Кабінет психолога

Тренінг для педагогів

   Мотиваційно - релаксаційний тренінг "Сприятливий психологічний клімат та мотивації педагогічного колективу". Педагоги мали можливість повправлятись в навичках активного слухання, позитивного узагальнення, активної розмови та гарної роботи з картами МАК "ресурс" , "Життя, як море"...

травень 2024р.

Емоційне розвантаження

   Найкраще діти пізнають себе у грі та емоційно розвантажуються у грі, програють різні ситуації у грі...

травень 2024р.

Профілактика конфліктної поведінки

   За допомогою арт-терапевтичної методики "Дерево порозуміння", учні зуміли подивитись на розвязання конфліктів з цікавої сторони, адже коли слів замало то дії допомагають побачити і почути нові шляхи порозуміння.

квітень 2024 р.

Локація першої психологічної допомого у день цивільного захисту

   Учні нашого ліцею (середні та старші класи), мали можливість побачити майстер клас від учениць 8-го та 9-го класів, по наданню першої психологічної допомоги. Усі учасники, мали змогу поправлятись у дихальних та тілесних техніках, та алгоритму дій ППД.

квітень 2024 р.

Переддень цивільного захисту

   Учениці 8-го та 9-го класу під моїм кораторством провели для учнів молодшої школи цікаві заняття "цивільного захисту". Наші маленькі учні та учениці із задоволенням слухали і активно брали участь у вправах. Вчились технікам заспокійливого дихання, та тілесних вправам розслаблення м'язів.

квітень 2024р.


Занятя психологічної підтримки

    Позитивна взаємодія, та образу доброго в один одному, сприяють гарному розвитку особистості, взаємної довіри та плідної співпраці. Вправа "Коло компліментів, та добрих слів"

квітень 2024р.

Зв'язок з громадкістю

   Розуміння взаємодопомоги, творення прекрасного на природі, відпочинок, внесення своєї позитивної лепти для суспільства села. Облагородження Гробу Господнього з учнями 6-а класу та педагогами Рудь Н. Сайко А. Дуже добре, коли учні відчувають свою приналежність до творіння чогось важливого.

квітень 2024 р.


Тренінг "Подолання професійного виснаження вчителя"

    На цьому тренінгу педагоги мали можливість насолодитись вправами для відновлення ресурсу, пройти невеличку експрес- діагнстику власного емоційного стану. попрацювали з власним тілом, та емоціями. На завершення виконали мою авторську вправу "Мішечок ресурсу".

квітень 2024 р.

Робота з педагогами

    Позитивно -  практична взаємодія з педагогічним колективом у профілюючі темі вчителя  " Відповідальність педагога у формуванні особистості учня, та вплив один  на одного у спільній діяльності усіх учасників освінього процесу". Було позитивно, конструктивно, дискусійно...

березень 2024 р.

Робота по згуртованості групи

      Робота з учнями 8-го класу, малюнок "Дерево дружби". Учні гарно працювали у парах, захищали свої роботи. Робоа проводилась на згуртованість групи.

березень 2024 р.

Професійне вдосконалення

    Робота в колі чудових колег у Львівській правничій гімназії.  Тренінг "Попередження професійного виснаження вчителя" . Робота ко тренером з педагогічним колективом гімназії.

березень 2024р

Професійне виснаження вчителя

   Участь у розробці і проведені тренінгу  "Попередження професійного виснаження вчителя". На цьому тренінгу була презентована, модифікована методика "Мішечок ресурсу". Тренінг був представлений у Львівській правничій гімназії для психологів Львова.

березень 2024р

Профілактика булінгової поведінки

    Робота з учнями 9-го класу. Розглядали емоційний портрет булера, опрацювали різні життєві ситуації, за допомогою метафоричних карт "життя як море"

Формування  я - особистості

    За допомогою круп діти малювали образ "Я". Розглядали, як конфлікти чи булінг впливають на образ "Я"

лютий 2024р.

Весела арт-терапія

     Робота з крупами, релаксуємо у нестандартний спосіб, розвиваємо дрібну моторику.

лютий 2024 р.

Профілактика булінгової поведінки

    Робота з учнями 7-го класу. Працювали над тим, як потрібно поступати, щоб булінг ніколи не завітав у класні колективи.

