Кафедра теорії та методики виховання

Шановні колеги!


Запрошуємо Вас до участі у роботі VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи", яка відбудеться 13-15 травня 2021 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у м. Запоріжжі (Україна).


У межах роботи напряму конференції «Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників системи позашкільної освіти» відбудеться вебінар «Медіакомпетентність керівників гуртків закладів освіти різних рівнів як фактор їх професійного розвитку» та майстер-клас «Маленький крок до великого мистецтва. Таємниця непростого олівця».


Участь у заходах є безкоштовною. Учасники отримають електронний сертифікат.


Для участі у заходах просимо пройти реєстрацію за посиланнями:

Вебінар «Медіакомпетентність керівників гуртків закладів освіти різних рівнів як фактор їх професійного розвитку» (запрошуємо педагогічних працівників закладів позашкільної освіти, керівників гуртків закладів загальної середньої освіти, керівників гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти)


Майстер-клас «Маленький крок до великого мистецтва. Таємниця непростого олівця» (запрошуємо учителів навчального курсу «Мистецтво», учителів образотворчого мистецтва, педагогічних працівників закладів позашкільної освіти)


Крім того, пропонуємо публікацію матеріалів конференції в офіційному електронному виданні КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» (ISSN 2223-4551)

Тематика: Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників системи позашкільної освіти.

Тези просимо надсилати до 10 травня 2021 року на адресу: nauk.zoippo@gmail.com

Оформлені згідно з вимогами тези наукових доповідей будуть опубліковані до 01.06.2021. Публікація є безоплатною.

Детальніше про конференцію

З організаційних питань просимо звертатися до лаборанта кафедри теорії та методики виховання, Сороки Ксенії Олегівни (тел.0502440636)

22 квітня 2021 р. підведені підсумки обласного фестивалю «Моральний вчинок», на який надіслано 527 творчих звітів із закладів освіти Запорізької області.

Щиро вдячні усім учасникам та їхнім керівниками за небайдужість та бажання зробити довколишній світ кращим!

Детальніше

З метою забезпечення впровадження системних заходів, спрямованих на запобігання, попередження та протидію будь-яким проявам та ознакам булінгу (цькування) в закладах освіти Департамент освіти і науки облдержадміністрації надсилає методичні рекомендації "Запобігання булінгу та формування суспільної свідомості неприйняття булінгу в освітньому процесі та міжособистісних стосунках"

За дорученням Міністерства освіти і науки України ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє, що на базі Національного авіаційного університету проходитиме Всеукраїнський конкурс "Молоді авіатори України"

Департамент освіти і науки облдержадміністрації пропонує ознайомитися з Аналітичним звітом "Про результати кількісного дослідження за темою "Сексуальне насильство над дітьми та сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті в Україні". Детальніше

З метою сприяння інтеграції моральних і духовних цінностей в освіту Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Громадська організація "Всеукраїнська асоціація педагогів та психологів з духовно-морального виховання" та Благодійний фонд "Живи, Україно!" ініціюють проведення Всеукраїнського форуму "Освіта, базована на цінностях". Детальніше

Щиро вітаємо Бут Ганну Вікторівну, викладача німецької мови, біології та екології, громадянської освіти у ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», яка бере участь у XV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2021». Чекаємо на підведення підсумків 3 квітня та зичимо успіху єдиній конкурсантці від Запорізької області!

Розгорнутий конспект уроку з дисципліни «Екологія» з теми: «Види забруднень та їх вплив на компоненти природи, живі організми»

Програма XV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2021»

Презентація «Види забруднень»

Пост у Facebook зі скріншотами та фото

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводить весняну сесію Всеукраїнської школи методиста. На навчання запрошуються методисти закладів позашкільної освіти, інститутів післядипломної педагогічної освіти, методичних кабінетів. Детальніше

27 березня 2021 року кафедрою теорії та методики виховання комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради спільно з кафедрою богослов'я і гуманітарних наук Класичного приватного університету було проведено обласний фестиваль "Знавці православної культури" у дистанційному форматі. Детальніше

Міністерство освіти і науки України запрошує потенційних авторів долучитися до розроблення проєктів модельних навчальних програм для всього рівня базової середньої освіти (5-9 класи) або окремо для адаптаційного циклу (5-6 класи). З метою налагодження комунікації з авторами/укладачами пропонується анкета.

