Слов'янського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №16

КАБІНЕТ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Практичний психолог:

Жигалко Луїза Віталіївна

loisezhigalko18@gmail.com

Психологічна служба ЗОШ №16 (консультація з практичним психологом)

Шановні учні, батьки, вчителі. В цей важкий період для всіх нас дуже важливо зберегти психологічне здоров'я. Якщо ви потребуєте  кваліфікованої психологічної допомоги, консультацій від шкільної психологічної служби, заповніть будь ласка анкету. Для цього Вам треба перейти до заповнення форми, що розміщена нижче. 

БАЗОВІ НАВИЧКИ ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ ТА ІНШИХ

Стрес — це нормальна реакція на ненормальну, кризову ситуацію. Кожна людина може переживати стрес, але його симптоми часто залишаються непоміченими.

Таких реакцій на стрес безліч, і вони можуть з’являтися в кожного з нас у певний момент. Як на рівні тіла (біль та втрата чутливості), так і на рівні поведінки (порушення сну, зловживання психоактивними речовинами: нікотин, алкоголь, кофеїн), емоцій (сум, розпач, тривожність, злість, роздратування) та мислення (важко концентруватися, важко приймати рішення). Усі ці чинники призводять до того, що ми можемо звинувачувати себе та знецінювати попередні здобутки та надбання. А найголовніше — припиняємо докладати зусиль, аби змінити ситуацію, вважаючи, що краще вже не буде і цьому не зарадити.

Ми начебто втрачаємо звичні радари та опори в стресовій ситуації, виникає враження, що світла в кінці тунелю немає. А зараз зверніть увагу на свої відчуття та відзначте, що із наведеного характерне для вас у цей момент.

Ознаки стресу:

За посиланням Ви можете перейти до посібника із корисними вправами для піклування про себе "Турбота про себе та інших". Базові навички.  

Продовжуємо піклуватися про власне психічне (ментальне) здоров'я

Тренажер для підлітків та молоді

Привіт! Мене звуть HappyMind, і я буду твоїм помічником із психології.

Напевно, тобі зараз дуже важко. Але я допоміг багатьом впоратися з психологічними труднощами та стати радіснішим.  Мої легкі, але дуже ефективні вправи допоможуть тобі зменшити стрес та тривожність, підвищити емоційну стійкість і самосвідомість. Вони сприяють формуванню позитивного ставлення до себе та навколишнього світу. Розвивають навички комунікації, сприяють побудові здорових стосунків з оточуючими. Крім того, психологічні вправи навчать тебе стримувати негативні емоції, розуміти і вирішувати конфлікти, підтримувати внутрішній баланс та психологічний комфорт.

Роби ці вправи у зручному випадковому порядку, але щодня. Від 21 дня і більше.

Ти як? Дбаємо про ментальне здоров'я

З 1 травня стартував місяць обізнаності про ментальне здоров'я. Це той ресурс, який потрібен нам, щоб жити та розвиватися навіть у найскладніші часи. Від сьогодні ми починаємо місяць "Ментального здоров'я".

Ефективне планування часу, або чому я нічого не встигаю

Прокинулись, вирішили кілька неочікуваних справ, відповіли на листи та повідомлення, а день уже закінчився? Ви відчуваєте, що не зробили нічого важливого, а час ніби пролітає повз вас? Якщо вам це знайомо, то причиною може бути як неправильне планування, так і персональне сприйняття часу. 

Сучасний ритм життя пришвидшив чимало процесів, на які у минулому людство витрачало у кілька разів більше часу: доставлення пошти, банківські транзакції, приготування їжі, прочитання новин тощо. До того ж багато процесів відбуваються паралельно. Це призводить до фрагментації досвіду. Якщо раніше нам доводилося покласти трубку телефону, щоб поговорити з іншою людиною, то сьогодні ми можемо спілкуватися з кількома людьми водночас через соціальні мережі. Велика кількість подразників скорочує фокус уваги, тому дедалі більше процесів можна виконувати «на автоматі». Це може бути корисним, але тоді нам важче свідомо концентруватись та приділяти час конкретним завданням, що потребують тривалої залученості.

Відчуття фрустрації через те, що час збігає швидко, безпосередньо залежить від того, чи подобається вам ваша поточна діяльність. День, наповнений захопливою діяльністю, здається менш завантаженим і напруженим, ніж день монотонної та нецікавої роботи. 

Проаналізуйте, як ви зараз проводите час

Спробуйте відстежувати свій час протягом тижня, записуючи щоденні дії. Цей аудит допоможе: зрозуміти, скільки ви реально можете зробити за день; визначити, що вас найбільше затримує; зосередитись на діяльності, яка приносить найбільшу віддачу. Спостереження за типовим днем допоможе зрозуміти скільки вашого часу витрачається на непродуктивні заняття. Ця вправа також підкаже час доби, коли ви найбільш ефективні. Обирайте цей час, щоб працювати над проєктами, які вимагають найбільшої зосередженості та креативності. Наприкінці аудиту порівняйте, скільки часу вам знадобилося для виконання певних завдань зі своїми очікуваннями. 

Створіть щоденний розклад і дотримуйтеся його

Цей крок важливий для того, щоб навчитися керувати часом. На початку або наприкінці нового дня складіть список найактуальніших справ на наступний день. Цей крок дає змогу включитись в роботу одразу. До того ж виписування справ позбавляє фонової тривоги. У вас більше не крутиться в голові думка «мені так багато всього треба зробити». Замість цього у вас є чіткий список завдань. 

Розставляйте пріоритети

Оцініть свій список справ і переконайтеся, що ви організували його на основі важливості завдання, а не терміновості. Визначте три-чотири найважливіші завдання та виконайте їх першими — таким чином, навіть, якщо все решта піде не за планом, ви будете спокійні, що завершили найважливіше. Один із найкращих способів організації справ — матриця Ейзенхауера, у якій завдання виписуються в один із чотирьох квадратів за характеристиками: 

Групуйте схожі задачі

Заощаджуйте час та енергію, виконуючи всі завдання одного типу, перш ніж переходити до наступного. Наприклад, виділіть окремі проміжки часу для відповідей на електронні листи, дзвінки, виконання уроків тощо. 

