2018 - 2019 навчальний рік

ВІТ

про роботу директора Великостратіївської СЗШ І – ІІ ступенів

за 2018 – 2019 навчальний рік

     У 2018 – 2019 н.р. школа працювала відповідно робочого плану школи. 

     Третій рік у школі реалізується проект «Школа – родина – дитина. Для реалізації завдань проекту протягом року проведені наступні заходи:  

1.     засідання університету педагогічних знань «Школа свідомого батьківства» на теми:  «Будь гарним прикладом для своєї дитини», «Як якісно підготувати з дитиною домашнє завдання», «Виховання у підлітків свідомого ставлення до навчання, повага до дитячої самостійності» «Педагогічна тактовність батьків у вихованні, »

2.     засідання  правового всеобучу для батьків: пам'ятка «Зупинимо булінг разом!», «Як запобігти насиллю сім'ї», «Булінг – недолік нашого суспільства», «Безпека дітей у громадських місцях», 

3.     засідання батьківського лекторію:  «Телефон; Інтернет – корисне та шкідливе », «Самостійність дитини та участь у ній батьків».

4.     Уроки родинного виховання «Без сім'ї немає щастя на землі»,  

5.     Учні спільно з батьками  прийняли активну участь у виставці композицій «Щедра осінь», виставці творчих робіт «Щаслива родина – щаслива дитина».

6.      Виставкою фото колажів  «Моя родина у професіях» завершився місячник родинно – побутового виховання. 

7.     Відбулись родинні свята: Першого дзвоника, «День захисника Вітчизни»,  «8 березня», «Прощавай,  «Випуск початкової школи»,   «Прощавай дитинства золота пора». 

8.     Загальношкільні батьківські збори «Що заважає і допомагає дитині вчитися».

 Мережа школи є такою:

1 клас – 6 уч.

2 клас – 7 уч.

3 клас – 6 уч.

4 клас – 5 уч.

5 клас – 1 учень, який навчається на індивідуальній формі навчання

6 клас – 7 уч.

7 клас – 8 уч.

8 клас –  3 учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

9 клас – 2 учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

Всього 45 учнів.

   Наказом по школі від 30.05 201 року № 41 «Про зарахування учнів до 1 класу» до 1 класу зараховано 5 учнів. Так, мережа на 2019 – 2020 н.р.

1 клас – 5 уч.

2 клас – 6 уч.

3 клас – 7 уч.

4 клас – 6 уч.

5 клас – 5 уч.

6 клас - 1 учень, який навчається на індивідуальній формі навчання

7 клас – 7 уч.

8 клас – 8 уч.

9 клас –  3 учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

Всього 48 учнів.

1. ОХОПЛЕННЯ УЧНІВ ШКІЛЬНОГО ВІКУ НАВЧАННЯМ.

 Всі діти шкільного віку охопленні навчанням. Початкова школа – 24 учні, основна школа – 21 учень.

Випускників у 2017 -2018 н.р. не було.

Двоє випускників 2018 – 2019 н.р.  склали ДПА, в основному на середньому рівні, ДПА з математики один учень склав на достатньому рівні, отримали свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти

2. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ВАРІТИВНОСТІ НАВЧАННЯ.

 Відповідно до навчального плану  годин варіативної частини у цьому році не виділено.  Освітній процес будується на традиційних уроках та  впровадженні сучасних технологій навчання. Активно використовуються інтерактивні технології . На  уроках використовуються комп`ютери, проектор для перегляду презентацій та відеофільмів, виконання тестових завдань, застосування електронних уроків.

   Вчителі Плащевата Ю.В., Мельник І.В., Нечипуренко Л.В., Никифорчак С.М., Кравець Б.Л., Киричок Н.В.,  використовують також власні ноутбуки для роботи на уроках.

3. НАВЧАЛЬНО - ВИХОВНА РОБОТА

Протягом навчального 2018 – 2019 навчальному року колектив  школи приймав участь у районних заходах, а саме:

-         Екологічного напрямку:  районна виставка «Щедрість рідної землі » (грамота за зайняте ІІІ місце колективу школи, подяка учню 8 класу Чернишевському Є.), виставка «Екобум» ( грамота за зайняте ІІ місце), районна виставка «Друге життя побутових відходів» (подяка колективу школи, учениці 7 класу Гетьман Ю.) ,    конкурс  з природознавства «Колосок », в цілому і у весняному, і в  осінньому конкурсі прийняли участь 25  учнів за результатами 7 золотих у осінньому і 6 у весняному сертифікатів, 9 срібних сертифікати в осінньому і  13 у весняному, 9 сертифікатів учасників і 6 у весняному. 

