Клас безпеки


План пожежної безпеки.docx

КОРИСНІ ПОРАДИ

Не секрет, що пожежі найчастіше відбуваються від безтурботного ставлення до вогню самих людей. Значна частина пожеж відбувається в житло. Тут загибель і травматизм людей від диму і вогню становить 9 випадків з 10. 

Основними причинами пожеж в побуті є:необережне поводження з вогнем при палінні і приготуванні їжі, використання електропобутових приладів, теле-, відео- і аудіотехніки, не адаптованою до вітчизняної електромережі або несправних, проведення електрозварювальних робіт при ремонтних роботах в квартирах, дитячі пустощі з вогнем:

Пожежна безпека в квартирі:

— Не балуйся в будинку з сірниками і запальничками. Це одна з причин пожеж.

— Не залишай без нагляду ввімкнені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізор, світильники та ін. Йдучи з дому, не забудь їх вимкнути.

— Не суші білизну над плитою. Воно може спалахнути.

— Не забувай вимкнути газову плиту. Якщо відчув запах газу, не пали сірників і не включай світло. Терміново провітрити квартиру.

— Ні в якому разі не пали феєрверки, свічки або бенгальські вогні будинку без дорослих.

Пожежна безпека в селі:

— У селі або на дачі без дорослих не підходь до печі і не відкривай пічну дверцята. Звідти можуть вискочити розпеченівуглинки чи іскра і стати причиною пожежі.

— Ніколи не торкайся голими руками до металевих частин печі. Ти можеш отримати серйозний опік.

— Не займай без дозволу дорослих пічну заслінку. Якщо її закрити завчасно, в будинку збереться чадний газ, і можна задихнутися.

Пожежна безпека в лісі:

— Пожежа — найбільша небезпека в лісі. Тому не розводь багаття без дорослих.

— Не балуйся з вогнем. У суху спекотну погоду достатньо одного сірника або іскри від феєрверку, щоб ліс загорівся.

— Якщо пожежа все-таки почалася, негайно вибігай з лісу. Намагайся бігти в ту сторону, звідки дме вітер.

— Вийшовши з лісу, обов’язково повідом про пожежу дорослим.

Якщо почалася пожежа, а дорослих вдома немає, поступай так:

— Якщо вогонь невеликий, можна спробувати відразу ж загасити його, накинувши на нього щільну тканину або ковдру, заливаючи водою або засипаючи піском.

—Якщо вогонь відразу не згас, негайно тікай з дому в безпечне місце. І тільки після цього подзвони в пожежну охорону за телефоном «101» або попроси про це сусідів.

— Якщо не можеш втекти з палаючої квартири, відразу ж зателефонуй «101» і повідом пожежним точну адресу і номер своєї квартири. Після цього клич з вікна на допомогу сусідів і перехожих.

— При пожежі дим набагато небезпечніше вогню. Більшість людей при пожежі гинуть від диму. Якщо відчуваєш, що задихаєшся, опустися навпочіпки або просувайся до виходу повзучи — внизу диму менше.

— Якщо в приміщення проник дим, треба змочити водою одяг, покрити голову мокрою серветкою і виходити, пригнувшись або поповзом.

— Обов’язково закрий кватирку і двері в кімнаті, де почалася пожежа. Закриті двері може не тільки затримати проникнення диму, але іноді і погасити вогонь.

— Наповни водою ванну, відра, тази. Можеш облити водою двері і підлогу.

— Під час пожежі в під’їзді ніколи не сідай в ліфт. Він може відключитися, і ти задихнешся.

— Коли приїдуть пожежники, в усьому їх слухайся і не бійся. Вони краще знають, як тебе врятувати.

— Запам’ятайте найголовніше правило не тільки під час пожежі, а й за будь-якої іншої небезпеки: «Не піддавайтеся паніці і не втрачайте самовладання!»


