Кафедра теорії та методики виховання

Міністерство освіти і науки України продовжує оновлення предмета «Захист України» для учнів 10–11 класів. Нещодавно завершилася друга хвиля підготовки тренерів, які впроваджуватимуть нову програму та навчатимуть учителів.

Мета змін — адаптувати предмет «Захист України» до викликів сьогодення та надавати учням практичні навички, необхідні для збереження їхнього життя. Щоб «Захист України» запрацював по-новому, варто змінити підхід до його викладання, а отже, — навчати вчителів.

Нова група з 60 тренерів пройшла ґрунтовну підготовку, яка охоплювала вивчення сучасних аспектів національної безпеки, інформаційної грамотності, основ військової справи, а також методів роботи зі старшокласниками.

Після отримання сертифікатів та успішного складання іспиту фахівці зможуть розпочати роботу з підвищення кваліфікації вчителів «Захисту України» в різних регіонах, упроваджуватимуть новий підхід до викладання цього предмета.

Тренери переймали досвід у фахівців: представників АЗОВу, Демократичної школи «Майбутні», КMBS та ОСІНТ-агенції «Мольфар». Для МОН важливо продовжити та посилити співпрацю з провідними експертами галузі. Саме тому міністерство підписало меморандум про співробітництво з Molfar та ГО «ОСІНТ». Така підтримка та подальша спільна робота — важливі для осучаснення викладання й дерадянізації предмета.

У листопаді 2023–січні 2024 року було проведено загальнонаціональне репрезентативне дослідження «Булінг та толерантність у закладах освіти після 24 лютого 2022 року». Метою дослідження було виявити ступінь поширеності булінгу серед учнів 5–9 класів (10–14 років), його найпоширеніші види та приводи, а також зміни, які спричинило у ландшафті шкільного булінгу повномасштабне вторгнення росії на територію України. Було проаналізовано  відповідей 5576 учнів, які отримують освіту в українських школах будь-якої форми навчання.

Читати далі

Уряд України виділив 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для осередків, у яких відбуватиметься викладання оновленої дисципліни “Захист України”. 80% навчального обладнання громади купуватимуть через електронний каталог Prozorro Market. Щоб придбати інші 20%, замовники матимуть право самостійно обрати формат для закупівель (через Prozorro Market або відкриті торги).

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

З повним переліком товарів, які закуплять для кабінетів “Захисту України”, можна ознайомитися в наказі МОН №919 від 26 червня 2024 року нижче або за посиланням.

У МОН розповіли, що створення освітніх осередків розпочнеться вже цього року. В одному центрі навчатимуться учні й учениць 1011-х класів із 5-10 найближчих шкіл.

Зокрема, для осередків, на базі яких викладатимуть оновлений “Захист України”, закуплять:

“Дуже важливо наповнити осередок інноваційним та якісним обладнанням. Адже мета нової концепції викладання – забезпечити рівний доступ учнів до матеріально-технічної бази, а отже, і до отримання практичних навичок”, прокоментував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

У МОН додали, що команда ДУ “Професійні закупівлі” проводить консультації з виробниками та дистрибʼюторами товарів для забезпечення максимально прозорих і конкурентних процедур. Зокрема, уже розпочалася перевірка постачальників.

Конкурси директорів під час воєнного стану: що змінилося в законодавстві та як усе відбувається на практиці.

Під час воєнного стану в Україні засновник закладу освіти [найчастіше – місцеве управління освіти] може обирати – призначати на посаду керівника ЗЗСО за конкурсом чи без нього.

Втім, Служба освітнього омбудсмена акцентує, що проведення конкурсів – “це прояв демократії, прозорості та справедливості” й саме ця процедура унеможливлює “призначення одіозних, “своїх”, замішаних у корупційних діях осіб”. Та безпекова ситуація не дає змоги проводити конкурси у всіх регіонах, як це було до повномасштабного вторгнення.

З цього матеріалу ви дізнаєтеся:

Читати матеріал повністю

Інформація для керівників закладів фахової передвищої, вищої освіти. Міністерством освіти і науки України розроблено вебплатформу «Освіта для ветеранів» для забезпечення зосередження та уніфікації інформації щодо наявних освітніх можливостей для ветеранів.

Інформуємо, що портал «Освіта для ветеранів» від Міністерства освіти і науки України, має на меті стати універсальним, практичним та корисним простором, де буде зібрана загальна інформація про професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту в Україні, освітні програми та спеціальні заходи для ветеранів створені закладами освіти.

Просимо Вас заповнити форму до 31.07.2024.

У разі наявності питань щодо функціонування вебплатформи або інформації щодо додаткових можливостей для ветеранів війни просимо надати її на електронну скриньку osvita_veteraniv@mon.gov.ua.

Звертаємо Вашу увагу, що наразі вебплатформа працює у тестовому режимі.

Додаткові інформаційні матеріали за посиланням.

В українських школах з вересня планують запровадити новий курс у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» під назвою «Уроки щастя». 

Про це повідомила перша леді Олена Зеленська, анонсуючи запровадження курсу для українських школярів.

Курс стане українською адаптацією американського курсу із соціально-емоційного навчання Well-Being.

Очікується, що уроки розкриватимуть знання й навички, без яких неможливо щасливе, змістовне, плідне життя. 

На уроках йтиметься про вміння будувати стосунки з людьми (щастя та стійкість нерозривно з цим пов'язані), творчість і вміння бути творцем свого життя, уміння любити, співчувати, жити гідно та бути вільним.

Також курс буде про розуміння того, що означає бути людиною, про мудрість і те, як зростати в ній, вміння осмислювати та досвід, про цінності й те, як важливо знати сенс життя.

Окрім того, курс даватиме знання про важливість емпатії, емоційного інтелекту, щоб розуміти емоційні потреби та почуття, як власне, так і свого оточення, про психічне здоров'я та розуміння того, як дбати про нього.

Платформа для культурних та соціальних проєктів «Експеримент» оголосила про запуск нової програми, спрямованої на допомогу бібліотекам України у поповненні їхніх фондів актуальною літературою.

Проєкт «Інформаційна підтримка бібліотек» пропонує бібліотекам безкоштовну допомогу у пошуку книгодарувальників.

Так бібліотеки зможуть отримати нові книжки, журнали й інші матеріали, які допоможуть їм краще обслуговувати своїх користувачів і задовольняти читацькі запити.

Як допомогти бібліотеці?

Станьте спонсором бібліотеки і зробіть свій внесок у розвиток української культури! Давайте підтримувати і відновлювати наші бібліотеки!

Національна стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища: які цілі передбачені на 2024 рік. Передусім ідеться про формування безпечних, комфортних та здорових умов навчання в закладах загальної середньої освіти, а також набуття учнями компетентностей, необхідних для безпечного та здорового способу життя.

Докладний комплекс заходів визначений у розпорядженні уряду “Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі на 2024 рік”, повідомляє Урядовий портал.

У плані заходів визначено такі стратегічні цілі:

Реалізація окремих заходів, зокрема, облаштування укриттів у закладах освіти, придбання шкільних автобусів, потребуватиме фінансування з державного та місцевих бюджетів.

Освітянок запрошують на другу хвилю безплатного навчання в межах проєкту “Прогресія”. Він покликаний масштабувати внесок, вплив і лідерство жінок в ухваленні рішень та трансформаціях на рівні робочих місць, громад і країни загалом.

Подати заявку для участі в доборі можна до 1 серпня 2024 року за посиланням (організатори відберуть 100 учасниць).

Доєднатися до проєкту запрошують фахівчинь зі сфер:

Курс триватиме 6 місяців. Протягом цього часу на учасниць чекають:

Докладніше дізнатися про проєкт можна на сайті “Прогресії” за лінком. 

Шановні колеги! В умовах широкомасштабного вторгнення військ рф в Україну Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізаціїзмісту освіти» приділяють особливу увагу навчальним і просвітницьким матеріалам, створеним з метою не тільки поширити і поглибити знання про правила безпечної поведінки при виявленні мін/вибухонебезпечних предметів, але й сприяти формуванню практичних навичок безпечної відповідальної поведінки в критичних ситуаціях.

Повідомляємо, що Благодійна організація «Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні» запровадила проєкт з інформування та навчання цивільного населення з попередження ризиків, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами, який націлений на підвищення рівня обізнаності громадян нашої країни з протимінного захисту, формування навичок безпечної поведінки (відповідні програми додаються).

27 червня 2024 року, о 10:00, в очному форматі відбудеться засідання науково-методичної ради Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Пропонуємо для ознайомлення порядок денний...

З 11 по 17 червня 2024 р. відбувся дистанційний тренінг «Наставницька діяльність та супервізія в закладах освіти», в якому взяли участь 40 освітян від закладів освіти Запорізької області. Тренери: Світлана Гура та Олена Сібіль, викладачі кафедри теорії та методики КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Упродовж заходу учасники тренінгу взяли участь у трьох вебінарах, опрацювали дев'ять тем, виконали три залікові та проявили себе творчими й непересічними освітянами.

Дякуємо за активність, толерантність, креативність, обов'язковість та сумлінність! Подальших успіхів в нелегкому, але надзвичайно важливому покликанні – наставник!

З 10 по 14 червня 2024 р. проходив Всеукраїнський семінар з навчання тренерів предмета «Захист України», в якому взяли участь три представники від Запорізького регіону: Світлана Гура, ст. викладач кафедри теорії та методики КЗ «ЗОІППО» ЗОР, Сергій Ващенко, тренер КЗ «Запорізький обласний центр молоді» ЗОР, та Ігор Кириченко, викладач КЗ «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» ЗОР.

Навчання проводили представники 12 бригади НГУ «Азов», OSINT-фахівці проєкту Molfar, KMBS та школи «Майбутні». Як і розпочався, так і завершився захід спілкуванням з міністром освіти Оксеном Лісовим, який зазначив: «Хочемо, щоб з 1 вересня предмет «Захист України» викладали по-новому. І саме вчителі мають стати рушієм цих змін, тому навчання педагогів – важливий фокус уваги. Наша мета – зробити так, щоб у підсумку вчителі «Захист України» стали натхненниками для багатьох молодих громадян: формували потужну патріотичну позицію, надавали знання для збереження життя як в мирний час, так і в умовах війни».

Тож на серпень Інститут планує проведення тренінгів з підвищення кваліфікації вчителів.

З вересня 2024 року учні 10–11–х класів вивчатимуть “Захист України” зовсім по-іншому. Уроки будуть не раз на тиждень, а раз на місяць у форматі тренінгів упродовж цілого дня. Діти вивчатимуть основи національної безпеки, управління дронами, домедичну допомогу, а також розумітимуть, чим кожен і кожна може бути корисним/корисною в захисті країни. Навчання відбуватиметься в міжшкільних осередках, які будуть оснащені сучасним обладнанням.

