Оголошення


КОЛОСОК ДЛЯ ЗСУ

1734.7K  ПОШИРИТИ

ШАНОВНІ ДРУЗІ, КООРДИНАТОРИ КОНКУРСУ „КОЛОСОК”, УЧИТЕЛІ, БІБЛІОТЕКАРІ, ГОЛОВИ БАТЬКІВСЬКИХ КОМІТЕТІВ!

РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА для координаторів, учителів, бібліотекарів, голів батьківських комітетів https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-MvNktWGMjwos4HfWDpSCJa63mpQtmzs37JXPs81bQW5-Fw/viewform 

У лютому 2022 року через віроломний напад росії Оргкомітет призупинив організацію конкурсу „КОЛОСОК-весняний – 2022”.  У квітні  конкурс не відбувся, але сьогодні завдання очікують на шанувальників природи та усіх бажаючих підтримати ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ і наблизити нашу ПЕРЕМОГУ.  

Оргкомітет запрошує учнів 1-11 класів та їхні родини до участі у конкурсімарафоні  „КОЛОСОК для ЗСУ”.  Цього разу в учасників дві задачі: показати якнайкращий результат у конкурсі і зробити свій внесок на підтримку ЗСУ. Цей  конкурс особливий не лише за призначенням благодійних внесків, але й за унікальним  сертифікатом, тривалістю, форматом та віковою категорією учасників.  

ВАЖЛИВО:

http://kolosok.org.ua/kolosok-dlia-zsu/

https://e-kolosok.org/kolosok-dlia-zsu/

Благодійні внески (від 25 грн) перераховуйте у фонд ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ. Разом з учасниками можуть донатити родини та знайомі, які бажають підтримати ЗСУ. Копій квитанцій про сплату благодійних внесків в Оргкомітет не надсилайте.

Будьте уважні при оплаті карткою на сайті. Якщо Ви оберете „підписка”, то кошти з Вашої картки автоматично списуватимуться щомісячно. Необхідно обрати періодичність допомоги „разово”.

Реквізити фонду:

https://savelife.in.ua/donate/?utm_source=kolosok-dlia-zsu  

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-MvNktWGMjwos4HfWDpSCJa63mpQtmzs37JXPs81bQW5-Fw/viewform

Координатор конкурсу  „КОЛОСОК”                                  Дарія Біда

 

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ 

конкурсу-марафону

„КОЛОСОК для ЗСУ”

 

1 – 10 листопада. Інформаційний етап. Поширення інформації про умови проведення конкурсу-марафону  „КОЛОСОК для ЗСУ”.  

 

11 – 25 листопада. Підготовчий етап. Учасники готуються  до конкурсу за матеріалами, оприлюдненими на сайті https://e-kolosok.org/  або http://kolosok.org.ua/ за посиланням:

https://e-kolosok.org/pidhotovka-do-konkursu-kolosok-1-11-klasy/

або http://kolosok.org.ua/zapytannya-ta-materialy-2022_1/

* матеріали за обома посиланнями однакові

26 листопадаОприлюднення завдань. Оргкомітет оприлюднює завдання на сторінці  конкурсу у ФБ https://www.facebook.com/Konkurs.Kolosok та на сайтах конкурсу https://e-kolosok.org/ та http://kolosok.org.ua/. Учасники скачують завдання на телефон, комп’ютер або роздруковують їх. 

 

27 листопада – 30 листопада. Розв’язання завдань. Учасники розв’язують завдання і складають табличку правильних відповідей. За потреби шукають відповіді у матеріалах для підготовки, радяться з учителями. 

 

1 грудня – 10 грудня. Донатимо усі. Учасники залучають до участі у конкурсі родину і знайомих (з дозволу батьків). Учасники пропонують дорослим обрати одну із рубрик і відповісти хоча б на одне запитання. Якщо відповідь не правильна, учасники пояснюють чому і дають правильну відповідь. Зібрані кошти учасники донатять на рахунок фонду „ПОВЕРНИСЬ  ЖИВИМ”. 

 

11 – 15 грудня.  Конкурсний етап. Учасники реєструються у додатку „КОЛОСОК  конкурс. Готуйся – конкурс Колосок онлайн”, відзначають правильні відповіді та отримують діамантові сертифікати  конкурсу  у номінації „Я  ДОПОМІГ ЗСУ”.

