Старша група "В"

ДЕРЕВО БАЖАНЬ

Весна - прекрасна пора року, що дарує нам чудову нагоду долу­чити дітей до праці у природі, розширити їх природничі знання, навчити бачити красу навколишнього світу, любити та берегти його. Навесні можна здійснити з дошкільниками багато цікавої та корисної роботи на ділянці дитячого садка. За умови належної організації така робота не тільки слугуватиме джерелом позитивних емоцій у дітей, а й сприятиме їх інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку.

У старшій групі "В" є давня традиція: щороку навесні діти разом з вихователями висаджують на території закладу дерево бажань, діти ретельно готуються до цієї події, хто вміє вже писати - на клаптику листочка пише своє бажання, хто ні - малює малюнок зі своїм бажанням, разом скидують свої листочки бажань у підготовлену яму, додають водички і садять дерево. Діти щиро вірять у те, що деревце ростиме і разом з ним здійсниться їх маленькі мрії та бажання, от і сьогодні малеча разом з вихователем Тетяною Анатолівною Соловйовою посадили дерево бажань, нам також потрібно вірити у те, що бажання і мрії здійнюються, адже позитивна думка зміцнює наше ментальне здоров'я.

Під час праці у квітнику, саду або на городі у дошкільників формуються практичні навички догляду за рослинами, а також розвива­ються важливі інтелектуальні вміння. Зокрема, діти вчаться:

* планувати роботу;

*підбирати матеріали та інструменти, необхідні для вико­нання певних дій;

* розподіляти у часі окремі етапи ро­боти;

* розподіляти   функції   та   знаряддя праці між учасниками процесу;  *адекватно оцінювати результати ро­боти тощо.Завдяки колективній праці, яка передба­чає взаємодопомогу, у дошкільників форму­ються також комунікативні навички.


"Подорож до чарівного лісу"

У рамках співпраці закладу дошкільної освіти з батьками у Старшій групі "В" вихователь Соловйова Тетяна Анатоліївна провела інтегроване відкрите заняття з елементами граматики, сенсорного розвитку, екологічного напрямку, ознайомлення з природнім довкіллям, розвитку мислення, та інших психічних процесів на тему: "Подорож до чарівного лісу", діти активно працювали, вирішували задачі, складали слова, виконували графічні диктанти, ділили слова на склади та робили звуковий аналіз слів, малювали і допомагали лісовим звіряткам знаходити барви зачарованого лісу.

Тетяна Анатоліївна продемонструвала високий професіоналізм,  діти відмінні знання та отримали задоволення від завдань, а батьки залишились приємно враженими від побаченого.  

"Добре серце маємо про пташок ми дбаємо"

Змайстрували годівничку,

На дно всипали пшеничку.

Крихти хліба, трішки сала,

Щоб синичка прилітала.

Бо зима, мороз надворі,

А в мороз пташині горе.

Треба їй допомагати. 

Наші вихованці дуже любюлять живу природу, завжди допомагають, дбають і продовжують допомагати пташкам. А більш радує те, що вони це роблять не тільки з вихователями, а й з батьками. До прикладу сьогодні мали змогу бути присутніми на гарному майстер класі тата нашої вихованки Віки Берєстової - Павла Олеговича Берєстова котрий дуже вправно працював над створенням годівничок для пташок, діти також приймали участь в роботі, всі працювали старанно, тож птахи не залишаться голодними та беззахісними і їх годівнички завжди наповнені різними смаколиками. 

Казка - це інструмент ненав'язливого навчання 

Значення казок у вихованні дітей важко переоцінити. Накопичуючи у собі мудрість колишніх поколінь, вони мають справді чарівну силу: навчальну, розвивальну, творчу. Варто відзначити, що казки впливають на формування мислення дитини, на її поведінку протягом усього дитинства з перших днів життя. Спочатку діти вбирають інформацію про найпростіші цінності й поняття разом з материнськими піснями, віршиками, приповідками. Трохи пізніше, після двох років, починається справжнє виховання за допомогою казки. Психолого-педагогічні дослідження свідчать про те, що діти різного віку по-різному сприймають казку. А скільки емоцій дитина отримує від знайомства з справжнім казкарем, поетом. Наші вихованці разом з вихователем Тетяною Анатоліївною Соловйовою мали таку нагоду при зустрічі в бібліотеці з відомою буковинською поетесою, казкаркою, доцентом ЧНУ Наталією Куконіна-Самойленко. Цей день дітлахам запам'ятається на довго.


Вишиванки наших малюків 

Нові візерунки до вишиванки

Народна гра "Ой Васильку"

Тематичний день"Вишиванка-символ українського народу " в старшій групі  підготувала та провела вихователь Соловйова Т.А.

Портфоліо Соловйова Т.А..pptx