Профілактика ВІЛ та СНІД

Профілактика ВІЛ-інфекції під час війни

Збройні конфлікти спричиняють кризову ситуацію в усіх сферах життя, в тому числі і в гуманітарній. Повномасштабне російське вторгнення в Україну негативно впливає на надання якісних медичних послуг та доступ громадян до закладів системи охорони здоров’я. Зокрема однією з проблем є доступ ВІЛ-інфікованих пацієнтів до антиретровірусної терапії (АРТ) та здійснення системи профілактики поширення вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

АРТ — метод лікування від ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у максимальному пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки цьому імунна система відновлюється, а рівень вірусного навантаження досягає невизначуваного. Ліки необхідно приймати щодня протягом усього життя. Переривати терапію не можна, інакше вірус зможе адаптуватися до компонентів ліків і стати невразливим до них. Так він знову почне розмножуватися і вражати імунну систему.

Під час активних бойових дій зростають ризики інфікування ВІЛ-інфекцією. Крім загально визначених способів (повторне/спільне використання голок і шприців, незахищені статеві акти), під ризиком незахищений контакт з великою кількістю крові.

Щоб убезпечити себе, рекомендуємо дотримуватися низки порад:

1. Якщо ви приймаєте АРТ-препарати, не переривайте лікування.

2. Якщо у вашому регіоні є змога пройти тестування на ВІЛ, не нехтуйте такою можливістю, особливо коли ви маєте високі ризики інфікування.

3. Максимально намагайтеся знизити ризик передачі або інфікування, зокрема не обирайте ризиковані форми поведінки, а під час статевого акту використовуйте належним чином презервативи, застосовуйте доконтактну профілактику (PrEP),

4. Не забувайте і про постконтактну профілактику (ПКП), коли могло статися інфікування ВІЛ. ПКП застосовується серед медичних працівників у разі «аварійних ситуацій», проте її також рекомендують і у випадках можливого зараження при сексуальних контактах (в тому числі насильницьких).

Більше про поширеність ВІЛ в Україні, відповідну статистику, профілактику та особливості отримання медичних послуг можна дізнатись на сайті Центра громадського здоров’я МОЗ за посиланням — https://cutt.ly/RS9kKkz

Зупинимо ВІЛ/СНІД разом!


  Анкета моніторингу «Інформованість школярів про ВІЛ/СНІД»

https://naurok.com.ua/test/anketa-monitoringu-informovanist-shkolyariv-pro-vil-snid-900922.html

Вікторина "Молодь проти СНІДу"

www.youtube.com/watch?v=n1qlPfeLIbQ