технології  10 клас

Рада всіх вітати на уроці з  трудового навчання!

Посилання на  зустріч:  https://meet.google.com/wye-zksh-muu   

ДОМАШНІ РОБОТИ  НАДСИЛАТИ  В  (НЗ)

Дата  уроку:

  10 -А     - 31.01.2024

  10 -Б     - 29.01.2023

ТЕМА УРОКУ: Інструктаж БЖД.

Вироби інтер'єрного призначеня для виготовлення

Формування уявлення про вироби інтер’єрного призначення, надає практичні можливості проявити творчі здібності, активізувати пізнавальну діяльність учнів, формувати поняття про дизайн, стиль, виховувати охайність та почуття смак 

Види виробів інтер'єрного призначення

Перебуваючи в різних приміщеннях, можна побачити різноманітні вироби, що прикрашають інтер’єр. Уміння правильно оздобити інтер’єр сьогодні є надзвичайно актуальним. Завдяки вдало обраному стилю та правильно дібраним конструкційним матеріалам декоративний виріб може органічно вписатися в будь-який інтер’єр. А якщо він виготовлений власними руками, то це буде справжній ексклюзивний елемент декору.

Вибір виробів інтер’єрного призначення ґрунтується власне на інтер’єрі. Вироби можуть бути різним за своїм виглядом та розташуванням.

Власноруч можна виготовляти різні види меблів та їх оздоблення. Матеріалами для таких меблів можуть бути деревина, старі меблеві конструкції і навіть автомобільні покришки. А оздобити такі вироби можна помпонами, шнурами, макраме, текстильними матеріалами 

Вироби інтер’єрного призначення можуть бути розташовані на різних горизонтальних поверхнях: підлозі, столиках, диванах. Це — скатертини, доріжки, серветки, підставки під гаряче, вази, підсвічники, декоративні корзинки тощо 

 Вироби інтер'єрного призначення

Вироби для інтер’єру можуть прикрашати й вертикальні поверхні — стіни. Це — гобелени, віночки, органайзери, декоративні панно, виготовлені в різних техніках тощо. У їхній конструкції має бути передбачений спеціальний елемент для кріплення на стіні 

 Настінні інтер'єрні вироби

Крім цього гарно будуть виглядати в інтер’єрі власноруч зроблені світильники та годинники 

 Вироби інтер'єрного призначення, зроблені власноруч

Вибір матеріалів, інструментів та обладнання для виготовлення виробу та його оздоблення

Якщо подивитись на різноманітні вироби для інтер’єру, то можна зробити висновок, що їх можна виготовити не тільки з традиційних, давно відомих конструкційних матеріалів, таких як деревина, метал, тканина, пряжа тощо, а й з підручних матеріалів.

Ви вже знаєте, що основою створення майбутнього виробу є художнє конструювання, але важливе значення має також добір матеріалів та оздоблення. Добирати матеріали для виготовлення виробу потрібно такі, з якими ви зможете працювати та коли є можливість їх якісної обробки. Важливо також правильно обирати способи оздоблення.


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: ПРОЙТИ ТЕСТ  https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=8078572 

Дата  уроку:

  10 -А     - 26.01.2024

  10 -Б     - 24.01.2023

ТЕМА УРОКУ: Інструктаж БЖД.

МЕТОД КОМБІНАТОРІКИ В ДИЗАЙНІ


Дата  уроку:

  10 -А     - 17.01.2024

  10 -Б     - 15.01.2023

ТЕМА УРОКУ: Інструктаж БЖД.

Психологічні фактори впливу кольорів на людину

Ще Гете помітив, що жовтий колір будить світлі відчуття, синій викликає відчуття холоду, бузковий - чогось безрадісного, а червоний створює цілу гамму вражень. Колір впливає на настрій, самовідчуття і, зрештою, здоров`я людини. 

Колір також допомагає побудувати ієрархію контенту, щоб зосередити увагу на ключовій інформації та закликах до дії. Давайте розглянемо, які кольори в дизайні краще використовувати і які емоції вони передають. 