Ти як? Мене накриває хвиля агресії. Що робити?

У нинішніх умовах, ймовірно, кожен з нас стикався з нападами гніву. Цей гнів може посилюватися за лічені секунди, перетворюючись на серйознішу загрозу, ніж просто поганий настрій.

Обставини, що спричиняють цей гнів, можуть бути поза вашим контролем. Ми не можемо припинити війну, не хвилюватися за близьких і не переживати через погані новини. Але можемо працювати з власними реакціями на ці обставини. 

По-перше, не варто засуджувати себе за відчуття гніву. Техніки розслаблення або прийняття своїх емоцій часто ефективні для менш інтенсивних станів, як-от розчарування чи роздратування. Але якщо вас охоплює хвиля агресії, спробуйте вивільнити цю енергію без шкоди для оточуючих. Як це зробити? Є кілька швидких способів. 

Спосіб 1. Вправа «Сокира»

Ця швидка вправа допоможе взяти під контроль раптову хвилю деструктивної агресії та безпечно вивільнити емоції: 

Спосіб 2. Киньте або зламайте щось (безпечно)

Фізичне кидання предметів може швидко зняти стрес. Знаходитесь надворі? Вийдіть туди з м’ячем, або знайдіть каміння, щоб кинути його, якщо навколо достатньо місця. Помніть непотрібну картонну коробку, або розбийте якийсь старий мотлох, якого ви мали намір позбутися. Якщо це нереалістичний варіант, киньте щось м’яке (наприклад, згорнуті шкарпетки або рулон туалетного паперу) в глуху стіну.

Спосіб 3. Покричіть в подушку (на самоті)

Якщо поруч немає нікого, кого можуть налякати ваші крики, покричіть —  це допоможе вивільнити негативну енергію і не тримати все в собі. Якщо ви на роботі й можете зробити перерву на кілька хвилин, ваша автівка теж підійде. 

Спосіб 4. Зробіть інтенсивне тренування

Звичайно, цей варіант підійде лише за певних умов. Але високоенергетичні вправи, такі як бокс або спринт, допоможуть вивільнити енергію з користю для здоров’я. Для цього не обов’язково кудись іти — підійде й домашнє тренування під відео, яке можна знайти в інтернеті. І ще одне —  це може здатися безглуздим, але крик або бурчання під час тренування можуть теж допомогти вам заспокоїтися.

Ти як? Часом тривожність і внутрішні переживання займають в голові стільки простору, що заважають думати про щось інше. Що робити в таких випадках?

Вправа "Цеглина".

Уявіть свої тривожні думки й емоції предметом, наприклад, цеглиною. 

Уявіть, що ця цеглина зараз перебуває всередині вас.

Глибоко вдихніть. Наповніть легені повітрям, щоб воно неначе обгорнуло цеглину.

Вдихайте повільно. З кожним подихом повітря ніби огортає та ховає цей об'єкт. 

Робіть так, доки цеглина не зменшиться або її зовсім не буде видно. 

«Цеглина» — одна з тих вправ, що працюють як візуалізація. Це корисно під час панічних атак для подолання стресу, тривоги й страху, коли важко зосередитися на диханні.

Вправа допоможе заспокоїти себе та інших людей. 

Проте, якщо тривожність стає системною і вам важко справлятися з нею самостійно, краще звернутися до спеціаліста.

Ти як? Як позбутися від нав'язливої думки

1. Якщо ви відчуваєте, що одна й та сама думка звучить в голові по колу, не ігноруйте її. 

2. Спробуйте подумки її описати, наприклад, «Я зараз думаю про те, що може статися».

3. Тепер спробуйте повернути увагу до того, чим займаєтесь.

Якщо вам дуже тривожно, спробуйте побути думками тут і зараз. Наприклад, роздивитися дрібні деталі на речах, які вас оточують. Відчути запахи. Прислухатися до звуків.

«Ось ти дивишся телевізор, на ньому є пилючка чи її не видно? Прислухайся, що чутно з вулиці. Відчуй під собою тепле насиджене місце. Ти тут, ти є, це точно», — йдеться у відеоролику із відповідною вправою.

Ти як? Самооцінка та самоцінність

У рамках реалізації програми "Ти як" з метою формування навичок розвитку та підтримки власної самооцінки та самоцінності з учнями старшої школи проведено захід, завданням якого було:

Ти як? 

Плекаємо стійкість

Стійкість — це здатність проживати випробування, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи ментальне здоров’я, особистісну цілісність і соціальні зв'язки.

Так само, як відвідувати тренажерний зал для фізичної підготовки, стійкість необхідно тренувати та розвивати. У цьому можуть допомогти інструменти та техніки, які ви знайдете на цій сторінці. Усі вони мають доказову ефективність, зручні для виконання будь-де і будь-коли та займуть зовсім трохи вашого часу.

Дихання — це перше, про що варто згадати під час тривожного стану або того моменту, коли вас застали зненацька погані новини

Вправа 4-7-8 є, мабуть, найвідомішою дихальною методикою, яка допомагає повернути контроль над емоціями чи навіть заспокоїтися перед сном. Її ефективність навіть вивчали дослідники з Таїланду, які встановили, що вправа позитивно впливає на частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск. 

Крок 1:  Видихніть повністю.

Крок 2:  Глибоко та розмірено вдихайте через рот протягом 4 секунд. Рахуйте подумки або використовуйте таймер на телефоні. 

Крок 3: Затримайте подих на 7 секунд. 

Крок 4:  Повільно і спокійно видихайте протягом 8 секунд.

Повторіть цикл декілька разів, доки не почнете заспокоюватися. Якщо у вас немає досвіду подібних вправ і ви рідко займаєтеся фізичною активністю, то можливо, на початку голова може трохи паморочитися через гіпервентиляцію легенів. Не хвилюйтеся, це нормально. 

