Сторінка соціального педагога

У нашому ліцеї🏢 з учнями👧👦 5 класу було проведено заняття з елементами тренінгу.🙋‍♀️🙋‍♂️✅ #Шкідливі_звички_Не_дай_себе_обдурити.☝️ на яких діти говорили про складові здоров’я,😊🤾‍♀️🚵‍♀️ заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини.🤝 Згадали👋 і про шкідливі звички, які приносять шкоду нашому організму.🧑👧 Діти мали можливість висловити думку щодо значення здоров’я для кожного з них, створити порадник здорового способу життя.✅☝️

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності.

Своє майбутнє ми визначаємо за довго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює «приміряти його на себе».

Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Мрія і реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці? Адже у світі існує близько 50 тисяч професій. Деякі з них – лікар, учитель, продавець – знайомі всім, деякі існують тільки в великих містах; а представників інших дуже мало (наприклад, суфлерів).Вибір професії базується на 3 «китах»: ХОЧУ! МОЖУ! ТРЕБА!Які професії зараз найпопулярніші? Як ви вважаєте, чому вони стали престижними?Вибір професії – одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у своєму житті.

Вибір професії, як і будь який вибір – це прийняття рішення при великій кількості альтернативних варіантів та необхідності враховувати різноманітні фактори. Є такий вираз: «Щастя – це коли ранком хочеться йти на роботу, а після роботи – додому».

Тому цілком зрозуміло, що одним із пріоритетних напрямків психологічної служби ліцею акцентований на ефективність надання профорієнтаційних послуг випускникам, тому з данною метою у 9, 11 класах було проведено профорієнтаційні тестування та годинни спілкування з тем "Вибір професії" , " Освіта- шлях до майбутньої професії".

6 грудня в ліцеї в рамках акції 16 днів проти насилля в 5-6 класах пройшла акція "Ми проти насильства", де дітки краще ознайомилися з поняттям та видами насильства, та надали рекомендації як боротися і куди звертатися в разі насилля.

🛑 Булінг серйозно впливає на психічне й фізичне здоров'я школярів. Вчителі грають важливу роль у профілактиці та боротьбі із цією проблемою, адже ви перші дорослі до яких можуть звернутися постраждалі діти. 

Тому ось кілька порад як помітити й протидіяти шкільному цькуванню:

📢 Будьте уважні: 

Спостерігайте за змінами поведінки учнів. Якщо ви помітили, що дитина стала відчувати дискомфорт або змінила свою звичну поведінку — будьте готові реагувати.

👥 Створіть довірливі відносини: 

Зробіть свій клас безпечним місцем для обговорення складних тем, включаючи булінг. Підтримуйте відкриту комунікацію. Уважно слухайте учнів. Вони можуть поділитися своїм досвідом або повідомити про можливі випадки булінгу.

📚 Навчіть учнів розрізняти, що таке погана поведінка: 

Розповідайте дітям про різницю між конфліктом і булінгом. Вони повинні навчитися відстоювати свої кордони, вирішувати конфліктні ситуації й розуміти коли потрібно просити про допомогу.

🤗 Сприяйте розвитку емпатії й поваги: 

Навчіть дітей поважати інших, розуміти їхні почуття й потреби.

🚫 Сформуйте нульову терпимість до булінгу: 

Дайте зрозуміти, що булінг у будь-якій формі не припустимий.

🤝 Співпрацюйте з батьками: 

Проводьте зустрічі з батьками, на яких обговорюйте питання протидії цькуванню та спільно шукайте шляхи розв'язання проблеми.

⚖️ Залучіть психолога та соціального педагога: 

Вони повині оцінити ситуацію в класі й підготувати план протидії. За потреби запросіть до роботи з класом незалежних спеціалістів (оптимізація стосунків у колективі, тренінги на згуртування тощо).

Боротьба з булінгом — це завдання, яке потребує спільних зусиль від вчителів, батьків й учнів. Роблячи ліцей безпечним і дружнім, ви створюєте сприятливу атмосферу для навчання і розвитку дітей👩‍👧‍👦

З метою профілактики вживання дітьми шкідливих звичок та сприяння

здорового способу життя у КМЛ № 3 соціальним педагогом з 23

по31 березня проведено Тиждень профілактики "Життя - це мить, зумій

його прожити".  Протягом тижня було проведено тренінг « Шкідливі звички

заважають жити» (8 кл), фішбоуін «"Шкідливі та вкрай небезпечні звички"

(6-9 кл), бесіда "Сила звички" – 10 кл, порадник «Наркоманія» (11 кл),

«Здоровим бути модно!»(5 кл), перегляд мультиків про здоровий спосіб

життя( 1-4 кл).

