En klassisk operette i ny drakt med flott musikk. Dette ble en fin start på nyåret etter lang høst med triste nyheter om krig og annen elendighet.
Se nærmere info om forestillingen HER
Hele 56 deltakere
Kontaktperson : Terje Lauvdal 959 96 336
Årsmøte i klubben ble avviklet 14. februar 2023 kl. 10.00 -13.00 i møterom 222. Det ble foredrag av Equinor med vekt på fornybar energi. Deretter årsmøtesaker. Vi avslutter årsmøtet med hyggelig lunsj i Spiseriet i samme bygg.
Årsmøtepapirene ble lagt ut på hjemmesiden innen 31. januar. Trykk HER
Referat legges ut på samme sted. 39 deltakere
Kontaktperson: Arne Inge Mathisen 91113201
Foredrag av Simen Moxnes
Senior Advisor New Energy Systems
Climate Initiative Norway / Norway Energy Hub
Equinor ASA
Les foredraget HER
Bli med på museumsbesøk før påsken, vi blir kjent med det nye Nasjonalmuseet og kunsten der. Vi får da en guidet tur i museet og med fokus på norsk malekunst som dekker perioden
nasjonalromantikken og opp til mer moderne kunst. Får evt også med noe kunst av kjente utenlandske kunstnere. Den guidete visningen varer ca en time hvoretter vi spiser lunsj i museets kafe. Arrangementet er for medlemmer med ektefelle/samboer/særboer.
Den guidete omvisningen starter kl 11:00. Vi møter opp gjerne et kvarter før 11 slik at vi får samlet troppene og delt ut billettene som er kjøpt inn på forhånd.
Vi møtes inne i museet nær billettskranken. Se info: https://www.nasjonalmuseet.no/
Vi går til kafeen og lunsj kl 12:00 . Bord er bestilt i klubbens navn.
Påmeldings- og betalingsfrist: 23 . mars. Egenandel på kr 300 pr. person bes betalt til Equinor Seniorklubb Oslo, konto 5130.05.74630. 40 påmeldte deltagere.
Kontaktperson : Jens Haugen. E-mail : jenhauge@online.no , mob.: 91113014
Bli med på denne flotte forestillingen der Sverre Anker Ousdal spiller hovedrollen når Ingmar Bergmans gripende klassiker tas til scenen. Se mer informasjon HER
Påmeldings- og betalingsfrist: 9. mars. Egenandel kr. 250 Påmeldingen avsluttet.
Kontaktperson Terje Lauvdal, mobil 95996336.
35 påmeldte deltakere
Bli med på denne flotte turen til våren som går til området ved Lago Maggiore. Her ved Maggioresjøen er det vakker natur, god mat og drikke. Sammen med gode opplevelser blir dette en super tur.
Gå inn på linken HER og studer programmet, priser , generelle vilkår etc. nærmere.
På grunn av booking av fly og hoteller er det nødvendig med start påmelding allerede nå.
Bindende påmelding innen 5. desember 2022 Påmelding avsluttet.
Kontaktperson: Grete Doresius 992 42 831
38 påmeldte deltakere, 2 forfall
Ramme er en gård og kulturdestinasjon utenfor Hvitsten i Vestby kommune i Akershus i Viken fylke, hvor det drives økologisk gårdsbruk med kjøtt, melkeprodukter og grønnsaker. I tillegg har gården et besøksområde med kro, restaurant samt kombinert kafé og «Diversehandel». Sommeren 2021 åpnet også et eget kunstgalleri. Wikipedia
Ramme gård er Edvard Munch sitt sommersted, idag norges største private samling av Munch sine bilder. https://ramme.no/ Se ytterligere info om turen HER . 38 deltakere
Kontaktperson: Morten Sørum, msrum98@gmail.com , 99160508
Denne flotte og spennende forestillingen Frost som er basert på Disney-filmen med same namn og det opphavlege eventyret«Snedronningen» frå 1844 av H.C. Andersen. Det er historia om to søstrer: Elsa som er isolert med ein mystisk hemmelegheit og Anna som legger ut på ei reise for å redde henne. SE mer info HER
Familieforestilling med anledning til å ta med barnebarn. Egen mail med navn på barnebarn sendes Terje Lauvdal.
Egenandel kr. 300 betales til kto: 5130 05 74630 48 deltakere
Kontaktperson: Terje Lauvdal, mobil 95996336. tlauvda@online.no
Kom og hør en interessant fortelling om utviklingen fra gamle værtegn til moderne meteorologi. Lunsj i Spiseriet etter foredraget.
Møtet holdes i Kunnskapssenteret i Sandvika. Like ved stasjonen.
Egenandel: kr. 250 inkl. lunsj. betales til kto: 5130 05 74630
40 påmeldte deltakere
Påmeldings- og betalingsfrist 1. november 2023,
Kontaktperson: Arne Inge Mathisen, mobil 91113201, arneingem@gmail.com
Også i år inviterer vi til tradisjonelt julebord med god mat og drikke. Det blir flott buffet.
I år blir det også kunstnerisk underholdning. Se mer info HER
Dette blir en flott anledningen til å møte kolleger til en hyggelig aften.
Egenandel kr. 550 pr. person betales til klubbens kto: 5130.05.74630
Antall deltakere 88
Kontaktperson: Ingrid B. Vattekar , epost: ingrid@vattekar.no , mobil: 95769530