📚Про ліцей

Шановні відвідувачі! 

Вітаємо вас на офіційному веб-сайті  Сквирського академічного ліцею №3 Сквирської міської ради. Він створений для Вас, шановні батьки, любі учні та вчителі, просто гості нашого сайту. Його адресовано всім, кому цікаво знати чим живе наш навчальний заклад


Тип навчального закладу: ліцей із початковою школою і гімназією

 Структура: кількість класів початкової школи - 8

Кількість класів середньої школи - 10.
Кількість класів старшої школи - 3.
Всього класів - 21.
1-11 класи навчаються в першу зміну.

 


Історія Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

    Точної дати заснування школи не відомо. Документальні дані відсутні, є лише спогади, здогадки.

За першою версією школа заснована після проведення шкільної реформи 1864 р. Постановою міської управи в районі Пісок було відкрито церковно-приходську школу, яка мала 3 групи - близько 50 учнів.

За іншою версією школа розпочала свою історію після 1896р. У цьому році в районі Пісок було побудовано казарми Київського кавалерійського полку, одну з яких з часом використали для церковно-приходської школи. У ній працював священик Ульянов, дяк Кудрицький, учителі Крижанівська Анастасія Іванівна, Кононенко Марія Ігнатіївна, Гуменюк Степан Артемович, Корчевський Андрій Тітович.

Згідно ленінського декрету "Про відокремлення церкви від держави і школи від церкви” від 23 січня 1918 р., а також положення "Про єдину трудову школу” від 16 жовтня 1918 р., церковно-приходську школу було ліквідовано.

У 1922 р. в колишній казармі кавалерійського полку відкрито Піщанську початкову школу, яка у 1928 р. переросла у семирічку. Перший випуск Піщанської семирічки був у 1932 р. У цей період Піски офіційно вважалось селом.

 

У жахливі роки голодомору 1932 – 1933 рр., влаштованого радянською владою, школа працювала, діти колгоспників могли підкріпитися хоч якоюсь їжею, яку видавали в шкільній їдальні. Декого це спасло, але більшість дітей голодували, пухли і помирали з голоду.

Під час Великої Вітчизняної війни школа не працювала.

  Війна принесла великі матеріальні збитки школі.

     Після війни у Пісках діє дві школи: початкова і семирічна. Навчання відновилося в січні 1944 р., зразу ж після визволення Сквири від фашистський загарбників. У 1950 р. Піски стали мікрорайоном м. Сквири, школу перейменовано із Піщанської в Сквирську семирічну. Згодом школа стала восьмирічною, а в 1966 р. - середньою.

1966–1967 навчальний рік учні, батьки, педагогічний колектив Сквирської школи № 3 зустріли як велике свято. Це було відкриття нової школи: двоповерхової будівлі з великими вікнами, просторими класами, світлими коридорами, спортзалом, їдальнею. Завдяки ініціативі, наполегливості директора школи Брюзгіна О. І. в тих складних умовах школа була збудована за 10 місяців. У будівництві брали участь не лише будівельники, а й вчителі, учні, батьки. Майже одночасно почалося будівництво будинку для вчителів. Збудована і функціонувала теплиця. Її обслуговували учні під керівництвом учителя біології Рибак А. Т.

  Наприкінці 60-х, на початку 70-х років зусиллями адміністрації та вчителів були обладнані всі предметні кабінети, багато з них стали зразковими.

22 квітня 2013 року рішенням Сквирської райради Сквирській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 присвоєно ім'я повного кавалера ордена Слави Тисьменецького Петра Харитоновича.

  Часто гостями школи були визначні особистості. В 1977 р. в школу завітав перший космонавт України, Герой Радянського Союзу П. Попович. Кілька разів школу відвідувала директор музею М.Рильського, дружина поета В. Підпалого, Ніна Підпала. У довоєнний час в Піщанській школі працювала мати письменника В.Бойка. Під час приїзду письменника до Сквири, він зустрічався з учнями нашої школи.

 

Школа гордиться видатними випускниками:

Серед колишніх учнів Сквирської ЗОШ №3 – кандидати наук, лікарі, учителі, геологи, інженери, артисти, поети, спортсмени, військові і просто віддані своїй справі люди.