Historia babeczek

Chociaż nie wiadomo, skąd dokładnie pochodzą babeczki, wiadomo, że pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. W Wielkiej Brytanii nazywane ciastkami wróżek, babeczki zrewolucjonizowały produkcję ciast.

Zanim ciastko zostało wprowadzone do amerykańskich kuchni, ciasta przygotowywano przez ważenie składników. Babeczki zostały wykonane przez pomiar składników po raz pierwszy. Podejrzewano, że termin „ciastko cup” mógł pochodzić stąd, ponieważ wszystko mierzono w filiżankach. W przeszłości babeczki musiały być pieczone w małych puszkach zgodnie z przepisami.

Na przełomie XIX i XX wieku formy na babeczki były praktycznie nieznane, więc piekarze musieli używać większych filiżanek do pieczenia, chyba że chcieli upiec babeczki w kształcie bochenka. Zastosowanie pieców, które wymagały dłuższych czasów gotowania większych ciast, skłoniło piekarzy do poszukiwania innych sposobów upieczenia ciast i nadal mieli czas na ich zjedzenie. Wraz z pojawieniem się babeczki piekarze mogli nie tylko osiągnąć krótsze czasy gotowania, ale także zmienić sposób ich przygotowania, gdy tylko proces pieczenia zostanie zakończony. Piekarze nie musieli już robić większych, cięższych ciast. Dzięki produkcji babeczki ludzie mogli zaspokoić swoje pragnienie czegoś małego i słodkiego.

Babeczki dopiero niedawno stały się coraz bardziej popularne, dlatego niektóre piekarnie specjalizują się w babeczkach. Ale dopiero w 1919 roku gospodyni opracowała prekursorkę czekoladowej babeczki gospodyni. Bogate, kremowe nadzienie i polewa czekoladowa były popularne wśród konsumentów i rozpoczął się romans. Babeczki, wygodnie upieczone w jednej porcji, stanowiły szybką przekąskę i pozwalały ludziom skubać je, kiedy tylko chcieli. Były też wyjątkowo smaczne.