лютий 2024 р

Профілактика булінгової поведінки

    Учні 9-го класу мали можливість попрацювати з крупами (арт - терапія), завдяки цьому поспостерігати, як на життя людей впливають добрі вчинки, приємні слова, як вони формують особистість. А також, як формує особистість зло, ненависть, глузування, цькування. Кожен мав можливість задуматись над тим, як вфн впливає на формуваня особистості того, хто поруч...

лютий 2024 р.

Робота з тривожністю

      Заняття з учнями 4-го класу "Безпечне місце". Працювали з явищем повітряних тривог, воєнних дій. Діти під моїм керівництвом складали казку "Як їжачки шукали безпечного місця" працювали з ілюстрацією до казки, обдумували, дискутували, що потрібно з собою брати у безпечне місце.

січень 2024

"Академічна доброчесність"

      Навіть під час повітряних тривог, можна провести час корисно. Учні 3-го класу послухали цікаву терапевтичну казку "Відважний їжачок, або як наважитись спробувати щось нове", танцювали танець веселих та відважних їжачків, а також малювали портрет "Радості" та поговорили про речі, події, людей, які роблять нас щасливими. Загалом ресурсно провели час.

січень 2024 р.

"Академічна доброчесність"

       Робота з учнями 2-го класу. У занятті було застосовано метод "терапевтичних їжачків" пані Назаревич. Учні послухали казку про чесного їжака, побували у ролях їжачків, потанцювали танець з іграшками, попрацювали над малюнком "Як їжачок піднімався у гори доброчесності".  Учні вчились радіючи:).

січень 2024 р.

"Курси домедичної допомоги"

       Цікаво, корисно, потрібно, актуально...

січень 2024 р.

"Академічна доброчесність"

         Робота з учнями 6-а класу у цікавий спосіб,за методикою "Терапевтичний їжачок" пані Віктрії Назаревич. 

         Отож побесідували про суть академічної доброчесності. Виготовили листівку "Академічна доброчесність", створили історію - казку про їжачка і його навички академічної доброчесності (завдяки чудовим іграшкам - їжачкам), поговорили  про емоції чесного їжачка. Було повчально, весело, ресурсно.

січень 2024 р.

"Професійний розвиток"

          Поповнення професійного кейсу в Львівському арт- терапевтичному осередку. Техніка малюнку алкогольними чорнилами від пані Оксани Дармограй. Натхненно, просто, ресурсно, цікаве пізнання особистості власого "Я" через малюнок.

січень 2024 р.

"Професійний розвиток"

(курси підвищення кваліфікації)

     Курси " Терапевтичний їжачок" пані Вікторії Назаревич. Було повчально, весело, ресурсно.

січень 2024р

"Формування позитивної взаємодії"

      Вчились бути в ресурсі, бачити добро у ближньому своєму, творити разом прекрасне, допомогти тому хто втомився, бути прикладом любові для того хто "загубився".

      Робота з картками МАК "Коли ще звірі вміли говорити", "малюнок на двох".

січень 2024р.

Арт- терапевтичне заняття "Сад бажань"

        Навіть взимку може цвісти сад, особливо коли він чарівний. адже це сад дитячих мрій..., які мріють про перемогу, легкі уроки, чарівну торбинку із смаколиками. Про що ж мрієте ви?

січень 2024р.

Тренінг "Пізнай себе і ти пізнаєш іншу людину"

       Цікаве тренінгове заняття з педагогічним колективом ліцею, адже, щоб пізнати іншу людину, потрібно пізнати.

 себе. Отож, працювали з метафоричними картами 🌞МАК "Дерево", досліджували, аналізували🧐 "себе" завдяки малюнку "Я як дерево". 🥰

грудень 2023р.

Веселі перерви з психологом

      Ресурсний 🥰 відпочинок це завжди актуально. Практикуємо з учнями ліцею радісні,😀 теплі, 🌞цікаві🤗 перерви🥳

листопад - грудень 2023р.

"Торбинка спокою та ресурсу"

(власна методика)

       Майстер клас з арт терапії для колег (психологів) Шевченківського району міста Львова Торбинка спокою та ресурсу". Працювали з природніми матеріалами, насолоджувались позитивними емоціями, релаксували..... Гарно та повчально провели час.

грудень 2023р.

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

       Профілактичне заняття - робота в мандалі, заміна агресії в позитивну взаємодію. Право вибору в межах права та норми поведінки. Гарно вчились, цікаво дискутували.

грудень 2023р.