Запитання та відповіді щодо проведення онлайн-конкурсів з мобільного додатку:

https://e-kolosok.org/zapytannia-i-vidpovidi/

 

Запитання та відповіді щодо проведення онлайн-конкурсів з ПК:

https://e-kolosok.org/informatsiia-pro-provedennia-onlayn-konkursiv-vid-koloska-na-pk/



Про проходження профорієнтаційного тестування здобувачів освіти 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Концепція державної системи професійної орієнтації населення» від 17 вересня 2008 року № 842, Оперативного плану Міністерства освіти і науки України на 2022 рік (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.01.2022 р. № 29), наказу Міністерства освіти і науки України від 17 березня 2022 року № 252 «Про організацію та проведення у 2022 році комунікаційної кампанії освітніх реформ в частині профорієнтаційної роботи» (зі змінами)» Міністерство освіти і науки України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» започаткували та впроваджують Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» ( далі –Проєкт). Мета Проєкту: сприяти свідомому вибору здобувачів освіти професії своєї мрії та реалізації своїх здібностей в Україні. У межах Проєкту проводиться комплекс комунікаційних заходів: профорієнтаційне тестування та консультування, створення мультимедійних інформаційних курсів у міжнародному форматі SCORM щодо сучасного ринку праці та актуальних професій, онлайн-екскурсії до найкращих українських компаній та організацій тощо. Всі вищезазначені послуги є безоплатними, які розташовані на єдиному ресурсі онлайн www.hryoutest.in.ua . Окрім того, на платформі здобувачі освіти можуть пройти онлайн-тестування. Ресурс доступу: http://hryoutest.in.ua/courses/diznaysya-pro-trendi . Тестування здобувачів освіти сприяє формуванню компетентності у виборі професії, як системи базових характеристик потрібних для успішного планування, коригування та реалізації перспектив власного професійного розвитку. За підсумком онлайн-тестування здобувачі освіти отримають інформацію про: схильності та задатки до того чи іншого виду професійної діяльності; характерологічні особливості; характеристику особистісних якостей і особливостей поведінки; наявну адаптованість до соціально затребуваних видів професійної діяльності; ступінь розвитку здібностей; типи інтелекту в розрізі їх придатності до напрямів професійної діяльності; відповідність вимог різних професій до стресостійкості та індивідуальних рис особистості; когнітивні особливості особистості; психологічно обґрунтовані способи професійно застосувати наявні креативні здібності; тощо. За результатами тестування здобувачу освіти буде надано список професій з коментарями та дорожня карта, що допоможуть визначити індивідуальну траєкторію навчання. Також учням пропонується пройти профорієнтаційне консультування з урахуванням результатів тестування та отримати сертифікат. 

«ВИВЧАЮ – НЕ ЧЕКАЮ»: ПРЕЗЕНТОВАНО МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК

ДЛЯ УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ

Громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація War Child Holland у партнерстві з МОН презентували мобільний застосунок «Вивчаю – не чекаю». Він допоможе українським учням початкової школи вивчати математику за українською навчальною програмою у будь-якій точці світу.

Застосунок підходить для навчання як офлайн у школі, так і онлайн у будь-якій точці світу. Його також можна використовувати для домашнього навчання. Вчителі можуть використовувати його в різний спосіб – для роботи в класі та домашніх завдань. У застосунку дитина вчиться, переглядаючи відеоуроки та граючи в навчальні мініігри.

Застосунок адаптовано для України. Для цього ГС «Освіторія» залучила до роботи над навчальним контентом найкращих українських учителів та методистів. Як результат – усі відео та мініігри відповідають українській навчальній програмі.

Застосунок для вивчення математики доступний для завантаження на iOS та Android. Водночас окремий додаток для вивчення української мови з’явиться в доступі до кінця року. Більше інформації про застосунок, а також відповіді на поширені запитання можна знайти на сайті primary.org.ua.



Станом на 01 вересня 2022 року немає зарахованих учнів до 1 класу.

До уваги батьків майбутніх першокласників 2022 року.