Міністерством освіти і науки України затверджено Типову освітню програму закладу позашкільної освіти. Заклади позашкільної освіти можуть використовувати типові освітні програми або розробляти свої освітні програми на основі типових освітніх програм. Детальніше

ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" направляє для використання в роботі рекомендації щодо проведення заходів у закладах освіти, присвячених 35-им роковинам аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Детальніше

З метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді, популяризації духовних і моральних надбань, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей комунальним закладом "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради протягом лютого-квітня 2021 року проводиться обласний фестиваль "Моральний вчинок" в закладах освіти Запорізької області. Детальніше

У зв'язку із зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, зокрема обумовлених впливом соціальних мереж в Інтернеті, Міністерство освіти і науки України надсилає рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі. Детальніше

У межах участі в проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з МОН України та Академією Української преси, науково-педагогічними працівниками КЗ «ЗОІППО» ЗОР було розроблено шість освітніх програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Програми пройшли відповідну експертизу та у березні 2021 року були сертифіковані, в тому числі програма «Інфомедійна грамотність як необхідна складова професійної компетентності педагогічного працівника/бібліотекаря», що підготовлена Гурою С.П., Сирцовою О.М.

За ініціативи ЮНЕСКО у березні-квітні проводиться глобальне опитування учителів щодо освіти для сталого розвитку та глобальної громадянської освіти. Детальніше

Наказ ДОН ЗОДА від 16.03.2021 №100/124 "Про організацію і проведення навчально- польових зборів/ занять за навчальною програмою предмета «Захист України» з юнаками випускних класів (курсів) закладів освіти Запорізької області в 2021 році". Детальніше

Пропонуємо ознайомитися з листом ДОН ЗОДА від 17.03.2021 №02.1-15/368 "Про організацію проведення бойових стрільб у 2021 році"

Витяг з наказу

Детальніше

27 лютого 2021 р. відбулося підведення підсумків IV обласного поетичного фестивалю «Живе слово краси», який провели кафедра богослів’я та гуманітарних дисциплін Класичного приватного університету та кафедра теорії та методики виховання ЗОІППО.

У заході взяли участь 82 дітей та учнів закладів освіти міст Запоріжжя, Бердянська, Енергодара, Мелітополя, Вільнянського, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського районів, які надіслали відеозаписи своїх виступів.

Роботу журі очолила Стадниченко Н.В., заслужена артистка України, к.пед.н., доцент кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету, яка разом з Гончаровим В.М., заслуженим артистом України, ст.викладачем кафедри акторської майстерності ЗНУ, та Шуміловою Н.М., викладачем театрального відділу Запорізької дитячої музичної школи № 1, не тільки уважно переглянули усі відеозаписи й оцінили дитячі виступи, але й запропонувала провести майстер-клас: записати виконання віршів для дітей членами журі. Чекаємо!

Детальніше

Наказ ЗДОН про підсумки фестивалю

Грамоти учасників та переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогів позашкільної освіти «Джерело творчості» доступні за посиланням.

З 08.02.-18.02.2021 р. (другий предмет) та 08.02.-24.02.2021р. (основний предмет) відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист України» за дистанційною формою навчання. 27 слухачів КПК (другий предмет) та 8 слухачів (основний предмет) успішно виконали навчально-тематичний план та отримають свідоцтва.

Дякуємо адміністраторам групи:

 • начальниці навчальної частини Задорожкіній Я. С., завідувачці кафедри теорії та методики виховання Барліт О. О. за підтримку у проведені дистанційних курсів;

 • викладачам за толерантну співпрацю зі слухачами;

 • слухачам КПК – за добросовісне виконання завдань, розуміння, поміркованість.

Бажаємо Вам міцного здоров'я, миру, злагоди, успіхів у формуванні цілеспрямованих особистостей, патріотів, інноваторів нашої держави – України.

Куратор КПК, ст. викладач КТМВ Корицький В. Г.

Пропонуємо ознайомитись з результатами Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2020 році. Детальніше

За ініціативи Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України у 2021 році на базі Національного університету "Острозька академія" відбуватимуться щорічні заходи з духовно-морального виховання: XIV Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Учитель/викладач року предметів духовно-морального спрямування" для вихователів закладів дошкільної освіти, вчителів/викладачів закладів середньої, професійно-технічної та вищої освіти та ХІІІ Всеукраїнський конкурс "Юні знавці Біблії".

Добігає кінця обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогів позашкільної освіти «Джерело творчості». З огляду на особливості цього року від учасників обласного етапу вимагалися вміння і досвід працювати дистанційно як з дитячими колективами, так і з професійним оточенням. Слід зауважити, що така задача виявилася їм по силах. До кінця тижня журі обласного етапу конкурсу остаточно визначаються з оцінками, після чого стане відомо, хто продовжить змагання у всеукраїнському етапі. Участь у такому конкурсі – це вагомий крок у професійному зростанні фахівця, що в наш час є необхідною умовою успішної професійної діяльності.

З метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді, популяризації духовних і моральних надбань, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей комунальним закладом "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради протягом лютого-квітня 2021 року проводиться обласний фестиваль "Моральний вчинок" в закладах освіти Запорізької області. Детальніше

В рамках реалізації загальнонаціонального проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" Рада міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX) спільно з Міністерством освіти і науки України і Академією української преси запрошує до конкурсу на участь у проєкті активних учителів з усіх областей України. Детальніше

«Шкільний портал» пропонує навчальним закладам та учням області долучитися до VІ щорічного Всеукраїнського національно-патріотичного конкурсу «Ми – Патріоти України!». Детальніше

11 січня 2021 року розпочався обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка– 2021».

На участь у конкурсі надійшло 17 заяв. Серед напрямів дитячої творчості: військово-патріотичний, дослідницько-експериментальний (наукові відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство»), еколого-натуралістичний (квітникарство), науково-технічний (художньо-технічний профіль: кіно- та фотомистецтво), туристсько-краєзнавчий та художньо-естетичний (образотворчий профіль).

Обласний етап проходить в 2 тури. Протягом 1-го туру (11.01.2021-23.01.2021) роботу конкурсантів оцінюють за матеріалами, розміщеними на Google диску. Ознайомитися з результатами заочного туру можна за посиланням.

Надалі два переможці заочного туру у кожній номінації змагатимуться в 2-му турі (25.01.2021- 13.02.2021), що проходитиме дистанційно. З його результатами можна буде ознайомитися за посиланням.

До 01.03.2021 переможці обласного етапу мають подати заяви на участь у всеукраїнському етапі конкурсу. Бажаємо їм здоров’я, наснаги та нових творчих ідей на цьому шляху.

Внесено зміни до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 29.12.2020 №539 "Про затвердження складу журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу педагогічних працівників закладів позашкільної освіти "Джерело творчості" в номінації "Керівник гуртка-2021". Детальніше

Затверджено склад журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Джерело творчості" в номінації "Керівник гуртка-2021". Другий тур обласного етапу конкурсу відбудеться 3 25.01.2021 по 12.02.2021 у дистанційному форматі. Детальніше

24 грудня 2020 р. в Запорізькому обласному художньому музеї відкрилася виставка дитячих малюнків – переможців обласного фестивалю «Краса Божого світу».

Вернісаж просто зачаровує: роботи найменших учасників розчулюють щирістю та наївністю, яскравим та багатобарвним сприйняттям світу дивують учнівські роботи, а деякі малюнки просто вражають високим рівнем художньої майстерності, та, найголовніше, всі учасники вчаться малювати і цінувати неповторну красу рідного довкілля!

Бажаємо подальших успіхів усім маленьким художникам! Грамоти, дипломи та подяки можна отримати в каб.5 КЗ «ЗОІППО» ЗОР (тел. для довідок 066-290-11-20, Гура С.П.).

Наказ ДОН ЗОДА від 04.12.20 №503 «Про підсумки проведення обласного фестивалю «Краса Божого світу»

Відеоролики творчих робіт дітей та учнів

З вересня по грудень 2020 року було проведено обласний фестиваль дитячої творчості "Краса Божого світу". На розгляд журі фестивалю надійшло більше 300 робіт. Детальніше

2 грудня 2020 р. відбулося підведення підсумків обласного фестивалю «Зробимо урок цікавішим», що проводиться для учнів, які вивчають курси духовно-морального спрямування, та вчителів з етики та християнської етики.

В межах фестивалю відбувся конкурс колажів «Людина – не товар!» до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, метою якого є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Детальніше про фестиваль

Конкурс колажів

Департаментом освіти і науки Запорізької облдержадміністрації скасовано ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад відбудеться у січні-лютому 2021 р.

З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу учнів області відбудеться ІІ етап Всеукраїнський учнівський олімпіад з навчальних предметів

Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України розглянуто результати опрацювання матеріалів громадської антидискримінаційної експертизи Буковинським А. Й., автором освітнього комплексу «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів, та ухвалено рішення відновити дію схвалення для використання у закладах загальної середньої освіти освітнього комплексу «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів (автор: Буковинський А. Й.) за умови перевидання. Детальніше

З метою підвищення якості та удосконалення змісту позашкільної освіти, підтримки талановитих педагогів позашкільної освіти, сприяння їх самореалізації буде проведено Всеукраїнський конкурс педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2021».

Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація прийомних батьків» спільно з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Зміни одне життя – Україна» 27 жовтня 2020 року о 10:00 проводитиметься безкоштовний онлайн-вебінар «Прийомна дитина в шкільному колективі»

Детальніше про розміщення та транслювання відеороликів "Stop Sexting" та "Припиніть струшувати дитину"

Вітаємо з Днем позашкілля!

Напередодні свята кафедра теорії та методики виховання щиро вітає позашкільну громадськість області й тих, хто долучений до вирішення нагальних проблем щодо функціонування й розвитку галузі, й тих, хто допомагає педагогам закладів позашкільної освіти усвідомити нові підходи до розуміння сутності освітньої діяльності у вільний час, з цим святом.