Проте якщо тривожність стає системною, і вам важко справлятися з нею самостійно, не соромтесь звернутися до спеціаліста. 

Як боротися з панічними атаками? Що робити, якщо ви чи близька людина відчула раптовий напад сильного страху або тривоги 

Панічна атака — це сильне почуття страху і тривоги, що виникає раптово. Напади можуть бути спровоковані стресом чи хвилюваннями, і зазвичай тривають від кількох хвилин до години. Під час панічної атаки людину охоплює страх, що найближчим часом може трапитися щось погане, навіть якщо об’єктивної небезпеки немає. Також може здаватися, що вона втрачає контроль, може заподіяти собі шкоду і навіть померти.

Під час нападу людина часто відчуває фізичний дискомфорт:

Панічну атаку може спричинити тривожність з конкретного приводу або проживання важких стресових ситуацій. Утім, конкретна причина зрозуміла не завжди.

Пам’ятайте, що цей стан обов’язково мине. Спробуйте сконцентруватися на поточному моменті, «заземлитися». Сфокусуйте увагу на своєму диханні, спробуйте його уповільнити. Сядьте або ляжте так, щоб вам було зручно.

Однією з найпопулярніших технік опанування панічних атак є техніка «5–4–3–2–1». Вона полягає в концентрації на речах, які нас оточують. Порахуйте:

Що робити, якщо панічна атака у людини, яка поруч з вами?

За можливості, не залишайте її саму: скажіть, що ви поряд і подбаєте про її безпеку. Якщо людина здатна йти, відведіть її у спокійне місце, де вона зможе сісти. Говоріть із нею спокійно, запропонуйте дихати разом із вами, порахувати предмети навколо.

Якщо людині важко говорити, не наполягайте. Повторюйте їй, що вона в безпеці, що тривога скоро мине.

Коли напад закінчиться, людина може почуватися виснаженою. Запропонуйте їй води або чаю та, за можливості, покладіть спати.

Як допомогти дитині?

Найчастіше панічні атаки у дітей починаються в підлітковому віці, але можуть траплятися і раніше. Дітей охоплює раптовий страх, що станеться щось жахливе. До того ж вони можуть сильно лякатися ще й через те, що не розуміють, що з ними відбувається. У такому випадку їм особливо необхідна увага й турбота дорослого.

Якщо панічна атака все ж таки трапилась, за можливості відведіть дитину у безпечне місце: додому, в її кімнату, на знайомий ігровий майданчик тощо. Скажіть їй, що тут вона в безпеці і нічого поганого не станеться.

Щоб допомогти дитині заспокоїтися, використовуйте ті ж поради, що і для дорослих: повільно дихайте та звертайте її увагу на оточуючі предмети.

Після того, як дитина заспокоїться, дуже важливо поговорити з нею про те, що сталося. Деякі діти можуть боятися повторного нападу, відтак починають уникати ситуацій, які можуть його спровокувати. Спробуйте зрозуміти причину панічної атаки: чи змушують дитину панікувати певні ситуації або місця? Розуміння цього допоможе їй подумати про те, як з цим впоратися.

У важких випадках панічних атак дитина або підліток може боятися вийти з дому. Якщо ви помітили, що симптоми панічних атак стали тривалішими, то настав час звернутися за допомогою до фахівця. Спочатку дітей або підлітків з симптомами панічних атак повинен обстежити сімейний лікар або педіатр. Якщо причиною симптомів не є фізичне захворювання, дитину скерують на консультацію до дитячого чи підліткового психіатра.

Не ігноруйте панічні атаки у дитини, оскільки в майбутньому вони можуть спричинити такі ускладнення, як важка депресія та суїцидальна поведінка.

Ось три простих способи допомогти дитині:

Покладіть руку на живіт. Зробіть 5 глибоких вдихів (5 секунд на вдих і 5 секунд на видих; вдих через ніс і видих через рот). Поясніть дитині, що коли вона вдихає, то м’яко надуває свій животик як повітряну кульку, а коли видихає, то повітря ніби повільно виходить із кульки.

Попросіть дитину назвати декілька речей, які не викликають тривоги: 4 речі, які вона може бачити, 3 речі, які можна почути, 2 речі, які можна понюхати, та 1 річ, яку можна спробувати на смак.

Згадайте алфавіт. Просіть дитину називати щось на кожну літеру алфавіту. Це можуть бути тварини, імена, місця, їжа тощо. Така вправа залучить іншу частину мозку дитини та відверне увагу від страху та тривоги.

Хочеться все трощити і кричати? Спробуйте цю вправу.

Вправа "Сокира"

1. Складіть долоні разом, уявляючи що тримаєте сокиру. 

2. На вдиху заведіть руки за голову, на видиху з усієї сили опустіть руки вниз.

3. Вам може допомогти якийсь вигук, наприклад, «Кі-я!».

4. «Рубайте» повітря, поки вам не полегшає. 

Учнівський проект з профорієнтації учнівської молоді

Учнями 10-Б класу було створено проект з профорієнтації учнівської молоді. З його результатами Ви можете ознайомитися нижче. 

Учні працювали над вивченням професій, які їм подобаються

Ти як? 5 кроків до покращення психічного здоров'я

Триває війна… ми відчуваємо тривогу та страх, коли чуємо сирену, читаємо та дивимось новини… Війна змусила нас цінувати найпростіші речі, які ми мали до цього: свободу, можливість обіймати рідних, подорожувати та просто бути щасливими. Але український народ — це сильна нація! Ми згуртовані, дружні та сильні! Тому не падаємо духом і зміцнюємо ментальне здоров’я!

25 листопада

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАСИЛЬСТВОМ ЩОДО ЖІНОК


Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є: 


Чому ми говоримо на цю тему? 

Унаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України відбулося суттєве руйнування укладу життя усього населення нашої держави, різко змінились економічні умови та спроможність людей, їх соціальні ролі та взаємовідносини, у тому числі й всередині родини. Відповідно, проблема домашнього насильства та ефективного реагування на його прояви не втратила своєї актуальності.   

