мовчання передбачено, у тому числі у закладах освіти.

Про формат проведення КПК у період 14.03-30.03.2022

Відповідно до розпорядження голови Запорізької військової обласної адміністрації від 10.03.2022 №104 та листа Департаменту освіти і науки від 11.03.2022 №03.2-16/284 повідомляємо, що освітній процес на курсах підвищення кваліфікації, які відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 17.12.2021 №560 були заплановані у терміни з 14.03.2022 по 30.03.2022, буде проходити в самостійному режимі (асинхронно дистанційно).

Дистанційна платформа працює в штатному режимі і слухачі зазначених курсі мають повний доступ до навчальних матеріалів курсів, можливість самостійно його опановувати та виконувати залікові роботи. Викладачі інституту, куратори курсів надаватимуть консультації слухачам та здійснюватимуть перевірку наданих залікових робіт.

Такий формат навчання пропонується тим слухачам, у яких на даний період є відповідна технічна і часова можливість. Для слухачів, які у визначений період не мають змоги проходити навчання, освітній процес буде організований після завершення воєнного стану, про що буде повідомлено окремо.

Детальніше

Шановні освітяне!

Служба безбеки повідомляє, що в Україні з’явився чат-бот для повідомлення про ворожу техніку та диверсантів. Прохання повідомляти про пересування російських військ та техніки, ДРГ через офіційний чат-бот – @stop_russian_war_bot (саме таким чином вдалося знищити 30 гелікоптерів біля Херсона, а також ворожу техніку біля Києва). Бот отримує та передає інформацію на відповідні штаби реагування.

У разі перебоїв в роботі бота можна надсилати інформацію в особисті повідомлення телеграм-акаунту @stop_russian_war.

Ні в якому разі не можна розміщувати в соціальних мережах інформацію про пересування нашої техніки, військові вантажі, точні цілі та об'єкти ураження, відомості про наявність чи відсутність ПВО та географічні данні (як це зробив, на жаль, один із мерів), про ураження чи не ураження в певні об'єктів (куди потрапив чи не потрапив снаряд, оскільки рашисти можуть ще раз спробувати знищити ціль), не викладати в мережу відео, якщо зафільмували зіткнення нашої ПВО з ворожим об'єктом (за кутом можна вирахувати місце знаходження наших ПВО). 80% інформації надходить з відкритих джерел (що дозволяє окупантам корегувати вогонь), тож зробимо ворогу інформаційну дієту! Докладаймо зусиль до перемоги разом! Детальніше

Сьогодні в Україні відзначається День українського добровольця. Саме цього дня у 2014 році понад 500 бійців самооборони Майдану розпочали підготовку на полігоні у Нових Петрівцях, щоб взяти участь у боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність України.

З 2017 року ця дата встановлена ​​для вшанування мужності та героїзму воїнів, які захищають незалежність та суверенітет України.

Слава українським добровольцям!

Вітаємо! Сьогодні День народження великого сина українського народу, якого не зломив російський царат і який  до останнього подиху був вірним Україні та вірив в її світле майбутнє!

Український захисник виконав пісню «Браття українці» ще 07.02.2022 Патріот і співак Юрій Городецький - старший солдат 28 механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу: "А якщо війною - тоді начувайтесь. Нас ніщо не спинить. Слава Україні!"                                              Які ж талановиті люди нас захищають, справжні нащадки Кобзаря!             УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!!!

Наші відважні жінки беззбройні, але мають громадянську мужність рішуче говорити російським окупантам: "Запорізька земля - це Україна!" Раніше ми вітали з перемогою у Global Teacher Prize Ukraine 2021 в номінації "Громадянська освіта" Бут Ганну Вікторівну, викладача ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», а зараз вона щодня разом з дочкою бере участь у акціях супротиву. Ми пишаємося мирним населенням Мелітополя, Енергодара, Бердянська та інших міст та селищ Запорізької області, що голіруч стали на захист демократичних цінностей Української держави та рідної землі! Ми пишаємося незламністю наших захисників! УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!!!

Шановні колеги, додаємо посилання на офиційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського, де можно ознайомитись з останніми новинами, указами, розпорядженнями та ін.

Посилання: https://www.president.gov.ua/

Колеги, пропонуємо вам для ознайомлення посилання на офіційну сторінку Президента України на платформі YouTube, де оперативно публікуються звернення Президента.  

Посилання: https://www.youtube.com/c/%D0%97%D0%B5%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%822019/videos 

Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 Ректорат Інституту інформує «Про введення воєнного стану в Україні», який запровадженно з 05:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. В умовах правового режиму воєнного стану освітній процес в Інституті повністю переходить в дистанційний формат (асинхронний режим). Детальніше

Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації інформує про організацію та проведення тренінгів для учасників інноваційного освітнього проєкту Всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально- методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти» у лютому – квітні 2022 року. Подробиці

Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації інформує про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти "Джерело творчості" в номінації "Керівник гуртка - 2022". Детальніше

Стали відомі результати першого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2022” номінація “МИСТЕЦТВО”. Перший (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2022” у номінації “Мистецтво” проводився згідно програмі, за якою конкурсні випробування розподілялись за видами фахової діяльності. 