Прийом заяв до 1 класу 

Великостратіївського закладу загальної середньої освіти І - ІІ ступенів 

буде здійснюватися 

з 01 квітня 2022 року по 31 травня 2022 року

При собі мати:

√ ксерокопію свідоцтва про народження дитини

                                                                   Адміністрація закладу 


Наказом по Великостратіївському ЗЗСО І - ІІ ст. від 31.05.2021 року № 50 до складу 1 класу у 2021 - 2022 навчальному році зараховано 4 учні.

Порядок зарахування, відрахування та переведення

учнів до державних та комунальних закладів освіти

для здобуття повної загальної середньої освіти

І. Загальні положення

1.      Цей Порядок визначає механізми:

зарахування дітей до закладів освіти для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти за денною формою навчання;

переведення учнів з одного закладу освіти до іншого;

відрахування учнів із закладів освіти.

2.      У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:

вільні місця - місця, на які може бути зараховано дитину (дітей) в межах спроможності закладу освіти та нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту»;

діти, які мають право на першочергове зарахування, - діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти;

жеребкування - спосіб конкурсного відбору дітей для зарахування на вільні місця;

заклад освіти - початкова школа, або інший заклад загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття початкової, базової середньої та/або профільної середньої освіти;

спроможність закладу освіти - максимальна кількість учнів, яким заклад освіти в межах навчального року може забезпечити здобуття освіти за денною формою навчання;

територія обслуговування - адміністративно-територіальна одиниця (або її частина чи окремі будинки), визначена і закріплена місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за закладом освіти для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття початкової та/або базової середньої освіти у закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання дитини.

Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”.

Положення цього Порядку щодо батьків дитини стосуються також інших її законних представників.

3.      Цей Порядок не поширюється на:

заклади спеціалізованої освіти мистецького, спортивного, військового чи наукового спрямування;

спеціальні заклади загальної середньої освіти (спеціальні школи, санаторні школи, навчально-реабілітаційні центри та школи соціальної реабілітації);

заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

4.      Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти (далі - заява про зарахування) одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) за зразком згідно з додатком 1до цього Порядку, до якої додаються:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (крім документа, визначеного підпунктом 1 цього пункту).

5.      Діти або один з їх батьків, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, та які не мають одного чи обох документів, визначених підпунктами 1 та/або 3 пункту 4 цього розділу, зараховуються до закладу освіти без подання зазначених документів згідно з цим Порядком.

Діти, які не мають одного (чи обох) документа(ів), визначеного(их) підпунктами 1 та/або 3 пункту 4 цього розділу, та довідки, визначеної додатком 2 до цього Порядку, зараховуються до закладу освіти згідно з цим Порядком. У разі відсутності свідоцтва про народження дитини для сприяння в його оформленні керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцезнаходженням закладу освіти.

У випадку відсутності документа про освіту для визначення класу, до якого має бути зарахована дитина, результати попереднього навчання можуть бути встановлені (за необхідності) відповідно до пункту 5 Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2017 року № 369, зареєстрованого наказом Міністерства юстиції України 26 березня 2017 року за № 416/30284.

6.      Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування (крім закладів освіти ІІ, ІІ-ІІІ ступенів та ІІІ ступеня).

Органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади рекомендовано щороку не пізніше ніж за один місяць до завершення прийому заяв про зарахування визначати дату початку їх приймання. Такий строк не може бути меншим одного місяця (у 2018 році - не менше трьох тижнів).

Зарахування дітей до початку і впродовж навчального року здійснюється виключно на вільні місця. Після зарахування дітей до закладу освіти їх розподіл між класами відбувається в межах нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту». Зарахування дитини з особливими освітніми потребами до інклюзивного чи спеціального класу (з його утворенням у разі відсутності) здійснюється на підставі доданого до заяви про зарахування висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації).

7.      Інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу освіти, кількість учнів у кожному класі та відповідно наявність вільних місць у кожному з них обов’язково оприлюднюється на інформаційному стенді закладу освіти та на його веб-сайті (у разі відсутності веб-сайту закладу освіти - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти) щороку впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення, але не пізніше ніж за місяць до початку прийому заяв закладами освіти.

Інформація про наявність вільних місць оприлюднюється також впродовж двох робочих днів з дня появи вільного (вільних) місця (місць) протягом календарного року.

