ТИЖДЕНЬ МИСТЕЦТВА

У нашому ліцеї завершується проведення предметних тижнів. Від 06 до 10 травня вчителі музичного мистецтва Тетяна Петрівна БІЛОГОЛОВА та образотворчого мистецтва Лариса Миколаївна ПОПОВА провели низку цікавих та нестандартних заходів, до яких залучили учнів 5-11 класів.

Голова ШМС 

вчителів зарубіжної літератури та мистецтва 

Світлана ГРАБОВСЬКА

План Тижня мистецтва.docx

 9 травня - День Європи 

Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на європейському континенті.

5 травня 1949 року було засновано Раду Європи. 9 травня 1950 року відбулося об'єднання залізорудної, вугільної і металургійної галузей промисловості провідних країн, економіка яких після двох світових воєн мала низький рівень розвитку. З'явилася Декларація Шумана. В результаті цього об'єднання виникла співдружність незалежних держав, яка пізніше стала називатися Європейський Союз. Мета об'єднання полягала в забезпеченні тривалого миру, політичного порозуміння і  економічного процвітання.

Європейський Союз – це унікальне партнерство 27 європейських країн, які називають державами-членами або країнами ЄС. Разом вони охоплюють більшу частину європейського континенту. У ЄС мешкає близько 447 мільйонів осіб або майже 6% населення світу. 

Україна стала першою країною без членства ЄС, яка ввійшла до довірчого списку Європейського Союзу. Ми відзначаємо День Європи разом з усією Європою, вшановуючи нашу історичну єдність - єдність всіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм.

З нагоди Дня Європи в Україні бібліотекарі закладу підготували фліпчарт: "Україна - серце  Європи" та провели низку заходів зі здобувачами освіти 8-их класів. Діти дізналися про Декларацію Шумана, об'єднання країн задля забезпечення миру та економічної стабільності на континенті та назву і символи цієї співдружності.

Світлана БОГДАН

День пам'яті та примирення 

8 травня –  День примирення, коли відзначають закінчення Другої світової війни та підписання акту про повну капітуляцію Німеччини 8 травня 1945 року.   Цей день є важливим символом кінця війни та перемоги над нацизмом.

1418 днів точилася жорстока війна з гітлерівськими фашистами. Вони хотіли завоювати весь світ, а людей перетворити на своїх рабів. Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією України. Наслідком зіткнення двох тоталітарних режимів стали небачені жертви. Приблизні втрати України у Другій світовій війні 8-10 млн. осіб.

Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом.

З 2015 року 8 травня в Україні пам'ятна дата - День пам'яті та примирення. Символ Дня пам'яті - червоний мак. 

Бібліотекарі закладу підготували фліпчарт та провели низку заходів, присвячених перемозі над нацизмом. Здобувачі освіти 9-х класів дізналися подробиці історії Другої світової війни та ознайомилися зі змістом книг Василя Даценка "Щоб пам'ятали" і "Україна у Другій світовій війні". 

Запрошуємо до читання!

Світлана БОГДАН


Ми пам'ятаємо!

Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Бібліотекарка закладу ПІДГОРНА Дарина разом із здобувачами освіти 5-А класу, які виступили в ролі ведучих, провели для учнів 5-І класу захід, спрямований на виховання мужності, почуття патріотизму, любові до Батьківщини, до історії свого народу, пошани до ветеранів Другої Світової війни та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Свято обдарованості "Веселковий зорепад-2024" в ліцеї «Інтелект»

Зазвичай наприкінці навчального року ми підбиваємо підсумки, підраховуємо свої здобутки, порівнюємо себе з собою самими: якими були? якими стали? чи можемо досягти більшого, ніж рік тому? Відповідь - МОЖЕМО! Ось і Свято обдарованості, яке вже стало традиційним у нашому закладі, свідчить про те, що кількість переможців різноманітних олімпіад, конкурсів невпинно зростає. Тож 7 травня була проведена загальношкільна церемонія нагородження учнів дипломами й подяками. А нагород у нас не мало: друге місце на