Домашнє насильство є хворобою всього суспільства, яка століттями розвивалася в умовах толерантності та сприйняття його як невід’ємної частини сімейного життя і, відповідно, не визнавалася, ігнорувалась, приховувалась, та з часом набула різноманітних форм прояву.

Отже, з метою формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства, серед учнів (протягом 25 листопада - 10 грудня) буде проведено ряд заходів. 

Ми - проти насильства


Насильствоце навмисне застосування фізичної сили або значного впливу, здійсненого або у вигляді погрози, направлене проти себе, проти іншої особи, групи осіб або спільноти, результатом якого є (або є висока вірогідність цього) тілесні ушкодження, смерть, психологічна травма, відхилення в розвитку або різного роду збиток.

Домашнє (сімейне) насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.


Правила, які допоможуть запобігти насильству в сім’ї:


Продумайте свої дії в тому випадку, якщо акт насильства вже відбувався і може повторитися знову;

Розповідайте про насильство тим, кому ви довіряєте (друзям, родичам);

Знайдіть таке місце ,куди ви змогли б піти у випадку небезпеки;

Підготуйте документи (паспорт,свідоцтво про народження) гроші та інші необхідні речі та покладіть їх в одне місце, так щоб у будь-який момент ви змогли б їх легко взяти і втекти з ними;

Якщо ситуація критична, то залишайте будинок негайно, навіть якщо вам не вдалося взяти необхідні речі;

Заздалегідь довідайтесь телефони та адреси місцевих служб, які зможуть надати необхідну підтримку (соціальні служби, телефони довіри, телефон дільничого інспектора, служби у справах неповнолітніх).


10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я. 

Ментальне здоров’я - це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Серед учнів середньої школи були проведені заходи до Всесвітнього дня ментального здоров'я. 

Мета: сформувати звички, що допомогають зберігати психічне здоров'я.


Тематичні заходи серед учнів

4 жовтня щорічно відзначають Всесвітній день захисту тварин. Цей день об’єднує людей у турботі та піклуванні про тваринний світ.

У цей день інформують про необхідність підтримки піклування про тварин, а також їхню роль у балансі екосистеми нашої планети.

Всесвітній день захисту тварин заснували з метою:


«Ти як?» 

Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. 

31 травня - свято Останнього дзвоника! 

Щиро вітаю Вас зі святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою! Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаю Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання. 

Міжнародний день сім’ї

15 травня 

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові,  поваги. 

У цей день прийнято дзвонити своїм рідним і кажуть їм приємні слова. Якщо є така можливість, родичі збираються разом за вечерею та обмінюються подарунками, словами подяки та любові. 

Важливо в це свято сконцентрувати увагу на всьому світлому та хорошому, що принесла сім’я у життя. У жодному разі не можна сваритися та з’ясовувати стосунки. 

То ж цей день – чудовий привід провести час разом, відклавши всі свої справи і проблеми. Адже, справжня цінність у житті – це рідні та близькі люди. 

Вітаємо з Днем сім'ї та бажаємо взаєморозуміння, щастя, райдужних планів і безлічі цікавих занять. Нехай Ваші сім'ї завжди будуть міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в біді. Любові, краси, світлого майбутнього, достатку і спільного розвитку!

25 березня - Міжнародний день пам'яті жертв рабства та работоргівлі. 

21 березня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації. 

У 1966 році Генеральною Асамблеєю ООН 21 березня встановлено як міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації. Саме цього дня в 1960 році поліція відкрила вогонь і вбили 69 людей під час мирної демонстрації проти законів апартеїду (офіційна політика расової дискримінації, сегрегації та гноблення, яку впродовж 1948—1991 рр. проводили правлячі кола Південно-Африканської Республіки проти місцевого чорношкірого населення, а також переселенців з Азії), яка відбулась в Шарпевілі, Південна Африка.

1963 року була прийнята Декларація ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації до якою пізніше приєдналась Україна. ст.1 Загальної декларації з прав людини встановлено, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах.

Але всупереч цим міжнародним актам та позитивни практикам, дискримінація продовжує існувати навіть в економічно успішних країнах. Ця проблема є серйозною перешкодою для розвитку держави, міжнародного співробітництва та дотримання миру.

Згідно з звітом Freedom House на початку 2021 року в Україні було задокументовано 13 випадків насильства на ґрунті ненависті. 70% задокументованих кейсів стосуються насильства проти людей, що належать до ЛГБТ+ спільноти. В інших випадках насильство було спрямоване проти етнічних та релігійних меншин або здійснено за іншими ознаками.

Відповідно до статистики Української Фундації правової допомоги зазначається, що за п’ять років із 597 справ за статтею 161 КК до суду надійшло лише 21. 

Дійсно така низька статистика демонструє нам, що поліціянти або не правильно складають протокол або неправильно класифікують злочин, або самі жертви не хочуть звернутися до правоохоронних органів.

Джерело інформації: https://ccl.org.ua/

Поняття "дискримінація"

Проект "Профорієнтація та побудова кар'єри"

Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти та Асоціація інноваційної та цифрової освіти протягом 7 місяців проводили форсайт-дослідження, щодо розвитку людського капіталу, першого робочого місця та ринку праці. Понад 30 провідних міжнародних та українських експертів, які представляють наукову, державну, підприємницьку та громадьску сфери, дали власні бачення: 

- Що чекає Україну та українців у найближчи роки? 

- Які професії та навички будуть найбільш затребувані? 

- Як отримати роботу своєї мрії та реалізувати себе в світі, який швидко змінюється?

Учні 9 класів взяли участь у проекті. Дітям було запропоновано пройти профорієнтаційне тестування та визначити свою схильність до різних сфер професійної діяльності.

Було запропоновано подивитися відеолекції та пройти мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, твій тип особистості та багато іншого.

А також! Надана можливість дізнатись більше про найпотужніші українські компанії та про різні професії від найкращих фахівців, «відвідавши» онлайн-екскурсії. 

17 лютого - День спонтанного прояву доброти

Усмішка - запорука щасливого життя!

А чи знали Ви про такі факти?