Розбір найпопулярніших кольорів у дизайні

1. Червоний

Червоний — колір, що продає, символ сили, енергії, пристрасті, терміновості. Легко привертає увагу і може викликати сильні та миттєві реакції. Так як колір дуже популярний, радимо експериментувати з відтінками червоного. Через здатність переконувати діяти “тут і зараз”, активно використовується для оформлення розпродажів та мереж швидкого харчування. Якщо потрібна швидка конверсія, використовуйте червоний.


2. Зелений

Колір здоров’я, безпеки, гармонії, вірності, безпеки (зокрема фінансової). Підходить брендам, які прагнуть викликати у клієнтів почуття захищеності. У магазинах часто використовують зелений, щоб розслабити покупців і зробити їх більш рішучими в покупках (до речі, це одна з причин, чому на вході до супермаркетів розташовані полиці із зеленими овочами та фруктами).

У психології кольору в дизайні цей колір асоціюється з природою і зазвичай використовується, щоб наголосити на екологічності брендів. Фінансові компанії можуть його використати, щоб асоціювати бренд із почуттям багатства та підвищити конверсію.

3. Синій

Найкращий колір, щоб викликати у клієнтів довіру, тому активно використовується компаніями у сфері медицини та фінансів. Синій викликає відчуття захищеності, впевненості та надійності і легко сприяє довірі. Синій стимулює продуктивність мозку, його пов’язують із спілкуванням та інтелектом і часто використовують у соцмережах. Додаткові властивості синього – здатність знижувати тривогу перед покупкою, підвищуючи конверсію.

4. Рожевий

Рожевий – це яскравий колір, який складно не помітити. Він налаштовує клієнтів на хвилю натхнення, романтики, надії та хвилювання. Відмінно підійде, якщо ваша мета – викликати в людини спогади з дитинства, спрямувати у світ фантазій. Тобто для продавців десертів, косметики, іграшок та товарів для дітей. Рожевий стане чудовим рішенням і для досвідчених брендів, які хочуть розширити цільову аудиторію та покращити показники конверсії серед молодих людей.

5. Фіолетовий

Значення кольору досить широке. Фіолетовий нагадує людям про повагу, престиж, вишуканість, шляхетну королівську велич, елегантність. Вибирайте його, якщо у вас товар високого класу і він має викликати розкіш. Відмінно підходить для зображення “шляхетної красивої старості” – тобто для підвищення конверсії антивікових продуктів. За потреби він може викликати почуття загадковості, незамінне для химерних брендів.

6. Жовтий

Перший колір, який спадає на думку при словах “щастя”, “тепло”, “позитив”, “світло” — жовтий. Жовтий сайт – чудовий спосіб зарядити людей почуттям оптимізму, надії, мотивації та підбадьорення. Іноді жовтий мимоволі наголошує на доступності продукту і підвищує конверсію продуктів з доступною ціною. Тим не менш, з жовтим треба бути акуратним: у великих кількостях він, замість покращення настрою, може викликати збудження та занепокоєння.

7. Золото

Золотий — це основний колір розкішних брендів, який завжди асоціювався з багатством, гламуром та перемогою. Зазвичай золотий викликає підсвідоме переконання, що перед вами якісний продукт. Однак у використанні золотого є свої особливості. Як ви пам’ятаєте, жовтий асоціюється з доступністю (тобто дешевизною). Тому якщо товар дорогий, для підвищення конверсій у маркетингу краще використовувати золотий з коричневими чи червоними тонами.

8. Помаранчевий

Золотий баланс між оптимістичним жовтим та енергетичним червоним. Як результат – люди відчувають спрагу спілкування, бадьорість, збудженість. Прекрасний варіант підвищення конверсії для брендів, які хочуть викликати потяг до пригод, для інноваційних та крутих продуктів. Правильний відтінок підвищує відчуття дружелюбності та життєвої сили, налаштовує на позитивну хвилю. Але придивіться до помаранчевого, який використовується на попереджувальних знаках. Краще не використовувати його, щоб не викликати зайвого почуття занепокоєння.