16 днів проти насильства

         Ми часто знаходимось у так званій " павутинці подій". Адже все в житті переплітається...

У занятті " Павутинка насилля та добра", учні мали змогу ще раз зрозуміти, усвідомити, що вони обирають, як чинити якими бути..., і що за все це є своя відповдальність, свій труд.

листопад 2023р.

"Екологія емоцій професійне вигорання"

          Активно слухали та з цікавістю обговорювали, адже важливо знати кожному, що "кожен" важливий, що потрібний, що ми усі здатні відчувати одні і ті ж емоції, що "чистота - екологія" емоцій, дуже потрібна для позитивної взаємодії.

         Адже у професійному вигоранні екологія емоцій має одне з суттєвих значень.

листопад 2023 р.

"День  добра"

             Як добре, що у кожного з нас є свій "Мішок добра", який ми наповняємо♥️, з якого черпаємо🤗 і якого дуже потребуємо. Цікава робота з ученицею інклюзивного навчання.

листопад 2023 р.

Афоризмотерапія

Куди б ви не йшли, йдіть усім серцем! 

                                    Конфуцій

            Тиждень роботи психологічної служби завершуємо днем афоризмів. учасники навчально виховного процесу обирали афоризми наосліп...  Випадковосте й не буває , бо кожен находить щось для себе цінного, потрібного, позитивного...

Жовтень 2023р.

Презентування авторської методики "Спокій та ресурс"

          Працювали з природніми матеріалами(чебрецем, пелюстками троянд, лавандою) творили мішечок "Спокою та ресурсу". Робота проводилась з педагогічним колективом нашого ліцею.

жовтень 2023р.

Волонтерська діяльність

        Волонтерська діяльність є яскравим прикладом турботи про ближнього свого. Отож, малювали мотиваційні листівки, плели браслети для наших героїв, які проходять лікування на Дніпропетровщині, висаджували хризентеми на Хресній Дорозі, на горі "Берекавиці" та біля храму Господнього у нашому мальовничому Зашкові.

      Адже, щоб позитивно розвиватись, потрібно бути в гармонії з природою, з собою, з Богом...

жовтень 2023р.


День "Кольоро - терапії"

      Усі бажаючі обирали колір свого настрою, а також говорили про турботу до ближнього свого у кольоровій гаммі. Можна підсумувати, що в ліцеї переважає життєрадісний та бадьорий настрій.

жовтень 2023р.

Тижднь психології

"Турбуйся про себе та ближнього свого"

        Розпочали з цікавого , опитали вчителів та учнів "10 фраз, які хочуть почути обидві сторони" Адже, як казав Сократ :"Заговори, щоб я тебе побачив"... 

Працювали разом з соціальним педагогом ліцею п. Анною

жовтень 2023р.

Яблучні фестини.

         Локація роботи "На Яблучних вітрилах з психологом". Було ресурсно, повчально та позитивно. Я завжди радію гостям...:)  

Жовтень 2023р.

Веселі перерви з психологом

           Це кололи  просто, ресурсно і весело....це коли просто ДОБРЕ

жовтень 2023р.

Вчимось радіючи

         Робота на згуртування  класного колективу. Використала руханку "Турбота" та "Лінійку вподобань". Обговорення та аналіз заняття у колі.

жовтень 2023р.

Трохи особистих досягнень

          За високу професійну майстерність, розвиток учнівскої молоді.

жовтень 2023 р.

         Профілактика протидії булінгової поведінки

       Визначення своїх позитивних та негативних сторін, підведення підсумків. Робота над сильними та слабкими сторонами характеру.

вересень 2023 р.

Профілактика протидії булінгової поведінки

         Веселий та повчальний похід у ляльковий театр, цікаві руханки "турботи" про себе і про ближнього свого...

вересень 2023р.

           

Профілактика протидії булінгової поведінки

           Сьогодні ми розглянули булінг в ролях "кривдник", "спостерігач", "жертва". Та роздумували над "Емоційним портретом булера". Аналізували, робили висновки.

Вересень 2023р.

Профілактика протидії булінгової поведінки

            Тиждень профілактики протиії булінгової поведінки розпочато!

вересень 2023р.


Психологічні хвилинки

               Цікаві заняття з учнями та педагогічним колективом. Практикували, як за допомогою дихання, та тілесних вправ "боротись" із тривожними та стресовими станами. Ця робота нам вдавалась добре.

