2023-2024 н.р.

Майстри виробничого навчання МППЛ закінчили навчальний курс з основ Таврійського розпису 

Майстри виробничого навчання Шаповалова Л.О., Діхтяренко Н.С., Старикова А.І., Онощенко Л.Ю., Карягіна Т.А., Трощенко О.П. проходили навчальний курс з Таврійського розпису.  Група була створена за ініціативи Департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА, ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь» та  Агенцією розвитку Миколаєва.

Таврійський розпис - особливий і неповторний. Здавалось би усього три кольори у Таврійському розписі, але розкриті усі фарби, уся кольорова гама. Дуже гарні картини, дуже легкі, просто надзвичайні. Необхідно зауважити, що кожна намальована картина пережита душею і серцем. У кожного своя історія. Наприклад, у Діхтяренко Н.В. чоловік у полоні, тому вона малювала саме для нього. Інша майстриня, намалювавши картину розповіла, що вона розкрила себе, наскільки вона надзвичайна і цього не відчувала раніше. Тому кожна картина, яку створювали майстри була пронизана своєю історією. На випускному були і сльози радості, і сльози від пережитого. Це і любов до своєї землі, безмежна повага до працьовитих, мудрих,  хоробрих людей, це захоплення історією нашого краю… Велика подяка Любові Паранюк і Руслані Сікаленко за навчання. Після закінчення курсу постають нові завдання – це виготовлення кондитерських виробів у стилі таврійки. 

Було сказано, що хвилі таврійки вирішують все, ці хвилі підтримують все. І дійсно хвилі таврійки рухають нас вперед. Подальших успіхів та звершень!

Тижні професій громадського харчування та ресторанного господарства

      За планом роботи ліцею з 28.02.2024 по 19.03.2024 року в ліцеї проходитимуть тижні професій громадського харчування та ресторанного господарства. Тижні професій проводяться з метою вдосконалення професійної підготовки, розвитку творчої активності здобувачів освіти, підвищення рівня їхньої підготовки, поглиблення та удосконалення знань сучасної технології харчового виробництва,  обладнання, формування культури обслуговування, підготовки випускників до реалізації професійних компетенцій на виробництві, впровадження нових сучасних інтерактивних технологій та популяризації професій. 28.02.2024 відбулося урочисте відкриття. Захід розпочався з Гімну України. Голови методичних комісій викладачів професійно-теоретичної та майстрів професійно-практичної підготовки з професій ГХ та РГ Сахарна А.Ю. та Шаповалова Л.О. оголосили план роботи тижнів. Метою заходу було також патріотичне виховання і розуміння молоді які корективи вносить в наше життя війна. Ознайомили здобувачів освіти з випускниками нашого ліцею, які мріяли бути кухарями, кондитерами, барменами та взуттєвиками, але зараз захищають територіальну цілісність та суверенитет України, виборюють право нашої країни на існування та свободу. Вони надають можливість нашим здобувачам освіти жити та навчатись. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників. Наші випускники – захисники звернулися до здобувачів освіти ліцею. Вони наголосили, що потрібно вчитися, щоб розбудовувати Україну після війни. Знання – це стовпи на яких будуватиметься майбутнє країни. «Ми воюємо за існування нашої нації, за наших дітей, за наших онуків, за вас. А от будувати державу, перетворювати її у процвітаючу країну належить вам». До присутніх також звернулась керівник ліцею Гуревич Г.П. з промовою про те, що «Інтелект нації — те також сильна зброя України». Галина Петрівна роз’яснила, що здобувачі освіти повинні старанно навчатись, плекати нашу мову і культуру, пам’ятати про тих, за вдяки кому ми маємо можливість жити і навчатись. 

         29.02.2024 відбувся захід «Кулінарна студія. Складання композицій. Банкетна подача фруктів». Це був конкурс серед здобувачів освіти І курсу (групи КК-11, КК-12, КБ-11, КБ-12), які навчаються професії Кухар. Відповідальними за проведення конкурсу були майстри виробничого навчання цих груп Шаповалова Л.О., Фісієнко Н.В., Діхтяренко Н.С. та Седнєва О.О. Метою заходу було оволодіти знаннями, навичками механічної кулінарної обробки та нарізання фруктів складними формами, оволодіти технологією карвінгу фруктів, розвивати логічне мислення, естетичний смак, креативність, спостережливість, самостійність при застосуванні нових приладів та інструментів, формувати стійкі якості особистості робітника професіонала кухарської справи. 

