2017 - 2018 навчальний рік

ЗВІТ

про роботу директора Великостратіївської СЗШ І – ІІ ступенів

за 2017 – 2018 навчальний рік

     У 2017 – 2018 н.р. школа працювала відповідно робочого плану школи. Колектив школи  поповнився молодими кадрами: вчитель історії Кравець Б.Л., вчитель інформатики Киричок Н.В., які працюють за сумісництвом; вчитель української мови і літератури Никифорчак С.М., вчититель фізкультури та основ здоров'я Долюк К.Д. 

     Другий рік у школі реалізується проект «Школа – родина – дитина. Для реалізації завдань проекту протягом року проведені наступні заходи:  

1.     засідання університету педагогічних знань «Школа свідомого батьківства» на теми:  «Розвиток пізнавальних інтересів у молодших школярів», обмін досвідом «Заохочення і покарання в родині», «Моральне виховання в родині», «Виховання у підлітків свідомого ставлення до навчання та його результатів», «Світ сучасного підлітка», «Роль батьківського авторитету у вихованні дітей»;

2.     засідання  правового всеобучу для батьків: «Партнерство заради майбутнього», «Агресивна поведінка: причини і наслідки», «Які уроки може отримати дитина, що стикається з домашнім насильством»;

3.     засідання батьківського лекторію: «Роль спілкування у житті школяра», «Трудове виховання в школі та родині», «Десять кроків, щоб стати кращими», «Діти за комп'ютером: як уникнути залежності». 

4.     Учні спільно з батьками  прийняли активну участь у виставці композицій «Щедра осінь», виставці творчих робіт «Мистецтво орігамі в Україні».

5.      Виставкою фото колажів «Тепло родинного вогнища» завершився місячник родинно – побутового виховання. 

6.     Відбулись родинні свята: Першого дзвоника, «День захисника Вітчизни», «Барви осені», «Новорічні пригоди», «8 березня», «Прощавай, букварику», «І дзвенить дзвінок останній». 

 Мережа школи є такою:

1 клас – 6 уч.

2 клас – 5 уч.

3 клас – 5 уч.

4 клас – немає

5 клас – 7 уч.

6 клас – 7 уч.

7 клас –  3 учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

8 клас – 2 учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

9 клас – немає.

Всього 35 учнів.

Наказом по школі від 30.05 2018 року № 46 «Про зарахування учнів до 1 класу» до 1 класу зараховано 5 учнів. Так, мережа на 2018 – 2019 н.р.

1 клас – 5 уч.

2 клас – 6 уч.

3 клас – 5 уч.

4 клас – 5 уч.

5 клас – немає

6 клас – 7 уч.

7 клас – 7 уч.

8 клас –  3 учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

9 клас – 2 учні, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

Всього 40 учнів.

1. ОХОПЛЕННЯ УЧНІВ ШКІЛЬНОГО ВІКУ НАВЧАННЯМ.

 Всі діти шкільного віку охопленні навчанням. Початкові класи – 16 учнів, старші класи – 19 учнів.

З випускників 2016 -2017 н.р.:

Двоє здобувають освіту у вищих професійно – технічних училищах міст Вінниці, Крижополя. Один у Гайсинському медичному коледжі

2. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ВАРІТИВНОСТІ НАВЧАННЯ.

 Відповідно до навчального плану  годин варіативної частини у цьому році не виділено.  Освітній процес будується на традиційних уроках та  впровадженні сучасних технологій навчання. Активно використовуються інтерактивні технології . На  уроках використовуються комп`ютери, проектор для перегляду презентацій та відеофільмів, виконання тестових завдань, застосування електронних уроків.

   Вчителі Плащевата Ю.В., Мельник І.В., Нечипуренко Л.В.,Никифорчак С.М., Кравець Б.Л. використовують також власні гад жити для роботи на уроках.

3. НАВЧАЛЬНО - ВИХОВНА РОБОТА

Протягом навчального 2017 – 2018 навчальному року колектив  школи приймав участь у районних заходах, а саме:

-         Екологічного напрямку:  «Новорічна композиція» (подяка учениці 5 класу Рибак А.), «Щедра осінь»,   конкурс  з природознавства «Колосок » за результатами осіннього: 5 золотих сертифікатів, 4срібних сертифікати, 10 сертифікатів учасників. У весняному прийняло участь 18 учнів

-         Конкурсі з математики «Кенгуру» прийняли участь 12 учнів, та один учень у конкурсі з фізики Левеня, конкурс «Домашні улюбленці» (подяка учениці 6 класу Гетьман Ю.)

