Наші групи

День захисників та захисниць і Покрови Пресвятої Богородиці

«Слава нашим ЗСУ, й вільному народу!                                                                                                                                                                    Бо немає переводу, козацькому роду!»                                                                                                                                                       Сьогодні у День захисників та захисниць і Покрови Пресвятої Богородиці, з вихованцями старшої групи, провели цікаві пізнавальні заняття, де пригадали минуле та сьогодення. Свої мрії і побажання сучасним захисникам України, діти втілили у вітальній листівці! Слава ЗСУ! Зі святом Покрови! 

День захисників, захисниць і Покрови.

"Хай буде мир у нашій Україні!"

21 вересня, люди в усіх куточках планети відзначають Міжнародний день Миру - день, що закликає не лише задуматись, але й зробити кроки для збереження спокою та миру на Землі. Напередодні Міжнародного дня Миру діти середньої групи "А" провели цікаві заняття, бесіди, дидактичні ігри. Свої мрії про мир діти втілили у власних малюнках. Найбільше щастя у світі - це мир, коли люди живуть спокійно, а земля не здригається від вибухів. Дай Боже, нашій України та її дітям якомога швидше жити під мирним небом! Слава Україні! Слава ЗСУ! 

Всесвітній день Землі

22 квітня відзначається Всесвітній день Землі. З кожним роком Земля потребує уваги і захисту від сучасних технологій та надзвичайних ситуацій. Про це потрібно говорити і своєю працею, своїми діями виявляти турботу про наш дім - Землю. Педагоги ЗДО 23 "КАЛИНОНЬКА" доєдналися до відзначення дня Землі та провели тематичний день ,,Земля в дитячих долоньках". В ході якого продовжували навчати дбати про природнє оточення, милуватися довкіллям, бачити необхідність праці людини в природі, бачити і негативний вплив дій людей на стан природи, Землі в цілому. Велику увагу звернули педагоги і на проблеми сьогодення на нашій землі: війни, промислові та автомобільні викиди в атмосферу, забруднення території Землі пластиком. 

 «Я — головний економіст у дитячому закладі»

«Маленька людина має побачити і зрозуміти у чому коріння нашого життя, від чого залежить те, що у нас на столі» 

В. О. Сухомлинський

Підводячи підсумок «Тижня фінансової грамотності» з вихованцями середньої групи було проведено заняття «Я — головний економіст у дитячому закладі». Під час якого у дітей сформувалися поняття про те, що від кожного з них залежить добробут у своєму закладі, що вони хоч і маленькі, проте можуть бути економними, обачними та бережливими. Продовжували знайомитись з Афлатуном-вогником економії. Закріпили знання про грошові купюри та монети; дізналися звідки беруться гроші, чому потрібно їх берегти, як використовувати та заощаджувати. Дошкільнята грали в цікаві дидактичні ігри: «Знайди і назви купюру», «Підбери монету», «Скільки?», «Банкомат». Також кожна дитина з цікавістю виготовила свій власний гаманець з паперу, методом конструювання. 

Всесвітній день води

"Вода - це скарб нашої планети".

22 березня- день Води!

Діти молодшої групи "А" провели цікавий тематичний день з економічно-екологічного розвитку "Для чого потрібна вода".На заняттях діти дізналися про основні властивості води: прозора, рідка, без кольору, без запаху; закріпили уявлення про те, що вода дуже важлива для всіх живих істот, без неї не можуть жити: рослини, тварини, людина; як потрібно берегти воду, чому; провели нескладні досліди.

Вихователі за допомогою дидактичної гри "Кому потрібна вода" сприяли формуванню у дітей знань про значення води в житті людини:вода - джерело життя;вода необхідна для підтримання та забезпечення життя людини, та природи в цілому, нашої планети.Прищеплювати дітям бережливе ставлення до води, обачну поведінку з водою та біля води.

«Без сімʼї і свого роду, немає нації народу»

Сімʼя та родина стоять на першому місці в кожної людини. Виховання любові до своєї родини є одним із напрямків громадянського і патріотичного виховання в дитячому закладі. 

Вихованці середньої групи, впродовж тижня «Взаємини в родині» продовжували дізнаватись про значення сімʼї для людини, родинні звʼязки між членами сімʼї, як правильно їх називати, та чому потрібно поважати. На заняттях розповідали про свою сімʼю за допомогою сімейних світлин, прикрашали для батьків листівки, складали описову розповідь «У бабусі» та намалювали хусточки для своїх бабусь, створюючи візерунок на квадраті з паперу. Формуючи уявлення про те, що в садочку ми теж усі одна сімʼя, виконали колективну роботу «Наша весела дружня сімʼя», де зображені всі діти групи і вихователі.

День народження Тараса Шевченка

.. І мене в сім'і великій,                

В сім'і вольній, новій.                    

