УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Шкарівський заклад

дошкільної освіти «Веселка»

Білоцерківської міської ради Київської області

 

 

 

 

 

 

 

 ЗВІТ

Директора закладу

дошкільної освіти «Веселка»

Білоцерківської міської ради Київської області

Кривошей Алли Іванівни

про свою діяльність

за 2021-2022 н.р.

 

 

 с.Шкарівка


         Інформація про заклад дошкільної освіти

         Заклад дошкільної освіти “Веселка” підпорядкований управлінню освіти і науки Білоцерківської міської ради Київської області з 01.01.2021р.

         Юридична адреса дошкільного закладу: 09170, Київська область, с. Шкарівка, вул. Весняна, 5а, телефон директора

32-09-45

         Заклад дошкільної освіти визнаний як юридична особа, зареєстрований Статут закладу дошкільної освіти, рішення виконкому Білоцерківської міської ради від 29.04.2021 р. № 566-12-VІІI

         Заклад дошкільної освіти працює з 1971 року.

Керівництво закладом здійснює директор Кривошей Алла Іванівна. Відповідно до ст. 30 Закону України «Про освіту», на виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.04.2011 р. № 1/9-289 «Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських внесків» та наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005року № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», з метою утвердження демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного й громадського контролю за прозорістю управлінських рішень, організованого проведення звіту та оприлюднення інформації про використання благодійних і спонсорських внесків керівників закладів освіти.

Проектна потужність закладу дошкільної освіти– 85 місць.

Наповнюваність закладу – функціонує 4 вікові групи, з яких:

1 група раннього віку;

3 групи дошкільного віку

        

         Загальна кількість дітей станом на 30.05.2022 року складає 91 особи, з них 18 дітей раннього віку, 73 дітей дошкільного віку

Заклад працює за 9 годинним режимом роботи.

Групові приміщення повністю забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Предметно-розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям та вимогам Базового компоненту дошкільної освіти.

Для занять дітей створені всі оптимальні умови, а саме обладнані спеціальні приміщення:

-    музичний та  спортивний зали;

-   методичний кабінет та медичний кабінет;

-   прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

-   спортивний майданчик;

-   музейна кімната.

         Пріоритетні напрями діяльності  закладу дошкільної освіти

·         Підвищення мотивації педагогів до формування успішної соціалізації дитини, розвитку неї соціальних потреб, формування соціальних вмінь та навичок.

·         Впровадження в практику роботи індивідуальних технологій виховання і навчання.

 

                   Напрями діяльності  закладу

·         Продовжувати  забезпечувати умови для впровадження якісної та доступної освіти, гармонійного і різнобічного розвитку дитини дошкільного віку. Спрямувати освітній процес на  формування україноцетричного контенту в закладі дошкільної освіти згідно з  вимогами Базового компонента дошкільної освіти , комплексної програми розвитку дитини дошкільного віку  “Українське дошкілля”, чинних парціальних та спеціальних програм.

·         Сприяти  формуванню мовленнєво-комунікативної компетентності дітей дошкільного віку засобами ігрової діяльності .

   В умовах освітньої реформи «Нова українська школа» спрямувати педагогічну діяльність колективу на забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти шляхом реалізації особистісно-орієнтованого, інтегрованого , компетентнісного та діяльнісного підходів до організації освітнього процесу.

Забезпечення обов’язковості дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку, які проживають у селі.

Великого значення надаємо розв’язанню проблеми отримання рівного доступу дітей до якісної освіти з раннього віку, адже рівний старт - є запорукою успішного навчання дитини в школі.

Разом з педагогічним колективом на практиці підтверджуємо пріоритетність дошкільної освіти в єдиній системі безперервної освіти, основним критерієм якої є своєчасне становлення і повноцінний розвиток особистості.

Як керівник, створюю необхідні умови для охоплення дітей нашого села освітніми послугами, підготовкою до навчання в школі.

Створення умов для варіативності проведення освітнього процесу, упровадження інноваційних педагогічних технологій.

Заклад освіти забезпечує дошкільну освіту на рівні вимог чинних програм розвитку, виховання і навчання дітей, освітньо-виховний процес здійснювався на основі  програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Зміст навчально-виховного процесу в закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти.  Педагогічний колектив «Веселка» поглиблено працює над проблемою «Формування інноваційної культури педагога, як важливого чинника забезпечення якісної освіти, реалізації державних освітніх ініціатив, творчого та гармонійного розвитку особистості дошкільника».

Освітній процес в закладі сплановано відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій МОН України «Про особливості організації діяльності закладів дошкільної  освіти в 2021/2022 навчальному році» .

Основна концепція в роботі: любов і повага до дитини, яка стоїть у центрі педагогічної системи, звернення до її внутрішнього світу, опора на її сили з урахуванням природо відповідності, потенційних можливостей дітей.

Усі інноваційні пошуки спрямовуються на утвердження головної цінності орієнтації на дитину, її особистості, індивідуальність, творчий потенціал.