1. Усмішка знімає стрес. Організм негайно починає виробляти ендорфіни - "гормони щастя", коли Ви усміхаєтеся.

2. Усмішка підсилює імунну систему.

3. Усмішка - це універсальна ознака щастя. 

4. При усмішці працює до 53 лицьових м'язів. 

5. Існує 19 різних типів усмішок.

Серед учнів середньої школи був оголошений конкурс "Містер та місіс Усмішка". Усі учасники конкурсу отримали сертифікати. 

Маємо переможців! Вітаємо їх!!!

21 січня - Міжнародний день обіймів


Щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло 21 січня 1986 року в Каро (Мічиган), США.

Свято з’явилося в 70-х роках XX століття, сформувавшись в студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі. 

За своєрідним «повір’ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. 

Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: 



11 січня 

Всесвітній день "Дякую"


Запровадили це цікаве свято 2008 року за ініціативою ЮНЕСКО та ООН, і святкується воно щорічно 11 січня. Існує ще одна версія походження цієї події. Дехто вважає, що цей день був створений компанією по виробництву вітальних листівок. Як би там не було, але свято з кожним роком поширюється по всьому світу, до його святкування долучається все більше країн.


В Україні Міжнародний день “Дякую” вважається молодим святом, яке ще не встигло “прижитися”. Проте говорити слова вдячності потрібно завжди, адже вони несуть в собі позитивні емоції, здатні одразу підняти настрій та навіть покращити самопочуття. Тому скоріше підбирайте привітання з днем “Дякую”, завантажуйте листівки та картинки, щоб порадувати друзів, знайомих, рідних щирою подякою.

У Міжнародний день «дякую» бажаю всім не скупитися своєю ввічливістю і вдячністю, не забувати про просте і важливе «дякую», бути уважними одне до одного, намагатися допомогти словом і ділом! Цінуйте людей, які щирі з вами!

Джерело: https://tsn.ua/ukrayina/privitannya-z-mizhnarodnim-dnem-dyakuyu-2022-krasivi-listivki-virshi-ta-kartinki-1949791.html

Торгівля людьми

Торгівля людьми залишається гострим питанням і реальною проблемою для багатьох країн світу, у тому числі й для України.

Відповідно до законодавства, торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином, і відповідно до статті 149 Кримінального кодексу України «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини» передбачає покарання осіб, які займаються торгівлею людьми, позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особи, які постраждали від торгівлі людьми, мають право на безоплатне одержання:

1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

2) медичної, психологічної, правової та іншої допомоги незалежно від місця проживання;

3) тимчасового розміщення у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України, які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.

Надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:

1) звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;

2) наявності у такої особи документа, що посвідчує особу.

Для отримання допомоги, особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має звернутися до місцевої державної адміністрації за місцем перебування та подати заяву про встановлення відповідного статусу. За результатами розгляду заяви та інших матеріалів справи, Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

Джерело: https://www.if.gov.ua/povidom-pro-korupciyu/protidiya-torgivli-lyudmi


Що таке ВІЛ-інфекція? 

ВІЛ-інфекція – це хронічна хвороба, яка розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), характеризується повільно прогресуючим ураженням імунної та нервової систем організму, що проявляється вторинними інфекціями, пухлинами й іншими патологічними станами. 

Що це таке СНІД? 

СНІД, або Синдро́м набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням. 

ВІЛ/СНІД

1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім`я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про епідемію, що швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонах земної кулі.

Це не просто чергова значуща дата в календарі, а день скорботи за мільйонами померлих від цієї, поки що невиліковної, хвороби, зміцнення спільних організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини постають реальною загрозою в соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Україна залишається однією з країн, де продовжує зростати кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертей від СНІДу. Вона посідає одне з перших місць серед країн Європейського регіону за кількістю осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Це 237000 осіб, з яких більш як 40 відсотків не знають про свій ВІЛ-статус.

Вірус передається:

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших – насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомної наявності може тривати 8-10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

Визначити інфекцію можна: у відповідь на проникнення вірусу в організмі людини через 1-3 місяці утворюються антитіла. Іх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові.

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.

Джерело: https://sofotg.gov.ua/news/1-grudnya-den-borotbi-zi-snidom-2020-12-01

http://krasnogradrda.gov.ua/2021/12/01/1-grudnya-vsesvitnij-den-borotbi-zi-snidom/



Факти, які кожен має знати про ВІЛ/СНІД



25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Сьогодні, 25 листопада, — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його оголосила Генеральна Асамблея ООН ще 1999 року. Відтоді уряди багатьох країн світу та різноманітні організації привертають увагу до цієї проблеми з метою боротьби проти такого явища як насильство. 

За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2-ох мільйонів людей. Згідно зі статистикою, в понад 80-ти % — це насильство чоловіків щодо жінок. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок. Цьому немає виправдання!

Жінки у всьому світі зазнають фізичного, психологічного, економічного, сексуального насильства. Найчастіше, боротьба з цим – це рух колу. Після умовного «примирення» з кривдником, він у більшості випадках повертається до насильства знову. До того ж масштаби можуть бути більш небезпечними. І не кожна жінка здатна розірвати це коло.

Тож важливо кожному і кожній усвідомити — про проблему не треба мовчати! Жертвам варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має бути покараний.

Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок та викорінити це ганебне і небезпечне явище.

Нова Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та насильством у сім'ї є найбільш прогресивним міжнародним договором, присвяченим проблематиці цього серйозного порушення прав людини. Конвенція покликана сформувати «нульову терпимість» щодо цієї форми насильства і є найважливішим кроком до того, щоб зробити Європу та інші регіони більш безпечним місцем для життя.

Наріжним каменем Конвенції є попередження насильства, захист його жертв та переслідування тих, хто чинить подібні акти. Конвенція спрямована і на те, щоб вплинути на світогляд окремих людей, закликаючи всіх членів суспільства, особливо чоловіків та хлопчиків, змінити свою модель поведінки. По суті, Конвенція знову закликає до забезпечення більшої рівності між жінками та чоловіками, оскільки насильство щодо жінок випливає з відносин нерівності між жінками та чоловіками у суспільстві та закріплюється в ньому через культуру терпимості до насильства та його ігнорування.

