Діти та війна

Що таке ментальне здоров’я?

Ментальне здоров'я - це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. 

Скажи, кому потрібна допомога?

Мені або людині, яку я знаю

drive.google.com/file/d/1vsx3yPp9ELusAJKFy1497bMG_1qwtYO_/view 

Техніки самодопомоги

Малювання - чудова ідея під час війни.

Якщо Ви ніколи не малювали - не біда. Малювання не для обраних. Ви не повинні видавати шедеври. Робіть це задля процесу. Також для цього Вам не треба мати багато приладь. Звичайна кулькова ручка і папірець також підійдуть. 

В чому переваги?

Чудовий спосіб провести час з дітьми

Малювання - одне з найбільш улюблених занять для дітей. Малюйте всією родиною. Це підіймає настрій, відволікає, надихає та розвиває.

Зникають негативні думки

Коли малюєш, то фокусуєшся тільки на тому, чим зайнятий. Так йдуть геть напруга та негатив. Зосередження на творчості дійсно допомагає забути про багато проблем.

Перенасичений інформацією мозок відпочиває

Малювання схоже на медитацію. 

Малювання пробуджує творчі здібності

Це хороше тренування концентрації уваги

Вміння зосереджуватися - корисна звичка, яку можна тренувати. 

Хочеш вирішити проблеми - малюй їх

Пам'ятка для батьків у час воєнної небезпеки

Інформація від Донецького НМУ МОЗ України.

Зберігайте спокій у будь-якій ситуації

Батьки - найголовніший ресурс для дитини. Якщо Ви спокійні, то й діти будуть спокійнішими. Зберігайте психологічну рівновагу, не піддавайтеся інформаційному хаосу, читайте тільки офіційні джерела, не "пропускайте крізь себе" кожну новину, але реально оцінюйте загрози.

Говоріть дитині правду і водночас оберігайте від негативу

У спокійних умовах і спокійним голосом поговоріть із дитиною. Інформація може бути різною, але важливо, щоб і про приємне, і про неприємне дитина дізнавалася від Вас. Адже сам може нафантазувати собі щось значно гірше. Не переглядайте і не обговорюйте новини у присутності дитини. 

Розробіть спільні плани дій для різних ситуацій

Опишіть, проговоріть, відпрацюйте дії кожного члена родини. Це скоротить час на збори і допоможе уникнути паніки в надзвичайній ситуації. 

Підготуйте інформацію про дитину

Запишіть інформацію про дитину на внутрішньому боці її верхнього одягу або покладіть папірець у кишеню штанів. 

Що має бути на дитячому "бейджику"?

Зберіть "тривожні валізки"

Збирайте "тривожні валізи" разом із дитиною. Це сприятиме формуванню відповідальності та забезпечить залученість дитини у спільну діяльність. Документи (свідоцтво про народження, паспорти, документи про освіту, майно та інше), засоби першої необхідності - у валізі дорослих, але дещо можна покласти в особисту валізку (рюкзак) дитини.

Допоможіть дитині "перемикатися" зі стресової ситуації

Дитяча психіка влаштована таким чином, що діти швидко "перемикаються" з однієї ситуації на іншу, але негативні емоційні реакції можуть загострюватися в разі повторення подібних стресових ситуацій. 

Як відвернути увагу дитини?

Не забувайте про тілесний контакт: більше обіймів!

Якомога частіше і більше обіймайте дітей. Це допомогає відчути почуття безпеки.

Джерело: пінтерест