Відповідно до запитів закладів освіти 9 та 10 січня 2024 року відбулися супервізійні зустрічі фахівців КЗ ТМР "Таращанський ІРЦ" з педагогічними колективами Таращанського академічного ліцею "Ерудит" та Великоберезянського ліцею. На зустрічах обговорювалися питання організації інклюзивної освіти: нормативно-правова база, комплексна оцінка розвитку як первинне джерело інформації про рівень знань, умінь та навичок дитини з ООП, технологія індивідуального планування і виконання ІПР, адаптація та модифікація освітньої програми, оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами. Учасники мали змогу аналізувати ефективність співпраці асистента вчителя та вчителя, учасників команди психолого-педагогічного супроводу.
Зустрічі були продуктивними, на всі питання педагогів надані кваліфіковані відповіді фахівцями ІРЦ та провідним фахівцем відділу освіти Таращанської міської ради Валентиною Паламаренко.
Наближається до завершення 2023 рік та І півріччя навчального року. Пора підводити перші підсумки. Відповідно до плану роботи відділу освіти Таращанської міської ради на базі КЗ ТМР "Таращанський інклюзивний центр" та ЗЗСО громади відбулися супервізійні зустрічі фахівців ІРЦ з асистентами вчителів на тему: "Аналіз динаміки розвитку та навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами за І півріччя 2023/2024н.р.". Фахівці ІРЦ надали методичну допомогу в підведенні та оформленні підсумків навчальних досягнень учнів з ООП. Провідний фахівець відділу освіти Валентина Паламаренко відповіла на всі проблемні питання організації інклюзивного навчання.
07 грудня, відбулася презентація української дерев’яної тактильної розвиваючої іграшки «Крок за кроком» для інклюзивно-ресурсних центрів Київської області».
Власницею іграшок є Марія Добровінська та Тетяна Кереселідзе - дитяча психологиня, яка брала участь у розробці іграшок.
Презентація проходила в стінах Приватної школи Олени Вєдєрнікової, де відчувалася атмосфера домашнього затишку та спокою.
КЗ ТМР "Таращанський інклюзивно-ресурсний центр" мав можливість бути присутнім на цьому чудовому заході.
Отримати надихаючу та невичерпну енергію від спілкування з однодумцями, адже метою презентації було не тільки продемонструвати особливості іграшки, а й почути кожного з присутніх для подальшої взаємодії у наступних проєктах.
Чудовим завершенням став подарунок набору іграшок для центру, що може суттєво покращити навчання та розвиток дітей.
Безмежно вдячні за ваше важливе та цінне внесення у сферу інклюзивної освіти!
У сучасному світі роль вихователя виявляється далеко вище за просте передавання знань. Сьогоднішні вихователі виступають у ролі психологів, які не лише формують інтелектуальні навички дітей, а й активно сприяють їхньому емоційному, соціальному та психічному розвитку. Саме у цьому контексті, сьогодні, 29 листопада 2023 року, фахівцем ІРЦ (практичним психологом) Вікторією Литвин, було проведено захід для вихователів ЗДО Таращанської міської ради на тему "Сучасний вихователь-психолог: розуміння та сприяння розвитку дітей". Ця зустріч відкрила нові горизонти для педагогічної практики, створення ефективного та підтримуючого середовище для маленьких особистостей, які готові до викликів сучасного світу.
Сьогодні, 22 листопада, на запрошення Таращанської міської бібліотеки відбулася ресурсна зустріч з бібліотекарями громади!
Опрацьовували поняття стресостійкості, працювали з власними страхами та шукали ресурси для боротьби зі стресами! Вчилися любити себе та тренували навички емоційного самозбереження! Як результат, у нас вийшла чудова, душевна та корисна зустріч ! Дівчата отримали в подарунок брендові блокноти та ручки від AUFCR - Всеукраїнська фундація "Захист прав дітей"!
Актуальним питанням розвитку освіти Таращанської громади є організація інклюзивного навчання, оскільки кількість дітей з особливими потребами з кожним роком зростає. Процес навчання та соціалізації дитини з ООП буде успішним лише за умови професійної компетентності учителя. 15.11.2023 року фахівці КЗ ТМР «Таращанський ІРЦ» (вчителі-логопеди) Яна Шостак та Надія Пузан ділилися своїми практичними напрацюваннями з ппроблеми організації корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» в рамках семінару-практикуму «Характеристика мовленнєвих недоліків, що найбільше заважає вчитися» для вчителів інклюзивних класів та вихователів інклюзивних груп.