Небезпечні ігри

Необережне, невміле поводження з вогнем, дитячі ігри та пустощі з вогнем, вогненебезпечними предметами дітей дошкільного та молодшого шкільного віку — це причини пожеж в результаті випадкового порушення правил пожежної безпеки.

Залишається без коментарів тліюча сигарета, запалений сірник, конфорка газової плити або гасовий примус (лампа, ліхтар). Всі вони частина нашого побуту. Необхідно постійно пам’ятати, що будь-який з цих джерел здатний запалити горючий матеріал, а діти, залишені без нагляду дорослих, часто самі не підозрюють, що звичайні речі таять в собі небезпеку.

В середньому щорічно відбувається до 5 тис. Пожеж, у вогні гине близько 250 чоловік. Унаслідок дитячої пустощі з вогнем відбувається до 150 пожеж. У вогні гине від 15 до 20 дітей.

Чому це відбувається? Відповідь проста — в недостатньому навчанні наших з вами дітей правилам пожежної безпеки. Адже навчання це розширення знань, знайомство з основними причинами виникнення пожеж, прищеплення елементарних навичок обережного поводження з вогнем та вміння правильнодіяти в разі виникнення пожежі, дотримання вимог правил пожежної безпеки. Якщо ми цьому не навчимо дітей, ми тим самим заплануємо справжні і майбутні пожежі через незнання елементарних правил пожежної безпеки. Дотримання цих правил повинно стати для дітей таким же обов’язковим і природним, як дотримання санітарно-гігієнічних правил. Допомогти їм у цьому зобов’язані ми, дорослі. Тому дітям необхідно роз’яснювати небезпеку ігор і пустощів з вогнем, правил обережності в поводженні з побутовими електротоварами, радіо-. Навчити дітей користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками), викликати на допомогу пожежну охорону. Діти повинні свідомо виконувати вдома, в школі, на вулиці, в лісі вимоги правил пожежної безпеки.

Набути впевненості або постійний страх за дітей залежить від Вас.

Піротехніка

Будь-яке піротехнічний виріб має потенційну небезпеку загоряння або отримання травми. Тому безпеку при їх застосуванні в першу чергу залежить від людини.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Промисловість НЕ ВИПУСКАЄ новорічні атрибути повністю пожежобезпечними.

Аналіз причин новорічних пожеж свідчить, що найчастіше вони виникають від бенгальських вогнів та хлопавок з вогневим ефектом, свічками і саморобними несправними електрогірляндами, безтурботним витівкою дітей з вогнем.


Пам’ятайте про небезпеку виникнення пожежі в будинку:

— Частіше розмовляйте з дітьми про заходи пожежної безпеки.

— Не давайте дітям грати сірниками.

— Навчайте дітей правильному користуванню побутовими електроприладами.

— Не дозволяйте дітям самостійно вмикати освітлення новорічної ялинки.

— Знайте, що хлопавки, свічки, бенгальські вогні можуть стати причиною пожежі і травм.

— Будьте обережні при користуванні навіть дозволених і перевірених піротехнічних іграшок.

Якщо все-таки трапилася з вами або з вашими близькими стався нещасний випадок необхідно негайно повідомити в службу порятунку за телефоном «101».

І.Електробезпека

1. Не залишайте дітей з увімкненими електроприладами (праска, телевізор, настільна лампа, електрообігрівач, магнітофон, комп'ютер тощо).

2.Не дозволяти дітям вмикати та вимикати електроприлади.

3.На розетки поставити заглушки.

4.Не вмикати в одну розетку більше, ніж два електроприлади. 

5.Не прикрашати новорічну ялинку одночасно електрогірляндами і "дощиком" з фольги: це може призвести до короткого замикання і пожежі.

II. Безпека користування газовими приладами

1. Не залишати дітей наодинці з увімкненими газовими приладами.

2. Не дозволяти дітям доторкатись до газових приладів, вмикати та вимикати їх.

3. Не обігрівати приміщення за допомогою полум'я газової плити: це може призвести до отруєння продуктами згоряння. Найбільш чутливими до отрути є діти.


III. Пожежна безпека

1. Джерела вогню (сірники, запальнички тощо) потрібно зберігати в недоступному для дітей місці. 

2. Легкозаймисті речовини (спирт, спиртовмісні рідини, лаки, фарби, розчинники, бензин, олію та ін.) потрібно зберігати в недоступному для дітей місці.

3. Підчас відпочинку на природі не потрібно розпалювати багаття і дозволяти робити це дітям.

4. Не дозволяти дітям користуватись відкритим вогнем.

5. В разі потреби спалювання сміття робити це у період відсутності дітей.

6. Не курити в присутності дітей і не залишати недопалки.

Як треба діяти при пожежі!

У разі виявлення пожежі необхідно:

- негайно сповісти по телефону 101 пожежну охорону, при цьому необхідно назвати адресу об'єкту, вказати місце виникнення пожежі, стан на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону, з якого надійшов дзвінок;

- вжити ( по можливості ) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

- приступить до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння ( вогнегасники, вода, пісок );

- забезпечити зустріч пожежних машин.


Не можна:

- боротися з полум'ям самостійно, не викликаючи пожежників (якщо ви не впоралися з вогнем за кілька секунд, його поширення призведе до великої пожежі );

- намагатися вийти через дуже задимлений коридор або сходи ( дим також токсичний, гарячі гази можуть обпекти легені );

- спускатися водостічними трубами, стояками за допомогою простирадл або мотузок (падіння майже завжди неминуче );

- стрибати з вікна багатоповерхового будинку або з балкону;

- забувати, що перший ворог для вас не вогонь, а дим, який засліплює та душить;

- ховатися у важкодоступних для пожежників місцях приміщення, що горить;

- якщо приміщення дуже задимлене, не рекомендується відчиняти двері до сусіднього приміщення, щоб запобігти проникненню диму.


Правила користування побутовими нагрівними електроприладами

У кожному будинку є електричні прилади для користування у побуті. При неправильному використанні цих електроприладів може виникнути пожежа. Щоб цього не сталося, слід знати i виконувати такі правила безпечного користування ними.


Правила безпечного користування електроприладами.

1) Користуйтеся тільки справними електроприладами.

2) Не вмикайте одночасно велику кiлькiсть електроприладів. Вiд цього перегріваються електропровідники, i може виникнути пожежа.

3) Не ставте поблизу легкозаймисті предмети i матеріали: від нагрітих електроприладів вони можуть загорітися.

4) Не можна на тривалий час залишати електроприлади без нагляду.

5) Праски та інші електронагрiвальнi прилади ставте на металевi та керамічні підставки.

Якщо в електричному приладі з'являеться іскріння або чути запах горiлоi гуми, його негайно слід вимкнути з розетки i покликати дорослих.

Статистика свідчить, що через несправність та неправильну експлуатацію електронагрiвних приладів щороку виникає близько 25% від усієї кiлькостi пожеж. Особливо гострою ця проблема є тепер, коли внутрiшнiй ринок України заповнений електротехнічними виробами іноземного виробництва сумнівної якості. Значна частина їх не має пристроїв захисту та виконана без дотримання елементарних вимог пожежної безпеки.

Аналiз пожеж, що виникають з цих причин, свідчить, що найбільш небезпечними елементами електричного устаткування є проводи, кабелі та шнури живлення. Виникнення пожеж через займання шнурів живлення електричних приладів відбувається в наслідок короткого замикання, перевантаження, пошкодження провідників у місцях кріплення арматури до приладів або штепсельних вилок. Тому споживачам необхідно звертати увагу та пильності потребують вироби закордонних виробників, що не сертифіковані в Україні.

ПАМ'ЯТКА

з попередження пожежі від дитячих пустощів з вогнем

Шановні батьки, дорогі діти! Велика кількість пожеж зчиняється від дитячих пустощів з вогнем. Вогнем знищується багато чого, а нерідко в пожежах гинуть і травмуються діти.

ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ПОЖЕЖІ ВІД ДИТЯЧИХ ПУСТОЩІВ З ВОГНЕМ, НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ НАСТУПНІ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

• зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

• не дозволяти дітям розводити багаття, включати електронагрівальні прилади тощо;

• не дозволяти дітям користуватися газовими приладами;

• тримати в недосяжних дітям місцях рідини, які легко займаються (бензин, ацетон, спирт тощо).

• не допускати перегляд телепередач дітьми без догляду дорослих;

• не залишати малолітніх дітей без догляду.


Шановні батьки! Ставтесь до ігор дітей з вогнем негативно. Роз'яснюйте, що їх ігри, пов'язані з вогнем, можуть спричинити пожежу, загибель майна, загибель людей у вогні.


ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.


Сподіваємося, що Ви з усією відповідальністю поставитесь до наших порад. 

ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ПОЖЕЖНУ ОХОРОНУ ЗА ТЕЛЕФОНОМ «101».

Консультація для батьків на тему: «Діти і вогонь»


Більшість нещасних випадків з дітьми можна запобігти, передбачаючи все, що може зробити дитина, створивши необхідні умови для безпечної життєдіяльності. У рамках суспільного дошкільного виховання неможливо вирішити весь коло проблем, пов'язаних з безпекою дитини, тому велика роль у цьому питанні належить батькам. Сила і стійкість сімейних впливів пов'язана з тим, що вони постійні і тривалі, повторюються в різноманітних життєвих ситуаціях. У родині є об'єктивні можливості включення дітей у побутову господарську діяльність, де і купуються навички безпеки. Дітям дуже подобається повторювати дії дорослих - це допомагає їм самим відчути себе дорослими.

Чомусь притягальною силою володіє для дітей вогонь. Спостерігаючи за тим, як користуються вогнем старші - запалюють газову плиту, розводять вогонь у печі, спалюють сміття, -діти хочуть, щоб їм дали спробувати, скажімо, розпалити багаття або запалити сірник.

Якщо поблизу трапляється пожежа, дитину так і тягне піти подивитися на вогонь, тому дуже важливо, щоб діти запам'ятали з малих років: із вогнем погані жарти, так як він легко може вийти з-під контролю і стати по-справжньому небезпечним. Маленьким дітям не можна грати з запальничкою і сірниками: від однієї випала з рук запаленого сірника або спалахнув коробка станеться пожежа, який охопить килим, фіранки, меблі і, нарешті, всю квартиру, а переляканий дитина просто втече. Ось чому в руках маленьких дітей вогонь особливо небезпечний.

Коли дитини старшого дошкільного віку вчать поводитися з вогнем або коли він просто стоїть біля запаленої плити, поруч обов'язково повинен бути хто-небудь із старших і уважно спостерігати за ним, щоб не трапилося біди.

Треба пам'ятати, що причиною пожежі можуть стати не лише дитячі пустощі з сірниками, запальничками, свічками, але й несправна електропроводка, не вимкнений з електричної мережі електроприлад (чайник, праска, фен, телевізор).

Електричний струм, що змушує працювати прилади, - наш помічник, але він може бути небезпечним і навіть викликати пожежу. Запах горілої гуми, паруючий проводок, що нагріваються при роботі розетка і вилка, проскакивание іскри під час увімкнення та вимкнення вилки з розетки - все це може призвести до пожежі.

Ось деякі правила, які треба дотримуватися:

Між педагогами та батьками має бути повне взаєморозуміння, так як різні вимоги, що пред'являються дітям в дошкільному закладі і вдома, можуть викликати у них розгубленість, образу або навіть агресивність.

З допомогою гри вихователі пропонують дітям наступний алгоритм поведінки:

Якщо в будинку щось загорілося -

швидко піти або вибігти з кімнати або квартири, розповісти про це дорослим і просити їх зателефонувати за телефоном « 01», мамі на роботу;

подзвонити з телефону-автомата по телефону «01» і сказати, що в будинку пожежа, при цьому обов'язково треба назвати свою домашню адресу.

Якщо в квартирі багато диму -

низько пригнувшись, рухатися до дверей, прикриваючи ніс і рот мокрою хусткою, рушником; загорівся одяг - падати і, катаючись, збивати вогонь.

Батьки повинні навчити дітей користуватися цим телефоном. Це вміння може виникнути і закріпитися в процесі спеціального тренінгу, при цьому батьки не повинні забувати про профілактику хибних викликів.

З 01 жовтня по 01 листопада 2022 року у ДНЗ №304 проходить «Місячник протипожежної безпеки».

Метою проведення «Місячника з пожежної безпеки» є  поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.

На основі загального плану проведення «Місячника з пожежної безпеки» вихователі всіх вікових груп  склали план заходів, які наповнили змістом освітньої роботи з дітьми.

Під час підготовки до «Місячника пожежної безпеки» проведено ряд заходів:

Роботу проводять із залученням дітей до різних форм роботи:

      Бесіди: «Сірник не чіпай – в сірниках вогонь», «Малятам про вогонь», «Добрий і злий вогонь», «Якщо виникла пожежа», «Праця пожежників».

Знайомство з художньою літературою: С.Маршак «Що горить?»,«Розповідь про невідомого героя», «Кицькін дім»,Т.Фетисова «Куди поспішають червоні машини»,А.Шевченка «Як ловили Уголька», В. Загороднюк «Його величність Сірничок», О.Орач «Вогонь».

Ігри: сюжетно – рольові «Виклик пожежників», «Їдемо на пожежу», ;дидактичні «Засоби пожежогасіння», «Як уникнути неприємностей», «Горить – не горить», «Доскажи слівце».

Наш дошкільний заклад укомплектовано вогнегасниками, створено пожежний куточок з первинними засобами пожежогасіння: піском, відрами, лопатами, багром. На кожному поверсі  присутні плани приміщень зі схемами евакуації. У закладі постійно здійснюється контроль стану електрообладнання та електромережі, а також кухонних плит і системи вентиляції.

З усіма співробітниками був проведений позачерговий інструктаж та навчання з пожежної безпеки.

Правила пожежної безпеки

Не секрет, що пожежі найчастіше відбуваються від безтурботного ставлення до вогню самих людей. Значна частина пожеж відбувається у житлі. Тут загибель і травматизм людей від диму і вогню становить 9 випадків із 10. Основними причинами пожеж в побуті є: необережне поводження з вогнем при палінні і приготуванні їжі, використання електропобутових приладів, теле-, відео-і аудіотехніки, не адаптованих до вітчизняної електромережі, проведення електрозварювальних робіт при ремонтних роботах у квартирах, дитячі пустощі з вогнем.

Пожежна безпека в квартирі

Не залишайте без нагляду сірники, включені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізор, світильники тощо. Йдучи з дому, не забудьте їх вимкнути.

Не сушить білизну над плитою. Вона може спалахнути.

Не забувайте вимкнути газову плиту. Якщо відчули запах газу, не запалюйте сірників і не вмикайте світло. Терміново провітріть квартиру.

Діти, ні в якому разі не запалюйте сірники, феєрверки, свічки або бенгальські вогні у будинку без дорослих.

Пожежна безпека в приватному будинку

В приватному будинку з пічним опаленням не дозволяйте дітям підходити до печі та відкривати пічні дверцята. Звідти може вискочити розпечений вуглик або іскра і стати причиною пожежі.

Не торкайтеся голими руками до металевих частин печі. Ви можете отримати серйозний опік. Будьте обережні з пічною заслінкою. Якщо її закрити завчасно, в будинку накопичиться чадний газ, і можна задихнутися.

Пожежна безпека в лісі

Пожежа - найбільша небезпека в лісі. У суху спекотну погоду досить одного сірника або іскри від петарди, фейєрверку, щоб ліс загорівся.

Якщо пожежа все-таки почалася, негайно вибігайте з лісу. Намагайтеся бігти в той бік, звідки дме вітер.

Вийшовши з лісу, обов'язково повідомте про пожежу за номером 101

Якщо почалася пожежа, а дорослих удома немає, роби так:

Якщо вогонь невеликий, можна спробувати відразу ж загасити його, накинувши на нього щільну тканину або ковдру, заливаючи водою або засипаючи піском.

Якщо вогонь відразу не згас, негайно тікай з дому в безпечне місце. І тільки після цього подзвони в пожежну охорону за телефоном 101 або попроси про це сусідів.

Якщо не можеш втекти з палаючої квартири, відразу ж подзвони по телефону 101 і повідом пожежним точну адресу і номер своєї квартири. Після цього клич з вікна на допомогу сусідів і перехожих.

При пожежі дим набагато небезпечніше вогню. Більшість людей при пожежі гинуть від диму.

Якщо відчуваєш, що задихаєшся, опустися навпочіпки або просувайся до виходу поповзом - внизу диму менше.

Якщо в приміщення проник дим, треба змочити водою одяг, покрити голову мокрою серветкою і виходити пригнувшись або поповзом.

Обов'язково закрий кватирку і двері в кімнаті, де почалася пожежа. Закриті двері можуть не тільки затримати проникнення диму, але іноді і погасити вогонь.

Наповни водою ванну, відра, тази. Можеш облити водою двері та підлогу.

При пожежі в під'їзді ніколи не сідай в ліфт. Він може відключитися і ти задихнешся.

Коли приїдуть пожежники, в усьому їх слухайся і не бійся. Вони краще знають, як тебе врятувати.

Запам'ятайте найголовніше правило не тільки під час пожежі, а й за будь-якої іншої небезпеки:

Не піддавайтеся паніці і не втрачайте самовладання!

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, дослухайтесь корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята.

ЩОБ НЕ ТРАПИЛОСЬ БІДИ:

· Не встановлюйте ялинку на шляхах евакуації;


· Не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів, телевізорів, приймачів, магнітофонів;


· Встановлюйте ялинку на стійкій основі: на надійній підставці, в посудині з піском, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню;


· Не прикрашайте ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю;


· Прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення купленими у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;


· Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;


· Напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт;


· Гірлянди потрібно закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі;


· Не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;


· Ні в якому разі не застосовуйте в приміщенні свічки, бенгальські, вогні, відкритий вогонь, феєрверки, вибухонебезпечні хлопавки, петарди та ін;


· Не одягайте дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишайте малюків одних, без нагляду дорослих;


· Хвою яка обсипалася з ялинки треба відразу прибирати - вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри;


· Ніколи не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі;


· Не залишайте запалені свічки без нагляду, будьте особливо уважні, якщо в будинку є діти і домашні тварини;


· Не ставте свічки поблизу легкозаймистих предметів. Використовуйте стійкі підсвічники, зроблені з негорючих матеріалів;


· Не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади.

У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ НЕОБХІДНО:

• негайно повідомити пожежну охорону за телефоном 101 або через операторів мобільного зв'язку

• прийняти термінові заходи по евакуації людей

• відключити від електроживлення електроприлади (гірлянду, ТВ та ін. за винятком системи протипожежного захисту)

• прийняти міри по гасінню пожежі первинними засобами пожежогасіння

• при загорянні штучної ялинки категорично забороняється братися за неї руками, краще накинути на неї щільну тканину (ковдру)


Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей!

Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Свято запам’ятається надовго, якщо воно пройде без проблем.

А подбати про це повинні Ви самі.