Трудове навчання

7 клас


Рада всіх вітати на уроці з трудового навчання!

Посилання на  зустріч: https://meet.google.com/wye-zksh-muu  

Також домашні роботи можно надсилати на електрону адресу: 

mvyslohuzova@pl5.ukr.education  

КРИТЕРІЇ   ОЦІНЮВАННЯ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

7-А    23.01.2024-06.02.2024

7-Б     24.01.2024-07.02.2024

7-В    19.01.2024-09.02.2024

ТЕМА УРОКУ: Інструктаж БЖД. 

Виготовлення фоторамки.

Оздоблення виробу.

Кажуть, що кращій подарунок – створений своїми руками. І на такий особливий випадок, як день Святого Валентина, це точно так і є. Приємний сувенір точно буде унікальним та неповторним.  

Креативна рамка. У рамку власними руками можна вкласти фото, коллаж чи вишиту картину. Можете її прикрасити різними способами 

Ознайомивши з методом "Торцювання" ми з вами приступаємо до роботи над виготовленням рамки. Нагадаю ще раз як виготовлюється надана техніка.

БАЖАЮ ТВОРЧИХ УСПІХІВ ТА НЕПЕРЕВЕРШЕНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБІТ

Домашнє завдання: Виготовлення фоторамки. Після кожного уроку викладаєте результат вашої роботи на НЗ

7-А    16.01.2024

7-Б     17.01.2024

7-В    19.01.2024

ТЕМА УРОКУ: Добір конструкційних матеріалів та інструментів. Виготовлення основи рамки.

Опис методичного матеріалу:

Торцювання – один з видів паперового рукоділля. Цю техніку можна віднести і до способу аплікації, і до виду квілінгу. Це маловідома техніка дуже швидко знаходить нових шанувальників. Її популярність пояснюється ефектом «пухнастості» та легким способом виконання. Тож давайте навчимося основам техніки торцювання. В основі цієї техніки – створення зображень за допомогою об’ємних елементів з паперу. Об’ємний елемент торцювання називають «торцівкою». Це стислий у вигляді конуса шматочок м’якого паперу. Саме з таких елементів створюється виріб. Торцювання – робота не складна, але кропітка. Вона вимагає посидючості, акуратності та уваги. Для роботи потрібно: гофрований папір або звичайні паперові серветки, ножиці, клей. В якості основи використовуємо: для пано, картин і мозаїк – аркуш ватману, картон, легкі стельові плитки; для об’ємних виробів – заготовки з пінопласту, газет, пап’є-маше, пластиліну. Головний інструмент торцювання – довга тонка паличка з тупим кінцем. Весь процес торцювання по етапах: - нарізаємо квадрати (1см на 1 см) з гофрованого паперу або паперових серветок; - робимо заготовку для об’ємного виробу або малюємо візерунок на плоскій поверхні; - тупий кінець (торець) стержня ставимо на паперовий квадратик; - мнемо папір і прокатуємо стержень між пальцями; - приклеюємо торцівку до заготовки; - виймаємо стержень

Для того щоб виготовити основу рамки нам знадобиться міцний картон або пенопласт. вирізаємо шаблон у вигляді серця і переносимо його на картон або інший матеріал. Вирізаемо і основа готова для подальшої роботи

Домашня робота: виготовлення основи рамки. Фото основи рамки підкрипити в НЗ

7-А    09.01.2024

7-Б     10.01.2024

7-В    12.01.2024

ТЕМА УРОКУ: Проектування виробу (рамка для фото). Моделі -аналоги

Рамка для фотографії — це не тільки обрамлення фотографій, а й елемент декору інтер’єру, а також чудовий подарунок. 

Існує безліч різновидів рамок для фотографій. Вони бувають різної форми та з різних матеріалів — деревини, металу, пластмаси тощо. 

Пропаную вам виготовлення фоторамки технікою "Торцювання". Ми з вами навчаємось в даний час в умовах коли не завжди можно зробити надану роботу вдома, чи придбати потрібні нам матеріали. Але існує безліч технік виготовлення виробів до яких завжди можно знайти конструкційний матеріал.

ВИРОБИ - АНАЛОГИ

Домашнє завдання: зробити ескіз фоторамки ( в зошиті) Роботи приєднати в НЗ

7-А    19.09.2023

7-Б     20.09.2023

7-В    22.09.2023

ТЕМА УРОКУ: Метод фокальних об'єктів в проектуванні (МФО)

Метод фокальних об'єктів (МФО) - це метод пошуку нових ідей шляхом приєднання до вихідного об'єкта властивостей або ознак випадкових об'єктів. 

Домашнє завдання: Зробити замальовку будь якого об'єкта, який би ти хотів вдосканалити

7-А    05.09.2023

7- Б   06.09.2023

7-В    08.09.2023

ТЕМА УРОКУ: Загальні правила з безпекожиттєдіяльності на уроках трудового навчання

МЕТА:  Узагальнити поняття учнів із правилами організації робочого місця на уроці; правилами безпеки життя; сформувати елементарні вміння безпечної роботи з інструментами та пристосуваннями; виховувати охайність, поважне ставлення до праці, до людей праці. 

ПРАВИЛА З БЕЗПЕКОЖИТТЄДІЯЛЬНОСЬТІ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

 

1. Заходити і виходити з кабінету з дозволу вчителя.

2. На робочому столі повинні бути тільки інструменти та матеріали які за темою уроку.

3. Індивідуальні інструменти і матеріали зберігаються у спеціальній папці.

4. Заборонено користуватися несправними меблями та обладненням

5. Учням не можна самостійно відкривати вікна.

6. Починати роботу тільки з дозволу вчителя.

7. Заборонено приносити до класу небезпечні предмети (ріжучі, колючі, вибухові, вогнебезпечні)

8. Застосовувать інструменти тільки за їх призначенням.

9. Заборонено розміщувати пальці рук проти ріжучої частини інструменту.

10.                      Передавати інструменти з гострими кінцями лише ручкою від себе.

11.                      Заборонено класти інструменти з гострими кінцями на край стола.

12.                      На заняттях забороняється пити і вживати їжу

13.                      Перед вмиканням електроприладу необхідно візуально перевірити електрошнур на наявність пошкоджень.

14.                      Забороняється працювати з електроприладом вологими руками.

15.                      При виявленні несправності в електроприладі повідомити дорослих

16.                      Категорично забороняється виконувати будь які ремонтні роботи самостійно

17.                      Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади

18.                      Забороняється тягнути за електричний шнур руками

19.                      Коли виходите з дому – вимикайте всі електроприлади

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Повторити правила 

7-А    12.09.2023

7-Б   13.09.2023

7-В    15.09.2023

ТЕМА УРОКУ: Проектна  діяльність

 Домашня  робота:  Виписати які види навчальних проектів вас зацікавили

7-А Дата: 29.05.23

7-Б Дата:  30.05.23

7-В  Дата: 30.05.23

Тема: ПІДСУМКОВИЙ  УРОК

7-А Дата: 22.05.23

7-Б Дата:  23.05.23

7-В  Дата: 23.05.23

Тема: Урок повторення

   Наступний тиждень ми присвячуємо закріпленню матеріалу та доопрацюванню практичних робіт, які не встигли з різних причин виконати впродовж минулих тижнів.

