Студентам 

                   на замітку




Інформація студентам!

Ви можете звернутися до психолога,якщо:

-здається, ніхто не розуміє, немає підтримки та зовсім самотньо...

- просто "погано", коли не все "ОК"...

- виникають непорозуміння із однолітками...

- хтось пригнічує твою особистість, забираючи можливість відчувати себе щасливим....

- присутнє почуття  невизнаної провини, тривоги, паніки,страху...

- тривожність,яка настає несподівано, без причини...

"Якою б не здавалася безвихідною ситуація- вихід завжди можна знайти, адже немає нічого неможливого" 

Я завжди прийду на допомогу! Пам'ятайте, Ви можете розраховувати на розуміння, підтримку з мого боку та абсолютну конфіденційність інформації.



250015.pptx
булінг.docx

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯКІ ЙОГО ПРИЧИНИ?!

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

"Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно".

Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ ЦЬКУВАННЯ?

Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, старших товаришів, родичів, батьків, керівництва закладу освти , психолога, соціального педагога.

Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це — вони потребують твоєї підтримки.

У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми свого друга чи подруги.

Якщо ви дорослий, який потерпав від булінгу колись, то не проходьте повз. Спробуйте захистити дитину, яку ображають. При цьому не слід ображати дітей, які цькують, адже деякі роблять це, тому що самі постраждали від насильства (вдома, у спортивній секції, в іншій школі тощо). У таких випадках вони можуть виміщати свій біль через знущання і приниження слабших за себе.

Деякі діти булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства.

Спробуйте повідомити про булінг людей зі школи, де це відбувається, або батьків дитини.

 




з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутє

Варто наголосити, що від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України українці зіткнулися із безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною.

Мінсоцполітики наголошує, якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров'я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

За телефонним номером 15-47 надаються фахові послуги:

Консультації професійного юриста щодо процедури розлучення, оформлення аліментів, повернення майна та іншого можна отримати у спеціальних центрах безоплатної правової допомоги. Інформація про такі центри – за номером 0 800 213 103.


Життя -це скарб!

моє життя - це скарб.pptx

КОНВЕНЦІЯ ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Конвенція для дітей українською.pdf

ПРОКРАСТИНАЦІЮ ГЕТЬ!  АБО ЯК ПОДОЛАТИ ЛІНЬ?

Що приховує прокрастинація?

Прокрастинація — це перекладання на потім (з лат. «перенесення на наступний день»). Сьогодні цей термін означає ситуацію, коли ви обіцяєте собі або іншим щось зробити, але перекладаєте це спочатку на завтра, потім на післязавтра, і так триває доволі довго. Прокрастинацію часто супроводжує почуття провини, а іноді навіть сорому

Які почуття можуть ховатися за прокрастинацією:⁉️

😱страх (чи вийде у мене це зробити / що станеться, коли я це нарешті зроблю);

😢сум (коли ми не відпустили щось у минулому і це заважає нам будувати плани на майбутнє);

😀радість (коли ми «радіємо в кредит» — перебуваємо у стані ейфорії від очікування чогось приємного і боїмося реалізувати свою мрію, бо чого потім ще бажати);

😠злість (невдоволення задачею, коли вона насправді не ваша, ви не маєте або не хочете її робити, тому відкладатимете до останнього);

сором та вина (вони не причина, а наслідок прокрастинації, але через них ми продовжуємо відкладати справи й далі, потрапляючи у замкнене коло прокрастинації).

Щоб уникнути прокрастинації ❗️

1.Нащо воно мені?

Щойно ви зловили себе на тому, що можете зробити щось зараз, але відкладаєте, спитайте себе: «Для чого це мені взагалі потрібно?».

Якщо справа для вас дійсно важлива й потрібна, подумайте, що конкретно заважає вам зробити її прямо зараз, проаналізуйте, які почуття ховаються за прокрастинацією. Рефлексуйте самостійно або зверніться до спеціаліста, щоб виявити справжню причину відкладання.

2. Прелюдія

У кожній великій задачі є складові, які можуть сподобатись, навіть якщо виконання задачі загалом вам дискомфортне. Тому для початку знайдіть легшу / меншу задачу і зробіть її першою, щоб «завести» мозок, дати собі трохи ендорфінів і потрапити у так званий «потік». А потім вже беріться до важчої роботи.