Зичимо вельмишановній громаді здоров’я, наснаги та натхнення на ниві професійних здобутків, нескінченної віри в свої сили та свої можливості на шляху підготовки майбутнього інтелектуального потенціалу країни.

Раніше День позашкільника було приурочено до Всесвітнього дня дитини, який святкували 20 листопада. Останнім часом, а саме третій раз поспіль День Позашкілля відзначається 25 вересня. Сьогодні позашкільна освіта – невід'ємний складник освіти, що охоплює мільйони українських дітей, які розвивають свої здібності, таланти й готуються до майбутнього завдяки тисячам самовідданих педагогів закладів позашкільної освіти.

Президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти (IAASE), голова Громадської ради при Державній службі якості освіти України, завідувач кафедри позашкільної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олена Биковська напередодні свята нагадала громадськості про роль позашкільної освіти на шляху формування особистості на окреслила проблеми, що постали перед галуззю (дивитися тут).

Міністерство освіти і науки пропонує до громадського обговорення проєкт Типової освітньої програми закладу позашкільної освіти

Про організацію роботи з допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді у 2020/2021 навчальному році.

Частина 1 і частина 2.

Оголошення

Шановні слухачі! Запрошуємо вас взяти участь в онлайн-форумі "Проблеми та перспективи дистанційної освіти дорослих".

Відповідно до плану роботи Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради на 2020 рік з метою обговорення актуальних проблем сучасної освіти дорослих та пошуку інноваційних методів забезпечення неперервного професійного розвитку педагогічних працівників і керівників закладів освіти Запорізької області пропонуємо вам приєднатися до обговорення актуальних питань дистанційної освіти дорослих.

Робота онлайн-форуму відбудеться з 01.09.2020 по 11.09.2020 на сторінці вашого курсу ПК на платформі "Освітнє середовище Запорізької області" в організаційно-настановному занятті. Учасники онлайн-форуму отримають сертифікат (2 години).

Запрошуємо вас взяти участь!

«Шкільний портал» пропонує учням області долучитися до ІV щорічного Всеукраїнського національно-патріотичного конкурсу, приуроченого до Дня Козацтва «Я – козацького роду!»

Міністерство освіти і науки України у партнерстві з Mastercard розпочинає реалізацію освітнього проєкту "Безцінні уроки музики" для педагогів музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти. Додаткова інформація міститься за такими посиланнями:

https://pricelessmusic.com.ua/

https://www.facebook.com/MastercardUkraine/

https://www.instagram.com/mastercardukraine/

https://www.instagram.com/monatik_official/

https://www.facebook.com/MONATIK.Official/

Пропонуємо ознайомитися з проєктом «Концепція Національно-патріотичного виховання громадян України та формування української політичної нації» та Програмами за напрямами на сайті «Бойове Братерство України» та надати до 31 серпня 2020 року свої пропозиції для узагальнення в електронному вигляді на електронні адреси: osvita@zoda.gov.ua і churikova@ukr.net

Міністерство освіти і науки рекомендує організувати 1 вересня 2020 року проведення Першого уроку на тему "Культура здорового способу життя у нових обставинах"

Український інститут національної пам’яті надсилає інформаційні матеріали про відзначення 29-ї річниці незалежності України

З метою підготовки закладів освіти до нового навчального року Міністерство освіти і науки України надсилає рекомендації щодо створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти

З метою розвитку громадянської і миротворчої освіти, формування толерантності, навичок успішної міжкультурної комунікації, зниження конфліктного потенціалу, задоволення освітніх потреб представників національних меншин Міністерством освіти і науки впроваджується інтегрований курс "Культура добросусідства"

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»!

Щорічно на Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» кращі педагоги-позашкільники України презентують свої професійні здобутки. У цьому році за підсумками роботи рішенням журі конкурсу було визначено переможців.

І місце - Гусарова Валерія Вікторівна, позашкільний навчальний заклад «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради.

ІІІ місце - Ясінська Наталія Володимирівна, Енергодарський центр туризму, краєзнавства та спорту Енергодарської міської ради.

Шановні Валеріє Вікторівно, Наталіє Володимирівно, щиро вдячні вам за щедрість ваших люблячих сердець, відданість справі і любов до своїх вихованців! Ваша творча праця неодмінно проросте в душах дітей пагонами добра, людяності і патріотизму!

Детальніше

Оголошення

Шановні колеги, 12-18 травня 2020 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбудеться VI Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи».

Пропонуємо Вам взяти участь у роботі круглого столу (онлайн-формат) «Використання можливостей Інтернет-простору в процесі професійного вдосконалення педагогів», який відбудеться 14 травня 2020 року о 12.00.