-         Конкурсі знавців української мови  ім. П. Яцика ( Слободяник С., Чернишевський Є.)

   У районних змагання Спартакіада школярів з міні - футболу  та «Старти надій» команда школи зайняла  ІІІ місце.  

-  у благодійних акціях  «Серце до серця» 400 грн.; допомога воїнам АТО до Дня захисника Вітчизни, благодійний десант складалась з продуктів харчування, солодощів, консервації, теплих речей, листівок.

     Ми працюємо за ціннісними орієнтирами виховання: ціннісне ставлення до себе, ціннісне ставлення до природи, ціннісне ставлення до праці, ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави , ціннісне ставлення до родини, ціннісне ставлення до мистецтва.

   В школі працює гурток  «Талановиті пальчики» для учнів початкової школи під керівництвом Мельник .В., виставку робіт учнів ви маєте можливість бачити.  Роботи вихованців гуртка прийняли участь у конкурсах «Український сувенір», «Початкове технічне моделювання», « Модульне орігамі»,

4. МАТЕРІАЛЬНО – ТЕХНІЧНА БАЗА ШКОЛИ,

З районного бюджету протягом року придбані:

- новорічні подарунки на суму 813 грн.

- папір для принтера – 5 п. на суму360 грн.

- халати для обслуговуючого персоналу – 3 шт. на суму 232 грн.

- посуд столовий – комплект 40 шт. на суму 1745 грн.

- вогнегасники – 3 шт. на суму 630 грн.

- крейда – 12 п. на суму307 грн.

- фарба – 28 банок на суму 3926 грн..

ПРаТ «Зернопродукт» подаровані парти для першого класу – 5 шт. на суму 6285 грн.

Гордіївської сільською радою на харчування учнів школи виділено  у ІІ  семестрі 6880 грн.

залищок  складає 130.66 грн..  

За батьківських коштів придбано продуктів харчування на суму 5483 грн.

Середня  вартість харчування протягом року становила: 

в учнів  школи  - 5,78 грн. 

Гордіївською філією «Зернопродукт» виділено  200 кг. яблук. 

5. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КВАЛІФІКОВАНИМИ КАДРАМИ.

     На даний час у школі працює 11 педагогів, 3 працівника обслуговуючого персоналу. Викладаються усі предмети згідно програм і навчального плану. Всі  вчителі мають вищу педагогічну освіту.

1 учитель має вищу кваліфікаційну категорію

4 учителя – І кваліфікаційну категорію

3 учителя – ІІ кваліфікаційну категорію

3 учителів – кваліфікаційну категорію «спеціаліст»

2  вчителя мають звання «Старший вчитель».

За стажем роботи колектив розподілився таким чином:

До 3 років – 3 учителя

Від 3 до 10 років – 3 учитель

Понад 20 років – 5 учителів

   За звітний період  педагоги підвищували свій рівень на курсах підвищення кваліфікації при Вінницькій Академії неперервної освіти згідно графіку, так .  курси  підвищення кваліфікації у 2017 – 2018 навчальному році відвідали Гринюк Я. Ю., Самоєнко А.В., Мельник І.В., Плащевата Ю.В. Окрім, цього курси підвищення кваліфікації для роботи в умовах Нової української школи та онлайн – курси пройшли   Самоєнко А.В., Мельник І.В. За результатами атестації троє вчителів підвищили свій кваліфікаційний рівень, а саме: Мельник І.В., Плащеватій Ю.В. встановлена ІІ кваліфікаційна категорія, Самоєнко А.В. – І кваліфікаційна категорія.

    Усі педагоги підвищують свій професійний рівень на засіданнях методичної ради школи, педагогічної ради, методичного об`єднання вчителів – предметників, МО класних керівників, вчителів початкової школи, відвідують районні семінари вчителів, займаються самоосвітою.  Зокрема, на засіданнях вивчались такі питання: «Створення умов для всебічного розвитку і саморозвитку особистості», «Особистісне зростання вчителя як мета і результат педагогічного процесу», «Основні стратегії соціалізації особистості», «Форми та методи формування національної свідомості», «Професійно – педагогічна спрямованість особистості вчителя початкової школи на виконання сучасних завдань освіти», «Сучасні педагогічні технології – засіб формування творчої активності молодших школярів»,  творча майстерня «Особливості застосування інтерактивних технологій на уроках», «Нова українська школа».

