Інститут математики НАН України

ПОЛОЖЕННЯ ПРО РАДУ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ (pdf

I.  Загальні положення

1.1. Рада молодих вчених (РМВ) Інституту  математики НАН України (далі – Рада) є колегіальним виборчим органом при дирекції Інституту математики НАН України (далі – Інститут математики). Рада об’єднує молодих вчених Інституту математики віком до 35 років, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, та вчених віком до 40 років, які мають науковий ступінь доктора наук або навчаються в докторантурі.

1.2. Рада покликана сприяти професійному становленню, творчому зростанню, максимальному використанню наукового потенціалу молодих вчених Інституту математики. 

1.3. У своїй діяльності Рада керується чинним законодавством України, статутом НАН України, статутом Інституту математики, постановами Президії НАН України, рішеннями Інституту математики, і даним Положенням. 

1.4. Рада молодих вчених Інституту математики координує свою роботу з дирекцією Інституту математики, з Радою молодих вчених Відділення математики НАН України, з Радами молодих вчених інших наукових установ НАН.

1.5. Інститут математики надає необхідну матеріальну і організаційно-технічну допомогу для роботи Ради та реалізації її проектів.

1.6. Діяльність членів Ради здійснюється на громадських засадах, на основі принципів добровільності, рівноправності всіх членів Ради, самоврядування, законності, гласності та відкритості у роботі, демократичності, періодичної виборності та звітності.

 II. Мета, завдання і основні напрямки діяльності Ради

2.1. Рада здійснює свою діяльність з метою: 

2.1.1. Представництва, захисту і реалізації професійних, інтелектуальних, юридичних, соціально-побутових інтересів і прав молодих вчених Інституту математики. 

2.2. Основні завдання Ради

2.2.1. Сприяння професійному зростанню молодих вчених Інституту математики, підтримка молодіжних наукових ініціатив. Підготовка та поширення пропозицій щодо професійної діяльності молодих вчених; 

2.2.2. Збір та поширення інформації, що стосується діяльності молодих вчених; організація інформаційного забезпечення молодих вчених, надання інформації щодо вакансій, фондів, грантів, конференцій, шкіл та інших заходів для підтримки молодих вчених; 

2.2.3. Представлення та відстоювання інтересів молодих науковців перед дирекцією Інституту математики; 

2.2.4. Організація наукових заходів за участю молодих вчених, проведення наукових і науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів тощо;

2.2.5. Сприяння опублікування робіт молодих вчених, надання організаційної допомоги при підготовці ними дисертацій; 

2.2.6. Організація і об'єднання молодих вчених Інституту математики для наукової праці і розвитку професійних контактів з іншими Інститутами НАН України та вищими навчальними закладами в Україні та за її межами.

2.3. Основні напрямки діяльності Ради: 

2.3.1. Підтримка ініціатив з різних питань наукового і громадського життя, формування пропозицій і участь у розробці рішень, що стосуються молодих вчених; 

2.3.2. Сприяння співробітництву та встановлення контактів з науковими, молодіжними, освітніми, студентськими, благодійними та іншими організаціями, в тому числі міжнародними; 

2.3.4. Сприяння участі молодих вчених у міжнародних, загальноукраїнських, міжрегіональних, регіональних та інших наукових проектах і програмах, конференціях, семінарах; 

2.3.5. Сприяння участі молодих вчених у програмах обміну досвідом та проведення наукових досліджень; 

2.3.7. Організація та участь в науково-популярних, культурних, спортивних, оздоровчих заходах, виставках, наукових конкурсах тощо; 

2.2.8. Підтримка та оновлення інформаційно-довідникової інтернет-сторінки РМВ;

2.3.9. Здійснює іншу діяльність в інтересах наукової молоді, що не суперечить чинному законодавству України, статуту Інституту математики та даному Положенню.

 III. Організаційні та структурні засади діяльності Ради

3.1. РМВ обирається у складі 7 чоловік з числа молодих вчених Інституту математики (на момент обрання). Члени Ради обираються на Загальних зборах молодих вчених Інституту математики відкритим голосуванням простою більшістю голосів. Збори вважають правочинними, якщо на них присутні більше половини списочного складу молодих вчених. Молодий вчений може бути членом РМВ не більше двох термінів.

3.1.1. Голова Ради, заступник голови Ради та секретар Ради обираються з числа її членів на першому засіданні новообраної ради, але не пізніше ніж в тижневий тремін, після формування Ради. Голова Ради та заступник голови Ради повинні мати науковий ступінь. 

3.1.2. Вибори голови Ради, заступника голови Ради та секретаря Ради вважаються правомірними, якщо за відповідні кандидатури проголосувало більше половини складу Ради. 

3.1.3. Кандидатура заступника голови Ради (далі – заступник) та секретаря Ради пропонується Раді головою Ради для голосування; 

3.1.4. Склад, голова Ради та заступник голови Ради затверджуються Вченою Радою  Інституту математики терміном на три роки. 

3.1.5. Голова Ради, заступник голови Ради чи секретар можуть бути переобрані достроково. Перевибори здійснюються згідно встановленого Положенням порядку обрання голови Ради, заступника голови Ради та секретаря. 

3.1.6. Ініціювання дострокових перевиборів голови Ради, заступника голови Ради чи секретаря можливе не частіше ніж раз на рік. Ініціювати дострокові перевибори може не менше третини складу Ради відповідним зверненням, яке подається голові або заступникові голови Ради. Дане звернення розглядається на засіданні Ради, яке має відбутися в місячний термін з моменту його подачі. Рішення приймається, якщо його підтримали більше половини складу Ради.

3.1.7. При достроковому припиненні виконання членом Ради своїх повноважень, Рада пропонує Вченій Раді Інституту математики ввести нового члена з числа молодих вчених Інституту математики. 

3.1.8. Припинення  повноважень членів Ради здійснюється у випадках: 

 –        заява члена Ради про припинення своїх повноважень за власним бажанням;

 –        звільнення члена Ради з Інституту математики;

-    порушення основних принципів діяльності Ради та її завдань,  неналежне виконання своїх обов’язків членом Ради. На найближчому засіданні Ради ініціюється процедура щодо виключення відповідного члена зі складу Ради шляхом голосування за це рішення  більше половини складу Ради. Ініціювати виключення має право: голова Ради, група у складі не менше трьох осіб з числа членів Ради відповідним зверненням до голови або заступника голови  Ради;

3.2. Рада проводить свої засідання (в тому числі за допомогою інтернет-ресурсів або відео-зв’язку) в міру необхідності, але не рідше, ніж один раз на три місяці. 

3.3. За необхідності засідання Ради може бути ініційоване не менш як трьома членами Ради шляхом звернення до секретаря Ради. Секретар Ради повідомляє про це голову Ради, який має провести засідання Ради не пізніше, ніж через тиждень після звернення. 

3.4. Рада вважається правомірною приймати рішення, якщо в її засіданні беруть участь не менше двох третин членів Ради (кворум). Рішення приймаються голосуванням простою більшістю голосів за винятком випадків, коли нормативними документами або даним Положенням передбачено інший порядок. 

3.5. У разі необхідності Рада може формувати комісії та робочі групи з для вирішення конкретних завдань, що відповідають меті функціонування Ради. 

3.6. Рада має право шляхом голосування простою більшістю присутніх членів запрошувати фахівців незалежно від їхнього віку для здійснення ними на добровільних засадах діяльності, визначеної цим Положенням; вони також можуть бути присутніми на засіданнях Ради без права голосу. 

3.7. Всі засідання Ради є відкритими для наукових працівників та аспірантів  Інституту математики, які можуть брати участь у роботі Ради без права голосу. 

3.8. Рада має право ініціювати проведення Загальних зборів молодих вчених Інституту математики. Відповідно до порядку денного на Загальних зборах обговорюють найважливіші питання діяльності і чергові завдання Ради. Загальні збори є правомірними, якщо на них присутні більше половини списочного складу молодих вчених Інституту математики. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх на Загальних зборах.

3.9. Рада молодих вчених готує за результатами роботи річний звіт, який є складовою річного звіту Інституту математики.

3.10. Рішення Ради оформлюються протоколом, який підписує голова Ради та секретар Ради.

 IV. Права та обов’язки членів Ради

4.1. Повноваження Голова Ради: 

4.1.1. Організує і керує роботою Ради впродовж періоду наданих повноважень; 

4.1.2. Представляє інтереси Ради перед дирекцію Інституту математики;

4.1.3. Від імені Ради може ініціювати розгляд важливих для молоді інституту питань на Вченій Раді Інституту математики НАН України; 

4.1.3. Здійснює взаємодію з іншими організаціями відповідно до цього Положення; 

4.1.4. За рішенням Ради підписує документи, що стосуються діяльності Ради; 

4.1.5. Приймає рішення про скликання і дату проведення чергового засідання Ради, вирішує питання підготовки і проведення засідання Ради; 

4.1.6. Головує на засіданнях Ради; 

4.1.7. Звітує перед членами Ради на її засіданні про проведену роботу; 

4.1.8. У кінці терміну повноважень Ради звітує перед Загальними Зборами про проведену роботу;

4.1.9. У випадку, коли голова Ради припиняє свої повноваження голови Ради чи складає своє членство в Раді, керівництво Радою переходить до заступника голови Ради, який зобов’язаний внести до порядку денного найближчих зборів Ради питання про вибори  голови Ради і провести збори Ради в термін не більший одного місяця. 

4.2. Повноваження заступника голови Ради: 

4.2.1. Заступник головує на засіданнях Ради за відсутності голови Ради; 

4.2.2. У разі припинення повноважень голови Ради, виконує функції голови Ради до обрання нового; вносить до порядку денного найближчих зборів Ради питання про вибори голови Ради і проводить їх в термін не більший одного місяця. 

4.3. Повноваження секретаря Ради: 

4.3.1 Організовує контроль за своєчасним і якісним виконання планів та рішень Ради; 

4.3.2. Готує до засідання Ради матеріали згідно до порядку денного засідання; 

4.3.3. Проводить роботу з підготовки до засідань Ради: повідомляє про час, місце і порядок денний членів Ради та осіб запрошених на засідання; 

4.3.4. Під час засідання: 

–        реєструє присутніх і надає голові інформацію про кворум; 

–        готує та роздає під розпис всім членам ради по одному бюлетеню (по кожному питанню винесеному на таємне голосування); 

–        веде підрахунок голосів членів Ради, що приймають участь у відкритому голосуванні при прийнятті рішень; 

–        веде протоколи засідань Ради; 

4.3.5. З метою реалізації рішень Ради протягом 7 днів готує необхідні виписки з протоколів засідань Ради; 

4.3.6. Веде документацію Ради відповідно до норм діловодства, забезпечує її зберігання; 

4.3.7. Секретар має право:

–        запитувати особисто або за дорученням голови Ради від членів Ради інформацію та документи, необхідні для виконання своїх обов’язків. 

4.4. Член Ради має право: 

4.4.1. Обирати і бути обраним головою Ради, заступником голови Ради або секретарем Ради; 

4.4.2. Брати участь у засіданнях Ради, проявляти ініціативу, викладати свої погляди, вносити на розгляд пропозиції і брати участь у вільному обговоренні всіх питань, що розглядаються; 

4.4.3. Припинити своє членство в Раді за власним бажанням, подавши відповідну заяву на ім’я голови Ради. 

4.5. Член Ради зобов’язаний: 

4.5.1. У своїй діяльності, що стосується компетенції Ради дотримуватися цього Положення і виконувати рішення Ради; 

4.5.2. Виконувати взяті на себе зобов’язання згідно з розподілом обов’язків між членами Ради; 

4.5.3. Керуватися у своїй діяльності метою, завданнями і напрямками діяльності Ради.

 V. Взаємодія Ради з керівництвом Інституту математики НАН України

5.1. Дирекція Інституту математики надає Раді організаційну, інформаційну, консультаційну й інші види підтримки в межах своєї компетенції; 

5.2. Відповідальність за створення Ради молодих вчених і координацію її роботи з керівництвом Інституту математики покладається директором інституту на заступника з наукової роботи. 

 VI. Порядок внесення змін у Положення

6.1.  Доповнення і зміни до цього Положення, приймаються:

–        на засіданні Ради у вигляді рішення, яке вважається прийнятими, якщо за них проголосувало не менше двох третин членів Ради;

–        на Загальних зборах молодих вчених Інституту математики простою більшістю голосів присутніх. 

6.2. Зміни та доповнення вступають в силу після їх затвердження на Вченій Раді Інституту математики.

VII. Прикінцеві положення

7.1. По закінченні терміну повноважень Ради формується новий її склад. Рада попереднього складу зобов’язана в термін не більше одного місяця після закінчення своїх повноважень організувати формування нового складу Ради та провести вибори її керівництва у порядку, визначеному цим Положенням.

Положення затверджено Вченою Радою Інституту математики (протокол № 11 від 11.10.2016 р.)