Умови доступності закладу освіти

для навчання осіб з особливими освітніми потребами

 

       Дітям з особливими освітніми потребами дошкільного віку гарантоване законом право здобувати освіту в інклюзивних групах дошкільних навчальних закладів за місцем проживання. З метою забезпечення цілісного входження дитини з особливими потребами  в загальноосвітній простір, що відповідатиме її потребам і можливостям, в закладі передбачена така форма організації освіти, як інклюзивна.

Інклюзивна освіта передбачає:

-  створення умов для отримання, засвоєння і використання знань;

-  створення комфортного простору для всіх дітей;

-  створення інклюзивного розвивального середовища;

- формування толерантного товариства дітей, батьків, персоналу дошкільного навчального закладу;

Особливістю освітнього процесу інклюзивної групи вважати індивідуалізацію і диференціацію. Освітній процес в інклюзивних групах здійснювати  відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, за програмами, методиками та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН, з огляду на індивідуальні особливості пізнавальної діяльності дітей, враховуючи рекомендації ІРЦ.

Оптимальні умови освітнього процесу в інклюзивних групах забезпечувати командам психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. Така команди створити відповідно до Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.

  Корекційно-розвиткові заняття є частиною психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, що надаються  за напрямами відповідно до індивідуальних особливостей дитини. Корекційно-розвиткові заняття проводити згідно з ІПР відповідними педагогічними працівниками закладу дошкільної освіти, ІРЦ та/або інших установ (закладів), фізичними особами. Це практичний психолог, логопед та музичний керівник.

Освітні завдання інклюзивної освіти:

•    Формувати компетентність дитини з особливостями психофізичного розвитку відповідно до основних показників оптимальної для цього віку сформованості спільної та елементів сумісно-розподільної діяльності дорослого та дитини.

•    Розвивати пізнавальну активність дитини з особливими потребами у процесі сумісної діяльності з дорослим, своєї  власної та під час спостереження за діяльністю дітей з ООП.

•    Розвивати у дітей здатність сприймати та аналізувати сенсорну інформацію, що забезпечуватиме більш ефективне ознайомлення з довкіллям — тактильне обстеження предметів, зоровий супровід тактильного сприймання деталей, їх називання, розповідь про предмет у цілому (аналітико-синтетична діяльність).

•    Формувати мовленнєву (діалогічну, монологічну, лексичну, граматичну, фонетичну) і комунікативну (здатність  спілкуватися з дорослими і дітьми з типовим розвитком) компетентності дитини з особливими освітніми потребами.

•    Формувати у дитини уявлення про саму себе, виховувати елементарні навички для вибудовування адекватної системи позитивних особистісних оцінок і позитивного ставлення особливої дитини до себе.

•    Виховувати навички продуктивної взаємодії у про спільнот діяльності, розвивати соціально значущі мотиви поведінки у дітей як з особливостями розвитку, так і з типовим розвитком: бути щирими і доброзичливими у взаєминах, допомагати одне одному, ділитися, віддавати, співчувати.

 


Доступність закладу для навчання осіб з ООП