Міністерством освіти і науки України відповідно до абзацу дев'ятого частини першої статті 64 Закону України "Про освіту" затверджено наказ від 28 грудня 2019 року №1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"

27 лютого 2020 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний науково-практичний семінар “Конструювання змісту мистецької освіти на засадах інтеграції” відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації № 12 від 10.01.2020 “Про затвердження графіку семінарів на 2020/2021 навчальний рік”

Програма семінару зосереджена на висвітленні актуальних питань розбудови сучасної освітньої системи, грунтованої на інноваційних концепціях. Швидкоплинні зміни сучасного соціокультурного простору потребують адаптації та осмислення особистістю фундаментальних понять — суспільство, середовище, наука, освіта, мистецтво. Інтегративні характеристики інформаційного суспільства набувають першочергової значущості, визначаючи зростаючу роль художньо-естетичної освіти в українському освітньому просторі, адже формування гармонійної, всебічно розвиненої особистості неможливе без набуття певних культуро-мистецьких компетентностей.

До участі залучено учителів мистецтва, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, учителів початкової школи, методисти та керівники методичних об’єднань, відповідальні особи в районах та об’єднаних територіальних громадах за вивчення предмету «Мистецтво». Участь в роботі семінару засвідчується сертифікатом КЗ “ЗОІППО” ЗОР.

Робота семінару тривала 27.02.2020 р. з 10.00 до 15.30 , за адресою вул. Незалежної України, 45 А (КЗ “Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Запорізької обласної ради, ауд. 46)

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

У роботі семінару брала участь Гайдамака Олена Василівна, к.п.н., доцент, старший науковий співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної та початкової освіти в Новій українській школі ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти". Координатор семінару — Олійник Юрій Іванович, к.п.н., доцент, доцент кафедри теорії та методики виховання КЗ “ЗОІППО” ЗОР.

Міністерство освіти і науки інформує про запуск онлайн-курсу "З учнями про освіту та кар'єру"

21 лютого 2020 року за підтримки Міжнародної асоціації позашкільної освіти, департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної та Запорізької міської ради на базі позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» відбувся обласний відкритий семінар-практикум «Deep dive «Забезпечення якості освіти закладу позашкільної освіти: досвід та перспективи»

Семінар мав на меті: проаналізувати досвід та організаційні, психолого-педагогічні умови створення і функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі позашкільної освіти.

Учасниками семінару стали 63 керівника та методиста позашкільних закладів Запорізької області, а також 7 гостей з Київської, Вінницької, Луганської, Дніпропетровської областей.

З доповідями та повідомленнями виступили:

 • Биковська О.В., Президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, зав.кафедри позашкільної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова, заслужений діяч науки і техніки України, д.пед.наук, професор, "Якість позашкільної освіти як запорука розвитку особистості, громади, держави";

 • Іванова В.В.,начальник управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області, "Якість позашкільної освіти – стандарт нового покоління, реалізація, перспективи";

 • Могілевська В.М., к.соц.н., доц. кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО»ЗОР, "Стан позашкільної освіти в Запорізькому регіоні: за результатами моніторингового дослідження якості освіти";

 • Сібіль О.І.,к.пед.н., доц. кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО»ЗОР, "Гуманістичний підхід до забезпечення внутрішньої системи якості освіти закладу позашкільної освіти: цільові та ресурсні критерії, показники оцінки";

 • Щитинина Р. Ю., директор ПНЗ «ЦДЮТ Шевченківського району», заслужений працівник народної освіти України," Моніторинг якості освіти як засіб забезпечення ефективної діяльності закладу позашкільної освіти";

 • Серединська О.С., заступник директора з навчально -виховної роботи, відмінник освіти України, "Паблік рилейшнз сучасного закладу позашкільної освіти";

 • Мазнєва Г.В., заст. дир. з виховної роботи, відмінник освіти України, "Гра - бренд-технологія Центру творчості на Чарівній";

 • Черевична О.А., практичний психолог вищої категорії, арт-терапевт, тренер освітніх проєктів The LEGO Foundation, "Психологічний супровід - ресурс підвищення якості освіти закладу позашкільної освіти".

Завершився семінар врученням сертифікатів Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

Фото

18 лютого 2020 року на базі КЗ «Запорізький обласний центр туризму» ЗОР відбувся очний тур обласного етапу конкурсу професійної майстерності педагогів позашкільної освіти «Джерело творчості».

