На мальовничих берегах річки Гайчур розмістилося чудове містечко Гуляйполе – один з районних центрів Запорізької області.

Гуляйпільщина славиться своїми краєвидами, історичними подіями, видатними людьми і установами. Окрасою міста можна назвати і дитячі садки району, які теж мають своє історичне і соціальне значення.

В 2017 році дошкільному навчальному закладу «Веселка» виповнилося п’ятдесят років. Пролетіли часи його «дитинства» і становлення, промайнули слідом за ними прекрасні роки «юності» та здобуття авторитету. І зараз можна з упевненістю стверджувати, що дитячий садок досяг зрілості, має славну історію, гарні традиції та величезний досвід.

А як все починалося?

Шестидесяті роки… Вони наповнені духом патріотизму, пропагандистської діяльності та жаги нових досягнень.

«Радянські люди готуються до 50-річчя Радянської влади. Не тільки збільшенням виробництва продукції прагнуть відзначити цю знаменну дату трудящі. На честь 50-ти річчя Жовтня споруджуються стадіони, будинки культури, школи, дитячий комбінат, магазини, насаджуються парки, які будуть величними пам’ятниками нашій грандіозній епосі, вічно нагадуватимуть про трудові звитяги радянських людей – будівників комунізму»

(з Гуляйпільської районної газети «Зоря комунізму» від 5 грудня 1966 року)

У статті з районки під «дитячим комбінатом» мався на увазі дитячий садок, який потім назвуть «Веселкою». А до того часу, всі дитячі садки міста розташовувалися у пристосованих приміщеннях (більшість з них, знаходилися в аварійному стані), налічували по дві-три групи дітей і не задовольняли потреб населення у охопленні дітей суспільним дошкільним вихованням. Тому в 1965 році Районною радою депутатів трудящих міста Гуляйполя було прийнято рішення про початок будівництва першого типового дитячого садка, розрахованого на шість вікових груп, 140 місць.

Будівництво рухалося швидкими темпами і у грудні 1966 року робота була завершена. З рішення Виконкому Гуляйпільської районної Ради депутатів трудящих міста Гуляйполе від 15 грудня 1966 року «Про відкриття дошкільної дитячої установи ясла-сад відділу народної освіти»:

«Відкрити і ввести в дію дошкільну дитячу установу ясла-сад на 140 місць відділу народної освіти по вул. Леніна з 1 січня 1967 року і надалі іменувати цю установу «Ясла-сад №2 «Веселка» за рахунок зменшення контингенту дітей по дитячому садку № 2 м. Гуляйполя на 60 осіб, дитячої установи ясла-сад № 3 м. Гуляйполя на 70 осіб та нового набору дітей.»

Так і розпочав своє життя перший типовий дитячий садок у місті Гуляйполі.

Постало питання про призначення завідуючої. Вибір районного керівництва впав на директора будинку піонерів Колосовську Марію Василівну: педагога, людину, яка мала досвід роботи керівника. На підставі наказу № 90 від 6 грудня 1966 року районного відділу народної освіти, Колосовська М.В. була призначена завідуючою ясла-садком «Веселка». З 10 грудня 1966 року вона приступила до виконання своїх обов’яків. І розпочала з того, що стала формувати штат працівників, які й стали її сподвижниками, однодумцями в нелегкій справі облаштування ясел-садка для малих гуляйпільців.

Облаштувавши шість ігрових груп (за проектом), кухню, пральню та інші приміщення дитячого садка, слід було набирати дітей. Проектна потужність ясел-садка – 140 місць, але дітей, яких батьки бажали влаштувати в садок була набагато більшою, тим паче, що садок був із п’ятиденним цілодобовим перебуванням. Тому кількість дітей в групах була вищою за норму – по 25-38 дітей. Тож постала необхідність розширення закладу. І в 1969 році одноповерховий жилий будинок, що знаходився поряд, було переобладнано під дві групи і приєднано до ясел-садка. Так «Веселка» став восьмигруповим садочком. І до 1997 року садок працював у цьому режимі.

Складні економічні умови в державі потягли за собою скорочення виробництва в цілому по країні й у нашому місті. Кількість безробітних зростала, кількість дітей в дошкільних закладах зменшувалася. З 1997 року в ДНЗ «Веселка» функціонувало шість груп, а через рік – чотири групи. В одній з вільних груп обладнали кабінет психолога, якого на 0,5 ставки суміщала методист ДНЗ Третяк Т.Ф., в іншій вільній групі – була спортивна зала. У 2000 році було відкрито п’яту групу, а в березні 2002 року – вже шосту. Нестабільність економічної ситуації в країні відбилися і на дитячому садку. З 2006 року ДНЗ «Веселка» функціонує, як шестигруповий дошкільний заклад.

Шіснадцять років очолювала дитячий садок «Веселка» Колосовська Марія Василівна. Це їй довелося ставити свій перший підпис на акті прийому новобудови. Під її керівництвом закладалися основи майбутнього авторитету садка і його колективу.

27 років керувала дошкільним закладом «Веселка» завідуюча Рябко Лідія Іванівна, яка перейняла естафету у Колосовської М.В.

У 2010 – 2012 роках завідуючою була Коленко Наталія Олександрівна.

А з серпня 2012 року колектив очолює Товстик Світлана Антонівна, педагог з великим досвідом, що сама була вихователем нашого садка.

Протягом існування ДНЗ «Веселка» робота всього педагогічного колективу була спрямована на реалізацію освітньо-виховних завдань відповідно до вимог часу. Завжди значної уваги приділяли укріпленню здоров’я дітей, розвитку їх творчих здібностей, вихованню національної гідності та патріотизму через ознайомлення з історією, культурою, традиціями, звичаями українського народу; розвивали в дітей трудові навички, виховували працелюбність, естетичні почуття та оцінне ставлення до прекрасного.

У 1980 році майже всі навчальні заклади району стали російськомовними. П’ятнадцять років навчально-виховний процес у садку вівся російською мовою, а в 1992 році знову повернулися до рідної.

Змінювалися часи, змінювалися й вимоги. В районі було виявлено збільшення дітей з позитивною реакцією проб Манту. Тож в 1996 році районним відділом освіти за ініціативи інспектора з дошкільного виховання Квітки Н.В. було прийнято рішення про відкриття санаторної групи в ЗДО «Веселка» для тубвіражних дітей. А в 1998 році таких груп у садку стало дві. Діти санаторних групи перебували на утриманні держави, під наглядом старшої медсестри дошкільного закладу та лікаря фтизіатра, які щоденно оглядали та слідкували за лікуванням та станом здоров’я цих дітей. Значна робота з цими дітьми проводилася і з боку вихователів: в групах проходила фізкультурно-озоровчої роботи за спеціально розробленою системою.

Завдяки спільній ефективній роботі працівників дитячого садка та туберкульозного диспансеру дітей з групи ризику в районі ставало дедалі менше. У 2002 році закрилася одна санаторна група, а у 2006 році взагалі відпала потреба у профілактиці захворювання на такому рівні, тому було прийнято рішення про закриття останньої санаторної групи.

Сьогодні дошкільний заклад «Веселка», як і раніше, намагається іти в ногу з часом. Наш девіз – створити оптимальні умови для виховання та розвитку дошкільнят, працювати задля задоволення потреб дітей та батьків.