У Міністерстві освіти і науки вже розробили й затвердили нову навчальну програму “Захисту України”, яка описує оновлений зміст та ідею курсу, а за літо планують навчити вчителів.

 Читати в новому матеріалі НУШ

11 червня 2024 р. відбувся Всеукраїнський методичний семінар з обміну досвідом впровадження програм «Культура добросусідства» для 5-6 класів НУШ.

З доповіддю від Запорізької області виступили:

Щира вдячність спікерам за яскраве та наочне представлення творчих напрацювань освітян нашого регіону!

З 07 по 14 травня 2024 року відбувся методичний тренінг «Стаємо сильнішими разом» (використання ресурсів ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни).

В ньому взяли активну участь 24 педагога Запорізької області. 

Ініціатива «Стаємо сильнішими разом!» реалізується у межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» у партнерстві з Уповноваженим Верховної ради України з прав людини, Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

Педагоги детально ознайомились із навчальними активностями, які розроблені на основі навчально-методичних ресурсів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини міжнародної освітньої платформи «Living Democracy», використання яких в освітньому процесі покликано розвивати в дітей когнітивні, поведінкові, соціальні й емоційні навички, необхідні для соціальної адаптації, інтеграції, інклюзивності й самореалізації особистостей та спільнот

За результатами навчання учасники отримали сертифікат на 30 год (1 кредит ЄКТС).

Детальніше за посиланням 

1 червня 2024 р., об 11:00, відбудеться урочистий інтерактивний захід «Роль суспільних інституцій у духовно-моральному вихованні дітей і молоді України у час вітчизняних та міжнародних викликів» з нагоди свята на онлайн-платформі «ЦІННОСТІ».

Однією із найбільших цінностей кожної цивілізованої спільноти є діти і молодь та їхнє належне виховання. Турбота про зростаюче покоління виявилася у встановленні Міжнародного дня захисту дітей 1 червня 1949 року. В Україні День захисту дітей встановлено у 1998 р. відповідно до Указу Президента Леоніда Кучми.

Запрошуються освітяни усіх рівнів, здобувачі освіти та їхні батьки, усі зацікавлені особи.

Координатор платформи і заходу Василь Жуковський, професор.

Приєднатися

Програма 

На виконання наказу МОН «Про організацію та проведення Всеукраїнського семінару із навчання тренерів навчального предмета «Захист України» No 749 від 24.05.2024, буде проведено навчання тренерів з метою підготовки вчителів/викладачів навчального предмета «Захист України» закладів загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти.

Навчання тренерів відбудеться з 10 по 14 червня 2024 року у м. Києві.

Реєстрація учасників проводиться до 04 червня 2024 року.

До участі запрошуються:

Детальна інформація та реєстраційна анкета розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням.

Реєстраційна форма для координаторів навчального предмету «Захист України» регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти  доступна за покликанням. З додатковими питаннями звертатися за телефоном +38096 186 71 63, Анна Коваленко.

До уваги освітян! Інформація щодо можливості викладання курсу «Основи сім'ї» у 2024/2025 навчальному році (гриф МОН України від 13.12.2023 по 01.07.2028).

Заклади освіти надають своїм учням безліч програмних знань (корисних і цікавих), формують наскрізні вміння й компетенції та розвивають м'які навички. Але не менш важливим є підготовка старшокласників до подружнього життя. В Україні лише 10% сімей вважають себе щасливими, тож надання конкретних знань про засади створення щасливої сім'ї та виховання успішних дітей вкрай необхідне.

Програма «Основи сім'ї» рекомендована для впровадження у 10-11 класах як курс за вибором, має потужний методичний супровід: сайт, паперові та онлайн-підручники, методичні посібники, 11 годин оглядового відео до 70 тем курсу, 20 хв відеозаписи виступів фахівців до кожного уроку (що може бути використано як виклад основного матеріалу, вчитель готує лише інтерактивне обговорення, дискусії), онлайн-навчання для педагогів, що бажають викладати за даною Програмою (сертифікат державного зразка).

Мислимо глобально та пам'ятаємо, що Україна належить до старіючих націй де велика кількість пенсіонерів, а смертність перевищує народжуваність (+ війна та виїзд за кордон), тож цей курс точно принесе користь і учням, і країні в цілому.

Детальніше

Для українських старшокласників і старшокласниць повністю переписали освітню програму дисципліни “Захист України”. Зокрема, звідти прибрали все, що стосувалося радянського підходу. У Міністерстві освіти і науки планують, що викладати предмет по-новому почнуть уже з 1 вересня 2024 року.

Про це розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю для порталу Hromadske.

Крім того, за словами міністра, для закладів освіти також оновили рекомендований перелік обладнання, яким мають бути оснащені класи, і розробили методику організації освітнього простору та процесу навчання.

Як розповів Оксен Лісовий, оновлена програма “Захисту України” складатиметься з 6 модулів. Серед них:

“Завдання дисципліни “Захист України” – дати молодому громадянину усвідомлене розуміння того, для чого захищати державу, чому це вигідно йому особисто, чому держава є важливим інструментом досягнення його особистого успіху та безпеки. І далі – навички того, як саме він може захищати її”, – додав міністр.

Детальніше

До уваги освітян! Завершено проведення обласного фестивалю «Моральний вчинок» (підбиті підсумки та надруковані електронні грамоти для учасників). Для участі у Фестивалі представлено 320 робіт учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) та професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

Мета Фестивалю: популяризація духовних і моральних надбань, консолідація зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та учнівської молоді, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

Журі Фестивалю відзначило активну участь учнів закладів освіти: Комунального закладу «Матвіївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Запорізької обласної ради, Богданівського опорного закладу загальної середньої освіти Чернігівської селищної ради Бердянського району Запорізької області, Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище», Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», закладу загальної середньої освіти № 1 Токмацької міської ради, Відраднівської гімназії Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, Комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської міської ради, Новопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Осипенківської сільської ради Бердянського району Запорізької області, Комунального закладу «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Світоч» Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області, Мар'ївської гімназії «Оберіг» Біленьківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, Закладу загальної середньої освіти №2 Токмацької міської ради, Комунального закладу «Зеленівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів природничо-математичного напряму» Софіївської сільської ради Бердянського району Запорізької області, Опорного закладу освіти «Матвіївський загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Всесвіт» Матвіївської сільської ради, які надали найбільшу кількість конкурсних робіт від кожного зазначеного закладу освіти.

Найбільшу кількість творчих звітів підготували учні із закладів освіти: Запорізького району (майже третина усіх робіт), Токмацької та Енергодарської міських рад Пологівського та Василівського районів, Широківської сільської ради та Кушугумської селищної ради Запорізького району, Чернігівської селищної ради та Осипенківської сільської ради Бердянського району.

З матеріалами фестивалю можна ознайомитися на освітньому порталі «ЗапоВікі» (розділ «Освітні проєкти»).

Щиро вдячні усім учасникам та їхнім керівникам за незламність та стійкість! Разом до перемоги! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

Наказ ДОН ЗОДА

Статистична довідка

Сторінка фестивалю 

25 травня у Києві на Житньому ринку відбудеться «Молодіжний конгрес: українська ідентичність та її промоція у світі».

Молодіжний конгрес: українська ідентичність та її промоція у світі – захід організований Молодіжною радою при Міністерстві закордонних справ України за сприяння Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерство освіти та науки України, Міністерство культури та інформаційної політики України, ГО “Українська асоціація студентів”, ГО “Асоціація Молодіжних Рад України”, БФ «МХП-Громаді» та проєкту UNDP в Україні «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» та фінансування Уряду Японії.

Захід є одноденним та складається з 3 панельних дискусій на такі теми:
– Визначення української ідентичності;
– Цифровізація у формуванні міжнародного образу України;
– Українська ідентичність: як залучити молодь до промоції як в Україні, так і за її межами. Практичні кроки.

Контактні особи: Власюк Дар’я, +380 68 733 53 03, vlasuikdaria@gmail.com

Софія Шарова, +380 97 737 54 62, sofiia18sharova@gmail.com

Детальніше

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє, що 28 травня 2024 року відбудеться Всеукраїнський вебінар «Підсумки V хвилі шкільного уроку волонтерства» (далі – Вебінар).

Організаторами Вебінару є: ГО «Українська Волонтерська Служба», ГО «Рух Олександра Педана «ДЖУНІОРС» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти та науки України, Міністерства молоді та спорту України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

На Вебінарі організатори оголосять 10 переможців 5 хвилі конкурсу для освітян, підіб’ють підсумки проєкту в цьому навчальному році, а також розкажуть про наступні плани.

Для участі у Вебінарі просимо обов’язково зареєструватися за покликанням.

Запрошуємо долучитися до Вебінару представників органів управління освітою, керівників та вчителів закладів загальної середньої освіти.

Участь у Вебінарі безоплатна. Початок 28 травня 2024 року о 16.00. Долучитися до Вебінару можна на каналі ютуб .

Довідки за телефонами: 063-700-50-83 – Юлія Курилюк.

Педагогів і педагогинь запрошують на безплатний онлайн-тренінг з підвищення кваліфікації "Розуміння емоційної грамотності як важливого елемента освіти".

Про це повідомили в Офісі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.

Взяти участь в онлайн-заході всі охочі можуть, заповнивши google-форму за посиланням.

Зареєстровані учасники й учасниці отримають посилання на ZOOM на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

Лекція-тренінг відбудеться 23 травня 2024 року з 15:30 до 17:30. Мова заходу – англійська з українським супровідним перекладом.

Під час тренінгу педагоги й педагогині зможуть докладніше ознайомитися з поняттями емоційної грамотності й емоційного інтелекту.

Крім того, освітяни й освітянки отримають практичні інструменти та стратегії для ефективного управління емоціями й вдосконалять свої знання з:

Спікером онлайн-події є доктор Алекс Шнайдер – соціолог, педагог і дослідник освіти з питань емоційної грамотності, освіти, менеджменту та лідерства.

Учителі й учительки, які виконають тестове й письмове практичні завдання (до 6 червня), отримають сертифікати про підвищення кваліфікації обсягом 6 годин (0,2 ЄКТС).

Докладніше про програму “Розуміння емоційної грамотності як важливого елемента освіти” можна дізнатися за лінком.

Керівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти й працівників органів управління освітою запрошують на безплатний вебінар “Взаємодія закладів освіти з управліннями освіти: нові можливості для забезпечення якості освіти”.

Про це повідомила Державна служба якості освіти України.

Зареєструватися для участі в онлайн-події освітяни й освітянки можуть за посиланням.