3. Пакмен

Коли ми стикаємось із великою та складною задачею, то починаємо сумніватися, що здатні з нею впоратись, і від страху боїмося почати. Натомість можна подумати, як цю задачу роздробити й порційно згодувати Пакмену (персонаж однойменної комп’ютерної гри, який рухається, по черзі поглинаючи кульки на своєму шляху. 

Стрес. Що потрібно знати про стрес?

Я порівнюю стрес із імунітетом. Чому? Тому що вплив факторів навколишнього середовища, які викликають стресові явища,викликають вироблення захисної реакції, тобто спрацьовує захисний механізм організму , а саме реакція, яка виробляє супротив до ситуації , яка відбулася. Це все працює як імунна система, яка виробояє антитіла на певний вид збудника.

Без стресових ситуацій опірність організму була б знижена і будь - який травмуючий фактор фактично вбивав наш організм та безпосередньо душевний стан😕

Ми постійно перебуваємо , усвідомлено чи ні , але в постійних стресуючих станах( будь - що може його викликати: переживання за рідних, під час навчання, при переході з одного періоду розвитку до іншого) Будь-який етап у житті - це стрес, тому важливо саме навчитися правильно реагувати на стресові фактори, бо уникнути стресу - неможливо❗️❗️❗️

Методи подолання✔️

🔹Виконуйте дихальні вправи. ...

🔹 Знайдіть час для себе. ...

🔹Зробіть масаж голови та обличчя. ...

🔹Прийміть душ, ванну. ...

🔹Потренуйте пам'ять. ...

🔹Почитайте книгу. ...

🔹Порухайтесь. ...

🔹Сон і правильне харчування – запорука відсутності стресу; особливо необхідні під час нервової напруги. 

стрес.pptx
стрес.docx

31 травня- день боротьби із тютюнопалінням!

 Тютюнопаління (або просто паління) — вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найбільш важливим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає залежність. Паління тютюну завдає тривалої шкоди здоров'ю курців та оточуючих їх людей, що не палять, i тварин 

 Основна причина паління 

- Чому ж люди палять , не зважаючи на шкоду для себе й оточуючих?

● Це тому, що через деякий час у них виникає нікотинова залежність. Нікотин, який міститься в тютюновому диму, пригнічує здатність організму виробляти необхідну йому нікотинову кислоту. Так організм починає залежати від паління.

● Багато дітей, які спробували палити, стають курцями. Підраховано, що 75% із тих, хто кинув палити, протягом півроку починають знову. Навіть через кілька років після відмови від тютюну ця згубна звичка може відродитися.

● У курця, який вирішив кинути палити, нерідко виникають тривога чи дратівливість, він потерпає від депресій, головного болю, безсоння. Дуже

добре, якщо в перші кілька тижнів його морально підтримують друзі.

● Якщо ти знаєш когось, хто вирішив кинути палити, допоможи йому, скажи,

що це один із його правильних виборів у житті.


Наслідки тютюнопаління:

Куріння — це найбільш вагомий фактор ризику появи раку легень. Сигарети спричиняють 9 з 10 випадків раку легень у чоловіків та 8 з 10 — у жінок. Що раніше ви почали курити, що довше курите та що більше сигарет на день, то вищим буде ваш ризик. Якщо додати до цього вживання алкоголю та прийом добавок провітаміну А (бета-каротину), ваш ризик може стати ще вищим.

Якщо ви покинете курити, ризик мати рак легень стануть менші, але все одно будуть вищими, ніж у людей, які ніколи не курили. Дослідження вказують, що навіть через 25 років як ви покинули куріння, ризик залишається високим.
Пасивне куріння. Некурці, які піддаються пасивному курінню, збільшують ризик розвитку раку легенів на 20-30%. Коли дим видихають, він не одразу розчиняється в повітрі як може здаватися, більшість токсичних та канцерогенних сполук безперешкодно потрапляють в легені некурців з повітрям. Лише в США щороку пасивне куріння спричиняє 7300 смертей внаслідок раку легень серед некурців.

