Новини

Заняття доброти

Сьогодні педагоги та вихованці нашого Закладу дошкільної освіти взяли участь у  ІІІ Міжнародному занятті доброти присвяченого собакам та котам. Для цього вихователі груп підготували цікаві  заняття з участю домашніх улюбленців, а діти з задоволенням ділилися враженнями про своїх домашніх тварин та в ігровій формі навчилися правильно доглядати і піклуватися про них. 

Мова - генетичний код нації. 21 лютого 

    Сьогодні, у міжнародний день рідної мови, свято української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Вітаю вас, дорогі друзі, з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України! 

Різдвяна казка (28.12.2023)

  Новорічні та різдвяні свята завжди асоціюються зі сміхом та веселощами. Незважаючи на труднощі, хочеться дарувати радість і гарний настрій нашій малечі. Саме напередодні новорічних свят чарівне дійство завітало до ЗДО "Казка". Діти одягнені у різноманітні новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті. 

   Було дуже радісно, бо дитячі щирі посмішки, очі з вогниками та метушливі рухи, створювали атмосферу запального новорічного дійства, надію у краще майбутнє. 

Найбажаніші подарунки до свят (21.12.2023)

  Новий рік для дітей — пора чарівництва, різдвяних казок, пухнастого снігу та трепетного очікування подарунків під ялинкою. Діти вірять в дива, а батьки прагнуть зберегти цю віру якомога довше. Адже ніщо не зрівняється з радістю малюка, який відкриває такий бажаний дарунок. 

  Щиро вдячні за подарунки нашому засновнику - Фурсівській сільській раді.

Свято осені (27.10.2023)


Всесвітній день хліба

  Хліб один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя. Тому не дивно, що у нього є і своє свято - Всесвітній день хліба, яке відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. А вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року була створена Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства та його виробництва. 

  Вихованці ЗДО "Казка" дякують кожному хто присвятив своє життя створенню хліба. Адже як у приказці кажуть "Хліб усьому голова", "Не буде хліба, не буде й обіда". 

   До цього дня була проведена розвага, на якій діти розглядали колоски та різні хлібобулочні вироби, як створюється хліб і потрапляє до нас на стіл, співали пісень, грали в гру "Зерна життя".  

   Вихователь Песляк К.М. в різновіковій молодшій групі провела заняття "Колосок зерна" (ліплення).

День козацтва (29.09.2023)

  День Українського козацтва був заснований у 1999 році указом президента Леоніда Кучми. Свято було встановлено, «враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва в утвердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення».

  День Українського козацтва відзначають саме на Покрову Пресвятої Богородиці, бо Божа Матір вважається покровителькою козацтва. А віднедавна і славетних воїнів-героїв ЗСУ.

  Вихованці ЗДО "Казка" вітають захисників і захисниць нашої неньки України зі святом! Для цього напередодні свята було проведено розвагу "Малі козачата"

День дошкільного працівника (27.09.2023)

  Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Дитячий садок для малюків не дарма вважають першою школою життя. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті. І як би нам не здалося дивним, але працівники дитячих садків та інших дошкільних закладів, спільно з батьками та близькими наших дітей, стоять на своєрідній фронтовій передовій нашого спільного, самого найближчого майбутнього. 

День Миру (21.09.2023)

 Щороку 21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру, заснований у 1981 році на 55-ій сесії Генеральної асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі.

   У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії хоча б на 24 години. Невід’ємною процедурою цього дня є символічний «Дзвін миру», відлитий із монет, які зібрали діти з 60 країн світу. Напис на Дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі». 

  Для когось мирне життя — це буденність, а для українців — це мрія. Ми щодня змушені виборювати право жити під мирним небом. Мир справді має дуже важливе значення і наш народ по-особливому це відчуває з 2014 року, відколи почалося вторгнення росії.

  Мир – це не просто складання зброї, а набагато більше. Мир – це про світ, у якому ніхто не вмирає через чиїсь прагнення захопити більше територій та підкорити собі більше народів. Мир – це не лише думати й говорити про нього, а й щось робити для цього.

 Цього дня в садочку пройшов день відкритих дверей, на якому дорослі та діти поринули у цікаву мирну і дружню подорож. А наприкінці був мастер клас по виготовленню "браслетів миру".

  Разом до перемоги! А за перемогою прийде МИР!

День знань (01.09.2023)

   1 вересня 2023 року – особливий день. Це не просто День знань. Кожен, хто відпускає сьогодні дитину до школи, переживає неймовірні емоції. Це і радість, і страх водночас…

   Війна зіпсувала наші плани. Та ми не повинні забувати – наші діти варті найкращого!

Сьогодні юні українці

Радісно ідуть у дитсадок

Їх майбутнє – майбутнє України,

Щастя їх – це щастя нас усіх.

   То нехай же і цього року, в яких би умовах це свято не пройшло, ми зустрінемо його щасливими.

Рідні наші діти, вчителі, батьки, з початком навчального року!

   Немає у світі нічого прекраснішого, ніж пізнавати нове, вчитися, читати й запам’ятовувати на все життя мудрі рядки! Вітаємо вас з Днем знань, з днем мудрості й старанності! Нехай у вашому житті буде можливість вчитися і знаходити знання не тільки в шкільні роки, але і в майбутньому, протягом усього життя! Знання роблять людину сильнішою, мудрішою, добрішою, допомагають відкривати нові істини, робити наукові відкриття і пізнавати таємниці світу. Нехай ніколи ваш розум не відмовляється від нових знань, але завжди прагне до пізнання і мудрості!

З днем народження, Україно! (24.08.2023)

   Щороку 24 серпня ми традиційно відзначаємо головне свято країни - День Незалежності України. У 2023 році - знову в умовах війни, коли Україні вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.  

    У 2023 році ми відзначаємо 32 роки незалежності України. Це свято завжди проходило з особливим розмахом - влаштовувалися військові паради, святкові концерти та фестивалі. Українці - від малого до великого - традиційно одягали на День Незалежності вишиванки або в'язали до одягу стрічки в національних синьо-жовтих кольорах.

   Що буде на день Незалежності України цього року - сказати складно. На жаль, в умовах війни ми змушені відмовитися від звичного святкування - щоб не наражати на ризик життя людей, масові заходи не проводять. Але цей факт не заважає нам, як і торік, вдягнути вишиванки, виконати гімн і разом помолитися про якнайшвидше настання миру в рідній країні. 

   Україно, ми тебе любимо!!!

День Державного Прапора України (2023)

    23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю. 

   Офіційною державною символом України синьо-жовтий прапор став 18 вересня 1991 року — в цей день президія Верховної Ради ухвалила відповідну постанову.

   А 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову Про затвердження Державним прапором України Національного прапора.

   День Державного прапора України встановлений указом Леоніда Кучми Про День Державного прапора України від 23 серпня 2004 року.

   У 2009 році Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

28 липня - День української державності

  28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. 

  День Української Державності покликаний утверджувати зв’язок українців, які живуть нині, з нашими пращурами, які впродовж багатьох поколінь будували державність українського народу. Це свято має виховати в кожного громадянина України розуміння того, що державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру не одна тисяча років. 

  Берегти єдність нині, працювати разом на перемогу —  це найважливіше національне завдання, яке всі ми обов’язково виконаємо. А отже, зможемо зробити те, що не вдавалося зробити раніше попереднім поколінням. Це стосується й нашого захисту в цій війні за незалежність, і нашого руху в об’єднану Європу, до повноправного членства у ЄС, і нашої здатності стати однією з найбільш сучасних держав світу. 

З днем вишиванки, Україно! 18.05.23

  Щороку третього четверга травня відзначається Всесвітній день вишиванки. Це справжнє свято, яке спалахує розмаїттям кольорів. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день в кожному куточку Землі українці надягають свої найкрасивіші вишиті сорочки, заявляючи усьому світові, що вони – представники українського народу, який був, є і завжди буде і що українську історію, культуру, українську душу не знищити нікому. На знак підтримки українські вишиванки вдягають і представники інших народів та національностей. Цього року День вишиванки особливий. Бо наш національний одяг – ніби другий національний прапор: згуртовує, додає віри  в нашу  перемогу і наповнює неймовірною силою духу і тіла, які українці готові віддати за волю і за свою Україну. 

     Вишиванка - код нації викарбований не лише на сорочці чи на сукні, а занурений значно глибше - в серце, в душу, у кров!

Тиждень безпеки дитини

план тижня безп 23.docx

Флешмоб "Дерева перемоги"

Той, хто любить і цінує природу, 

повинен постійно дбати про її збагачення, 

вміти зберігати і розумно використовувати її скарби!


 #ДеревоПеремоги_Київщина, #Еко_Lогічно2023

       Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації спільно з Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» ініціює проведення обласного природоохоронного флешмобу з висадки дерев «Дерева перемоги», приурочений Всесвітньому Дню Землі,.у рамках проєкту Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна». 

     Мета: привернення уваги громадськості до екологічних проблем, формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму, синергія віри в нашу перемогу. (14.04.23)

Великдень 2023 р.

   Великдень - одне з найбільших і найшанованіших християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. В Україні воно символізує загальне відродження та оновлення.

   Сьогодні і ми провели з дітками розвагу "Великдень зустрічаємо, радіємо, співаємо". (13.04.23)

VID_20230413_093436.mp4
VID_20230413_094239.mp4
VID_20230413_093929.mp4

За чисте довкілля

двомісячник з благоустрою з 25.03 по 25.05 2023 року

Зробимо нашу громаду чистою та квітучою!