Вебінар відбудеться 30 травня о 14:00 в онлайн-форматі.

Під час заходу учасники й учасниці докладніше дізнаються:

Спікером заходу є начальник управління інституційного аудиту ДСЯО Юрій Вергун.

16 травня 2024 р. в межах роботи тематичного напряму «Тенденції та перспективи розвитку мистецької освітньої галузі в умовах НУШ» II Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта та наука крізь виклики сьогодення» було проведено  мітап «Пріоритети модернізації мистецької освітньої галузі в умовах війни».

Модернізація мистецької освітньої галузі в умовах війни є надзвичайно важливим і складним завданням, яке вимагає інтегрованого підходу та врахування численних факторів.

Модератором заходу був доцент кафедри теорії та методики виховання, кандидат педагогічних наук, доцент Юрій Олійник.

Особливу зацікавленість спричинили ґрунтовні, ілюстровані презентаціями доповіді спікерів:

Оксана Івасюк, проєктна менеджерка з питань змісту освіти Реформа Нова українська школа, експерт Команди підтримки реформ МОН України, кандидат філологічних наук, доцент. У доповіді «Міжгалузева інтеграція навчального курсу «Драматургія і театр» фахівчиня висвітила основні пріоритети інтегративного підходу до формування актуального змісту навчальних курсів мистецької освітньої галузі на прикладі розробленої модельної програми «Драматургія і театр», яка отримала гриф МОН України та успішно застосовується в освітньому просторі.

Уляна Долга, учитель мистецтва та технології Запорізької гімназії № 84 Запорізької міської ради, аспірант факультету технологій та дизайну Українського державного університету імені Михайла Драгоманова презентувала доповідь «Інноваційний кластер ESTEAM-інструментів у професійній діяльності вчителя мистецької освітньої галузі». Провідними ідеями означеної теми, якими ділилась з колегами дослідниця, в першу чергу були способи застосування сучасних мультимедійних технологій у викладанні інтегрованого курсу «Мистецтво» базової школи. Кожна з презентованих ідей має сучасне науково-педагогічне забезпечення, до того ж апробована вчителькою.

Сергій Подмазін, методист ОНМЦ  КЗ «ЗОІППО» ЗОР,  доктор філософських наук, кандидат психологічних наук, доцент. Доповідь «Архетипи як основа образно-символічного змісту патріотичних пісень» містила надзвичайно цікаву наукову інформацію – результати культурних розвідок та аналітичного опрацювання значного обсягу мистецьких артефактів. Українська пісня – одна з визначних форм національної культури, яка має багату історію та лишається актуальною в сучасному соціокультурному просторі.

Реакція учасників мітапу на інформацію надану у доповідях свідчила про актуальність та потребу в опрацюванні, усвідомленні та застосуванні в практичній педагогічній діяльності.

У підсумку тривалого обговорення з деякою полемікою у підходах до способів реалізації нових знань були сформульовані узгоджені висновки мітапу. Ключовими пріоритетами модернізації мистецької освітньої галузі у воєнний час, на думку більшості учасників онлайн заходу є:

Модернізація мистецької освіти в умовах війни є багатогранним процесом, який потребує координації зусиль державних органів, освітніх установ, громадських організацій та міжнародних партнерів. Це завдання, що вимагає творчого підходу та стійкості, щоб забезпечити розвиток та підтримку мистецької освіти навіть у складних умовах. 

Фото

Відео

Відповідно до плану роботи Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у травні-червні 2024 р. проводить для педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області психолого-педагогічні тренінги з метою розвитку професійної компетентності педагогів з питань, які мають актуальність для

системи освіти нашої області та підготовки до впровадження Концепції «Нова

українська школа».

Список учасників складено на підставі додаткової самостійної реєстрації педагогів (лист КЗ «ЗОІППО» ЗОР від 07.05.2024 No 166). Форма навчання - дистанційна. Навчання на тренінгах є безкоштовними для учасників.

Посилання для доступу до матеріалів тренінгу буде надіслано на особисті електронні пошти учасників (вказані при реєстрації) за 1-3 дні до початку тренінгу.

Учасники, які успішно опанують програму тренінгу, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.

Контактні особи:

− Савіч Ірина Олександрівна, методист навчально-методичного центру,

kpk.zoippo@gmail.com, 0663576779;

− Задорожкіна Яна Сергіївна, завідувач навчально-методичним центром,

nnc@zoippo.net.ua, 0964236136.

Шановні колеги-освітяни!

18 травня 2024 р. відзначатиметься День науки в Україні. З цієї нагоди фахівцями КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР буде проведено регіональні тематичні заходи Тижня науки-2024: вебковоркінг, наукове кафе, мітап, онлайн-презентація і вебінари. Заходи будуть відбуватися з 13 до 21 травня 2024 р. у дистанційному форматі. Учасники отримають електронні сертифікати.

Участь у заходах безплатна. Для отримання доступу на онлайн-зустріч необхідно пройти попередню реєстрацію.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Шановні освітяни! Просимо ознайомитись з наказом №120 Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації  "Про проведення обласної виставки Освіта Запорізького краю 2024" від 29.04.2024.

Міністерство освіти і науки України інформує. На виконання Плану заходів на 2024 рік з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 No 883-р, та у рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світі в період з 13 по 19 травня 2024 р. в Україні відбудеться перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».

Рекомендуємо органам управління у сфері освіти, керівникам закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти організувати заходи, спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, зокрема:

Матеріали щодо проведення Тижня безпеки дорожнього руху можна знайти за покликанням (розділ: Тиждень БДР).

9 травня 2024 р., з 16:00 до 17:00, відбудеться зустріч в межах навчального модуля «Кіберджура: можливості цифрових архівів для створення ГІС-проєктів» з Андрієм Когутом, директором Галузевого державного архіву СБУ, к.іст.н., який розповість про особливості роботи з цифровими архівами, способами проведення архівного пошуку, правилами коректного використання архівних джерел та їх індексації і трансформації у формати читабельні для ГІС-систем.

Запрошуються вчителі предмета «Захист України», історії та усі, хто зацікавлений.

Детальніше

Шановні освітяни! Просимо ознайомитись з наказом №122 Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації  "Про організацію і проведення Тижня науки 2024" від 02.05.2024.

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє, що 7 травня 2024 року відбудеться Всеукраїнський вебінар «Старт V хвилі проведення Шкільного уроку волонтерства» (далі – Вебінар).

Буде оголошено про старт V (останньої в цьому навчальному році) хвилі проведення Шкільного уроку волонтерства, останньої в цьому навчальному році, хвилі проєкту та результати відбору проєктів, що отримають фінансування в рамках конкурсу грантів для освітян, що був оголошений раніше.

Для участі у Вебінарі необхідно обов’язково зареєструватися за покликанням .

Запрошуємо долучитися до Вебінару представників органів управління освітою, керівників та вчителів закладів загальної середньої освіти.

Участь у Вебінарі безоплатна. Початок 7 травня 2024 року о 16.00.

Долучитися до Вебінару можна на каналі ютуб за покликанням.

Довідки за телефонами: 063-700-50-83 – Юлія Курилюк.

Детальніше

Шановні колеги!

У травні 2024 році компанія Clarivate планує провести 4 вебінари українською мовою (2, 09, 16 та 23 травня). Розглядатимуться питання: оновлення в авторському профілі Web of Science; оформлення статті за допомогою EndNote; проходження повного циклу наукового дослідження з ресурсами Clarivate; відповідального використання штучного інтелекту дослідниками.

Онлайн-заходи проводяться на платформі ZOOM. Участь у них безплатна. Для участі у вебінарах необхідна попередня реєстрація. Кожен з учасників, хто буде присутній понад 90% основного часу вебінару, отримає електронний сертифікат учасника.

Детальніше

З 15 квітня 2024 р. тривали курси підвищення кваліфікації «Учителі предмета «Захист України. Основи медичних знань» для 27 освітян (7 – за програмою 75 год та 20 – за програмою 45 год).

Під час вебінарів увага слухачів була акцентована на ціннісних орієнтирах національного виховання молоді, історії українського війська та інфомедіаграмотності, використанні онлайн-сервісів у викладанні даного предмета, а також на нормативно-правовому забезпеченні освітнього процесу та засадах педагогіки партнерства.

15 педагогів пройшли 6-годинне очне навчання з надання домедичної допомоги під час бойових дій в Запорізькому центрі «КоЛеСо» та після вихідного тестування отримали сертифікати.

Щиро вдячні за ефективну співпрацю викладачам КЗ «Запорізький обласний ліцей-інтернат «Захисник» ЗОР (начальник ліцею Руслан Кулька), тренерам-волонтерам центру «КоЛеСо» та усім слухачам за високий рівень професійного спілкування, відповідальність, позитивність та креативність у виконанні завдань!

До нових зустрічей!

Шановні колеги! 8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений минулого року Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Це – дата, коли ми разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом і памʼять про загиблих і всіх жертв Другої світової. Український інститут національної пам’яті пропонує й надалі дотримуватися європейського підходу в меморіалізації подій, героїв і жертв Другої світової та сучасної російсько-української воєн. Виходячи з цього, Інститут підготував тематичні інформаційні матеріали, які містять такі розділи: вступ; ключові повідомлення; історична довідка; коли нацизм капітулював; як Москва перетворила перемогу на культ; 9 травня – День Європи; тематичні матеріали Українського інституту національної пам’яті. 

Лист 

Тематичні інформаційні матеріали

Шановні колеги-освітяни!  18 травня 2024 р. відзначатиметься День науки в Україні. З цієї нагоди фахівцями КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР буде проведено регіональні тематичні заходи Тижня науки-2024: вебковоркінг, наукове кафе, мітап, онлайн-презентація і вебінари. Заходи будуть відбуватися з 13 до 21 травня 2024 р. у дистанційному форматі. Учасники отримають електронні сертифікати.

Участь у заходах безплатна. Для отримання доступу на онлайн-зустріч необхідно пройти попередню реєстрацію.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Шановні освітяни, пропонуємо ознайомитись з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.04.2024 №159 «Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної  системи освіти у 2024 році».

Шановні колеги!

15-17 травня 2024 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР у дистанційному форматі відбудеться ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Освіта та наука крізь виклики сьогодення». Конференція проводиться в співпраці з вітчизняними колегами: Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти»; Інститутом цифровізації освіти НАПН України; Інститутом психології ім. Г.С. Костюка НАПН України; Житомирським державним університетом ім. Івана Франка; Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Громадською спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини» та міжнародними партнерами: ФАТ «НЦПК «ӨРЛЕУ» Інститутом підвищення кваліфікації педагогічних працівників по Північно-Казахській області (Казахстан), The LEGO Foundation (Королівство Данія).