За першість в області змагалися 8 осіб у 5-ти номінаціях, а саме, в номінаціях «Керівник гуртка» військово-патріотичного, науково-технічного та художньо-естетичного напрямів першість виборювали по 2 учасника, що набрали найвищі бали у заочному турі конкурсу. В 2-х наступних номінаціях – «Керівник гуртка дослідницько-експериментального напряму» та «Керівник гуртка еколого-натуралістичного напряму» очний тур був представлений 1-м учасником. Учасників очного туру привітала Чурикова Л. В., методист відділу позашкільної, вищої освіти та інтернатних закладів ДОН Запорізької ОДА. Захід відкрився відеороликом, в якому переможці і лауреати всеукраїнського туру конкурсу минулих років поділилися своєю оцінкою щодо участі в професійному конкурсі та підкреслили його значення у професійному зростанні педагога-позашкільника. Конкурсанти презентували власний професійний досвід під гаслом «Моє педагогічне кредо» та представляли його практичну частину у вигляді навчального заняття. Показані роботи заслуговують високої оцінки та демонструють глибоке розуміння кожним учасником сутності своєї освітньої діяльності, що здійснюється з дитиною у вільний від навчання час, але від того не є менш значимою, а навпаки, допомагає дитині у становленні особистості в більш комфортний для неї спосіб.

Переможцями обласного етапу конкурсу стали:

 • номінації «Керівник гуртка військово-патріотичного напряму» - Бородін С. Е., керівник гуртка КЗ «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» ЗОР;

 • в номінації «Керівник гуртка науково-технічного напряму» Гусарова В. В., керівник гуртка інформатики та програмування ПНЗ « Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради Запорізької області;

 • в номінації «Керівник гуртка дослідницько-експериментального напряму» Халанчук Л. В., керівник секції «Математика» КЗ «Центр позашкільної освіти» Мелітопольської міської ради Запорізької області;

 • в номінації «Керівник гуртка художньо-естетичного напряму» Шнуренко А. І., керівник зразкового художнього колективу ансамблю сучасної української пісні «Лілея» та ансамблю бандуристів «Барвиband» ПНЗ «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» Запорізької міської ради Запорізької області;

 • в номінації «Керівник гуртка еколого-натуралістичного напряму» Ясінська Н. В., керівник гуртка Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту Енергодарської міської ради Запорізької області.

Всі вони будуть представляти Запорізьке позашкілля на всеукраїнському етапі конкурсу, який буде проходити в 2 тури – заочний і очний – протягом березня-травня 2020 року. Враховуючі щорічні перемоги педагогів-позашкільників на цьому рівні, побажаємо їм побільше наснаги та глибокої віри у власні сили. А ми вже ними пишаємося! І не тільки переможцями, а й кожним учасником, який пройшов таке професійне загартування!

Детальніше

Фото

Тривають курси підвищення кваліфікації за програмою "Учителі навчального курсу "Мистецтво" (основна та старша школа) (другий предмет)" — 25 листопада по 29 листопада 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Педагогічна практика відбулася в Запорізькому обласному художньому музеї. Програма практики містила змістовну екскурсію експозицією ювілейної виставки робіт Марії Примаченко та майстер-клас з учнями Запорізького багатопрофільного ліцею № 99. Фото

З 18 листопада по 22 листопада 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист Вітчизни» (другий предмет). Педагогічна практика відбулася в КЗ «Запорізькому обласному ліцеї «Захисник» ЗОР. Детальніше та Фото

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам загальної середньої та професійно-технічної освіти провести у лютому 2020 року уроки або інші заходи, присвячені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні

Курси підвищення кваліфікації за програмою «Учителі музичного мистецтва» (другий предмет) розпочали свою роботу з 18 листопада 2019 року.

Скорочений, до одного тижня, термін програми курсів потребує насичення освітньої роботи різноманітними видами фахової діяльності... Дивитись далі

Постанова Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році

У термін з 21 жовтня до 01 листопада 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР згідно плану працювала група підвищення кваліфікації за програмою «Учителі музичного мистецтва».

Переважна більшість занять проводилась у формі практичної діяльності у фаховому середовищі, яке грунтовано на компетентісному підході... Дивитись далі

Положення про проведення XV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Учитель року предметів духовно-морального спрямування"

З 15 по 18 жовтня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР старшим викладачем кафедри теорії та методики виховання Лукачевичем А.Ф. було проведено два 16-годинні тренінги для вчителів трудового навчання та технологій на тему «STEM як інструмент модернізації змісту технологічної освіти». Фото

Умови та порядок проведення Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2020"

За програмою реалізації концепції "Нова Українська школа" згідно Наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 15.10.19 р. №593 18 жовтня 2019 року проведено настановче заняття регіональних тренерів програми "Мистецтво в освітньому просторі Нової Української школи". Осіння сесія підготовки вчителів до роботи в умовах реалізації програми НУШ охоплює всі райони області та вимагає організаційне впорядкування роботи тренінгових програм. Саме тому сформовано 13 груп, які будуть працювати протягом жовтня-листопада у містах та районних центрах Запорізької області. Детальніше

Положення про проведення ХІІІ Всеукраїнської олімпіади "Юні знавці Біблії" у Національному університеті "Острозька академія"

