Візуальний аналіз даних

Що таке візуальний аналіз даних ?

Візуальна аналітика — це, по суті, поєднання аналізу даних і візуалізації. Цей підхід до вирішення проблем пов’язаний з інтеграцією інтерактивних візуальних зображень із базовими аналітичними процесами для ефективного полегшення складних дій високого рівня, таких як міркування та прийняття рішень на основі даних. Візуальна аналітика підпадає під категорію візуальної бізнес-аналітики та візуальної бізнес-аналітики, використовуючи такі методи, як інтелектуальний аналіз даних і статистична робота, щоб візуалізувати інформацію у форматі, легкому для розуміння людьми.


Візуалізація аналітики даних особливо зосереджена на техніках аналітичного міркування, які дозволяють користувачам отримати більше інформації, яка безпосередньо сприятиме прийняттю рішень і плануванню; візуальні представлення та методи взаємодії, які використовують процеси сприйняття людського ока; представлення даних і перетворення, які форматують дані для підтримки візуалізації та аналітики; і методи, які підтримують представлення та поширення результатів аналізу у відповідному контексті.


Візуалізація інформації, наукова візуалізація, обчислювальна трансформація, а також інструменти аналітики та візуалізації працюють разом, щоб створити інтерфейс, який розширює когнітивні можливості людини. Ефективний інтерфейс візуальної аналітики повинен забезпечувати інтерактивну візуалізацію даних, що сприяє дослідженню; використовувати візуальний ресурс для збільшення когнітивних ресурсів і розширення пам’яті людини; зменшити пошук за допомогою перцептивного моніторингу великих обсягів даних у невеликому просторі; організовувати інформацію для покращення розпізнавання образів; і підтримують легкий перцептивний висновок про зв’язки між точками даних.


Основні інструменти візуальної аналітики включають інформаційні панелі аналітики даних, інструменти візуалізації даних, програмне забезпечення для інтеграції джерел даних та інструменти для співпраці.

Візуалізація даних — це графічне представлення інформації та даних. Використовуючи такі візуальні елементи, як діаграми, графіки та карти, інструменти візуалізації даних забезпечують доступний спосіб перегляду та розуміння тенденцій, викидів і закономірностей у даних. Крім того, це чудовий спосіб для співробітників або власників бізнесу представити дані нетехнічній аудиторії без плутанини.

Переваги і недоліки візуального аналізу даних 

Компанії все частіше впроваджують інструменти аналізу даних і візуалізації, щоб пришвидшити ефективність свого бізнесу та покращити процес прийняття бізнес-рішень. Деякі ключові переваги візуалізації в аналітиці даних включають:


Хоча є багато переваг, деякі з недоліків можуть здатися менш очевидними. Наприклад, під час перегляду візуалізації з багатьма різними точками даних легко зробити неточне припущення. Або іноді візуалізація просто розроблена неправильно, тому вона упереджена або заплутана.

Деякі інші недоліки включають:

Чому візуалізація даних важлива

Важливість візуалізації даних проста: вона допомагає людям бачити дані, взаємодіяти з ними та краще розуміти їх. Незалежно від того, проста чи складна, правильна візуалізація може звести всіх на одну сторінку, незалежно від їхнього рівня знань.


Важко уявити професійну галузь, яка б не отримувала переваг від того, щоб зробити дані більш зрозумілими. Кожна галузь STEM виграє від розуміння даних, як і сфери управління, фінансів, маркетингу, історії, споживчих товарів, сфери послуг, освіти, спорту тощо.


Хоча ми завжди будемо поетично говорити про візуалізацію даних (зрештою, ви перебуваєте на веб-сайті Tableau), існують практичні реальні програми, які незаперечні. І, оскільки візуалізація настільки плідна, це також одна з найкорисніших професійних навичок для розвитку. Чим краще ви зможете передати свої думки візуально, на інформаційній панелі чи слайдах, тим краще ви зможете використовувати цю інформацію. Концепція громадянського спеціаліста з даних знаходиться на підйомі. Набори навичок змінюються, щоб пристосуватися до світу, що керується даними. Для професіоналів стає все більш цінним мати можливість використовувати дані для прийняття рішень і використовувати візуальні ефекти, щоб розповідати історії про те, коли дані інформують про те, хто, що, коли, де і як.


У той час як традиційна освіта зазвичай проводить чітку межу між творчим оповіданням і технічним аналізом, сучасний професійний світ також цінує тих, хто вміє переходити між цими двома: візуалізація даних знаходиться прямо посередині аналізу та візуального оповідання.