Кафедра теорії та методики виховання

Тривають курси підвищення кваліфікації за програмою "Учителі навчального курсу "Мистецтво" (основна та старша школа) (другий предмет)" — 25 листопада по 29 листопада 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Педагогічна практика відбулася в Запорізькому обласному художньому музеї. Програма практики містила змістовну екскурсію експозицією ювілейної виставки робіт Марії Примаченко та майстер-клас з учнями Запорізького багатопрофільного ліцею № 99.

Фото

З 18 листопада по 22 листопада 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист Вітчизни» (другий предмет). Педагогічна практика відбулася в КЗ «Запорізькому обласному ліцеї «Захисник» ЗОР.

Детальніше

Фото

Курси підвищення кваліфікації за програмою «Учителі музичного мистецтва» (другий предмет) розпочали свою роботу з 18 листопада 2019 року.

Скорочений, до одного тижня, термін програми курсів потребує насичення освітньої роботи різноманітними видами фахової діяльності...

Дивитись далі

У термін з 21 жовтня до 01 листопада 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР згідно плану працювала група підвищення кваліфікації за програмою «Учителі музичного мистецтва».

Переважна більшість занять проводилась у формі практичної діяльності у фаховому середовищі, яке грунтовано на компетентісному підході...

Дивитись далі

З 15 по 18 жовтня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР старшим викладачем кафедри теорії та методики виховання Лукачевичем А.Ф. було проведено два 16-годинні тренінги для вчителів трудового навчання та технологій на тему «STEM як інструмент модернізації змісту технологічної освіти».

Фото

За програмою реалізації концепції "Нова Українська школа" згідно Наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 15.10.19 р. №593 18 жовтня 2019 року проведено настановче заняття регіональних тренерів програми "Мистецтво в освітньому просторі Нової Української школи". Осіння сесія підготовки вчителів до роботи в умовах реалізації програми НУШ охоплює всі райони області та вимагає організаційне впорядкування роботи тренінгових програм. Саме тому сформовано 13 груп, які будуть працювати протягом жовтня-листопада у містах та районних центрах Запорізької області.

Детальніше

Успішно завершено тренінгову програму "Комп'ютерна музика та цифрова обробка звуку", тренер кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики виховання Олійник Ю.І. 16 учасників тренінгу опановували технології створення та обробки звукової інформації - основ сучасного засобу музичної творчості. За програмою тренінгу досягнення визначених результатів залежало від організації самостійної роботи, тому що кожен учасник отримав індивідуальне завдання. Результат триденних занять (15-17.10.19) та шестигодинної самостійної роботи вже опубліковано.

Детальніше

З 25 до 27 вересня 2019 року працювала тренінгова група за програмою "Цифрові музичні інструменти: Digital Sound", тренер кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики виховання Олійник Ю.І. Учасники тренінгу опановували сучасну технологію обробки звукової інформації - поліфункціонального засобу музичної творчості. Одним з головних завдань тренінгу було визначено набуття учасниками навичок практичного застосування опанованої технології у фаховій діяльності. Отже, результати навчання можливо не тільки побачити, але й почути!

Детальніше

17 вересня 2019 року на базі Олександрівського районного навчального центру з допризовної підготовки м. Запоріжжя відбувся семінар «Робота районних (міських) відділів освіти, об'єднаних територіальних громад по організації навчання в 2019-2020 навчальному році з предмету «Захист Вітчизни». Керівник семінару – старший викладач кафедри теорії та методики виховання Корицький В.Г.

Детальніше

Фото


22 серпня 2019 року кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри теорії та методики виховання Сібіль О.І. було проведено обласний науково-практичний семінар для методистів районних відділів освіти відповідальних за виховну роботу.

Тема семінару: «Партнерська взаємодія освітнього закладу та сім'ї у вихованні дітей та молоді».

Детальніше

21 серпня 2019 р. старшим викладачем кафедри теорії та методики виховання Лукачевичем А.Ф. було проведено обласний науково-практичний семінар для методистів районних відділів освіти та керівників РМО відповідальних за викладання трудового навчання та технологій.

Тема семінару: «Нормативно-правове та програмне забезпечення викладання трудового навчання у 5-9 класах та курсу «Технології» у 10-11 класах».

Детальніше

21 серпня 2019 року в рамках серпневих педагогічних студій відбувся семінар для керівників закладів позашкільної освіти «Основні орієнтири роботи закладів позашкільної освіти в новому навчальному році». Під час роботи семінару було акцентовано увагу на необхідність змін в роботі закладів позашкільної освіти, зумовлених Стратегією розвитку позашкільної освіти (2018) в умовах реалізації нового Закону України «Про освіту». Було наголошено, що управлінська діяльність має сприяти вирішенню низки завдань, головними серед яких є: модернізація освітньої діяльності відповідно до запитів громадян, держави та суспільства на основі сучасних підходів; реалізація компетентнісного підходу в позашкільній освіті та ін.

Детальніше

21 серпня 2019 року за програмою серпневих педагогічних студій відбувся семінар вчителів мистецтв «Формування освітнього простору загальної мистецької освіти в контексті реалізації концепції Нової української школи». Основна увага концентрувалась на концептуальних засадах формування змісту загальної мистецької освіти НУШ та науково-методичному забезпеченні освітньої галузі «Мистецтво» української загальноосвітньої системи. Обговорювались особливості формування предметних мистецьких компетентностей учня загальноосвітньої школи.