Разом до перемоги !

21 лютого - день рідної мови

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова.

Мова – матері уста.

І. Багряний

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

 Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

 Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Головні функції, що виконує мова — комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна, виражальна тощо.

Cьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.

За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно з Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

День єднання

Сьогодні, 16 лютого, в Україні відзначають День єднання. Це молоде свято, воно було засноване лише торік, указом президента Володимира Зеленського. Нагадаємо, як його запровадили та що цьому передувало. 

Історія запровадження Дня єднання

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року. Взимку торік росія стягнула військову техніку до кордонів України. Світові ЗМІ писали, що незабаром може розпочатись війна. Однією з можливих дат називали саме 16 лютого.

У відповідь на це Зеленський закликав українців не панікувати та назвав день можливого вторгнення Днем єднання України.

— Нас лякають великою війною та ще раз призначають дату військового вторгнення. Це вже не вперше. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи… Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність, — заявив Зеленський у зверненні.

Того дня у багатьох містах відбулися акції, присвячені Дню єднання. До слова, в столиці розгорнули 200-метровий жовто-блакитний стяг.

День святого Валентина

Історія свята

Достеменна історія цього свята досі невідома, проте у більшості переказів та легенд його "винуватцем" називають ранньохристиянського мученика Валентина — єпископа з італійського міста Терні (місто розташоване неподалік Риму – ред.), який жив у III столітті.

Згідно з цією версією, святкування Дня закоханих почалося в Римській імперії у 270 році до нашої ери, за часів царювання Клавдія II (268-270 рр.). Під час ведення війни Клавдій начебто не хотів, щоб солдати вступали в шлюб, бо вважав, що одруження робить їх слабкими та обтяжує сімейним побутом.

Однак священнослужитель, на ім'я Валентин таємно вінчав закоханих. Коли правитель про це дізнався, єпископа схопили, піддали жорстким тортурам і згодом обезголовили за "антидержавницьку" діяльність. У ніч перед стратою, яка відбулася 14 лютого між 269 року, він написав дівчині, ймовірно, дочці тюремного наглядача, з якою подружився в ув’язненні, любовного листа у віршованій формі та підписав його: "Твій Валентин". Згодом такі листи отримали назву "валентинки".

У 496 році Папа Геласій I заснував День пам’яті Святого Валентина, якого вшановують 14 лютого. Вважається, що він зробив це, аби витіснити язичницьке свято римських "люперкаліїв", яке щорічно відзначалося 15 лютого. Натомість образ святого Валентина мав підкреслити духовний вимір кохання між чоловіком та жінкою.

Стрітення Господнє

Подія, яка відзначається 15-го лютого, на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Марією більше двох тисячоліть тому, нерозривно пов’язана з непорушними традиціями іудейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принесення до Святилища для вірного представлення перед Господом. Це відбувається також і в пам’ять про позбавлення від поразки Ізраїльських первістків в ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка. При вчиненні даного обряду передбачається принесення матір’ю немовляти жертовного однорічного ягня, або двох молодих голубів. Більш докладно, за даними проекту DilovaMova.com, це описується у Святому Писанні - Біблії, в третій Книзі Мойсеєвій, Левіт глава 12.

За Писанням Діва Марія принесла до Єрусалимського храму двох молодих голубів. В храмі в ті дні служив один святий старець, на ім’я Симеон. У свій час він так забажав бачити обіцяного Богом месію, Ізбавителя Ізраїльського, що Господь Духом Святим передбачив йому, що він не побачить своєї смерті, доки не побачить Христа Господнього. Симеон був дуже похилого віку, але тоді в той день по натхненню він прийшов у храм. Більш детально це подія описана в Євангелії від Луки у другій главі з 25-го вірша.

Вперше свято Стрітення Господнього в історичних документах згадується вже в IV столітті нашої ери. Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з дня Різдва Христового. У християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується в цей день є не тільки знаковою, але й одною з ключових моментів, які свідчать про високу місію, яку поклав Бог на Ісуса Христа.

У цей День ми вітаємо всіх християн із цим Великим святом! Бажаємо всім Божих благословень, розради і підбадьорення! І ми свідчимо, що у Бога не залишиться безсилим ніяке слово. Зі святом Стрітення Господнього!

3 лютого 2023 року - Всесвітній день читання вголос 

Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Це не те, що можна квапити або втискати. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями і робити прогнози. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.

Запам'ятовування є найсильнішим під час безпосереднього читання вголос, що свідчить про те, що вплив відбувається не тільки від чуття слів, а й від їхнього вимовляння. Це пояснюється тим, що усне проголошення слова створює досвід, що запам'ятовується, - явище, яке дослідники називають "ефектом виробництва".

Читання дитині вголос також має безліч переваг. Воно допомагає їм розвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність. Читання вголос - це також чудовий спосіб встановити міцний зв'язок із вашим малюком!

23-27 січня  тиждень охорони праці

№5 Про проведення тижня охорон праці.docx

11 січня Міжнародний день "дякую"

11 січня відзначається Міжнародний день "дякую" – свято, що було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот. Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має? Пам'ятайте, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте у цей день всім, кого ви любите і цінуєте. УНІАН пропонує згадати історію і традицію Міжнародного дня дякую, а також цікаві вірші, якими ви можете привітати своїх близьких.

Історія і традиції Міжнародного дня дякую

Всесвітній день "дякую", який покликаний нагадати людям про цінність хороших манер, заснований за ініціативи ЮНЕСКО і ООН. Вперше вислів "дякую" зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році.

Міжнародний день дякую у багатьох країнах святкують з великим розмахом, проводячи ярмарки, влаштовуючи освітні акції, конкурси і безліч інших розважальних заходів. В освітніх установах говорять про важливість дякувати близьким, розповідають про культурні традиції, етику, а також гарні манери.

Магічні властивості слова "дякую"

Саме світле і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями.

Слово "дякую", як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Слово "дякую" є своєрідним усним "погладжуванням". Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров'я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця.

Слова подяки, особливо "дякую", позитивно впливають на емоційний стан та розумову діяльність людини. Вираз "дякую" застосовувати в житті легко, він дуже простий і щирий і є провідником встановлення теплих доброзичливих відносин. Як писала відомий американський психолог Вірджинія Сатір, людям для виживання потрібно чотири обійми на день, для підтримки — вісім обіймів, а для росту — дванадцять обіймів на день.

Не соромтеся подякувати мамі або дружині за приготований сніданок, випадкового перехожого – за те, що притримав перед вами двері, колегу – за надану послугу. Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую».

Цікаві факти про слово "дякую"

- За своєю етимологією слово "дякую" несе в собі знак народження, символ удачі, зв'язок землі і неба, а також чоловічої і жіночої сутності.

- Щороку, поряд з Всесвітнім днем "дякую", ми святкуємо Всесвітній день подяки, який відзначається 21 вересня.

- Говорячи "дякую", потрібно дивитися людині в очі.

- Не можна дякувати людям у стані роздратування – це нікому не принесе радість.

- Старовіри не використовують слово "спасибі", так як вважають, що слово виникло від словосполучення "спаси Бай". Бай " - це ім'я одного з язичницьких богів.

- З великих міст світу самим ввічливим вважається Нью-Йорк - "дякую" тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії.

З прийдешніми святами!

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. У цей тривожний і важливий для нашої країни час, навіть більше ніж в минулі роки, наша малеча чекавє дивовижних чудес. Хто вірить в дива, до того казка приходить в гості. Вона оживає і дарує настрій, щирі емоції і віру у світле майбутнє! Світло завжди перемагає темряву! 

Колектив нашого закладу вітає всіх з прийдешніми новорічними святами! Хочеться сказати велике спасибі нашим маленьким артистам за допомогу в створенні новорічної казки, а також подякувати голові Фурсівської сільської ради Сергію ШАРАВАРІ та депутату Фурсівської сільської ради Віталію ШАРАВАРІ за солодкі подарунки для нашої малечі.

свято .mp4

Андріївські вечорниці

13 грудня віряни відзначають свято Андрія Первозванного.

У християнстві Апостол Андрій – один із 12 апостолів Ісуса Христа та перший єпископ Візантійський, якого згадують у Новому Заповіті. Він народився у Віфсаїді, Сирія, Римська імперія у родині єврейського рибалки Йони.  Андрій Первозванний вирішив присвятити своє життя служінню Богу і став послідовником Ісуса. До того ж він був першим, хто приєднався до Господа в ролі учня, а потім привів до нього і свого рідного брата Апостола Петра. Святий Андрій слідував за Спасителем, бачив Його і чудеса, і страждання, і смерть, і диво воскресіння, і саме вознесіння на небеса. Ісус наділив Первозванного даром зцілювати людей від тяжких хвороб.  13 грудня триває Різдвяний піст, тому цього дня заборонено їсти м’ясо, молочні продукти та яйця, варто готувати святкові страви тільки з пісних продуктів: хліба, овочів, фруктів, горіхів, бобових тощо. Не можна в цей день шити, ткати, прясти, займатися різним рукоділлям, щоб не накликати біду.