вересень 2023р

Заняття з педагогічним колективом

          Групова робота може бути веселою, продуктивною, корисною... Саме це я  намагалась показати у цьому занятті педагогам. Адже інформацію з будь - якого предмету можна подати, доступно, конструктивно, цікаво... Сподіваюсь усім буде з цього користь...

травень 2023 рік


Веселі перерви з психологом

              Радість - це та емоція, яка дозволяє дітям бути в ресурсі, відчувати щастя.... І такі невеликі перерви радості протягом навчального дня дозволяють нашим учням відчувати радісну безпеку і такий необхідний комфорт...

2023 протягом року :)


Супровід учнів інклюзивного навчання

Готуємо матусям подарунки

            Будь -  які діти мають потребу бути почутими, бути важливими, бути прийнятими, бути корисними...,а для своїх матусь ці потреби зростають в багато  багато разів... І кожна мама скаже, що найкращий подарунок від її чада, це щось..., що пиправлене любов'ю, радістю, щастям її ж дитини. 

            Отож учні нашого ліцею дуже старались, щоб створений їхніми ручками подаруночок дууууже сподобався їхнім матусям :)

травень 2023 рік.

Волонтерська діяльність

           Волонтерська діяльність в психологічному просторі нашого міста Львова, участь  в арттерапевтичному фестивалі  "Жінка берегиня", психологічна підтримка дружин - воєнних, ВПО, просто жінок, які бачать "обличчя війни". Збір коштів на ЗСУ. 

           Переконана, що найяскравішим прикладом бравого діла, для наших учнів, є власний приклад, адже діти краще навчаються з  прикладу поступків дорослих. 

Все буде Україна! Разом до перемоги!

травень 2023 рік.

Профілактика булінгової поведінки

               Найменші учні нашого ліцею мали можливість у цікавий спосіб навчатись протидіяти булінговій поведінці,  адже гра є найкращим вчителем...

             Учні 1-го класу у грі "Ляльковий театр"

травень 2023 рік.

Профілактика булінгової поведінки

             Профілактика булінгової поведінки у цікавий спосіб. Робота з метафоричними картами МАК "Коли ще звірі вміли говорити". Вчились позитивно комунікувати, захищати свої кордони, допомгати "слабшим"...

травень 2023рік

Профорієнтаційна поїздка

                Цікава поїздка, яка вдало підкреслює слова :" краще 1 раз побачити ніж 100 раз почути". 

Учениці 9-го класу побували у " У Львівському Професійному Училищі торгівлі та сфери полсуг" попродуктивно провели час, спробували себе в ролі кондитора, офіціанта, перукаря, бармена. 

Були свої індивідуальні інсайти, щодо вибору майбутньої професії.

травень 2023 рік.

Мрії наших дітей

                 Мрії, без них необходиться жодне життя... Кожна свідома, розумна, добра людина мріє про життя без війни..., про життя де є наявність любові, радості, щасття та переваг прогресу...

                   Працювали учні 5-го б класу.

травень 2023 рік

Профорієнтаційне заняття

                  Мрії про майбутню професію це завжди прекрасно, а плани, щодо професійного майбутнього це корисно і потрібно. Учні 10-го класу роздумували про професії, аналізували ринок праці, а також виготовили власні візитки майбутнього професіонала.

квітень 2023 рік.

Арт - терапія пальчиковими фарбами

                Робота пальчиковими фарбами творить чудеса пальчиками дітей :). Релаксували, мріяли, раділи, шукали ресурс...просто гарно провели час.

              Робота з учнем інклюзивного навчання.

квітень 2023 рік.

              

"Я - друг"

               Роздуми на тему "дружби" для будь кого завжди були актуальними, незважаючи на те скільки тобі років..., а особливо якщо ти - підліток.

                Учні 5- б  класу гарно працювали з концепцією "Я- друг" - роздумували над якостями друга також аналізували себе , як "друга"...

квітень 2023 рік.

Розв'язання конфліктів за допомогою позитивної взаємодії

                Учні 4-го класу вправлялись у позитивній взаємодії, застосовуючи у розмові з  ближнім  добрі слова... (були свої індивідуальні інсайти, загальні висновки та спільний ресурс... :)

                  Учні мали можливість зрозуміти, що словом можна "вилікувати".

березень 2023 рік.

Трансформація страхів

           Цікаво знати, що страх має у своєму явищі зберігаючу функцію...Він "заставляє" людину зберігати своє життя. Та все ж таки Його інша сторона може розрушити спокійне життя, коли його забагато і він акцентований. 