7-А Дата: 08.05.23-15.05.23                  7-Б Дата:  09.05.23 - 16.05.23                              7-В  Дата: 09.05.23-16.05.23

Тема: МІНІ-ПРОЕКТЛандшафний дизайн. Міні-сад в горщику.

НЕЗАБУВАЄМО!!!   ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ  ПРАЦІ

ЕТАПИ     ПРОЕКТУВАННЯ:

Рослини завжди служили і служать одним з найкращих способів прикрасити інтер'єр і оживити обстановку в будинку і на садовій ділянці. Для декору можна не тільки використовувати окремі квіти, а й скласти з них цілу композицію, створивши свій власний міні-сад.

Міні-сад в горщику: відмінні риси і варіанти використання в декорі саду і вдома

Перш ніж приступити до створення такого саду, потрібно надихнутися якийсь вихідної ідеєю. Можливо, сад буде влаштований у вигляді ярусів і викладений красивою галькою. Може бути, в декорації крім рослин братимуть участь предмети інтер'єру (модель будинку або замку). Або декор за допомогою різнокольорових каменів виділятиме невеликі деревця. Тут потрібно пустити в хід найсміливіші фантазії – навіть розбиті горшки стануть відмінним засобом для розробки дизайну.Міні-сад відрізняється і від звичайних віконних квітів, і від садової ділянки. Можна виділити такі його особливості:

Як зробити міні-сад в горщику своїми рукамиСтворюється цей твір в основному за рахунок підручних засобів, причому зробити його не так складно як здається. важливо мати гарний настрій, завдяки якому уяву швидко підкаже, як на перший погляд непотрібні речі перетворити на справжній домашній шедевр.

Визначаємося з загальною ідеєю і стилем композиції

Як вже говорилося, перед створенням саду потрібно вирішити, яка концепція буде у майбутньої композиції. Виходити потрібно з наявних коштів і особливостей рослин. Краще заздалегідь вирішити, де саме буде розташовуватися мініатюрний сад. Тоді легше підібрати, які квіти увійдуть в композицію – тіньолюбиві або навпаки, потребують світлі, високі або низькі і т.п. Коли мова йде про домашнє використанні майбутнього твору, потрібно враховувати і інтер'єр приміщення – які тони переважають, яка освітленість, особливості простору кімнати, меблів і т.п. 

Щоб садок органічно вписався в інтер'єр, потрібно добре продумати його сюжет. Кількість ідей безмежно, і ось лише деякі з них:

Найпростіший спосіб отримати натхнення – це побачити сад в живому вигляді на виставок, в магазині або в гостях. Не менш ефективно діють фотографії готових композицій. Можна взяти всі кращі приклади за основу і створити власний шедевр. Також хороший джерело натхнення та ідей – майстер-клас професійних флористів. Звичайно, можна придумати свою унікальну версію – так працювати буде ще цікавіше. 

Вибираємо посадкову ємність для міні-саду

Для початку роботи важливо вибрати основу саду – ємність, в якій він буде розміщуватися.Для цих цілей підійде практично будь-який горщик, ванна, стара раковина і багато інші підручні засоби. важливо, щоб посудина була досить високий – краще від 20-30 см і широкий настільки, наскільки буде потрібно. Зазвичай сади виконуються на широкій горизонтальній поверхні, тому ширина контейнера має велике значення.За формою ємності можуть бути будь-які – круглі, овальні, квадратні, вигнуті і ін. На вигляд будуть органічно вписуватися в дизайн керамічні вироби теплих тонів (як і звичні квіткові горщики). Однак вибір кольору і матеріалу – більше питання смаку. Єдине головна вимога – наявність отворів для відведення зайвої води. 

краще оформити галькою і дрібним щебенем або іншими каменями, Щоб забезпечити дренаж. Зовні ємність можна красиво оформити кольоровими каменями, черепашками – тут знову вступає в силу фантазія. Спочатку виготовляється розчин з рівних пропорцій піску і цементу, в які додається вода до отримання тістоподібної маси. Свіжоприготовлену суміш акуратно намазують на краю контейнера, потім приліплюють елементи прикраси і залишають їх сохнути.Цікавий варіант, коли в якості ємності використовують пористий камінь, Здатний пропускати вологу, – наприклад, вапняк, туф, черепашник. Зазвичай їх використовують на дачних ділянках. Квіткові композиції в каменях виглядають більш природно і цікаво.І мабуть, найоригінальніший варіант – садок в мисці (маленької ємності). Цей різновид припаде до душі любителям мінімалізму. Можна посадити найменші рослини, а елементи декору складати з дрібних деталей (наприклад, невеликих розмірів будиночок з шпаківень). 

Рослини і міні-квіти для мініатюрного садка

Мабуть, головним критерієм в підборі рослин для майбутньої композиції є не надто бурхливий ріст квітів. Справа в тому, що пересаджувати рослини, обрізати зайву зелень краще не занадто часто, інакше це шкодить і зовнішнім виглядом саду, і самим його мешканцям. Також варто врахувати, що якщо ви будете прикрашати композицію каменями, то коріння рослин повинні бути невибагливими і досить сильними, щоб пробиватися крізь них.Звичайно, важливий фактор – декоративна цінність рослини, тобто наскільки красивим воно буде дивитися в горщику. Ось деякі вдалі прийоми, які потрібно знати:

Оформлення міні-саду декоративними елементами

Декоративні елементи саду можуть бути найрізноманітнішими. Вони повинні не тільки гармонійно вписатися в композицію, але і вигідно підкреслити достоїнства рослин, а також створити приємний настрій у глядачів. У хід можуть піти найрізноманітніші засоби:

Ідей може виникнути дуже багато. Коли ви вибрали необхідні прикраси, їх важливо правильно вписати в дизайн, а у випадку з фігуркам – зміцнити в грунт. Можна просто вкопати, а можна попередньо прикріпити їх на майданчик (наприклад, будиночок), яку зміцнити в землі. 

Розміщення міні-садка і подальший догляд

Розміщувати композицію краще в найбільшій кімнаті в будинку. Що стосується садової ділянки, то міні-сад правильніше помістити на парадне місце – часто воно розташоване на головній дорозі по дорозі до дому. Якщо є кілька горщиків з садками, їх можна поставити прямо по периметру, або виставити в ряд, щоб кожен був добре видно з головної дороги. Важливо також врахувати, які рослини будуть рости – світло-або тіньолюбиві.По догляду садок вимагає більше уваги, ніж звичайне рослина в горщику. Якщо в основному посаджені невибагливі рослини (кактуси, сукуленти), то по догляду особливих рекомендацій немає. Якщо ж є більш вимогливі (декоративні троянди), то потрібно ретельно стежити за режимом поливу. Коли вони відцвітають, потрібно прибирати опале пелюстки, викопувати зів'ялі рослини і стежити, чи не заважають сусідні кущі один одному. Можливо, якісь з них краще розсадити.Конкретні рекомендації щодо змісту мініатюрного саду можна визначити виходячи з виду рослин, які мешкають в ньому. 

ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ: СТВОРИТИ  ВЛАСНИЙ ПРОЕКТ МІНІ - САДУ В ГОРЩИКУ

7-А Дата: 01.05.23                  7-Б Дата:  02.05.23                              7-В  Дата: 02.05.23

Тема: Види столових приборів. Правила поведінки за столом. Сервірування святкового столу 

ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ:  Скласти дововідь за темою "Історія походження посуду"

7-А Дата: 24.04.23                  7-Б Дата:  25.04.23                              7-В  Дата: 25.04.23

Тема: Я - кухар. ЯЄЧНІ   СТРАВИ.

Вітаю, семикласники!


Сьогодні мова піде про улюблену всіма страву з яєць – яєчню. Кожна господиня/господар готують її по-своєму. Рецептів приготування – безліч. І при всьому цьому вона завжди смачна.

Спочатку вам слід ознайомитись з навчальним матеріалом, а потім виконати завдання, розміщене в кінці. 

Приступаємо!


Смажені яєчні страви

До смажених страв з яєць належать яєчні і омлети. Смажать ці страви основним способом при температурі 140-160 °С. Смажити яєчню найкраще на чавунній порціонній сковороді або спеціальній сковороді з заглибленням для жовтка. 

Норма солі на 1 яйце – 0,25 г. Перед подаванням яєчню посипають подрібненою зеленню петрушки, кропу, цибулі (1-3 г нетто на порцію). Яйця можна смажити у фритюрі при температурі 180 °С по 2-3 шт. на порцію. 

Яєчня натуральна. На добре розігріту порціонну сковороду з вершковим маслом обережно випускають підготовлені яйця так, щоб не порушити цілісності жовтка. Білок посипають дрібною сіллю, оскільки на жовтку від крупинок солі залишаються світлі плями (сіль знижує температуру зсідання білків). Частину солі можна додати у жир, щоб білок не набрякав і не розривався. Жовток при смаженні можна посипати меленим перцем (0,02 г). Яєчню смажать 2-3 хв. до повного загусання білка. Жовток повинен бути напіврідким. 

Подають яєчню у порційній сковороді, яку ставлять на покриту паперовою серветкою закусочну тарілку або перекладають у тарілку, поливають вершковим маслом, посипають подрібненою зеленню. Використовують як самостійну страву, гарячу закуску, а також для бутербродів і доповнення до м'ясних страв. 

Яєчня з гарніром. Яєчню можна готувати з різними гарнірами – салом шпик, томатами, картоплею або баклажанами, грибами, цибулею, ковбасою, шинкою, сосисками, сардельками, грудинкою, житнім хлібом, твердим сиром. 

Для приготування гарнірів сало шпик нарізують скибочками або кубиками і обсмажують до золотистого кольору, сиру або варену картоплю, баклажани, томати нарізують скибочками і обсмажують. М'ясні продукти нарізують кубиками, скибочками, соломкою чи кружальцями (сосиски і ковбасу) і обсмажують 2-3 хв на порціонній сковороді основним способом. Житній хліб нарізують кубиками або скибочками і підсмажують. Ріпчасту цибулю шаткують і пасерують. 

На підготовлений гарнір обережно випускають сирі яйця, солять і смажать до повного загусання білка. 

Подають так само, як і яєчню натуральну. 



Яєчня з салом. Сало шпик нарізують кубиками або скибочками, обсмажують на порціонній сковороді до золотистого кольору, випускають на нього яйця, солять білок і смажать 3-5 хв. Подають яєчню на сковороді. 


Яєчню краще смажити на вершковому маслі, воно надає їй особливо тонкого аромату. 

Практична робота. 

Приготування яєчні


Послідовність виконання роботи:

2.Дібрати необхідний посуд для приготування яєчні.

3.Дібрати продукти необхідні для приготування яєчні.

4.Приготувати яєчню.

5.Подати на стіл.

6..Роботу виконувати з дотриманням правил безпечної праці.



Порядок виконання роботи:

1) виконайте завдання;

2) сфотографуйте процес його виконання і готовий результат;

    3) відправте фотографії 

Тема: Смаколики.    Десерти без випікання

7-А Дата: 17.04.23                      7-Б Дата:  18.04.23                              7-В  Дата: 18.04.23

Так, мова піде про десерти без випічки.

Виготовити смаколик без випікання.

1. Розробити (пригадати родинний рецепт, або знайти в мережі тощо) рецепт смаколика без випікання.

2. Дібрати необхідні продукти та посуд для його приготування. 3. Приготувати смаколик та пригостити їм родину.

4. Зробити опис проєкту у будь-якій формі, зручній для тебе .

5.Зробити фото (відео) етапів роботи.

Практична робота

1.Завдання: - приготуй смаколик відповідно до продуктів, які є в наявності

2.Завдання : опиши рецепт виконання смачного десерту та додай які інструменти і пристосування  які ти використала під час його виготовлення

Опис повинен мати наступні розділи:

- назва десерта

- обґрунтування вибору рецепту (чому обраний саме цей рецепт)

- історичні відомості про обраний кулінарний виріб (тестечко, завиванець, тортик тощо; тобто про те, що обрано для виготовлення)

- рецепт смаколика

- послідовність приготування смаколика з фотографіями (або відеосюжетом)

- орієнтовний розрахунок вартості продуктів, часу на виготовлення

Корисна інформація !!! Смаколики без випічки


7-А Дата: 10.04.23

7-Б Дата:  11.04.23

7-В  Дата: 11.04.23

Тема уроку: ВЕЛИКОДНІ ПРИКРАСИ. ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ. (2 частина)

ІІ Етап проекту   


ІІІ.  Етап проекту  

       1. Зроби фото та надішли для первірки

7-А Дата: 03.04.23

7-Б Дата:  04.04.23

7-В  Дата: 04.04.23

ТЕМА: Міні-проект:Великодній сувенір (1 частина)

Інструктаж


до уроків трудового навчання


Любі мої творчі діти!


Вітаю вас із продовженням навчання з трудового навчання. Бажаю вам успіхів, наснаги, творчого злету та міцних знань. Щоб уроки приносили вам задоволення, а виконання завдань не завдавали смутку, дотримуйтеся, будь ласка, таких простих правил : 


1. Уроки розглядайте вчасно, слідкуйте за шкільним розкладом


2. Будьте уважними під час виконання завдань уроку


3. Дотримуйтеся правил безпеки праці


Надсилайте підписані роботи – обов’язково зазначайте свої прізвище, ім’я, клас )


З повагою, Вислогузова Марина Михайлівна.

Розгляньте уважно етапи та завдання проекту подані нижче:

 ПРИКЛАДИ ВЕЛИКОДНІХ СУВЕНІРІВ

Домашнє  завдання:  Обери той варіант, який сподобався найбільше. Надішлі фото. 

7-А Дата: 20.03.23

7-Б Дата:  21.03.23

7-В  Дата: 21.03.23

Тема уроку: 

підсумковий урок (повторення)

7-А Дата: 13.03.23

7-Б Дата:  16.03.23

7-В  Дата: 14.03.23

Тема уроку:  

 Інструктаж БЖД.

Продукти харчування. Їх склад. Режим харчування.

Здорове харчування— це харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню її здоров'я, попереджає розвиток захворювань та сприяє здоровому довголіттю та омолодженню. 