Більшість жінок, які зазнали насильства, відкрито не говорять про пережите ними, тому це є перешкодою на шляху досягнення прогресу в галузі рівності, розвитку та миру, а також забезпечення прав жінок і дівчаток.

Джерела: 

Чому необхідно викорінити насильство щодо жінок? 

Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найпоширеніших, важко викорінених і таким, що веде до катастрофічних наслідків порушень прав людини в сучасному світі. А в Україні, під час війни – це жахіття має свої наслідки, і ми сподіваємося, буде покарано усіма національними та міжнародними судами.  

Насильство проявляється у фізичній, сексуальній та психологічній формах, включаючи: 


18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. 

Конвенція ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства - це міжнародний договір ради Європи, яким країни погоджуються кримінально переслідувати певні форми кримінального насильства над дітьми. Це перша міжнародна угода, яка торкається питання сексуального насильства над дітьми. 

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх наших суспільств. Це серйозне порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.

Для запобігання насильству вкрай важливо відкрито обговорювати проблему насильства. 

Наскільки в Україні поширене таке явище як сексуальне насильство щодо дітей та їх сексуальна експлуатація? 

На жаль, тема, яку ми порушуємо, не надто охоче обговорюється в нашому суспільстві та на державному рівні. Досі існує думка, що про це соромно говорити, досі зустрічаються люди, які вважають, що це закрита тема, а дехто йде навіть далі – за їхнього розуміння такої проблеми взагалі не існує. Хоча насправді вона є і надзвичайно актуальна. 

Останнім часом в Україні суттєво збільшилася кількість дітей – жертв зґвалтувань. Під час засідання Спостережної Ради Проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», яке відбулося цього літа, зокрема зазначалося, що якщо 2019 р. таких постраждалих було виявлено 148, то за підсумками 2020 р. їх уже було 233. 

Джерело: https://glavcom.ua/country/society/seksualne-nasilstvo-v-interneti-ta-realnomu-zhitti-pro-shcho-movchat-diti-799255.html

«Кожна п’ята дитина отримувала через інтернет пропозиції відправити свою відверту фотографію»

Практично кожна п’ята дитина отримувала через інтернет пропозиції відправити свою фотографію – оголену чи дуже відверту. Незнайомі люди напрошуються до них у друзі. Часто діти не бачать своїх онлайн-співрозмовників, не знають, як поводитися з ними. Все це вимагає роз’яснювальної роботи. 


З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб :  

Нацполіція: за телефоном 102 

Офіс Генерального прокурора: за телефоном 0 800 507 001 або за телефоном  096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal) 

через сайт https://www.warcrimes.gov.ua/ 

через телеграм-боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot 

електронною поштою conflict2022.ua@gmail.com 

Урядова гаряча лінія : телефорн 15 47 

На Національних гарячих лініях Громадської правозахисної організації «Ла Страда-Україна» можна отримати психологічну, правову, інформаційну допомогу, а також супровід постраждалих від сексуального насильства: 

Національна гаряча лінія для дітей та молоді: тел. 0 800 500 225 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)


16 листопада Міжнародний день толерантності!

Сьогодні спостерігається різноманіття випадків нехтування в сучасному суспільстві загальнолюдськими цінностями, порушення прав людини, особливо соціальних вразливих категорій населення та дітей у різних сферах життя, прояви нетолерантного ставлення до дитини у сім’ї, між дітьми та іншими учасниками освітнього процесу в закладах освіти, осередках дитячого дозвілля тощо.  Як закріплено у статті 4  Декларації принципів толерантності саме виховання є найефективнішим засобом запобігання проявам нетерпимості. Виховання в дусі толерантності починається з прищеплення людям знань про їхні права та свободи з метою забезпечити їхню реалізацію та зміцнити прагнення кожного до захисту прав інших, має бути націлене на протидію негативним впливам, які викликають страх та відособлюють від інших, повинне розвивати в молоді здібності до незалежного мислення, критичної оцінки та формувати високі моральні критерії. З метою виховання чуйних і відповідальних громадян, відкритих до сприйняття інших культур, здатних цінувати свободу, поважати людську гідність та індивідуальність, запобігати конфліктам або розв’язувати їх ненасильницькими засобами протягом тижня було проведено серію заходів для учнів початкової, середньої та старшої школи. 


Міжнародний день толерантності


Цей день, покликаний шанувати рівність всіх людей, незалежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду.

Пропоную Вам долучитися до онлайн-семінарів, що будуть проходити з 14 по 18 листопада 2022 р. в Zoom для учнів 5-10 класів та з 21 по 25 листопада 2022 р. в Zoom для учнів 1-4 класів.

За посиланнями та часом проведення семінарів звертайтеся до класних керівників.

Небезпека в інтернеті і цифрова залежність. Інформаційна безпека. 

Зараз в Україні майже 22 млн користувачів інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом тощо, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в інтернеті. 

Від чого варто захищати дитину 

Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини (і більш глобально – суспільства, держави). Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті діти. Вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто.

Інколи школярі не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вчителів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини.


Типи загроз 

Стосуються особистої безпеки:

Ознайомлення з порнографічними матеріалами, ненормативною лексикою, інформацією суїцидального характеру, расистського, ненависницького чи сектантського змісту.

Загроза отримання недостовірної чи неправдивої інформації.

Формування залежності (ігрової, комп’ютерної, інтернет).

Спілкування з небезпечними людьми (збоченці, шахраї, грифери).

Залучення до виконання протиправних дій (хакерство, порушення прав та свобод інших).


Стосуються безпеки інших

Матеріали, існування та використання яких може стати причиною посягання на безпеку оточуючих (наприклад, інформація про створення вибухівки).

Свідоме та несвідоме введення в оману інших.

Вчинення протиправних дій, що тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Кібербулінг – свідоме цькування та приниження, передусім однолітків.