               На занятті з учнями 5-го класу ми розлядали ці дві сторони стаху і, вчились трасформувати страх... знижувати рівень агресії страху.

березень 2023 рік

Робота в мандалі.

          Весна - пора росту та відновлення, а також пора, яка "яскраво говорить" про нашу втому, та психологія  (особливо арт терапія), знає як цьому зарадити. Учні 9-го класу працювали з мандалою "Втома та відпочинок", де вдало дослідили, проаналізували, знайшли ресурси для відновлення  свого "Я".

(березень 2023р.)

Емоційний інтелект

         Розвиток емоційного інтелекту дитини забезпечує всебічно розвинену особистість. Це дозволяє доброму розвитку комунікації, емпатичному розумінню іншої людини та й себе самої. Отож, корисно говорити про те, що ми  відчуваємо і гарно, коли діти це вміють робити... Руханка "Літаючі емоції" була неймовірно ресурсною...

(березень 2023 р.)

Спільні життєві доріжки

            Кожна особистість індивідуальна, але у кожного з нас так багато спільного... Важливо навчити наших дітей, нашу учнівську молодь усвідомлювати,  що кожен з них унікальна особистість, та все ж таки вони одна дружня спільнота, спільнота школярів, спільнота друзів, спільнота українців. Учні середніх класів спробували за допомогою арт терапії побачит свої "спільні життєві доріжки" у спільному малюнку "цінності життя".

(березень 2023 р)

Профілактика самоушкоджень

                 Дуже важливо нашим дітям знати, розуміти, усвідомлювати, що найціннішим скарбом у кожного з нас, є життя. Адже навіть, коли ми переживаємо жахливі його моменти, воно не втрачає своєї цінності... Учні спробували подивитись на цінність життя з різних сторін за допомогою арт терапї Вправа "Малюнок по крапочках". Було цікаво, пізнавально, та весело.

(лютий 2023 р.)

Ляльковий театр

              Імпровізований ляльковий театр, це великий ресур для найменших наших учнів. Вони чудово вміють "проживати" повчальну історію дружби, цінити кожну мить життя і радіти кожному новому дню...., і є чудовими сценаристами вистав...

( лютий 2023 р.)

Психологічний супровід учениці іклюзивного навчання

"Веселкове дерево мрій"

           Мрія є одним з добрих методів мотивації, до будь якої діяльності, адже мріяти мати щось, чи бути десь....це прекрасно. На арт терапевтичному занятті Діана "творила" своє дерево мрій. Сподіваюсь, що добрі, навіть веселкові мрії збудуться у кожного з нас, аже у часі війни це є великою потребою.

(січень 2023 р. )

Робота з педагогами на педраді

"Мотивація, дії, результат. Сучасне суспільство"

         Важливо розуміти, що мотиваційний процес у будь якій діяльності має глибокий зміст розуміння:"для чого я виконую певну роботу, що вона мені дає, яка є самореалізація у соціумі". Бути сучасним педагогом у сучасному суспільстві, означає мати самомотивацію до постійного розвитку у професійній, духовній, моральній, патріотичній... діяльності. 

            Педагогічний колектив Зашківського ліцею, мав змогу більш точніше розглянути всі ці моменти на занятті "Мотивація, дії, результат. Сучасне суспільство" . Було дискусійно, ініціативно, продуктивно...

      (грудень 2022 н.р.)

Творчий супровід інклюзивної освіти

         Знання рідних традицій розуміння свого, рідного, українського, є важливим у формуванні української сутності людини.  А розвиток підростаючої особистості у патріотичному дусі є важливим  явищем для кожного. Інклюзивна освіта не має бути позбавлена цієї можливості. Тому у день "Української хустки" учениця інклюзивної освіти мала змогу почути історію її колориту та поприміряти цю красоту на себе. Було ресурсно, та корисно.

(грудень 2022 н.р.)

Ми проти будь якого насильства

      В рамках акції "16 днів проти насильства" було проведено ряд профілактичних занять з учнями ліцею. Найцікавішим для учнів було заняття з елементами перфоменсу, де кожна група мала змогу показати ту поведінку, яка б мала запобігти будь - якому насильству. Корисне таке усвідомлення у класних колективах.

           (грудень 2022 н.р.)