Успішно завершено тренінгову програму "Комп'ютерна музика та цифрова обробка звуку", тренер кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики виховання Олійник Ю.І. 16 учасників тренінгу опановували технології створення та обробки звукової інформації - основ сучасного засобу музичної творчості. За програмою тренінгу досягнення визначених результатів залежало від організації самостійної роботи, тому що кожен учасник отримав індивідуальне завдання. Результат триденних занять (15-17.10.19) та шестигодинної самостійної роботи вже опубліковано. Детальніше

Благодійним фондом "Живи, Україно!" за підтримки Громадської ради при Міністерстві освіти і науки з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями планується проведення Всеукраїнського конкурсу "Знавці Біблії"

З 25 до 27 вересня 2019 року працювала тренінгова група за програмою "Цифрові музичні інструменти: Digital Sound", тренер кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики виховання Олійник Ю.І. Учасники тренінгу опановували сучасну технологію обробки звукової інформації - поліфункціонального засобу музичної творчості. Одним з головних завдань тренінгу було визначено набуття учасниками навичок практичного застосування опанованої технології у фаховій діяльності. Отже, результати навчання можливо не тільки побачити, але й почути! Детальніше

Громадська організація «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» разом із Українським державним інститутом культурної спадщини продовжує проведення Всеукраїнського конкурсу творчих робіт "Збережемо спадщину - збережемо Україну"

17 вересня 2019 року на базі Олександрівського районного навчального центру з допризовної підготовки м. Запоріжжя відбувся семінар «Робота районних (міських) відділів освіти, об'єднаних територіальних громад по організації навчання в 2019-2020 навчальному році з предмету «Захист Вітчизни». Керівник семінару – старший викладач кафедри теорії та методики виховання Корицький В.Г. Детальніше та Фото

22 серпня 2019 року кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри теорії та методики виховання Сібіль О.І. було проведено обласний науково-практичний семінар для методистів районних відділів освіти відповідальних за виховну роботу.

Тема семінару: «Партнерська взаємодія освітнього закладу та сім'ї у вихованні дітей та молоді». Детальніше

21 серпня 2019 р. старшим викладачем кафедри теорії та методики виховання Лукачевичем А.Ф. було проведено обласний науково-практичний семінар для методистів районних відділів освіти та керівників РМО відповідальних за викладання трудового навчання та технологій.

Тема семінару: «Нормативно-правове та програмне забезпечення викладання трудового навчання у 5-9 класах та курсу «Технології» у 10-11 класах». Детальніше

21 серпня 2019 року в рамках серпневих педагогічних студій відбувся семінар для керівників закладів позашкільної освіти «Основні орієнтири роботи закладів позашкільної освіти в новому навчальному році». Під час роботи семінару було акцентовано увагу на необхідність змін в роботі закладів позашкільної освіти, зумовлених Стратегією розвитку позашкільної освіти (2018) в умовах реалізації нового Закону України «Про освіту». Було наголошено, що управлінська діяльність має сприяти вирішенню низки завдань, головними серед яких є: модернізація освітньої діяльності відповідно до запитів громадян, держави та суспільства на основі сучасних підходів; реалізація компетентнісного підходу в позашкільній освіті та ін. Детальніше

Рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо створення у 2019/2020 навчальному році безпечного освітнього середовища

21 серпня 2019 року за програмою серпневих педагогічних студій відбувся семінар вчителів мистецтв «Формування освітнього простору загальної мистецької освіти в контексті реалізації концепції Нової української школи». Основна увага концентрувалась на концептуальних засадах формування змісту загальної мистецької освіти НУШ та науково-методичному забезпеченні освітньої галузі «Мистецтво» української загальноосвітньої системи. Обговорювались особливості формування предметних мистецьких компетентностей учня загальноосвітньої школи. Матеріали семінару

14.08. — 26.08. 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувався тренінг “Створення та обробка навчального відеоконтенту”. Тренінгову групу склали педагогічні працівники 8 районів Запорізької області та обласного центру. Згідно програми тренінгу вивчались типи та характеристики навчального відеоконтенту, робоче середовище. Обов'язковим компонентом тренінгової програми є практичні вправи зі створення та обробки відеоматеріалів, які можуть застосовуватись в освітній діяльності. Успішне виконання завдань тренінгу сприяло отриманню учасниками навичок застосування сучасних освітніх технологій у фаховій діяльності.

18. 06. - 22. 06. 2019р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів предмета “Захист Вітчизни” Основи медичних знань) другий предмет. Слухачі КПК успішно виконали програму курсової перепідготовки та отримали свідоцтва. Слухачі КПК вчителів предмета “Захист Вітчизни” (ОМЗ) відпрацьовували теоретичні, практичні заняття, педагогічну практику та фаховий спецкурс на базі КЗ “ЗОІППО” ЗОР.