7 Грудня – Всесвітній День Української Хустки

Це свято ще дуже молоде – воно було впроваджене 7 грудня 2019 року. Ініціаторами виступили депутатка Вінницької обласної Ради Людмила Станіславенко, а також громадські діячки, представниці Клубу Успішних Жінок України та викладачки закладів вищої освіти. Жінки з різних куточків України взяли участь у флешмобі під назвою «Зроби фото з хусткою». Головною метою стало бажання об’єднати жінок різного віку, фаху та національності заради відродження та збереження українських звичаїв і традицій.

Хустка як оберіг

З давніх-давен українська хустка була наділена якоюсь магічною силою та вважалась оберегом. Це був обов’язквий атрибут на кожному українському весіллі. Впродовж  усього святкування руки молодят мали бути покриті хустками, аби ніяка нечисть не проникла у їхню сім’ю. А під кінець весілля їхні хустини зв’язували докупи і з весільним вбранням складали до скрині та зберігали як сімейний оберіг.

21 листопада - День Гідності та Свободи

День гідності та свободи почали відзначати з 2014 року – в річницю початку Євромайдану. Свято з'явилось після відповідного указу п'ятого президента Петра Порошенка і було встановлене "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору". 

Утім все почалося ще з Помаранчевої революції 2004 року. Наступного року після неї, 22 листопада 2005-го, третій президент Віктор Ющенко заснував День свободи. Його відзначали до 2011 року, поки воно не було скасоване експрезидентом Віктором Януковичем. Він також скасував указ другого президента Леоніда Кучми від 21 січня 1999 року "Про День соборності". Тоді за указом Януковича було засноване так зване свято День соборності та свободи, яке відзначалося 22 січня. Воно виникло внаслідок зміни дати відзначення Дня Свободи з 22 листопада на 22 січня — дату святкування Дня соборності. 

Всесвітній день доброти

13 листопада у всьому світі відзначають День доброти. Це чудове свято, яке допомагає проявити свою турботу та любов до ближніх. Доброта закладена в ідентичності людини. Коли ми робимо щось добре, то наше серце наповнюється співчуттям один до одного.

Сьогодні чудова нагода, щоб вкотре нагадати собі істинні цінності людства і про те, що добро здатне змінити життя кожної людини на краще. Такі речі, як посміхатися, обіймати, дякувати, подавати руку, говорити приємні слова чи просто вислухати, здаються елементарними, але насправді є дуже важливими.  

                    Історія Всесвітнього дня доброти

День доброти у 1997 році започаткував волонтерський японський "Всесвітній рух за доброту" (World Kindness Movement). Датою свята був обраний день відкриття першої конференції Всесвітнього руху доброти, який відбувся 13 листопада 1998 року. Тоді участь у конференції брали Канада, Австралія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія та США. Пізніше до руху доброти приєдналися й інші країни.

Спеціально до Дня доброти французький художник Орель (Aurele) створив символ – відкрите серце. Також у свято заведено дарувати квіти друзям, знайомим, колегам чи просто перехожим.

Мета Всесвітнього дня доброти – залучати людей до добрих вчинків та благодійності.

         Історія та значення Всесвітнього дня доброти

Згідно з дослідженням американських та японських психологів, проведеного в університеті Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми робимо, тим щасливішими ми є. На думку вчених, ті, хто проявляє свою ніжність, вдячність та повагу до ближніх не лише з оптимізмом дивляться на життя, але й фізично почуваються значно краще.

Лялькова вистава "Зайчик і небезпечні знахідки"

20221111_140057.mp4

День писемності та мови

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.

Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.

Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.

За останніми дослідженнями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із Центром Разумкова – 78% українців вважають своєю рідною мовою українську.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. 

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! 

Вчімо українську та шануймо її! 

Ляльковий театр "Котик і Півник"

20221107_103203.mp4

Тиждень безпеки 2022 рік

Тиждень безпеки 2022.docx

Фотовиставка «Осінній дивограй» 

Осінь чудова пора...  Для ігор, прогулянок і для творчості. 

В нашому ЗДО відбулася онлайн виставка дитячих робіт. Перше враження від виставки - це захоплення від втіленої фантазії дітей і батьків.

Колектив ЗДО висловлює щиру подяку всім батькам вихованців за активну участь у виставці та сподівається, що роботи, створені ними не лише сподобалися, а й надихнули всіх до подальшої власної творчості.

Рубанова Лілія

Вагабов Максим

Затворний Артем

Попченко Давід

Вагабов Максим

Затворний Артем

Попченко Давід

Вагабов Максим

Затворний Артем

Затворний Артем

Триєдине свято

Сьогодні, 14-го жовтня, Україна відзначає три славетних свята – День захисника України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Від усього серця вітаємо з цими знаменними святами усіх вояків України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров! Нам є зараз кого по-справжньому вітати в цей день і дякувати за захист нашої рідної землі. Тож низько вклоняємося усім, хто взяв у руки зброю і встав на захист України, хто охороняє наші рубежі і береже спокій та мир в тилу.

Покрова – єдине релігійне свято, яке є одночасно національно-патріотичним та державним. Воно, як і більшість християнських свят в православ’ї, корінням сягає глибоко в язичництво. Покрова символізує заспокоєння і засинання Природи, покривання її на зиму: прийшла Покрова – дерева оголилися, а землю вкрило опале листя. До Покрови завжди закінчували всі важливі сільськогосподарські роботи – збирали врожай і завершували сіяти озимину. На Карпатській частині України всі отари повертали з далеких пасовищ додому, а чумаки завершували свої подорожі.

Дорогі наші вояки! Ви довели, що є достойними нащадками українського козацтва. Тож щиро зичимо Вам міцного здоров’я, незламного духу та мирного неба! Також сердечно вітаємо Всіх із особливим Днем для українців – святом Пресвятої Покрови. У сьогоднішніх далеко непростих і нелегких обставинах життя українського народу ми просимо у Пресвятої Владичиці її Покрову над усіма Вами. Бажаємо Вам козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності. Нехай прагнення відстоювати свою волю та незалежність і надалі буде неодмінною рисою усього українського війська!

Сьогодні Україна святкує славне свято,

Це свято – чоловіче, твоє це свято, брате!

Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину

Родину захищати і рідну Україну!

Хай мир панує завжди і спокій навкруги,

Будь-що тобі хай буде, мій брате, до снаги,

Хай множаться здобутки, життя хай процвітає,

Покровом Божа Матір тебе хай огортає!

Всеукраїнським днем дошкілля 

Вихователь....

Учитель у школі – читає та пише,

А що ж вихователь? Це щось важливіше,

Бо треба навчити читать, рахувати,

При цьому встигати носи витирати,

Штанці підтягати, шнурки зав’язати

Дівчаткам – волосся в хвости причесати,

Щоб той не кусався, а той не плювався,

Новенький додому втікать не збирався

Бо ввечері прийдуть і мами, і тата,

Почнуть вихователя строго питати:

-А що це у нього? Синця не було?

I зникло в машини одне колесо,

Футболка брудна, і платка вже нема

А чому Миколка із ним не гуляє?

Чому у куточку стояв він сьогодні?

А може, синочку, ти дуже голодний?

Тебе тут не били? Водички давали?

А може тебе в туалет не пускали?

У кожнім садочку таке ось буває…

А що ж вихователь? До цього звикає,

Батьків заспокоїть тактовно, спокійно –

I в групі весь час усе буде відмінно..

21 вересня День Миру

Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.

Міжнародний день миру-історія свята

Міжнародний день миру був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами і безглуздість воєн.

Раніше свято відзначалося в третій вівторок вересня, оскільки в цей день проводилася щорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН. З 2002 року свято відзначається в одну і ту ж дату - 21 вересня.

Є у мене мрія невеличка,

Щоб коли прокинусь —

не було війни.

І ота хатинка білоличка

Забуяла квітом по весні.

Щоб усі додому повернулись,

Всі, кому прийшлось під час війни

У далекім краї опинитись,

України-неньки ріднії сини!

Щоби діти більше не лякались,

Не страждало наше щоб село,

А дорослі до роботи брались,

Щоб ще краще в нас життя було!

"Побачив? Прибери!" 

17 вересня 2022 пройшла міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання World Cleanup Day.

Колектив Пищиківського ЗДО ясла-садок «Казка» долучився до міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day » в Україні.

Мета цього заходу - формування національної культури чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля. Акція проходить під девізом: «Побачив? Прибери!», аби кожен своїм прикладом зміг показати, що питання екологічної безпеки є ключовими у захисті нашої планети від забруднення.

1 вересня - День знань

 Вітаємо вас з початком нового навчального року! Для кожного з нас 1 вересня – це символ нових перспектив і можливостей.

Для тих, хто вперше переступить шкільний поріг, – це найбільш хвилюючий день. Нехай він стане для них не тільки яскравим спогадом, але і вдалим стартом у велике життя, а кожен день в школі буде наповнений цікавими уроками, новими зустрічами і дивовижними відкриттями.

І наші любі, дошкільнята, нехай ви ще не ходите в школу, але знань у вас вже багато. Ви щодня робите відкриття, дізнаєтеся щось нове, вивчаєте природу і навколишній світ. Нехай всі накопичені знання допоможуть вам надалі, нехай кожен з вас знайде в житті своє захоплення. Бажаємо вам посидючості, гарного настрою і міцного здоров’я.

Шановні, батьки, і вас з цим святковим днем. Міцного Вам здоров'я і терпіння в цей важкий для усіх час. Але все буде добре.