Всеукраїнському рівні у ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, 2 дипломи першого ступеня, 2 – другого і 5 дипломів третього ступеня від Департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації. За результатами участі наших учнів у міських олімпіадах і конкурсах відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Знам’янської міської ради було нагороджено 29 учнів дипломами І ступеня, 35 – дипломами ІІ ступеня та 36 – дипломами ІІІ ступеня. Звичайно, такі досягнення стали можливі за невпинної роботи самих дітей, а також за всебічної підтримки з боку вчителів і батьків, а відтак слова привітання та вдячності лунали й на їхню адресу.

Керівництво ліцею «Інтелект» висловлює щиру вдячність усім, хто був задіяний до підготовки та проведення свята: ведучим – учениці 9-А класу Анні ДОМБРОВСЬКІЙ та учневі 10-А класу Іллі ВЕДУТІ, нашій Веселинці (учениці 2-І класу Поліні УРІЛОВІЙ), яка раптом втратила всі кольори райдуги і прийшла на наше свято в надії, що найрозумніші учні ліцею «Інтелект» допоможуть їй їх повернути, усім, хто забезпечував технічну частину свята – учням 9-Б класу Андрію ЧЕНЧОВОМУ, Івану ЦИМБАЛУ, учневі 9-А класу Дмитрові ТУРЛЮНУ, педагогічним працівникам Василю Валерійовичу ЯСІНСЬКОМУ, Юлії Миколаївні БАЛЬЦ та іншим.

Яскравим доповненням святкової події стали художні номери у виконанні вокального ансамблю «Ad’Libitum” (керівник - Вікторія КОТЛЯРОВА) та учня 7-Г класу Єгора КОНДРАТЕНКА.

Звертаючись до присутніх – дітей, педагогів, батьків - директор ліцею «Інтелект» Олена Іванівна ПОДВИЖЕНКО наголосила: «…пам’ятаймо щомиті, яку дорогу ціну платять наші захисники, забезпечуючи нам можливість навчатися, змагатися, святкувати, та зрештою просто жити. Шануймо пам’ять тих, хто свою душу й своє тіло поклав за нашу свободу!»

#Навчаємось_заради_майбутнього

#ДЯКУЄМО_ЗАХИСНИКАМ_УКРАЇНИ

Заступник директора 

з навчально-виховної роботи 

Наталія ВАСИЛЕНКО


ТИЖДЕНЬ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Від 29 квітня до 03 травня в закладі проводились заходи до Тижня зарубіжної літератури. Вчителі С.О. Грабовська, В.В. Шевченко та С.Д. Марчук провели вікторини, конкурси, літературні ігри, батли та ін., спрямовані на розвиток читацьких компетентностей здобувачів освіти різного віку.

Голова ШМС вчителів зарубіжної літератури 

Світлана ГРАБОВСЬКА

План проведення тижня ЗЛ.doc

     ВІТАЄМО З ВЕЛИКОДНЕМ!

  Великдень - це найрадісніше та найщасливіше свято для всіх християн. Дата свята щороку змінюється, але воно завжди випадає на неділю та відзначається навесні. Присвячено торжество чудовому воскресінню Ісуса через три дні після мученицької смерті. Великдень однаково люблять дорослі та діти, а в українців до нього приурочено багато давніх народних традицій. У 2024 році Великдень буде 5 травня.

   Вшановуючи  народні звичаї та традиції, бібліотекарі закладу підготували та провели низку заходів до свята. Біля тематичного фліпчарту було проведено індивідуальні та групові інформаційні хвилини про традиції святкування Великодня. Діти з цікавістю розглядали розфарбовані Великодні писанки. Вони дізналися історію проведення та традиції Великодня, і що яйця, розфарбовані в один колір, називають крашанками, і що означає кожен колір. Здобувачі освіти спробували власноруч на папері зробити писанки.