Вони успішно виконали програму учителів предмета «Захист Вітчизни» (Основи медичних знань) другий предмет та отримали свідоцтва. Бажаємо міцного здоров'я, статку, миру, злагоди, гарного відпочинку та успіхів у вихованні патріотів нашої держави. Слава Україні!

Три дні тривав тренінг "Фахова взаємодія акомпаніатора в освітньому просторі мистецького гуртка" на базі Запорізького класичного ліцею. Від 3 до 5 червня 2019 р. концертмейстери вдосконалювали навички фахової діяльності в умовах освітньої реформи. Детальніше та Фото

З 13 травня по 24 травня 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист Вітчизни» (Основи медичних знань». Три дні слухачі КПК вчителів предмета «Захист Вітчизни» відпрацьовували навчально-методичні заняття на базі військової частини 3029 Національної Гвардії України. Практичні заняття проводили сертифіковані спеціалісти із тактичної медицини. Всі слухачі КПК успішно пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали свідоцтва. Детальніше та Фото

17 травня 2019 року у міському Палаці дитячої та юнацької творчості м. Запоріжжя було проведено ІІІ обласний етап XXV Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних закладів загальної середньої освіти Запорізької області. Детальніше

15 травня 2019 року в м. Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулися Відкриті Всеукраїнські збори «Позашкільна освіта в умовах децентралізації». Мета заходу: обговорення стратегії розвитку позашкільної освіти, дієвість нових форматів позашкілля в умовах децентралізації. Учасниками заходу були депутати Верховної Ради України, представники Міністерства освіти і науки України, голови об’єднаних територіальних громад, начальники відділів освіти, директори позашкільних навчальних закладів (Додаток). КЗ «ЗОІППО» на зборах представляла старший викладач кафедри теорії та методики виховання, к. с. н. Могілевська В.М. Детальніше та Програма заходу

14 травня 2019 р. на базі КСМНЗ «Дніпрорудненська дитяча музична школа» відбувся науково-практичний семінар «Особливості планування навчальної діяльності». (керівник семінару Олійник Ю.І., доцент кафедри теорії та методики виховання, к.п.н., доцент). У поточному році це четвертий плановий семінар вчителів мистецтва. Детальніше та Фото

22-23 квітня 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся тренінг «Загальнолюдські цінності як основа національно-патріотичного виховання дітей та молоді» (тренер Сібіль О.І., доцент кафедри теорії та методики виховання, к.п.н., доцент).Детальніше та Фото

Курси учителів навчального курсу "Мистецтво" за спеціалізацією "початкова школа" (другий предмет) працювали за розкладом з 22 по 26 квітня 2019 р. Керівник КПК - доцент кафедри теорії та методики виховання Олійник Ю.І., к.п.н., доцент, координатор тренінгової програми "Мистецтво в освітньому просторі Нової української школи". За короткий термін КПК — один тиждень, вчителі мистецтва, які працюють в початковій школі, отримували актуальну інформацію щодо реформ освітньої системи, набували навичок практичної діяльності за сучасними педагогічними технологіями... дивитись далі

У травні-червні 2019 року Київським Національним університетом технологій та дизайну проводиться І Всеукраїнський конкурс ескізів TEENAGER STAR

23 квітня 2019 р. на базі позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар-тренінг «Складання навчальних програм з позашкільної освіти», у якому взяли участь 17 педагогічних працівників закладів позашкільної освіти. Керівник семінару-тренінгу - доцент кафедри теорії та методики виховання Могілевська В.М., к.соц.н.

З метою забезпечення належного відзначення Міжнародного дня сім'ї рекомендується провести в закладах освіти комплексні заходи (уроки,виховні години, конкурси тощо).

12 квітня у м. Суми завершено роботу третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Захист Вітчизни». У цей етап вийшли 25 найкращих вчителів – переможців обласних етапів конкурсу, серед яких представник з нашої, Запорізької, області, Заярський Олександр Васильович, учитель історії, правознавства, предмета «Захист Вітчизни» Більмацької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Інтелект» Більмацької районної ради Запорізької області. Детальніше та Фото

Громадською організацією "Волонтерська Сотня Доброволя" проводиться благодійна акція "Вишиванка - дітям АТО"

28-29 березня 2019 р. на базі комунального закладу «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради відбувся психолого-педагогічний тренінг «Проблема булінгу в освітньому середовищі. Створення системи ефективної протидії булінгу» (тренер Барліт О.О.,завідувач кафедри теорії та методики виховання, к.п.н., доцент). Фото

На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року рекомендується проведення заходів у рамках Тижня безпеки дорожнього руху. Матеріали для проведення можна знайти за посиланням.

18-20 березня 2019 р. слухачі КПК вчителів предмета «Захист Вітчизни» відпрацьовували практичні заняття на базі військового містечка військової частини № 3029 Національної Гвардії України.

Детальніше

Фото