Експертні системи та штучний інтелект.

Пандемія підштовхнула натиск інвестицій у розумні технології, які дозволяють підприємствам приймати кращі та більш обґрунтовані рішення в умовах невизначеності, що швидко змінюються.

Протягом цього часу такі технології, як хмарні обчислення та Інтернет речей, також продовжували розвиватися, а штучний інтелект та експертні системи стали критично важливими інструментами для максимізації рентабельності інвестицій, перетворюючи величезні набори даних у практичну інформацію.


Зростання розміру світового ринку програмного забезпечення штучного інтелекту демонструє, наскільки швидко воно перейшло в мейнстрім бізнесу — доходи, отримані від програмного забезпечення штучного інтелекту, зросли більш ніж утричі з 2018 року і, як очікується, зростуть так само до 2025 року.


Сьогодні штучний інтелект більше не є передовою технологією. Натомість це стає все більш поширеним елементом у поєднанні бізнес-технологій. Штучний інтелект та експертні системи були вбудовані майже в кожну частину бізнес-операцій і стратегії, від прогнозування продажів і аналізу даних до управління ланцюгом поставок і оптимізації процесів (це лише деякі з них).


У цій статті ми дослідимо, як сьогодні компанії використовують штучний інтелект та експертні системи, щоб стати більш керованими даними, інноваційними та перспективними, ніж будь-коли. Ми також розглянемо ефективні способи використання цих технологій у вашій організації.

Швидкі виноси

ШІ та експертні системи: огляд

Штучний інтелект — це копіювання людських міркувань машинами. Системи на основі штучного інтелекту можуть оцінювати дані та робити розумні висновки так само, як людський мозок, за винятком набагато більшого масштабу.


Людям стало неможливо вручну видобувати, оцінювати та черпати значення з величезних обсягів даних, якими володіють компанії. Людям потрібен штучний інтелект, щоб перетворити ці масивні набори даних на ідеї, які можна зрозуміти та застосувати до бізнес-рішень. Саме тут на допомогу приходять експертні системи: це апаратне або програмне забезпечення, яке робить ШІ застосовним для організацій.


Існує три основні компоненти експертної системи:

Архітектура експертної системи на основі штучного інтелекту включає три основні компоненти: базу знань, механізм логічного висновку та інтерфейс користувача (джерело)


Експертні системи, як правило, зосереджені на одній галузі чи бізнес-секторі, централізуючи знання в цьому просторі, щоб компанії могли отримати доступ і використовувати їх.


Експертні системи в реальному світі

Список потенційних застосувань для експертних систем на базі штучного інтелекту нескінченний, але їх можна розділити на дві основні дії:

Наприклад, пандемія COVID-19 дала експертним системам можливість продемонструвати цінність своїх можливостей швидкого реагування. Їх використовували для всього: від діагностики до відстеження розповсюдження вірусу та відстеження потенційного впливу на ринкову діяльність.


Централізована база знань (наприклад, Навігатор клінічних досліджень для даних про COVID-19) надала єдине джерело правди для мільйонів учасників (у цьому випадку лікарів, державних організацій, що реагують на реагування, систем охорони здоров’я тощо), щоб звернутися до різноманітність сценаріїв і нагальних питань, пов’язаних із відповіддю на пандемію.