       У ранок Великодня українці відвідують богослужіння. До храму приносять кошики з продуктами, крашанками та пасками. Освячену їжу ставлять на стіл та запрошують усю родину.

     Світлого та мирного всім Великодня!

Світлана БОГДАН

Тиждень хімії, біології та екології

Тиждень хімії, біології та екології в ліцеї «Інтелект» розпочався саме 22 квітня – у Всесвітній день Землі, а завершується 26 квітня, коли жителі всієї планети згадують про масштабну екологічну катастрофу - аварію на Чорнобильській АЕС.

Заплановані та проведені заходи як теоретичного, так і практичного характеру були спрямовані на те, щоб учні відчули себе справжніми дослідниками, експериментаторами, дизайнерами ландшафту, екологами тощо, а допомогли їм у цьому вчителька біології ІВАНИК Людмила Вікторівна та вчителька хімії ПІЩІКОВА Олена Григорівна.

Голова ШМС

вчителів предметів природничого циклу

О. ПІЩІКОВА 

План проведення тижня хімії, біології, екології.doc

26 квітня - День Чорнобильської катастрофи 

      Минуло 38 років з того дня, як Україну спіткала трагедія - екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора Чорнобильської атомної електростанції. Цей фактор наніс непоправної шкоди довкіллю та здоров'ю людей. Це подвиг простих людей, які, ризикуючи власним життям, врятували нас від подальшого поширення радіації.

          Аварію на ЧАЕС називають найбільшою ядерною катастрофою мирного часу, наслідки якої відчуватимуть чимало поколінь.

            Сьогодні бібліотекарі закладу провели для здобувачів освіти інформаційні заходи "День пам'яті Чорнобиля" та висловили щирі слова подяки і шани усім ліквідаторам страшної аварії. Бібліотекарі також презентували добірку книжок про спогади учасників подій тих днів. 

Запрошуємо до читання!

Світлана БОГДАН

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

24 квітня у місті Новоукраїнка відбувся турнір «Всеукраїнська шкільна ліга QUIZ Діти».

Знамʼянську міську територіальну громаду представляла команда «Інтелектики» у складі учнів 4-І класу (які, до речі, навчаються за програмою НПП "Інтелект України") ліцею «Інтелект» Знамʼянської міської ради. Тож потрійний інтелект дав свої результати - наші розумники заслужено стали переможцями!

Велика подяка дітям за продемонстрований високий рівень знань і вміння працювати в команді, батькам 4-І класу - за сприяння у проведенні поїздки, організаторам турніру - за отриманий позитив, веселу фотосесію і смаколики.

Вперед, «Інтелектики», до нових перемог!

Класний керівник Наталія СВИРИДЕНКО


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

 24 квітня 2024 року відбувся ІІІ районний етап Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» з БАСКЕТБОЛУ серед дівчат, у якому наші спортсменки посіли  І місце!

Тож вітаємо наших переможців та їх тренера! Бажаємо їм успіхів, енергії, натхнення, сили, витривалості і лише перемог у майбутньому! Разом переможемо!

Команду підготував вчитель фізичної культури Ігор КРИСІН.

Склад команди:

1. Козачук Аліса 8-А клас

2. Оратовська Дар'я 7-Б клас

3. Літвіненко Вероніка  7-Б клас

4. Пугачова Мирослава 7-Б клас

5. Сидоренко Євгенія 6-А клас

6. Малюта Дар’я  6-І клас

7. Ніконова Софія 6-В клас

Педагог-організатор Юлія БАЛЬЦ

22 квітня - Всесвітній день Землі

"...який величний і прекрасний

наш Всесвіт,

якою в його безмежних глибинах

є Земля..."

Ігор Жук 

Земля має форму кулі -  це знає кожен. Проте довгий час люди по-різному уявляли її форму і розміри.