8.      Заклади освіти (їх філії) обробляють надані їм персональні дані відповідно до Закону України«Про захист персональних даних».

9.      Рішення місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про закріплення території обслуговування за закладом (закладами) освіти рекомендовано оприлюднювати на веб-сайті відповідного органу, як правило, не пізніше ніж за 6 місяців до початку приймання заяв про зарахування.

Місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування рекомендовано щороку аналізувати результати розподілу і закріплення території обслуговування і враховувати під час розподілу і закріплення за закладами освіти території обслуговування на наступний рік.

10.  Переведення учня до іншого закладу освіти здійснюється відповідно до розділу ІІІцього Порядку на підставі наказу керівника закладу освіти.

11.  Відрахування учня із закладу освіти здійснюється відповідно до розділу ІVцього Порядку на підставі наказу керівника закладу освіти.

12.  Якщо визначений цим Порядком термін припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, відповідна дія має бути вчинена не пізніше першого за ним робочого дня.

13.  За повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу освіти, відповідає згідно з вимогами законодавства особа, яка їх подає.

14.  Рішення, дії або бездіяльність керівника чи працівників закладу освіти (зокрема з питань неправомірної відмови у зарахуванні до закладу освіти) впродовж двох робочих днів можуть бути письмово оскаржені до органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти. За результатами розгляду скарги та у випадку встановлення порушення вимог цього Порядку відповідний орган невідкладно письмово повідомляє заклад освіти про необхідність усунення цього порушення відповідно до законодавства.

15.  За недотримання працівниками закладу освіти положень цього Порядку відповідає керівник цього закладу освіти.

                          

ІІ. Зарахування до закладу загальної середньої освіти

1.      Зарахування до початкової школи

2.      Заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, та документи, визначені пунктом 4розділу І цього Порядку, подаються до відповідного закладу одним з батьків дитини особисто до 31 травня.

Крім того, заяви про зарахування та документи, визначені пунктом 4 розділу І цього Порядку, до 31 травня можуть бути подані до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви про зарахування може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування.

Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня на вільні місця.

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

Дитина зараховується до першого класу за однією з процедур, визначених пунктами 2, 7 або 3-7 чи пунктом 8 цього розділу.

2.      Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості місць у першому (перших) класі (класах), не пізніше 01 червня видається наказ про зарахування усіх дітей.

Список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Інформація про наявність вільних місць оприлюднюється відповідно до пункту 7 розділу І цього Порядку.

3.      Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість місць у першому (перших) класі (класах), зарахування дітей відбувається за такими правилами:

1) до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності);

2) до 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування, процедура проведення якого розробляється відповідно до глави 2 цього розділу, схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником;

3) до 15 червня включно зараховуються на вільні місця та за умови утворення окремого (окремих) класу (класів) також і ті діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, але мають бажання здобувати освіту за освітньою програмою, що використовується закладом освіти та затверджена Державною службою якості освіти України. У разі якщо кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у такому класі (класах), зарахування дітей відбувається за результатами жеребкування.

Діти зараховуються на вільні місця до закладу освіти за умови подання до 15 червня необхідних документів. Якщо заклад освіти, до якого дитина може бути зарахована на вільне місце, і заклад освіти, на території обслуговування якого проживає ця дитина, розташовані в межах одного населеного пункту, до необхідних документів додається також довідка закладу освіти, на території обслуговування якого проживає дитина, про її відрахування з цього закладу чи незарахування до нього. Така довідка має бути видана закладом освіти, на території якого проживає ця дитина, впродовж одного робочого дня з дати звернення одного з батьків дитини.

4.      Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей відповідно до підпункту 1пункту 3 цієї глави заклад освіти оприлюднює з дотриманнямЗакону України «Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті закладу освіти (у разі відсутності веб-сайту закладу освіти - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти):

список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;

оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;

інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;

наказ керівника закладу освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.