Не забудьте пом'януть                   

Не злим тихим словом. ''                   

Т. Г. Шевченко                                 

Діти молодшої групи "А" провели цікавий тематичний день "День народження Тараса Шевченка". Вході якого ознайомилися з красою, неповторністю, чарівністю Шевченкового слова; його бібліографічними даними, значенням творчості Тараса Шевченка для українського народу, культури. На заняттях діти розповідали вірші Т.Г.Шевченка, слухали пісню "Зацвіла в долині червона калина". Щоб краще запам'ятати вірші грали у дидактичну гру "Назви пропущене слово... "Шануємо пам'ять, творчість великого поета, сина українського народу.                         

"На вівтар Шевченкового слова я серце своє юне покладу... '' 

Весна іде, красу несе!

Сьогодні, у перший день весни, діти середньої групи продовжували знайомитися з ознаками весни, природними явищами та змінами у природі навесні.

На заняттях використовували різні форми роботи: 

розглядали та описували картину «Весна» за допомогою запитань вихователя, складали власні розповіді.

Щоб краще запамʼятати характеристики весняних явищ, грали у дидактичну гру «Що буває навесні?».

Складали колективну розповіді «Весна прийшла» використовуючи у роботі мнемотаблицю, адже саме мнемотехніка допомагає краще запам'ятати, зберегти і відтворити інформацію за допомогою додаткових асоціацій.

На прогулянці спостерігали, як природа прокидається від зимового сну, милувались весняними змінами в довкіллі.

Мова наша солов'їна

Радійте мові діти-                        

Це найбільший скарб у світі.       

Радійте ій, її плекайте.                  

Любіть, шануйте і вивчайте!             

Діти молодшої групи "А" провели цікавий тематичний тиждень "Тиждень української мови". Впродовж тижня діти поглиблювали свої знання про красу та багатство рідної мови. На заняттях діти з задоволенням виконували цікаві та різноманітні вправи, дидактичні ігри: "Українська мова яка?", "Нас єднає українська мова"; виготовили спільно з вихователями Екологічне дерево "Яка моя мова".        

Мова - це історія народу, його світогляд; це безцінне надбання людства. 

Мова - духовне багатство народу

Мова - духовне багатство народу. Наш народ протягом багатьох віків творив мову, боровся за її збереження. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Впродовж тематичного тижня «Мова рідна соловʼїна», діти середньої групи плідно працювали над збагаченням свого мовлення. Дошкільнята розглядали глиняний декоративний посуд, і відтворювали його візерунки у малюванні, розігрували відому українську казку «Лисичка та Журавель», на занятті з аплікації, прикрашали готові форми глечика, різними розписами. В міжнародний день рідної мови, вивчили прислівʼя про мову, дізнались цікаві факти про українську мову та складали невеличкі описові розповіді за асоціативними картинами «Наша мова- укрїнська». 

Світ-чудовий задум Творця! 

Діти середньої групи розпочали знайомство з програмою «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях».

Саме в цьому напрямку пройшло заняття з ознайомлення дітей, з історією створення світу, появу живих істот, перших людей, ангелів. Дошкільнята обговорювали оригінальність та неповторність кожної людини, яку вони отримують від своїх батьків і завдяки Богу. Цікаво пройшло знайомство з дитячою Біблією: діти захоплено розглядали образи Біблійних героїв, їх зовнішній вигляд, умови і спосіб життя. Наостанок, на папері зобразили своїх Ангелів-охоронців, які супроводжують малят впродовж всього життя. 

День єднання українського народу

Знає кожна людина:     

І доросла, і дитина.                

Що єдина Україна-                          

Волелюбна, сильна, гідна!                         

Що держава в нас єдина,             

Схід і Захід - нероздільні!                

Діти молодшої групи "А" провели цікавий тематичний день: "День єднання українського народу". Вихователі провели ряд заходів з дітьми та батьками: бесіди, відеоперегляд, дидактичні ігри про історію виникнення свята "Єднання українського народу"; традиції та події, які український народ памятає і підтримує впродовж багатьох років. 

Зимуючі птахи

Діти молодшої групи "А" впродовж тижня закріплювали знання про різних зимуючих птахів і їх спосіб життя взимку. Вихователі навчали дітей розглядати пташок, описувати їх за допомогою схем та таблиць. Дітям читали вірші, оповідання, вивчали віршовані загадки, спостерігали за птахами в природі. Діти спільно з батьками виготовили годівнички вдома для пернатих друзів та розвісили їх на деревах дитячого садка.  

Тварини і птахи — наші менші друзі!

Живі істоти на Землі - це не тільки люди, але і тварини та птахи, які займають значну частину нашої планети. У природі вони є невід'ємною частиною екосистем, допомагають зберігати баланс в природі і забезпечують нам природні ресурси, тому вони заслуговують на нашу повагу та турботу.

Впродовж тижня «Звірі та птахи взимку», діти середньої групи продовжували вивчати світ тварин та птахів у різних формах діяльності: художній, пізнавальній, руховій.