Формування планів на майбутнє

         Формування планів, постановка цілей, мрії, все це базується на досвіді і знаннях минулого, сил теперішнього та бажань у майбутньому. 

Учні 9-го класу роздумували над цим нелегким процесом, формуючи свої плани на майбутнє. Учнівській молоді корисно мати такий досвід, знати чого вони хочуть від свого майбутнього, і розуміти свої зусилля на цьому шляху.

          Працювали за допомогою метафоричних карт "Двері" та "Ключі"

(грудень 2022 н. р.) 


Добрі справи

            Відомо, що акцент на щось позитивне, проявляється у чомусь доброму. Учні 6-го класу вправлялись у згадуванні своїх добрих справ, мали змогу проаналізувати своє "добро", яке дарують іншим. Навчились "формувати" "Мішок Добра". 

Приємно дивитись на дітей, які вірять удобро, які творять це добро у повсякденному житті.

(листопад 2022 н.р.)

Розвиток емоційного інтелекту

        Розвивати емоційний інтелект, є дуже потрібною справою у житті підростаючої особистості. Адже розуміння власних  емоці та емоцій інших людей, дає змогу формувати толерантне суспільство.

         Учні 4-го гарно попрацювали, повправлялись у розпізнанні емоцій інших людей, та важливості власних емоцій.

 (листопад 2022 н.р)

Робота на згуртованість групи

          Добро є багатогранним явищем... Добро - це коли ти причетний до чиєїсь радості, спокою, щастя, любові... Добро - це коли є позитивна взаємодія.

         Учні 5б класу добре попрацювали в цьому керунку, обговорили багато цікавого та важливого, творили свій "Сад дружби".

(листопад 2022р)

Робота з ученицею інклюзивної освіти

      Навчання - це не лише зошити, книжки, комп'ютери... Навчання - це коли ти вчишся бути причетним до чогось доброго, спільного, величного, а у нашому випадку ще й смачного і обов'язково приправленого любов'ю...

       Ми працювали "волонтерами" , ліпили вареники для наших воїнів. Позитивних емоцій отримали цілий "міх"...

(листопад 2022)


Робота з батьками

        Адаптаційний процес проходять не лише учні, вчителі, але й батьки. Тому праця з ними також важлива.

 На батьківських зборах працювали над покращенням адаптаційного процесу, обговорювали моменти, які потребують допомоги, працювали з метафоричними картами "Дари мудрості". Робота проводилась з батьками 5-тих класів.

(листопад 2022р)      


Адаптаційний період

        Місяць жовтень у поточному навчальному році є для вчителів, учнів, батьків певним показником адаптивності учнів, до нових умов навчання. Якщо більш точніше, то цей процес адаптації протягом , цих двох навчальних місяців  проходять усі учні, разом з педагогами, а особливо у теперішній час повітряних тривог, та й взагалі воєнних подій у нашій державі. Та особливу увагу , ми все ж таки, приділяємо учням 1-го , 5-тих та 10-го класів.

       Отож, мною була проведена: діагностична, просвітницька, профілактична, корекційна, консультаційна роботи, для учнівського, педагогічного  та батьківських (індивідуальні запити) колективів. Адаптація до будь чого нового не проходить у всіх одинаково, кожен має свій рівень та свій час, головне правильно працювати в зазначеному напрямку, застосовуючи позитивну взаємодію. Тому адаптаційний період у Зашківському ліцеї можна вважати таким, що відбувся в межах норми. 

        

Під час повітряної тривоги, не гаємо часу...

        Людина, особа дуже адаптивна, здатна звикати до різних життєвих обставин, навіть якщо вони, негативні. Учні нашого ліцею добре пройшли адаптацію до повітряної тривоги. Ось тому, ми можемо працювати і корисно розважатись у нашому бомбосховищі, під час повітряних тривог.                                              (Жовтень 2022р)


Супровід учениці з інклюзивного навчання

Інклюзивне навчання  є досить клопіткою, індивідуальною і дуже важливою роботою усієї команди супроводу. Ця команда складається не лише з педагогів, але й з реабілітологів, логопедів, вчителів коректологів, асистентів вчителів, психологів... Мені, як психологу припадає своя ланка роботи, яка складається з корекційно розвивальних програм "Вдосконалення та розвиток психічних процесів та соціально побутове орієнтування" - індивідуальна форма роботи, корекційно розвивальна програма "Арт - терапія у розвитку та корекції "Я" особистості" - групова робота,  різноманітні ігри, які доповнюють індивідуальну програму, також залучання до ігор з іншими учнями і т.п. Переконана у тому, що учням інклюзивного навчанння, необхідно навчатись корисному, позитивному відпочинку, над чим ми також працюємо. Власне кажучи стараємось, щоб навчання було в користь та в радість.