З вересня 2022 року садочок починає свою роботу в дистанційній формі.

Мирного усім неба. Перемоги. Слава Україні!

Час новорічних ранків!

Новий рік – час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія і казка. Діти нетерпляче очікують на свято і зустрічають його з надзвичайним захопленням.

Новорічний ранок у нашому закладі дошкільної освіти відбувся 17.12.2021 року. На гостину до малят завітав Святий Миколай, Брати-чорти, казкові герої всім відомих казок.

Колектив ЗДО створив святкову атмосферу, забезпечивши гарний настрій та чудові враження дітям. Та, найголовніше, дошкільнята отримали довгоочікувані подарунки від Святого Миколая, традиційно відшукавши їх під своїми подушками).

Також у гості до нас завітав депутат Фурсівської сільської ради Віталій Шаравара. І як годиться , напередодні свят, не з пустими руками. Разом із Сергієм Шараварою вони також подарували новорічні подарунки вихованцям і працівникам Пищиківського ЗДО. Щиро дякуємо вам, брати Шаравари!

Традиції нашого народу

 Традиції, які передаються у спадщину, - потужний засіб виховання. Андріївські вечорниці, які традиційно щорічно проходять у Пищиківському ЗДО, є першим святом циклу зимових календарно-обрядових свят. І цього року діти мали можливість ознайомитися із народними звичаями на Андріївських вечорницях, іграми з Калитою, жартівливими таночками, піснями, дражнилками, приповідками. Змістовне наповнення та атмосфера свята сприяли формуванню усвідомленого ставлення дітей до свят та традицій українського народу.

Осінь - казкова пора!

      Осінь – прекрасна золота пора року. Вона збирає щедрі врожаї овочів і фруктів, фарбує листочки в барвисті кольори, запалює багряно-червоні кетяги калини. 

     Цього року Свято Осені ми відзначали 28 жовтня.

     Вихователі та музичний керівник зуміли створити неповторну атмосферу свята та поринути разом зі своїми вихованцями в осінній колорит.

     Під слова пісень та віршів, під відповідний музичний супровід діти поринули у чарівну осінню атмосферу. Малюки старанно виконували ролі у інсценівках, показуючи свої здібності і таланти; під час розігрування казки емоційно підтримували героїв.

     Завітала до вихованців і сама винуватиця свята - щедра Осінь, яка розважала малят, а на завершення вона усіх почастувала своїми дарами - смачними яблуками та грушами.

День захисників та захисниць України

Напередодні святкування Дня українського козацтва стало традиційним проведення козацьких розваг для малечі закладу дошкільної освіти "Казка". Колектив дитячого садочка прагне, щоб культура та традиції українського народу стали невід'ємною частиною душі кожного вихованця, тим зернятком з якого зростає особистість.

Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. І тому урочистим заходом до Дня українського козацтва в закладі було проведено «Козацькі забави» .

Колектив ЗДО вітає усіх причетних з Днем Українського козацтва та з Днем захисника України. 

1 вересня в садочку!

 1 вересня у дитячому садку – то тепла осінь, наповнена радістю, цікавими іграми, зустрічами з казковими героями, справжніми друзями... Проте вихованці підготової групи вже добре розуміють , що наступного року для них відкриє свої двері школа. А поки що... розваги, танці, співи, конкурси і веселощі через край!

До ювілею України

У цьому році Україна святкуватиме 30 день народження! Персонал та вихованці нашого садочку від щирого серця вітають усіх із прийдешніми святами! А ми сьогодні розважалися, фотографувалися і закріплювали знання про державні символи.

Дорога наша УКРАЇНО! ЩИРО ВІТАЄМО ТЕБЕ З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ! БАЖАЄМО МИРУ, ПРОЦВІТАННЯ ТА ДОСТАТКУ! НЕХАЙ КОЖЕН ТВІЙ ЖИТЕЛЬ БУДЕ ЩАСЛИВИМ І ПИШАЄТЬСЯ ТИМ, ЩО ЖИВЕ В РОЗВИНЕНІЙ І МОГУТНІЙ ДЕРЖАВІ! (2021)

Міжнародний день захисту дітей

 Кожного року в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.

Трішки історії. Вважається, що рішення про проведення такого свята було прийнято на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі у 1949 році. День захисту дітей було ініційовано, переймаючись долею дітей, які залишилися без батьків і даху над головою під час Другої Світової війни. Вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.

Ми також сьогодні вітали і розважали наших дітлахів! А їхній сміх і радість - найкраща щоденна подяка нам! (2021)

День вишиванки 2021

Українська вишиванка славиться різноманітністю узорів і палітрою кольорів. Чарівна у своїй красі вона є українським оберегом, частиною культури, душею нашого народу.

Щоб розширити знання дітей про особливості вишитої сорочки, її значущість, прищепити любов до українських традицій, гордість за духовне багатство своєї країни, 20 травня у ЗДО “Казка” було ораганізовано День вишиванки .

Уранці в садочку лунав дитячий гомін і веселий сміх. Малята з цікавістю розглядали сорочки один одного, а дехто з гордістю розповідав, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь і бабусь.

Вчимося сортувати сміття змалку!

У рамках екологічного виховання та на виконання рішення педради "Формування екологічно доцільної поведінки дошкільників у контексті економічного розвитку", вихователем Песляк Катериною Миколаївною було створено куточок сортування сміття . Поряд із контейнерами розміщено наглядну інформацію. А завдяки Департаменту екології та природних ресурсів, який подарував нам літературу з даного питання, діти можуть граючи навчатися екологічній поведінці.

Сім кольорів веселки

 Нарешті закінчився лютий і прийшла весна! А разом із нею - свято 8 березня!

4.03.2021 у нас відбувся святковий ранок. Свято весни - це ще одна можливість хлопчикам показати свою силу і проявити турботу. А дівчаткам показати свої нарядні сукні, вміння танцювати і співати.

Святковий ранок був змістовним, цікавим та емоційно наповненим, звучали привітання та побажання для наших найнайдорожчих жінок. Ми впевнені у тому, що якби мами і бабусі могли бути присутніми на святі, вони отримали б колосальну насолоду від побаченого...

Вогонь - наш друг! Чи ворог?

А Ви знаєте, у яких випадках вогонь - наш друг, а коли - ворог?

26.01.2021 року до нашого дитсадка завітали інспектори пожежної безпеки. Вони нагадали дітям правила пожежної безпеки у побуті, наголосили на недопущенні випадків виникнення пожеж через необережне поводження з вогнем та нагадали номер за яким потрібно телефонувати у разі пожежі.

Наприкінці заходу малюки отримали інформативні листівки, та обіцяли в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки.

Новий Рік не за горами... 

Новий рік - це свято, яке з нетерпінням чекають і малюки, і дорослі, адже всім так хочеться вірити в дива!

А Ви бачили який сьогодні падав сніг? То не спроста! То був подарунок від Діда Мороза для наших слухняних діток!  А ще до нас завітали казкові гості : Бичок, Крокодил, Дід Мороз та Снігурочка, які приємно дивували та розважали малюків .

Завітайте на нашу сторінку у мережі Фейсбук! Там багато цікавого! https://www.facebook.com/kazkaZDO/(2020)

Святий Миколай до малят завітай!

 День Святого Миколая – одне з найулюбленіших свят дітлахів. Цього дня вони з нетерпінням чекають пробудження, щоб подивитися чи є подаруночки під подушками.

Напередодні цього свята музичний керівник влаштувала малюкам Пищиківського ЗДО розвагу. Діти подивилися мультфільм-легенду про Миколая, переглянули лялькову виставу , погралися, а насамкінець, у віршах та піснях попрохали у святого Миколая здоров’я для тата і мами, собі подаруночків та щасливої долі для всієї родини. І гарним завершенням розваги стали сюрпризи під подушечками. Виявляється дітки у нас слухняні - різочок не було)

Свято Осені

 Ось так 30 жовтня 2020р. у нашому дитячому садочку традиційно відбулося Свято осені. Святково вбраний зал, гарний сценарій та наші любі актори зробили виховний захід незабутнім! Сподіваємося, що наступне свято проходитиме за участі батьків і гостей. Без них зовсім не та атмосфера...

Більше інформації на нашій сторінці у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/kazkaZDO

А у нас ювілей!

01.09.2015 року наш садочок вперше відчинив двері для малят. Ніби то було вчора...А сьогодні у нас День народження!!! Миттєво злинули 5 років з того знакового для літопису нашого села дня, коли за сприяння голови Пищиківської сільської ради Солов'я Юрія Петровича та спільних зусиль спонсорів і небайдужих жителів відбулося відкриття дитячого садочка, де тепер панує творчість, доброзичливість і любов.

Ювілей дитячого садка – це особливе свято, це справжній калейдоскоп дитячих голосів, посмішок і сміху! Саме з таким настроєм колектив ЗДО приймав поздоровлення від гостей.

А вітали нас сьогодні в.о. старости Пищиківського старостинського округу Барчук А.С., директор ФГ "Ященко А.М." Ященко А.М. та замісник голови Фурсівської сільської ради Шаравара С.В.

Ми щиро вдячні всім, хто будь-яким чином причетний до справ нашого дитсадка. Завдяки Вам ми ростемо, розвиваємося і стаємо кращими для наших малюків!

З днем знань! 

Дорогі друзі!

Вітаємо всіх учнів, батьків та працівників освіти з початком нового навчального року!