Вплив  на ССС

На сьогодні ТП розглядається як один із найбільш значущих чинників ризику розвитку та прогресування ССС, а лікування тютюнової залежності є патогенетичним, ефективним і високорентабельним засобом профілактики хронічних неінфекційних захворювань, у тому числі серцево-судинних.

Руйнування зубів

—  карієс (куріння сприяє накопиченню зубного нальоту в роті, що в підсумку рано, чи пізно може призвести до утворення карієсу);

—  запалення ясен (усі тютюнові вироби негативно впливають на функції тканин та клітин ясен, через їх уразливість курці мають в рази більше шансів захворіти періодонтитом);

—   втрата зубів.

 

 

 

 


тютюнопаління.ppt

Що таке ментальне здоров’я?  Чому воно важливе і як за нього дбати? 

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні  аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта — розказуємо далі.

Що таке ментальне здоров’я?

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.

Психічно здорова людина:

Здатність отримувати задоволення від життя — основна риса ментально здорової людини.

Психічні розлади становлять проблему і навіть загрозу, адже сьогодні близько 14% усіх відомих захворювань стосуються власне ментальних проблем. Чимало людей не визнають своїх труднощів або ж не мають доступу до належного лікування.

Існує понад 200 класифікованих видів психічних захворювань. Найбільш  розповсюджені з них: тривожні і поведінкові розлади, гіперактивний розлад з дефіцитом уваги, порушення харчової поведінки, розлади спектру шизофренії, депресія, посттравматичний синдром, залежність від психоактивних речовин.

Від чого залежить психічне здоров’я та як його підтримувати

Психічне здоров’я може порушуватися під дією:

Що важливо для підтримання ментального здоров’я на належному рівні? Назвемо кілька прикладів:

Підтримувати власне ментальне здоров’я можна самостійно. Для цього необхідно:

  Вправи для самозаспокоєння:

        🌟Вправа «Цеглина»

Ця вправа допоможе подолати важкі думки, негативні емоції (страх, тривогу, агресію) чи болісні відчуття.

Уяви їх предметом. Наприклад, як цеглину. Вона лежить зараз десь усередині тебе.

Тепер зроби глибокий вдих. Впусти в себе побільше повітря. Воно має огорнути цеглину.

Вдихай, не поспішай. Раз за разом усе більше повітря огортає той важкий предмет. Ми ніби ховаємо й охолоджуємо його.

І ось, Цеглину вже не видно…

🌟Вправа «Амулет спокою»

Щоб угамувати хвилювання, знайди собі амулет спокою. Це предмет, який вміщується у тебе на долоні та з яким повʼязані певні приємні спогади. Візьми амулет. Можеш заплющити очі. Тримай міцно амулет, наче руку близької людини. Згадуй той самий приємний момент, до найменших деталей. Перенесися думками в той день.

Потім можеш подумати про сам амулет. Опиши подумки його форму, температуру.

Це має повернути тебе в норму.

        🌟Вправа «Метелик»

Іноді тривога настільки сильна, що важко дихати.

Тоді встань і схрести долоні на грудях.

Зачепися великими пальцями так, щоб вони нагадували метелика.

Тепер ритмічно постукуй долонями по грудях - лівою, правою, лівою...

Через внутрішні вібрації ти почуєш звуки, ніби гучне серцебиття. Це тебе заспокоїть.

Пам‘ятайте, дбати про своє ментальне здоров‘я- важливо!

✨Кожен новий день - це нова можливість почати життя спочатку, залишивши всі негаразди позаду…

Надана можливість , прокинутися вранці та пізнати радощі новогодня, безцінна…

Потрібно зупинитися та подумати про ті прості речі які здаються буденними, проте втративши їх розуміємо , що втратили щось неоціненно -цінне, а це:

🔸прокинутися та відчути тепло вранішніх сонячних промінців;

🔸поговорити з рідними та знати, що з ними все добре;

🔸мати поруч себе кохану людину та поринати в її обійми щодня✨🙌

🔸коли батьки знають , що їх діти в безпеці….

🔸жити під мирним небом та не думати про страх війни…

Озирніться навколо …. Знайдіть бодай одну ниточку радості- вже тоді зрозумієте яке ж гарне життя, і як ви його любите!!!