5.      З метою зарахування усіх дітей, зазначених у підпункті 1 пункту 3 цієї глави, керівник закладу освіти вживає заходів щодо раціонального використання наявних у закладі освіти приміщень та/або ініціює перед органом, у сфері управління якого перебуває заклад освіти:

відкриття додаткового (додаткових) класу (класів), у тому числі інклюзивного чи спеціального;

внесення необхідних змін до організації освітнього процесу;

вивільнення приміщень, що використовуються не за призначенням (у тому числі шляхом припинення орендних відносин).

У разі якщо після вжиття вичерпних заходів кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує спроможність закладу освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів освіти.

6.      Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувається у такому порядку:

до початку навчального року - діти, які мають право на першочергове зарахування;

впродовж навчального року - у порядку надходження заяв про зарахування.

Інформація про кількість зарахованих учнів та наявність вільних місць оприлюднюється відповідно до пункту 7 розділу І цього Порядку.

7.До класів, у яких навчання здійснюється мовою корінного народу чи національної меншини поряд з державною мовою, першочергово зараховуються діти, які належать до цих корінних народів чи національних меншин.

Зарахування інших дітей на вільні місця (за їх наявності) відбувається за результатами жеребкування до 15 червня включно.

Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувається у порядку надходження заяв про зарахування.

8.      Особливості зарахування дітей до закладів освіти, які здійснюють освітню діяльність з урахуванням міжнародних договорів України, можуть визначатися цими договорами.

9.      Зарахування дітей до 2-4 класів початкової школи відбувається на вільні місця у порядку надходження заяв про зарахування.

10.  Порядок проведення жеребкування для зарахування дітей до закладу освіти на вільні місця

11.  Жеребкування проводиться у період з 05 по 10 червня.

12.  Жеребкування є заходом публічного характеру, що проводиться за добровільної присутності батьків дітей, які претендують на вільні місця, або уповноваженої ними особи (далі - учасники жеребкування) на засадах випадкової вибірки, прозорості та відкритості.

Під час жеребкування мають право бути присутніми представники засобів масової інформації та громадських об’єднань, зареєстрованих в установленому порядку.

3.      Жеребкування проводиться за допомогою барабана, скриньки або іншого пристрою, що має бути виготовлений з прозорого матеріалу (далі - пристрій), з використанням однакових за розміром, кольором, вагою, формою та іншими ознаками кульок, карток, аркушів паперу тощо (далі - жеребки).

Жеребки виготовляються чи запаковуються у спосіб, що унеможливлює ознайомлення з їх змістом до моменту діставання їх з пристрою.

Тип пристрою та жеребків визначається конкурсною комісією до її засідання, на якому відбувається жеребкування.

4.      Загальна кількість жеребків має дорівнювати кількості дітей, які претендують на вільні місця.

Кількість жеребків, які дають право бути зарахованим на вільне місце, має відповідати кількості таких вільних місць. Інформація про те, які з жеребків дають право бути зарахованим на вільне місце, має бути доведена до відома усіх присутніх учасників жеребкування з обов’язковим відображенням у відповідному протоколі засідання конкурсної комісії.

5.      Жеребки до їх поміщення у пристрій демонструються присутнім учасникам жеребкування, які мають право оглянути як жеребки, так і пристрій.

6.      Після перемішування жеребків у пристрої кожен учасник жеребкування дістає жеребок з пристрою у порядку розміщення дітей у списку, сформованому в алфавітному порядку, розпаковує його, демонструє та оголошує усім присутнім учасникам жеребкування та членам комісії його зміст. У разі відсутності під час жеребкування одного з батьків дитини або уповноваженої ними особи жеребок замість них дістає з пристрою визначений конкурсною комісією член цієї комісії.

Інформація про результат кожного учасника жеребкування відразу фіксується у протоколі засідання конкурсної комісії.

7.      Після діставання останнього жеребка головою або одним з членів конкурсної комісії оголошуються результати жеребкування, що фіксуються в протоколі, який підписується усіма членами конкурсної комісії та є підставою для видання відповідного наказу про зарахування дітей на вільні місця.

8. Учасник жеребкування може звернутися зі скаргою до органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, протягом двох робочих днів після оголошення результатів жеребкування.

 Витяг з наказу МОН від 16.04.2018 №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»

 Додаток 1

Додаток 2

Повний текст можна переглянути за посиланням:

Наказ Міністерства освіти і науки України від 10 травня 2018 р. № 367 "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти"