Для педагогів

Посібник_Протидія насильству_0.pdf

Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти

     Покращення безпечної шкільної атмосфери, що сприяє розвитку та навчанню дитини, є одиним з приоритетів Нової української школи.

    Навчально-методичну розробку присвячено висвітленню сутності та показників профілактики насильства в освітньому середовищі, методів його дослідження та умов створення безпечного освітнього простору. Посібник надає рекомендації щодо діяльності закладу освіти з запобігання та протидії жорстокому поводженню, насильству, ґендерно зумовленому насильству, домашньому насильству, булінгу.

  Програма складається з теоретичного матеріалу та практичної складової. Призначено керівним та педагогічним працівникам освітніх організацій, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, практичним психологам, а також усім, хто цікавиться проблемами створення безпечного освітнього середовища.

Позитивне мислення – 5 порад

Мислити позитивно - не означає викорінити зі свого життя негативні емоції зовсім. Неприємності все одно трапляються, і заборонити реагувати на них неможливо і навіть шкідливо для психіки. Суть позитивного мислення - це вміння знаходити в будь-який момент життя привід для радості і сприймати невдачі раціонально, аналізуючи причини і приймаючи, як цінний досвід.

Трансформуй! Наповни негативну ситуацію позитивним змістом.

Записуй! Занотовуй все, що з тобою гарного сталося за день. Не важливо, на скільки вони значущі і у якій сфері життя відбулися.

Посміхайся! Посмішка знижує рівень кортизолу (гормон стресу) та збільшує рівень ендорфіну (гормон щастя) в крові. Навіть «вимушена» посмішка так само здатна поліпшити настрій, як і та, що з'явилася сама собою.

Відчувай! Не забороняй собі відчувати негатив. Навчись його розуміти і контролювати.

Уклади мир! На переживання минулого витрачається занадто багато часу та енергії. Концентруйся на теперішньому часі та стані. «Пробач і відпусти» всіх на кого ви ображені. Минуле не змінити, а теперішнє і майбутнє від нього страждає.

…Той, хто «вигорає», колись мав «загорітися»»

 М.Буріш. 

Цей «запал» не має ніяких негативних наслідків при умові відповідної сатисфакції. У випадку невідповідності між власним внеском та отриманою винагородою з’являються перші симптоми вигорання. Найбільша зона ризику - професії в моделі "людина-людина" та ті, які пов'язані з надмірною відповідальністю, такі як лікарі, вчителі та управлінці.