Щоб обійти Землю пішки і щодоби проходити по 50 кілометрів, потрібно мандрувати щонайменше 800 днів.

Здобувачі освіти 2-х класів здійснили уявну подорож від Землі до Місяця, у Космос, дізналися, що наша Земля не самотня - у неї є супутники.

Кожен назвав свою адресу, місто, країну. І де знаходиться Україна? Відомо: у Європі, на планеті Сонячної системи, що має назву Земля.

Бібліотекарі закладу презентували популярні дитячі книги: "Твоя планета Земля" Валентини Мартиненко та Валентини Волощук, "Чумацький шлях" М. Янко та Л. Масенко, "Земле, скажи нам свою адресу!" Р. Кошурникової. Діти з цікавістю розглядали фліпчарт "Людство і довкілля", матеріали якого спонукали до бережного користування дарами Землі.

Шкільний бібліотекар Світлана БОГДАН

Тиждень географії та природознавства

Весна - пора пробудження всього живого. Здобувачі ліцею під керівництвом учителів географії ПІВТОРАК Ліни Дмитрівни та ФАРАФОНТОВОЇ Інни Павлівни протягом предметного тижня (15.04 - 19.04) готували та презентували проєкти, відповідали на запитання різноманітних вікторин, ділилися цікавими фактами в царині природи.

Голова ШМС вчителів предметів природничого циклу 

Олена ПІЩІКОВА

План проведення тижня геогрфії.docx

Тиждень знань безпеки життєдіяльності "Дарма не бійся, але стережися!"

В рамках проведення тижня безпеки життєдіяльності в закладі для здобувачів освіти були проведені такі заходи: учні 6-В класу активно навчалися надавати собі ментальну допомогу у кризових ситуаціях (класний керівник Анастасія КРАСОВСЬКА). Діти ознайомилися з різними техніками дихання, відпрацювали навички точкової гімнастики рук та тренувалися правильно займати позицію при небезпеці травмування уламками, що розповсюджуються вибуховою хвилею.

Здобувачі освіти 7-Б класу переглянули презентацію "Практичний досвід з надання психологічної допомоги у період воєнних дій» (класний керівник Світлана МАРЧУК).

Для учнів 5-І класу була  проведена психологічна хвилинка з елементами тренінгу «Твоє ментальне здоров’я». Класний керівник Тетяна БІЛОГОЛОВА звернула увагу учнів на те, що важливо зберігати спокій та рівновагу у надзвичайних ситуаціях. Діти ознайомилися з інформацією про методи і способи зняття тривожності та покращення власного ментального здоровʼя.

Здобувачі освіти 2-Б класу грали у гру «Тривожна валізка». Під час гри діти познайомилися з тим, що повинно лежати в тривожній валізці, яку вони одразу візьмуть із собою у випадку надзвичайної ситуації (класний керівник Марина ГОРОБЕНКО).

Педагог-організатор Юлія БАЛЬЦ


Тиждень іноземних мов

Здобувачі освіти нашого ліцею вивчають англійську та французьку мови, окрім того, є класи з поглибленим вивченням англійської, тож Тиждень іноземних мов (08.04 - 12.04) був насичений різноманітними активностями, які під керівництвом голови методичної спільноти вчителів іноземних мов Нелі КРИВИЧ підготували та провели вчителі англійської мови Т. КРАЙВАНЕЦЬ, Я. КОБЕЦЬ, О. КОБЕЦЬ, О. ГРІДІНА, Є. УЦА, О. СІНЬОВА, В. ЖАЛДАК та вчителі французької мови С. МАРЧУК та Н. ВАСИЛЕНКО. 

Неля КРИВИЧ

План проведення тижня іноземних мов

 І знову - наша перемога!

10 квітня команда ліцею "Інтелект" представляла Знам'янську територіальну громаду у ІІІ районному етапі змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з баскетболу серед дівчат та здобула беззаперечну перемогу! 