Домашнє завдання: Вибрати та виписати корисні для здоров'я  продукти харчування. Які страви можно з них приготувати?

7-А Дата: 06.03.23

7-Б Дата:  03.03.23

7-В  Дата: 10.03.23

Тема уроку:  

Поняття про професію. Класифікація професій.

Професія  ПОВАР   

Інструктаж БЖД

   Бесіда.

1)    Як ви розумієте поняття « кар’єра »?

2)    Що на вашу думку, « професія» ? Наведіть приклади.

3)    Наскільки важливим є правильний вибір майбутньої  професії ?

Відповідь обґрунтуйте.

Слово « професія» означає вид трудової діяльності, яка потребує певної підготовки і є джерелом існування. Це наявність знань, умінь і певних особистісних якостей, необхідних для успішного виконання  роботи, за яку отримують винагороду.

Поняття « професія» містить досить широкий спектр трудових функцій. Дуже часто виникає потреба у визначенні конкретної роботи, яку виконує людина, тобто в спеціалізації. Наприклад, спеціалізація лікар – хірург, терапевт та ін.


    Домашнє  завдання:  Дати відповідь на запитання: "Які плюси і мінуси в професії ПОВАР на вашу думку" (письмово)

7-А Дата: 27.02.23

7-Б Дата:  03.03.23

7-В  Дата: 28.02.23

Тема уроку:  

міні-проект: Салати

Салати були відомі стародавнім римлянам ще 2500 років тому, але розуміли під цим словом тільки рослинну їжу. До салатів входила зелень та овочі. Найчастіше до салату потрапляло соковите листя рослини латук. Саме тому цю рослину пізніше стали називати салатом. 

Лише у 19 ст. почали готувати зовсім нові види салатів із вареної картоплі, моркви, буряку, а також солоних огірків, капусти або грибів. Тоді ж з'явився і вінегрет один із різновидів салату. До вінегрету обов'язково входить буряк.

У наш, час в різних національних кухнях зустрічається багато оригінальних рецептів салатів з додаванням продуктів моря, фруктів, макаронних виробів тощо

Салат — це страва із дрібно покришених шматочків сирих чи варених овочів та інших продуктів (яєць, м'яса, риби) з додаванням різних заправок, прянощів. Продукти в салаті мають бути охолодженими 

Салат — це страва із дрібно покришених шматочків сирих чи варених овочів та інших продуктів (яєць, м'яса, риби) з додаванням різних заправок, прянощів. Продукти в салаті мають бути охолодженими. Салати є надзвичайно корисною стравою, яка містить вітаміни, мінеральні солі, вуглеводи, а також речовини, які вбивають хвороботворні мікроби. Поживні цінності салату залежать від того, які продукти входять до його складу. Споживання салатів, особливо із сирих овочів та зелені, покращує травлення і збуджує апетит. Саме тому салати їдять перед основними стравами. Таким чином, білки, жири, вуглеводи, що містяться в перших чи других стравах, легше перетравлюються організмом. Часом салат використовують і як гарнір до риби чи м'яса. До кожного салату добирається відповідна заправка: олія, різноманітні соуси, сік лимону тощо. Несмачна, неякісна або невідповідна даним продуктам заправка може зіпсувати салат. Небажане використання для заправки оцту, оскільки він подразнює стінки шлунку. Краще використовувати для підкислення сік натуральних овочів чи фруктів (лимону, томатів, кизилу, аличі, гранату тощо). Для приготування і подавання салату використовують скляні, емальовані, пластмасові, дерев'яні або керамічні тарілки (мал.). Посуд із сплавів різних металів (алюмінію, заліза, міді) для цього не підходить. При взаємодії овочевих і фруктових соків з металом виникає неприємний металевий присмак, до того ж можуть утворюватися шкідливі речовини. 

ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ: ПРОЙТИ ТЕСТ

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=9933872 

7-А Дата: 20.02.23

7-Б Дата:  24.02.23

7-В  Дата: 21.02.23

Тема уроку:  

Обрядові страви українців. Масляна

1968-prezentacya-na-temu-obryadov-stravi-ukrayincv.pptx

Домашня робота: ознайомитися  з наданою інформацію

7-А Дата: 13.02.23

7-Б Дата:  17.02.23

7-В  Дата: 14.02.23

Тема уроку:  

Технологія виготовлення солодких подарунків.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! ШАНОВНІ МОЇ САМІ ТАЛАНОВИТІ УЧНІ!  Пропаную вам залучитися до акції  "СОЛОДКИЙ ПОДАРУНОК ЗАХИСНИКАМ ТА ЗАХИСНИЦЯМ СВОЇМИ РУКАМИ".  Виберіть такий варіант який вам до сили, по можливості та за бажанням. Спробуйте  поміркувати як можно оздобити  цукерку, шоколадку, щоб порадувати людину яка захищає наше життя. Можно оздобити цукеку(и),  можно зробити обгортку самостійно, також можно зробити саморобний пакетик чи коробочку для цукерок. Ваші ідеї можуть бути неперевершені томущо ви самі талановиті. Вірю в вас! РАЗОМ МИ СИЛА!

Подарувати подарунок людині можна різними способами. Сам подарунок можна упакувати в обгортковий папір, покласти в подарунковий пакет або вибрати оригінальну подарункову коробку.

Як зробити коробку для подарунка з картону у домашніх умовах ви зможете підглянути на фото прикладах оригінальних подарункових коробок з прилагающими шаблонами, по яких ви зможете вирізати основу та скласти її в коробочку для подарунка.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:  Роботи фотографуємо(бажано з вами) та приносимо до школи (залишаємо в коробці біля охоронця). Це діти які знаходяться в місті. Діти які не в місті порадуйте своїми роботами близьких вам людей. 

7-А Дата: 06.02.23

7-Б Дата:  10.02.23

7-В  Дата: 07.02.23

Тема уроку: 

презентація виготовлених виробів з сірників. 

Метою уроку є оцінити зусилля, творчий підхід; виявити досягнення та недоліки під час роботи над проектом; створити атмосферу активної пізнавальної діяльності учнів; учити стежити за презентованою інформацією; виховувати пріоритет творчості. 

1. Критерії оцінювання проекту

а) Обсяг та повнота розробки, виконання прийнятих етапів проектування, самостійність, завершеність, готовність до сприйняття проекту іншими людьми, матеріальне втілення проекту.

б) Оригінальність матеріального втілення проекту.

в) Якість пояснювальної записки: оформлення, відповідність стандартним вимогам, рубрикація та структура тексту, якість ескізів, схем, рисунків.

г) Якість виробу, відповідність стандартам, оригінальність.

д) Уміння організувати робоче місце й підтримувати порядок на ньому в процесі роботи.

е) Дотримання правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог.

ж) Дотримання норм часу на виготовлення виробу.

2. Критерії оцінювання захисту

а) Аргументованість вибору теми, обґрунтованість потреби, практичне спрямування проекту й значення виконаної роботи.

б) Обсяг та повнота, самостійність, творчість, підготовленість до прийняття проекту іншими людьми.

в) Аргументованість запропонованих рішень, підходів, висновків, повнота бібліографії, цитування.