04.03.2024 в групах здобувачів освіти з особливими освітніми потребами (порушенням слуху) КІ-11 (майстер в/н Кривицька В.А.) та КІ-21 (майстер в/н Карягіна Т.А.), які навчаються професії Кондитер, було проведено конкурс «Приготування медового тіста та виробів з нього». Наші особливі здобувачі освіти завжди дуже старанні, навчаються з великим задоволенням. Вони радо брали участь у конкурсі, демонструючи те, чому вони уже навчились в нашому ліцеї.

Викладачем професійно-теоретичної підготовки Черевковою С.М. зі здобувачами освіти ІІІ курсу було проведено кулінарний квест на тему "Теплова кулінарна обробка продуктів". Це була дидактична гра у форматі "вірю - не вірю". Учасників квесту очікувала необхідність "відкрити три двері", за якими їх очікували "пастки". Гру супроводжувала цікава інтерактивна презентація, яка була дуже захоплива для здобувачів освіти та покращила їх пізнавальний інтерес. 

05.03.2024 в рамках проведення тижнів професій громадського харчування та ресторанного сервісу, майстром виробничого навчання Онощенко Л.Ю. було проведено майстер клас: «Втілення національних традицій в сучасну кулінарію. Таврійський розпис». Захід присвятили вивченню та популяризації таврійського розпису, який є частиною нематеріальної культурної спадщини південного регіону. Майстри виробничого навчання продовжили знайомство з основними простими елементами таврійського розпису та вчилися створювати пряники у стилі таврійського розпису. Малюнки виконували пензликом (харчовими фарбами), за допомогою корнета (айсинг), використовували золотий кондурин, для білого кольору діоксид титану.

«А мій милий вареничків хоче». Під таким гаслом у Миколаївському професійному промисловому ліцеї 11.03.2024 пройшов конкурс серед здобувачів освіти з професії Кухар (кваліфікація: кухар 4-го розряду). П’ять команд змагались у вправності приготування вареників. 

Конкурс "Кулінарна студія "Ескалоп" в групах ІІІ курсу, які навчаються за професією "Кухар; кондитер", за планом тижнів професій громадського харчування та ресторанного господарства відбувся 12 березня 2024 року. 

11.03.2024 викладач  професійно-теоретичної підготовки Сахарна А.Ю. провела захід "Вікторина «Подорож Україною» зі здобувачами освіти групи КК-11.

14.03.2024 майстер виробничого навчання з професії Кондитнр Карягіна Т.А. провела для майстрів виробничого навчання майстер-клас «Приготування торту «Дідова хата» з використанням елементів таврійського розпису.

14.03.20 викладачем ПТП  Мазур С.А. було проведено конкурс «Я люблю куховарити!» серед здобувачів освіти групи КБ-11. Конкурс проводився між двома командами: «Таврійки» та «Козаки».  Кожна  команда складалася з трьох учасників, один з них був капітаном. Суперники змагалися між собою у знаннях правопису професійних термінів; намагалися визначити, який термін ховався за наданими підказками; вчилися розуміти один одного без слів; з’ясовували, назву страви за описом, який надавали капітани, що, в свою чергу були обмежені стоп словами. Фінальним завданням для команд стала перевірка знання назв харчових продуктів українською мовою. Метою конкурсу було в розважальній формі поглибити та закріпити знання учнів з предмета «Технології приготування їжі з основами енергозбереження», підкреслити необхідність вдосконалювати та поглиблювати оволодіння українською мовою, в тому числі і професійною, підвищувати рівень патріотичності у молоді, яка навчається.

       Педагогічні читання

Педагогічні читання в МППЛ відбулися 8 та 9 січня 2024 року. Педагогічні читання - це одна з форм методичної роботи, метою якої є узагальнення та поширення педагогічного досвіду, сприяють удосконаленню фахової майстерності педагогів. Загальною темою педчитань була «Реалізація проблемної теми ліцею через впровадження цифровізації в освітній процес». Педагогічні працівники доповідали про свій досвід роботи у час цифрової трансформації освіти, ділились досвідом використання цифрових іноваційних технологій для проведення освітнього процесу. Підчас дистанційного та змішаного навчання використання евристичного навчання сприяє розвитку пізнавально-творчої самореалізації здобувачів освіи, розкрити їх потенціал, спонукати до пошукової діяльності, креативності, мотивує на успіх сьогодні і в майбутній професійній діяльності.