9. Сірий

Сірий – колір скромності. А ще переваги, стабільності та практичності. Викликає почуття довіри та професіоналізму та активно використовується компаніями з виробництва обладнання, а також технологічними, транспортними та фінансовими компаніями. Але потрібно використовувати колір акуратно, тому що сірий сайт може підкреслити несерйозність та традиціоналізм бренду, а нудність та прісність. У результаті конверсія, навпаки, знизиться.

10. Коричневий

Заспокійливий землистий коричневий колір дарує людям відчуття простоти. Допомагає брендам відбудувати образ безпеки, стабільності, надійності та довговічності. Також підходить для підвищення конверсій для компаній, пов’язаних із природою. Як і у випадку із сірим, потрібно використовувати акуратно, щоб не зробити сайт нудним та прісним.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Написати в зошит,як впливає білий та чорний колір на людину

 Дата  уроку:

  10 -А     - 12.01.2024

  10 -Б     - 10.01.2023

ТЕМА УРОКУ: Інструктаж БЖД.

Основи композиції.

ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ: Замалювати просторову композицію

  Дата  уроку:

  10 -А     - 05.10.2023

  10 -Б     - 04.10.2023

ТЕМА УРОКУ: Інструктаж БЖД. Створення ескізів предметів інтер'єру різних стилів. 

Думайте про зміст, який ви хочете вкласти в створюваний предмет, і лише потім прийде форма. У предмета буде свій дух. А дух, на відміну від форми, скопіювати складно.

Енріко Тонуччі, дизайнер меблів.

Домашнє завдання:

виконати практичну роботу. Накреслити обраний вами предмет інтер'єру. Зробити короткий опис

Дата  уроку:

  10 -А     - 28.09.2023

  10 -Б     - 27.09.2023

ТЕМА УРОКУ: Етнічний стиль інтер'єрів Особливості українського етнічного стилю інтер'єру. 

Етнічний стиль в інтер'єрі

Основним кольором, як правило, є білий колір. Його доповнює яскравий декор червоного, чорного, рідше блакитного, синього, зеленого, коричневого та інших кольорів (залежно від регіону України, колорит якого ви хочете відтворити). 

У сучасному українському етностилі може бути все що завгодно. Ми можемо взяти стару цеглу, глинобитні блоки, дерев’яні стіни з дикого зрубу – це буде український стиль.Тобто суть у тому, що ми інтегруємо прийоми, які застосовувалися в будівництві традиційних українських хат. 

ОСНОВНІ РИСИ УКРАЇНСЬКОГО ЕТНОСТИЛЮ

Український етностиль у чистому вигляді зберігся в хатинках на Західній Україні. У сучасних квартирах роблять дизайн з елементами українського етносу.

Справжній український етностиль – це дерев’яні будинки з мазанкою, глинобитні будинки, побілка, стіни з дикого зрубу або глини. Зрозуміло, що у квартирі такого не роблять, проте зараз люди все більше почали шанувати українські традиції та дивитися в напрямі етностилю в сучасному інтер’єрі.


ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА МАТЕРІАЛИ ПРИТАМАННІ УКРАЇНСЬКОМУ ЕТНОСТИЛЮ

Основновними матеріалами покриття стін є глина з домішками соломи чи насіння льону. Також це може бути очерет на стіні або стелі, який ми часто використовуємо в багатьох наших проєктах.

Одна з наших знахідок – прямолінійні підлоги з дикого дерева. Якщо раніше в сучасних інтер’єрах використовували рівно спиляні дошки, то зараз ми говоримо про те, що дошка має бути крива та два криві обділи мають бути поєднані між собою. Це буде справжній український стиль, як у старих хатинах. Узагалі основний матеріал в українському етностилі – це дике дерево. Це можуть бути як дерев’яні меблі, так і стіни.

У деяких сучасних інтер’єрах використовують традиційні українські рушники. Ми інтегруємо рушники в ковдри або подушки, вишиті традиційним орнаментом. По суті в сьогоднішньому українському інтер’єрі ми використовуємо старі традиції й інтегруємо їх у сучасний стиль.

Також українському етностилю притаманні лляні, конопляні тканини. Ще можна використовувати домоткане полотно для штор, постільної білизни, покривала або як накидку на меблі.