      Обслуговуючий персонал налічує 0,5 ставки кухаря, 0,5 ставки робітника кухні, 0,5 ставки – медсестри, 1 ставка техпрацівника, 1 ставка сторожа.

6. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ`Я УЧНІВ ТА ПЕРСОНАЛУ.

    Персонал школи регулярно проходить профілактичні медогляди. Також щорічний медогляд проходять учні школи. За результатами медогляду на 1 вересня 2017 – 2018 навчального року учні розподілені на групи здоров'я.         В основній групі – 28 учнів, підготовчій  групі  - 4  у спеціальній   - 3.  Постійно здійснюється медико – педагогічний контроль уроків фізичної культури. Медична сестра двічі на рік проводить обстеження учнів: вимірюється ріст, вага, тиск, Проба Руф'є. На уроках проводяться фізкульхвилинки та фізкультпаузи,  щоденна ранкова зарядка. Харчуванням охоплено 100 % учнів.  Рівень захворюваності – 2,2 %,

 

7. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО – ГІГІЄНІЧНИХ, ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ.

    Протягом року проводились бесіди з техніки безпеки, тижні охорони праці, тижні основ здоров`я, безпеки життєдіяльності, інструктажі та навчання з охорони праці з учнями та працівниками школи.  В кабінетах фізики, хімії, спортивного залу є відповідні інструкції, в кожному класі є куточок протипожежної безпеки, план евакуації,  читається курс «Основи здоров`я», проводяться практичні заняття з евакуації.   

    Час літніх канікул це час для відпочинку, оздоровлення, подорожей. Про те, ще раз наголошую на дотриманням дітьми правил безпечної поведінки. Не втомлюйтесь нагадувати дітям про небезпечні ігри на водоймах, про отруйні рослини, ягоди, кліщі, підвищений ризик травматизму та інші небезпеки у великих містах, по яких будете подорожувати, в які можна потрапити,  якщо бути легковажним.

8. МОРАЛЬНЕ ТА МАТЕРІАЛЬНЕ СТИМУЛЮВАННЯ УЧНІВ ТА ПЕДПРАЦІВНИКІВ, ОРГАНІЗАЦІЯ ЇХ ВІДПОЧИНКУ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ.

     Учні школи та педпрацівники  отримують подяки та грамоти за участь та перемоги у різних конкурсах. Працівники школи отримують грошову винагороду до Дня працівника освіти. 

9. ДОТРИМАННЯ ПРАВОПОРЯДКУ НЕПОВНОЛІТНІХ ТА ВЖИТІ ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ.

    Випадків правопорушень серед учнів школи немає. Протягом навчального року проходять різноманітні заходи з попередження правопорушень, декади профілактики правопорушень, діють акції «5 хвилин права», «Дві години», «Літера Н» в класному журналі. Виготовлені пам`ятки для батьків та учнів щодо прав та обов`язків учнів, відповідальності батьків за виховання дітей. Нагадую, що заборонено перебування дітей до 16 років після 22.00  без супроводу дорослих а також продаж цигарок та алкогольних напоїв дітям до 18 років. Хочу довести до вашого відома дані Національної поліції України за І квартал 2018 року. Традиційно, прошу вас тримати на контролі місце перебування своїх дітей і їх оточення. 

10. ДИТЯЧИЙ ТРАВМАТИЗМ.

Протягом навчального року стався один випадок побутового травматизму.

11. ЗАЛУЧЕННЯ БАТЬКІВ, ГРОМАДСЬКОСТІ ДО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ, СПІВПРАЦЯ З ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ.

В школі працює Рада школи, батьківські комітети з якими ми тісно співпрацюємо, вирішуємо нагальні проблеми. В школі продовжує втілюватися проект «Школа – родина - дитина»

12. ДИСЦИПЛІНАРНІ ПОРУШЕННЯ, АНАЛІЗ ЗВЕРНЕНЬ З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ.

Наразі, було зафіксовано два усних звернення батьків. Питання, з яких виникли непорозуміння вирішені.

На цьому звіт дозвольте закінчити. Презентуємо вам традиційний фото звіт по виховній роботі у школі протягом року. 

Дякую за увагу.