Бажаємо всім учням захоплюючих подорожей в світ знань і відмінних друзів на все життя, батькам - живого інтересу до знань і успіхів у навчанні своїх чад, педагогам - вдячних учнів та нових висот у викладацькому мистецтві.

Нехай цей день приведе до нових знань і відкриттів, які обов'язково принесуть успіх, щастя і професійне зростання. Вчіться і живіть захоплено! З новим навчальним роком!

Новий навчальний рік у нашому садочку почався із цікавих розмов, зустрічей і розваг! До малюків завітав наш старий товариш Лунтик! Саме він розкрив секрет про те, чого найбільше боїться вірус, як себе правильно поводити під час перебування у садочку, потанцював запальних танців, позагадував загадок і полетів знову на Місяць)))) Ох і люблять малюки цього героя) 

Новий навчальний рік уже скоро!

 Підготовка до нового 2020/2021 навчального року йде повним ходом!

Як кажуть "зі світу по нитці- бідному сорочка". Дякуємо за можливість відремонтувати фасад приміщення нашого садочка колективу Пищиківського ЗДО, в.о. старости Пищиківського старостинського округу Барчук А.С., директору ФГ "Ященко А.М." Ященку А.М. та ГО "ЦЗЖ "Мій вибір".

Підготовка до прийняття дітей

 З 01.09.2020 р. планується прийом дітей до Пищиківського ЗДО . Підготовка закладу відбувається відповідно постанови Головного санітарного лікаря України від 30.07.2020 № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) і розпорядження голови Фурсівської сільської ради №131/01-08 від 05.08.2020 року «Про заходи з підготовки до організованого початку 2020/2021 навчального року та опалювального періоду».

Протягом адаптивного карантину вводяться зміни у Правила внутрішнього розпорядку, а саме:

1. Батьки приводять дитину до садочку у захисній масці або распіраторі. Цю маску батьки забирають  із собою і приносять, коли забирають дитину додому.

2. До приміщення дитсадка вхід батькам ЗАБОРОНЕНО! На вході дитину прийматиме медична сестра. Вона проводитиме температурний скрінінг. Якщо тепмература тіла перевищує 37.2 градуси, дитина в садочок не приймається! Також не приймається дитина з явними ознаками распіторних захворювань!

3. Якщо у дитини протягом дня виявлені ознаки распіраторного захворювання, дитина ізолюється, про її стан повідомляється батькам. Наступна дія батьків - якнайшвидше забрати дитину із дитсадка. У разі погіршення здоров'я дитини під час очікування, їй буде викликана швидка допомога.

4. У шафці дитини має бути повний комплект змінного одягу та взуття.

5. Масові заходи за участю батьків ( свята, розваги, батьківські збори) ЗАБОРОНЕНІ!

6. Намагайтеся постійно перебувати на зв'язку, щоб вихователь мав змогу повідомити Вам про будь-які зміни.

7. Якщо ви маєте намір забрати дитину раніше, повідомляйте завчасно, щоб вихователь встиг зібрати і вивести малюка Вам назустріч. 

Підготовка до нового навчального року

 Тепер і наші пісочниці повні! Щиро вдячні депутату Фурсівської ОТГ Шараварі Сергію Васильовичу, що не лише слухає про наші потреби, а й чує їх! ДЯКУЄМО ЗА ПІСОК! (2020)

Небезпека вулиць і доріг

Другий день Тижня безпеки життєдіяльності був присвячений безпеці дорожнього руху. Всі режимні моменти цього дня були об'єднані під темою: "Небезпека вулиць і доріг" . Метою занять та сюжетно-рольової гри "Водії та пішоходи" було закріплення знань про правила дорожнього руху та формування навчально-пізнавальної компетенції дошкільників.(2019)

Вогонь нам друг, вогонь нам ворог!

 Сьогодні, 06.05.2019 у нашому ЗДО розпочався Тиждень безпеки життєдіяльності, який триватиме до 11.05.2019 . 

Перший день Тижня присвячений темі "Обережно - вогонь". Подією дня стала зустріч учасників освітнього процесу із членами І Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Київській області. Навчальна евакуація розпочалася о 09.26 год. , тривала 2хв. 47 сек. та плавно перейшла у заняття із залученням необхідної пожежної техніки та особового складу рятувального загону. 

Пожежники Олег та Віталій залюбки розповідали малюкам про свою професію, дозволили сісти в кабіну пожежного авто , посигналити, включити сирену та відчути себе у ролі пожежників, які гасять вогнище. Емоції малюків просто зашкалювали!

Далі вихованці продовжили розмову на задану тему уже у групах на заняттях, де пригадали звідки береться вогонь, коли він є другом, коли ворогом, обговорили ситуації, які можуть спричинити пожежу, згадали номер пожежної рятувальної служби та виконали аплікації: вихованці молодшої групи на тему "Добрі сірнички", підготовчої групи - "Загаси вогонь Лопата".

Великодні забави

 На виконання річного плану на 2018/2019 н.р. у нашому закладі дошкільної освіти було проведено ряд заходів до святкування  Великодня. 25.04.2019 відбулася розвага для малюків, яку підготувала музичний керівник Цаценко О.Л. Діти переглянули мультик про Великдень, пригадали подію, яку прославляє це свято, розіграли великодню рольову гру  та взяли участь у конкурсах ! Також , 26.04.2019 вихователями обох груп було проведено інтегроване заняття з елементами малювання та аплікації, де малюки створювали свої неповторні шедеври. 

Акція "Посади своє дерево"

 19.04.2019 працівники та вихованці Пищиківського ЗДО взяли участь в акції "Посади своє дерево" у рамках двомісячника благоустрою , який триває у Київській області з 18 березня по 18 травня 2019 року. Малята активно допомагали висаджувати молоді деревця, поливали їх та загортали, а також обіцяли поливати протягом літа. Сподіваємось, що вони виживуть і будуть радувати нас рясним врожаєм через кілька років. 

Також було впорядковано клумби , які радують очі відвідувачів дитсадка різнобарв'ям квітів від ранньої весни до пізньої осені та створено нові.

День космонавтики

12 квітня в Україні відзначають День космонавтики. І хоча космос – далекий і близький – завжди вабив людей, ми про нього й досі знаємо дуже мало.

У цей день наших вихованців знайомили з цікавими фактами про космос та перших космонавтів вихователі - Гуцуляк Марія Михайлівна та Бебешко Наталія Володимирівна. 

А Ви знали, що:

1. У космосі панує тиша, адже там немає середовища для поширення звуку. 

2. Чорна діра – найяскравіший об'єкт у всьому Всесвіті. Всередині неї сила гравітації настільки велика, що з неї неможливо вирватися навіть світлу. 

3. Перша земна істота в космосі – собака Лайка, яка була запущена в космічний простір на "Супутнику-2" в 1957 році. Собака загинула на кораблі через брак повітря. А сам супутник згорів в атмосфері Землі через порушення своєї орбіти.

4. Американський бізнесмен Денніс Тіто став першим туристом, який відвідав космос. Він заплатив за подорож в квітні 2001 року 20 мільйонів доларів.

5. Прийнято вважати, що людина вибухає в космосі без скафандра. Мовляв, тиск, з яким космос буде впливати на людський організм, призведе до того, що тіло просто розірве на частини. Насправді ж космонавт без скафандра буде почуватися у відкритому космосі нітрохи не гірше, ніж у звичайній воді. Шкіра буде тривалий час підтримувати нормальну температуру, а серце буде качати кров, як ні в чому не бувало. Єдина небезпека – відсутність кисню.(2019)

Міжнародний день дитячої книги

  На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги. Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

З нагоди цього дня у нашому дитсадку було проведено для малюків:

·вікторину «З якої казки уривок?»;

 у ігровій кімнаті молодшої групи оформлено книжкову виставку ;

·проведено акцію «Полікуй книгу»;

·інструктаж «Правила користування бібліотекою»

Святкування Міжнародного дня дитячої книги є важливим, адже книга має неабиякий вплив на формування духовного світу людини. Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.(2019)

Двомісячник благоустрою розпочато!

     Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 07.03.2019 №120 «Про проведення в Київській області двомісячника благоустрою населених пунктів», наказу Департаменту освіти і науки від 07.03.2019 №69 «Про проведення в Київській області двомісячника благоустрою закріплених територій» та з метою приведення до належного стану території Пищиківського ЗДО , завідувачем було видано наказ , в якому йшлося, що з 18.03 розпочинається двомісячник благоустрою і триватиме він до 18.05.2019 року. У цей період планується упорядкувати і привести до належного естетичного та санітарного стану закріплену територію, пофарбувати інвентар дитячого майданчика , висадити кущі і дерева...

Міжнародний жіночий день!

   І ми святкували Міжнародний жіночий день! Правда не 8 березня, а сьомого - у нас відбулося свято , приурочене цьому дню. Малюки вітали мам і бабусь. За вікном було сонячно, у залі - також, тому що лунали пісні, вірші, привітання, гучний сміх ...І куди ж беж сліз щастя, які котилися з очей кожної жінки у залі, адже їх дітки подарували їм свої поробки і безмежні океани любові. (2019)

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!