Для участі у Конференції необхідно до 8 травня 2024 р. пройти реєстрацію.

Тези, відеовиступи та матеріали для постерного обговорення просимо надсилати до 12 травня 2024 р. на адресу: nauk.zoippo@gmail.com

Запрошуємо до участі!

Інформаційний лист (українською)

Information letter (in English)

Сайт конференції

Реєстрація

Register

Шановні колеги!

15-17 травня 2024 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР у дистанційному форматі відбудеться ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Освіта та наука крізь виклики сьогодення». Конференція проводиться в співпраці з вітчизняними колегами: Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти»; Інститутом цифровізації освіти НАПН України; Інститутом психології ім. Г.С. Костюка НАПН України; Житомирським державним університетом ім. Івана Франка; Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Громадською спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини» та міжнародними партнерами: ФАТ «НЦПК «ӨРЛЕУ» Інститутом підвищення кваліфікації педагогічних працівників по Північно-Казахській області (Казахстан), The LEGO Foundation (Королівство Данія).

Для участі у Конференції необхідно до 8 травня 2024 р. пройти реєстрацію.

Тези, відеовиступи та матеріали для постерного обговорення просимо надсилати до 12 травня 2024 р. на адресу: nauk.zoippo@gmail.com

Запрошуємо до участі!

Інформаційний лист (українською)

Information letter (in English)

Сайт конференції

Реєстрація

Register

17 квітня 2024 р. відбулося очне навчання з надання домедичної допомоги під час бойових дій в Запорізькому центрі тактичної медицини «КоЛеСо» для вчителів предмета «Захист України. Основи медичних знань», які зараз підвищують кваліфікацію на курсах в КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Упродовж 6-годинної зустрічі 14 педагогів, що були об’єднані у дві тренінгові групи, ознайомилися теоретично та спробували практично сучасні методи зупинки масивних кровотеч, відновлення дихання та способи транспортування поранених під час бойових дій чи дорожньо-транспортних аварій. Після вихідного тестування учасники отримали сертифікати.

Щиро вдячні ефективним тренерам-волонтерам центру «КоЛеСо»!

Світлини 

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» (LHSI) у межах проєкту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в інтернеті», який реалізується завдяки фінансової підтримки Європейського Союзу, пропонує спеціалістам, які працюють із підлітками, у тому числі в закладах освіти, пакет інструментів з профілактики сексуального онлайн-насильства щодо дівчат-підлітків. Це збірка ресурсів, розроблених й адаптованих у рамках кількох європейських проєктів.

19 квітня о 15.00 вібудеться вебінар, де протягом 1,5 години будуть представлені зміст і практичне використання посібника «Навчання протидії сексуальному насильству в інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми» та інтерактивного навчального онлайн-інструмента — CYBERSAFE.

Запрошуємо всіх зацікавлених скористатися цим інструментарієм для підвищення обізнаності щодо роботи з дівчатами та хлопцями 13-17 років та захисту дівчат-підлітків в онлайн-середовищі.

Вебінар буде проведено в онлайн-форматі на платформі ZOOM. Реєстрація всіх зацікавлених учасників за покликанням або QR кодом, які наведено в додатку до листа (кількість місць обмежена).

До уваги освітян! Корпус миру США в Україні  спільно з командою Української Волонтерської Служби запрошує представників закладів освіти долучитись до серії вебінарів про основи волонтерства і базові правила допомоги. Участь можуть взяти всі, хто прагне розпочати шлях у волонтерстві, зробити допомогу ефективнішою, навчати та залучати учнів до волонтерства.

Вебінари будуть проходити онлайн на платформі Zoom щовівторка у період з 16 квітня до 4 червня о 16:00.

Теми вебінарів:

Для участі потрібно заповнити форму реєстрації та обрати потрібні дати.

Реєстрація доступна упродовж усієї навчальної програми.

Учасники/учасниці, які пройдуть всі 7 вебінарів, отримають сертифікат про проходження навчання.

11 квітня 2024 р. за ініціативи Інституту відбулось урочисте нагородження закладів освіти області – переможців XV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», яка проходила з 27-29 березня 2024 року та об’єднала найбільш прогресивних умотивованих та творчих педагогів: вчителів, вихователів, керівників гуртків та керівників закладів освіти.

Педагогів привітав голова Запорізької обласної державної адміністрації Іван Федоров. У церемонії нагородження також взяли участь радник голови Запорізької обласної державної адміністрації Михайло Семікін та директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна.

У виступі Іван Сергійович зазначив, що «сьогодні освіта – це зброя; саме від Вчителя залежить майбутнє нашої країни». Він щиро подякував педагогам, які працюють нині у надзвичайних умовах, коли більша частина області окупована, а Запоріжжя є прифронтовим містом.

Освітянам було презентовано нову Стратегію розвитку освітнього простору Запорізької області.

Детальніше

Світлини

Результати виставки

Центральний інститут післядипломної освіти м. Києва запрошує освітян 18 квітня 2024 року о 14:00 на вебінар «Професійна трансформація методистів в умовах реформ НУШ».

Установи-організатори та співорганізатори:

Організатори: кафедра філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

Співорганізатори: Міністерство освіти і науки України; Інститут педагогіки НАПН України; ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти".

Мета заходу: ознайомлення методистів з актуальними питаннями методичної роботи в умовах реформ НУШ, а також надання практичних рекомендацій та інструментів для ефективної роботи в умовах сучасних викликів.

Реєстрація на вебінар за покликанням.

Після реєстрації вам буде надіслано покликання (ZOOM) для участі у вебінарі. 

 Запрошуємо до участі! 

Як правильно написати заву про булінг: роз'яснення від освітнього омбудсмена Сіргія Горбачова.

У випадку булінгу в закладі освіти педагоги, учні або їхні батьки (законні представники) мають повідомити про це директора та, за потреби, правоохоронні органи, звернувшись із відповідною заявою. Крім того, учасники освітнього процесу можуть написати звернення до уповноваженого з питань освіти в Україні.

Однак, як зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, адресанти не завжди оформлюють такі заяви правильно, що унеможливлює ефективний розгляд справи про систематичне цькування закладом освіти, а надалі й поліцією, судом, а також визначення покарання для винних.

Про те, як правильно скласти заяву про булінг та які обов’язкові компоненти вона має містити розповіли в Офісі освітнього омбудсмена. Повний тест роз’яснення доступний за посиланням.

Ознайомитися з прикладом шаблону заяви про булінг і завантажити його можна тут.

Згідно з Порядком повідомити про булінг учасники освітнього процесу можуть в усній та (або) письмовій формі. Проте в Офісі освітнього омбудсмена наполегливо рекомендують зробити це саме письмово.

Читати далі

Освітян і освітянок запрошують на безплатний вебінар “Ефективне впровадження та використання платформи “Всеукраїнська школа онлайн””. Під час онлайн-заходу учасники та учасниці зможуть докладніше ознайомитися з можливостями платформи, зокрема, додатковими функціями та оновленнями, які зʼявилися під час повномасштабної війни.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Зареєструватися для участі в онлайн-події всі охочі можуть за посиланням.

Вебінар відбудеться 16 квітня 2024 року о 16:00. Під час заходу педагоги й педагогині дізнаються, як ефективно використовувати платформу в освітньому процесі та отримають поради щодо створення персональних курсів. Зокрема, учасники та учасниці розглянуть:

16 квітня 2024 р. відбудеться всеукраїнський круглий стіл «Стан, актуальні проблеми та перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування в закладах освіти України», який проводить Національний університет «Острозька академія».

Зважаючи на наявні обставини, пов’язані із воєнним станом, круглий стіл відбудеться у дистанційному форматі. Покликання для приєднання

Початок заходу: 16.00. Попередня реєстрація учасників

Запрошуються усі небайдужі!

Програма круглого столу

Шановні освітяни!

21 квітня 2024 р. відзначається Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності (World Creativity and Innovation Day). З нагоди цього свята в різних державах світу проводяться тематичні заходи, покликані сприяти підвищенню рівня поінформованості громадськості щодо ролі творчості та інноваційної діяльності в розв’язанні проблем економічного, соціального та сталого розвитку суспільства.

До Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності фахівцями КЗ «ЗОІППО» ЗОР упродовж 18-24 квітня 2024 р. буде проведено 9 наукових заходів у дистанційному форматі. Учасники отримають електронні сертифікати.

Запрошуємо взяти участь у заходах!

План заходів та покликання на реєстрацію

Керівників закладів освіти, педагогів і працівників органів управління освітою запрошують на безплатний вебінар “Як закінчити 2023-2024 навчальний рік: акценти для директора школи”.

Про це повідомила Державна служба якості освіти.

Зареєструватися для участі в онлайн-події можна за посиланням.

Захід відбудеться 18 квітня 2024 року о 14:00. Під час вебінару освітяни й освітянки докладніше дізнаються про:

Крім того, учасники й учасниці за посиланням можуть поставити свої запитання спікерці заходу Святенко Олені – начальниці управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту ДСЯО.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 26.03.2024 № 403 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2024 році» ДНУ "ІМЗО" підготувала інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення зазначеного конкурсу. 

Шановні освітяни, пропонуємо ознайомитись з наказом Міністерства освіти і науки України від 26.03.2024 №403 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2024 році».

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує що 25 квітня 2024 року відбудеться ІІІ Всеукраїнська конференція «Актуальні питання забезпечення службово-бойової діяльності сил сектору безпеки і оборони».

Основні тематичні напрями:

Для участі у конференції необхідно до 5 квітня 2024 року подати заявку учасника за покликанням. Участь у заході безоплатна.

Підключитися до конференції можна онлайн з застосуванням платформи ZOOM за покликанням.

Код доступу: 12345

Більш детальна інформація з вимогами до оформлення тез за покликанням 

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що 16-17 травня 2024 року в онлайновому режимі відбудеться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Прикладне значення фізичної та військової підготовки у майбутній професії».

Місія конференції – обмін інноваційними ідеями, досвідом та науковими дослідженнями з питань удосконалення фізичної і військової підготовки в умовах сьогодення.

Для участі у конференції необхідно зареєструватися до 16.05.2024 р. за покликанням.

У програмі конференції: онлайн-трансляції, обговорення, презентації, тренінги та майстер-класи підвищення кваліфікації, відеоуроки та відеолекції, знайомство із організаторами, спікерами та тренерами.

Участь у конференції безоплатна. Початок 16 та 17 травня о 10.00. За бажанням учасники зможуть опублікувати тези доповідей, отримати сертифікат учасника конференції, сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 години/0,2 ЄКТС або сертифікат про підвищення кваліфікації на 15 годин/0,5 ЄКТС.

Детальна інформація щодо участі та напрямків роботи конференції в інформаційному листі за покликанням .

