Наш садок

Заклад дошкільної освіти №23 розпочав свою роботу 13 січня 1966 року на підставі рішення Садгірського районного виконавчого комітету, як дитячий заклад. З 2002 року на підставі рішення виконкому Чернівецької міської ради від 28.05.2002 р. №56/2  перейменований в дошкільний навчальний заклад,  а рішенням Чернівецької міської ради VІ скликання 29.08.2013 № 947 в  дошкільний навчальний заклад № 23 комбінованого типу  «Калинонька»

Юридична адреса закладу:  

58025,  Чернівецька область,  м. Чернівці,

вулиця  Васіле Александрі, 30,

тел. 56-03-35,  56-03-36.

Засновником  дошкільного закладу є Чернівецька міська рада, яка через уповноважений нею орган – управління освіти  здійснює фінансування дошкільного закладу,  його матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування.         

Дошкільний навчальний заклад  №23 знаходиться у комунальній власності територіальної громади  м. Чернівців.      

Безпосереднє керівництво дошкільним навчальним закладом №23 здійснює його завідуюча – Шипітко Леся Миколаївна, яка на цій посаді працює з травня 2009 року (наказ управління освіти Чернівецької міської ради від 13.05.2009 р. №01-07/445), має вищу освіту, вищу кваліфікаційну категорію, стаж педагогічної роботи - 23 роки.                                                                                             

Нагороджена грамотою управління освіти Чернівецької міської ради (наказ № 01-07/ 462 від 11.05.2004р.),  грамотою Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації (наказ № 295 від 23.07.09 р.), Почесною грамотою Чернівецької обласної ради (розп. №170 від 15.08.11р.).

Організацію методичної роботи здійснює вихователь-методист Грабовська Галина Аркадіївна, яка на цій посаді працює з 2011 року, має спеціальну вищу освіту, вищу кваліфікаційну категорію, стаж педагогічної роботи – 15 років. Нагороджена грамотою управління освіти Чернівецької міської ради,  грамотою управління освіти і науки обласної державної  адміністрації, Почесною грамотою міністерства освіти і науки України (№93145 , наказ № 670-к від 19.07.2004 року)

Станом на 01 січня 2021  року в дошкільному навчальному закладі виховуєтьсь 167 дітей, з них - 87  хлопчиків і – 80 дівчаток. Функціонує 6 груп з п’ятиденним режимом перебування по10.5 годин.

Наповнюваність груп:

Станом на 01.01.2021 року освітній процес в дошкільному закладі забезпечують 37 працівників:  19  обслуговуючого та технічного персоналу, 1 медичний працівник, 16 педагогів:  директор - 1, вихователь-методист - 1, практичний психолог - 1, вчитель-логопед - 1, музичний керівник - 1, керівник гуртка англійської мови -1, вихователі – 11.

Серед педагогів за освітою:

 Музично-естетична діяльність у дошкільному закладі розглядається як цілісна система. В ДНЗ чудова музична зала, яка є естетично оформленою, з сучасними технічними засобами: музичні центри, «караоке», відеомагнітофон, телевізор. Організовані музичним керівником Буйновською Ларисою Михайлівною (педагог з 30-річним стажем роботи, спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України, лауреат премії О.Поповича)  свята, розваги несуть справжнє естетичне задоволення дітям та батькам. Наявна велика база театральних костюмів, яка весь час поповнюється. Є свій ляльковий театр.  Лариса Михайлівна працює з розвитку вокальних, танцювальних здібностей дітей, навиків гри на музичних інструментах, використовуючи в своїй роботі музично-дидактичні ігри, сучасні аудіо- та відеоматеріали. 

Пріоритетними в роботі колективу були і залишаються здоров'язберігаючі аспекти. Чималу  увагу приділяють педагоги  фізичному   розвитку дітей  та фізкультурно-оздоровчій  роботі. Кваліфікаційно організована робота вихователів всіх груп, інструктора з фізичного виховання  Єленчук Наталії Іванівни дали порівняно високий рівень засвоєння дітьми основних рухів та підвищення емоційного стану дітей. Чітка система фізкультурно-оздоровчої роботи дала змогу відстежи динаміку фізичного розвитку дошкільників.

В межах сьогодення психологічна робота в нашому дошкільному закладі має велике значення і будується за такими напрямками: психологічна освіта, профілактика, діагностика, корекція та психологічне консультування.

