ВИХОВНА РОБОТА

Якісне інклюзивне навчання: to do list для директора школи
інструкція для директора_.docx

Створення комфортних умов для самовизначення, самовдосконалення, самореалізації особистості та забезпечення освітньо-виховної діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу.

МЕТА ВИХОВНОЇ РОБОТИ НАШОЇ ШКОЛИ:

1. Виховання самодостатньої компетентнісно – орієнтованої особистості, громадянина України і світу через систему національно-патріотичного виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей; виховання у підростаючого покоління духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української Держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини, відновлення і вшанування національної пам’яті; формування психологічної та фізичної готовності молоді до виконання громадянського та конституційного обов'язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави, виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки — Герба, Прапора, Гімну України та історичних святинь; забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості в Україні відповідно до її інтересів та можливостей, набуття дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення.

2. Забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, єдність фізичного, духовного та інтелектуального розвитку особистості, формування цілісного сприйняття світу і людини в гармонії з навколишнім середовищем і з собою.

3. Розвиток творчого потенціалу кожної дитини, реалізація її нахилів і здібностей в різноманітних сферах діяльності та спілкування.

4. Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, формування засад здорового способу життя.

5. Профілактика соціально небезпечних хвороб та негативних явищ в молодіжному середовищі.

6. Профілактика правопорушень учнів та превентивне виховання.

7. Профілактика дитячого та дорожньо-транспортного травматизму.

8. Протипожежна робота в школі.

 

ЗАВДАННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

НА 2020 – 2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

1.        Створювати умови для популяризації серед учнів кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу.

2.        Створювати умови для формування інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості.

3.        Сприяти розвитку в учнів активної громадянської позиції та сприяти становленню громадянина-патріота України.

4.        Плекати розвиток духовної, емоційно-естетичної, інтелектуальної сфери учнів на основі української мови; через мовне посередництво долучати школярів до національної історії .

5.        Продовжувати роботу з пропаганди здорового способу життя учнів як одну зі складових загальнокультурної компетенції

6.        Створювати комфортні умови для самовизначення, самовдосконалення, самореалізації особистості

7.        Активізувати співпрацю педагогічного колективу з органами учнівського та батьківського самоврядування щодо формування у дітей та молоді духовності, моральної культури, толерантної поведінки, уміння жити в громадянському суспільстві.

8.        Проводити інформаційно-просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій як українців так і представників різних національностей.

ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ

1.        Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

2.        Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.

3.        Ціннісне ставлення до себе.

4.        Ціннісне ставлення до праці та природи.

5.        Ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

 

У 2020 – 2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ВИХОВНА РОБОТА БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЬ ЗА НАСТУПНИМИ НАПРЯМКАМИ:

§   робота з соціального захисту учнів;

§   національно-патріотичне виховання;

§   морально-етичне виховання;

§   превентивне виховання; робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх;

§   робота з охорони життя і здоров’я учнів;

§   громадянське виховання;

§   трудове виховання та профорієнтація;

§   художньо-естетичне виховання;

§   екологічне виховання;

§   формування здорового способу життя;

§   учнівське самоврядування,

а також:

§   запобігання насильству в сім’ї;

§   запобігання насильству в дитячому середовищі;

§   запобігання ксенофобських та расистських проявів серед молоді;

§   гендерна рівність;

§   робота щодо Конвенції ООН про права дитини ;

§   толерантність у спілкуванні.

 


Складові виховного процесу

Традиції нашого закладу

      Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. У народі існує повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Максим Рильський любив повторювати: "Той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього». Наш заклад не стоїть осторонь і зберігає традиції попередніх поколінь.

Традиційними стали проведення різноманітних конкурсів, свят, фестивалів:

 - День Знань;

- Посвята в першокласники;

- День фізичної культури та спорту;

- День Миру;

- День самоврядування;

- Посвята в читачі;

- Козацькі розваги ;

- Осінній бал;

- Свято Миколая;

- Новорічні свята;

- Новорічні віншування;

- Інтелектуальна  гра «Найрозумніший;

- Шевченківські дні в школі;

- Святкові вітальні до 8 березня;

- Тиждень дитячо-юнацької книги;

- Святкова лінійка до Дня Перемоги;

- Останній дзвінок;

 - Випускний бал.


Пройшовши за посиланням ви маєте змогу знайти нормативно-правові акти, накази, листи та розпорядження Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Нормативно-правова база з профілактики дитячого травматизму

·         Наказ МОНУ від 26.12.2017 №1669 "Про затвердження Положення про організацію роботи охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах"

·         Наказ від 18.04.2006 №304 "Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України"

·         ПЛАН проведення спільної масово-роз’яснювальної роботи з працівниками закладів освіти, учнями закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО), вихованцями закладів дошкільної освіти (ЗДО) і закладів позашкільної освіти (ЗПО) району, їх батьками щодо попередження травмування та загибелі людей під час виникнення надзвичайних ситуацій різного виду на 2018 рік

·         ПЛАН спільної роботи Управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради та Управління патрульної поліції у місті Харкові Департаменту патрульної поліції на 2017/2018 навчальний рік

·         Лист МОН України від 16.06.2014 № 1/9-319 "Про використання Методичних матеріалів щодо організації навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності"

·         Лист МОН України від 26.05.2014 № 1/9-266 Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки для учнів під час канікул»

·         Наказ ДО ХМР від 28.04.2014 №72 "Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів та вихованців навчальних закладів м. Харкова під час навчальних екскурсій, державної підсумкової атестації, навчальної практики та канікул у літній період 2014 року"

·         Постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях"

·         Лист Міністерства освіти і науки України від 18.07.2013 №1/9-503 «Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу»

·         Наказ МОН України від 07.10.2013 № 1365 "Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах"

·         Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.06.2010 №521 "Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах"

·         Наказ МОН України від 03.03.2006 "Про затвердження Положення про дружини юних рятувальників-пожежних"