Стосуються загрози витоку персональної інформації

Розголошення персональної та конфіденційної інформації (прізвища, імена, контакти, секретні дані кредитних карток, номери телефонів).

Загроза зараження ПК вірусами різної категорії.

Небезпека завантаження програм зі шкідливими функціями.


Основні правила безпечної роботи в інтернеті, про які варто сказати дітям 

Джерело: https://pon.org.ua/novyny/7239-bezpeka-ditini-v-nternet-pro-scho-neobhdno-govoriti.html


Пам'ятай!

Спілкування в Інтернеті не є твоїм обов’язком, тому якщо тобі це більше не подобається або тебе лякають твої Інтернет-друзі, то лише вимкни комп’ютер і не повертайся більше до спілкування онлайн!

Увага! Ніколи за жодних умов не погоджуйся на особисту зустріч у реальному світі зі своїм Інтернет-другом. Якщо ти все-таки вирішив зустрітися з ним, то нехай обов’язково батьки чи інші дорослі, яким ти довіряєш, прийдуть з тобою на зустріч. Ти можеш також сказати про це своєму віртуальному другу. Місце для зустрічі повинно бути таким, де постійно знаходиться багато людей.

Якщо твій знайомий з Інтернета постійно вимагає від тебе зустрітися з ним або щось зробити для нього, продовжує це робити, незважаючи на твою відмову або небажання, то ти обов’язково маєш розповісти про це своїм батькам або іншим дорослим, яким ти довіряєш!

Запамятай!  Неможна розкривати і  ділитися в соціальних мережах (та і загалом, зустрічаючи незнайомців) особистими даними:

Така обізнаність — запорука безпеки як в реальному світі, так і у віртуальному просторі.


Всесвітній день психічного здоров'я

10 жовтня Всесвітній день психічного здоров'я. Цей тиждень (з 10 по 17 жовтня 2022 р.) присвячено просвітницькій роботі, метою якої є: підвищення рівня обізнаності суспільства про проблеми психічного здоров'я та мобілізація зусилля на його підтримку. 

Пропоную Вам долучитися до онлайн-семінарів, що будуть проходити з 12 по 14 жовтня 2022 р. в Zoom.

За посиланнями та часом проведення семінарів звертайтеся до класних керівників.

Всесвітній день психічного здоров'я

Задля психічного здоров'я дітей та молоді


Українська система охорони психічного здоров'я

На 2018 рік понад 1,6 мільйонів українців перебувають під наглядом лікарів-психіатрів та лікарів-наркологів, і лише минулого року вперше діагноз психічного розладу встановлено 185 тисячам людей. Насправді проблеми з психічним здоров’ям значно розповсюдженіші, адже через суспільну стигму люди вкрай неохоче звертаються до фахівців за допомогою. 

За даними досліджень, близько чверті людей у світі страждають на  психічні чи неврологічні розлади впродовж життя.


Високий рівень надання послуг, сучасні доказові підходи до лікування і реабілітації, ефективні програми профілактики допоможуть подолати спотворене ставлення до психічного здоров’я у суспільстві. 

Джерело: https://ibuhgalter.net/news/1334


Станом на 2020 рік в Україні стартував проєкт "Психічне здоров’я для України", щоб покращити якість і доступність допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами. 

За даними опитування "Психічне здоров'я в Україні: обізнаність та ставлення", проведеного в рамках проєкту в січні 2020 року компанією InMind, лише 37% опитаних вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров'я. 69% респондентів вказують на брак інформації і прагнуть дізнатися більше. Водночас 79% вважають, що психічне здоров’я ― є серйозною та вартою уваги проблемою. 

Джерело: https://hochu.ua/cat-razvitie/vazhno-znat/article-102442-8-milyoniv-ukrayintsiv-potrebuyut-efektivnih-poslug-u-sferi-psihichnogo-zdorov-ya-podrobitsi-novogo-projektu/

Цікаві дані

Джерело: https://k-s.org.ua/7p/

Розлади у сфері психічного здоров’я дітей і молоді – поширені: вони є у 5 % дітей і 10 % молоді. Втім попри те, що ці розлади є такими поширеними, – багато із них не виявляються вчасно. Ми свідомі, що чимало цих розладів довгий час є наче підводна частина айсберга – поза увагою дорослих, поза увагою суспільства...

Приблизно 80 % дітей і молоді, маючи розлад у сфері психічного здоров’я, не отримують належної і вчасної допомоги. Саме на цю цифру вказують дослідження, проведені в окремих західних країнах: лише 20 % дітей та молоді з психічними розладами отримують відповідну допомогу, а звернення по цю допомогу теж дуже часто запізніле – інколи до кількох років! На жаль, ми в Україні не маємо таких досліджень, але можемо припустити, що в нас ці показники не будуть кращими.

За відсутності чи невчасності допомоги потенціал негативного впливу психічних розладів на життя, розвиток дитини та підлітка є значним!

Міфи та правда про психічне здоров'я людей 

Джерело: https://kybpnd.lic.org.ua/novini/6-mifiv-pro-psyhichne-zdorov-ya/

Міф

Люди, які мають психічні розлади є «психами», «неадекватами», вони небезпечні, їх потрібно ізолювати від суспільства.


Правда

У БІЛЬШОСТІ ВИПАДКІВ ПОВЕДІНКА ЛЮДЕЙ, ЯКІ МАЮТЬ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ, МАЛО ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ЗАГАЛЬНОПРИЙНЯТОЇ.


Міф

Психічні розлади не виникають у дітей та підлітків. Усі ознаки, які можуть бути у них – це лише «особливості віку, вони їх переростуть».


Правда

ЩОНАЙМЕНШЕ ОДНА ДИТИНА З П’ЯТИ МАЄ ПЕРІОДИЧНІ ПРОБЛЕМИ З ПСИХІЧНИМ ЗДОРОВ’ЯМ.


Міф

Депресія – це ознака ліні, поганого характеру та небажання щось робити.


Правда

ДЕПРЕСІЯ ЗУМОВЛЕНА ПОРУШЕННЯМ ХІМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У МОЗКУ.