Завжди знаходьте час для себе, щоб проаналізувати власні «аспекти щастя»💎🌟✨


Ідентифікація власних емоцій...

Буває часом охоплює почуття гніву чи страху, суму чи сорому, або ж захоплення чи пристрасті, з якими важко впоратися, від яких виникають дії , що не відповідають ситуації…. Тоді саме час зупинитися!!!! Сказатии собі STOP !!! Лише тоді продумати чи хочеш почувати себе людиною,яка «потерпає від почуття злості через вчинки інших»? Чи хочеш почувати себе « погано через певні справи, які, насправді нічого не варті…» ? Чи хочеш бути , тим хто нервує, кричить та перетворюється на «щось», що спричинило такий стан»??

Для того, щоб мати час на ці запитання варто зупинитися та ідентифікувати та розпізнати власні емоції та почуття…Усвідомити,яким ти є …. і яким можеш бути в цю мить… виділити для себе найважливіше - яким хочеш бути в цей момент…

Поради  психолога першокурсникам

Студентські роки – це той час у житті людини, коли відбуваються найяскравіші відкриття, а бажання рухатися вперед змушує домагатися більших успіхів. Ця прекрасна пора, про яку мріє, мабуть, кожний школяр, за всіх часівбула і є символом молодості, веселощів і першої любові. Саме цей період є найбільш важливим для накопичення знань та підвищення ерудиції..

Не гайте дорогоцінного часу – розширюйте свій кругозір, піклуйтеся про власне духовне, культурне зростання, Беріть активну участь у суспільному житті студентської групи, навчального закладу – в такий спосіб ви матимете можливість долучитися до лав активної молоді закладу, що є прекрасною підтримкою для першокурсника. Налагодити ефективну взаємодію, приємне спілкування з одногрупниками та новими друзями вам допоможе доброзичливість, відкритість, прагнення прийти на допомогу, небайдужість до життя оточуючих. Процес адаптації до навчання у вищому навчальному закладі є особливим для першокурсників, які приїхали на навчання з іншої місцевості, адже змінюється звичайний ритм життя, умови проживання, коло друзів, знайомих тощо.

Важливо пам’ятати, що новий етап життя приносить та розкриває нові можливості для професійного, особистісного зростання, відкриває нові горизонти взаємодії та спілкування з новими друзями.

Відчуття розгубленості, сум за рідними, друзями, домівкою, страхнезвідності та нового оточення - це нормально. Для того, щоб звикнути донових умов потрібен час.

Пам’ятайте про те, що ви не самотні і в будь-який момент можете звернутися за мудрою порадою до психологічної служби нашого навчального закладу, куратора, викладачів. Вони обов’язково допоможуть у вирішенні того чи іншого питання.

Рекомендації для адаптації студентів-першокурсників

1. Дотримуватися норм та правил поведінки.

2. Брати активну участь у заходах, які проводяться в коледжі.

3. Виконувати рекомендації викладачів щодо навчання.

4. Співпрацювати з групою та завжди підтримувати один одного.

5. Регулярно відвідувати заняття.

6. Дотримуватися режиму сну.

7. Відповідати на парах

8. Самовдосконалювати свої знання

9. Бути цілеспрямованим, ставити перед собою чітку мету та досягати її.

10. Концентрувати свою увагу на навчанні.

12. Вдосконалювати свої знання та намагатись досягти нових та корисних

знань.

13. Не боятись пробувати щось нове для себе.

14. Поважати думку оточуючих.

15. Відверто розмовляти з батьками щодо своїх успіхів та проблем

16. Займайтеся спортом та відвідуйте спортивні секції.

17. Пам’ятайте вислів: «Перший рік ти працюєш на заліковку, потім – заліковка працює на тебе».. Викладачі завжди допоможуть тим, хто має серйозні наміри й активно їх проявляє.

18. Якщо у Вас виникнунуть хвилювання, не тримайте їх у собі: поділіться з друзями, зверніться по допомогу до куратора, викладача, психолога.

19. Будьте оптимістом, вірте у свої можливості і пам'ятайте, що Ви потрібні іншим людям.

20. Радійте кожному дню, проведеному в коледжі, адже цей період

неповторний!