Довідки за телефонами: +38(097) 842-32-67 – Галина Анатоліївна Коломоєць; +38(096) 984-10-30 – Тетяна Анатоліївна Малечко.

28 березня 2024 р. в межах ХV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2024» відбулася презентація результатів моніторингового дослідження «Вплив соціально-психологічного клімату педагогічного колективу на розбудову освітнього середовища вільного від насильства та булінгу», яку провели науково-дослідна лабораторія «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі» та обласний науково-методичний центр моніторингових досліджень якості освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Модератори: Оксана Барліт та Роман Шумада.

У заході взяли участь 180 педагогічних та науково-педагогічних працівників із різних регіонів України, зокрема Запорізької, Рівненської, Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Черкаської, Луганської областей.

Відеозапис

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє, що 2 квітня 2024 року о 17.00 відбудеться Всеукраїнський вебінар «Підсумки ІV хвилі шкільного уроку волонтерства» та старт V хвилі шкільного уроку волонтерства (далі – Вебінар).

Під час Вебінару ми оголосимо 10 переможців ІV хвилі конкурсу, розкажемо про спеціальну нагороду присвячену 100 тис. учнів, які пройшли шкільний урок волонтерства та оголосимо конкурс грантів для освітян, що долучились до кампанії проєкту.

Для участі у Вебінарі просимо обов’язково зареєструватися за покликанням.

Запрошуємо долучитися до Вебінару представників органів управління освітою, керівників та вчителів закладів загальної середньої освіти.

Участь у Вебінарі безоплатна. Долучитися до Вебінару можна на каналі YouTube за покликанням.

Довідки за телефонами: 063-700-50-83 – Юлія Курилюк.

Шановні колеги!

Підбиті підсумки XV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2024».

Це – 18 золотих, 9 срібних та 4 бронзових медалей у 13 номінаціях, тобто всі роботи (31) отримали медалі!

Дякуємо всім, хто сприяв таким прекрасним результатам: переможцям, керівникам закладів освіти, науковим керівникам, експертам, керівникам структурних підрозділів, відповідальним за проведення виставки.

Вітаємо та сподіваємось на подальшу творчу співпрацю!

Детальніше

Шановні освітяни!

27 березня 2024 р. розпочала роботу в режимі онлайн XV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти», яка проходитиме до 29 березня 2024 року.

Під час виставки обговорюватимуться актуальні питання, нові підходи до навчання в умовах сьогодення, напрацювання і досягнення на 65 конференціях, презентаціях, семінарах, круглих столах, експертних дискусіях, майстер-класах тощо.

Виставка представляє 485 учасників із Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей, м. Києва, а також Польщі, Литви, Румунії, Угорщини, Естонії.

Долучайтеся до головної освітньої події!

Бажаємо вам плідних дискусій, дієвих результатів, невтомності й МИРУ всім нам!

Пресреліз, програма вебінарів виставки

Каталог виставки, програма конферецій

У березні-червні 2023 року відбувся обласний етап всеукраїнського конкурсу рукописів для позашкільної освіти. В липні 2023 року матеріали переможців обласного етапу були направлені для участі у всеукраїнському етапі.  Лише в березні 2024 року надійшов наказ про підсумки всеукраїнського етапу конкурсу рукописів для позашкільної освіти. Звичайно, краще пізніше, ніж ніколи. Конкурс рукописів є дуже складним за своїми вимогами для позашкільної педагогічної спільноти. Причина в різниці рівня фаховості тих категорій працівників, які можуть бути прийняті на посаду керівника гуртка в заклад позашкільної освіти, чи мають вони вищу педагогічну освіту. Звичайно, приємно відзначити, що в наказі МОН України щодо результатів  всеукраїнського етапу серед переможців - 3 представники Запорізької області. Так, Мінаєв Ю. П., керівник гуртка ЗОЦНТТУМ «Грані»», став переможцем в номінації «Навчальна програма науково-технічного напряму», надавши свою програму для секції МАН з математики «Математичний апарат фізики»; Ясинська Н. В., директор Центру туризму, краєзнавства та спорту Енергодарської міської ради, в номінації «Навчальна література» за навчально-методичний посібник «Основи гідробіології»;  Рогатіна Я. О., керівник гуртка ЗОЦТКУМ, в номінації «Навчальна література» за навчально-наочний посібник «Організація та проведення пішохідного походу». Безумовно статус переможця всеукраїнського етапу – це показник професійного рівня керівника гуртка, а сьогодні ця проблема в позашкільній професійній спільноті є актуальною. Ми від душі вітаємо своїх колег з цією перемогою і бажаємо їм не зупинятися на шляху подальшого удосконалення. А до всіх інших колег хочемо донести думку, що участь в  професійному конкурсі відіграє велику роль в професійному зростанні.

З 15 березня 2024 р. стартував обласний фестиваль «Моральний вчинок», під час якого здобувачі освіти закладів освіти усіх типів зможуть презентувати свої творчі та практичні досягнення в таких напрямах: національно-патріотичний, соціальний, екологічний, культурологічний та юридичний. Для участі у Фестивалі учасники подають творчі звіти у довільній формі (презентація, текстові матеріали: нарис, вірш, буклет; візуальні матеріали: фоторепортаж, стіннівка, плакат, колаж; електронна візуалізація: відеоролик, електронна книжка, електронний плакат, презентація на віртуальній дошці, проєкт на блозі / сайті тощо).

Номінації Фестивалю:

·        творчі звіти учнів 1-4 класів;

·        творчі звіти учнів 5-8 класів;

·        творчі звіти учнів 9-11 класів;

·        творчі звіти учнів / студентів ДНЗ, коледжів, технікумів;

·        творчі звіти змішаної групи (діяльність представників різновікових груп).

Матеріали мають бути викладені на освітньому порталі «ЗапоВікі» до 01.05.2024 р., підбиття підсумків фестивалю – 15 травня.

Контактна особа: Світлана Гура, тел.: 066-290-11-20, 098-410-30-65.

Детальніше 

З 26 лютого по 13 березня 2024 р. тривали курси підвищення кваліфікації «Учителі предмета «Захист України» для 42 освітян (8 – за програмою 75 год та 34 – за програмою 45 год).

Під час вебінарів увага слухачів була акцентована на ціннісних орієнтирах національного виховання молоді, історії українського війська та сучасній зброї ЗСУ, використанні онлайн-сервісів у викладанні даного предмета, а також на нормативно-правовому забезпеченні освітнього процесу та засадах педагогіки партнерства.

20 педагогів пройшли 6-годинне очне навчання з надання домедичної допомоги під час бойових дій в Запорізькому центрі «КоЛеСо» та після вихідного тестування отримали сертифікати.

Щиро вдячні за ефективну співпрацю викладачам КЗ «Запорізький обласний ліцей-інтернат «Захисник» ЗОР (начальник ліцею Руслан Кулька), тренерам-волонтерам центру «КоЛеСо» та усім слухачам за високий рівень професійного спілкування, відповідальність, позитивність та креативність у виконанні завдань!

До нових зустрічей!

З 8 березня по 28 квітня 2024 р. триває Всеукраїнський конкурс «Знавці Біблії», який проводить Благодійний фонд «Живи, Україно!» за підтримки Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України.

До участі запрошуються всі бажаючі учні 1-11 класів ЗЗСО та студенти денної форми навчання.

Умови участі в Конкурсі:

·        учасник може обрати тільки один рівень складності з трьох;

·        рівень обирається учасником НЕ залежно від вікової категорії, залежно від обсягу книг, які він може опрацювати;

·        завдання конкурсу складаються з тестових та відкритих запитань, на які потрібно дати розгорнуту відповідь в електронному форматі згідно з обраним рівнем, а також заповнити анкету, яка прикріплена до тестових завдань.

Детальніше

Контактна особа: Бербека Василь Володимирович, тел.: 0671774290.

Шановні колеги-науковці! В березні-квітні 2024 р. компанія Clarivate планує проводити 3 чергові вебінари українською мовою (14.03, 21.03, 25.04). Вебінари є інструкцією для користування продуктами, ресурсами та інструментами Clarivate.

Онлайн-заходи проводяться на платформі ZOOM. Участь у них є безплатною. Для участі у вебінарах необхідна попередня реєстрація. Кожен з учасників, хто присутній понад 90% основного часу вебінару отримує сертифікат учасника.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Шановні Колеги!

9 березня 2024 р. відзначається 210-та річниця Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861). З нагоди ювілею видатного українського діяча культури фахівцями КЗ «ЗОІППО» ЗОР у дистанційній формі буде проведено 3 наукові заходи:

Для участі в заході, що відбуватиметься в асинхронному режимі, необхідно пройти реєстрацію. Його учасники отримають безплатний електронний сертифікат.

Запрошуємо до участі!

Доступ до онлайн-заходу Ідентифікатор конференції: 884 7010 9957 Код: 2024

Детальніше

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що 16-17 травня 2024 року в онлайновому режимі відбудеться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Прикладне значення фізичної та військової підготовки у майбутній професії».

Для участі у конференції просимо обов’язково зареєструватися до 16.05.2024 р. за покликанням.

Місія конференції – обмін інноваційними ідеями, досвідом та науковими дослідженнями з питань удосконалення фізичної і військової підготовки в умовах сьогодення.

У програмі конференції: онлайн-трансляції, обговорення, презентації, тренінги та майстер-класи підвищення кваліфікації, відеоуроки та відеолекції, знайомство із організаторами, спікерами та тренерами.

Участь у конференції безоплатна. Початок 16 та 17 травня о 10.00. За бажанням учасники зможуть опублікувати тези доповідей, отримати сертифікат учасника конференції, сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 години/0,2 ЄКТС або сертифікат про підвищення кваліфікації на 15 годин/0,5 ЄКТС.

Детальна інформація щодо участі та напрямків роботи конференції в інформаційному листі (додаток) та за покликанням.

28 лютого 2024 р. відбулося очне навчання з надання домедичної допомоги під час бойових дій в Запорізькому центрі «КоЛеСо» для вчителів предмета «Захист України», які зараз підвищують кваліфікацію на курсах в КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Упродовж 6-годинної зустрічі 20 педагогів, що були об’єднані у дві тренінгові групи, ознайомилися теоретично та спробували практично сучасні методи зупинки масивних кровотеч, відновлення дихання та способи транспортування поранених під час бойових дій чи дорожньо-транспортних аварій. Після вихідного тестування учасники отримали сертифікати.

Щиро вдячні ефективним тренерам-волонтерам центру «КоЛеСо»! 