Матеріали семінару

14.08. — 26.08. 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувався тренінг “Створення та обробка навчального відеоконтенту”. Тренінгову групу склали педагогічні працівники 8 районів Запорізької області та обласного центру. Згідно програми тренінгу вивчались типи та характеристики навчального відеоконтенту, робоче середовище. Обов'язковим компонентом тренінгової програми є практичні вправи зі створення та обробки відеоматеріалів, які можуть застосовуватись в освітній діяльності. Успішне виконання завдань тренінгу сприяло отриманню учасниками навичок застосування сучасних освітніх технологій у фаховій діяльності.

18. 06. - 22. 06. 2019р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів предмета “Захист Вітчизни” Основи медичних знань) другий предмет. Слухачі КПК успішно виконали програму курсової перепідготовки та отримали свідоцтва. Слухачі КПК вчителів предмета “Захист Вітчизни” (ОМЗ) відпрацьовували теоретичні, практичні заняття, педагогічну практику та фаховий спецкурс на базі КЗ “ЗОІППО” ЗОР.

Вони успішно виконали програму учителів предмета «Захист Вітчизни» (Основи медичних знань) другий предмет та отримали свідоцтва. Бажаємо міцного здоров'я, статку, миру, злагоди, гарного відпочинку та успіхів у вихованні патріотів нашої держави. Слава Україні!

Три дні тривав тренінг "Фахова взаємодія акомпаніатора в освітньому просторі мистецького гуртка" на базі Запорізького класичного ліцею. Від 3 до 5 червня 2019 р. концертмейстери вдосконалювали навички фахової діяльності в умовах освітньої реформи.

Детальніше

Фото

З 13 травня по 24 травня 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист Вітчизни» (Основи медичних знань». Три дні слухачі КПК вчителів предмета «Захист Вітчизни» відпрацьовували навчально-методичні заняття на базі військової частини 3029 Національної Гвардії України. Практичні заняття проводили сертифіковані спеціалісти із тактичної медицини. Всі слухачі КПК успішно пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали свідоцтва.

Детальніше

Фото

17 травня 2019 року у міському Палаці дитячої та юнацької творчості м. Запоріжжя було проведено ІІІ обласний етап XXV Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних закладів загальної середньої освіти Запорізької області.

Детальніше

15 травня 2019 року в м. Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулися Відкриті Всеукраїнські збори «Позашкільна освіта в умовах децентралізації». Мета заходу: обговорення стратегії розвитку позашкільної освіти, дієвість нових форматів позашкілля в умовах децентралізації. Учасниками заходу були депутати Верховної Ради України, представники Міністерства освіти і науки України, голови об’єднаних територіальних громад, начальники відділів освіти, директори позашкільних навчальних закладів (Додаток). КЗ «ЗОІППО» на зборах представляла старший викладач кафедри теорії та методики виховання, к. с. н. Могілевська В.М.

Детальніше

Програма заходу

14 травня 2019 р. на базі КСМНЗ «Дніпрорудненська дитяча музична школа» відбувся науково-практичний семінар «Особливості планування навчальної діяльності». (керівник семінару Олійник Ю.І., доцент кафедри теорії та методики виховання, к.п.н., доцент). У поточному році це четвертий плановий семінар вчителів мистецтва.


ДетальнішеФото

22-23 квітня 2019 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся тренінг «Загальнолюдські цінності як основа національно-патріотичного виховання дітей та молоді» (тренер Сібіль О.І., доцент кафедри теорії та методики виховання, к.п.н., доцент).

Детальніше

Фото

Курси учителів навчального курсу "Мистецтво" за спеціалізацією "початкова школа" (другий предмет) працювали за розкладом з 22 по 26 квітня 2019 р. Керівник КПК - доцент кафедри теорії та методики виховання Олійник Ю.І., к.п.н., доцент, координатор тренінгової програми "Мистецтво в освітньому просторі Нової української школи". За короткий термін КПК — один тиждень, вчителі мистецтва, які працюють в початковій школі, отримували актуальну інформацію щодо реформ освітньої системи, набували навичок практичної діяльності за сучасними педагогічними технологіями... дивитись далі

23 квітня 2019 р. на базі позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар-тренінг «Складання навчальних програм з позашкільної освіти», у якому взяли участь 17 педагогічних працівників закладів позашкільної освіти. Керівник семінару-тренінгу - доцент кафедри теорії та методики виховання Могілевська В.М., к.соц.н.


12 квітня у м. Суми завершено роботу третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Захист Вітчизни». У цей етап вийшли 25 найкращих вчителів – переможців обласних етапів конкурсу, серед яких представник з нашої, Запорізької, області, Заярський Олександр Васильович, учитель історії, правознавства, предмета «Захист Вітчизни» Більмацької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Інтелект» Більмацької районної ради Запорізької області.

Детальніше

Фото

28-29 березня 2019 р. на базі комунального закладу «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради відбувся психолого-педагогічний тренінг «Проблема булінгу в освітньому середовищі. Створення системи ефективної протидії булінгу» (тренер Барліт О.О.,завідувач кафедри теорії та методики виховання, к.п.н., доцент). Фото

Матеріали для проведення можна знайти за посиланням.

18-20 березня 2019 р. слухачі КПК вчителів предмета «Захист Вітчизни» відпрацьовували практичні заняття на базі військового містечка військової частини № 3029 Національної Гвардії України. Детальніше

Фото