08.01.2024 (10.00-13.00)

 «Калейдоскоп педагогічного досвіду викладачів загальноосвітньої підготовки МППЛ»

1. Ахундова Г.В. Вступне слово

2.    Бондар С.А. «Психологічна стійкість в умовах війни. Психотерапевтична гра «Сила усмішки».

3.    Пауль Л.Г. «Використання цифрових інтерактивних технологій у процесі формування комунікативно-мовленнєвої компетентності здобувачів освіти на уроках української мови та літератури»

4.    Саян Н.В. «Розвиток пізнавального інтересу в здобувачів освіти на уроках історії».

5.    Коржан Т.А. «Формування у сучасної молоді національної ідентичності на уроках громадянської освіти та всесвітньої історії»

6.    Козичева В.М. «Місце і роль національно-патріотичного виховання на уроках зарубіжної літератури»

7.    Федорова В.В. «Використання елементів STEM- освіти на уроках англійської мови»

8.    Соколова Г.І. «Використання   інтернет-ресурсів здобувачами освіти для ефективного вивчення іноземної мови»

9.    Маренкова Г.С. «Впровадження STEM- освіти, підготовка до уроку та мотивація до навчання в нових умовах освітнього процесу»

10. Костіна Ю.А. «Активізація пізнавального інтересу здобувачів освіти на уроках фізики за допомогою цифрових інструментів»

11.  Непомнящий І.П. «Проведення уроків фізично культури з використанням цифрових технологій»

12.  Столярчук М.Г. «Створення автоматизованого робочого місця викладача для тестування здобувача освіти»

13.  Піскун С.А. «Використання штучного інтелекту при викладанні хімії та біології»

Обговорення. Рефлексія.


09.01.2024 (10.00-13.00)

 «Фестиваль педагогічного досвіду в професійній освіті»

Викладачі ПТП

1.    Сахарна А.Ю. «Цифрові технології на уроках технології приготування їжі»

2.    Черевкова С.М. «Ефективність використання інноваційних технологій під час викладання технології приготування їжі з основами товарознавства»

3.    Терещенко О.М. «Забезпечення ефективного навчання та засвоєння матеріалу  в епоху цифрових технологій»

4.    Мазур С.А. «Інноваційна педагогічна діяльність в умовах цифровізації освіти»

Майстри В/Н

1.    Шаповалова Л.О. «Евристичні методи розв'язання  завдань з використанням цифрових технологій»

2.    Седнєва О.О. «Методика інструктування у різні періоди професійно-практичної підготовки»

3.    Кривицька В.А. «Методи інклюзивного навчання»

4.    Перетятько І.В. «Використання евристичної бесіди на уроках в\н в умовах цифрової трансформації освіти»

5.    Діхтяренко Н.С. «Проведення нестандартних уроків виробничого навчання в умовах цифрової трансформації освіти»

6.    Сошинська О.М. «Розвиток пізнавальної активності здобувачів освіти через участь у онлайн-конкурсах»

7.    Старикова А.І. «Педагогічне співробітництво та формування творчої особистості здобувачів освіти в умовах цифрової трансформації освіти»

8.    Клепко Л.А. «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій в творчій діяльності здобувачів освіти на уроках виробничого навчання»

9.    Трощенко О.П. «Методика підготовки майстра виробничого навчання до уроків з використанням електронних цифрових ресурсів»

10.  Карягіна Т.А. «Використання хмарного середовища для виробничого навчання з професії Кондитер»

Обговорення. Рефлексія.

Декада природничо-математичних дисциплін.

За планом роботи МППЛ з метою формування пізнавального інтересу здобувачів освіти до природничо-математичних дисциплін, розкриття краси цих наук, поглиблення здобутих на уроках знань, демонстрації способів використання їх на практиці з 20 листопада по 01 грудня 2023 року в ліцеї відбулася декада природничо-математичних дисциплін. Було складено план декади, відповідно до якого заходи відбувалися у звичайному режимі в ліцеї з додержанням правил поведінки під час повітряних тривог та у режимі онлайн за допомогою цифрових сервісів відеозв’язку Google Meet.

19.11.2023 викладачем хімії Піскун С.А. зі здобувачами освіти І курсу була проведена ігротека з хімії в режимі онлайн. Вони мали змогу в інтерактивній формі перевірити свої знання з теми «Органічні речовини. Теорія будови органічних речовин». 

