Калейдоскоп педагогічних ідей

ЖОВТЕНЬ 2022

Січень 2022

5 січня 2022 року відбулася чергова педагогічна рада, на якій розглядалися чимало важливих питань. Одним з них в порядку денному було цікаве практичне питання, яке ми розглянули у новому динамічному та креативному форматі: «Воркшоп виховних проектів: їх види, зміст, завдання та шляхи їх реалізації в освітньому процесі 2021/2022 навчального року».

Вчителі познайомились з проектами:

1. “Від я до Я”, де мали можливість провести психологічні ігри, які сприяють комунікації та поглибленню соціальних зв’язків між учасниками заходу.

2. “Гармонія душі і тіла. Острів здоров’я” дозволив вчителям зняти стрес і напруження за допомогою фізичних вправ і корисних порад щодо здорового харчування.

3. “Патріоти добра” ознайомили учасників з визначними діячами нашої держави і ще сильніше розпалили патріотичні почуття до Вітчизни і її майбутнього, яке найкраще будується зі знанням минулого, його героїчних сторінок і трагічних прорахунків.

4. “Талант+Творчість” за допомогою Арт-терапії дозволив доторкнутись до прекрасного.

Кожну з цих чотирьох локацій представляли куратори проектів, а групи учасників відвідували по черзі.

5. Локація “Шлях до АКМЕ” зібрала всіх учасників педради разом і показала необхідність і глибину спільної колективної роботи, яка і є одним з головних завдань виховання. Учасники проекту спільно “виростили” “Дерево педагогічних цілей і завдань”

презентація педрада 2022 січень.pptm

Жовтень 2021

28 жовтня 2021 року відбулася педагогічна рада колективу Коростенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Одним з питань порядку денного було: Соціально-комунікативний тренінг «Розвиток педагогічної майстерності через розвиток спілкування».

Мета: ознайомити учителів з різними стилями спілкування та удосконалити вміння щодо використання тренінгової технології у практиці роботи.

педрада 29.10.2021.pptx

СІЧЕНЬ 2021

ПЕДАГОГІЧНА РАДА - ДІЛОВА ГРА "РОЛЬ МОГО ПРЕДМЕТУ У МАЙБУТНЬОМУ ЖИТТІ УЧНЯ"

На першому етапі підготовки до педради серед учнів 9-11 класів проводилося анкетування "Навіщо мені треба вивчати той чи інший предмет та рейтингова значимість предметів..." Висновки, зроблені на основі анкетування, лягли в основу подальшого планування та проведення педагогічної ради. Постали питання: "Хто він - сучасний учень?", "А сучасний вчитель?"

Ми запропонували педагогам відповісти на питання «Чому я – вчитель?» Їх відповіді були оброблені та стали мотиваційним матеріалом для подальшої роботи над темою педагогічної ради.

Сформовані робочі групи учасників підсумкової дискусії. Всього вийшло 7 груп: група «Українська філологія» (Велешко Л.Д., Вигівська Л.Д., Андрієнко Н.М., Круковська Т.А.), група «МІФ» (Капустянська Л.С., Павлюк Ю.Т., Лук’яненко С.В., Голуб А.С.), група «Природознавство» (Шалига Г.В., Рудницька Н.С., Войналович М.Л.), група «Суспільствознавство» (Маєвська Л.П., Туровський І.М., Жмаченко Ю.В.), група «Фізична культура» (Прохоренко І.Г., Тищенко В.О., Чемерис О.О.), група «Мистецтво і Технології» (Шевчук В.В., Міллер А.А., Вознюк Т.В.), група «Іноземна філологія» (Чайковська Н.М., Ревуцька І.В., Нестерчук А.П.).

Для організації плідної дискусії ми запросили до розмови учнів старших класів, здатних стати опозицією в питаннях рішення про необхідність предметного навчання та для ідентифікації самих себе.

Для підведення підсумків педагогічної ради була визначена група експертів, здатна визначити переконливість доводів тієї чи іншої сторони. Експертів очолював психолог Ганна Володимирівна. Члени групи: Лещенко Ж.М., Канарська Т.М., Журавльова О.М., Дзензеловська Р.М. Для їхньої роботи розроблена таблиця, зручна для класифікації результатів.

Хід вільної дискусії педагогічної ради:

1. Виступ групи опонентів на основі «Звернення учнів школи до вчителів»

2. Предметні групи здійснюють самозахист за запропонованою темою.

3. Група експертів визначає переконливість тез.

Творчі лабораторії:

  • «У світі інформації» (тьютор Голуб А.С., вчитель інформатики).

  • «Лабораторія іноземних мов» (тьютор Ревуцька І.В., вчитель іноземної мови).

  • «Лабораторія самопізнання та самовпевненості» (тьютор Острадчук Г.В., практичний психолог).

  • «Методи створення ситуації успіху» (тьютори Дзензеловська Р.М., Журавльова О.М., вчителі початкових класів)

ПРЕЗЕНТАЦІЯ педрада.pptx

Жовтень 2020 року

У Коростенській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 проведено нестандартну педагогічну раду у формі квесту "Створення моделі конкурентоспроможної особистості в умовах Нової української школи".

У Концепції Нової української школи сказано так: «Сьогодні у нас є дві проблеми в навчанні. Перша – це перевантаженість предметами. Однозначно такого обсягу не може бути. І друга проблема – те, що ми даємо суто навчальний матеріал. Випускник нашої української школи не вміє застосувати набуті знання в житті. Він, як фарширована риба. Нібито і риба, але не плаває». Отже, метою повної загальної середньої освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності. Випускник нової школи – особистість, патріот, інноватор. Нові освітні стандарти ґрунтуються на рекомендаціях європейського парламенту та ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя.

Наші діти вчать багато теорії. Вивчають 10 років математику, а запитати випускника, скільки треба шпалер на оцю кімнату, більшість матимуть труднощі з обрахунками. Зміст освіти та її методика мають бути наближені до практики. Менше теорії, а більше практичного застосування в житті. Якщо ви подивитесь на клас, під час уроку 20% учнів активно працюють, ще 30% за цим активно спостерігають, але не виявляють активності, ще 30% спостерігають пасивно, а ще 20 % – майже бездіяльні. Виходить так, що вчитель 45 хвилин активно веде урок, а діти – просто спостерігачі. Це треба змінити. Якщо б ці 45 хвилин кожна дитина була в активному пошуку, то ефективність уроку була б набагато вищою. Тому постать вчителя є надзвичайно важливою. Учитель повинен не просто провести урок – 45 хвилин, а реалізувати його разом з учнями.

Тому ми були не просто байдужими спостерігачами на педагогічній раді, а її активними учасниками. Якщо ви втомилися від повсякденних буднів, робочих днів, хочеться нових емоцій, вражень, ласкаво просимо в реальну гру квест. Це захоплива, цікава, нестандартна гра, яка подарує купу позитивних емоцій, і можливо розкриє ваші приховані таланти. Основні функції гри – це рішення головоломок і різних завдань, що вимагають від гравця розумових зусиль, аналізу, швидкості прийняття рішень, і швидких дій у відповідь. Тож бажаємо усім успіху!