Корекційно-розвиткові заняття мають важливе значення у сфері освіти, психології та розвитку особистості, оскільки вони сприяють подоланню та покращенню різних аспектів розвитку, навчання і фізичного здоров'я дітей. Сьогодні, 18 жовтня, фахівцем ІРЦ Вікторією Яхновською було проведено для практичних психологів закладів освіти Таращанської міської ради кейс-практикум "Корекційні заняття: форми, методи, інструменти". Під час події було детально обговорено різні методи корекції в психології, розглянуто приклади роботи з дітьми. Ділилися досвідом використання різних інструментів. Обговорення теми в групах допомогло краще зрозуміти принципи корекції та психологічні аспекти її застосування. Захід був дуже корисним і надихаючим для всіх учасників, а нові знання і методи, отримані під час кейс-практикуму, будуть використані у роботі з дітьми. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю та участь у майбутніх заходах.
Командою фахівців Таращанського інклюзивно-ресурсного центру сьогодні, 06 вересня 2023 року, було проведено інструктивно-методичну нараду для асистентів вчителів/вихователів "Організація інклюзивного навчання в закладах освіти"
З учасниками заходу опрацювали освітню траєкторію дитини на інклюзивному навчанні, моніторинг досягнень дитини з особливими освітніми потребами, надали слушні рекомендації щодо введення документації, зокрема детально зупинилися на індивідуальній програмі розвитку.
На завершення заходу учасники мали змогу обговорити окремі питання з фахівцем відділу освіти Валентиною Паламаренко, щодо організації навчання дітей з особливими освітніми потребами та поділитися досвідом у вирішенні актуальних проблем.
18 серпня 2023 року, фахівцями КЗ ТМР "Таращанський ІРЦ" Юлією Василенко та Вікторією Просяною було проведено практикум «Використання кольоротерапії та пальчикових ігор як методу подолання труднощів, тривожності та стресів у дітей з ООП в закладах дошкільної освіти" для вихователів ЗДО громади.
Із захопленням учасники практикуму виконували нетрадиційні техніки малювання, елементи арт-терапії та різні пальчикові ігри. Саме через зорову систему, через сприйняття кольору можна цілеспрямовано впливати на психічні й фізичні функції дитини.
Дякуємо начальнику відділу освіти Таращанської міської ради Ларисі Скабі за участь.
Бажаємо усім успішного та мирного нового навчального року.
Фахівець інклюзивно-ресурсного центру Юлія Василенко
Фахівець інклюзивно-ресурсного центру Вікторія Просяна
Хто бажає бути успішним у своїй діяльності, той постійно навчається. Саме таких успішних, розумних, креативних, веселих наставників потребують діти. Хоч сучасні малюки виглядають вундеркіндами, легко орієнтуються в ганджетах, але все частіше мовчать. Брак кваліфікованих спеціалістів перекладає на вихователя ЗДО проблеми розвитку мовлення дітей. Тому педагогічний колектив ЗДО Таращанської громади в рамках другого тижня навчань пройшов курс-практикум "Логопедична абетка для вихователя" з вчителем- логопедом Таращанського академічного ліцею "Успіх", фахівцем ІРЦ Надією Пузан. Протягом п'яти днів вихователі знайомилися з мозковими механізмами формування мовленнєвої функції, пригадували вікові норми розвитку мовлення, засвоїли новітні технології запуску мовлення "мовчунів" ( метод ігрової логопедії, кінезіології, логоритміки), практикувалися у виконанні артикуляційної гімнастики з логопедичною жабкою (автор Людмила Тимошенко), опрацювали систему роботи зі звуковою та лексико-граматичною структурою мовлення.
Дякую за надану можливість поділитися досвідом та отримати позитивні емоції начальнику відділу освіти Таращанської міської ради Ларисі Скабі, а аудиторії за активність, невимушене спілкування та гарний настрій! В добру путь, колеги, в новий навчальний рік!
Фахівець інклюзивно-ресурсного центру Пузан Надія Іванівна