Навчально-виховний процес закладу ґрунтується на особистісно-орієнтованому підході до дітей, вихованні здорової та соціально компетентної особистості, розвитку її творчої спрямованості, розкритті потенціальних можливостей при збереженні дитячої субкультури. Педагогічний колектив закладу протягом року працював над ефективним засвоєнням вихованцями навчально-виховних завдань, виробляв відповідну оптимальну стратегію, проектував шляхи навчання, виховання, реабілітації та адаптації кожної дитини, обирав ефективні форми і методи навчально-виховного процесу.

 Педагогічний колектив створював сприятливі умови для збереження та зміцнення здоров’я вихованців, формував у дітей валеологічну свідомість, мотивацію здорового способу життя, активну життєву позицію щодо власного здоров’я та безпеки.

На засадах етнопедагогіки здійснювали національно-патріотичне виховання дошкільників, формуючи почуття національної самосвідомості, належності до рідної землі,  українського народу, формування у педагогічних працівників стабільного інтересу до актуальних проблем психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду. У спеціально організованому мовленнєвому середовищі в процесі життєдіяльності дитини забезпечували  мовленнєвий розвиток особистості.

З метою виконання вищезгаданих завдань проведено  педагогічні ради,  семінари-практикуми, тренінг,  консультації,  які сприяли забезпеченню високої інформаційної насиченості змісту методичної роботи, її відповідності поставленій меті і завданням, поглиблення її науковості та практичної спрямованості.

Методичний кабінет поновлено методичними розробками, методичними посібниками, літературою, наочним матеріалом, розроблено  методичні рекомендації для вихователів щодо організації освітньої роботи з дітьми дошкільного віку. Педагоги мають можливість вибору, якою програмою користуватися, і які інноваційні технології впроваджувати, враховуючи вік дітей, їх інтереси, здібності, нахили.

 

З метою підтримки воїнів брали участь у благодійній акції 

 “ Великодній кошик нашим воїнам ”.

 

 

       Матеріально-технічне забезпечення дошкільного навчального закладу

         Приміщення закладу розташоване на території 0,26 га.

         Усі приміщення закладу відповідають державним санітарно-гігієнічним нормативам, загальний стан приміщень має задовільний стан. Адміністрацією закладу розроблені заходи щодо усунень розпоряджень СЕС, пожежного нагляду та охорони праці.

Матеріально-технічне забезпечення постійно поліпшується, чому сприяє спільна робота в цьому напрямку колективу закладу та батьківської громади.

 

За рахунок бюджетних коштів закуплені миючі засоби, мотокосу,візок, два модема, ламінатор, прінтер.

Заклад дошкільної освіти має два комп'ютери, три принтери з функціями ксероксу. Заклад  підключено до соціальної мережі Інтернет з особистою поштовою електронною скринькою (dnz_veselka.shkarivka@ukr.net), має власний сайт (https://sites.google.com/view/shkarivka/). Інформаційно-комунікаційні технології ефективно використовуються як у педагогічному процесі, так і в управлінській діяльності.

 

 

   Кадрове забезпечення дошкільного навчального закладу

Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами. Загальна кількість педагогічних працівників – 10 осіб.

Директор закладу –Кривошей Алла Іванівна, освіта повна вища, стаж педагогічної роботи – 37 років , стаж роботи на посаді керівника – 21 років.

-          Вихователь-методист :

-          Юревич Юлія Вікторівна, освіта повна вища, стаж педагогічної роботи – 12 роки, кваліфікаційна категорія «спеціаліст  другої категорії»;

-          інструктор з фізичної культури —Балас Ірина Олександрівна - освіта повна вища, спеціаліст,стаж педагогічної роботи – 8 років;

-          Музичний керівник –  Литвиненко Тетяна Миколаївна, освіта середня спеціальна, кваліфікаційна категорія «вихователь-методист», стаж педагогічної роботи – 44 роки; 

         Педагогічний стаж більшості працівників перевищує 10 років. Атестація та організація курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється згідно нормативних вимог та у відповідності до перспективного плану 1 раз на 5 років.

         При розстановці педагогічних кадрів враховується їх кваліфікаційний рівень, стаж педагогічної роботи, психологічна сумісність.

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами відповідає штатному розпису. Вакансії відсутні. Працює в закладі 26 працівників, у тому числі:

педагогічних  працівників - 10;

адміністрації — 2;

сестра медична старша – 1;

вихователів – 7;

інструктор з фізичної культури – 1;

музичні керівники – 1;

         Атестація педагогічних працівників

         Контроль  атестації педагогічних працівників здійснюється керівником відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого 06.10.2010 р. № 930 (із змінами затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 р., № 1473). До роботи в атестаційній комісії залучаються найбільш професійні, компетентні, висококваліфіковані працівники.

         Керівник контролює своєчасне підвищення фахового рівня педагогічними працівниками шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації, воно проводиться згідно із затвердженим наказом по закладу планом-графіком, також здійснюється контроль за атестацією педагогічних працівників, згідно складеного та затвердженого наказом перспективного плану атестації педагогічних працівників.