Сьогодні, 23 лютого, у світі відзначають Міжнародний день запобігання булінгу. Згідно з даними Rakuten Viber, 59% дітей в Україні хоч раз стикалися з цькуванням. Крім того, за результатами міжнародного дослідження PISA-2022, 14,7% українських учнів і учениць зазнають булінгу щонайменше кілька разів на місяць. У таких випадках важливим є втручання в ситуацію батьків і педагогів.

Про те, як діяти, якщо ви помітили, що дитина зазнає булінгу в школі, або сама є булером, розповіли в Міністерстві освіти і науки України.

Найкращим способом запобігання булінгу є його профілактика. Тому в МОН рекомендують батькам і освітянам:

Крім того, деякі ознаки можуть свідчити про те, що ваш син чи донька зазнає булінгу. Читати далі

21 лютого 2024 р. між Комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради та Асоціацією «Міжнародна академія соціально-правових наук і державного управління» (м. Світ, Словаччина) підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію в галузі науки та освіти. Міжнародне партнерство передбачає: проведення спільних науково-практичних заходів, наукових досліджень; спільну участь у міжнародних проєктах, грантах і програмах; забезпечення міжнародного стажування викладачів; обмін досвідом з упровадження новітніх методів навчання тощо.

Щиро вдячні за ініціативу та продуктивну співпрацю Лисаку Віталію Вікторовичу. Крокуємо до перемоги разом!

Світлини

З 5 по 21 лютого 2024 р. тривали курси підвищення кваліфікації вчителів курсів морально-етичного спрямування та «Етики», в яких взяв участь 31 освітянин.

Під час навчання увага слухачів була акцентована на засадах НУШ, різновидах вправ з формувального оцінювання, перевагах курсу «Культура добросусідства» та практичній складовій: розробляли вправи з розвитку критичного мислення й інфомедійної грамотності, а також заготовки для майбутніх проєктів з учнями.

Щиро вдячні усім слухачам за високий рівень професійного спілкування, вміння долати труднощі, позитивність та креативність у виконанні завдань!

До нових зустрічей!

В середині лютого завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості», який в цьому році проходить у 20-те. В ньому взяло участь 9 керівників гуртків, які змагалися в 5-х номінаціях згідно з 5 напрямами творчої діяльності. Розподіл учасників за напрямами виглядало наступним чином: в номінації «Керівники гуртків дослідницько-експериментального та науково-технічного напрямів» надійшло по 1-й заявці, військово-патріотичного та художньо-естетичного напряму – по 2 заявки. 3 заявки було подано на участь в номінації «Керівник гуртка туристсько-краєзнавчого напряму". Не надійшло жодної заявки на участь в еколого-натуралістичному напрямі, через те, що в цьому році змагання мали відбуватися серед тих, хто займається тваринництвом (бджолярство, конярство і т. ін.). В нашому регіоні гуртків за тваринницьким профілем немає.

Конкурс проходив заочно в 1 тур. Журі мало оцінити своїх номінантів за 4 позиціями: електронне портфоліо, в якому представлено анотацію на досвід роботи, розробку гурткового заняття, розробку масового заходу та відеозапис гурткового заняття. Критерії для оцінювання розроблено ДНУ «ІМЗО».  Максимальна кількість балів, яку мали набрати учасники, дорівнювала 120 балам. Слід відзначити,  що вперше серед учасників конкурсу було 3 керівники гуртка закладів загальної середньої освіти. Всі інші – педагогічні працівники закладів позашкільної освіти. 2 конкурсанти мають стаж роботи на посаді керівника гуртка – 30 років. Інші – від 4 місяців до 6 років. Згідно з рішенням журі 3 (три) учасника обласного етапу, в якості його переможців, будуть представляти Запорізьку область на всеукраїнському етапі конкурсу, який також буде проходити заочно. Йдеться про:

Бойчук Є. А., керівника гуртка Комунального закладу «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради, номінація «Керівник гуртка науково-технічного напряму позашкільної освіти» (інформаційно-технічний профіль);

Слуцького Д. В., керівника гуртків військово-патріотичного та фізкультурно-спортивного напряму Закладу позашкільної освіти «Центр дозвілля дітей та юнацтва Вознесенівського району» Запорізької міської ради, номінація «Керівник гуртка військово-патріотичного напряму»;

Загребу В. В.,  керівника гуртка Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради, номінація «Керівник гуртка туристсько-краєзнавчого напряму».

Більш детально з результатами обласного етапу конкурсу можна познайомитися за посиланням. 

Позашкільна педагогічна спільнота щиро вітає переможців, але допоки розслаблятися зарано. Триває підготовка матеріалів до участі в останньому, всеукраїнському етапі конкурсу.

Увага! До ознайомлення представлено графік проведення занять у класі безпеки, розташованому на базі ДСНС (який презентували у п'ятницю під час онлайн-заходу).  Для запису на проведення занять на березень місяць необхідно заповнити реєстраційну гугл-форму. Надалі такий графік буде формуватися щомісячно.

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Сьогодні 31-а річниця встановлення державного символу. Золотий тризуб на синьому фоні можна знайти на листівках УПА, гербі УНР та на одязі мітингуючих проти радянського режиму. 

Тризуб – це відголос історії нашої нації, який об’єднує в собі дух українського народу, підкреслює незалежність і волелюбство, уособлює нашу єдність! Він був і назавжди залишиться символом суверенної незалежної Української держави! Нехай це свято сповнить нас ще більшою гордістю за нашу країну, зміцнить нашу віру в неї як успішну, заможну, справедливу європейську державу! Українці народжені з Тризубом у серці, а, отже, – наша воля завжди з нами! Разом до Перемоги! 

З 1 березня по 31 серпня 2024 р. Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» проводить захід «Краща STEM-публікація – 2024».

Мета: залучення науковців, педагогів до вивчення актуальних питань розвитку STEM-освіти в Україні, формування творчого підходу щодо оновлення дидактичних методів, засобів, форм та принципів навчання у закладах освіти, підвищення педагогічної майстерності та представлення кращих результатів досліджень широкій педагогічній громадськості.

Підбиття підсумків Заходу – жовтень 2024 року.

Нагородження переможців Заходу – жовтень-листопад 2024 року.

Друк публікацій у науково-педагогічних журналах протягом IV кварталу 2024 – ІІ кварталу 2025 року.

Запрошуємо до участі фахівців з інноваційної діяльності та усіх зацікавлених осіб.

Умови участі у заході (див. Додаток)

10 років тому, в лютому 2014 року, Російська Федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. Так, 20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна. Це зафіксовано у Постанові Верховної Ради України “Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків»” від 21 квітня 2015 року No 337-VIII.

Широкомасштабне вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року принесло війну на всю територію нашої держави. У спротиві російському агресору Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості та сміливості.

Український інститут національної пам’яті до 10-річчя від початку російсько-української війни підготував інформаційні матеріали.

Доброго дня, шановні колеги!

«Шкільний портал»  пропонує закладам освіти та учням області долучитися до VІІІ щорічного Всеукраїнського національно-патріотичного  конкурсу «Ми  - Патріоти України!»

До участі запрошуємо  учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, вихованців закладів позашкільної освіти, гуртків тощо. Конкурс включає в себе завдання різного рівня та об'єднує в собі питання з історії, географії, мови та літератури України.

Метою конкурсу є формування свідомого українця-патріота, який на основі знань, почуттів та особистих переконань буде відданий своєму народові, своїй Батькіівщині та буде готовий заради них на самопожертву та подвиги.

Вартість участі для кожного учасника (оргвнесок) складає 20 грн. Мінімальна кількість учасників від закладу освіти – 6 учнів, максимальна – не обмежена. Учасники отримають електронні сертифікати різних ступенів. Електронним сертифікатом також буде нагороджено вчителя, який здійснюватиме функції куратора.

Щоб взяти участь у конкурсі, закладу освіти до кінця доби 10 березня  потрібно подати заявку. Сам конкурс відбуватиметься в період з 11 по 22 березня.

Детальніше про умови можна дізнатись, перейшовши за посиланням.

Минулий рік видався насиченим на події – на реформу НУШ повернули освітню субвенцію; відновили навчання вчителів, які пілотують реформу; надрукували підручники для 5–6 класів. Також у полі зору МОН – діти, які вчаться за кордоном. Для них готують адаптивні програми для легшого повернення в український освітній простір, а також програми надолуження освітніх втрат для тих, хто не зміг повноцінно навчатися.

Міносвіти вдалося запустити й відновити чимало процесів, які через війну та інші чинники стояли на паузі. З якими викликами впоралися та які напрями є пріоритетними на 2024 рік – “Нова українська школа” розпитала Андрія Сташківа, заступника міністра освіти і науки України.

У матеріалі читайте про:

Читати далі

Міністерство освіти і науки інформує про відкриття на освітній платформі Prometheus реєстрації на безплатну програму «Інженер БПЛА. Базовий курс».

Додатково пропонуємо ознайомитися з інженерним курсом «Народний FPV» від проєкту Victory Drones фонду технологічної допомоги Dignitase, що став доступним з 02.02.2024 на навчальній платформі Prometheus для всіх бажаючих.

Просимо поінформувати викладачів та здобувачів закладу про відкриття цієї програми, яка може бути цікавою не тільки для тих, хто опановує технічні спеціальності (професії), але і для всіх, хто має бажання зробити свій внесок у перемогу над ворогом.

Старт курсу кожні два тижні. Навчання повністю безоплатне.

Детальніше ознайомитися з умовами участі в програмі можна на сайті проєкту Victory Drones або на платформі  Prometheus .

12 лютого 2024 р. відзначається 215-річчя Чарлза Роберта Дарвіна (1809 - 1882). З нагоди ювілею видатного англійського науковця на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР будуть проводитися дистанційні наукові заходи для педагогічних працівників закладів освіти всіх типів.

Кожний, хто братиме участь в онлайн-заходах, безплатно отримає електронний сертифікат. Для отримання доступу на участь необхідно пройти реєстрацію.

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Перший тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024» завершено!

5 лютого 2024 року добіг кінця перший (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024», який у цьому році проводився за номінаціями серед вчителів предметів «Географія», «Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика».

Організатор конкурсу – Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Організаційно-методичне забезпечення конкурсних випробувань здійснювали співробітники Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Оргкомітет отримав 54 заявки від педагогів Запорізької області. Розпочали змагатися 47. Перший (обласний) тур конкурсу Конкурс відбувався у два етапи: відбірковий та фінальний. У другий (фінальний) етап вийшли 24 педагоги.

Конкурсні випробування дали змогу учасникам продемонструвати професійну компетентність, методичну майстерність, мобільність мислення, творчість і новаторство.

Вітаємо переможців конкурсу (І місце):

Детальніше

Шановні колеги!

9 лютого 2024 р. фахівцями науково-дослідних лабораторій КЗ «ЗОІППО» ЗОР в дистанційному режимі буде проведено марафон ідей «Розбудова безпечного діяльнісного освітнього середовища в укритті: інноваційні стратегії та успішні практики».