-         Конкурсі знавців української мови  ім. П. Яцика ( Гетьман Ю.) 

-         Конкурс з англійської мови «PAZZLE» прийняли участь 9 учнів школи, з них 2 учні нагороджені дипломами за І місце, 2 учні дипломами за ІІ місце, 1 учень – диплом за І місце, 4 сертифікати учасника.

-         Українознавча гра «Соняшник», 22 учасника, з них дипломами І ступеня регіонального рівня нагороджено 3 учні, дипломом ІІІ ступеня регіонального рівня – 3 учні

   У районних змагання Спартакіада школярів з міні – футболу команда школи зайняла  ІІІ місце.  

-  у благодійних акціях  «Серце до серця» 620 грн.; допомога воїнам АТО до Дня захисника Вітчизни, благодійний десант складалась з продуктів харчування, солодощів, консервації, теплих речей, листівок.

     Ми працюємо за ціннісними орієнтирами виховання: ціннісне ставлення до себе, ціннісне ставлення до природи, ціннісне ставлення до праці, ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави , ціннісне ставлення до родини, ціннісне ставлення до мистецтва.

   В школі працює гурток  «Талановиті пальчики» для учнів початкової школи під керівництвом Мельник І.В

4. МАТЕРІАЛЬНО – ТЕХНІЧНА БАЗА ШКОЛИ,

З районного бюджету протягом року придбані:

Для реалізації Нової української школи придбано за державні кошти: парти,  дидактичний матеріал, принтер, ламінатор

- папір для принтера – 7 п. на суму 683.20 грн.

- крейда – 172 п. на суму 547.40 грн.

- фарба – 54 банки на суму 6704 грн..

- хлорні таблетки – 2 уп. на суму 798 грн.

5. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КВАЛІФІКОВАНИМИ КАДРАМИ.

     На даний час у школі працює 12 педагогів, 3 працівника обслуговуючого персоналу. Викладаються усі предмети згідно програм і навчального плану. Всі  вчителі мають вищу педагогічну освіту.

1 учитель має вищу кваліфікаційну категорію

4 учителя – І кваліфікаційну категорію

3 учителя – ІІ кваліфікаційну категорію

4 учителя – кваліфікаційну категорію «спеціаліст»

2  вчителя мають звання «Старший вчитель».

За стажем роботи колектив розподілився таким чином:

До 3 років – 3 учителя

Від 3 до 10 років – 4 учителя

Понад 20 років – 5 учителів

   За звітний період  педагоги підвищували свій рівень на курсах підвищення кваліфікації при Вінницькій Академії неперервної освіти згідно графіку, так .  курси  підвищення кваліфікації у 2018 – 2019 навчальному році відвідали  Слободяник Л.П., Окрім, цього курси підвищення кваліфікації для роботи в умовах Нової української школи  курси пройшли  Пугач Н.С. та Слободяник Л.П.

    Усі педагоги підвищують свій професійний рівень на засіданнях методичної ради школи, педагогічної ради, методичного об`єднання вчителів – предметників, МО класних керівників, вчителів початкової школи, відвідують районні семінари вчителів, займаються самоосвітою.  Зокрема, на засіданнях вивчались такі питання:

МО класних керівників: «Психологічні особливості міжособистісних взаємин у молодшому шкільному», «Булінг у шкільному середовищі: нові виклики та шляхи запобігання агресивності, інших проявів негативізму в спілкуванні дітей», «Подолання конфліктів у підлітковому віці в діаді: батьки і діти».

МО вчителів предметників: «Сучасний урок – спільна творчість учителя та учня», «Технологія співпраці вчителя і учня», «Інтерактивні методи навчання», 

МО вчителів початкових класів «Розвиваємо пізнавальну творчість школяра», «Сучасні технології розвивального навчання в початкових класах», «Концепція і цілі сучасної освіти в Україні», «Інтеграція навчальних предметів в початковій школі».

Методична рада школи: методичні тренінги «Творчість на кожному уроці », «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя», «Міжпредметна інтеграція», «Активні і інтерактивні методи роботи у сучасній школі».

