Медіація коса лінія "КЕЕН"

Психологічна служба в школі є складовою частиною системи охорони фізичного і психічного здоров'я учнів і діє з метою виявлення та створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості;

забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних та інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань школи.

Психологічна служба в школі керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», чинним законодавством України, Етичним кодексом психолога.

Психологічна служба школи тісно працює з органами охорони здоров'я, соціального захисту, сім'ї та молоді, внутрішніх справ, а також із громадськими і благодійними організаціями.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ШКОЛИ

- проведення лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;

- консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;

- розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;

- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;

- психологічний супровід обдарованих дітей;

- психологічний супровід новоприбулих дітей.

Основною метою психологічного супроводу навчально-виховного процесу в школі вважається підтримка комфортного освітнього середовища, яке сприяє найбільш повному розвитку інтелектуального, особистісного і творчого потенціалу суб'єктів освітнього процесу.

Основними видами діяльності практичного психолога є:

- психолого-педагогічна діагностика, виявлення причин, що ускладнюють розвиток та процес навчання учнів;

- індивідуальна психологічна діагностика особистості дитини, рівня психічних процесів, а також рівня підготовленості до школи;

- індивідуальні та групові консультації з учнями, педагогічним колективом, батьками;

- профілактика та попередження конфліктних ситуацій у навчально-виховному процесі.

Повідомлення про гурток.

Назва "Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації"

Програма схвалена для використання в закладах освіти Науково- методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (протокол 3 від01.08.2018р.) від авторів: Андрєєнкової В.Л., Левченко К.Б.- доктора юридичних наук, професора,  Матвійчук М.М. - кандидатки педагонічних наук. А також, за сприянням та практичними рекомендаціями  роботи медіаторів Національної медіаторської мережі ГО "Ла Страда- Україна".

Актуальність даної теми полягає у створенні мирного середовища у спілкуванні серед однолітків, вирішенні конфліетних ситуацій, віднайдення компромісів.

Актуальність даної освітньої програми, насамперед полягає у 

створенні мирного середовища, як умови встановлення демократичних цінностей, які є 

орієнтиром для розбудови держави. 

Тому, важливими кроками в цьому напрямку є формування основ загальнолюдських прав;  поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до 

приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації 

за будь-якими ознаками; створ ення атмосфери безпеки в дитячому та молодіжному колективі,  налагодженні процесу конструктивної комунікації учнівської молоді з оточуючими.

Керівник гуртка 

Артеменко Людмила Петріївна