Тож вітаємо наших юних баскетболісток та їх тренера - учителя фізичної культури Ігоря Олеговича КРИСІНА! Бажаємо успіхів, натхнення, невичерпної енергії та перемоги у підкоренні нових спортивних вершин! Пишаємося вами!

Склад команди:

Сидоренко Євгенія 6-А

Ніконова Софія 6-В

Шевела Катерина 6-Б

Горященко Ліана 6-Б

Малюта Дар'я 6-І

Козачук Аліса 6-І

Оратовська Дар'я 7-Б

Літвіненко Вероніка 7-Б

Пугачова Мирослава 7-Б

Педагог-організатор Юлія БАЛЬЦ


Тиждень інформатики

Від 01 до 05 квітня в закладі проходили заходи, спрямовані на розвиток інтересу до вивчення інформатики. Не секрет, що ми живемо в епоху тотальної цифровізації, тому слід бути всебічно обізнаними у цій сфері. Вчителі інформатики Сафонова В.В., Ясінський В.В., Корчагін В.В., Підгорна Д.В., Довгаленко Л.Г., Морозова Н.Л., Горобенко М.О. зробили цей тиджень максимально цікавим та пізнавальним.

Голова шкільної методичної спільноти вчителів інформатики Вікторія САФОНОВА

Тиждень інформатики 01_05_2024.docx

Міський фестиваль "Театральна весна"

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ здобувачів освіти ліцею "Інтелект" у міському фестивалі "Театральна весна" серед учнівської та студентської молоді Знам'янської міської територіальної громади! Пишаємося вами, наші найталановитіші діти!!!  Ви, як ніхто інший, знаєте: щоб досягти успіху, треба багато-багато працювати! Бажаємо перемог у майбутньому! Висловлюємо велику вдячність усім причетним до такого вагомого здобутку!

#ДякуємоЗСУ

Педагог-організатор Юлія БАЛЬЦ

ДВІ СПОРТИВНІ ПЕРЕМОГИ ПОСПІЛЬ!

Команди хлопців і дівчат ліцею "Інтелект" успішно взяли участь у ІІІ районному етапі змагань з волейболу "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" та здобули перемоги! Тож готуємося до гри в наступному етапі. Дякуємо вчителям фізичної культури за якісну підготовку команд.

Вітаємо переможців! Пишаємося вами!

Разом до перемоги!

Педагог-організатор Юлія БАЛЬЦ

Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки. Свято вирішили відзначати 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен.

З моменту свого заснування в 1967 році Міжнародною радою з книг цей день присвячений прищепленню любові до читання наймолодшим членам нашої світової спільноти та підкресленню важливості дитячої літератури.

Так склалося, що кожного Міжнародного дня дитячої книги найпопулярніший дитячий автор пише послання, адресоване найбільш юним читачам, а найкращий ілюстратор створює яскравий плакат, присвячений цьому дню. В 1973 р. та в 1979 р. почесні нагороди за найкращу дитячу книгу були вручені відомим українським письменникам - Богдану Чалому та Всеволоду Нестайку.

Бібліотекарі закладу провели калейдоскоп заходів, присвячених темі любові до книги та читання. Здобувачі освіти 3-х класів дізналися подробиці святкування Міжнародного Дня дитячої книги, переглянули презентацію знаменитих казок народів світу та літературних казок України.

Перша друкована дитяча книга в Україні з’явилася в 1574 році. Це було навчальне видання під назвою «Руська граматика, або Буквар». Підручник видав перший український книговидавець Іван Федоров у львівській друкарні. До складу видання увійшла абетка, а також зразки та вправи читання. 

Вперше просвітницькі ідеї в дитячій літературі з’явилися завдяки Григорію Сковороді. Величезний внесок у розвиток дитячої української книжки зробив Іван Франко. Під кінець XVIII–на початку XIX століття виходять казки та оповідання для маленьких читачів. Автор не просто пише казки, а намагається скерувати дитячу уяву від казкових героїв та подій до реалій справжнього життя. Франкові оповідання розповідають про життя простих сільських дітей – «Малий Мирон», «Грицева шкільна наука», «Під оборогом», «Олівець» та багато інших. Діти з захопленням зачитувались казкою «Лис Микита». 