 26.02.2019 у Пищиківському ЗДО пройшов День відкритих дверей. Тема заходу: "Бережіть своє здоров'я" . У цей день усі бажаючі відвідувачі мали вільний доступ до всіх кімнат і процесів , що відбуваються щоденно у нашому дитячому садку, а саме : вранішня зарядка, сніданок, заняття, прогулянка, відвідали кухню, кабінет завгоспа і медичної сестри. В.о. завідувача Барчук Ірина Володимирівна підготувала презентацію на тему:"Гаджети і дитина: заборонити не можна дозволити", де обговорювалися користь і шкода від використання дітками цих сучасних благ цивілізації. Також було проведено бесіду про те, чому саме наш дитсадок потрібно обрати для дитини, презентовано усі переваги . А у перерві між заняттями, вихователь Песляк Катерина Миколаївна, провела майстер - клас для батьків, де вони виготовили заготовки для подальшої роботи дітей під час занять із художньо-естетичного розвитку. Дякую всім, хто відвідав наш дитсадок у цей день. Але , загалом, двері нашого дитсадка завжди відкриті для батьків ! Ласкаво просимо!

21 лютого - міжнародний день РІДНОЇ МОВИ

21 лютого — Міжнародний день рідної мови. І кому ж, як не нам, носіям однієї з найбільш милозвучних мов світу, про це пам’ятати? Українській мові присвячують вірші, а україномовні пісні порівнюють зі співом птахів. Щодо неї тривають запеклі суперечки і змагання, але навіть найсильніший ворог не може її знищити.

     Можливо, у країнах, мову яких не намагались знищити більше сотні разів, цей день це просто невеличка дата, про яку можна згадати, а можна і забути. Але в Україні — вона по сьогоднішній день залишається темою для запеклих суперечок, кісткою в горлі місцевих українофобів та одним із найцінніших скарбів народу.

     Вихователями , Бебешко Н.В. та Гуцуляк М.Й., під час занять із мовленнєвого розвитку  було проведено інформаційні хвилинки на тему сьогоднішнього свята.(2019)

Святкування Дня сіл Пищики і Безугляки

 16.02.2019 року в актовому залі Пищиківського ЗЗСО пройшло урочисте свято - День сіл Пищики і Безугляки. В.о. старости Пищиківського старостинського окуругу Барчук А.С. приймала вітання від поважних гостей. Вихованці підготовчої групи - Барчук Вадим, Запольський Саша, Ткаченко Богдан та Шевченко Вікуся разом із музичним керівником Цаценко О.Л. також підготували поздоровлення від імені колективу Пищиківського ЗДО і виконали жартівливий танок "Бабусі". Жителі цих сіл і гості свята були у захваті! 

     Приємною несподіванкою для колективу Пищиківського ЗДО стала Подяка за сумлінну працю , яку вручила начальник гуманітарного відділу Фурсівської ОТГ- Корнійчук В.В. та подарунок від депутатського корпусу - smart-телевізор з діагоналлю 50 дюймів! 

   Адміністрація та колектив Пищиківського ЗДО щиро вдячні за оцінку нашої роботи! Приєднуємось до привітань! І від чистого серця бажаємо нашим селам процвітання, а жителям - здоров'я, довголіття та всіх благ ! (і збільшення народжуваності!)

З Днем усіх закоханих! ❤

 Наші вихованці ще зовсім маленькі, але коли ж як не в дитячому садочку зароджується перше кохання у їх чистих сердечках? Сьогодні і наші малюки святкували незвичайне і веселе старовинне свято - День Святого Валентина. Музичний керівник , Цаценко Оксана Леонідівна , підготувала та провела тематичну розвагу. Дітям неймовірно сподобалося брати участь у конкурсах : " Моя половинка", " Щасливе місце" , "Попелюшка" та отримувати , хоч і символічні, але подаруночки до Дня Святого Валентина.

22 січня - день Соборності! День ЄДНАННЯ!

22.01. у нашому дитсадку відзначали День Соборності України.  Розпочали відзначання свята з перегляду пластилінового мультфільму «Твоя країна — Україна», створеного українським школярем, адже дітям  близьке таке символічне зображення рідної країни, її символів та традицій.

 Також вихователі провели тематичні заняття, де розповіли малятам про історію виникнення свята, пояснили дошкільникам значення слова «соборність» та здійснили разом з ними невеличкий екскурс у минуле, аби в цікавій формі ознайомити дітей з подіями, що передували поділу України на УНР і ЗУНР, обговорили важливість соборності та незалежності для країни та її мешканців.

Під час прогулянки пригадали українські державні символи, національні пам'ятки України,  самостійно створили прапор України на снігу у нетрадицій техніці малювання та створили «живе коло» , як символ єдності всіх жителів України.(2019)

11 січня -всесвітній день "Дякую"

Найввічливіший день у році – 11 січня. Цього дня відмічається всесвітній день „спасибі”.

Ми чудово розуміємо значення гарних манер, їх необхідність у повсякденному житті, але найчастіше ми висловлюємо подяку ніби мимохідь, не замислюючись про її значення. А між тим слова подяки мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними „погладжуваннями” і здатні зігріти своїм теплом.

Ми кожного дня говоримо один одному „дякую”, тому важливо пам’ятати, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця.

Ми теж із дітками вирішили відзначити це свято і провели виховну бесіду про чарівні слова і намалювали радісних веселих смайликів, які дякували малюкам за їхні успіхи у вмінні розмальовувати.

НОВОРІЧНА КАЗКА

Сніжна, біла, чарівна, в гості вже прийшла зима

Зима... Пора чудес і новорічних казок. Мерехтливий іній та золоті розсипи снігу, іскристі шубки дерев та чарівні візерунки на шибках …….

Новий рік - одне з державних свят в Україні. Відзначається 1 січня кожного року, святкується в ніч з 31 грудня на 1 січня за григоріанським календарем.

Новий рік – найулюбленіше дитяче свято. Напередодні їх завжди охоплює дивне відчуття, наче має статися щось радісне та чарівне. Усюди святкова атмосфера, усі готуються до свята – вибирають красиві ялинки, купують різні фрукти, солодощі, готують подарунки для близьких. Змалечку Новий рік – це ніби казка для малюків.

Ось і в наш садочок, 27 грудня, завітала «Новорічна казка», а разом з нею до малюків прийшли чарівні веселі герої з мультфільму «Маша і Ведмідь». Діти співали новорічні пісні, грали в ігри, танцювали, розповідали вірші Діду Морозу. А які сюрпризи у вигляді танців підготували для малюків Маша, Михасик та Дід Мороз. Малюки були у захваті. А в кінці свята дітей чекали смачнючі подарунки від Діда Мороза.

Не милуло наше свято без гостей. Дітей із святами подарунками прийшли привітати староста с.Пищиків Барчук Антоніна Степанівна та депутат Фурсівської ОТГ Шаровара Сергій Васильович. (2018)

19 грудня - День Святого Миколая

Святий Миколай  – покровитель мандрівників і захисник всіх, хто потребує допомоги. Саме Святий Миколай приносить подарунки малюкам.

День Святого Миколая – християнське свято, яке православні відзначають 19 грудня. У ніч з 18 на 19 грудня дітям під подушку або в черевички, виставлені біля порога, або шкарпеточки, вивішані біля  каміна, кладуть подарунки. Вважається, що їх отримують тільки слухняні діти, а неслухняним – різки.

Пищиківський садочок з нетерпінням чекав у гості до себе Святого Миколая, адже дітки підготували чудові пісні, вірші і таночки. Не зміг оминув Святий Миколай вихованців нашого садочка і теж приніс усім чудові подарунки під подушечки.

Санбюлетень

Працівниками Пищиківського ДНЗ 13 грудня 2018 року було створено санбюлетень, з метою посилення санепідрежиму для профілактики захворювань грипом та ГРВІ. В Україні в епідемічному сезоні захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції 2018/2019 років очікують три штампи грипу: "Сингапур", "Колорадо", "Мічіган". За словами медиків, самий кращий спосіб не захворіти взимку - зробити своєчасне щеплення від грипу.

Тиждень безпеки

З метою проведення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності в осінньо-зимовий період 2018/2019 навчального року,  у нашому садочку пройшов "Тиждень безпеки життєдіяльності", під час якого вихователі проводили конкурси, заняття на знання правил безпечної поведінки та з питань профілактики травматизму. Було охоплено такі теми: "Дитина та вулиця", "Дитина та інші люди", "Вогонь - друг або ворог", "Дитина та природа", "Дитина та побут".

Заняття "Ліки" (малювання). Бесіда "Основа безпеки на вулиці - правила дорожнього руху". 

Вихователями також було оформлено і куточки "Безпека мого життя"

Завгоспом Дончик С.М. і завідувачем Песляк К.М. було поновлено куточок "План евакуації".

Прибирання території

З метою приведення до належного санітарного стану територій, закріплених за навчальним закладом,  09.11.2018р. проведено прибирання ігрового майданчика від опалого листя. З великим задоволенням до роботи долучилися і наші вихованці.

Планова евакуація

Життя і здоров"я -  це найголовніще. Особливо якщо це діти.

В  зв"язку з профілактичною роботою з безпеки життєдіяльності в осінньо-зимовий період 2018/2019 н.р. 9 листопада було проведено практичне заняття з тренувальної евакуації у наздвичайних ситуаціях. Вихователі Бебешко Н.В. і Гуцуляк М.М. проводили з дітками виховні бесіди про наздвичайні ситуації, пожежі та як  слід себе вести в таких випадках. Вже на майданчику завгосп Дончик С.М. та завідувач Песляк К.М. узагальнили і підвели підсумок отриманих знань. 