ДЕКОР

В українському етностилі ідеально впишеться керамічний посуд, обпалений у колір глини. Це виглядатиме органічно, на відміну від модного сучасного посуду. Також важливим етнічним елементом є традиційний український килим. На Західній Україні досі роблять килими ручної роботи, зберігаючи всі давні традиції. Такі килими, зазвичай, мають графічний орнамент або інші візерунки. Це органічно впишеться в концепцію українського етнічного дизайну.

МЕБЛІ

У сучасному інтер’єрі можна поєднувати як антикварні українські меблі, так і сучасні. Наприклад, характерним етнічним елементом у вашому українському інтер’єрі стане бамбетель. Це така лавка-ліжко, яку розкладали на Галичині в 19 столітті. Суть полягає у тому, що ми беремо дерев’яні конструкції з нашої історії та створюємо сучасні українські меблі. Наприклад, можна зробити на кухні традиційну українську піч, обмазану глиною, а зверху зробити дерев’яні конструкції. Або можна об’єднати бетонне покриття з деревом.


КОЛЬОРИ

У сучасному інтер’єрі ми використовуємо технологію застосування кольорів, які були притаманні нашим традиціям багато років тому. Наприклад, гуцульському інтер’єру притаманні зелені, жовті кольори. Колись в українських хатах робили печі та каміни й розмальовували їх зеленими графічними візерунками. Зараз можна спробувати повторити це в сучасному інтер’єрі, і це буде етнічний елемент.

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ В УКРАЇНСЬКОМУ ЕТНОСТИЛІ

Якщо ви робите інтер’єр в українському етностилі, у ньому точно не може бути пластикової вагонки, натяжної стелі, плитки під мармур, ламінату. Узагалі не можна використовувати глянцеві покриття та штучні матеріали на кшталт пластику.

Домашнє завдання: Виписати в зошит які деталі інтер'єру притоманні українському етностилі

Дата  уроку:

  10 -А     - 21.09.2023

  10 -Б     - 20.09.2023

ТЕМА УРОКУ:       Принципи  дизайну

Дата  уроку:

  10 -А     - 14.09.2023

  10 -Б     - 13.09.2023

ТЕМА УРОКУ:       Історичні й сучасні стилі 

Домашнє  завдання:  скласти доповідь (Як я бачу сучасний стиль?)

Дата  уроку:

  10 -А     -  07.09.2023

  10 -Б     -   06.09.2023

ТЕМА УРОКУ: Загальні правила з безпекожиттєдіяльності на уроках технологій

МЕТА:  Узагальнити поняття учнів із правилами організації робочого місця на уроці; правилами безпеки життя; сформувати елементарні вміння безпечної роботи з інструментами та пристосуваннями; виховувати охайність, поважне ставлення до праці, до людей праці. 

ПРАВИЛА З БЕЗПЕКОЖИТТЄДІЯЛЬНОСЬТІ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

 

1. Заходити і виходити з кабінету з дозволу вчителя.

2. На робочому столі повинні бути тільки інструменти та матеріали які за темою уроку.

3. Індивідуальні інструменти і матеріали зберігаються у спеціальній папці.

4. Заборонено користуватися несправними меблями та обладненням

5. Учням не можна самостійно відкривати вікна.

6. Починати роботу тільки з дозволу вчителя.

7. Заборонено приносити до класу небезпечні предмети (ріжучі, колючі, вибухові, вогнебезпечні)

8. Застосовувать інструменти тільки за їх призначенням.

9. Заборонено розміщувати пальці рук проти ріжучої частини інструменту.

10.                      Передавати інструменти з гострими кінцями лише ручкою від себе.

11.                      Заборонено класти інструменти з гострими кінцями на край стола.

12.                      На заняттях забороняється пити і вживати їжу

13.                      Перед вмиканням електроприладу необхідно візуально перевірити електрошнур на наявність пошкоджень.

14.                      Забороняється працювати з електроприладом вологими руками.

15.                      При виявленні несправності в електроприладі повідомити дорослих

16.                      Категорично забороняється виконувати будь які ремонтні роботи самостійно

17.                      Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади

18.                      Забороняється тягнути за електричний шнур руками

19.                      Коли виходите з дому – вимикайте всі електроприлади

Домашнє  завдання:  повторення правил