Відзначення Міжнародного дня дитячого читання – це нагадування про силу дитячої книги збагачувати життя, навчати цінним урокам і розважати. Це день, коли освітяни, бібліотекарі, батьки та діти об’єднуються у спільній любові до друкованого слова та історій, які надихають нас усіх.

Світлана БОГДАН

План роботи ліцею на весняні канікули.docx

Тиждень початкової школи

Тиждень проходив за складеним заздалегідь планом, в рамках якого були проведені різноманітні заходи. В роботі тижня взяли участь всі початкові класи. Було проведено різні заходи, які сприяли більш поглибленому засвоєнню учнями основного навчального матеріалу, адже, головною і невід’ємною метою цих заходів є підвищення інтересу учнів до певного предмета, виявлення і розвиток їхні творчих здібностей. Головна організаторська роль належала учителям. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити цей тиждень справжнім улюбленим святом як для дітей, так і для дорослих. Цікаво, весело та пізнавально пройшов Тиждень початкової школи.

Ольга СІНЬОВА, голова ШМС вчителів початкових класів


план ПК.docx

Поетична сторінка

                                                "Поезія - це завжди неповторність,

                                               Якийсь безсмертний дотик до душі"

                                                                                    Ліна Костенко


Підтримуючи проведення Всеукраїнської інформаційної акції "Національний тиждень читання. Тиждень поезії", в межах якої відбувається святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня), бібліотекарі закладу провели низку заходів. Здобувачі освіти 3-5 класів дізналися про роль поетів і їх поетичного слова в національній культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літературного жанру реагує на події, що відбуваються в рідній країні.

Тема тижня поезії 2024 - ДІМ. Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової "Ріки незмінно течуть додому". Поняття "дім" для кожного українця набуло щемкого і вразливого значення. Дім для нас - це повернення і чекання, віра в тих, хто боронить рідну землю. Дім - це світло, це - родина, це - Україна.

Ми бажаємо, щоб читання поезії розрадило і підтримало українців, які через війну втратили свої домівки, змушені були переїхати в інші регіони чи за кордон. Україна - це наш спільний дім, тепло якого дає сили жити і боротися за перемогу.

Здобувачі освіти 4-их класів продекламували вірші відомих поетів України, зміст яких говорить про рідну домівку, та долучилися до акції "Візьму перо і спробую". 

                                 Радимо спробувати й вам!

                                                                              Світлана БОГДАН


Калейдоскоп років Ліни Костенко

«А дні стоять, - не хочеться тужити!

І кожна пташка хатку собі в’є.

Кує зозуля…Цілий день кує…»

Ліна Костенко

19 березня Ліна Костенко святкує свій 94-й день народження. Українська письменниця, класикиня, шістдесятниця не має соцмереж і не веде блогів, але її продовжують цитувати й поетеса постійно потрапляє до переліків найвидатніших українців.

Дитинство Ліни Костенко пройшло в роки Другої  світової війни. Вона згадує про це в своїх віршах.

У 2022 році, під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, Костенко з’явилася на публіці. Дала інтерв’ю телеканалу «Київ», у якому розповіла, що не припиняла працювати, навіть коли під Києвом точилися бої.

Історичний роман у віршах «Маруся Чурай», шедевр української і світової літератури, за який Костенко в 1987 році отримала Шевченківську премію, 6 років поневірявся по видавництвах. Була  негласна заборона на його видання.

Ліна Костенко і її твори належать до обраного кола кращих поетів сучасності. Вшановуючи внесок відомої української поетеси у вітчизняну літературу, бібліотекарі закладу провели інформаційні хвилини для здобувачів освіти 7-их класів «Калейдоскоп років творчості Ліни Костенко». Діти дізналися про невідомі сторінки біографії поетеси та її творчі надбання: «Проміння землі», «Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки». 