Психолог Білокрила Анна Петрівна в своїй роботі охоплює всі напрямки задля підвищення психологічної культури педагогів та батьків шляхом семінарів та бесід. Спільна систематична робота психолога і педагогів створює комфортний емоційно-психологічний клімат в колективі, психологічні проблеми вирішуються через діагностику за запитом педагогів, батьків і проведення психологічних тренінгів, розроблених для дітей, групових та індивідуальних консультаціях.

Одним з головних завдань різнобічного розвитку дошкільника є навчання рідної мови та розвитку мовлення. Своєчасне оволодіння правильним, чистим мовленням дає можливість сформувати у дитини впевненість у собі, розвинути її мислення, комунікативні якості. Саме такі першочергові завдання ставить перед собою вчитель-логопед  Прегар Ірина Миколаївна, яка працює з дітьми логопедичної групи з лютого 2012 року, використовуючи у своїй корекційній роботі ефективні засоби і методи, що підвищують потенційні можливості гармонійного й цілісного розвитку особистості дитини.

Медико-профілактична робота здійснюється старшою медичною сестрою Димчук Інною Дмитрівною та дієтсестрою Ілько Наталією Михайлівною (загальний стаж роботи 50 років, в дошкільному навчальному закладі працює  46 років), які здійснюють постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надають невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми, здійснюють контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму; проводять санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків та працівників дошкільного навчального закладу; ведуть звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

ЗДО №23   розташований у  типовій двоповерховій будівлі  з окремою котельнею, насосною і іншими вуличними побудовами .

Територія закладу має огорожу по всьому периметру, захисну зелену смугу з декоративних кущів, які постійно оновлюються і урізноманітнюються. Кожна група має окремий ізольований майданчик з тіньовими навісами та зеленими насадженнями. Майданчики для дітей раннього віку знаходяться в безпосередній близькості від входу в приміщення.

В закладі функціонує 1 логопедична група  з 15 дітей, які пройшли обстеження ПМПК, про що свідчать витяги з протоколів діагностичного засідання. 

На спортивному майданчику знаходяться: футбольне, баскетбольне  та волейбольне поля, яма з піском для стрибків, фізкультурне обладнання для виконання основних рухів, бігова доріжка довжиною 30 метрів.

На території закладу обладнане автомістечко «Зелений вогник» для вивчення дітьми правил дорожнього руху.

Для виконання завдань розумового, екологічного, трудового, профорієнтаційного розвитку дошкільнят виділено місце під городи. На території закладу росте багато хвойних (ялина, сосна, туя), листяних(клен, каштан, липа, береза, горобина) та плодових (яблуня, вишня, груша) дерев, понад 10 видів декоративних кущів (самшит, жасмин, бузок, калина, фрезія, дейція, лаванда, спірея). На клумбах та рабатках ростуть різноманітні багаторічні декоративні квіти, щороку висаджують однорічні квітучі рослини (чорнобривці, сальвії, бегонії, сульфінії, бальзамін, майори). В 2021   році педагогами та вихованцями ДНЗ обстежено всі рослини, що ростуть на території, проведено їх опис  і створено «Екологічний паспорт ДНЗ №23».  

В період підготовки до нового 2021/2022 н.р. на території ДНЗ було облаштоване «дерев’яне» містечко з цікавими предметами вжитку минулого виготовлене  в українському народному стилі.

Всі навчальні та адміністративні приміщення мають привабливий та естетичний вигляд.

Навчально-матеріальне  забезпечення відповідає Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», затвердженого наказом МОН від 11.09.02 № 509, Типовому переліку обов'язкового обладнання навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах», затвердженого наказом№1/9-483 від 20.06.2011 року, «Санітарному регламенту» для   дошкільних закладів.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей. Групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам. Предметно-ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам програми. Ігрові зони обладнані в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом.

Кожна вікова група має окреме приміщення для ігрової і навчальної діяльності, роздягальню, спальню, туалетну та умивальну кімнати, окремий пожежний вихід. 

До складу органів самоуправління  дошкільного навчального закладу входять:

В ЗДО здійснюється  тісна співпраця з педагогами  ЗНЗ №37 та ЗНЗ №38. Вихователі дошкільного закладу неодноразово цікавляться здобутками своїх випускників в школі, відвідують уроки.