Архів 

ПРОВЕДЕНО ВЕБІНАР  (ПАНЕЛЬНУ ДИСКУСІЮ)  ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ТА ФАХІВЦІВ  ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

28 березня 2023 року ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського проведено вебінар (панельну дискусію) для директорів та фахівців  інклюзивно-ресурсних центрів Чернігівської області з проблеми «Співпраця інклюзивно-ресурсних центрів зі спеціальними закладами загальної середньої освіти та закладами професійної (професійно-технічної) освіти: виклики та перспективи».

 Завідувачка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти НАТАЛІЯ КРАВЧЕНКО  розкрила питання забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття професійної (професійно-технічної) освіти,  нормативно-правове забезпечення інклюзивного навчання у закладах освіти на всіх рівнях  її здобуття.

      Досвідом роботи з організації навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладі професійної (професійно-технічної) освіти з учасниками поділились:

ВІКТОРІЯ МАЛОФЄЄНКО, заступник директора з навчально-виховної ДПТНЗ «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування», 

ЛАРИСА ДУБИНА, директор ДПТНЗ «Сновське вище професійне училище лісового господарства»,  

МАКСИМ ПОДЖАРИЙ, директор  Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту,

ЛАРИСА НІКУЛІНА, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.

 

Учасники обговорили основні аспекти організації спеціальних та інклюзивних груп у закладі професійної освіти.

НІНА ПИМЕНОВА, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, акцентувала увагу на  висновку про комплексну оцінку розвитку дитини з особливими освітніми потребами як підставу для організації освітнього процесу у спеціальному закладі загальної середньої освіти, особливості цього документу та терміни перегляду.

Методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ОКСАНА ШАРКЕВИЧ  висвітлила питання щодо  співпраці інклюзивно-ресурсних центрів із закладами освіти, їх роль у процесі забезпечення доступу дітей з особливими освітніми потребами до якісної освіти.

Під час панельної дискусії відбулось обговорення актуальних проблем організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами у спеціальних закладах загальної середньої освіти.   У ході заходу взяли активну участь і поділились досвідом з учасниками  представники навчально-реабілітаційних центрів області, зокрема 

ТАМАРА СТУПА, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради,

ОЛЕНА ЖИТНЯК,  директор  КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради,

СВІТЛАНА ГУСАЧЕНКО, директор КЗ «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради.

Загалом до вебінару долучились 68 учасників. 

                                                          

09 лютого 2023 року ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського проведено координаційну онлайн-зустріч (вебінар) для директорів  інклюзивно-ресурсних центрів Чернігівської області з проблеми  «Узагальнення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів: аналітична звітність».

Завідувачка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Наталія КРАВЧЕНКО  розкрила алгоритм збору інформації про діяльність інклюзивно-ресурсного центру щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, детально зупинилась на роботі керівника ІРЦ в автоматизованої системі «Україна.Інклюзія», а саме на узагальненні висновку про комплексну оцінку розвитку дитини з особливими освітніми потребами.

Методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Оксана ШАРКЕВИЧ  розкрила питання про сучасні технології в організації роботи керівника ІРЦ, а саме, які інструменти для роботи використовує сучасний керівник інклюзивно-ресурсного центру для онлайн спілкування. 

Ніна  ПИМЕНОВА, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, розкрила питання моніторингу ефективності діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та закладів освіти в автоматизованій системі, застосування єдиних підходів до комплексної оцінки розвитку дітей, створення та ведення реєстрів дітей з особливими освітніми потребами, надання консультацій батькам.

Під час обговорення питань круглого столу досвідом роботи поділилися: Вікторія КАБАНЕЦЬ, директорка КУ «ІРЦ» Прилуцької міської ради;

Ольга СКОСИР, директорка КУ «Менський ІРЦ» Менської міської ради;

Марина НІКОЛАЄВА, директорка КУ «ІРЦ» Новобілоуської сільської ради.

До роботи вебінару долучились 16 директорів та 1 завідувачка філії ІРЦ області.