Діти складали описові розповіді про тварин, відгадували загадки, грали дидактичні ігри «Хто де живе?», «Впізнай за описом», «Де чий слід?» та рухливі ігри «У ведмедя у бору», «Горобчики», «Зайчик сірий, умивається»

Особливу увагу в роботі з дітьми слід приділити конструюванню з паперу, адже саме під час конструктивної діяльності у малюків формуються узагальнені уявлення про фрази та об'єкти навколишнього світу: їхні властивості, призначення, подібні та відмінні риси; розвиваються дрібні мʼязи рук, мислення, мова. 

"Город на підвіконні"

Що за зелень біля вікна?

Адже за вікном у нас зима.

Подейкують, що цибуля

Корисна від семи недругів

Малюки цибульку,кріп, горох садили,

урожаєм усіх пригостили.

Вітамінів цілий скарб

Приходьте всі до нас у сад.....

Діти молодшої групи "А" рупи екологічного спрямування впродовж зимових місяців працювали над проектом "Город на підвіконні". Діти вчилися щодня доглядати за рослинами взимку в кімнатних умовах, проводили досліди, експериментували. Встановлювали взаємозвязки:рослини-земля, рослини - вода, рослини-людина. Навчалися саджати та висівати насіння; доглядати за цибулею, часником, пророщеною розсадою, картоплею, ячменем; познайомилися з умовами їх утримання, вчилися помічати красу і користь пророщених рослин взимку, значення своєї праці! Працю над проектом продовжуємо! 

День Соборності України

Ми всі - одна сімя,                          

Єдина ми родина.                          

Мільйони різних "Я"

А разом - Украіна!

З Днем Соборності України!             

22 січня в Україні відзначають - День Соборності. З дітьми молодшої групи "А" був організований тематичний день з метою ознайомлення та поглиблення знань дітей про особливості та значення Соборності для українського народу, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної символіки, традицій, менталітету нашого народу; виховання почуття гордості за свою країну, свій народ, свою мову, свою приналежність до величного народу України. 

 Про здоровʼя треба дбати

Здоровий спосіб життя — запорука здоровʼя дитини! 

Впродовж тижня «Про здоровʼя треба дбати», діти середньої групи закріплювали знання про те, що найбільше багатство людини — здоровʼя! Дізнались, як потрібно бережливо та турботливо ставитись до свого тіла та організму в цілому, вміти правильно його доглядати. Вся робота була спрямована на формування бажання, вести активний, здоровий спосіб життя, загартовуватися, вживати корисну їжу; виховання корисних звичок, які допоможуть зміцнити здоровʼя; інтересу до занять з фізкультури і спорту.

День української хустки

ВСІХ ВІТАЄМО З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ! Нехай цей прекрасний оберіг захистить кожну українську родину від біди і горя , а розмаїття кольорів і квітів української хустки щедро наповнять життя здоровʼям, миром, благодаттю та добром !  Вихованці старшої Б групи також долучилися до цього свята  Вихователями були проведені різні форми роботи з дітьми, які значно розширили знання дітей про хустину, як давній символ української жіночності 

Свято Дня української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Свято Великодня

Напередодні світлого Великодня діти середньої “Б” групи ретельно готувалася до свята , збагачуючись новими уявленнями про підготовку до Великого дня , про традиції та звичаї українського народу під час святкування Великоднього тижня, в супроводі великодніх пісень, віршів, забав та таночків. Розкрили значення яйця, як продовження життя всього живого та людського роду на землі: в добрі , здоров'ї ,мирі і любові. Поділилися з власного досвіду, елементами прикрашення Великоднього хліба – Паски та її символічного значення, яке полягає в родючості, світла та святої істини.

Екогодівнички для птахів

Впродовж тижня діти середньої «Б» групи закріплювали знання про зимуючих птахів, вчили правильно їх називати. Розширювали знання про спосіб життя птахів. Розвивали пізнавальний інтерес, пам’ять, мислення, активне мовлення, увагу. Виховували бажання піклуватися про пташок взимку.Саме тому, діти виготовили екогодівнички для пернатих друзів та розвісили їх на деревах дитячого садочку. 


"Зимуючі птахи" ( конструювання книжечки з паперу)

Навчання дітей конструювання з паперу має велике значення у розвитку креативного мислення, мовлення, пам’яті, уяви та здатності до самостійної творчості. Під час конструктивної діяльності у дітей формуються узагальнені уявлення про об’єкти навколишнього світу: їхні властивості, подібні та відмінні риси, призначення тощо. З вихованцями середньої "А" групи було проведено заняття з конструювання на якому діти виготовили книжечки з паперу: "Зимуючі птахи". Діти показали свої вміння працювати з папером та закріпили знання про осілих птахів. Такий вид роботи викликав у дітей почуття співпереживання до зимуючих птахів, до не простих умов їх існування в зимову пору року.