Освітній рівень педагогічних працівників становить:

        повна вища освіта - 8

        середня спеціальна - 2

      

 

За результатами атестації встановлено кваліфікаційні категорії :

 

 

11-й тарифний  розряд – 1

«спеціаліст» - 1

 «спеціаліст ІІ категорії» - 2

«спеціаліст І категорії» - 3

не атестовані – 1

Звання «вихователь-методист» - 1

 

 

            Моральне та матеріальне стимулювання педагогічної праці.

                     Адміністрацією закладу створено педагогічним працівникам всі умови для плідної праці, з урахуванням їх кваліфікації та досвіду роботи. В цілому робота колективу закладу відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

 

Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей.

         Медичне обслуговування дітей в закладі проводиться згідно Постанови Кабінету Міністрів України  від 14.06.2002 року за №826 «Порядок медичного обслуговування дітей в дошкільних навчальних закладах» включає в себе проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями.

Медичне обслуговування дітей в дошкільному закладі здійснює медична сестра:

-          сестра медична Говгаленко Г.Б , стаж роботи 27 років.

Медичний працівник дошкільного закладу щорічно проводить моніторинг стану здоров'я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надають їм невідкладну медичну допомогу, проводять лікувально-оздоровчі заходи,оцінюють їх ефективність, здійснюють контроль за організацією харчування,дотриманням раціонального рухового режиму, медичний контроль за виконанням стаціонарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму; проводять санітарно-просвітницьку роботу серед батьків, вихованців, працівників закладу. Стежить за вчасним проходженням працівниками медоглядів. Важливим елементом фізичного розвитку дітей є оптимальний збалансований раціон трьох - разового харчування. На протязі навчального року проблем з неякісним харчуванням не було.

Харчування дітей в закладі проводиться відповідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах затвердженої спільним наказом МОН України та Міністерства охорони здоров'я від 17.04.2006 р., № 298/227 (із змінами внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства охорони здоров'я № 202/165 (z0440-13) від 26.02.2013 р.) і відповідно виділених коштів з місцевого бюджету. Сума, що виділяється на харчування однієї дитини на день на 01.07.2021 року складає 35,00 грн. на оздоровчий період – 35,00 грн.

        

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Відповідно до вимог  Закону України  «Про охорону праці», адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом, медичними працівниками працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці. Організація роботи з питань охорони праці пожежної безпеки, техніки безпеки, цивільного захисту, безпеки життєдіяльності закладу працівників та дітей здійснюються у відповідності до посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці. Протипожежний стан закладу задовільний. Інструктаж з працівниками здійснюється згідно графіків.

Розроблені методичні рекомендації з питань навчання дітей особистої безпеки і безпеки оточуючих. Постійно проводиться з дітьми відповідна робота на заняттях та в повсякденному житті з використанням художньої літератури та ілюстративного матеріалу. Широко пропагується ця робота і серед батьків вихованців.

         Енергосистема, система водопостачання, опалювальна та каналізаційна системи знаходяться в задовільному стані.  Всі вікові групи укомплектовані згідно нормативних вимог м’яким та твердим інвентарем.

Надання соціальної підтримки та соціальної допомоги дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей.

Основна концепція, якої дотримується колектив, любов і повага до кожної дитини не залежно від її соціального статусу. Працівники закладу докладають багато зусиль для створення психологічного комфорту, щоб діти відчували себе прийнятими, зрозумілими, захищеними. Особлива увага приділяється роботі з неповними сім’ями. Протягом року працювали консультативні пункти, діяв інформаційний куточок «Батьківська скринька».

Протягом навчального року з боку батьків звернень та зауважень з питань діяльності дошкільного навчального закладу не було. За звітний період в дошкільному навчальному закладі була проведена вищевказана робота.

         Слід зазначити, що  керівником закладу впроваджуються сучасні форми і методи управлінської діяльності, пропагуються досягнення педагогічного колективу на методичних об’єднаннях .  Тому слід відмітити те, що сьогодні дошкільний заклад та педагогічний колектив має належний імідж. Це досягнення злагодженої роботи працівників та адміністрації закладу.

     

 

 

 

Директор ЗДО                                              Алла КРИВОШЕЙ                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Шкарівський заклад дошкільної освіти

«Веселка»

Білоцерківської міської ради Київської області

 

 

Витяг з протоколу

 

30.05.2022 р. № 1

с.Шкарівка

Засідання загальних зборів

педагогічного колективу, членів

батьківського комітету

та громадськості

 

Голова: Клочкко В.В

Секретар: Писнюк В.В

 

Присутні: 31

Педагогічні працівники – 7

Члени батьківського комітету – 8

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

         1.         Звіт керівника про свою діяльність за 2021-2022 н.р.

         2.         Оцінка діяльності керівника за результатами звіту шляхом таємного голосування.

         3.         Результати голосування та прийняття рішення.

 

ВИРІШИЛИ:

         Визнати роботу керівника закладу дошкільної освіти  «Веселка» Білоцерківської міської ради Київської області Кривошей А.І. в 2021-2022 навчальному році «задовільною».

 

 

 

Голова зборів                                                                               В.В. Клочко

Секретар зборів                                                                           В.В. Писнюк

 

Директор                                                                           Алла КРИВОШЕЙ

30.05.2022 р.