Барви золотої осені

Ще недавно в небі синім

Пролітали журавлі,

А сьогодні в безгомінні

Ходить осінь по землі.

І від краю і до краю,

Від двора і до двора

Золотого урожаю

Знов до нас прийшла пора.

Ось і прийшла до нас справжня чарівна осінь. Вона різнобарвна. Спочатку вона радісна, весела, сонячна, а потім - сумна, дощова і холодна. Але вона чарівна своїми фарбами. Осінь – пора року, коли люди повинні зігрівати один одного … своїми словами, своїми почуттями    і тоді ніякі холоди не страшні.

Так наші вихователі, музичний керівник та вихованці підготували свято осені, яке пройшло 08.11.2018р. Усі співали пісні про одну з найпрекрасніших пір року. А які чарівні вірші розповідали дітки.

Хеллоуїн

Хеллоуїн — сучасне свято, що відзначається щорічно 31 жовтня (День всіх святих).

В першу половину дня наші вихователі через бесіду і розповіді ознайомили своїх вихованців з святом Хеловін.

За переказами, в ніч перед Хеллоуїном духи, що живуть у потойбічному світі, повертаються на землю, саме тому свято, а точніше, його переддень називають Днем всіх святих. А легенда згадує хитрого грішника Джека, якого не прийняли ні в пекло, ні в рай і він поневірявся на землі з пекельним вогнем в руках. Для того щоб полум'я не згасло, Джек використовував гарбуз, як ліхтар, який став згодом символом свята.  Вважалося, що для того, щоб задобрити духів і налагодити з ними контакт, необхідно принести символічне пожертвування — винести на поріг будинку всілякі частування та ласощі. На Хелловін прийнято ходити в гості або ж зазивати до себе друзів і родичів. Хоча День всіх святих і не є державним святом навіть в англомовних країнах, очевидно, що відзначають його дуже широко. Не так давно цей звичай прийшов і в Україну. Передісторія виникнення Хеллоуїна детально вивчається, а традиції — активно переймають школярами та студентами. Більшість молоді з нетерпінням чекає 31 жовтня, щоб побешкетувати і розважитися.

Санітарний день

На підставі отриманої телефонограми 24.10.2018 р. від Сквирської РЕМ про припинення постачання електроенергії в с.Пищики з 9:00 до 17:00 години у зв'язку із плановою обрізкою дерев поряд з високовольтними стовпами, в Пищиківському ДНЗ було тимчасово припинено освітній процес 30.10.2018. Цього дня персонал садочка провів санітарний день: генеральне прибирання усіх приміщень дезинфікуючими розчинами, кварцування , провітрювання приміщень, зміну постільної білизни.

Толока 19 ЖОВТНЯ 2018 року

19 жовтня в селі Пищики відбулася чергова толока. Було прибрано центр села, територію біля дитячого садочку та адміністративної будівлі. В цій події приймали участь працівники дитячого садочку, працівники сільської ради і просто небайдужі люди під керівництвом  в.о. старости Барчук Антоніни Степанівни.

Призначення нового завідувача

Фурсівська сільська рада повідомляє, що 10 жовтня 2018 року в 10-00 год. у сесійній залі сільської ради відбувся конкурс на заміщення вакантних  посад керівників державного, комунального закладу загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти об"єднаної територіальної громади, а саме: директора Пищиківської загальноосвітньої школи ІІІ ступенів; завідувача дошкільного навчального закладу c. Пищики; завідувача дошкільного навчального закладу с. Фурси. До участі в конкурсі на посаду завідувача дошкільного навчального закладу с. Пищики були допущені - Бабенко Валентина Миколаївна, вихователь ДНЗ с. Пищики, та Песляк Катерина Миколаївна, вихователь ДНЗ с. Пищики.  Переможцем конкурсу стала Песляк Катерина Миколаївна.

З 16 жовтня Песляк Катерина Миколаївна призначена на посаду завідувача Пищиківського ЗДО.

Всесвітній день тварин

Історія цього дня починається із міжнародного конгресу прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році.

Дата проведення всесвітнього дня захисту тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня - день пам'яті про Франциска Ассизького (помер 4 жовтня 1226), одного з найбільш шанованих у католицькій церкві святих. Франциск Ассизький вважається у католиків покровителем тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні.

Ідея проведення подібного дня прижилася в усьому світі і у 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже у 66 країнах світу. Згідно зі статистикою, щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин. Щодня зникає безповоротно більше 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.

Мета Всесвітнього дня тварин:

Сьогодні до цієї дати залучилися і наші маленькі вихованці. Вихователі провели бесіди з дітками "Тварини в моєму житті", "Наші менші друзі". Наша люба малеча залучилася до годування нашого мленького вихованця Фросіка.(2018)

Звіт завідувача про виконану роботу за 2017/2018 н.р.

  14.06.2018 у приміщенні Пищиківської сільської ради завідувач Пищиківського дошкільного навчального закладу ясла - садок Барчук Ірина Володимирівна презентувала звіт про виконану роботу у 2017/2018 н.р. На засіданні були присутні члени колективу ДНЗ, представники батьківського комітету та опікунської ради закладу. Наприкінці було організовано голосування, за результатами якого було визнано роботу керівника задовільною . Зі змістом звіту всі бажаючі можуть ознайомитися у вкладці " Інформаційна відкритість. Звіт керівника".

День захисту дітей

1 червня - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності. В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 і відзначається щорічно, також 1 червня. 

У нас у садочку це свято відзначалося активно та весело) Для малюків було організовано різні ігрові розваги та конкурси. (2018)

Прощавай, наш дитячий садок!

  Відгреміло сьогодні і у нас прощальне свято - малюки підготовчої групи сказали дитячому садочку : "Прощай!" . І як би не було тяжко їм прощатися із дитинством, а нашому колективу було ще тяжче, бо ми всі їх дуже любимо. Бажаємо їм подальших успіхів у навчанні, богатирського здоров'я та здійснення усіх їх мрій!

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ

 В Україні День пам'яті та примирення відзначають щороку 8 травня з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.

З метою патріотичного виховання дітей, було проведено тематичні бесіди у групах та організовано екскурсію до Могили невідомого солдата. Діти різновікової групи разом із вихователем Бабенко Валентиною Миколаївною поклали квіти до обеліску та вшанували загиблих хвилиною мовчання. (2018)

Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

 26.04.1986...Цю дату знають люди майже у всьоу світі. Шкода, що для українців вона з присмаком полиню...О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі №4 прогримів вибух, і кілька сотень працівників та пожежників намагалися загасити пожежу, що не припинялася протягом 10 днів. Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. А скільки життів погасло пізніше..як наслвдок.

В цей день вихователі нашого дитсадка провели бесіди з вихованцями " День памяті Чорнобилю" та вшанували загиблих хвилиною мовчання. 

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу. (2018)

Увесь світ - театр , а люди в нім - актори!

 Під такою назвою вихователь Песляк Катерина Миколаївна провела театрально - інформаційну хвилинку для дітей різновікової групи. Присвячена вона була Міжнародному дню театру. Катерина Миколаївна через призму казок ознайомила малюків із поняттям "театр", розповіла про його види, про те, хто такі актори, глядачі ,та разом із дітьми склали правила поведінки у такому місці. (березень 2018)

МАМИНЕ СВЯТО...

         У силу обставин , які від нас не залежать, довелося перенести цей святковий ранок з 07.03.2018 на 22.03.2018. І ось нарешті він відбувся! Малюки вітали своїх мам, бабусь, сестричок віршами, піснями, таночками. Ізюминкою свята став танок "бабусь" у виконанні хлопчаків із молодшої групи. Виявляється у декому прихований актерський талант!))

    Від себе вітаємо прекрасну половину людства з цим святом! Бажаємо чарівного настрою, ніжних чоловічих обіймів, запаморочливих успіхів у кар’єрі, захоплень до душі, сімейної стабільності, яскравих емоцій і вражень, фінансової незалежності, щасливих посмішок і безліч таких чарівних днів, як сьогоднішнє весняне жіноче свято !

Святкуємо День сіл Пищики і Безугляки

 11 лютого мешканці сіл Пищики та Безугляки традиційно святкують Храм. Цього року всі охочі могли подивитися концертну програму, присвячену Дню Села , у приміщенні Пищиківської ЗОШ. Крім шанованих гостей, учнів школи, хужожніх колективів сіл Пищики і Фурси, мешканців вітали і наші талановиті малюки. Дівчатка танцювали ритмічний танок " Цукерочки". 

     А ще, приємним моментом для нашого дитсадка став подарунок від Благодійного фонду " Фортеця". Олександр Ференець, голова фонду, подарував кілька комплектів іграшок і наклейок для творчості. Щиро вдячні! (2018)

«А той третій празник – Святе Водохреща»

Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. У цей день освячується вода . Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік, ласкаво називаючи "водичкою-йорданичкою". Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини. Йорданською водою також скроплюють оселю, щоб оминало всяке нещастя і гарно велося в домі. Деякі священики навіть переконані, що не існує ліків кращих за святу воду. І що цікаво незрозумілим залишається той факт, як свячена йорданська вода не псується, не смердить, і може довго зберігатися. Кажуть, що, може, срібло помагає, яке є на багатьох хрестах у священиків.