Педради: «Інноваційна діяльність школи в системі формування компетентної особистості», «Нова українська школи – перші кроки»,  «Організація педагогіки партнерства в умовах Нової української школи».

      Обслуговуючий персонал налічує 0,5 ставки кухаря, 0,5 ставки робітника кухні, 0,5 ставки – медсестри, 1 ставка техпрацівника, 1 ставка сторожа.

6. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ`Я УЧНІВ ТА ПЕРСОНАЛУ.

    Персонал школи регулярно проходить профілактичні медогляди. Також щорічний медогляд проходять учні школи. За результатами медогляду на 1 вересня 2018 – 2019 навчального року учні розподілені на групи здоров'я.         В основній групі – 36 учнів, підготовчій  групі  - 7  у спеціальній   - 2.  Постійно здійснюється медико – педагогічний контроль уроків фізичної культури. Медична сестра двічі на рік проводить обстеження учнів: вимірюється ріст, вага, тиск, Проба Руф'є. На уроках проводяться фізкульхвилинки та фізкультпаузи,  щоденна ранкова зарядка. Харчуванням охоплено 100 % учнів.  Рівень захворюваності – 2,7 %,

 

7. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО – ГІГІЄНІЧНИХ, ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ.

    Протягом року проводились бесіди з техніки безпеки, тижні охорони праці, тижні основ здоров`я, безпеки життєдіяльності, інструктажі та навчання з охорони праці з учнями та працівниками школи.  В кабінетах фізики, хімії, спортивного залу є відповідні інструкції, в кожному класі є куточок протипожежної безпеки, план евакуації,  читається курс «Основи здоров`я», проводяться практичні заняття з надання першої долікарської допомоги,  з евакуації.   

    Час літніх канікул це час для відпочинку, оздоровлення, подорожей. Про те, ще раз наголошую на дотриманням дітьми правил безпечної поведінки. Не втомлюйтесь нагадувати дітям про небезпечні ігри на водоймах, про отруйні рослини, ягоди, кліщі, підвищений ризик травматизму та інші небезпеки у великих містах, по яких будете подорожувати, в які можна потрапити,  якщо бути легковажним.

8. МОРАЛЬНЕ ТА МАТЕРІАЛЬНЕ СТИМУЛЮВАННЯ УЧНІВ ТА ПЕДПРАЦІВНИКІВ, ОРГАНІЗАЦІЯ ЇХ ВІДПОЧИНКУ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ.

     Учні школи та педпрацівники  отримують подяки та грамоти за участь та перемоги у різних конкурсах. Працівники школи отримують грошову винагороду до Дня працівника освіти, матеріальну допомогу на оздоровлення. 

9. ДОТРИМАННЯ ПРАВОПОРЯДКУ НЕПОВНОЛІТНІХ ТА ВЖИТІ ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ.

    Випадків правопорушень серед учнів школи немає. Протягом навчального року проходять різноманітні заходи з попередження правопорушень, декади профілактики правопорушень, діють акції «5 хвилин права», «Дві години», «Літера Н» в класному журналі. Виготовлені пам`ятки для батьків та учнів щодо прав та обов`язків учнів, відповідальності батьків за виховання дітей. Нагадую, що заборонено перебування дітей до 16 років після 22.00  без супроводу дорослих а також продаж цигарок та алкогольних напоїв дітям до 18 років. Ще раз нагадую: тримати на контролі місце перебування своїх дітей і їх оточення. 

10. ДИТЯЧИЙ ТРАВМАТИЗМ.

Протягом навчального року стався три випадки побутового травматизму.

11. ЗАЛУЧЕННЯ БАТЬКІВ, ГРОМАДСЬКОСТІ ДО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ, СПІВПРАЦЯ З ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ.

В школі працює Рада школи, батьківські комітети з якими ми тісно співпрацюємо, вирішуємо нагальні проблеми. В школі продовжує втілюватися проект «Школа – родина - дитина»

12. ДИСЦИПЛІНАРНІ ПОРУШЕННЯ, АНАЛІЗ ЗВЕРНЕНЬ З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ.

Наразі, було зафіксовано два звернення батьків. По факту звернення проведені заходи, відповідно до Положення про звернення громадян, зроблені висновки, винесена догана вчителю. 

На цьому звіт дозвольте закінчити. Презентуємо вам традиційний фото звіт по виховній роботі у школі протягом року. 

Дякую за увагу.