Самоосвіта

Тема: " Корекційна робота з формування дрібної моторики рук у дітей молодшого шкільного віку "


Об'єкт дослідження - особливості формування дрібної моторик рук у дітей молодшого шкільного віку.

Предмет дослідження - процес формування дрібної моторики пальців рук дітей молодшого шкільного віку.

Мета дослідження - корекційна робота з формування дрібної моторики рук у дітей молодшого шкільного віку.

Актуальність дослідження - рівень сформованості дрібної моторики рук - один з показників інтелектуальної готовності до шкільного навчання. Саме тому, дрібна моторика має велике значення для загального, фізичного і психічного розвитку дитини.

Зазвичай дитина, що має високий рівень розвитку дрібної моторики, вміє логічно міркувати, у неї добре розвинені пам'ять, увага, зв'язне мовлення. Продовжуючи аналагію руки з мозком, можна сказати: саме дрібні м'язи рук, подібно вищим відділам головного мозку, забезпечують роботу думки і функцію мовлення.

Проаналізувавши роботи присвячені розвитку дрібної моторики, таких дослідників, як Е.В.Черних, А.В.мельникова, З.І.Богатєєва, М.М.Кольцової, можемо стверджувати про нерозривний зв'язок мовленнєвого розвитку та розвитку дрібної моторик.

Розвиваючи у дітей молодшого шкільного віку дрібну моторику рук, ми розвиваємо інтелект дитини і вдоконалюємо точність її рухів.

Для розвитку дрібної моторики рук використовують традиційні форми роботи: пальчикова гімнастика, мозаїїка, шнурівки, штрихування, розфарбовування, робота з пластиліном. після освоєння дітьми звичайних методик, так само використовують і нетрадиційні форми роботи: нанизування намиста, кольорові клубки ниток для перемотування, масаж волоськими горіхами, перебирання крупи або квосолі.