20.11.2023 викладачем інформатики Столярчуком М.Г. з метою сприяння розвитку цифрової грамотності серед здобувачів освіти в групі КК-12 було проведено захід «Еволюція Windows». Також метою заходу було стимулювати обмін знаннями та досвідом між учасниками заходу, ознайомити учасників із історичним контекстом та технологічними тенденціями, які формували розвиток Windows, забезпечити учасників актуальною інформацією про найсучасніші версії Windows та їх можливості. 

20.11.2023 викладачем математики Маренковою А.С. з метою розвити пізнавальний інтерес та патріотичного виховання з групою КК-32 було проведено захід «Родом з України. Вчені математики нашої країни».  Метою заходу було ознайомити здобувачів освіти з життям та науковим внеском українських вчених-математиків, визначити їх значення для математики та поширення математичних знань в Україні та у світі. 

20.11.2023 викладачем біології Піскун С.А. зі здобувачами освіти І курсу була проведена ігротека з біології в режимі онлайн. Вони мали змогу в інтерактивній формі перевірити свої знання з теми «Біорізноманіття як результат еволюції на нашої планеті. Рослини». Здобувачі освіти виявили зацікавленість, продемонстрували знання на достатньому та високому рівні, переконалися, що виконання навчальних  вправ  може бути не звичним та цікавим, отримали оцінки з біології за навчальні досягнення.

21.11.2023 викладачем фізики Костіною Ю.А. серед здобувачів освіти    І-ІІІ курсів з метою надання можливості показати свою ерудованість був проведений інтелектуальний конкурс «Найрозумніший» за допомогою освітнього сервісу «На урок». Здобувачі освіти активно взяли участь.

22.11.2023 викладачем фізики Костіною Ю.А. з групою КК-21 було проведено захід «Інформаційний журнал «Фізика автомобільних аварій» для розуміння фізичних процесів підчас дорожнього руху і врахування їх для збереження власного життя. Метою заходу було також поглибити та узагальнити знання учнів з фізики, розвивати світогляд учнів і вміння застосувати теоретичні знання з  фізики у нестандартній ситуації, розвивати логічне мислення, здатність учнів бути уважними, приймати вірні рішення, виховувати в учнів бажання до пізнання нового, до пошукової роботи, формувати вміння працювати з додатковими джерелами інформації, виховувати інтерес до фізики, демонструючи її нерозривний зв'язок із навколишнім середовищем.

24.11.2023 викладачем математики Маренковою Г.С. був проведений захід зі здобувачами освіти груп КБ-11 та КБ-12 захід Конкурс презентацій «Математика і моя професія Кухар». Захід був націлений на те, щоб вказати важливість математичних знань в оволодінні майбутньою професією, показати зв'язок з обраною професією. Мета конкурсу виявити знання, вміння  та навички роботи здобувачів освіти з презентацію,  розвивати творчі здібності, креативність, виховувати відчуття відповідальності  та застосування знань з математики в своїй професії була досягнута.

27.11.2023 викладачем інформатики Столярчуком М.Г. з групою КК-12 було проведено захід «Кібербезпека у сеті». Головна мета заходу - привернути увагу здобувачів освіти до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту. На онлайн-занятті вони дізналися про основні види комп’ютерних вірусів, про те, як атакують хакери, зокрема й російські; як хакери використовують молодь для досягнення своїх цілей; як захистити себе та своїх близьких від кіберзагроз; як кібергігієна може врятувати ваші особисті дані та гроші; як користуватися інтернетом безпечно тощо. 

28.11.2023 з групою КК-11 та 29.11.2023 з групою КК-12 викладачем хімії Піскун С.А. було проведено вікторину «Юний хімік». Заходи були націлені на реалізацію компетентнісного підходу до навчання хімії через розвиток пізнавальної активності, підвищення інтересу до досліджуваного предмета, прояв оригінальності та винахідливості; поглибити знання учнів з хімії, сформувати уявлення про тісний зв'язок хімії з  життям та майбутньою професію, донести важливість знань з хімії для освіченої та  ерудованої людини; формувати пізнавальний інтерес, розвивати логічне мислення, розширити кругозір учнів; виховувати культуру спілкування та вміння співпрацювати у колективі; прищеплювати жагу до навчання та одержання сучасних наукових знань. 

30.11.2023 викладач фізики Костіна Ю.А. з групою КК-21 провела інтелектуальну вікторину за темою «Фізика у професіях». Метою заходу було сформувати вміння застосовувати теоретичні знання для пояснення та розв'язання практичних завдань; узагальнити й систематизувати знання здобувачів освіти; розвивати комунікативні здібності учнів; формувати соціально активну позицію повноправного громадянина України. 