Підбиття підсумків під час виконання проекту:

1. Що сподобалося під час виконання проекту?

2. Які труднощі виникли? Як ви їх подолали?

3. Ваші побажання щодо майбутніх проектів.

Домашня робота: надіслати фото виготовленного виробу

7-А Дата: 30.01.23

7-Б Дата:  03.02.23

7-В  Дата: 31.01.23

Тема уроку: 

Технологічний процес виготовлення виробів з сірників. Практична робота.


У світі сірникових фантазій можливе будь-яке диво: від нехитрої дитячої аплікації до найскладнішого макета. Відчути себе чарівником у процесі створення виробу із сірників своїми руками зможе і трирічний малюк, і вибілений сивиною старець, адже варіантів самореалізації у цьому виді творчості казкове безліч. Вибирайте відповідний вам за темою та рівнем складності та приступайте до роботи! 

Але в цьому сенс усіх рукоділляв, пов’язаних з використанням дрібних деталей! Вони вимагають граничної концентрації уваги, вміння діяти сплановано та послідовно, вибирати та користуватися певними матеріалами та інструментами. Таким чином формується необхідність розвивати та підтримувати в тонусі

Домашнє завдання: Виготовлення елементів  виробу

7-А Дата: 23.01.23

7-Б Дата:  27.01.23

7-В  Дата: 24.01.23

Тема уроку:  

Марафон паперових сніговиків 

до Дня снігу

Шановні діти ! На цьому тижні об'явлен марофон до дня снігу "Марафон паперових сніговіков" Всі ми з вами є учасниками цього марафону. Будь яким способом, будь яким варіантом за своїм власним бажанням створюємо зимову казку. І хоть в даннй час снігу немає, але є можливість створити зимовий настрій самостійно. А сніг ще обов'язково буде.

Та робота над якою ми працюємо переноситься на наступний тиждень. 

Для того щоб у вас вийшов гарний сніговик, аплікація з паперу може включати в себе не лише папір, але і додаткові компоненти, які зроблять саморобку більш фактурної, об'ємної, яскравою. Доповнити папір можна поліуретаном, фоамираном, гофрованим картоном, в кінці кінців. На картинці вище ви бачите зображення паперової аплікації, але ж цілком можна застосувати для таких елементів, як шарф, рукавиці, не тільки кольоровий картон, але і тканина, наприклад, підійде м'який фетр або фліс. Вони точно також вирізують за шаблоном і наклеюються зверху на паперові круги. Проста аплікація хороша тим, що дозволяє дітям під час виконання вироби додатково познайомитися з основними геометричними фігурами, зуміти намалювати коло за допомогою трафарету або дитячого транспортира – це теж досить захоплююче заняття 

ЗРАЗКИ         СНІГОВИКІВ

ДОМАШНЯ РОБОТА:  Виконати будь яким способом паперового сніговика ( можно з додованням будь якого іншого матеріала). СФОТОГРОФУВАТИ СВОЮ РОБОТУ ТА НАДІСЛАТИ (по можливості фото краще вашої роботи разом з вами). 

БАЖАЮ ТВОРЧОГО НАТХНЕННЯ ТА ЧУДОВИХ РОБІТ! 

7-А Дата: 16.01.23

7-Б Дата:  20.01.23

7-В  Дата: 17.01.23

Тема уроку: 

Вироби - аналоги.

Графічне зображення

(вироби з сірників)

Сірники є одним із найдоступніших матеріалів для домашньої творчості. Ефектні фото готових виробів із сірників провокують мимовільне бажання створити своїми руками подібні шедеври, закупивши сірники оптом. 

Створення різних виробів із сірників є захоплюючим творчим процесом, який згодом може перетворитися на тільки на корисне хобі, а й у спосіб додаткового заробітку. 

Організація робочого місця

Робота над виробами з сірників досить копітка, тому перш за все рекомендується подбати про облаштування зручного місця для цього заняття.

Потрібен стіл з якісним освітленням. Крім того, слід передбачити кілька дрібниць:

Дитячі вироби із сірників

Робота з сірниками корисна для різнобічного розвитку дитини. Вона дозволяє сформувати усидливість, цілеспрямованість, розвиває просторове мислення та дрібну моторику.

Домашня робота: підготувати конструкційні  матеріали до роботи. Обрати виріб для виготовлення.

7-А Дата: 09.01.23

7-Б Дата:  13.01.23

7-В  Дата: 10.01.23

Тема уроку: 

Вибір об'єкта проектування.

Планування роботи

(вироби з сірників)

Висвітлення проблеми, що спонукала до роботи над проектом:

У цьому навчальному році ми отримали завдання на виготовлення виробу із сірників.

На сьогодні ця техніка є досить популярною. Адже сірники – доступний для кожного матеріал, з яким досить легко працювати. Вироби із сірників вражають своєю різноманітністю. Вони є гарними доповненнями будь-якого інтер’єру. 

Історичні відомості про виріб: 

Сірник — дерев’яна паличка для створення вогню за потреби. Сірники зазвичай виготовляються з дерева або іноді з грубого паперу (картону). Дерев’яні сірники продаються в коробках, а паперові сірники - в пакетиках або книжечках. На одному кінці сірник має голівку, вкриту запалювальною речовиною і енергетичним окислювачем. Історія виникнення сірника. Раніше вогонь отримували механічним способом — через тертя або удар. Перші пристосування для одержання вогню на хімічних реакціях з’явилися в кінці 18 сторіччя. Перші сірники з’явились в 30-х роках 19 ст. в Англії. Вони були мало подібні до сучасних. Сірник того часу являв собою паперову трубочку, на один кінець якої наносили суміш хлористого калію з цукром, а поряд ставили маленьку скляну пляшечку з сірчаною кислотою. Пляшечку розбивали, і кислота, потрапляючи на суміш, викликала спалах. Виробництво сірників одночасно виникло у Франції, Німеччині, Росії та деяких інших країнах. Використання фосфору для одержання вогню було вперше використано у 1816 р., але перші сірники були винайдені тільки в 1833 р., коли в масу сірникових головок був введений білий фосфор – надзвичайно вогненебезпечна й отруйна речовина, дуже шкідлива для здоров’я людини. З огляду на шкідливість білого фосфору на перших сірникових мануфактурах Англії працювали переважно діти бідних вдів. Виготовлені таким способом голівки сірників легко запалювалися при терті об шорстку поверхню. Перші безпечні сірники почали виробляти у Швеції в 1855 р. Від того вони дістали свою першу назву «шведських сірників». Данія другою почала виробляти сірники у 1874 р., а пізніше й інші країни замінили шкідливий білий фосфор жовтим. В 1903 р. Міжнародний конгрес ужиткової хімії висловився за цілковиту заборону виробництва сірників із застосуванням білого фосфору. 


Д о XVIII ст. сірник мав такий вигляд: на кінчик палички наносилася головка із сірки, яка загорялася у разі притискання до тліючого матеріалу, просоченого селітрою. Так з'явилися перші сірники, але вони відігравали лише допоміжну роль, тому що не загорялися ні від удару, ні від тертя.