                                                                                                                                                                (вересень 2022 н.р.)

Робота у "Раді профілактики"

Кожного навчального року мене, як фахівця запрошують попрацювати у "Раді профілактики". На мою думку, це дуже корисно та інформаційно для наших учнів, адже ми працюємо на випередження негативної події. Учням корисно знати, чому шкідливий алькоголь та куріння, на що і як впливають ці людські вибори поведінки. Важливо вести з учнями на ці теми позитивні дискусії, відповідати на їх запитання. Говорити про так важливі соціальні межі кожного. Не даром в нашому народі кажуть:" Обізнаний значить озброєний"                              (вересень 2022 н.р)

Запрошені учні 9-го та 8-го класів з класними керівниками Лущак Н. О., Мотник О. Б.

Профілактичну роботу проводили  Кобрин В.О. - завуч з виховної, Шендюх О. І. - психолог ліцею,  Качор І. В.- вчитель правознавства, Сайко А.В - соціальний педагог.

Профілактика булінгової поведінки

          Продовжуємо працювати з учнями нашого ліцею, щодо профілактики булінгової поведінки у цікавий спосіб. З учнями 9-го класу ми визначали "Емоційний портрет булера". Заняття було змістовним тим, що учні мали змогу працювати як і в групі так індивідуально , адже дуже важливо розуміти, як особиста думка, дія, слово..., кожного має вплив на життя групи до якої належить людина. (вересень 2022 н.р)

Попередження булінгової поведінки

      Дуже важливо психологу працювати з учнями на випередження  різних шкідливих явищ та процесів, які можуть статися в житті особистості. Одною з таких робіт і є праця попередження булінгової поведінки. Чим більше учень знає про це явище, чим більше він розуміє психологію поведінки булера, чим більше має позитивного внутрішнього ресурсу, тим краще йому буде справитись, і вчасно звернутись по допомогу. Тут обізнаність  і ресурс має вагоме значення.

       У стінах Зашківського ліцею з 19 по 23 вересня 2022 року було проведено психодіагностичну, просвітницьку та профілактичну роботу з учнями молодшої та середньої ланки нашого ліцею. Також працювали над навичками позитивної взємодії.


Підтримка ЗСУ руками учнів

Учні нашого ліцею не втомлюються підтримувати наших воїнів навіть під час літніх канікул. Своїми малюнками  та мотиваційно - підримуючими гаслами. Немає нічого кращого ніж вдячність та любов дітей. З натхненням працюємо, з вірою йдемо до кращого майбутнього. Знаємо, надіємось та віримо, що все... буде Україна!

Ресурсне заняття з педагогічним колективом

 Готуємось до навчального року. Пошук власного ресурсу за допомогою МАК (метафоричні карти) "Дерево",  показав хороші результати. Педагоги сповнені ресурсу, натхнення до нових умов навчання, адже так важлива позитивна взаємодія, котра у нашого колективу є. Тож ми з новими силами до улюбленої справи...

" Прививка" від стресу

       Кожній особистості важливо знати і розуміти, що вона має достатньо сили справитись з тими проблемами, які виникають, коли вона виконує ту чи іншу свою соціальну роль. Для прикладу в особи 14 років у школі, коли є "ученем"  одні проблемні ситуації, вдома коли є "сином" чи "донькою" можуть бути інші, з друзями ще інші іт.д.

       Тому дуже важливо знати кожному, що у нього є сила справитись, важливо знати, що будь - яка проблема, якою страшною б не була, має рішення. Також не менш важливим розумінням є те, що усі люди мають свій плюсовий полюс (коли маю ресурс справлятись) і мінусовий полюс (коли потребую поповнення ресурсу). 

Кожен може знайти свою "Прививку" від стресу, для поповнення власного ресурсу. Ось таку "Прививку" ми разом з учнями середньої та старшої ланки нашого ліцею шукали і кожен усвідомив "свою", чи знайшов альтернативу для вже знайомої. Важливо знати, що "Я" МОЖУ. Заняття були проведені до "Всесвітнього дня запобіганню самогубствам".