30.11.2023 викладачем хімії Піскун С.А. було проведено «День розвиваючого навчання. Від теорії до практики». Всі учасники заходу мали позитивний настрій, здобувачі освіти с задоволення відреагували на пропозицію викладача провести урок у нестандартної формі. Здобувачі освіти продемонстрували базові знання з теми «Ліпіди», уміння користуватися інтернет-ресурсами у випадку виникнення певних труднощів в розв’язуванні задач. В роботі між здобувачами освіти була  здорова конкуренція та відсутність страху за помилку. Вони виявили інтерес до практичних задач та були зацікавлені в результатах і оцінках.

Декада гуманітарних дисциплін.

Відповідно до плану роботи МППЛ з 6 по 17 листопада 2023 року в ліцеї відбулась декада гуманітарних дисциплін. Методичною комісією викладачів гуманітарних дисциплін було заплановано низку заходів в рамках декади та створено відповідний план. Предметні декади проводяться з метою активізації здобувачів освіти та зацікавлення їх навчальними предметами, розвитку пізнавальних інтересів, продуктивного творчого мислення, стимулювання самостійності та ініціативи, сприяння їх самовираженню.

07.11.2023 викладачем української мови та літератури Пауль Л.Г. була проведена мовознавча вікторина «Єдиний скарб у тебе – рідна мова» зі здобувачами освіти І курсу.

       Метою заходу було формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширення знань про красу і багатство української мови; підсилення прагнення здобувачів освіти продемонструвати свої знання та вміння з української мови, спонукання їх до творчої праці; розвиток навичок роботи в групах, пам’ять, увагу, швидкість мислення; виховання у підлітків почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, глибокої поваги до рідної мови.

08.11.2023 викладачем Всесвітньої історії Коржан Т.А. було проведена Історична вікторина «Знай і люби історію» зі здобувачами освіти І курсу групою КК-11. Інтерактивна вікторина допомагає зробити процес пізнання цікавим і захоплюючим. 

09.11.2023 викладачем історії Саян Н.В. зі здобувачам освіти ІІ курсу групи КК-22 була проведена Інтелектуальна гра «Українська революція».  Метою проведення заходу було формування пізнавального інтересу до вивчення історії України, зацікавленість та  бажання до подальшого здобуття знань, вмінь та навичок, закріплення знань здобувачів освіти  з теми «Українська революція»; розвивати критичне мислення, комунікабельність, уважність, вміння працювати в команді; виховувати почуття відповідальності та взаємодопомоги, доброзичливість і тактовність. 

13.11.2023 викладачем Соколовою Г.І. був проведений захід на тема «Осінні свята» в групі КК-11. Метою було ознайомити здобувачів освіти з осінніми святами, культурою та традиціями різних країн світу, розвивати етнокультурну компетенцію та вдосконалювати навички усного мовлення. 

14.11.2023 викладачем Федоровою В.В. в групі КБ-11 був проведений захід на тему «Важливість англійської мови для професійного вдосконалення» (з професії Кухар; бармен). Основна мета - це формування інтересу до вивчення англійської мови поглиблення та вдосконалення знань мови професійного спрямування. 

16.11.2023 викладачем зарубіжної літератури Козичевою В.М. в ліцеї був проведений захід «Літературно - музична вітальня «Його величність мюзикл». Метою заходу було ознайомити здобувачів освіти з особливостями жанру мюзиклу, розглянути історію виникнення мюзиклу, ознайомити з відмінностями мюзиклу від класичних музично-театральних жанрів, ознайомити з сюжетами та композиціями окремих мюзиклів, надати основні знання про відмінності між оперою, оперетою, балетом і мюзиклом; розвивати вміння учнів уважно слухати музичні номери з мюзиклу та надавати їм характеристику, розвивати вміння співставляти музично-театральні жанри з мюзиклом; виховувати інтерес до жанру мюзиклу, ціннісне ставлення до сучасних театральних жанрів. 

17.11.2023 бібліотекар Гринько Л.А. в межах декади гуманітарних  предметів провела в групі КБ-12 годину спілкування «Цікаво про мову». Мета заходу - поглибити знання здобувачів освіти  про значення мови в розвитку загальної культури людини; розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, логічне мислення; виховувати позитивне ставлення до рідної мови, культуру мовлення.