Сторінка практичного психолога

16 днів проти насильства 

З 25 листопада – 10 грудня 2023 року в КМЛ № 3 було проведено акцію «16 днів проти насильства». Відкриттям цієї акції була «Біла стрічка, як символ захисту жінок». Колектив  долучився  до акції , одягнувши білу стрічку, як символ підтримки і прагнення викорінити насильство над жінками.

 З учнями 8 -го класу було проведено заняття з елементами тренінгу: «Як не стати жертвою насилля. Аб'юз, що це?» .З учнями 6 класу  проведено інформаційну годину «Світ без насильства» з метою виявлення обізнаності школярів про насильство в сім'ї та школі.

        З  метою підвищення рівня поінформованості учасників щодо проблеми торгівлі людьми для учнів 9  класу  30 листопада було проведено інтерактивну бесіду протидії торгівлі людьми: «Робота за кордоном: міфи та факти» з переглядом відеофільму «Життя на продаж».

Щорічно 1 грудня проводиться Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Для того щоб привернути увагу населення та про інформувати про ознаки хвороби ВІЛ/СНІДу, шляхи передачі даного захворювання, ризики інфікування, вплив на організм людини та способи захисту. Здобувачі освіти КМЛ № 3 взяли участь в акції «Червону стрічку носять небайдужі». З учями 7 класу проведено тренінг «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДу».Також учні  спільно  із фахівцями із соціальної роботи Коростенського міського центру  соціальних служб спільно з ГО «Перспектива» провели вуличну акцію в рамках "16 днів проти  насильства" ВІЛ/СНІД – це проблема , що стосується кожного " 

3 грудня весь світ відзначає Міжнародний день людей з  інвалідністю. Згідно плану заходів з учнями 6 класу  була проведена година спілкування : «Допоможемо, а не образимо» Мета полягала: привернути увагу до проблеми кожної людини, особливо тієї, яка має проблеми зі здоров’ям, спілкуванням та адаптацією в суспільстві і потребує допомоги, звичайної людської; формування атмосфери толерантності та співчуття, психологічного комфорту в колективі, щоб кожен усвідомлював потребу дарувати тепло, підтримку і розуміння іншим.  

7 грудня  відбулася зустріч вчителів з представниками УПЗСН і сектору запобігання  та протидії домашньому насильству на тему :                   « Українські жінки та дівчата  проти насильства»  в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Загалом акція: «16 днів проти насильства» відбулася досить продуктивно, динамічно та пізнавально.  Здобувачі освіти активно приймали участь у всіх заходах, які проводилися.

Буклет Що необхідно знати про ВІЛ, СНІД.docx
Буклет Жертвами торгівлі людьми становляться.doc
буклет 16 днів проти насильства.doc
буклет.doc
1.1Буклет Булінг.docx
6.8. Інформація для ВПО «Як впоратися зі стресом внаслідок збройного конфлікту».pdf
буклет_безпечний_Iнтернет.docx
Дитинство без насилля.pdf
Буклет Що необхідно знати про ВІЛ, СНІД.docx
День ТОЛЕРАНТНОСТІ. Дітям про толерантність..mp4

З 26 по 30 вересня 2022 року в КМЛ #3 пройшов Тиждень протидії булінгу. На заняттях з практичним психологом діти дізналися, що таке булінг, які види цькування існують, які ознаки має булінг, яку відповідальність несе булер та педагогічний працівник, що ігнорував факти цькування. Учні школи ознайомилися з корисними порадами протидії булінгу, переглянули тематичні відеоматеріали та отримали інформаційні буклети.

   

Зменшити стрес, як учителям не виснажитись через війну .pptx
У Пошуках Взаєморозуміння.doc
Поради реагування на випадки булінгу.pdf

Попередження насильства та булінгу в школі

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного.

Явище булінгу надзвичайно поширене у сучасній школі. Запобігання та профілактика випадків шкільного насильства є найважливішим завданням педагогів та психологів, оскільки жорстоке ставлення до дитини неминуче призводить до низки руйнівних наслідків, а саме:

· педагогічних наслідків: шкільна дезадаптація, академічна неуспішність;

· психологічних наслідків: психологічні розлади, закріплення в свідомості негативних уявлень про себе, зниження самооцінки, порушення соціалізації, соціальна дезадаптація;

· медичних наслідків: травматизація або суїцид.

Булінг характеризують чотири головні компоненти:

агресивна і негативна поведінка; булінг здійснюється систематично; булінг відбувається у взаємостосунках, учасники яких мають неоднакову владу та фізичні можливості; булінгова поведінка є навмисною.

Мотивацією до булінгу переважно стають заздрість, помста, відчуття неприязні до жертви, прагнення підкорювати собі, боротьба за лідерство, бажання принизити заради задоволення, розваги чи самоствердження. Булінг також може виникати як компенсація за невдачі у навчанні, суспільному житті, а також від тиску та жорстокого поводження батьків чи інших дорослих.

Психологічний шкільний булінг - насильство, пов'язане з дією на психіку, що завдає дитині психологічного травмування шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно заподіюється емоційна невпевненість жертви.

Рекомендації педагогам щодо попередження насильства та булінгу

в класному колективі:

1. Уникати висміювання, перехвалювання, наклеювання ярликів та зайвого порівняння дітей, не допускати віддавання переваги деяким учням, не підтримувати глузувань, насмішок на адресу певних осіб, суворо припиняти їх, розбір помилок необхідно робити не називаючи прізвищ або індивідуально.

2. Підтримувати дітей, що стали жертвами.

3. Якщо репутація дитини якимось чином зіпсована, необхідно дати їй можливість показати себе у вигідному світлі, підтримати її досягнення.

4. Заохочувати дитину приймати участь у загальних заходах.

5. Дітей дуже травмує ситуація, коли при розподілі на пари їх ніхто не обирає (уникайте подібних ситуацій).

6. Підтримувати в учнів адекватну самооцінку

7. Контролювати ситуації виникнення цькування та невідкладно реагувати на них.

8. Вчити учнів бути толерантними, вміти допомагати та підтримувати один одного, вміти регулювати власну поведінку, не піддаватися на провокацію, вміти сказати «ні», не терпіти знущань, звертатись по допомогу до дорослих.

https://naurok.com.ua/test/test-dlya-pedagogichnih-pracivnikiv-buling-v-zakladi-osviti-981031.html


10 жовтня відзначався Всесвітній день психічного здоров'я

Психічне здоров'я - стан благополуччя, у якому людина реалізує свої здібності,може продуктивно навчатись та працювати.

Практичним психологом було проведено заняття з елементами тренінгу: "Здоров'я - цінність життя" 

Профілактика психоемоційних станів  (переглянути)