Після відкриття хіміка К. Л. Бертолле (вогонь виникає, якщо на бертолетову сіль капнути сірчаною кислотою) в різних країнах світу розпочалися тривалі пошуки з метою створення сірників з кінцем, на який би наносилася та чи інша хімічна речовина, здатна загорятися за певних умов. У літературних джерелах можна знайти дуже багато імен і дат, пов'язаних з винаходом сірників. Наведемо деякі з них.


У 1812 р. Шапсель запропонував сірники, головка яких складалася із суміші сірки, бертолетової солі і барвника. Такі сірники запалювалися за сонячної погоди за допомогою двоопуклої лінзи, а в інших випадках — при дотику з краплиною сірчаної кислоти. Сірники були дуже дорогі й небезпечні. 


У 1817 р. англійський аптекар Валкер виготовив сірник, головка якого складалася із сірки, сульфіду стибію і хлорату натрію. Пізніше у 1831 р. француз Шарль Сорія і австрієць Стефан фон Роемер (Ремер) запропонували додавати в головку сірника фосфор, що полегшувало запалювання тертям. Великим недоліком фосфорних сірників було те, що білий фосфор дуже отруйний. 

Для того щоб майбутній виріб приносив естетичну насолоду і милував око, потрібно сформулювати ряд вимог до його виготовлення:

- простота виготовлення;

- естетичність;

- довговічність;

- доступність конструкційних матеріалів;

- мала собівартість;

- надійність у використанні;

- наявність оздоблення;

- простота з’єднань деталей. 

Домашнє завдання:  Пройти тест 

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=1608952 

7-А Дата: 19.12.22

7-Б Дата:  23.12.22

7-В  Дата: 20.12.22

Тема уроку: 

Складання     серветок

до святкового столу

Стіл для торжества, сімейного застілля завжди подається по-особливому. Господиня дістає розкішні столові прибори, сервіз, витончену скатертину. Навіть в простій сімейний сніданок, обід або вечерю можливо внести особливий шарм за допомогою серветок, поміщених в стакан. Як красиво складати серветки? Це питання цікавить багатьох людей, адже цей кухонний аксесуар став невід’ємним атрибутом кожної трапези.

Види серветок 

В епоху середньовіччя в багатьох європейських будинках почали використовувати текстиль для видалення їжі з особи. До цього явища люди задіяли власні рукава, скатертину для позбавлення від залишків їжі. Компанії-виробники аксесуарів для кухні сьогодні пропонують широкий вибір цієї продукції на будь-який смак і бюджет. Вони зберігають охайність і чистоту під час трапези. Форми серветок бувають різні, але найбільш часто застосовуються квадратні з різною довжиною сторін. Сьогодні способи складання серветок для сервірування столу грунтуються в більшості випадків на паперових і тканинних різновидах продукції. У більшості випадків тканинні види використовуються для захисту нарядів від попадання їжі на них. Якщо господиня поєднує обидва варіанти кухонних аксесуарів, тканинні розміщуються на колінах, а паперовими витирають губи. Урочисті прийоми можуть сервірувати виключно тканинними виробами. У такій ситуації їх необхідно використовувати для захисту одягу і очищення особи.

Домашнє завдання: Скласти серветку способом який вам сподобався більше

7-А Дата: 12.12.22

7-Б Дата:  16.12.22

7-В  Дата: 13.12.22

Тема уроку:  Виготовлення браслетів - фенечек на подарунок захсникам України до новорічних свят. (Акція)

ІСТОРІЯ ПОЯВИ ФЕНЕЧЕК В СВІТІ

Ніхто достеменно не знає звідки з'явилося слово "фенечки". Імовірно воно взялося від англійського слова thing - «річ, штука» але це лише припущення а достеменно сьогодні вже неможливо це з'ясувати. 

Фенечки це як правило браслет ручної роботи, зроблений з бісеру або допустимо шкірозамінника, шнурків, стрічок і існує цілий напрямок серед молоді захоплюються плетінням фенечек.

Фенічка є символом дружби і поваги і часто передається з рук в руки як символ дружби, вдячності і часто подарував вкрай важливо щоб той кому подарували фенечку дійсно її носив.

Напевно часто не так важливий сам браслет як праця який в нього вкладається і як важливий та людина якого він дарується. Адже в сукупності свою працю + небайдужість до того іншому є практично і створює ту тривогу і трепет в спостереженні за браслетом який ви подарували. 

Що символізують кольори в фенечках


Білий — невинність, чистота, свобода, вишуканість, правда, ідеал, дорога, шлях, життя, добро, світло, віра, початок, незалежність.


Прозорий — чистота.


Синій — спокій, відкритість всьому новому, умиротворення, гармонія, дружелюбність, небо, нескінченність, чистота, непорочність.


Блакитний — дружба, спокій, гармонія, небо, дух, надія, вода, розум, спокій, безмежність, умиротворення.


Зелений — юність, природа, рослини, ліс, надія, гармонія, вічність, життя, пошук любові.


Блідо-зелений (сіро-зелений) — зниклі надії, туга.


Червоний — любов, пристрасть, вогонь, кров, радість, прихильність, енергія.


Сірий — скромність, печаль, пунктуальність, свобода на самоті (самотність як свобода).


Помаранчевий — прихильність, енергія, любов, пристрасть, вогонь.


Рожевий — любов, пристрасть, прихильність, енергія, ніжність, мрійливість, дитинство, наївність.


Чорний — печаль, самотність, небажання спілкуватися, очищення, відмова, безстрашність, незалежність.


Яскраво-червоний — агресивність.


Жовтий — сонце, віра, краса, жадібність, літо.


Бордовий — шкідливий, хитрий.


Фіолетовий — мрії, мудрість, оригінальність, фантазія, екстравагантність, дружба.


Коричневий — земля, Земля, туга, лінь, нестриманість, домашній затишок (вогнище).

ПРИКЛАДИ БРАСЛЕТІВ-ФЕНЕЧЕК

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вибрати спосіб який подобається для виготовлення фенічки, виконати, оздобити. Надіслати фото, а сам браслет принести до школи (для тих дітей які в місті) та залишити у охоронця. Всі роботи будуть передані до свята Святого Миколая нашим захисникам. Останій срок сдачі 14.12.22 р. (середа). РАЗОМ МИ СИЛА. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ. 

7-А Дата: 05.12.22

7-Б Дата:  09.12.22

7-В  Дата: 06.12.22

Тема уроку:  Техніка виконання 

модульного орігамі 

( 2 частина )

  Заняття оригамі дозволяє людині хоч не надовго відірватися від повсякденних проблем і полетіти разом з квадратним аркушем паперу в прекрасну країну Мистецтва. 

Форми які можна скласти

Особливість модульного оригамі в тому що воно складається з багатьох однакових модулів (іноді кількість модулів сягає більше однієї тисячі), а багатолисте оригамі складається з неідентичних собі модулів. Якщо модулі з'єднувати різними способами то можна досягти різних видів конструкцій: округлих, плоских, геометричних, круглих і навіть форми тварин та транспорту.

Закріплення модулів

У модульному оригамі коли модулі закріплюється між собою то виникає сила тертя за допомогою якої конструкція не розвалюється.