Буклет БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ (для батьків).docx




























































До міжнародного дня захисту прав дитини соціальним педагогом школи було проведено заняття "Коло твоїх прав та обов'язків" з учнями 6 -Б класу.

Разом з дітьми провели обговорення прав та обов'язків школярів, а також переглянули відеоролики на дану тематику. Теоретичний та практичний матеріал заняття має на меті краще пізнати себе, допомогти усвідомити глибинний зміст та суть прав дітей, навчитись аналізувати та регулювати свою поведінку, ознайомитися з правилами та механізмом захисту прав дитини.

В рамках акції "16 днів проти насильства" учасники освітнього процесу були задіяні у різних заходах. Були проведені години спілкування, заняття з елементами тренінгу, лекції на теми " Що ми знаємо про насилля? Його форми. Як себе захистити", "Насильству - СТОП!","Насильство,жорстока поведінка: форми виявлення, профілактика й допомога","Як не стати жертвою насильства".Організовано виставку малюнків"Світ без насильства  очима дітей (5- 11 класи) з метою привернення уваги учнів до проблем насильства в сім'ї, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.

Будь-яке насильство не може бути провиною постраждалого/-ї — відповідальність за нього лежить цілковито на кривднику/-ці. Але у ситуації, коли насильство вже відбувається, певна поведінка може допомогти уникнути більш важких наслідків і убезпечити постраждалого/у та його/її близьких. Зібрали поради нижче:

Звернутися можна також за такими контактами: 

15 47 — Урядова гаряча лінія;

116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного) — Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства

презентація волонтери 5 грудня .ppt
презентація 1 грудня .pptx
СТОП насильство буклет.doc
буклет Звернуть увагу насильство.docx
16 днів проти насильства.pptx

Напередодні Всесвітнього дня Доброти, яке відзначається 13 листопада соціальним педагогом було проведено з учнями 5 класу бесіду та квест – гру «Країна, в якій живе добро». Учні говорили про чесноту, без якої світ став би жорстоким – добро, доброту, добрі вчинки, милосердя. Діти пояснювали, щоб добро могло поселитися у серцях, його потрібно туди впустити. Метою було розповісти учням про свято Доброти, яке відзначають в усьому світі, про те, що у цей день стартують благодійні програми, проходять чисельні акції, флеш-моби 

До Європейського дня протидії торгівлі людьми соціальним педагогом КМЛ 3 було проведено заняття з елементами тренінгу з учнями 9 класу на тему: "Людина - не товар".

Учні були проінформовані про проблему ХХІ ст.  торгівлю людьми, як сучасний прояв рабства.

Виконали вправи, розгадали  кросворд, по групах розібрали ситуації, в яких визначили ознаки торгівлі людьми та порушення прав. В кінці заняття було зроблено плакат "Проти торгівлі людьми",де кожен висвітлив коло своїх ідей для вирішення даної проблеми 

Кросворд Булінг (1).pdf
Торгівля людьми, трудова та сексуальна експлуатація в умовах війни (1).mp4
презентація протидія торгівлі .ppt
Навчання без цькування презентація.pptx
буклет Як не стати жертвою торгівлі людьми для батьків.doc
Буклет Ні-торгівлі людьми.doc

хто він - соціальний педагог?

Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості. Соціальний педагог займається індивідуальною роботою з дітьми, підлітками та їх батьками; вивчає особливості діяльності й розвитку учнів, шкільного колективу.

Напрямки роботи соціального педагога в школі:

1.     Адаптація дітей до умов перебування у навчальному закладі.

2.     Організація роботи з дітьми пільгового контингенту.

3.     Професійне самовизначення старшокласників.

4.     Організація роботи з обдарованими дітьми та дітьми з творчими здібностями.

5.     Попередження суїцидальної поведінки дітей та підлітків, насильницьких дій у родині та в навчальному закладі.

6.     Методична робота.

Види роботи соціального педагога в школі:

·        Діагностична

·        Консультаційна

·        Профілактична

·        Просвітницька

·        Зв’язки з громадськістю

·        Організаційно-методична


Виховна година 

«Правила та обов’язки учнів»


Вивчення особливостей соціально-адаптаційного періоду першокласників

Акція «Ми проти СНІДу» 

Виготовлення інформаційної листівки

Тиждень толерантності