Запрошуємо до читання!

Світлана БОГДАН

Тиждень фізики і математики

Протягом предметного тижня вчителі математики і фізики підготували та провели різнопланові заходи, які показали учням, що точні науки - це не нудно, а надзвичайно цікаво та потрібно для життя!


План проведення тижня фізики та математики.docx

Тиждень української мови і літератури, 

присвячений 210-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

Предметний тиждень минув швидко, проте яскраво! Родзинкою стали вже традиційні Шевченківські читання, до яких учні під керівництвом учителів та за безпосередньої участі батьків ретельно готуються заздалегідь: вчать вірші, працюють над правильним декламуванням, добирають вбрання тощо. Дякуємо всім за активну участь у проведенні Тижня!

Заступник директора з НВР Наталія ВАСИЛЕНКО

План Тижня УМіЛ.docx

Тиждень історії

Цікавим, пізнавальним, насиченим великою кількістю активностей був Тиждень історії із назвою "Сьогодні - знавці історії, а завтра - її творці!".  Велика вдячність учителям Людмилі Василівні БЕВЗ, Тетяні Іванівні БІЛОКАМІНСЬКІЙ та Любові Іванівні МОСКАЛЕНКО за нестандартний і креативний підхід до проведення предметного тижня!

Заступник директора з НВР Наталія ВАСИЛЕНКО

План проведення тижня історії.doc

Спротив окупації триває

26.02.2024 в Україні відзначають 10 років від початку спротиву українців окупації Криму та початку війни, яку розгорнула рф проти України. Цього дня ми вшановуємо мужність тисяч жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Згадуємо також усіх, хто чинив і продовжує чинити опір окупантам у Криму, адже боротьба триває. Тож з цієї нагоди та в межах Тижня історії відбулася зустріч із працівником міського краєзнавчого музею Олегом МОЛІСОМ, який спільно з учителями історії Любов'ю МОСКАЛЕНКО та Людмилою БЕВЗ провів заняття "Спротив триває" для здобувачів освіти 9-А, 9-Б, 10-Б і 10-В класів ліцею "Інтелект".

Педагог-організатор Юлія БАЛЬЦ


Тиждень трудового навчання та технологій

Щоб здивуватися, потрібна мить, 

а щоб зробити дивовижну річ, 

потрібні роки терпіння і наполегливої праці.

Відповідно до річного плану роботи з 19.02.2023 по 23.02.2023 р. в ліцеї "Інтелект" відбулася низка заходів у рамках Тижня трудового навчання та технологій.

Тиждень трудового навчання в нашій школі – це час, коли ми відзначаємо та вшановуємо значення праці, формуємо практичні навички наших учнів. Цьогоріч він проходив під гаслом «Тільки в праці життя і краса людини». 

Мета проведення тижня:

– розкриття творчих здібностей здобувачів освіти;

– виховання позитивного ставлення, шани і поваги до праці та до людей;

– створення у освітньому процесі атмосфери успіху, що сприятиме розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей здобувачів освіти, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

- розвиток та виховання широко освіченої, культурної, творчої й ініціативної особистості, ознайомлення її з основами техніки, сучасними перспективними технологіями; 

- забезпечення учням можливостей самопізнання, вивчення світу професій, набуття практичного досвіду елементів професійної діяльності з метою обґрунтованого професійного самовизначення та формування творчого ставлення до якісного здійснення трудової діяльності.

В рамках Тижня вчителі трудового навчання Ольга КОРЧАГІНА та Валерій КОРЧАГІН організували та провели:

Бесіди: «Я і світ професій», "Ми майбутнє твоє, Україно!" «Можу, хочу, треба» (9 кл.)

Майстер-клас «Браслет для захисника» (5-ті, 6-ті класи).

