Перещепинський професійний ліцей
Інтегрований урок іноземної мови (англійської) , українознавства та географії. (для здобувачів освіти ЗПТО)
Тема уроку: «Туристичний маршрут об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні»
Викладач:Геннадій Просянко
Коуч:Олена Просянко
2023
Інтегрований урок іноземної мови (англійської) , українознавства та географії
для здобувачів освіти ЗПТО
Тема уроку: «Туристичний маршрут об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні»
Мета:
навчальна – формування ключових компетентностей – спілкування державною мовою; спілкування іноземною мовою, розвиток вміння сприймати англомовну інформацію на слух, здатності учнів аналізувати та оцінювати досягнення світової культури; географічної міжпредметно-інтегральної компетентності – країнознавчої (надання країнознавчих відомостей про Україну та її історичне минуле), туристичної, картографічної; інформаційно-цифрової компетентності – розв’язання інформаційно-пошукових завдань та ефективний пошук необхідної інформації;
розвивальна – активізація іншомовної діяльності, усвідомлення студентами мови як засобу спілкування й інструменту розв’язання практичних завдань, формування умінь працювати з різноманітними інформаційними джерелами, вміння мислити просторово і комплексно; розвиток мислення, довгострокової та зорової пам’яті, емоційної сфери;
виховна –вміння орієнтуватися в культурному та духовному контексті сучасного суспільства, застосовувати методи самовиховання, орієнтовані на загальнолюдські цінності; формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти; заохочення зацікавленості, ініціативи, самостійності , розвиток соціальних та комунікативних здібностей здобувачів освіти.
Очікуваний результат – створення інтерактивної карти туристичного маршруту об’єктами природної та культурної спадщини України, занесеними до списку ЮНЕСКО, розробка туристичного маршруту, створення рекламної листівки.
Тип уроку – поширення, поглиблення і систематизація знань і вмінь.
Форма проведення –інтегрований ігровий урок іноземної мови (англійської) географії та курсу «Українознавство» – ділова гра.
Обладнання – ноутбуки, інтерактивна дошка, смартфони , мультимедійна презентація, картки з алгоритмом виконання завдань, орієнтовні тексти презентацій об’єктів (представлені у додатках), картосхеми або контурні карти, набір для творчої роботи .
Міжпредметні зв’язки – географія, іноземна мова (англійська), історія, інформатика, українознавство
Перебіг уроку
І. Організація навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти
1. Організація уваги і роботи здобувачів освіти
2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
3. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Ukraine is …..in Europe.
Ukraine has an area of ……..which makes it the largest country with its entirety within Europe.
Ukrainian. 603,628 km² (233,062 mi²), Kyiv , the Hora Hoverla ,the largest country
Ukraine shares land borders with 7 countries …….
Russia, Belarus, Poland, Slovakia, Hungary, Romania and Moldova.
The official language of Ukraine is …….
The capital city of Ukraine is…. , which is home to over 2.8 million people.
The highest point in Ukraine is …at 2,061 metres (6,762 ft), it is located in the Carpathian Mountains.
4. Ознайомлення учнів з формами проведення уроку та критеріями оцінювання їх навчально-пізнавальної діяльності
Фахівцями визначено 6 об’єктів, відповідно буде працювати 6 груп (щонайменше по 2-3 особи). Кожна група отримує картки з інструкцією для виконання завдань.
Картка містить алгоритм для виконання завдання та час, визначений для виконання завдань.
Алгоритм роботи .Таймінг
1. Візьміть смартфон та запустіть пошуковий сервіс Google ви отримаєте інформацію про об’єкт природної чи культурної спадщинУкраїни, занесений до списку ЮНЕСКО. по 1-2 хв.
2. Детально ознайомтесь з представленою інформацією, зображеннями, додатковими відомостями, цікавими фактами за посиланнями. по 5 хв.
3. Визначте за допомогою додатка Google Maps географічне положення об’єкта. до 1 хв.
4. Сформулюйте коротку презентацію об’єкта англійською та українською мовами. по 5 хв.
5. Визначте представників команди (фахівець ЮНЕСКО та перекладач), які представлятимуть об’єкт українською та англійською мовами. до 1 хв.
6. Під час презентації кожного об’єкта всі учасники груп працюють на картках-контурних картах, створюючи макет майбутньої інтерактивної карти. по 2-3 хв. одночасно
7. Кожна група створює інтерактивну карту (наприклад, використовуючи сервіс Google Му Maps). по 5 хв. одночасно
Критерії оцінювання навчально-пізнавальної діяльності (роздається кожному учаснику)
Критерій .Бал .Самооцінювання. Оцінка учасників групи .Підсумкова кількість балів.