На засіданні фахового журі обласного туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2022” у номінації “Мистецтво” затверджено рішення щодо результатів фінального туру та визнано переможницею Покатильську Ганну Віталіївну, вчительку музичного мистецтва Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області, лауреатами фінального етапу першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» у номінації «МИСТЕЦТВО» стали...

19 лютого 2022 р. в Запорізькому ценрі «Діалог» відбулося засідання членів журі, які переглянули відеозаписи виступів учасників обласного поетичного онлайн-фестивалю «Живе слово краси» (для учнів, які вивчають християнську етику).

Організаційно-методичний супровід фестивалю здійснювали Світлана Гура, ст.викладач КЗ «ЗОІППО» ЗОР, та Світлана Борхович, ст. викладач Класичного приватного університету, к.пед.н., журі очолювала Стадниченко Надія Василівна, Заслужена артистка України, доцент кафедри акторської майстерності, к.пед.н., доцент Запорізького національного університету.

У фестивалі взяли участь 70 дітей та учні з різних закладів освіти Запорізької області. Щира вдячність учасникам фестивалю, їхнім керівникам та батькам за Свято Поетичного Слова! Побажання працелюбності, наснаги та подальших творчих злетів! Детальніше

З 07 по 16 лютого 2022 року проходили курси підвищення кваліфікації заступників директора з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників (не основний предмет). Загальна кількість слухачів - 27. Динаміка показників якості курсової перепідготовки складала 36,35 балів.   

12 лютого 2022 р. відбувся онлайн обласний фестиваль «Юні знавці Біблії» (обласна олімпіада супровід якого здійснювали науково-педагогічний й педагогічні працівники комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, зокрема, науково-методичний - кафедра теорії та методики виховання (завідувач Барліт О.О., к.п.н., доцент та Гура С.П. – старший викладач), технічний - обласний науково-методичний центр інформатизації освіти (завідувач Здоровець О.Ф.)

У Фестивалі взяли участь 22 учні з різних закладів освіти Запорізької області. Учасники пройшли тестування та виконали творче завдання і продемонстрували досить високий рівень знань та креативні здібності.

Бажаємо переможцям гідно представити Запорізьку область на ХІV всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії», яка відбудеться у місті Острог (квітень-травень 2022 р.).  Щира вдячність учням за цілеспрямованість, наполегливість та працелюбність, а педагогам і батькам – за підготовку дітей до фестивалю (олімпіади) та турботу. Детальніше

Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», 16 лютого 2022 року Україна вперше відзначатиме День єднання. У цей день українці піднімуть Державний прапор і покажуть всьому світу силу народу та незламне прагнення до миру. Міністерство освіти і науки запрошує усі заклади освіти України доєднатися до заходів, присвячених Дню єднання.

Завершився обласний етап всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості – 2022». Визначено 5 претендентів, які посіли перші місця в своїх номінаціях і надалі будуть продовжувати змагання на всеукраїнському рівні:

Слід зазначити, що в окремих номінаціях відрив в показниках конкурсних випробувань у 2-турі був абсолютно незначним, що є підтвердженням достатньо високого рівня педагогічної майстерності його учасників. Побажаємо всім: й учасникам конкурсу, й тим, хто допомагав їм у підготовці, тим, хто за них вболівав, насамперед, міцного здоров’я, а переможцям обласного етапу – гідно представити свою професійну майстерність на всеукраїнському рівні, як це не один раз доводили педагоги позашкільної освіти Запорізької області. Детальніше

Міністерство освіти і науки надає рекомендації щодо проведення заходів до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Заходи, проведені в навчальних закладах в період з 20 лютого по 16 березня 2022 року, сприятимуть формуванню солідарності із українськими громадянами, які проживають в окупації. Детальніше

Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації інформує про проведення обласного фестивалю «Моральний вчинок» в закладах освіти Запорізької області протягом лютого-квітня 2022 року.  Детальніше

Директорат науки та інновацій Міністерства освіти і науки України інформує про проведення у 2022 році за підтримки та сприяння Міжнародної асоціації позашкільної освіти Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики». Подробиці 

11 січня 2022 року розпочався обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості – 2022». Професійну майстерність демонструють керівники гуртків військово-патріотичного, дослідницько-експериментального (наукове відділення «Філософія та суспільствознавство»), еколого-натуралістичного (природознавство та загальна біологія), науково-технічного (початково-технічний профіль), туристсько-спортивного та художньо-естетичного (театральна діяльність) напрямів. Обласний етап проходить в 2 тури. Детальніше 

Відповідно до плану роботи інституту для педагогів закладів позашкільної освіти 02.02.2022  був проведений семінар з теми «Складання навчальних програм з позашкільної освіти». В умовах поширення спалаху пандемії COVID-19 семінар проходив дистанційно. Детальніше