Запобігання та протидія булінгу

Булінг (цькування) може мати різни форми та може проявлятися в різних ситуаціях. 

Алгоритм дій у випадку булінгу: 


    1. Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, класному керівнику, практичному психологу, заступнику директора, або безпосередньо директору.

    Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО
«Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги:

«Гаряча лінія» з питань протидії булінгу 116000


Національна дитяча «гаряча лінія»:

0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів ) або 1116 111 (з мобільних). 


    Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.


На "гарячій" лінії консультують соціальні працівники, педагоги, психологи та юристи. 

    2. Якщо педагог, або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.


    3. Після отримання звернення дитини відповідна особа інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.


    4. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставин булінгу. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.


    5. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.


    У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.


Зупинимо булінг разом!


Робота закладу по протидії булінгу:

20 профілактика булінгу план.docx

ФОТОКОНКУРС   "Світ без насильства"

HIAS Ukraine

Робота з профілактики гендерного насилля "Світ не Чорний і не Білий, він Яскравий!". Спрямована проти гендерного насилля. Мотивує до побудови здорових стосунків між статями. Ідея: Шаповал Ольга, практичний психолог. Автор: Лайчук Вероніка. Актори: Загородянський Дмитро, Підопригора Вікторія. Фоторедактор: Білий Максим. Учні 11 класу КЗО "СЗШ № 20" ДМР (місто Дніпро)

з 25 листопада по 10 грудня 2023 року проводить серед здобувачів освіти фотоконкурс “Світ без гендерно зумовленого насильства”, мета якого додаткового привернути уваги молоді до цієї теми та закликати долати будь-які прояви гендерного зумовленого насильства.

https://hias.org/where/ukraine/

https://www.facebook.com/HIASUkraine/about