До участі у заході запрошуються директори, заступники директорів, педагогічні працівники закладів освіти всіх рівнів, працівники психологічної служби та інші зацікавлені особи.

Початок роботи: 15:00.

Реєстрація

До уваги освітян!

Упродовж лютого 2024 р. відбудуться обласні семінари для педагогічної спільноти закладів освіти Запорізької області, за результатами участі в яких передбачено отримання сертифікатів.

Запрошуємо до спілкування на професійні теми мовознавців, вчителів біології, історії, математики, хімії, а також практичних психологів та бібліотекарів закладів освіти усіх типів!

Детальніше

Завершилися перші в цьому році курси підвищення кваліфікації заступників директора з виховної роботи, педагогів-організаторів та класних керівників  освіти усіх типів (75 годин). Навчання за дистанційною формою пройшли тридцять три слухача з  м. Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара та інших районів, територіальних громад Запорізької області. Окрім базових тем фахового модуля (Сібіль О.І.)  під час навчання слухачі прослухали та обговорили проблематику чотирьох спецкурсів: «Ціннісні орієнтири національного виховання дітей та молоді в сучасному закладі освіти»«Технологія організації та проведення сучасного виховного заходу» (Сібіль О.І., к.пед.н., доцент); «Українська мова для професійного зростання педагога» (Петрик О.В., ст.викл.); «Збереження психологічного здоровʼя субʼєктів освітнього процесу в умовах змін та надзвичайних ситуаціях» (Афанасьєва Т.О., к.психол.н., доцент); «ІКТ в предметній галузі» (Гура С.П., ст.викл.)

Відгуки слухачів:

«Велика вдячність всім викладачам курсів! Було тепло, комфортно, доступно, пізнавально та цікаво. Бажаю  Вам процвітання та нових ідей! А всім учасникам  освітнього процесу - удачі,  добра, миру та якнайшвидшої нам всім ПЕРЕМОГИ!» (Лариса Турупалова). 

«Олено Іванівно,  цьогорічні курси - чудовий досвід. Вам подяка за створену атмосферу співпраці, якісні  і актуальні навчальні матеріали, за суттєві коментарі до залікових робіт, які мотивують до подальшого розвитку, за Вашу компетентність і педагогічну майстерність» (Галина Кас'янова).

 «Викладачам КПК наша вдячність. Матеріали чудові, надали багато практичних порад та познайомили з багатьма ресурсами. Щиро дякуємо за відчуття потрібності, культурного спілкування та надії на краще»  (Валентина Белименко)

«Я думаю, що наші курси не тільки нам багато дали для роботи. На заняттях було комфортно та цікаво. Це можна було побачити на обличчях учасників освітнього процесу. Дай Боже захисту всім, здоров'я, швидше дочекатися перемоги. Ми всі у це віримо!» (Лідія Постник).

31.01.2024 закінчила навчання перша у цьому році група слухачів КПК категорії «Педагогічні працівники закладів позашкільної освіти». З 30 заявлених до «фінішу» дійшло 27. 

Навчання для педагогів-позашкільників завжди було справою нелегкою. Звичайно, якщо це справжнє навчання. Тому під час перших зустрічей потрібно докладати певні зусилля, щоб довести «дорослим учням», як для них важливо сьогодні навчатися. Більша частина з них це розуміє, а тому демонструє і відповідне ставлення. Інші також зовсім не проти навчатися. Все залежить від того, як правильно організувати супровід для того, щоб вони могли довести, в першу чергу, самим собі, що новий статус керівника гуртка в умовах XXI століття їм також під силу.

МОН запрошує освітян на онлайн-презентацію посібника “Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог”, який містить практичні інструменти для підготовки й проведення занять на зазначену тему.

Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Завантажити електронну версію посібника можна за посиланням.

Докладнішу інформацію про матеріали, що містить видання, педагоги знайдуть тут.

Презентація відбудеться в онлайн-форматі 5 лютого о 12:00. Прямий етер заходу всі охочі зможуть переглянути на офіційній сторінці події у Facebook.

Під час презентації учасники й запрошені експерти поговорять про те:

Запрошеними спікерами й спікерками заходу стануть співавтори посібника:

Докладнішу інформацію про подію можна буде знайти на офіційній сторінці презентації у Facebook.

Для закладів освіти України в межах антибулінгової кампанії створили добірку плакатів. Їх педагоги можуть використовувати під час занять зі школярами або оформити ними тематичний стенд.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила одна з авторів проєкту – засновниця ГО “Студена” Анастасія Мельниченко.

Згідно з даними дослідження ЮНІСЕФ, 67% українських підлітків від 11 до 17 років зазнавали булінгу або стикалися з цією проблемою. Крім того, за останніми даними Опеддатаботу, у 2023 році в Україні відкрили 96 справ про цькування в закладах освіти.

Як зазначила Анастасія Мельниченко, правильний візуальний супровід є доведеним ефективним методом для подолання булінгу серед учнів і учениць. 

Частину плакатів автори проєкту роздрукують самостійно коштом благодійників і відправлять у 25 закладів освіти України.

Скачати й роздрукувати плакати всі охочі можуть за посиланням.

З 15 по 31 січня 2024 р. тривали курси підвищення кваліфікації бібліотекарів закладів освіти усіх типів, в яких взяли участь 42 освітяни: 6 (45 год) та 36 (75 год). Куратор КПК – Світлана Гура, ст. викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Під час навчання слухачі обговорювали професійні теми: сприяння розвитку читання, формування інформаційної та інфомедійної грамотності, протидія булінгу в освітньому середовищі, популяризація форм масової роботи з читачем, а також серфінгували сторінками Вікіпедії, презентували дитячі книжки, до яких створювали ілюстрації за допомогою штучного інтелекту, підіймалися до вершин академічної доброчесності та планували подальший розвиток власної резильєнтності!

Щиро вдячні усім слухачам за високий рівень професійного спілкування, вміння долати труднощі, позитивність та креативність у виконанні завдань! 

До нових зустрічей, шановні колеги!

Шановні колеги!

У лютому 2024 р. компанія Clarivate планує проводити 5 вебінарів українською мовою. Вебінари є корисним джерелом для навчання і вичерпною інструкцією для користування продуктами, ресурсами та інструментами Clarivate.

Онлайн-заходи проводяться на платформі ZOOM. Участь у них безплатна. Для участі у вебінарах необхідна попередня реєстрація. Кожен з учасників, хто присутній понад 90% основного часу вебінару отримує сертифікат учасника.

Детальніше

29 січня 2024 р. розпочинається фінальний етап першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024» для 24 учасників в номінаціях «Географія» (6 учасників), «Образотворче мистецтво» (4 учасники), «Українська мова та література» (5 учасників) та «Фізика» (9 учасників).

На цьому етапі фіналістів чекають два конкурсні випробування. Журі та організатори висловлюють щиру подяку всім учасникам за їхній професіоналізм та талант навчати і навчатися.

Бажаємо конкурсантам успіхів у випробуваннях!

Відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проводить 14 дистанційну сесію «STEM-школа – 2024»:

У програмі сесії будуть представлені матеріали з актуальних питань STEM-освіти для педагогічних працівників усіх рівнів освіти за напрямами:

Детальніше

Міністерство освіти і науки України інформує, що спільно з Українським інститутом розвитку освіти, в рамках національної антибулінгової програми «Дружній простір», створено навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)». Посібник містить розробки уроків, які спрямовані на профілактику ситуацій булінгу та підвищення поінформованості учнів про власний психологічний стан.

Посібник вже доступний в електронному вигляді, кожен урок доповнений презентацією.

Матеріали посібника доступні за посиланням.

В Українському інституті розвитку освіти планують створити автоматизований модуль для проведення експертизи підручників. Він може бути розміщений на платформі “Всеукраїнська школа онлайн”.

Про це в інтерв’ю “НУШ” повідомила директорка УІРО Наталія Софій.

За словами Наталії, ідеї зробити автоматизований модуль експертизи підручників були ще на початку створення УІРО. Таке рішення, на думку Наталії Софій, дасть змогу проводити перевірку знеособлено: автори не знатимуть, які експерти оцінюють їхню роботу, а експерти, відповідно, не зможуть визначити, чий підручник вони розглядають. Так, фокус буде зосереджений винятково на якості тексту.

“У такий спосіб хочемо запропонувати певну альтернативу, щоб уникнути суб’єктивних рішень”, – зазначила директорка УІРО.

Передбачається, що за допомогою відповідного модуля для кожного підручника будуть автоматично підбирати експерта чи комісію експертів. Саме такий підхід, на думку Наталії Софій, дозволить уникнути суб’єктивності та максимально чесно й правильно оцінити якість посібників для українських школярів.

Шановні колеги!

Опубліковано випуск XLІV-XLV збірника наукових праць Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Педагогічні науки та освіта». 

У випуску представлено статті, присвячені актуальним питанням цифровізації освіти та іншим важливим аспектам забезпечення якості та ефективності освітнього процесу в умовах сучасних викликів та змін.

Випуск XLІV-XLV завантажити

24 січня відзначається Міжнародний день освіти. В цьому році він проходить під гаслом «Навчання заради міцного миру». 

Світ бачить сплеск насильницьких конфліктів, які супроводжуються тривожним зростанням дискримінації, расизму, ксенофобії та мови ненависті. Вплив цього насильства виходить за межі географічних, гендерних, расових, релігійних, політичних, офлайнових та онлайнових кордонів. 

Активна прихильність до миру сьогодні є більш нагальною, ніж будь-коли: Як підкреслюється в Рекомендації ЮНЕСКО про освіту в інтересах миру, прав людини і сталого розвитку, центральне місце в цих зусиллях посідає освіта. 

Навчання в ім'я миру має бути трансформативним і допомагати учням набувати необхідних знань, цінностей, поглядів, навичок і моделей поведінки, щоб стати провідниками миру у своїх громадах.

Цьогорічний Міжнародний день освіти ЮНЕСКО присвячує вирішальній ролі освіти та вчителів у протидії мові ненависті – явищу, яке останніми роками набуло масового характеру завдяки використанню соціальних мереж, завдаючи шкоди структурі наших суспільств.

Триває другий (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2024” у прифроновому Запоріжжі!

Конкурсні випробування номінації “Образотворче мистецтво” відбуваються згідно з графіком не зважаючи на складнощі та обмеження обумовлені воєнним станом: напередодні, 19 січня через аварійне відключення електрики початок “МАЙСТЕРКИ” довелось перенести на 2 години пізніше.