Круглий стіл «Світ моїх захоплень» (8-Г клас)

Захід-гру «Берегиня» (6-Б клас)

Акцію: «Трудовий десант». Допомоги юних майстрів радо чекали в кабінетах ліцею. 

Здобувачі освіти 7-х та 9-х класів взяли участь в проєктуванні та підготовці матеріалів для оздоблення шкільної клумби. 

22 лютого 2024 року вчителі Ольга КОРЧАГІНА та Валерій КОРЧАГІН взяли участь у засіданні професійної спільноти педагогічних працівників технологічної освітньої галузі. Обговорювали зміни у нормативних документах, програмах, НУШ 7 клас та презентували досвід роботи у НУШ 5-6.

Підведено підсумки і декількох інтегрованих проєктів:

- Майстерні добра «Разом до перемоги!» - виготовлення оберегів та подарунків для воїнів ЗСУ (5-ті, 6-ті, 7-мі, 8-мі класи).

- Акції « Зігрій воїна» - виготовлення окопних свічок для наших захисників ( 7-мі, 8-мі класи).

Всі вироби виготовлені з любов’ю і вдячністю та передані нашим захисникам. 

Діти взяли активну участь у проведенні Тижня.

Проведені заходи посилили інтерес дітей до предмета, дозволили повірити у свої сили, спонукали до формування активної життєвої позиції, патріотизму. Все це дало можливість краще і глибше пізнати різноманітний світ професій, технік, хоббі, знайти для себе щось нове і несподіване.

«На свій вік це геніальна жінка... 

в кожнім її слові я бачив розум 

та глибоке розуміння поезії, 

освіти та людського життя»

 М. Павлик 

З нагоди відзначення 153-річчя від дня народження Лесі Українки класний керівник ПІДГОРНА Дарина провела годину спілкування зі здобувачами освіти 5-А класу, де діти переглянули документальний фільм «ЛЕСЯ УКРАЇНКА», розширили знання про життя поетеси, ознайомились з відомостями про її дитинство та ранню творчість.

Славетна дочка України

«Так! Я буду крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Буду жити! Геть думи сумні!

Леся Українка

25 лютого 2024 року виповнюється 153 роки від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). З цієї нагоди бібліотекарі закладу провели низку заходів зі здобувачами освіти 4-6 класів. Народилася Леся Українка на Волині, у місті Звягель (тепер Новоград-Волинський). Зростала і виховувалась в українській шляхетній родині. Саме в цих благодатних обставинах починається ранній розквіт поетичного таланту Лесі Українки. Свою поезію вона творила впродовж усього життя, вносячи нові мотиви. Найвідоміші твори: «Лісова пісня», «Досвітні огні», «Давня казка», «Contra spem  spero», «Біда навчить». Провідною темою віршів, легенд, поем і казок є любов до України, до українського народу, його традицій та яскравого слова.

Запрошуємо до читання!

"Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ігри": на шляху до успіху.

30 січня в рамках підготовки до ІІІ (територіального) етапу Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ігри» серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2023/2024 н.р., що проходять під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО», на базі ліцею «Інтелект» Знам’янської міської ради (директор Олена ПОДВИЖЕНКО) відбулася зустріч, у якій взяли участь Ельза ЛЕЩЕНКО, директор департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, Катерина КОЛТУНОВА, заступник начальника обласної військової адміністрації, представники органів місцевого самоврядування Знам’янської міської територіальної громади на чолі з міським головою Володимиром СОКИРКОМ та амбасадор проєкту, заслужений тренер України Ігор ПОПЛАВКА.

У ході зустрічі присутні обговорили важливі питання стосовно організації змагань, побачили наживо тренування збірної команди юнаків та дівчат з волейболу, яке провів учитель фізичної культури, вчитель-методист Олександр ЙОВЕНКО, поспілкувалися з учасниками, побажали успіхів і перемоги юним спортсменам нашої громади в майбутньому.