Спілкування державною мовою:
-застосуваня мовленнєвих знань та вмінь в соціальній практиці -1 ;
-здатність логічно обґрунтовувати позицію -1 ;
-успішність комунікації / ефективне спілкування -1;
Спілкування іноземною мовою :
-техніка читання та швидкість –1;
- вимова -1;
наявність помилок -1;
Предметна географічна та українознавча компетентність:
-розуміння визначень термінів, фактів, подій, явищ -1 ;
-уміння аналізувати різні джерела географічної інформації -1 ;
-картографічна компетентність -1.
Інформаційно-цифрова компетентність:
- уміння користуватися додатками та сервісами -1;
- уміння працювати з ГІС та цифровими джерелами -1 ;
-ступінь самостійності та згуртованості -1
Загальна кількість балів-12
ІІ. Поширення, поглиблення і систематизація знань та вмінь
1. Узагальнення окремих фактів, подій і явищ.
Читання завдання отриманої картки, група отримує інформацію про об’єкт природної чи культурної спадщини України, занесений до списку ЮНЕСКО.
2. Повторення, узагальнення й поглиблення розуміння учнями визначень термінів.
Учасники детально ознайомлюються з представленою інформацією, зображеннями, додатковими відомостями, цікавими фактами за посиланнями. Визначають за допомогою додатка Google Maps географічне положення об’єкта.
3. Повторення і систематизація основних теоретичних положень та провідних ідей науки .
Учасники готують коротку презентацію об’єкта англійською та українською мовами, дотримуючись відповідного плану. Визначають представників команди (фахівець ЮНЕСКО та перекладач), які представлятимуть об’єкт українською та англійською мовами. Під час презентації кожного об’єкта всі учасники груп працюють на картосхемах або контурних картах, створюючи макет майбутньої інтерактивної карти.
4. Творче застосування знань і вмінь учнів.
Творча вправа. Кожна група створює інтерактивну карту (наприклад, використовуючи сервіс Google Му Maps, розробляє маршрут, створює рекламну листівку двома мовами.
5. Узагальнення і систематизація знань і вмінь учнів.
Презентація об’єктів природної чи культурної спадщини України, занесених до списку ЮНЕСКО англійською та українською мовами, демонстрація інтерактивної карти, маршруту, рекламної листівки.
ІІІ. Оцінювання навчально-пізнавальної діяльності та навчальних досягнень учнів.
Оцінювання роботи учнів на уроці відбувається відповідно Критеріїв оцінювання навчально-пізнавальної діяльності (за картками, що отримує кожен учасник на початку уроку). Викладач іноземної (англійської) мови коментує показані учнями уміння та навички спілкування державною та іноземною мовою, викладач географії аналізує предметну географічну та інформаційно-цифрову компетентності, викладач українознавства коментує вміння творчо аналізувати відомості про Україну , вміння зіставляти та узагальнювати інформацію.
ІV. Коментоване пояснення домашнього завдання
Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні 8 налічує найменувань, що становить 0,69 % від загальної кількості об'єктів Світової спадщини у світі.
Оберіть по одному об’єкту (на вибір) та презентуйте його українською та англійською мовами на наступних уроках іноземної мови та географії. Пам’ятайте, що під час представлення об’єкта треба дотримуватись відповідного плану та чітко визначити його місцеположення.
V. Підбиття підсумків уроку
Підбиваючи підсумки уроку, можна запропонувати учням проаналізувати успішність отриманого результату(створення інтерактивної карти туристичного маршруту об’єктами природної та культурної спадщини України, занесеними до списку ЮНЕСКО), визначити труднощі та прогалини, що завадили досягнути окресленої мети, звернути увагу на комунікативні якості учасників, результативність командної роботи, відзначити індивідуальні досягнення здобувачів . Можна запропонувати це зробити у вигляді інтерактивної вправи.
Вправа «Мені подобається / мені не подобається» «Що нового сьогодні навчився, пізнав ?»
Кожен висловлює твердження щодо уроку, його частини та свого внеску, починаючи зі слів «Мені подобається» або «Мені не подобається». « Я навчився ..» «Я пізнав що..
Додатки
І. Організація навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти
1. Організація уваги і роботи здобувачів освіти
Організаційний момент.Введення в атмосферу іншомовного спілкування. Привітання . Greetings.
2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мовленнєва вправа. Складання кластеру.
-Warning-up. We are all citizens of Ukraine. In my opinion a man can’t live outside a country.
-Let’s make a cluster ‘Ukraine”. Find words that describe Ukraine.
-Соmplete the sentences.
Ukraine is …..in Europe.
Ukraine has an area of ……..which makes it the largest country with its entirety within Europe.
Ukraine shares land borders with 7 countries …….
The official language of Ukraine is …….
The capital city of Ukraine is…. , which is home to over 2.8 million people.
The highest point in Ukraine is …at 2,061 metres (6,762 ft), it is located in the Carpathian Mountains.