Учасниці конкурсу ретельно готуються до конкурсних виступів, регулярно отримують інформацію та консультації у мережевих чатах підтримки. Фахове журі працює злагоджено, надаючи результати оцінювання конкурсних робіт відповідно до затвердженого порядку проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2024”.

На сьогодні конкурсантами подолано три з пʼяти конкурсних випробувань, що надає можливість казати про подолання уявного “екватора” другого туру. Рейтингові листи, складені за результатами виконання конкурсантками конкурсних завдань оприлюднені на дистанційній платформі конкурсу “Учитель року 2023-2024”. Однак, оперативний аналіз результатів, втілених у балах листів оцінення та рейтингових таблиць свідчить, що основна інтрига творчого конкурсу ще попереду.

Наступний етап другого туру розпочинається 22.01.2024 конкурсним випробуванням “Тестування”.

Хай успіх буде разом з конкурсантами, а перемогу здобуде достойний! Слідкуємо за перебігом подій. 

Директорат шкільної освіти Міністерства освіти і науки України повідомляє, що на виконання Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2024 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.12.2023 р. № 1527, з 14 до 16 лютого 2024 року в м. Київ Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Київським національним університетом імені Т. Шевченка, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Національним університетом біоресурсів і природокористування України, за підтримки ДО «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» буде проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (далі – Конкурс).

До участі у Конкурсі запрошуються учні, вихованці закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, студенти закладів вищої освіти у віковій категорії 16–23 роки. Формат проведення – змішаний (дистанційний та очний).

Для участі у Конкурсі необхідно до 09 лютого 2024 року зареєструватись за посиланням, одночасно прикріпити тези (файл у форматі *.doc*) та пройти додатково окрему реєстрацію, спеціально призначену для відеофайлу, за формою, прикріпивши відео захисту проєкту.

У форматі проведення заходу можливі зміни, про що буде повідомлено організаторами додатково.

Контактна особа: (068) 440-08-59 (Ірина Юринець); е-mаіl: yurinets@nenc.gov.ua.

Шановні колеги!

Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України спільно з Видавничим домом “Освіта” проводять Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей “АРТ-ФЕСТ – 24”.

Автори нового підручника “Мистецтво” для 7 класу Л. Масол і О. Калініченко разом з учителями, які пілотують нову модельну навчальну програм у закладах освіти різних регіонів України, презентують нові підходи до навчання мистецтва у розмаїтті інноваційних педагогічних технологій. Спікери продемонструють свої методичні ідеї щодо використання штучного інтелекту і ментальних карт на уроках мистецтва, організації художньо-практичної діяльності учнів, розкриють оригінальні методи опанування актуальних тем.

Запрошуємо взяти участь у заходах учителів, методистів, викладачів, які забезпечують реалізацію мистецької освітньої галузі Державного стандарту базової середньої освіти. Долучитися до участі можна під час відеотрансляції, яка відбудеться 24 січня 2024 року.

Початок о 16:30 на платформі YouTubе.

Зареєструватися на фестиваль педагогічних ідей “АРТ-ФЕСТ – 24” та залишити заявку на отримання сертифікату можна за посиланням.

Директорів і заступників директорів із навчальної (навчально-виховної) роботи запрошують на безплатні вебінари про подолання освітніх втрат учнів.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Онлайн-заходи відбуватимуться з 25 січня до 29 лютого 2024 року (щовівторка й щочетверга). Зокрема, на перші з них потенційні учасники можуть зареєструватися вже зараз:

Зокрема, під час навчання слухачі та слухачки докладніше дізнаються про організацію навчання для учнів із різних категорій, а також формати занять, які допоможуть в подоланні освітніх втрат. Крім того, учасники розглянуть юридичні та психологічні аспекти й зможуть ознайомитися з конкретними прикладами концепцій закладів освіти.

Шановні колеги!

У 2024 році компанія Clarivate продовжує безплатні вебінари українською. У двох серіях Clarivate Essential та Research Smarter. Як і в попередніх роках, передбачено отримання сертифіката учасника за умови присутності понад 90 % основного часу вебінару.

На січень заплановано проведення:

Запрошуємо до участі!

Детальніше

Традиційно в цій порі, тобто на початку нового року, розпочинається  обласний етап Всеукраїнського конкурсу для педагогів позашкільної освіти "Джерело творчості". В цьому році він проводиться в 19-й раз. Не дивлячись на складні обставини, що спричинила військова агресія росії, для участі в обласному етапі надійшло 9 заявок. З 6-ти номінацій не надійшло жодної заявки по еколого-натуралістичному напряму. В цьому році він торкається керівників гуртків, які організовують роботу дітей за тваринницьким профілем, яких в нашій області немає. Серед 9-ти учасників  4-ро -  керівники гуртків закладів загальної середньої освіти.

Заявки учасників

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у рамках співпраці з компанією EdPro продовжує цикл безплатних вебінарів для педагогічних працівників, які викладають навчальні предмети та інтегровані курси в базовій середній школі. Під час зустрічей буде проведене навчання з цифрової підтримки уроків з використання програмного засобу mozaBook на порталі Mozaweb.

Попередня реєстрація учасників вебінарів для онлайнового перегляду доступна до 24.01.2024 року

Для вчителів передбачене навчання та підвищення кваліфікації з отриманням електронних сертифікатів на 3 години / 0,1 ЄКТС за кожен вебінар циклу.

Довідки за телефоном: +38(095)874-75-24 Галегова Олена Валеріївна, +38(050)908-39-64 Косик Вікторія Миколаївна.

Детальніше (графік вебінарів)

Україна живе і бореться! Не зважаючи на всі складнощі життя під час війни у прифронтовому місті другий (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2024” розпочато!

Зокрема до конкурсних випробувань активно готуються учителі образотворчого мистецтва Запорізької області. Невелика кількість учителів закладів загальної освіти зумовлена саме обмеженнями воєнного стану, але не тільки не зменшує наснаги та бажання перемоги, але й стимулює намагання кожного конкурсанта досягти найкращого результату.

Організатори та модератори другого (обласного) туру забезпечують необхідні умови згідно з наказом Департаменту освіти і науки Запорізької обласної ради № 400 від 08.11.2022 “Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2024 у Запорізькій області”. Розроблено та узгоджено план та графік конкурсних випробувань, сформовано фахове журі у кожній номінації конкурсу, створено мережеві інформаційні та комунікаційні платформи підтримки конкурсантів.

До складу фахового журі у номінації “Образотворче мистецтво” залучено найкращих фахівців мистецької освітньої галузі: Уляна Долга - вчитель мистецтва та технології Запорізької гімназії № 84 Запорізької міської ради, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, переможець обласного туру конкурсу «Учитель року-2021», Олена Рудяк - вчитель образотворчого мистецтва, креслення і трудового навчання Запорізької гімназії № 28 Запорізької міської ради, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, Людмила Шульга - доцент кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО»3ОР, кандидат педагогічних наук, доцент; Вікторія Могілевська - доцент кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат соціологічних наук, доцент. Очолює фахове журі номінації “Образотворче мистецтво” доцент кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОППО»ЗОР, кандидат педагогічних наук, доцент, Юрій Олійник.

На поточному тижні проведено нараду журі конкурсу та настановчий семінар для конкурсантів. Перелік обговорених та висвітлених питань складався насамперед з організаційних заходів та практики конкурсної роботи. На запит учасників конкурсу реалізовано консультативну сесію щодо правил та прийомів роботи з мережевим ресурсом адміністратором дистанційної платформи Олексієм Здоровцем.

Перше конкурсне випробування “Аналіз твору мистецтва” заплановано на 15.01.2024.

Бажаємо успіху всім учасникам! Слідкуємо за перебігом подій.

21 грудня 2023 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024–2025 роках.

Проєкт Постанови опрацьовував Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики з урахуванням наданих пропозицій від депутатських фракцій та груп, органів місцевого самоврядування, наукових установ, Міністерства культури та інформаційної політики України тощо.

З повним переліком пам’ятних дат та ювілеїв у 2024 та 2025 роках можна ознайомитись на сайті Парламенту (додаток 1, додаток 2).

Відзначення на загальнодержавному рівні річниць важливих подій суспільно-політичного життя країни та ювілеїв видатних осіб є невіддільним елементом політики національної пам’яті.

Підбиті підсумки обласного творчого фестивалю «Зробимо урок цікавішим» для вчителів, що викладають етику та курси морального спрямування. В заході взяли участь 44 педагоги та 14 учнів.

Гарно попрацювали та посіли перші місця: Олена Подлєвська, вчитель ОКЗ ЗСО «Орієнтир» Петро-Михайлівської СР (LearningApps), Ірина Холох, Олександр Ємченко, вчителі Запорізького багатопрофільного ліцею №99 ЗМР (LearningApps / християнська етика), Людмила Білоус, вчитель Мелітопольської гімназії № 6 ММР (genial.ly), Ірина Сидоренко, вчитель Вільнянського ліцею «Світоч» ВМР ЗО (jamboard), Оксана Кікоть, вчитель Опорного закладу Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. А.М.Темника Чернігівської СР Бердянського району ЗО (wordwall), Аліна Коваль, вчитель Енергодарської гімназії №4 ЕМР Василівського району ЗО (wordwall / християнська етика), Олена Алфьорова, вчитель КЗ «Малинівська загальноосвітня школа I-III ст.» Малинівської СР (padlet), Людмила Павличенко, вчитель Запорізької гімназії №51 ЗМР (сanva та відеоролики), Інна Чайка, вчитель Енергодарської гімназії №3 ЕМР Василівського району ЗО (впроваджені проєкти), Олена Добренька, вчитель КЗ ЗСО Кушугумська гімназія «Інтелект» Кушугумської СР Запорізького району ЗО (колажі).

Серед учнів найбільшу кількість робіт надіслано від КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична ШІ ІІ-ІІІ ст. «Дивосвіт» ЗОР (керівник: Дарія Корнєва).

Подальшої наснаги та натхнення! Ваші творчі напрацювання поповнять методичну сторінку 

Репозитарію вчителів етики та курсів морального спрямування.

Детальніше 

Освітян запрошують на безплатний курс із володіння хмарними технологіями та сервісами на базі ШІ. Програма курсу розрахована на вчителів середньої школи та викладачів вишів із різним рівнем володіння інструментами ШІ та обізнаності з сучасними технологіями навчання.

Стажування безоплатне, зареєструватися можна до 9:00 15 січня за цим посиланням.

Кількість місць на програмі обмежена, відбір відбуватиметься з огляду на цілі та мотивацію, вказані в опитувальнику під час реєстрації. Заняття розпочнуться 22 січня.

Учасники й учасниці, які успішно пройдуть стажування, отримають сертифікат від ЕРАМ та Асоціації “IT Ukraine”.

Серед основних тем Teachers Internship:

Програмою передбачені: