Слалом

1. Умови змагання (один учасник-один робот, але не більше 3-х в команді)

1.1. За найкоротший час робот повинен пройти трасу, позначену чорною лінією, транспортуючи на собі пораненого та зупинитися у середині воріт. На лінії організатори змагань на власний розсуд виділяють ключові точки, в яких знаходяться «блокпости», які робот не повинен зачепити, проїжджаючи у них. Також, у деяких місцях, на чорній лінії за рішенням суддів встановлюватимуться «перешкоди» (не більше 2 на одному полі).

1.2. За проїзд через «блокпост» роботу нараховується 5 балів. Фінальний рейтинг учасників будується за кількістю набраних балів. Учасники, які набрали однакову кількість балів, розташовуються у рейтингу відповідно до часу, витраченого на проходження траси.

1.3. «Блокпости» потрібно проходити у тому ж порядку, в якому вони розміщені на траєкторії. Це означає, що не можна "зрізати" шлях, або їхати не по чорній лінії (за винятком об’їзду перешкоди). Висота «блокпосту» складає 20мм.

1.4. Робот має оминати перешкоди. Для цього він може тимчасово виїжджати на синю частину поля. «Блокпости» та перешкоди будуть розташовані так, щоб у робота було достатньо місця що повернутися на лінію після обминання перешкоди. У разі наїзду на перешкоду, робот може продовжити рух, але учаснику буде нараховано штрафні 20с за данний заїзд. Якщо робот під час обминання перешкоди не повертається на лінію, то він знімається з заїзду, при цьому результатом залікової спроби буде вважатись кількість проїдених «блокпостів», та час за який робот їх подолав. Висота перешкоди складає 102 мм.

1.5. Робот транспортує пораненого. Поранений має зберігати горизонтальне положення впродовж усього заїзду. Якщо поранений в кінці заїзду не займатиме горизонтальне положення, то судді на свій розсуд можуть додати штрафні 10 секунд до часу заїзду, або повністю не зарахувати заїзд. Також, будь яке пошкодження пораненого буде аргументом для повного НЕ зарахування заїзду.

1.6. На проходження траси дається максимум 3 хвилини. По закінченні цього часу підраховується кількість балів, набраних на даний момент.

1.7. Головні ворота обладнані автоматизованою системою відліку, яка фіксує перетин воріт роботом двічі: один раз - під час старту (повний прохід робота) і ще один - під час фінішу (робот залишається в середині воріт). Таким чином буде фіксуватися час, затрачений роботом на проходження траси. Якщо робот з'їжджає з лінії до того, як він перетне ворота вдруге, робота знімають з заїзду, судді самостійно зупиняють час, фіксують його, та підраховують кількість пройдених «блокпостів» (часом, за який робот проїхав «блокпости» вважається час від першого проїзду головних воріт, до моменту коли робот зіб’ється або учасник скаже «стоп», або робот пошкодить «блокпост»). Останній «блокпост» буде зарахований лише якщо робот зупиниться всередені воріт.

1.8. Під час заїзду учасники команд не повинні торкатися роботів.




2. Поле

2.1. Колір поля - білий.

2.2. Колір лінії - чорний.

2.3. Ширина лінії - 50 мм.

2.4. Мінімальний радіус кривизни лінії - 300 мм.

2.5. Ширина «блок посту» - 340 мм.



3. Робот

3.1. На роботів не накладаються обмеження на використання будь-яких комплектуючих, крім тих, які заборонені існуючими правилами.

3.2. Під час всього раунду розмір робота не повинен перевищувати 250х250х200 мм. (з урахуванням пораненого)

3.3. Робот повинен бути автономним.

3.4. Робот, який, на думку суддів, навмисно пошкоджує або забруднює інших роботів, або який пошкоджує чи забруднює покриття поля, буде дискваліфікований на весь час змагань.

3.5. Перед заїздом роботи перевіряються на відповідність обмеженню по габаритам.

3.6. Конструктивні заборони:

• Заборонено використання будь-яких клейких пристосувань на колесах і корпусі робота.

• Заборонено використання будь-яких пристосувань, що дають роботу підвищену стійкість, наприклад , створюють вакуумне середовище.

Заборонено використання будь-яких деталей, відмінних від деталей виробництва LEGO.

• Робот повинен управлятися одним мікропроцесорним блоком - RCX, NXT, EV3, SPIKE.

Роботи, що порушують вище перелічені заборони, знімаються зі змагань.

3.7. Учасники мають право на оперативну конструктивну зміну робота між раундами (в т.ч. - ремонт, заміну елементів живлення , вибір програми та ін.), якщо внесені зміни не суперечать вимогам , що пред'являються до конструкції робота і не порушують регламенту змагань. Час на оперативну конструктивну зміну робота контролюється суддею, але не може перевищувати 2 хвилину.

3.8. Між матчами дозволено змінювати конструкції і програми роботів.

3.9. Кріплення пораненого до робота має відповідати наступним умовам:
       - Поранений має бути повністю видимий зверху під час заїзду.

       - Поранений має вільно встановлюватися та зніматися з робота.

- Під час встановлення пораненого не можна вносити будь які зміни в конструкції робота.

- Якщо після заїзду пораненого не можна вільно зняти з робота, заїзд буде анульований. 



4. Проведення змагань.

4.1. Змагання складаються з серії заїздів (залікових спроб). Результатом змагань є кількість балів за пройдені «блокпости» за всі заїзди. При однаковій кількості балів, переможець визначається з урахуванням часу витраченого на найкращий заїзд (найкращим заїздом вважається той заїзд, в якому робот двічі перетнув стартові ворота за найменший час. Якщо робот не перетнув стартові ворота двічі жодного разу, то найкращим вважається заїзд, де робот перетнув найбільшу кількість «блокпостів» за найменший час. При підрахунку результатів перевагою буде перетинання більшої кількості блок постів, тобто, наприкалд: учасник подолав всі блокпости крім останнього за 30с, а інший перетнув усі за 60с. Перемогу отримає той що подолав за 60с, так як він перетнув більше блок постів).

4.2. Змагання складаються не менше ніж з двох залікових спроб (точне число визначається оргкомітетом ).

4.3. Перед першою спробою і між спробами команди можуть налаштовувати свого робота на окремому полі.

4.4. До початку спроби команди повинні помістити своїх роботів в зону інспекції роботів. Після підтвердження суддею того, що роботи відповідають всім вимогам, змагання можуть бути розпочаті.

4.5. Якщо при огляді буде знайдено порушення в конструкції робота, то суддя дає 3 хвилини на усунення порушення. Однак, якщо порушення не буде усунуто протягом цього часу, команда не зможе брати участь у змаганні.

4.6. Після поміщення робота в зону інспекції його не можна модифікувати (наприклад: завантажувати програму, міняти батарейки) або міняти робота до кінця спроби.

4.7.  Порядок здачі роботів до зони карантину буде оголошено в день змагань.


Зовнішній вигляд головних воріт

Висота головних воріт

Інші розміри воріт

Інші розміри воріт

Зовнішній вигляд перешкоди, та її розміри

Зовнішній вигляд перешкоди, та її розміри

Зовнішній вигляд перешкоди, та її розміри

Зовнішній вигляд «блокпосту»                                                

Висота «блокпосту»