Випадки в яких не обійтися без склеювання

Але є такі випадки в яких не обійтися без техніки склеювання. Ця техніка використовується коли просто не можливо закріпити модулі разом тому що вони розпадаються бо не виникає достатня сила тертя. Така ситуація може виникнути через те що папір який ви використовуєте може бути занадто гладким, або через те що конструкція занадто складна.

Домашнє завдання: виготовлення сніжинки в техниці орігамі

7-А Дата: 28.11.22

7-Б Дата:  02.12.22

7-В  Дата: 29.11.22

Тема уроку:  Техніка виконання 

модульного орігамі 

( 1 частина )

Модульне оригамі — це техніка складання модулів з паперу в 3D конструкції, у процесі складання самих модулів, використовується техніка класичного оригамі. Також на відміну від класичного оригамі, в модульному оригамі використовується значна кількість паперу. Кожен окремий аркуш складається в модуль за правилами класичного оригамі, а потім модулі з'єднуються шляхом вкладання їх один в одного. Сила тертя, що з'являється при цьому, не дає конструкції розпастися. 

ПРИКЛАДИ НОВОРІЧНИХ ПОРОБОК

Домашнє завдання: Підібрати схему для виготовлення виробу

7-А Дата: 21.11.22

7-Б Дата:  22.11.22

7-В  Дата: 25.11.22

Тема уроку:   Історія виникнення                                    паперу

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ПАПЕРУ

Важко собі уявити, як би люди обходилися без паперу.

 Життя без паперу неможлива для сучасної людини: на ній ми пишемо, малюємо, робимо креслення і схеми. Папір використовується для письма, графічних робіт, створення художніх і побутових виробів. Але найбільше папір потрібна для друкування книг, газет, журналів. Завдяки цьому між людьми швидко поширюється різна інформація, знання, які зберігаються на папері і передають досвід людства новим поколінням. Завдяки паперу ми знаємо, як жили, що робили, що думали люди багато століть тому. Завдяки паперу наші нащадки дізнаються, як ми живемо в даний час.

 Така звичайна і звична річ, папір лежить в основі безлічі необхідних речей. Вона йде на упаковку різних товарів. З більш товстого паперу - картону роблять коробки, ящики.  Спеціально оброблена папір йде на виготовлення деталей машин, ізоляторів, пробували навіть робити з паперу мости і літаки.


Домашнє завдання: перерахуйте де і як застосоують папір

7-А Дата: 14.11.22

7-Б Дата:  15.11.22

7-В  Дата: 18.11.22

Тема уроку:   тематичний тиждень орігамі

Паперопластика

Орігамі (яп. 折り紙 орі — «складати», камі — «папір», тобто «складений папір

Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін оріґамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.



 Домашнє завдання: за бажанням та за власним вибором виконати будь який варіант орігамі.

7-А Дата: 07.11.22

7-Б Дата:  08.11.22

7-В  Дата: 11.11.22

Тема уроку:   Український стиль в інтер'єрі.

Етничний стиль

Етнічний стиль оформлення інтер'єрів має декілька назв - етнічний стиль, екзотика, фолк або просто етника. Цей стиль передбачає максимальне використання всіляких елементів декору, які відображають культурні і історичні особливості якої-небудь нації або території. 



ПРИКЛАДИ  ЕТНИЧНОГО     СТИЛЮ

 Домашня робота: Чим мене приваблює  етничний стиль в інтер'єрі, яка його риса привабливості

7-А Дата: 31.10.22

7-Б Дата:  0411.22

7-В  Дата: 01.11.22

Тема уроку:   Властивості  деревени

 Домашнє завдання:  Виписати вади деревини

7-А Дата: 17.10.22

7-Б Дата:  21.10.22

7-В  Дата: 18.10.22

Тема уроку:   Технологія виготовлення виробу

Доброго дня шановні учні 7 класу! Пропоную пройти тест  за темою " Метод фокальних об'єктів"

7-А Дата: 10.10.22

7-Б Дата:  14.10.22

7-В  Дата: 11 .10.22

Тема уроку:   КОРИСНА ЇЖА

(ХВИЛИНКА СМАКОТИ)


До уроку

Для того, щоб приготувати ідеальний молочний коктейль в блендері або міксері буде доречним знати деякі секрети, зокрема: Потрібно використовувати охолоджене молоко. Оптимальною температурою +6 градусів. Приготування слід проводити на високих швидкостях збивання, не важливо міксером або блендером. Тоді консистенція продукту буде однорідною. Базовий коктейль з молоком – основа, на якій можна експериментувати. Міняйте смаки і кольори використовуючи соки, сиропи, топінги і т. д. Можете вибирати будь яке морозиво шоколадне, полуничне, фісташкове, мангове та ін. за бажанням. Додаючи в молочний напій ягоди, фрукти або ж лід обов’язково проціджують напій перед вживанням. 

ДАТИ ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ:

7-А Дата: 03.10.22

7-Б Дата:  07.10.22

7-В  Дата: 04 .10.22

Тема уроку:    Оберіг для захисника України

(методом фокальних об'єктів)

Любі учні! Пропаную створити методом Фокальних об'єктів /за власною розробкою/ оберіг для захистника України. Наближається свято наших захистників. Давайте своїми роботами, своїми оберігами підтримаємо їх." Від маленького зернятка проростає завжди  міцний колос." 

Разом ми сила !!! Віримо в наших захистників!!! Все буде Україна!!!

СИМВОЛІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ОБЕРЕГІВ


Домашня робота: Виконати оберіг для захистника України. Скинути для перевірки та при можливості принести в школу (залишити у охоронця). Зібрані роботи будуть передані валантерам, які їх передадуть нашим захистникам.

7-А Дата:  26.09.22

7-Б Дата:  30.09.22

7-В  Дата: 27 .09.22

Тема уроку:    Метод фокальних об'єктів

Домашня робота: запропануйте ідеї для вдосканалення. Наведіть приклади письмово, або замалював їх.

7-А Дата:  19.09.22

7-Б Дата:  23.09.22

7-В  Дата:20  .09.22

Тема уроку:    КОНСТРУКЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

Види конструкційних матеріалів

Світ людей створив світ речей. Усі речі, які нас оточують, виготовлені з матеріалів. У процесі будівництва мостів, будинків, шляхів, виготовлення машин, одягу людина змінює форму матеріалів відповідно до свого задуму, до конструкції. Таких матеріалів багато. Їх називають конструкційними.

Конструкційні матеріали — це матеріали, які застосовують у виробництві для виготовлення різноманітних виробів.


Домашнє завдання: Скласти  аплікацію  на тему "Безпека життєдіяльності" будь з якого конструкційного матеріала

7-А Дата:  12.09.22

7-Б Дата:  13.09.22

67-В  Дата:  13.09.22

Тема уроку:                       Безпека   учнів з вибухонебезпечними предметами


Рада всіх вітати на уроці з трудового навчання!

Силка на  зустріч: https://meet.google.com/htj-vorb-gms   - це постійна силка на урок

Завдання: переглянути  та запам ятати надану інформацію.

Тема уроку:                   Безпека життєдіяльності  учнів

7-А Дата:  8.09.22

7-Б Дата:  8.09.22

67-В  Дата:  8.09.22

Доброго дня любі учні!!!! Всіх вітаю з початком  навчального року!

