СТОП БУЛІНГ

Національна дитяча «гаряча лінія» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111

№ 94 01.09.2023 + (заходи булінг) О.І.
2023 Правила учнів
5. Булінг.pdf
Наказ МОН Про внесення змін протидії булінгу.pdf
Наказ МОН № 293 Заходи протидії булінгу.pdf

Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу.

Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу


Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):

невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);

за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;

повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин;

повідомляє центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;

скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

Алгоритм дій педагогічного колективу та техпрацівників 

у разі виявлення ситуації булінгу

1. Якщо педагог або будь-який інший працівник закладу став свідком булінгу, то, незалежно від того, поскаржилась йому жертва чи ні, він повинен проінформувати про цей випадок керівництво закладу освіти.

2. Якщо педагог або будь-який інший працівник закладу отримав усне або письмове звернення від дитини щодо жорстокого ставлення по відношенню до неї з боку однолітків, педагогів або інших осіб, то він забов'язаний повідомити про це керівництво закладу освіти.

3. Адміністрація закладу освіти повинна упродовж доби повідомити про випадок булінгу уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. Директор закладу освіти упродовж трьох діб скликає постійно діючу комісію з розгляду випадку булінгу та окреслює подальші дії.

5. Заклад повинен забезпечити психологічний супровід здобувачів освіти, які постраждали від булінгу, стали його свідками, або вчинили цькування.

буклет_стоп_булінг_новий.pdf