 Виконуючи програму із національно - патріотичного виховання дошкільників, ми залучаємо малюків до виконання традицій нашого рідного села. 19 січня вихованці підготовчої групи були присутніми під час освячення води у Пищиківській Трохсвятительській церкві.(2018)

Гуляємо у будь-яку погоду!

      Малюки та дорослі з нетерпінням чекають зиму, казковий час, коли доступні найрізноманітніші ігри для дітей взимку на вулиці. Сніг є прекрасним «полем» для ігор . Наші малята теж не відсиджуються в теплих групах, а здорово проводять час разом із вихователями на прогулянці.

Не залишимо пернатих друзів у біді!

 Хоча зима у нас поки що не лютує, але нашим пернатим друзям все ж тяжко добувати собі їжу. Завдяки старанням батьків вихованців та нашого педагогічного колективу, у нас з'явилася змога зробити добру справу - нагодувати бідних пташок. Сьогодні двоє чергових разом з вихователем розвішали годівнички із смачним кормом для наших пернатих друзів. Добро починається з маленького) Миру всім нам!(2018)

Казка в "КАЗЦІ"

      29.12.2017 року до нас завітала новорічна казка. А створювали її наші маленькі актори разом із персоналом садочку. Кого тут тільки не було : і лисички, і сніговички, і ялиночки...Ізюминкою свята стали дві поп-миші Хрум і Хрям, у виконанні вихователя Песляк Катерини Миколаївни та помічника вихователя Кліщ Мирослави Володимирівни. Разом з малюками вони танцювали хіп-хоп та розважали конкурсами дорослих. І куди ж без Діда Мороза і його чарівної онуки? Дякуємо за це учням Пищиківської ЗОШ - Песляк Юлічці та Запольському Роману.

     Традиційно у цей день діти отримують подарунки. Тож з ініціативи начальника відділу освіти Сквирської РДА Заболотного О.В. та депутата Фурсівської об'єднаної громади Алєксеєнка Григорія Степановича дітлахи отримали солодкі подарунки. Щирі та вдячні посмішки діток не знали меж.

     Новий рік та Різдво Христове - це символ надії і віри у світле майбутнєю. Діти обов'язково мають вірити у добро, їх мрії мають здійснюватись. А ми повинні дбати про дітей , щоб вони були усміхнені.

Різочка чи подарунок під подушкою?

Православні християни відзначають День святого Миколая 19 грудня. З давніх-давен у ніч напередодні свята у дитячі черевички, виставлені на поріг, або й просто під подушку малюкам клали солодощі та подарунки — від Миколая. Не секрет, що ця добра казкова історія походить з реального життя людини, яка жила у ІІІ столітті і прославилася своєю турботою про дітей. За переказом, перед Різдвом Миколай виходив на вулицю у масці (щоб його не впізнавали) та роздавав дітям подарунки. Вважали, що подарунки можуть отримати лише слухняні діти, а для неслухняних святий готував різочки. Звідси зрозуміло, чому поряд із Миколаєм у переказах обов’язково присутні два протилежних персонажі ― ангелятко й чортенятко. Зрештою, завжди перемагає добро, і жоден з малюків не лишається без подарунка.

На превеликий жаль, через несприятливі погодні умови , Миколайчик не зміг завітати до нас особисто, але подарунки все-таки передав через свою фею. А свято, яке для нього підготували малюки, мав змогу подивитися під час прямої відеотрансляції на своєму телефоні. Не дарма ж вихователі винайшли чарівну відеокамеру! (2017)

Виставка "Осінні фантазії"

Осінь це чарівна,золота пора! В нашому садочку вже стало традицією  проводити виставку поробок із природного матеріалу. Діти та їх батьки з великим задоволенням поринули в атмосферу творчості та фантазії. Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю. Були представлені різноманітні композиції ,навіть казкова лялька-Осінь завітала в гості до нашого садка. Діти в великою радістю та цікавістю роздивлялися вироби кожної родини. 

     Батьки допомогли своїм діткам проявити фантазію, створити неповторні осінні шедеври. У всіх роботах проявилась творчість та уяву кожної родини. Хочеться подякувати родинам Кардаш, Лисак, Киструг, Шевченко, Кліщ, Песляк, Барчук і всім хто прийняв участь у виставці виробів з природного матеріалу «Осінні фантазії»

Свято "Чарівні барви осені" 

27 жовтня 2017 у нашому дитячому садку відбулося свято «Чарівні барви осені». Неймовірна атмосфера свята не залишила байдужим а ні жодного гостя, а ні жодного винуватця дійства.

Все відбувалося у прибраному в осінніх мотивах залі. Дітки порадували присутніх піснями та хороводами про осінь, розповідали вірші,  брали участь у конкурсах. На святі були присутні батьки, запрошені гості.

Свято пройшло в гарному настрої , в доброзичливій обстановці супроводжувалося бурхливими аплодисментами. На завершення свята за свої старання діти отримали солодкі гостинці від пані Осені.

Спорту забагато не буває!

В рамках проведення різних спортивних заходів 10.08.2017 у ДНЗ "Казка" пройшов масовий спортивний захід  серед дошкільнят «Веселі старти». Спортивне свято проводилося з метою формування у дітей сталої традиції до занять фізичною культурою і спортом, популяризації здорового способу життя, що є  дуже важливою, складовою частиною розвитку  особистості. Формування фізичної досконалості, зміцнення  здоров'я, загартування, виховання спритності, сили, витривалості ми починаємо з дитинства. Вихователі та музкерівник підготували цікаві  ігри та розваги. В програмі свята були  ігри, спрямовані на розвиток якостей витривалості (біг, стрибки, підлізання). Слід зауважити, що вихователі не тільки навчають дітей руховим навичкам, а й підвищують функціональні можливості їх організму, Діти показали хороші навички вправності, рухливості, дістали емоційне задоволення та заряд енергії.  Це було справжнє свято спорту, яке пройшло дуже цікаво і яскраво, зі спортивним запалом, шумно і дуже весело.

Задоволені були всі: і учасники змагань, і вболівальники.

Адже життєва активність та рух якнайкраще сприяють гарному здоров’ю. Щасливе життя – це гарне здоров'я. Здоров'я – це цінний скарб, про який треба піклуватися щодня.

Міжнародний день захисту дітей 2017р.

Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Тому саме в цей день, 1 червня, у нашому дисадку відбулися святкові заходи : розвага, яку малюки із своїм музичним керівником розпочали із виконання Гімну України, а потім залюбки приймали участь у конкурсах, співали, танцювали, веселилися та конкурс малюнку на асфальті " Мрії диинства" . 

Елементи оздоровчої аеробіки на ранковій зарядці

Оздоровча аеробіка на ранковій гімнастиці– це система спеціально підібраних фізичних вправ, під час яких дитина розвивається всебічно . Це сприяє формуванню правильної постави; зміцненню опорно-рухового апарату; поліпшенню кровообігу, дихання, обмінних процесів, діяльності нервової системи. З допомогою фізичних вправ, які входять у ранкову гімнастику, розвиваються і зміцнюються великі м'язи плечового пояса, тулуба, ніг, рухливість суглобів; нормалізуються процеси напруження і розслаблення; вони сприяють розвитку також психофізичних якостей дитини.

   Вихователем підготовчої групи, Бебешко Н.В. було підібрано прості рухи з м'ячами, метою яких було допомогти прибрати напругу, формувати правильну поставу. Вправи виконувалися під музичний супровід, адже музика впливає на емоції дітей, створює у них певний настрій, сприятливо діє на виразність дитячих рухів, які можуть бути чіткими, енергійними, легкими, плавними або спокійними. Такі вправи допомагають розвинути дитину фізично.

19 травня 2017 року - випускний

Випуск із дитячого садка - особливий день для кожної дитини, адже закінчився перший відповідальний етап життя, скінчився безтурботний період раннього дитинства.

     Гарно й урочисто пройшло прощання з дитсадком у нашому дошкільному навчальному закладі.

19 травня дитсадок приймав багато гостей: батьки, бабусі й дідусі, представники влади – всі бажаючі, котрі прийшли подивитися на наших вихованців - майбутніх школяриків. Зусиллями педагогічного колективу організовано цікаве та змістовне свято, яке запа­м'ятається малечі надовго та зали­шить добрі спогади про час перебування у нашому садочку. Випускники, які урочисто ввій­шли до яскраво прикрашеного, святкового залу, були дуже гарні і щасливі. Цього дня ними пишалися всі: і батьки, і гості, і колектив дитячого садка.

     Під час свята маленькі випускники показали присутнім свої досягнення у виконанні пісень, віршів, танців..

Багато хороших слів було сказано в цей день і в адресу випускників та їх батьків, і в адресу адміністрації та вихователів, бо саме завдяки спільним зусиллям ми маємо хороших, розумних, а саме головне - здорових дітей, дітей, які мають свої мрії і уподобання, які вміють гарно співати і танцювати, що вдало було показано на святі.

     З вітальним словом до маленьких випускників звернулася завідуюча дитсадка Барчук І.В., вона побажала діткам щасливої дороги у майбутнє самостійне, доросле життя, багато відкриттів на незвіданих шляхах, гарного навчання в школі та вручила дипломи про закінчення дитсадка. Також на свято завітала в.о.голови Пищиківської сільської ради Барчук Антоніна Степанівна. Вона з найкращими побажаннями вручила випускникам подарунки.