(Russia, Belarus, Poland, Slovakia, Hungary, Romania and Moldova. Ukrainian. 603,628 km² (233,062 mi²), Kyiv , the Hora Hoverla ,the largest country)
3. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Група фахівців ООН зголосилася допомогти туристам з Великобританії цілеспрямовано відвідати декілька найвідоміших об’єктів природної та культурної спадщини України, занесених до списку ЮНЕСКО. Фахівцями цієї організації було обрано декілька об’єктів, які вони представлять та спробують довести їхню унікальність. Перекладачі донесуть інформацію англійською мовою.
Список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні тут.
https://ukraine.ua/visit/world-heritage-sites-in-ukraine/
https://lowcost.ua/ukraine-unesco/
World Heritagesite, any of various areas or objects inscribed on the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO) World Heritage List. The sites are designated as having “outstanding universal value” under the Convention Concerning the Protection of the World Cultural and Natural Heritage. This document was adopted by UNESCO in 1972 and formally took effect in 1975 after having been ratified by 20 countries. It provides a framework for international cooperation in preserving and protecting cultural treasures and natural areas throughout the world. 2022 will mark the 50th anniversary of the UNESCO Convention Concerning the Protection of the World Cultural Heritage.
Місце всесвітньої спадщини – це область або об'єкт, внесені до Списку світової спадщини ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО). Ці місця визначені такими, що мають «видатну загальну цінність» згідно з Конвенцією про охорону світової культурної та природної спадщини. Цей документ був прийнятий ЮНЕСКО в 1972 році і офіційно набрав чинності в 1975 році після того, як його ратифікували 20 країн. Це забезпечує основу для міжнародної співпраці у збереженні та охороні культурних скарбів та природних територій у всьому світі. У 2022 році буде відзначатися 50-річчя Конвенції ЮНЕСКО про охорону світової культурної спадщини.
UNESCO World Heritage Sites in Ukraine
A World Heritage Site is a landmark or area with legal protection by an international convention administered by the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO).
Ukraine is a country with a history of more than 1000 years, a meeting place for various cultures, and is home to seven incredible UNESCO World Heritage Sites
ІІ. Поширення, поглиблення і систематизація знань та вмінь
https://ukraine.ua/visit/world-heritage-sites-in-ukraine
St. Sophia Cathedral & Kyiv-Pechersk Lavra
Dating back as far as the XI century, St. Sophia Cathedral preserves one of the world’s largest ensembles of unique mo An outstanding monument of Ukrainian and world culture, Kyiv-Pechersk Lavra is an Orthodox monastery founded in 1051 by monks Anthony and Theodosius near Kyiv. In the XI century, the monastery became the centre of Christianity in Kyivan Rus. saics and frescoes of the first quarter of that century.
Lviv Historic Centre Ensemble
The whole ancient part of Lviv city has been enlisted as a UNESCO World Heritage site. The city was founded in 1254 and has never changed its name. Lviv has the largest number of architectural monuments in Ukraine. To name a few – the Town Hall, the ensemble of Rynok Square, the Black House, the Kornyakt Palace, the former Dominican Church, the Royal Arsenal, the Powder Tower, the City Arsenal, the Bernardine Monastery, the Latin Cathedral, St. George’s Cathedral and others.
Virgin Beech Forests of the Carpathians
78 separate forests are located in 15 countries. 12 (25%) are in Ukraine. Just imagine – the age-old emerald-black spruces sprinkled with snow whisper about something at the top. Shrouded in legends and mysteries, the mountains seem like fabulous giants against the backdrop of the blue sky.
Residence of Bukovinian and Dalmatian Metropolitans
It is actually a university campus but resembling a medieval castle in Chernivtsi. In winter, it looks like a snowy kingdom that beckons you with its grandeur and mystery.
Wooden Churches of the Carpathian Region
Sixteen wooden churches of the Carpathian region of Ukraine and Poland were included in the UNESCO World Heritage List in 2011. Eight of them are located in Ukraine. Churches are built in four architectural styles – Galician, Lemko, Boyko, and Hutsul. This is an example of the already lost tradition of wood construction.
Chersonese
The ancient and Byzantine city-state of Chersonese Tavria is located in the southwestern part of Crimea.It was founded by Greek in 422-421 BC. Chersonese was an important political, trade, and craft centre of the peninsula in ancient times. The history of this city is part of the history of Ancient Greece, Ancient Rome, Byzantium, and Kyivan Rus.
Творча вправа.
Кожна група створює інтерактивну карту (наприклад, використовуючи сервіс Google Му Maps, розробляє маршрут, створює рекламну листівку двома мовами.
https://whattoseeinukraine.blogspot.com/2020/08/blog-post.html
Посилання на використані джерела :
https://ukraine.ua/visit/world-heritage-sites-in-ukraine/
https://whattoseeinukraine.blogspot.com/2020/08/blog-post.html