Міф

Залежність (алкогольна, наркотична) – це вибір людини, її спосіб життя, який свідчить про відсутність сили волі.


Правда

ЗАЛЕЖНІСТЬ – ЦЕ СКЛАДНИЙ ФЕНОМЕН, ЯКИЙ ОХОПЛЮЄ БАГАТО ЧИННИКІВ.


Міф

Усі люди, які хворіють на психічні розлади, є агресивними та небезпечними.


Правда

ДУЖЕ МАЛО ЛЮДЕЙ, ЯКІ МАЮТЬ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ СКОЮЮТЬ НАСИЛЬНИЦЬКІ ПРАВОПОРУШЕННЯ.


Міф

Людям з психічними розладами ніколи не стане краще, їх неможливо вилікувати.


Правда

У НАШ ЧАС ЛІКУВАННЯ ПСИХІЧНИХ РОЗЛАДІВ Є НАБАГАТО КРАЩИМ У ПОРІВНЯННІ З ПОПЕРЕДНІМИ ДЕСЯТИЛІТТЯМИ.

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю. 

Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: 


Корисні номери

Щодо проблеми торгівлі людьми. Звернутися за практичними порадами можна до: 


Інформація щодо безпечного виїзду за кордон в умовах війни.  Правила виїзду до інших країн в умовах війни.  Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. 

Посилання на сайт: https://www.527.org.ua/

Містить детальну інформацію щодо країн,  які приймають біженців. 

Квест з безпечного працевлаштування для старшокласників,  рекомендований листом МОН україни від 25.03.2022 - номер 1/3663-22 "Щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії". 

За посиланням: https://quest.stoptrafficking.org/start 

Дії у результаті знаходження вибухонебезпечних предметів

Небезпека, яку несе в собі використання мін та інших вибухонебезпечних предметів:

Декілька загиблих щороку – трагічна реальність після завершення воєнних дій.

Чому?




Де може бути небезпечна «іграшка»? 

Натрапити на таку «іграшку» можна практично скрізь: 

у лісі, у окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст.



До вибухонебезпечних

предметів належать:

Вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворення газів.


До вибухонебезпечних

предметів належать:

Боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника.


У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою: 


ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

20 травня 2021 року відбулася панельна дискусія на тему «Булінг серед дітей» в рамках проекту «Безпечний простір», який реалізувався центром психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянська академія».

В рамках дискусії  були надані рекоменації.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ДІТЯМ

1. При виникненні проблеми не чекай, що вона вирішиться сама собою. Розкажи про неї батькам, вчителю, шкільному психологу. Говори про неї, не залишайся з нею один на один.

2. Спробуй ігнорувати кривдника. Таким людям найчастіше потрібна твоя увага і реакція, не отримавши їх, кривдник може усунутися сам.

3. Якщо ж ігнорувати таку поведінку немає можливості, спробуй попрацювати над своєю реакцією. Пам'ятай, що агресія породжує агресію, а буллінг - це свого роду гра, в яку неможливо грати одному.

4. Вчися бути впевненим в собі. Займайся справою, яке тобі подобається, тим, що у тебе виходить. Не знаєш, як стати більш впевненим у собі, запитай поради у авторитетного для тебе людини. Звернись до рідних, вчителю, тренеру або ж до шкільного психолога.

5. Знайди коло спілкування, в якому тобі буде цікаво, знайди союзників.

6. Пам'ятай, що немає такої людини, якій було б дозволено тебе бити. Фізичне насильство і побої - це злочин.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ

1. Спостерігайте за поведінкою і станом дитини. Не ігноруйте скарги і відмови відвідувати школу.

2. Поспілкуйтеся з дитиною один на один. Заспокойте і підтримайте її, обговоріть почуття, які вона відчуває, поділіться особистим досвідом.

3. Якщо ви переконані, що ваша дитина піддається шкільному цькуванню, зверніться до вчителя і шкільного психолога. Дізнайтеся їх точку зору і обговоріть можливі шляхи вирішення ситуації.


ЯК СПІЛКУВАТИСЯ ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ, ЯКЩО ВИ ПОБАЧИЛИ ПРИНИЗЛИВЕ ФОТО АБО ВІДЕО З НЕЮ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

1. Спокійно поговоріть з дитиною. Не звинувачуйте її в тому, що відео потрапило до мережі і не розпитуйте, як це сталося (це тема, якій варто приділити увагу не у кризовій ситуації);

2. Запевніть дитину, що вона може вам довіритись і показати всі принизливі фото та відео, як би соромно їй не було. Поясніть, що Вас цікавить не їх вміст, а як їх вилучити з мережі;

3. Напишіть листа до сервісу техпідтримки соцмережі про те, що контент (дайте посилання) порушує права дитини і Ви вимагаєте вилучити його;

4. Поясніть дитині правила безпечного користування соцмережами.


ЩО ВАРТО ГОВОРИТИ ДИТИНІ, ЯКА Є СВІДКОМ БУЛІНГУ:

1. Ти можеш бути тим, хто нарешті почне про це говорити;

2. Якщо бачиш, як когось цькують, одразу клич на допомогу дорослих, які є поруч;

3. Якщо тобі пропонують приєднатися до булінгу або дивитися на те, що відбувається, рішуче відмовляйся;

4. Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили в ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це, бо вони потребують твоєї підтримки. Порадь звернутися по допомогу до дорослих, яким Ви довіряєте.






Зупинемо домашнє насильство разом!

 Корисні номери:

Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15 47, працює цілодобово;

Національна “гаряча лінія” з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

Дитяча “гаряча лінія” 0 800 500 225, 116 111 – з мобільного, яка з 01.04.2020 року працює з 12:00 до 16:00 у будні дні.


Що розуміти під економічним та психологічним насильством? 

Під економічним насильством в законі значиться умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

Психологічне насильство, відповідно до закону, – це словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.


Джерело інформації: https://www.radiosvoboda.org/a/details/29000805.html


Що таке «домашнє насильство», згідно із законом? 

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.