Силка на  зустріч: https://meet.google.com/htj-vorb-gms   - це постійна силка на урок

Як і всі  перші уроки розпочинаємо з правил безпеки життєдіяльності.

ШАНОВНІ УЧНІ! ПАМ’ЯТАЙТЕ!

У випадках пожежі викликайте пожежну допомогу по телефону «101».

При конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертайтесь до працівників правоохоронних органів або по телефону «102».

У випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги звертайтесь до медпрацівників або викликайте швидку допомогу по телефону «103», (у крайньому випадку звертайтесь за допомогою до людей, що знаходяться поряд).

Будьте обережні при контактах з незнайомими людьми, пам’ятайте про можливу небезпеку при спілкуванні з незнайомцями.

Будьте обережні при виборі транспортних засобів для пересування, вони повинні бути безпечними, узгодьте їх та маршрут пересування з батьками.

Будьте завжди уважні та обережні! Не поспішайте! Йдіть тільки тротуаром, а якщо його нема, то узбіччям назустріч транспорту.

Переходьте вулицю, майдан тільки по пішохідних переходах.

Переходьте вулицю, майдан тільки на зелене світло світлофора для пішоходів.

Категорично забороняється знаходитись на проїзній частині дороги, майдану.

При переході вулиці, майдану треба впевнитись у цілковитій безпеці: спочатку подивитися ліворуч, а дійшовши до середини – подивитися праворуч. І якщо немає транспорту, перейти. Особливо звертайте увагу на транспорт, що стоїть, бо він може раптово зрушити з місця.

Не перебігайте дорогу, майдан перед транспортом, що рухається близько. Особливо будьте уважними в пізній час, вночі відстані здаються більшими, а швидкість – меншою.

Входити і виходити з транспорту можна тільки при повній його зупинці.

Автобуси, тролейбуси і автомобілі, що стоять на зупинці, треба обходити тільки позаду, а трамваї – попереду.

Не висувайтеся з вікон під час руху транспорту.

Рух на велосипедах дозволяється тільки з 14 років.

Категорично забороняється кататися на ковзанах, гратися на проїжджій частині дороги.

Коли знаходитись в транспорті або в метро виконуйте всі вимоги інструкцій.

Пам’ятайте про правила поведінки на залізничному транспорті та біля залізної дороги.

Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки.

Обережно поводьтеся з вогнем та його джерелами. Будьте обережні при користуванні сірниками, запальничками тощо. Не грайтесь з сірниками та іншими джерелами вогню.

Не розпалюйте вогнища, не паліть листя, траву.

· Будьте обережні в поводженні з електроприладами, особливо якщо вони ввімкнені в електромережу.

· Будьте обережні поблизу ліній електропередач.

· Заборонено рибалити під лініями електропередач.

· Не залазьте на дерева, що ростуть поблизу повітряних ліній електропередач.

· Заборонено накидати дріт і інші предмети на дроти ліній електропередачі, заборонено кидати будь-які предмети в електроустановки.

· Заборонено залазити на опори ліній електропередач.

· Заборонено пошкоджувати електролічильники.

· Будьте обережні поблизу трансформаторних будок, ні в якому випадку не заходьте до них, це небезпечно!

· Заборонено відчиняти двері трансформаторних будок, відкривати електрощити на сходах.

· Заборонено тягти вилку з розетки за дріт.

· Заборонено братись за дроти побутових електроприладів мокрими руками.

· Пам’ятайте про правила поведінки під час грози, біля електричних дротів, що впали на землю.

· Дотримуйтесь правил безпеки в поводженні з хімічними реактивами та предметами побутової хімії.

· Виконуйте правила пожежної безпеки біля ялинки. Не використовуйте саморобні гірлянди, іграшки, вату, папір та інші швидкозаймисті матеріали.

· При виявлені несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.

· Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягатися у костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі й т.ін.).

· Не користуйтеся петардами та іншими піротехнічними засобами, це може бути небезпечним для життя.

· Забороняється використання петард, проведення феєрверків та інших подібних заходів у місцях масового відпочинку громадян без відповідного погодження (дозволу) з місцевими органами влади, теруправліннями Держнаглядохоронопраці та органами Держпожнагляду.

· При виявленні чужих або невідомих предметів необхідно сповістити про це дорослих. Ці предмети можуть виявитися вибухонебезпечними. З ними не можна виконувати ніяких дій – це небезпечно для життя.

· Будьте обережними зі зброєю, особливо вогнепальною.

· Дотримуйтесь безпеки при користуванні газом та газовою апаратурою.

· Якщо ви відчули запах газу - дзвоніть по телефону «104».

· Будьте уважні при користуванні ліфтом, виконуйте всі вимоги інструкцій. Не бажано їздити в ньому з незнайомими людьми. Ні за яких випадків не лізьте в шахту ліфта.

· Будьте обережні біля відкритих вікон та на балконах.

· Не ходіть близько біля будівель, це може бути небезпечним для життя.

· Знаходячись в парках, скверах, лісах та лісосмугах, будьте завжди уважні та обережні.

· Будьте уважні при вживанні грибів та ягід, особливо їх незнайомих різновидів, серед них можуть бути отруйні. Обережно вживайте гриби, куплені на ринку.

· Будьте обережні поблизу водоймищ, під час купання та катання на човні.

· Дотримуйтесь заходів безпеки в період льодоставу та льодоходу.

· Будьте обережні на кризі, льоду, під час ожеледиці.

· Дотримуйтесь правил техніки безпеки при користуванні спортивним знаряддям на ігрових та спортивних майданчиках, під час рухливих ігор та забав.

· Не пийте сиру воду. Мийте руки перед їдою. Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

· Будьте обережні при споживанні продуктів харчування. Пам’ятайте про терміни їх придатності до споживання.

· Пам’ятайте про небезпеку вживання алкогольних напоїв, наркотичних та токсичних речовин, тютюнових виробів.

· Пам’ятайте про правила користування колючими та ріжучими предметами.

· Будьте обережні з медичними препаратами та інструментами.

· Будьте обережними, знаходячись на відкритому повітрі, враховуйте погодні умови.

· Одяг та взуття повинні відповідати погодним умовам, виховному заходу та місцю і умовам його проведення.

· Дотримуйтесь заходів безпеки на вулицях, дорогах, у під’їздах та дворах будинків, у натовпі, громадських місцях.

· Не знаходьтесь на вулиці до пізнього часу.

· Ухиляйтесь від загрозливих для життя і здоров’я ситуацій.

· Будьте взаємоввічливими.

· Намагайтесь дотримуватись правил етики та естетики.

· Категорично забороняється вживання алкогольних, наркотичних, токсичних речовин.

· Пам’ятайте про вплив на здоров’я людини мобільних телефонів, заборону користування ними під час навчально- виховного процесу

· З метою безпеки життєдіяльності учнів забороняється під час навчального-виховного процесу залишати приміщення школи; під час уроків на відкритому повітрі залишати територію школи та спілкуватися з учнями інших класів та сторонніми людьми.

Домашне завдання: зробити ескіз фоторамки ( в зошит). Роботи надсилати в НЗ