Історія школи

Історія школи

Історія Василівської ЗОШ №1 починається ще у сімдесяті роки XIX століття.

За роки існування з стін вийшло більше 5 тисяч випускників. І сьогодні жителі райцентру та навколишніх сіл не забувають рідної школи — у нас вчаться їх діти та онуки.

До послуг школярів сучасної школи кабінет хімії, фізики, біо­логії, географії та два комп'ютерних класи.

В школі створено усі належні умови для того, щоб учні активно займалися спортом. До їх послуг і стадіон, і спортивний зал.

В шкільній їдальні та буфеті близько сотні школярів-пільговиків мають змогу безкоштовно отримати гарячий обід. Перш за все це діти-сироти, діти з неповних та багатодітних сімей.

В обладнаних та упорядкованих майстернях з технічної та обслуговуючої праці хлопці залюбки працюють з металом та деревом, а дівчата навчаються швейній справі на практиці. Ще б пак, адже нещодавно школа придбала швейні машинки. Навчають досвідчені майст­ри своєї справи Драгниш А.М. і Тур Л.Г.

Педагогічний колектив Василівської ЗОШ № 1 у постійному творчому пошуку і розуміє, що на сучасному етапі вельми необхідне впровадження нових форм і методів навчання.

Справжніми ветеранами педагогіки називаємо людей, які пов'язані з нею своє життя . Це В.О. Хмельовська, Л.С. Мусієнко, О.П. Марчук, В.В. Підставка, В.Ф. Шляніна, Л.О. Ілієнко, Н.В. Мовчан, Н.І. Шиян, З.В. Россолова, СІ. Штельман, Л.О. Інгман, О.І. Непочатова, А.О. Попова, А.П. Погрібна, Л.В. Бабаченко, та інші.

Велику роботу проводить бібліотекар Т.С. Чабала, завдяки їй і вчителі і учні завжди в курсі новин з періодичних видань.

Чистота і порядок приміщень, прибрана і упорядкована територія — все це завдяки моєму заступнику з господарської частини Я.М. КозловуРайні. Не уявляють собі роботу в кабінеті фізики та хімії без лаборанта з великим стажем роботи Є.Я. Терзієвої.

Василівська ЗОШ № 1 завжди пам'ятає своїх випускників. Пишаємося ними. Багато з них "розлетілося" по всьому світу, стали відомими людьми.

Це і Герой Радянського Союзу, заслужений військовий льотчик СРСР, генерал-полковник авіації у відставці Віктор Йосипович Давидков, і голова координаційної ради командуючий прикордонними військами СНД, генерал-полковник Віталій Фе­дорович Грицан, і начальник штабу космічної оборони особливого призначення Росії, генерал-майор Олександр Федорович Грицан, і доктор фізико-математичних наук Обнінського науково-дослідницького інституту експериментальної метеорології Сергій Миколайович Нетреба, директор культурного центру "Хортиця", відомий в районі меценат і подвижник Валерій Кирилович Козирєв та багато інших. Серед наших випускників є і ветерани локальних воєн. Ми схиляємо голови перед випускниками, які виконували інтернаціональний обов'язок в Афганістані - В.Полєжаєвим, В.Литвином, С.Кірпічовим, О.Кобою. В наших серцях завжди залишиться світла пам'ять про Є.Ліщиновського, якому не судилося повернутися з афганського пекла.